Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 207 )

Teema: IVF märts-aprill 2022

Postitas:
Kägu

Kui kiirelt peale arstivisiiti saab süstid ja ravimid kätte kui alustada ivfga?

Tean kas loota, et saan juba järgmise tsükliga alustada.

Ette tänades.

B.

Arstivisiidil teeb tavaliselt arst sulle retseptid ja saad kohe apteegist välja ostma minna.

Aitäh vastuse eest.

Kas need tavaliselt siis kohe olemas apteegis, pole vaja tellida ja oodata?

Oleneb kus tegutsed…kui Pelgus, siis pelgust üle tee on apteek, kus viljatusraviks vajalik on olemas. Kui Nova Vitas, siis üle tee Selveris on apteek, kus ka selleks vajalik olemas. Suvalises apteegis ei pruugi olla. Kõik jah, üldiselt kuskil olemas.

Tänud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kiirelt peale arstivisiiti saab süstid ja ravimid kätte kui alustada ivfga?

Tean kas loota, et saan juba järgmise tsükliga alustada.

Ette tänades.

B.

Arstivisiidil teeb tavaliselt arst sulle retseptid ja saad kohe apteegist välja ostma minna.

Aitäh vastuse eest.

Kas need tavaliselt siis kohe olemas apteegis, pole vaja tellida ja oodata?

Oleneb kus tegutsed…kui Pelgus, siis pelgust üle tee on apteek, kus viljatusraviks vajalik on olemas. Kui Nova Vitas, siis üle tee Selveris on apteek, kus ka selleks vajalik olemas. Suvalises apteegis ei pruugi olla. Kõik jah, üldiselt kuskil olemas.

Aga rohud on vaja külmas transportida? Kui bussiga vaja teise linna sõita, siis jääkott külmakotiga kaasa võtta?

0
0
Please wait...

Postitas:
virmaline

Minul pidi esmasest konsultatsioonist/lepingu allkirjastamisest olema vähemalt kolm-neli kuud möödas, kui ma õigesti mäletan (mõtlemisaeg, seoses laparoskoopiaga ka, et 3 kuud oleks möödas vms). Sealt edasi läks kiiresti (Pelgus), mul endal lihtsalt tekkisid tervisemured vahele. Eelnevasse etappi jäid muidugi ka laparoskoopia, hüsteroskoopia, kokkuvõttes on esmasest viljatusravi arsti visiidist aasta, selle sisse jääb stimuleerimine lühike skeem, punktsioon, I siiramine medikamentoosne fet, aprillis loodan, et õnnestub naturaalse tsükli fet. Esmane günekoloogivisiit rasestumismurega nov. 2020.

Kõik ravimid olid ca 5s apteegis nii Tallinnas kui Tartus, vb mujal ka, aga paljudesse kohtadesse tellimisega (ravimiinfo.ee -s on teave olemas).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi ka nii olnud (või kuulnud), et kodused testid on negatiivsed, aga veretest positiivne.

Mul oli siirdamine eelmine teisipäev st täna 9dp5dt. Hommikused testid negatiivsed, aga samas tunne teine kui ebaõnnestunud ringidel. Kõhus torgib ja eile hakkas päeval kerge iiveldus. Progest ei ole mul varem iiveldanud.

Homme VT ja eks jaksaks ära oodata, aga samas praegu kuuleks küll teistelt midagigi positiivset….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi ka nii olnud (või kuulnud), et kodused testid on negatiivsed, aga veretest positiivne.

Mul oli siirdamine eelmine teisipäev st täna 9dp5dt. Hommikused testid negatiivsed, aga samas tunne teine kui ebaõnnestunud ringidel. Kõhus torgib ja eile hakkas päeval kerge iiveldus. Progest ei ole mul varem iiveldanud.

Homme VT ja eks jaksaks ära oodata, aga samas praegu kuuleks küll teistelt midagigi positiivset….

Minul oli FET 30.03, täna hommikul tegin kodus testi ja see oli negatiivne. Homme on veretest.

Eile õhtul lõi kõhtu valu, täpselt selline tunne et kohe hakkab menstruatsioon. Ei oska sellest midagi arvata, aga kardan et seekord ebaõnnestus. Selja taga üks õnnestumine 2019a, aga ei mäleta täpselt mis tunne siis kõhus oli.. Eelmisel korral sain positiivse koduse testi üks päev enne VT.

Miska (35)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, liitun ka teie grupiga. Viljatusravi arstil käidud…nii mina, kui mees terveks tunnistatud, kuid mida meil ei ole on ühine beebi. Minul eelnevalt 2 last, abikaasal lapsi ei ole. Mais pidin saama teada täpsemad kuupäevad, millal ja kuidas midagi planeeritakse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minul oli FET siirdamine loomulikku tsüklisse täpselt nädal tagasi 05.04. Tegin täna hommikul Biocardi varajase testi (tundlikkusaste 10). Esimese 10 min jooksul ei juhtunud midagi, aga poole tunni pärast oli tekkinud vaevumärgatav triip. Samas, arvestades, et siirdati 6- päevane, peaks ta nüüd olema juba 13- päevane ja kui ikka triip kohe ei teki, siis vist ei maksa lootusi väga kõrgeks ajada.

Sidrunhein

0
0
Please wait...

Postitas:
Triibupyydja123

Hei. Olen siin pikemat aega teistele kaasa elanud vaikselt. Nüüd mõtlesin et jagan endast ka. Seljataga 3 ebaõnnestunud IUI-d ja 3 ebaõnnestunud IVF-i. IVFidega oli koguaeg positiivne aga rasedus edasi ei arenenud kunagi. Hiljem selgus põhjus, mis oli helicobakter ja maolimaskestapõletik, ju siis keha võitles teise asjaga ja ei saanudki raseduse arenemisele rõhku panna. Detsembris ravisin bakteri antibiootikumidega välja. Nüüd 11 märts sai tehtud uus siirdamine loomulikku tsüklisse 5 päevase blastoga. Rasedustest näitas juba paar päeva enne veretesti positiivset aga siiani ei julgenud ärevil veel olla, kuna esimene ultraheli on alati halvad uudised toonud. Hetkel tulin oma esimeselt Ultrahelilt, 7+3 ja südamelöögid olemas ❤️ Sellist uudist pole ma veel kuulnud, automaatselt hakkasin lihtsalt töinama, kas tõesti lõpuks nüüd ongi minu hetk😍

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli FET siirdamine loomulikku tsüklisse täpselt nädal tagasi 05.04. Tegin täna hommikul Biocardi varajase testi (tundlikkusaste 10). Esimese 10 min jooksul ei juhtunud midagi, aga poole tunni pärast oli tekkinud vaevumärgatav triip. Samas, arvestades, et siirdati 6- päevane, peaks ta nüüd olema juba 13- päevane ja kui ikka triip kohe ei teki, siis vist ei maksa lootusi väga kõrgeks ajada.

Biocardiga on kuivamistriibud kerged tulema, kui mul oli rasedus, tuli see triip ikkagi selle lubatud aja sees ja siis tavalislet läks tumedamaks. Aga triip peaks ennast juba aja sees näitama ja siis see kuivab tumedamaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kats1129

Minul oli täna esimene FET siirdamine – nunnu 6-päevane 4AA kvaliteediga.

See on mu esimene kogemus IVFiga.. Loodame, et jääb ilusasti meiega. 😍❤️

Vereanalüüsid 26. aprill ja eks ma enne seda testin ise ka. Kui vara te blastotsüstide puhul kodus testinud olete?

K.

0
0
Please wait...

Postitas:
virmaline

Kats, eelmise siirdamise järgselt veetsin ootusaja teemat uurides, kusjuures enamusel statistiliselt näitas 4dpt, ehk nelja päeva pärast, aga edulood ka 8. päeval, seega maeiteakuidas, aga püüa sellele mitte mõelda. Ideaalis blasto pesastub kahe päevaga, aga kuni neli, viis. See kõik on individuaalne, püüa leida asendustegevusi 🙂

Mul medikamentne fet pani südame kloppima, olin unetu, hingata raske, kõik pulsseeris ja puksles, selline pidev paanikatunne. Seekord naturaalsesse ja võtan vabaks siirdamise nädala, püüan kevadet nautida ja uskuda parimat!

Edu ☀️

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul esimene FET ebaõnnestus. Siirdamine oli 30.03, esmaspäeval hakkas määrimine ja eile korralik veritsus. Öeldi ka kohe, et ei olnud parima arenguga embrüo. Nüüd jääb üks tsükkel vahele, kuna pean tegema covidi tõhustusdoosi ja üks reis ees. Siis on veel üks FET plaanis (kui embrüod edasi arenevad 3-päevastest 5-päevasteks) ja pärast seda (no ma ei ole väga lootusrikas hetkel) teine IVF täisring.

Klaarika

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kats1129

Kats, eelmise siirdamise järgselt veetsin ootusaja teemat uurides, kusjuures enamusel statistiliselt näitas 4dpt, ehk nelja päeva pärast, aga edulood ka 8. päeval, seega maeiteakuidas, aga püüa sellele mitte mõelda. Ideaalis blasto pesastub kahe päevaga, aga kuni neli, viis. See kõik on individuaalne, püüa leida asendustegevusi 🙂

Mul medikamentne fet pani südame kloppima, olin unetu, hingata raske, kõik pulsseeris ja puksles, selline pidev paanikatunne. Seekord naturaalsesse ja võtan vabaks siirdamise nädala, püüan kevadet nautida ja uskuda parimat!

Edu ☀️

Aitäh Virmaline! ❤️ Eks loodame parimat. Mul oli kuni eelmise nädalani väga stressirohke töö, aga nüüd lahkusin sealt ja loodan, et olen pisikesele head keskkonda loomas☺️

Samas aga täna tunnike tagasi tuli veidi pruunikat eritist.. Sarnane nagu OV ajal, selline muna alge moodi, aga pruunikas. Ilmselgelt jõudsin korra ehmatada ka juba. Aga loodan, et see miski pigem viitab pesastumisele või siis pigem mingi jääk pärast eilset puhastust enne siirdamist.

Igatahes.. Näpud ja varbad ristis.. 🤞🏻

K.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Kui eile ilmus poole tunni jooksul Biocardi testile veel midagi fantoom- või kuivamistriibu sarnast, siis minu tänahommikune test oli ilmselgelt negatiivne. (FET 05.04). Panen küll veel progesterooni edasi kuni päevad kohal, aga ega eriti lootust ei ole. See mu 4. IVF täisring ja 5. siirdamine. Vanust kohe 41. Ilmselt siirdun vaikselt doonormunarakugruppi.

Sidrunhein

+2
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Hei sõbrad!

Käisin eile siis UH-s taas, sain ovitrelle tehtud ja hulga minu jaoks uusi ravimeid (amelgen, medrol jne), kui kõik läheb plaanipäraselt on minul siirdamine järgmine nädal 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
virmaline

Teile kõigile siin teekonnal, jõudu edasi pingutada ja edu arenguteks!

Minul üleeile ovitrelle, täna lisandus progesteroon ja teisipäeval siirdamine (loomuliku tsükli fet).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene ivf

Alustan ka oma esimese ivf teekonnaga, clexanet süstin juba nädal aega ja homsest alustan ovaleapiga.

Kellel teekond selja taga, rääkige palun kui kehva või hea peale punktsiooni ja siirdamist olla oli?

Kas peaks vaba päeva järgmiseks päevaks võtma ja kas samadel päevadel peale protseduure saab ise koju toimetada end bussiga/autoga(pikk sõit) või peaks siiski mehe rooli kutsuma?

Tänud.

B.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene ivf

Alustan ka oma esimese ivf teekonnaga, clexanet süstin juba nädal aega ja homsest alustan ovaleapiga.

Kellel teekond selja taga, rääkige palun kui kehva või hea peale punktsiooni ja siirdamist olla oli?

Kas peaks vaba päeva järgmiseks päevaks võtma ja kas samadel päevadel peale protseduure saab ise koju toimetada end bussiga/autoga(pikk sõit) või peaks siiski mehe rooli kutsuma?

Tänud.

B.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud.

B.

Mulle tehti punktsioon narkoosi all olles ja peale narkoosi ei tohi ise rooli minna. Suht uimane olin ja käisin kohati kõveras, samal päeval kindlasti võtaks rahulikumalt. Siirdamist pole veel mul olnud, aga selle jaoks narkoosi ei tehta seega vast okei ka ise rooli istuda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kats1129

Edu ☀️

Aitäh Virmaline! ❤️ Eks loodame parimat. Mul oli kuni eelmise nädalani väga stressirohke töö, aga nüüd lahkusin sealt ja loodan, et olen pisikesele head keskkonda loomas☺️

Samas aga täna tunnike tagasi tuli veidi pruunikat eritist.. Sarnane nagu OV ajal, selline muna alge moodi, aga pruunikas. Ilmselgelt jõudsin korra ehmatada ka juba. Aga loodan, et see miski pigem viitab pesastumisele või siis pigem mingi jääk pärast eilset puhastust enne siirdamist.

K.

Nonii.. Kui kolmapäeval (1 päev pärast siirdamist) hetkeks määris, siis neljapäeva õhtul (2 päeva pärast siirdamist) kõht valutas nagu oleksid päevad.

Nii tahaks loota, et see kõik ainult hea märk. Pole kunagi rase olnud ja ei tea ka, mida oodata ja arvata. Eks kõigil teekond erinev, ma mõistan.🤔 Aga sooviks ikka, et keegi ütleks, et see pesastumise märk.

Aga jagage oma sümptomite ajatelge pärast siirdamist (eriti veel, kui on 5-6 päevased mammud). 💕

Kauneid pühi kõigile.. Loodan, et sel korral tuleb meil kõigil palju tibusid 🐣💞

K.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edu ☀️

K.

Nonii.. Kui kolmapäeval (1 päev pärast siirdamist) hetkeks määris, siis neljapäeva õhtul (2 päeva pärast siirdamist) kõht valutas nagu oleksid päevad.

Nii tahaks loota, et see kõik ainult hea märk. Pole kunagi rase olnud ja ei tea ka, mida oodata ja arvata. Eks kõigil teekond erinev, ma mõistan.🤔 Aga sooviks ikka, et keegi ütleks, et see pesastumise märk.

Aga jagage oma sümptomite ajatelge pärast siirdamist (eriti veel, kui on 5-6 päevased mammud). 💕

K.

Nende sümptomitega on sellepärast keeruline, et kui pannakse lisa progesteroon peale, siis suur osa sümptomitest on sellest ravimist ka tingitud. Minul siirdamine õnnestus  ja see õnnestunud siirdamine ei olnud mitte kuidagi erinev nendest, mis ebaõnnestusid. Mingit määrimist ka ei olnud. Inimesed selles osas vist jagunevadki kaheks – osadel määrib ja osadel mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kats1129

Rahvaaaas.. Minu siirdamisest on möödas 7 päeva.

Ja läksime abikaasaga puhkama majakesse mere äärde ja täna hommikul ärkasin üles, sest nägin unes, et 2 rasedustesti olid positiivsed.

Jooksin siis kähku vetsu ja tegin testi..

https://ibb.co/Hxz8CkK

Ma ei kujuta seda endale ette, eks ole? 😍 Tean, et rõõmustada on veel vara ja pikk teekond ees või siis vastupidi.. Aga see on kõige lähemale kuhu me seni joudnud oleme 😍💞🐣

K.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud.

B.

Kehva olla ei olnud kummagi protseduuriga aga peale punktsiooni oli väga uimane olemine mitu tundi kindlasti, rooli ei soovitaks minna.  Siirdamisel käisin üksi ja see on nö väga lihtne protseduur, arst toimetas ära seal allpool umbes 10 minutit, 5 minutit lamasin pikali veel seal pukis ja minekut. Siirdamine ise polnud kuidagi valus aga väga ebamugav oli oma pissihädaga seal lamada. Enamvähem joostes tormasin wc-sse kui pukist maha sain. Mina sõitsin mitu tundi koju peale siirdamist ise, mitte midagi ei tundnud, hakkasin veel igasugu lolle mõtteid genereerima, et kuidas ma üldse tean, et tehti midagi😂 Ma küll tööl ei käi aga kui käiks, siis vaba päeva võtaks punktsiooni päevaks kindlasti. Õnneks minul õnnestus esimese siirdamisega rasestuda😇

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvaaaas.. Minu siirdamisest on möödas 7 päeva.

Ja läksime abikaasaga puhkama majakesse mere äärde ja täna hommikul ärkasin üles, sest nägin unes, et 2 rasedustesti olid positiivsed.

Jooksin siis kähku vetsu ja tegin testi..

https://ibb.co/Hxz8CkK

Ma ei kujuta seda endale ette, eks ole? 😍 Tean, et rõõmustada on veel vara ja pikk teekond ees või siis vastupidi.. Aga see on kõige lähemale kuhu me seni joudnud oleme 😍💞🐣

K.

Ei kujuta midagi ette, teine triip kenasti olemas, mis sest, et hele. Ise hakkasin ka kahtlema, et äkki ikka pole õige ja triip liiga hele jne. Mõistus ei luba nagu lõpuni kohe õnnelik olla ja hõisata liiga ruttu. Mina läksin peale kodust rasedustesti järgmine päev veretestile ja tulemus ei sobinud arstile kohe üldse,  võttis täiesti lootuse, et sealt midagi tuleb. Arst ütles, et puhastub ise ära nädala lõpuks kindlasti. Minu õnneks ta eksis😇 Loote süda ilusti lööb ja kõik korras🙏 Suured, suured õnnesoovid Sulle!!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edu ☀️

K.

K.

Kõht valutas minul ka nagu päevade ajal aga siiski nõrgemalt veidi ja ka mitte püsivalt, vahepeal oli tunda, siis jälle ei tundnud midagi. Kogu aeg olin ärevil, et kindlasti hakkavad päevad. Õnneks ei hakanud😇 Loodan südamest, et need valukesed Sul on märk õnnestumisest🙏

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Käisin täna progre analüüsi andmas, olen paar päeva amelgeni kasutanud ja eks ole näha siis…

Homme peaks olema siirdamine, nagu aru sain, siis esmaspäeval sulatati üle minu 15 embrüot ja need kasvatatakse 5-päevasteks (need pandi külma 3-päevastena, sest nv-tus tuli peale)

teretalv91

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun nõu. Aasta alguses oli lühikese skeemi täisring, kasvatati 5-päevasteks, siirdati (kinnitus, kuid ebaõnnestus) ja ülejäänud 8 rakku sai külma. Millal teil FET pärast ebaõnnestunud siirdamist oli ja kuidas see sulatamine käib, mitu tükki korraga reeglina sulatatakse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Murikene

Nüüd on juba 2,5 aastat proovimisest täis saanud, tunnen kuidas masendus ja madalseis hakkab võimust võtma. Liigun triibupüüdjate grupist üle siia, panin aja next fertility kliinikusse, tundub et raiskan aega ise proovimisele ja lootmisele ning iga kuu jälle pettun kui ei tule seda mida nii kaua juba ootan.. Loodan väga, et saan sealt kliinikust teada milles võib asi olla ja saavutada suur unistus 🙂 Kuigi ma väga pooldan loomulikku raseduse tekkimist ilma arstide sekkumiseta, siis nüüd on mu vaated muutunud ja aeg ei anna armu.. Loodan sel teekonnal parimat.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on juba 2,5 aastat proovimisest täis saanud, tunnen kuidas masendus ja madalseis hakkab võimust võtma. Liigun triibupüüdjate grupist üle siia, panin aja next fertility kliinikusse, tundub et raiskan aega ise proovimisele ja lootmisele ning iga kuu jälle pettun kui ei tule seda mida nii kaua juba ootan.. Loodan väga, et saan sealt kliinikust teada milles võib asi olla ja saavutada suur unistus 🙂 Kuigi ma väga pooldan loomulikku raseduse tekkimist ilma arstide sekkumiseta, siis nüüd on mu vaated muutunud ja aeg ei anna armu.. Loodan sel teekonnal parimat.

Õige mõte. Mina ka venitasin ja kuulasin oma arsti kes tahtis eksperimenteerida, aga lõpuks suutsin ikkagi kokku võtta end ja öelda aitab ja lähen edasi spetsialisti juurde. Tuli igasugu asju välja seal, päris kehv oli kuulda kui kaua aega lihtsalt maha oli visatud selle iseproovimisega.

Edu!

B.

+2
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Sain siirdamisel käidud (mis tehti mulle naturaalsesse tsüklisse, ravimitest kasutasin clexane, medrolit ja amelgeni küünlaid)

Embrüoloog sulatas üles ühe kõrre(mille peal oli neli 3-päevast), kasvatati nad 5-päevasteks. Kõik sulasid üles, 2 neist kasvasid ilusateks 5-päevasteks, teised olid kehvemad.

Siirdati 4AA kvaliteediga 5-päevane blasto ja nüüd muud polegi, kui oodata ja loota parimat! (…ja samal ajal olla valmis ka halvimaks). Progesteroonitase oli päev enne siirdamist 65.

Nüüd jätkan clexane ja amelgeniga.

Keda huvitab minu ajaline “kava”:

Tsükli pikkus tavaliselt 36-38 päeva

Esimene UH – CD15
Teine UH – CD21 (juhtiv folliikel 17mm, tehakse ovitrelle trigger)

Progesterooni analüüs- CD27 (tase 65)

Siirdamine – CD28

Veretest- CD37

teretalv91

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 207 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill 2022