Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 260 )

Teema: IVF märts-aprill

Postitas:
LuisaLotta

Tegin uue teema, muidu ei harjugi kunagi ära, et märts on juba käes😀

Palju tugevaid triipe ja südametukseid meile kõigile! ❤️

Please wait...
Postitas:
Kiksu

Tere!

Liigun siis siia märtsi teemasse üle 🙂 Mul oli punktsioon esmaspäeval ja saadi 16 rakku, täna siirdati üks 3-päevane (8-rakuline nagu aru sain), viljastus kokku 12 või 13, ega täpselt ei mäletagi, pea oli nii sassis kui seal toolis juba harali istusin ja mingi meesarst mulle need tulemused ette vuristas 😀 Sain aga aru, et kõik olid hetkel suht samaväärse kvaliteediga ja nädala pärast pean ühendust võtma, kas ja kui palju nendest külma saab panna.

Üldiselt olen tulemusega väga rahul. Kuna mehe näitajad on kehvad, kartsin, et nii palju ei viljastu. Olin mõttes arvanud, et no kolm oleks juba päris hea 🙂 Loodetavasti muidugi nüüd jääb nendest midagi ka alles ja kõigil areng ei peatu, ega see viljastumine veel muidugi midagi ei tähenda, äkki ei arene edasi… Või noh, kõige rohkem loodan, et äkki pole neid külmutatuid rakke vajagi ja see üks, mis siirdati, otsustab hoopis raseduseks edasi areneda! 🙂

Ravimid jäid samaks, mingit progesterooni isegi veel ei pea võtma, on vaid Clexane ja Medrol. Veretesti aeg 19ndal.

Lisaks sain arve 100 EUR, aga nüüd jäigi selgusetuks, et kas see tuleb kohe maksta? Kes on ITKs, kuidas teil on olnud? Kas see 100 EUR kohe ja siis pärast olenevalt külmutatavate rakkude arvust veel midagi lisaks? Ma vaatan, et arvel on tänane kuupäev. Ei teagi kohe, kas vaja kohe ära tasuda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiksu, väga hea tulemus! Ja väga tore, et võtsid endaga ühe pisikese kaasa, nüüd pöidlad peos et tuled positiivsete uudistega. 🙏 Millal veretest on või millal plaanid testida?
ITK arvel peaks olema kirjas maksetähtaeg, vaata hoolikalt paber läbi. 🙂

H.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
DrCat

Nii tore uudis, Kiksu!
Mina sain aru, et arve tuleb siis maksta, kui on teada, et midagi külma läks. Hoian pöialt, et see siirdatud kolmepäevane ilusti areneb ja et midagi jääks ka külma!
Hea, et Sa ei pea progesterooni lisaks võtma!

Please wait...
Postitas:
tomka

Kiksu, eks ikka tuleb arve maksta. Isegi kui praegu see katse õnnestus, siis igaks petteks peaks ju midagi külma jätma ka. Kui arve väljastati, siis ikka asja pärast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kiksu

Ma ise ka mõtlen, et loogiline oleks, et siis alles maksta, kui on teada, et üldse külmutati midagi. Lihtsalt imelik, et paberile maksetähtajaks pandud tänane kuupäev. Pluss peaks ju ITKs kaks kuud üldse tasuta külmutamine olema… arst vist ikkagi ütles, et pärast seda, kui saan teada, palju külmutatakse, tuleks see arve tasuda. Ma nagu midagi ähmaselt mäletan, aga selline tunne, et keegi teine käis täna seal arsti juures, mitte mina 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja, minu meelest ka ei pea kohe maksma, ei teagi ju veel palju külma läheb. Minul oli paberil ka siirdamise kuupäev maksmiseks, aga parandati ära ja lisati teine kuupäev. Nii et hetkel ära muretse ja oota maksmisega, võid seda kasvõi järgmise kuu alguses teha. 🙂
Mul esimese täisringi siirdamine oli märtsi algul ja arve tuli ära maksta mai alguses. Kui aasta täis oli, tuli arve samal päeval, mil arvetähtaeg oli.

Minule helistati hommikul, et miks veretestil pole käinud, kas päevad hakkasid. Rääkisin ära, et tegin kohalikus haiglas nagu arstiga jutt jäi ja ootan vastuseid. Helistavad mulle homme tagasi ja saan oma numbri öelda. Paari tunni pärast ehk on vastus käes! 🙏

H.

Please wait...
Postitas:
Kiksu

Kirjutasin juba ka igaks juhuks sekretärile ja ta kinnitas su juttu, H. 🙂 Saatis uue arve ja samamoodi alles mais pean tasuma. Peab kiitma, et ülikiire reaktsioon tema poolt.

Ootan huviga sinu veretesti tulemust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Mina pole vahepeal midagi kirjutanud, aga Teile kõigile olen väga kaasa elanud. Palju õnne neile, kes on triibud saanud ja jõudu ning jaksu edasipüüdlejatele!

võtan enda seisu lühidalt kokku:
Käsil teine IVF täisringiga
Esmaspäeval 2 märts siirdati 2 embrüot (3 päevased) kokku saadi 4 munarakku, millest 2 viljastus.

VT 16 märts (nagunii ei suuda ära oodata ja teen varem kodus ka)’

Nii minul kui mehel näitajad mõlemal suht kehvad.
Minul AMH tase enda vanuse kohta väga madal (0,44) ning abikaasal pole ka liikuvat materjali just kuigi palju. Kokku oleme üritanud last saada varsti 3 aastat.

Enamus tsüklid olid minul anovulatoorsed. Sellest arvatavasti ka mõlemad IVF pika skeemiga. Esimese ringi tegin Tartus elites, nüüd toimetan ITK dr Rassi juures.

Praegu crinone geel, estrofem + medrol.
kõhus torgib vahepeal vastikult, aga proovin end mitte üles kütta.

Soovin kõigile palju edu ja õnnestumisi!
Alexandra (27)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei ole IVF-ikas, aga teie postitusi lugedes tuleb pisar silma, nii palju positiivsust ja lootust! Hoian teile kõigile pöialt!

Please wait...
Postitas:
jooksja

Siin on vahepeal nii palju toimunud, triipe ja punktsioone ja siirdamisi! Edu kõigile, kus te ka parasjagu omadega juba olete.

Mina ise alustan pika skeemiga järgmisel nädalal.

Kirjutada tahtsin ennekõike seepärast, et käisin äsja Nova Vitas konsultatsioonil. Olen muidu seni olnud ITKs ja uue skeemiga jätkan ka seal. Hästi positiivne kogemus oli Nova Vitas, arstil oli ideid, mida võiks katsetada või teistmoodi teha. Minul saab aeg peagi otsa (saan 41) ja eriti midagi ilmselt katsetada ei jõua, aga tahtsin julgustada teisi, kel kõhklused ravi ja tulemuste osas, kindlasti teise arsti poole ka pöörduma. Ise kirun ennast, et seda juba varem ei teinud. Teine arvamus ja vaade on väga kasulikud, lõpuks otsuse peab ikka igaüks ise tegema, aga mul oleks küll juba varem olnud kasu teisest vaatenurgast ja lisainfost. Eks mul on nüüd veidi oleks-poleks olukord, aga hea meel siiski, et nüüdki käisin. Paar väikest lisavõimalust ehk veel tekib, kui peaks sellest skeemist tekkima embrüoid, mida külmutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu näit 1209.55, 5-päevase embrüo siidamisest möödas 2 nädalat. 🥰

H.

Please wait...
Postitas:
Kiksu

H.

Palju õnne! 🙂
Kas viitsid täpsustada, mitmes katse sul õnnestus? Ei mäleta kõigi lugusid nii täpselt peast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiksu, aitäh. Tegemist oli esimese külmaringiga.

H.

Please wait...
Postitas:
DrCat

Wow, H., nii kõrge näit! Palju õnne 🙂

Please wait...
Postitas:
LuisaLotta

Palju õnne, H.!!!🙂

Please wait...
Postitas:
K22

H.

Palju, palju õnne! 🙂

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Nii kõrge näit, palju õnne!
Ma otsisin kohe oma märkmetest välja et aasta tagasi oli minul 6-päevase siirdamise järel 10 päeva hiljem näit 177.

H.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

jooksja – ma ju räägin 😉
Minul olid peale esimest Nova Vitas käiku samad ülivõrdes emotsioonid, ja ausalt öeldes tänan ja rõõmustan seal iga kord käies siiani. Enne punktsiooni teisipäeval just ütlesin arstile ja õdedele et nii imelik kui see ka ei ole, mul on nii tore iga kord teiega siin olla 🙂

Pane ennast igaks kümneks juhuks Nova Vitas ka järjekorda? Juhuks kui seekord ITK-s ei õnnestu. Kes su arstiks on?
Kui minul novembris ebaõnnestus täisring Nova Vitas ja midagi külma ei saanud, siis leppisime arstiga kokku et ta paneb mind igaks juhuks nende juures veebruariks-märtsiks kirja. Ja kuna siis veebruaris ebaõnnestuski viimase embrüo siirdamine Pelgulinnas, sain kohe kenasti Nova Vitas tegutseda.

Muideks – võtsin julguse kokku ja tegin ära otsuse oma praegusest töökohast lahkuda.

Siin on vahepeal nii palju toimunud, triipe ja punktsioone ja siirdamisi! Edu kõigile, kus te ka parasjagu omadega juba olete.

Mina ise alustan pika skeemiga järgmisel nädalal.

Kirjutada tahtsin ennekõike seepärast, et käisin äsja Nova Vitas konsultatsioonil. Olen muidu seni olnud ITKs ja uue skeemiga jätkan ka seal. Hästi positiivne kogemus oli Nova Vitas, arstil oli ideid, mida võiks katsetada või teistmoodi teha. Minul saab aeg peagi otsa (saan 41) ja eriti midagi ilmselt katsetada ei jõua, aga tahtsin julgustada teisi, kel kõhklused ravi ja tulemuste osas, kindlasti teise arsti poole ka pöörduma. Ise kirun ennast, et seda juba varem ei teinud. Teine arvamus ja vaade on väga kasulikud, lõpuks otsuse peab ikka igaüks ise tegema, aga mul oleks küll juba varem olnud kasu teisest vaatenurgast ja lisainfost. Eks mul on nüüd veidi oleks-poleks olukord, aga hea meel siiski, et nüüdki käisin. Paar väikest lisavõimalust ehk veel tekib, kui peaks sellest skeemist tekkima embrüoid, mida külmutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai Kelluke, kas Nova Vitas saab nö enne järjekorda panna, kui eelmine ring on lõppenud? Ma toimetan ITK-s ja mõtlen plaani B peale, et kui ei õnnestu külmaring, siis tahan minna Nova Vitasse üle. Aega on aga selle IVF-ga kokku ikka nii palju läinud. Mai 2019 sain ennast ITK-s järjekorda pandud, alles okt lõpp sain IVF-le (pikk skeem), siis tekkis hüper ja tulid jõulud ning seejärel pikk tsükkel – esimese siirdamiseni sain kokku 9 kuud hiljem (veebruar 2020) alates sellest, kui end järjekorda panin esimest korda. Jube pikk aeg ikka ootamiseks. Olen juba 35 ja vanus ju ainult tiksub – ei ole aega oodata.

Kui mul nüüd märtsis/aprillis tuleb teine külmaring ITK-s, siis kas praegu oleks võimalik mul end juba Nova Vitas järjekorda panna igaks juhuks, kuna tean niikuinii, et lähen ebaõnnestumise korral sinna üle? Ei tahaks küll ebaõnnestumise korral jälle oodata 4-6 kuud uue ringini ja siirdamiseni 9 kuud.

Liblikas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Aine

Alexandra
Kas peale esimest IVF ringi AMH näit langes? Ma sain hiljuti teada, et AMH on mul 0,49. Arst pani mind juuniks IVF järjekorda, seni proovime loomulikul teel last saada. Mehe näitajad on korras. Arsti sõnul mu AMH näit ei välista rasestumist, kuid ei ole võimalik ennustada kui kiiresti see näit langeda võib. Muretsen, et kui esimene IVF ring ebaõnnestub, siis äkki selle stimuleerimsega saavad rakud hoopiski otsa…
Hoian pöialt, et Sul kõik õnnestuks! Ja kõikidel teistel samuti!

Tere

Mina pole vahepeal midagi kirjutanud, aga Teile kõigile olen väga kaasa elanud. Palju õnne neile, kes on triibud saanud ja jõudu ning jaksu edasipüüdlejatele!

võtan enda seisu lühidalt kokku:

Käsil teine IVF täisringiga

Esmaspäeval 2 märts siirdati 2 embrüot (3 päevased) kokku saadi 4 munarakku, millest 2 viljastus.

VT 16 märts (nagunii ei suuda ära oodata ja teen varem kodus ka)’

Nii minul kui mehel näitajad mõlemal suht kehvad.

Minul AMH tase enda vanuse kohta väga madal (0,44) ning abikaasal pole ka liikuvat materjali just kuigi palju. Kokku oleme üritanud last saada varsti 3 aastat.

Enamus tsüklid olid minul anovulatoorsed. Sellest arvatavasti ka mõlemad IVF pika skeemiga. Esimese ringi tegin Tartus elites, nüüd toimetan ITK dr Rassi juures.

Praegu crinone geel, estrofem + medrol.

kõhus torgib vahepeal vastikult, aga proovin end mitte üles kütta.

Soovin kõigile palju edu ja õnnestumisi!

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Kui eelmine suvi alustasin IVF-ga oli AMH 1,1. Seega poole aastaga on see päris palju langenud ja sellele otsest seletust ei ole. Arsti sõnul ei saa öelda, et see oleks IVF tagajärg. Eelmine kord saadi ka 4 rakku nagu seekordki.

Mulle ütles arst sama, et madal näit ei välista rasestumist, kuid selle tõttu võib stimuleerimisega vähem kvaliteetseid rakke saada. Minul pole kummastki ringist midagi külma ka jäänud – kõik mis tuli, lasin siirdada.

Samas arst ütles ka seda, et ma loomulikul teel suure tõenäosusega ei rasestu kuna igas kuus ei valmi munarakku ja ei toimu ovulatsiooni.

Kui nüüd paar nädalat tagasi kuulsin, et näit nii madalaks läinud siis võttis seest väga õõnsaks. Kui praegune katse ei õnnestu, siis ennem uut katset lasen kindlasti jälle AMH määrata.

Samas on olnud IVF edulugusid ka AMH näiduga 0.1 🙂

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eelmine suvi alustasin IVF-ga oli AMH 1,1. Seega poole aastaga on see päris palju langenud ja sellele otsest seletust ei ole. Arsti sõnul ei saa öelda, et see oleks IVF tagajärg.

Millised põhjused, variandid arst välja tõi, et AMH langes vähem kui aastaga 0,44 peale? Kui ivf-i käigus ei saadud ka palju rakke ja igas kuu munarakk ei valmi ja ovulatsiooni ei toimu, siis kuidas reserv sai kiiresti väheneda? Ega munasarjad pole polütsüstilised, kuigi siis AMH pigem kõrge?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arst ei toonuki mingeid põhjendusi, variante välja. Ütles et täielikku rakureservi kuidagi kontrollida ei saa ja AMH number annab lihtsalt mingi indikatsiooni, mis seisus varu on.
Munasarjad ei ole polütsüstilised ja ei ole kunagi sellega probleeme olnud ka.

Ma muidugi varasemalt seda ei kontrollinud ka, esimest korda alles IVF esimesel katsel, seega võrdlusmoment paraku puudub:(

Võibolla mulle siis antigi sündides vähem kaasa.

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Soovin esmalt kõigile siinsetele tegutsejatele palju edu!
Aga ise tahaksin küsida nõu. Mul ebaõnnestus veebruari lõpus täisring. Kui viimastest ravimitest oli möödas pisut üle kahe nädala, tekkis randmetesse ja hüppeliigestesse selline rahutute jalgade sündroomi tunne. Nüüd on see levinud ka silmanurkadesse ja kohati on sarnast tunnet ka kurgus. Väga ebamugav on, tahaks kogu aeg käsi-jalgu liigutada ja silmi hõõruda.
Mõni päev tagasi jäid rinnad valusaks uuesti ja näkku hakkas punne tekkima korralikult.
Kirjutasin oma arstile ja küsisin, kas see võib olla ravimitega seotud. Ta ei osanud selle peale midagi arvata.
Eile käisin igaks juhuks oma naistearsti juures, ta tegi ultraheli ja leidis, et sisemiselt on kõik normis, välistas emakavälise võimaluse, mida natuke kartma olin hakanud. Lootemuna kusagil näha ei olnud, nii et kõik on korralikult puhastunud ise.

Mul on diagnoositud ärevushäire, aga selliseid sümptomeid sellega seoses varem olnud ei ole. Panin aja ka perearstile, sinna saan alles järgmisel reedel kahjuks. Naistearst andis kaasa tungiva soovituse lasta kontrollida kilpnääret, mis saab täisringi ravimitega väga korralikult kurnatud.
Nüüd pean nädal aega siis lihtsalt ootama, aga tahaks väga teada, kas kellelgi on midagi ligilähedastki olnud? Ma olen endale juba väga jubedaid haigusi külge mõelnud ja guugeldanud kahjuks… Närvid on päris läbi ja foonil tegutseva ärevushäirega on see päris hull kombinatsioon.
Aitäh, kui keegi midagi arvata oskab!

A.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mai Kelluke

Liblikas – ei, ma seda kindlasti ei julge väita, et seal nii saab. Minul lihtsalt oli selline õnnelik juhus, et kohe kui mul Nova Vitas ebaõnnestus, leppisime arstiga kokku et kui külmaringi embrüo siirdamine Pelgulinnas ebaõnnestub, olen nende juures tagasi. Samamoodi on mul praegu Pelgulinnas kokku lepitud, et kui Nova vitas ebaõnnestub ja midagi külma panna ka ei jää, võin mais ühendust võtta.
Ära pahanda, aga 35 pole veel midagi. Mina alustasin oma IVF teekonda 38-selt, ja siis oli kogu aeg samamoodi aega küll… Nüüd olen 40, septembris saan 41 ja näen kuidas nii Nova Vitas kui ka Pelgulinnas arstid tõesti mõtlevad kuidas minuga asju kiiremini ajada. Ma sellepärast soovitasin seda uurida ka jooksjale, teades et ka temal kukub augustis 41.

Aga üldiselt – ma soovitan küll kõigil küsida-uurida ka nö teist arvamust. Ehk käia mõnes teises kliinikus veel ja rääkida ja uurida võimalusi. Ja minu enda isiklik elu on viimastel kuudel selgelt tõestanud, et alati tasub küsida 🙂

Mai Kelluke, kas Nova Vitas saab nö enne järjekorda panna, kui eelmine ring on lõppenud? Ma toimetan ITK-s ja mõtlen plaani B peale, et kui ei õnnestu külmaring, siis tahan minna Nova Vitasse üle. Aega on aga selle IVF-ga kokku ikka nii palju läinud. Mai 2019 sain ennast ITK-s järjekorda pandud, alles okt lõpp sain IVF-le (pikk skeem), siis tekkis hüper ja tulid jõulud ning seejärel pikk tsükkel – esimese siirdamiseni sain kokku 9 kuud hiljem (veebruar 2020) alates sellest, kui end järjekorda panin esimest korda. Jube pikk aeg ikka ootamiseks. Olen juba 35 ja vanus ju ainult tiksub – ei ole aega oodata.

Kui mul nüüd märtsis/aprillis tuleb teine külmaring ITK-s, siis kas praegu oleks võimalik mul end juba Nova Vitas järjekorda panna igaks juhuks, kuna tean niikuinii, et lähen ebaõnnestumise korral sinna üle? Ei tahaks küll ebaõnnestumise korral jälle oodata 4-6 kuud uue ringini ja siirdamiseni 9 kuud.

Liblikas

Please wait...
Postitas:
LuisaLotta

Minul on nüüd teisel UHl käidud ja arst paistis kasvatamisega rahule jäävat 🙂 Nüüd veel nädalavahetus süstimist (Cetrotide+Gonal+Luveris) ja esmaspäeva õhtul Diphereline (täiesti uus asi minu jaoks jällegi). Kolmapäeval lähen punktsioonile ja pean sinna kaasa võtma lisaks mehele ka Ovitrelle süstli-jällegi uus lähenemine🙂 Väga loodan, et kogu sellest kompotist tuleb siis ka hoopis uutmoodi ja väga hea tulemus🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,
Kas nii ei olegi, et lähed konsultatsioonile ja palud ennast järjekorda võtta ja kõik?
Arvestades neid meeletuid ooteaegu…
Ise olen üle 40 mõned aastad ja olen käinud erinevates kohtades konsultatsioonidel, isemakstes järjekordi pole kuskil. Tee iga kahe kuu tagant kui soovid.
Olen küll nö isemaksja aga see tundub kuidagi ebaõiglane napilt 40ndates naiste suhtes kes veel saaks haigekassaga tulistada.
Vähemalt võiks saada end järjekorda panna olenemata mida sa teises haiglas teed.
Helista NovaVitasse ja küsi otse järele.

quote quote=3378982]Mai Kelluke, kas Nova Vitas saab nö enne järjekorda panna, kui eelmine ring on lõppenud? Ma toimetan ITK-s ja mõtlen plaani B peale, et kui ei õnnestu külmaring, siis tahan minna Nova Vitasse üle. Aega on aga selle IVF-ga kokku ikka nii palju läinud. Mai 2019 sain ennast ITK-s järjekorda pandud, alles okt lõpp sain IVF-le (pikk skeem), siis tekkis hüper ja tulid jõulud ning seejärel pikk tsükkel – esimese siirdamiseni sain kokku 9 kuud hiljem (veebruar 2020) alates sellest, kui end järjekorda panin esimest korda. Jube pikk aeg ikka ootamiseks. Olen juba 35 ja vanus ju ainult tiksub – ei ole aega oodata.

Liblikas[/quote]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
tomka

Nii….nüüd muidu kannatlik mina hakkasin pablama ja küsiks kogenumate käest. Kas arst helistab juhul kui siirdamiseks ei lähe ja nt ükski embrüo ei hakanud kasvama?
Kolmap oli punktsioon ja kuna oli üleüldse ime, et mehel too hommik proovist midagi leiti, siis nii mina kui ka kõik arstid olid täiesti elevuses. Samas öeldi ka, et just 3-ndal päeval on kõige rohkem olukordi kus embrüo edasi ei arene.
Ehk siis….kas on ka neid kes on läinud siirdamisele värskes ringis ja selgus alles kohapeal, et ei ole midagi siirdada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ITK -s, viiendaks päevaks oli ainult kaks niru mida ei olnuks mõtet siirdada.
Ei helistatud, et ei ole vaja tulla. Asi võis olla selles, et minu enda arsti asendas teine arst . Igatahes olime shokis, olin ju põis täis seal uksetaga ja siis tuli õde ütlema. Räàkisime ka arsti ja embrüoloogiga ja leppisime kokku, et kuna tuleme Tallinnasse 200 km tagant siis järgmine kord peame olema kindlad, et nii ei juhtu.
Järgmisel korral olin meilitsi ühenduses embrüoloogiga kogu rakkude arengu vàltel ja saime ka arsti kinnituse hommikul enne kui sõitma hakkasime.

Nii….nüüd muidu kannatlik mina hakkasin pablama ja küsiks kogenumate käest. Kas arst helistab juhul kui siirdamiseks ei lähe ja nt ükski embrüo ei hakanud kasvama?

Kolmap oli punktsioon ja kuna oli üleüldse ime, et mehel too hommik proovist midagi leiti, siis nii mina kui ka kõik arstid olid täiesti elevuses. Samas öeldi ka, et just 3-ndal päeval on kõige rohkem olukordi kus embrüo edasi ei arene.

Ehk siis….kas on ka neid kes on läinud siirdamisele värskes ringis ja selgus alles kohapeal, et ei ole midagi siirdada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 260 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill