Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF mitu korda?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: IVF mitu korda?

Postitas:
Kägu

Olen teel esimest korda proovida. Loen siit, et aega kulub kaua ja vôib rasestuda alles mitmenda katsega.
Kas arstile minnes tegutsetakse kohest IVF suunal v teostatakse enne abistav ravi, mille käigus võib rasestumine juba toimuda?
Olen minemas TÜK ja aja sain Augusti kuu lõppu 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teel esimest korda proovida. Loen siit, et aega kulub kaua ja vôib rasestuda alles mitmenda katsega.

Kas arstile minnes tegutsetakse kohest IVF suunal v teostatakse enne abistav ravi, mille käigus võib rasestumine juba toimuda?

Olen minemas TÜK ja aja sain Augusti kuu lõppu 🙂

Tere

See oleneb täiesti sinu ja su mehe näitudest ja haigusloost ning seda saab arst öelda alles peale teie terviseseisunditega tutvumist. Võib olla nii ja naa.

Kui soovid protsesse kiirendada ja nt mees ei ole sul veel uuritud, siis saad teha nii, et mees läheb esimesel võimusel perearstile ja palub saatekirja TÜK kliiniku meestearstile. Meestearst määrab spermogrammi aja ja kui see kõik saab toimuda (spermogramm+tulemused) enne naise viljatusarstile jõudmist, siis oleks naise viljatusarstil juba sama kliiniku andmebaasist mehe spermogrammi tulemused esimeseks visiidiks võtta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli nii, et mehel tekkis kahtlus, et midagi võib valesti olla, ma ei osanud sellest midagi arvata. Mõtlesin, et las siis käib, kui tahab. Mees käis meestearsti juures ja tehti uuringuid, võttis paar kuud vitamiine, aga see ei parandanud midagi. Selgus, et ongi probleem. Ma harjusin mõned kuud selle mõttega ja panin aja viljatusravisse. Käisime mehega koos seal ära, arst vaatas mehe analüüse ja tõdes, et iseseisvalt on rasestumise tõenäosus väga väike. Pani meid kohe IVF-i järjekorda, mis oli sel hetkel 4 kuud. Selle aja jooksul kontrolliti mul hormoone, vitamiine jms. Mõlemal kontrolliti, et poleks mingit suguhaigust. Käisime IVF nõustamisel. Tegelikult oleks võinud isegi varem viljatusravisse aja kirja panna.
Mingit ravi meile ei tehtud. Aga iga lugu ja põhjus ju erinev.

Meil on esimene katse pooleli ITK-s. Kohe ei pruugi õnnestuda, aga tegutsemine on minu meelest lihtsam kui niisama ootamine. Alustades ei tea ju keegi, kuidas Sinu keha ravimitele reageerib ja kui suured peaks doosid olema. Teisel ringil on arstil juba rohkem infot. Kui peakski juhtuma, et esimene kord ei õnnestu, siis olen ise ka edaspidi targem ja tunnen oma keha rohkem.

Jõudu sel teel!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas põhjus on selge, et soovitati IVF-i? Kui mõlemat on uuritud, analüüsid, LAP tehtud ja kindlat probleemi pole tuvastatud, siis soovitatakse enne proovida ka IUI-d. Kuigi õnnestumise protsent on väike, siis protseduur lihtne, ooteajad lühemad ja kui pole proovinud, siis iial ei tea, kas oleks aidanud. Alles siis, kui rasedust pole tekkinud pikema aja jooksul või vanus pressib peale, soovitatakse IVF-i.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on LAP tegemata, soovitati kohe IVF. Vanus ei pressi peale.

Arstid ongi erinevad. Sageli tahetakse teha siiski ka LAP, isegi, kui pole nt endometrioosi kahtlust, sest munajuhade läbitavuse jms kohta annab see kõige selgema pildi. Kui esineb liiteid, mida suudetakse OP-i käigus likvideerida, siis on naistel õnnestunud ka pärast seda rasestuda. Enamasti soovitatakse alustada lihtsamate protseduuridega, mis tundub igati mõistlik ja loogiline, nt mehe ja naise analüüsid, munajuhade läbitavuse uuring/LAP, IUI, IVF. Kui naisel esineb vaba vedelikku, mida saab tuvastada samuti LAP-i kaudu, siis pidavat see vähendama ka IVF-i edukust. Kui probleem on juba teada, et kas mehes, naises või mõlemas või vanust palju, siis soovitatakse liikuda kohe edasi IVF-ga. Kuna teema autor küsis, kas enne IVF-i teostatakse abistavat ravi, mille käigus võib rasestumine juba toimuda, siis temal on osad protsetuurid ilmselt juba tehtud või suunati IVF-i tegema vanuse tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minule ka ei tehtud laparoskoopiat, kuna näidustus oli mehepoolne. St, oleksin pidanud tegema IVFi niikuinii juba mehe tõttu, olenemata oma tulemustest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule ka ei tehtud laparoskoopiat, kuna näidustus oli mehepoolne. St, oleksin pidanud tegema IVFi niikuinii juba mehe tõttu, olenemata oma tulemustest.

Sama siin.

+1
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF mitu korda?