Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 298 )

Teema: IVF märts-aprill

Postitas:

Mul on aeg pandud viljatusraviarstile aprilli. Esimene visiit. Kas kellellegi on helistatud, kellel märtsis aeg, on midagi kokku lepitud, uus aeg pandud? Tegemist ITK-ga.

nad ilmselt ei ole veel aprillini jõudnud, aga praegusel hetkel kõik uued vastuvõtud tühistatakse. pooleli olevad ravitsüklid viiakse lõpuni, siirdamised jäävad ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 17:16; 18.03 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

H – palju õnne ❤️

Minul sama seis mis 2 päeva tagasi. Pole rohkem hcg mõõtnud ka. Jätkan ravimeid (kuigi ma ei tea miks arst nii tahab) ja samas nagu ootan päevi ka..

Kui eile oli hcg 33 siis ega ta enam kuskile ülespoole tõusma ei hakka (mina – pessimist)

Vb reedel lähen teen uue VT ja vaatan kas on alla 5 langenud justnimelt et ei tekiks tüsistusi.

Kogu see koroona vàrk nii ülepaisutatud – üldse ei viitsi mõelda sellele.

Alexandra(27)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt 05.03 13:53; 06.03 09:20; 06.03 11:03; 07.03 12:46; 07.03 13:59; 07.03 19:41; 09.03 09:06; 09.03 12:55; 09.03 15:03; 10.03 17:11; 10.03 20:36; 11.03 15:43; 13.03 13:45; 13.03 14:27; 15.03 11:04; 15.03 15:56; 16.03 10:49; 16.03 12:53; 16.03 14:21; 16.03 17:18; 16.03 18:04; 16.03 18:26; 16.03 21:19; 17.03 11:43; 17.03 13:15; 17.03 21:14; 18.03 23:39; 22.03 16:44; 23.03 18:30; 24.03 00:31; 24.03 11:05; 24.03 12:02; 07.04 23:27; 25.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehhhaehhhuehh VT tehtud. hCG 38,4. Öeldi, et see on väga ilus näit. Õnneks sain suheldud ka juba arstiga kelle juurde peaks rasedust jälgima minema ja ta ütles, et u 8n UH saame tehtud ikka. Elevus, närvid apuaaaaa 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta, kes kirjutas, et ei saanud ultraheli minna tegema raseduse tuvastamiseks. Et piisas kodusest testist. Leidsin Pelgulinna Sünnitusmaja lehelt sellise lõigu:
“Rasedate vastuvõtud.
Alates 16. märtsist toimuvad ajutiselt kõik varasemalt planeeritud ämmaemanda ja arsti visiidid rasedatele telefoninõustamise teel. Erandiks on raseduse tuvastamised.”
Äkki siis lahendus minna sinna tuvastama ehk tegelikult rohkem teada saama, et kõik ikka korras. Kuigi enne kuuendat nädalat ei paista väga midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta, kes kirjutas, et ei saanud ultraheli minna tegema raseduse tuvastamiseks. Et piisas kodusest testist. Leidsin Pelgulinna Sünnitusmaja lehelt sellise lõigu:

“Rasedate vastuvõtud.

Alates 16. märtsist toimuvad ajutiselt kõik varasemalt planeeritud ämmaemanda ja arsti visiidid rasedatele telefoninõustamise teel. Erandiks on raseduse tuvastamised.”

Äkki siis lahendus minna sinna tuvastama ehk tegelikult rohkem teada saama, et kõik ikka korras. Kuigi enne kuuendat nädalat ei paista väga midagi.

Ma peaks oma arstilt vastuse saama suht kohe. Rasedust lähen jälgima just Pelgusse.Panen siia kirja mis ma selle kohta kuulen

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 16:35; 16.03 17:53; 16.03 21:35; 19.03 10:48; 19.03 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tomka, palju õnne ja võiduka lõpuni! 🙂

Kiksu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne H. ja tomka! Nii head uudised vahelduseks! 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud, et milline pikaaegsem mõju selle IVF-i pausil on, eelkõige ravijärjekordadele. Oletame, et mai alguses saab jälle IVF-i tegema hakata (kui hästi läheb), aga selleks ajaks on ilmselt suur järjekord – osadel jäi isegi süstimine pooleli, paljudel jäid siirdamised ära, teised ootavad, et saaks süstimisega alustada ja paljud (nagu ma ise), ootavad, et saaks siirdada külmas olevaid embrüoid. Süsteem saab ilmselt olema väga ülekoormatud. Huvitav, kas ja kuidas seavad kliinikud mingeid prioriteete? Või palgatakse lisajõudu?

Õnneks kuulsin, et neile, kes vahepeal 41 saavad ja kes eriolukorra tõttu praegu IVF-i teha ei saa, tehakse ikkagi mingeid erandeid, et saab siiski Haigekassa kulul teha.

Ma ise sain eelmisel arstivisiidil teada, et BeReady test kehtib maksimaalselt aasta(!), seda mulle eelnevalt ei öeldud (kui selle detsembris tegin). Ja arst ütles, et peale BeReady testi peaks võimalikult kiiresti siirdama, sest tsükkel võib ikkagi muutuda, isegi siis kui ravimitega ajastatakse õige siirdamise aeg (st mingi aja pärast ei pruugi see enam õige olla ja testi tuleks korrata).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk ikka suudavad ka nende järjekordadega toime tulla. Mul oli kogu krempel nüüd vahetult enne seda jama, aga nt siirdamisele minek tuli üllatusena, sest me ei arvanud, et mehe proovist midagi saab ja oli plaan külma panna. Kui selgus, et sai, siis leiti ka kohe lahendus isegi olukorras kus mu oma arst oli ära. Põhimõteeliselt öeldi aeg ja, et keegi ikka on kes selle ära teha saab. Siirdamine ju võtab arsti jaoks aega mingi 10 minutit. Punktsioon ei ole ka pikem protseduur. Vast nad jaksavad 🙂

Huhh…mõtlen kas siirduda teise foorumisse kus novembrikad, aga siin nii tore 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

H. ja tomka, palju õnne! Tõesti tore häid uudiseid saada.

Mai Kelluke, sul vist oli täna veretest. Kuidas läks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veretest positiivne!!!
Hcg 294!
Appikeneappikene 🙂

Just nüüd sain teada ja kuhu ikka esimesena tormata, kui mitte teie juurde siia.
No mehele ikka ütlesin ka 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, nii äge! Palju õnne! Ja veel nii suur number 🙂

Kas sul tehti sel korral midagi teistmoodi kui varem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Mai Kelluke! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke – palju õnne! Nii palju triipe kohe korraga 🙂

DrCat – ise olen ka selle peale mõelnud, et raudselt nüüd maikuus on megasabad ja venib see asi veelgi pikemaks. Kui üldse mais nad juba patsiente vastu võtavad. Ega sedagi ei tea. Kuigi see siirdamine ju iseenesest tõesti ressurssi eriti ei võta. 10 min vastuvõtt ja kaks nädalat vaikust 😀 Loodetavasi saab ülejärgmise menstruatsiooni alguses ikka arstiga ühendust võtta ja edasi minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähaitäh kõigile!!
Ma ei taha kellegile teist ja ka endale mitte hirme sisendada, aga meie teame täpselt et see on alles üks samm. Siit edasi peab veel palju asju hästi minema.
Loodame et seekord läheb kõik ainult hästi! 🙂

Veretest positiivne!!!

Hcg 294!

Appikeneappikene ????

Just nüüd sain teada ja kuhu ikka esimesena tormata, kui mitte teie juurde siia.

No mehele ikka ütlesin ka ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, jooksja – ma loodan väga et sinult kuuleme peagi samu uudiseid!
Ma ei tea, kas see on suur number? See on mul küll seekord suurem, kui eelmine kord.

Minul oli see neljas siirdamine.
Kõige esimene oli täisringist ja õnnestus.
Kaks järgmist olid külmaringi siirdamised, mis ebaõnnestusid.
Nüüd siis jälle nö otse punktsioonist.
Vahepeal oli veel üks täisring, kust ei saanud punktsioonilt üldse midagi.

Nii et ei teagi, kas nüüd ravist või ikkagi külmaringi siirdamised ei ole minu puhul edukad. Olen kuulnud küll et tegelikult on õnnestumised täitsa pooleks.

Ravimitest – seekord olid mul täitsa teised ravimid, võrreldes kahe eelmise ringiga. Ravimiks oli Ovaleap, varem oli Gonal-F. Arst jättis ka kuu aega tagasi ära kilpnäärmerohu ja määras südameaspiriini ja D-vitamiini – need olid uued asjad.

Mai Kelluke, nii äge! Palju õnne! Ja veel nii suur number ????

Kas sul tehti sel korral midagi teistmoodi kui varem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veretest positiivne!!!

Hcg 294!

Appikeneappikene ????

Just nüüd sain teada ja kuhu ikka esimesena tormata, kui mitte teie juurde siia.

No mehele ikka ütlesin ka ????

Super uudis!! Õnne!! Millal sul see siirdamine oli? näit on tõesti kena

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 16:35; 16.03 17:53; 16.03 21:35; 19.03 10:48; 19.03 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju, palju õnne, MaiKelluke 🙂

Ma olen aru saanud, et enne on olnud järjekorrad pikad, sest haigekassa raha eest tekib järjekord. Oma raha eest saaks ju kiiremini. Järelikult, kui haigekassal meiesuguste jaoks raha jagub, siis ehk võtavad natuke rohkem vastu kui tavaliselt. Vahepeal jääb ju raha IVFdest üle. Iseasi, kas seda lõpuks järgi jääb peale suurt coroona-hullust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see koroona vàrk nii ülepaisutatud – üldse ei viitsi mõelda sellele.

Alexandra(27)

Olen endine IVF-taja ja mina pööraks enda hoidmisele väga praegu tähelepanu. Osadel kasutatakse skeemides eimmuunsustpärssivaid ravimeid (ka pärast tuvastamist), minul oli selleks Trental, kui õigesti mäletan. Ja minu kogemus täpselt aasta tagasi oli selline, et mina, kes ma üldse muidu haige ei ole, jäin eelmisel aastal väga levinud seagrippi. Esimene ivf-ring oli õnnestunud ja rasedust oli siis 9+, ilusasti tuvastatud ja kõik ok. Grippi põdesin kergelt, aga peetus rasedus. Arsti juurde ka kohe nakkuseha ei saanud, marineerisin siis nädala jagu ja hoidsin hinge kinni…paraku läkski halvasti. Avastati 11+ enne Nipt testi UH-s. Arst kommenteeris, et immuunsus oli maas tänu ivf-le.

Hoidke end! Lõpuni pole võimalik aga panustada tasub. Kõrge palavik juba ainuüksi põhjustab peetumist 1.trimestril.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul algasid siis neljapäeva õhtul punased. “Vana plaani” kohaselt pidi sellel tsüklil hakkama uus külmasiirdamine. Olles aga teadlik hetkel viljatusravikliinikutes toimuvast, siis panen end aga nüüd rahus mõneks ajaks “ootele”, sest eriolukord on meie kõigi jaoks uus ja oleks väga keeruline jääda selles olukorras nö pooliku plaaniga. Seniks, kuni olukord selgineb ja laheneb, oleme jäetud oma plaanide ja soovidega nüüd Jumala hooleks. Olgem siis hoitud ja tore on siin ikka vahepeal lugeda, et kuidas kellelgi läheb.

Vahepealsetele õnnelikele palju õnne. Alexandra, Sinu küsimusele jäi vastamata mingi aeg tagasi. BeReady testile ma ei ole eriti mõelnud, sest ma ei ole selle mõttekusest veel täpselt aru saanud. Mulle tundub, et pigem investeeriksin selle raha siis juba nn “embrüoliimi” kasutamiseks.

Täna avastasin, et mõtlen endiselt meie väikse vapra peale, kes meiega oli umbes viis päeva alates siirdamisest ja siis läks ära taevasse. Mõtisklesin, et mitme nädalane ta juba praegu oleks, kui ta oleks elama jäänud, mis soost ta oli ja millal ta oleks sündinud. Kummalisel kombel pakuvad sellised mõtisklused mulle rahu ja rõõmu.

Olgem kõik hästi hoitud
Liblikas (35)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 00:24; 09.03 14:50; 09.03 22:31; 21.03 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see koroona vàrk nii ülepaisutatud – üldse ei viitsi mõelda sellele.

Alexandra(27)

Olen endine IVF-taja ja mina pööraks enda hoidmisele väga praegu tähelepanu. Osadel kasutatakse skeemides eimmuunsustpärssivaid ravimeid (ka pärast tuvastamist), minul oli selleks Trental, kui õigesti mäletan. Ja minu kogemus täpselt aasta tagasi oli selline, et mina, kes ma üldse muidu haige ei ole, jäin eelmisel aastal väga levinud seagrippi. Esimene ivf-ring oli õnnestunud ja rasedust oli siis 9+, ilusasti tuvastatud ja kõik ok. Grippi põdesin kergelt, aga peetus rasedus. Arsti juurde ka kohe nakkuseha ei saanud, marineerisin siis nädala jagu ja hoidsin hinge kinni…paraku läkski halvasti. Avastati 11+ enne Nipt testi UH-s. Arst kommenteeris, et immuunsus oli maas tänu ivf-le.

Hoidke end! Lõpuni pole võimalik aga panustada tasub. Kõrge palavik juba ainuüksi põhjustab peetumist 1.trimestril.

Soovitan ka ennast hoolega hoida.
2018 okt-s jäin peale uh-s tuvastamist ( nägin ära ka südamekese) neeruvaagnapõletikku. Palavik 38-39 ja
3 nädalat hiljem avastatigi peetumine- olevat peetunud 6+ just siis kui jäin haigeks.

Aga palju õnne kõigile triibulistele!
Ilmad on siiski nii kevadised ja süstib teistmoodi rahu ja ootust hinge!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mängust väljas paraku. Punased pole veel alanud, aga vast paar päeva jooksul. Võtan seni rohtusid edasi, aga tundub suht mõttetu.

Eks siis mai kuus edasi loodetavasti. Kui haigekassa teeb mingi erisuse, siis rõõmustan, aga muidu oma rahakoti peal. Vähemalt nii palju on hea, et mehel jäi midagi külma. Mul endal ei jäänud midagi 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tomka, mis juhtus? Sul oli ju veretest positiivne ja kui päevad pole alanud, miks arvad, et mängust väljas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tomka, mis juhtus? Sul oli ju veretest positiivne ja kui päevad pole alanud, miks arvad, et mängust väljas?

Esiteks kodune test enne muutus järjest tugevamaks. Nüüd kolmandat päeva heledam ja täna sisuliselt vaevumärgatav. Lisaks kõik sümptomid kadunud sh igasugune tunne emakas, mis enne oli täiesti tajutav. See on üks selliseid asju mida lihtsalt tunned. Eks homme hommikul teen veel testi, aga ise olen juba kindel, et asi on sedasi.

Lähen käin jalutan, naudin päikesepaistet, õhtul teen klaasi veini ja tõden, et antud hetkel kui stressitase on niigi laes, siis järelikult pidigi nii minema.

Nüri on selle juures, et mul ei jäänud midagi külma, st kogu kompott algusest peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomka, mul on tõesti südamest kahju????. Mul oli aasta tagasi täpselt samamoodi, et päevapealt kadusid sümptomid ja paar päeva hiljem oli ka uus tsükkel platsis. Minu sisetunne teadis samamoodi enne kui füüsiliselt olukord selgeks sai. Pea vastu!

Minu praegune sisetunne on nüüd nädalaga kõikunud ühest äärmusest teise. Suur lootus ühel päeval asendub täieliku masenduse ja minnalaskmise meeleoluga järgmisel. Mitte mingeid rasedusele viitavaid sümptomeid ei ole, isegi rinnad on täiesti tavalised, võibolla ainult minimaalselt tundlikud. Aga ei mingeid pisteid, torkeid, seljavalu… Kass tundis paar päeva mu kõhu peal magamise vastu kõrgendatud huvi ja see süstis lootust, aga ta vist lihtsalt naudib seda, et nii palju nüüd kodus olen ja diivanil raamatut loen. Tänasest tekkis ka tunne nagu hakkaksid kohekohe päevad ja hommikune test oli puhas nagu Jeesuse südametunnistus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomka nii kahju 🙁 – tean mis tunned.

Minul kadusid ka tunnused koheselt ära.
Nüüdeks on hcg langenud 2 peale aga menstruatsiooni pole veel hakanud.
Homme peaks kordus VT olema, aga ei tea kas viitsin üldse kohalegi minna.

Alexandra (27)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt 05.03 13:53; 06.03 09:20; 06.03 11:03; 07.03 12:46; 07.03 13:59; 07.03 19:41; 09.03 09:06; 09.03 12:55; 09.03 15:03; 10.03 17:11; 10.03 20:36; 11.03 15:43; 13.03 13:45; 13.03 14:27; 15.03 11:04; 15.03 15:56; 16.03 10:49; 16.03 12:53; 16.03 14:21; 16.03 17:18; 16.03 18:04; 16.03 18:26; 16.03 21:19; 17.03 11:43; 17.03 13:15; 17.03 21:14; 18.03 23:39; 22.03 16:44; 23.03 18:30; 24.03 00:31; 24.03 11:05; 24.03 12:02; 07.04 23:27; 25.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh nii kurb ja jama kui alguses näit olemad ja siis niikoodi kaob!
Alexandra kas tegid ise vahepeal veretesti veel?
Tomka ära kahte klaasi veini joo, võta üks 🙂 Ikka veretestini vapralt!

Tomka nii kahju ???? – tean mis tunned.

Minul kadusid ka tunnused koheselt ära.

Nüüdeks on hcg langenud 2 peale aga menstruatsiooni pole veel hakanud.

Homme peaks kordus VT olema, aga ei tea kas viitsin üldse kohalegi minna.

Alexandra (27)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.03 14:03; 06.03 16:31; 06.03 17:52; 08.03 13:03; 08.03 15:03; 09.03 08:45; 09.03 17:32; 10.03 20:15; 11.03 12:49; 11.03 12:50; 13.03 14:07; 16.03 13:34; 16.03 23:05; 17.03 16:13; 22.03 18:41; 25.04 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hakka uue VT-ga mässamagi. Kirjutasin arstile, et seis selline ja pangu mind mai kuusse kirja.

Päevade tunnet veel ei ole, aga seda ei ole mul ka muidu enne kui punased kohal.

Rohtusid, nagu öeldud, võtan edasi kuni punased kohal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord käivad päevad ju raseduse ajal ka edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 09:02; 23.03 21:14; 27.04 00:53; 27.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord käivad päevad ju raseduse ajal ka edasi.

No sellist asja ei saa ju ometi öelda. Raseduse ajal on eriti raseduse alguses võimalikud verejooksud, määrimised ja pesastumise ajal samuti.
Raseduse ajal siiski päevad ei käi mitte kellelgi.

Küll aga mis puutub minu ja Alexandra punaste ootust, siis me teame, et hcg langeb ja rasedust enam ei ole. Seega lõpuks saabuvad varsti punased. Küsimus on, et millal, sest läheb ka oma aeg selleks, et keha saaks aru, et on vaja end puhastama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 298 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill