Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 295 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:

Hei, mul oli siirdamine 28.10 ja 10p hiljem käisin synlabis, sain tulemuse 387 ja oli ka kollane. Arst ütles, et ilus näit ja vt itk’s tühistas ära, pakkus kohe UH aega. Seega väga tõsiselt ei võtaks seda…

Tere, käisin eile siis ikka synlabis ära ja vastuse sain eile õhtul. 36 hcg Ja märgitud kollasega ehk piiripealne. Kes synlabis näinud, kas see tavaline? Kuna käisin nii vara, siis ongi väiksem nr?

Siirdamine oli 30.10 ja siirdati 5 päevane.

Vähemalt saan kergemalt hingata neljapäeani mil vt itk-s ja hoian pöidlad et jääb ka pidama ????

K.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 22:46; 09.11 10:13; 28.11 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas täna vaikselt määrima. Rääkisin eile arstiga, et peale päevi teen rasedustesti veel ja kui see on täiesti negatiivne, siis on ilusti puhastunud, kui aga ikka näitab mingit õrna triipu, lähen arsti juurde veel kontrolli.

Kuna nüüd 3 täisringi ja 4 siirdamist tehtud, siis arutasin arstiga, et lähme kevade poole asjaga edasi (enda soovil). Kuna mul on polütsüstilised munasarjad ja tegelikult on kogunenud IVFiga st siis aastaga 6 lisakilo juurde, siis tegelen vahepeal oma asjadega. Teen trenni ja üritan kaalu normi saada, joon inofolicut, söön vitamiine ja kuna mul ovulatsioonid toimuvad ja päevad suhteliselt regulaarsed, siis arstiga arutasime, et paneb mulle toetusravi peale ja proovime ise. Kogun vahepeal lihtsalt jõudu ja turgutan ennast. Mine tea – 2016 aastal ma ise rasedaks jäin igatahes, mis peetus 8+4. Aga teile soovin kiireid triipe ja loomulikult käin ma teid ikka edasi lugemas ja kaasa elamas!

Myy

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.11 20:00; 04.11 20:35; 05.11 14:12; 05.11 16:51; 07.11 07:19; 09.11 13:17; 19.11 09:10; 19.11 09:32; 19.11 10:16; 19.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Myy ja Celly, head taastumist teile (eelkõige vaimses mõttes, aga ka füüsilises). Eks see toob mindki maa peale, et võib ju saada triibud ja HCG näidu, kuid see kõik võib siiski lõppeda ilma, et me seda sooviksime. Kuid asi seegi, kui mingi progress toimus võrreldes viimase ringiga. Samuti on siin olnud positiivseid juhtumeid, kus rasestuti loomulikul teel mõni aeg peale ebaõnnestunud IVF ringi. See on tegelikult eriti tore, kui nii läheb.

Mul endal 12. päev Diphereline süsti saamisest. Aga päevi veel ei ole, rinnad on küll hellad ja kergelt on kõhus keeranud vahepeal, nagu hakkaks päevad, aga kohale pole veel need jõudnud. 12. november, kui vereanalüüsi annan ja arstile lähen, on juba 15. päev D-süsti saamisest. Eeldan siis, et ehk päevad ikka hakkavad nt esmaspäeval ja kolmapäeval saan tsükli 3. päeval kõhtu süstima hakata.

Katkar – kuidas Sinul seekord läks D-süsti saamine? Kahju, et pidid eelmine kord jalavalu kannatama. Minul sellist asja ei olnud, oli vaid tuhar valulik süsti kohast, aga see ei häirinud ega seganud elu.

Minul nüüd juhtus niimoodi, et kuigi IVF koolitusel harjutasime mehega koos, kuidas selle padja sisse süstida ja plaan oli, et mees süstib mind, siis nüüd juhtus nii, et mees peab minema komandeeringusse hoopis mõneks ajaks. Seega pean selle süstimisega ise hakkama saama. Vast ei ole nii hull. Korra käis mõte läbi, et minna äkki ITK-sse ja äkki keegi õde aitab mind seal, aga sellel vist ei ole mõtet. Kui teised saavad kodus süstimisega hakkama, siis peaksin vist minagi saama.

Edu kõigile,
Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord läks süsti saamine paremini, kuigi valus kipitav oli. Tehti teise kannikasse.
Mina vist seekod olen üldse üksi kogu selle aja jooksul, sest ka mees välismaal tööl. Vahepeal tuleb koju, aga siis süstimise viimane nädal. Punktsioonile üksi 🙁
Mina esimest Bemfola süsti tegin nii, et arvutist youtube video käima ja diivanil istudes. Hirm ikka oli, et midagi äkki valesti läheb. Mina mehel ei julge lasta süstida, ma tean mis hooga ja jõuga ta seda teeks 😀 ma parem ise vaikselt ja tasa-tasa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punktsioonile üksi… aga mehe panus siis?!

Seekord läks süsti saamine paremini, kuigi valus kipitav oli. Tehti teise kannikasse.

Mina vist seekod olen üldse üksi kogu selle aja jooksul, sest ka mees välismaal tööl. Vahepeal tuleb koju, aga siis süstimise viimane nädal. Punktsioonile üksi ????

Mina esimest Bemfola süsti tegin nii, et arvutist youtube video käima ja diivanil istudes. Hirm ikka oli, et midagi äkki valesti läheb. Mina mehel ei julge lasta süstida, ma tean mis hooga ja jõuga ta seda teeks ???? ma parem ise vaikselt ja tasa-tasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.11 16:37; 07.11 15:35; 09.11 15:35; 21.11 22:14; 05.12 14:30; 09.12 20:51; 16.12 08:41; 20.12 14:18; 30.12 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe panus läks külma

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Myy ja Celly, head taastumist teile (eelkõige vaimses mõttes, aga ka füüsilises). Eks see toob mindki maa peale, et võib ju saada triibud ja HCG näidu, kuid see kõik võib siiski lõppeda ilma, et me seda sooviksime. Kuid asi seegi, kui mingi progress toimus võrreldes viimase ringiga. Samuti on siin olnud positiivseid juhtumeid, kus rasestuti loomulikul teel mõni aeg peale ebaõnnestunud IVF ringi. See on tegelikult eriti tore, kui nii läheb.

Mul endal 12. päev Diphereline süsti saamisest. Aga päevi veel ei ole, rinnad on küll hellad ja kergelt on kõhus keeranud vahepeal, nagu hakkaks päevad, aga kohale pole veel need jõudnud. 12. november, kui vereanalüüsi annan ja arstile lähen, on juba 15. päev D-süsti saamisest. Eeldan siis, et ehk päevad ikka hakkavad nt esmaspäeval ja kolmapäeval saan tsükli 3. päeval kõhtu süstima hakata.

Katkar – kuidas Sinul seekord läks D-süsti saamine? Kahju, et pidid eelmine kord jalavalu kannatama. Minul sellist asja ei olnud, oli vaid tuhar valulik süsti kohast, aga see ei häirinud ega seganud elu.

Minul nüüd juhtus niimoodi, et kuigi IVF koolitusel harjutasime mehega koos, kuidas selle padja sisse süstida ja plaan oli, et mees süstib mind, siis nüüd juhtus nii, et mees peab minema komandeeringusse hoopis mõneks ajaks. Seega pean selle süstimisega ise hakkama saama. Vast ei ole nii hull. Korra käis mõte läbi, et minna äkki ITK-sse ja äkki keegi õde aitab mind seal, aga sellel vist ei ole mõtet. Kui teised saavad kodus süstimisega hakkama, siis peaksin vist minagi saama.

Edu kõigile,

Liblikas

Liblikas, ära muretse, lõpuks saad sinagi kodus ise süstimisega hakkama. Aga kui ikka tunned, et abi vaja, siis mine julgelt arsti juurde.
Minu poolt tarkusetera, et süstimisel on see nõela läbi torkamise kaks millimeetrit võib-olla natuke valusad. Nahk lihtsalt tunneb liiga palju. Edasi ei ole üldse valus. Mõni ravim natuke kibe, aga paari-kolme millimeetri haaval vajutades harjub ka sellega ära. Gonal ja muud pen-süstelis on veel kõige valutumad ja saab kiirelt ka vajutada.

Ma ei suutnud esimene kord õhtul süsti ära teha. Hommikul läksin kohale ja arvasin, et nüüd äkki jama ja liiga hilja jne. Aga üks kõige toredamatest ämmaemandates aitas mul selle ja järgmise ära teha, edasi olen täitsa ise saanud. Niisama mainin, et teen terve selle tee üksinda läbi. Mis ei tapa, teeb tugevaks, nagu öeldakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, mul oli siis reedel siirdamine. Kõige jubedam nii beReady testi kui siirdamise juures on see täis põie saavutamine. Enda arust olin viimase piiri peal, aga arst enne siirdamist ütles, et põis pole piisavalt täis ja pidi ikka korralikult kõhule vajutama. Õnneks sai blasto ilusti üles sulatatud ja teist ei olnud vaja välja võtta ning jäi veel varuks. Vt on 18.11 🙂

Zirka

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin veel testi. Kohe tuli triip. Aga täna hommikul määrib 🙁
Homme lähen veretestile. Meel mõru.
Samas siirdati 2. Kas võimalik et 1 ikka jääb/jäi pidama? Kellelgi kogemusi ka rasedusega mis algas määrimisega aga lõppes hästi?

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Olen siin pikalt lugemas käinud, nüüd tundus oleks aeg ka ise kirjutada.

Oleme mehega üritanud last saada umbes-täpselt 3 aastat. Esimese aasta proovisime ise, ei miskit. Seejärel lasime ennast igatepidi uurida, kõik oli justkui korras, aga ikka ei midagi. Siis suunas naistearst mind edasi viljatusravi arsti juurde, kus oleme praeguseks käinud umbes aasta.

Viljatusravi arst on teinud/määranud täiendavaid uuringuid, aga ka sealt ei ole midagi väga selget välja tulnud. Oleme teinud kolm täisringi – igakord oleme jõudnud siirdamiseni, aga külma ei ole kunagi midagi läinud. Arst kahtlustab eelkõige munarakkude kvaliteeti, mis on arvestades, et ma olen 37-aastane ka täiesti loogiline.

Nüüd oktoobris alustatud täisringiga oleme jõudnud kaugemale kui kunagi varem – vahetult enne veretesti tehtud rasedustest andis selged kaks triipu ja ka vereproov oli positiivne.

Kokku on arst määranud arst kolm vereproovi, esimene neist 11 päeva pärast 4-päevase embrüo siirdamist ja vereproovide vahe on olnud täpselt 72 tundi:

Esimene: hCG 97
Teine: hCG 215
Kolmas: hCG 623

Kolm vereproovi sellepärast, et arsti kogemuse järgi on need näidud siiski väiksed. Ka kolmanda vereproovi näitu peab ta väikseks ja väga palju lootust ei anna. Kui enne midagi ei juhtu, siis on millalgi järgmise nädala alguses siiski ultraheli, et näha, mis toimub. Eks ma sisimas vaikselt loodan, et äkki siiski .. aga noh, jah … Vähemalt annab ultraheli selgust, see ebakindlus on ürpis kurnav.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22 sul täna tähtis päev. Hoian pöidlaid ja varbaid, et nüüd kõik hästi kulgeks ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LV oleme sinuga enam-vähem ühel pulgal. Minul enne tehtud kahe aasta jookusl kaks IVF täis ringi, mõlemad ebaõnnestunud ja kordagi pole ka külma saanud midagi. Nüüd kolmandal korral jäigi siirdamiseks ainult üks embrüo alles, mis siis õnneks kinnitus kenasti ja positiivse testi andis. Olen andnud ainult ühe vereproovi ja nüüd ootan järgmise teisipäeva uh-d. Mõtlesin küll vahepeal, et lasen synlabis testi teha, et kas näit ikka tõuseb plaanipäraselt, aga otsustasin sellest loobuda.
Kannatlikku meelt Sulle!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22 sul täna tähtis päev. Hoian pöidlaid ja varbaid, et nüüd kõik hästi kulgeks ????

Aitäh, Katkar 🙂 Natuke veel närvilist ja rõõmsat ootamis üheaegselt.
Hakkasin kahtlema, et kui kehvad munarakud, kas siis ikka kahekaupa katsetada. Aga eks ma siis kuulen, mis variantide vahel mul valida on ja palju esialgsest üldse alles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LV oleme sinuga enam-vähem ühel pulgal. Minul enne tehtud kahe aasta jookusl kaks IVF täis ringi, mõlemad ebaõnnestunud ja kordagi pole ka külma saanud midagi. Nüüd kolmandal korral jäigi siirdamiseks ainult üks embrüo alles, mis siis õnneks kinnitus kenasti ja positiivse testi andis. Olen andnud ainult ühe vereproovi ja nüüd ootan järgmise teisipäeva uh-d. Mõtlesin küll vahepeal, et lasen synlabis testi teha, et kas näit ikka tõuseb plaanipäraselt, aga otsustasin sellest loobuda.

Kannatlikku meelt Sulle!

Ma mõtlesin samuti veel ise täiendava vereproovi tegemise peale, aga olen sellest mõttest loobunud, sest meelerahu ei anna mulle see nii või naa.

Meil samuti jäi viimasel korral siirdamiseks vaid üks embrüo ja kuna saadi tervelt 14 munarakku, siis oli see number loomulikult pettumust valmistav. Ühtlasi jäi see ring peaaegu pooleli, sest keset süstimisi oskasin ma endale kuskilt toreda kõhuviiruse hankida, aga vedasin ennast siiski kohale ja siin ma nüüd olen.

Hoian pöialt, et saad ultrahelist vastuse, mida oodatud!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina sain siin täna kenasti vereanalüüsi antud ja arstivisiidil käidud. Kuna mul päevad hakkasid alles eile, siis arsti juhis on, et süstima hakkan alates neljapäevast. Väidetavalt on vaja, et mingi hormoon veel langeks. Hakkan süstima alates neljapäevast Gonal-f 150 ja seitse päeva järjest. Uus vereproov ja visiit on 20. novembril. Mind esialgu ehmatas ära see, et alles 7 päeva pärast saan uuesti arstile. Mõtlesin, et mind jälgitakse ikka rohkem. Aga eks tuleb mõttega harjuda ja mis seal siis ikka.

Plaan on siis selline, et ikkagi ise süstida. Tänan neid, kes jagasid nõuandeid ise süstimisega hakkamasaamiseks :). Võtan ka youtubist video appi.

Miska, kuidas Sul, olid vist minuga täpselt samas graafikus? 🙂

Tegelikult palju mõtteid sellega süstimisega seoses. Kas neil päevil trenni tasub teha v tasub vältida? Kas seksimine on soovituslik sel perioodil v mitte? Kas süsti on soovitav teha enne v pärast sööki? Kas peab mõnda aega peale süsti rahulikult lamama ehk kui kaua aega pean varuma süstimiseks? Mida on hea süüa sellel perioodil ja mida vältida? Küll ma nendele küsimustele ka jooksvalt vastused leian.

Jõudu-jaksu kõigile sel teekonnal:)

P.S. kes ITK-s toimetavad, siis täna olid seal järjekorrad nihkes ca 50 minutit. Seega sellise asjaga pean tulevikus arvestama, et mitte planeerida ajakriitilisi koosolekuid v olulisi sündmusi vahetult peale visiiti, sest võib oodatust kauem minna.

Liblikas

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gonali süstimisperioodil ela täiesti tavalist elu. Tähtis on õige kogus ja kellaaeg???? süstimine ise võtab aega max pool minutit. Gonali süst on väga lihtne ning karta pole midagi. Nõel on lühike ning ülipeenike???? Ma olin sunnitud tööpäevadel seda tegema tööl wc-s????

Tere!

Mina sain siin täna kenasti vereanalüüsi antud ja arstivisiidil käidud. Kuna mul päevad hakkasid alles eile, siis arsti juhis on, et süstima hakkan alates neljapäevast. Väidetavalt on vaja, et mingi hormoon veel langeks. Hakkan süstima alates neljapäevast Gonal-f 150 ja seitse päeva järjest. Uus vereproov ja visiit on 20. novembril. Mind esialgu ehmatas ära see, et alles 7 päeva pärast saan uuesti arstile. Mõtlesin, et mind jälgitakse ikka rohkem. Aga eks tuleb mõttega harjuda ja mis seal siis ikka.

Plaan on siis selline, et ikkagi ise süstida. Tänan neid, kes jagasid nõuandeid ise süstimisega hakkamasaamiseks :). Võtan ka youtubist video appi.

Miska, kuidas Sul, olid vist minuga täpselt samas graafikus? ????

Tegelikult palju mõtteid sellega süstimisega seoses. Kas neil päevil trenni tasub teha v tasub vältida? Kas seksimine on soovituslik sel perioodil v mitte? Kas süsti on soovitav teha enne v pärast sööki? Kas peab mõnda aega peale süsti rahulikult lamama ehk kui kaua aega pean varuma süstimiseks? Mida on hea süüa sellel perioodil ja mida vältida? Küll ma nendele küsimustele ka jooksvalt vastused leian.

Jõudu-jaksu kõigile sel teekonnal:)

P.S. kes ITK-s toimetavad, siis täna olid seal järjekorrad nihkes ca 50 minutit. Seega sellise asjaga pean tulevikus arvestama, et mitte planeerida ajakriitilisi koosolekuid v olulisi sündmusi vahetult peale visiiti, sest võib oodatust kauem minna.

Liblikas

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuan nüüd ka lõpuks siia kirjutamiseni.
Nagu Liblikas juba ütles, kõik nihkus umbes 50 minutit edasi 🙂 Ma pidin kõik need viis-kuus inimest ära ootama, kes teiste kabinettide uste taga olid. Aga mul polnud õnneks kiiret kuhugi. Korraks oli lihtsalt selline tunne, kuna ühtegi inimest sealt protseduuride poolt ei liikunud, et kas olen ikka õigel päeval ja õigel kellaajal ukse taga. Koos ühe teise inimesega saime oodatud ja pissihäda muljeid jagatud. Vahepeal märkas keegi meile ka infot jagada ja siis me enam ei muretsenud.

Lõpuks sissesaades oli kõik rahulik ja ootuspärane. Tulemus oli siis selline, et minu seitsmest oli üks kohe järgmisel päeval peetunud, millest telefoni teel teada sain. Ülejäänud kuuest neli olid arenenud küll, aga mitte väga hästi. Kaks olid enam-vähem, kuigi õrnalt erineva tasemega ja kehvemapoolsed, nagu vanale inimesele kombeks 🙂 Nüüd jäi üle jälle otsustada, kas parem on ükshaaval või mõlemil loomulikus keskkonnas. Arutlesin vist üle viie minuti embrüoloogiga sealt aknast 🙂 Kuna kaksikute variant oli seekord suurem, 0,1 asemel 10, otsustasin ühe kasuks. Reedel saan teada, kuidas teisega lood. Nüüd jääb üle ainult oodata ja seni piisavalt tervislikult liikuda ja süüa. Veretest alles 26ndal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule keelas arst isegi Gonali süstimise ajal trenni ära, sest munasarjad hakkavad ikkagi suuremaks minema ja ei ole mugav ning parem on rahulikult võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lubas arst süstimise ajal trenni teha küll, aga enesetunde järgi. Kuskil 5.-6. süstimise päeval ma ise enam ei tahtnud jooksma minna. Seks oli ka sellel ajal lubatud, aga igaksjuhuks mitte ovulatsiooni/punktsiooni lähedal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina sain siin täna kenasti vereanalüüsi antud ja arstivisiidil käidud. Kuna mul päevad hakkasid alles eile, siis arsti juhis on, et süstima hakkan alates neljapäevast. Väidetavalt on vaja, et mingi hormoon veel langeks. Hakkan süstima alates neljapäevast Gonal-f 150 ja seitse päeva järjest. Uus vereproov ja visiit on 20. novembril. Mind esialgu ehmatas ära see, et alles 7 päeva pärast saan uuesti arstile. Mõtlesin, et mind jälgitakse ikka rohkem. Aga eks tuleb mõttega harjuda ja mis seal siis ikka.

Plaan on siis selline, et ikkagi ise süstida. Tänan neid, kes jagasid nõuandeid ise süstimisega hakkamasaamiseks :). Võtan ka youtubist video appi.

Miska, kuidas Sul, olid vist minuga täpselt samas graafikus? ????

Tegelikult palju mõtteid sellega süstimisega seoses. Kas neil päevil trenni tasub teha v tasub vältida? Kas seksimine on soovituslik sel perioodil v mitte? Kas süsti on soovitav teha enne v pärast sööki? Kas peab mõnda aega peale süsti rahulikult lamama ehk kui kaua aega pean varuma süstimiseks? Mida on hea süüa sellel perioodil ja mida vältida? Küll ma nendele küsimustele ka jooksvalt vastused leian.

Jõudu-jaksu kõigile sel teekonnal:)

P.S. kes ITK-s toimetavad, siis täna olid seal järjekorrad nihkes ca 50 minutit. Seega sellise asjaga pean tulevikus arvestama, et mitte planeerida ajakriitilisi koosolekuid v olulisi sündmusi vahetult peale visiiti, sest võib oodatust kauem minna.

Liblikas

Tere Liblikas!

Mina käisin eile arsti vastuvõtul ja täna hommikul hakkas süstimine pihta. Lisaks gonalile on seekord veel ka Luveris. Hommikul gonal 300 ja luveris 75. Õhtul veel üks luveris 75. Ja muidugi veel clexane ???? seega süste on palju.

Tagasi arstile lähen 19.11.

Süsti teha ma ei karda. Pigem on hirm selle ees, et kogused saaksid ikka õiged.
Need kes on luverist süstinud – kuidas te kõik ilusti süstlasse saate ilma mullideta?

_Miska_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kallutasin seda ampulli ja sättisin nõela augu vedeliku peale, nii et sain kõik süstlasse. Aga suur mull jäi ikka lõppu. Siis koputasin mulli üles ja lükkasin selle välja. Väiksed vist jäid ikka sisse. Veits mingi vedelik läks kaotsi, aga sellest ei juhtunud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 11:31; 11.12 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen.
Mul ka esimene uh 19.11 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kallutasin seda ampulli ja sättisin nõela augu vedeliku peale, nii et sain kõik süstlasse. Aga suur mull jäi ikka lõppu. Siis koputasin mulli üles ja lükkasin selle välja. Väiksed vist jäid ikka sisse. Veits mingi vedelik läks kaotsi, aga sellest ei juhtunud midagi.

Ma ka panin tagurpidi ampulli hoides nõela otsa juba päris alla, et võimalikult vähe õhku üldse sisse tuleks ja pärast saab koputades õhu süstlast välja.

P.S. Juba eelmisel korral ütles mulle ämmaemand, et tegelikult ei juhtu ka midagi, kui natukene õhku endale sisse süstid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere armsad IVF-ikad!

Olen siin täiesti uus ja uus on ka mulle IVF ehk teen seda esimest korda.
Oleme abikaasaga proovinud pere luua 2,5 aastat aga pole õnnestunud. Sellest suvest saime siis lõpuks oma arstidelt teada, et on küll võimalus ise rasestuda aga see võib võtta väga kaua aega. Meie puhul tuleb siis ICSI protseduuriga algust teha.
Vereanalüüsid andsime 18.oktoober kõik korras ja arst kirjutas välja Estrofemi, mida pidin esialgu võtma 7 päeva alates 31.okt kuni 8.nov aga pidin ikkagi paar päeva veel võtma kuna päevad polnud alanud ja tahtsime alustada süstimist siis 9.nov asemel 13.nov, et punktsioon ei langeks nv peale.
Seega tegin just ära oma esimese Gonal F süsti. Hirm oli pisut aga mitte väga, natuke veel annab see süsti koht tunda aga ilmselt on peas kinni.
Arvatatav punktsioon on 25.nov rohkemat ei tea hetkel.
Südamest loodan, et kõik läheb hästi ja jõuluks on meil esimesed triibud. Kallid teile kõigile, kes te seda läbi teete!

HA

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt mul mure ka..
Nimelt teavad meie situatsioonist emad ja õed, olen nedega üli lähedased ja räägime alati peaaegu kõigest, isegi vahest piinlikult palju. Muidu kõik on normaalsed ei uuri ja surgi vahepeal kui ma just ise ei räägi aga no ikka ämmmmm ???? see juba kogu google läbi googeldanud kuidas asjad käivad ja tellis mulle isegi esimese raseda kleidi netist.. Ta muudkui räägib kuidas meil varsti beebi jne, aga see natuke häirib juba ja tekitab survet. Hetkel olen saanud varjata oma seniseid arstikäike ja ka seda, et sain juba süstid kätte ja alustasin nende tegemist. Kas kellegil veel sellist üli kaasa elavat sugulast olnud või teil ei tegi keegi? Kui ma aus olen siis ma isegi tahaks talle valetada, et mingi asja pärast lükati edasi jaanuari, et saaksin seni rahulikult seda teekonda läbi käia. Tobe probleem aga ma tõesti nõutu.. Ei tea mida teha/öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere armsad IVF-ikad!

Olen siin täiesti uus ja uus on ka mulle IVF ehk teen seda esimest korda.

Oleme abikaasaga proovinud pere luua 2,5 aastat aga pole õnnestunud. Sellest suvest saime siis lõpuks oma arstidelt teada, et on küll võimalus ise rasestuda aga see võib võtta väga kaua aega. Meie puhul tuleb siis ICSI protseduuriga algust teha.

Vereanalüüsid andsime 18.oktoober kõik korras ja arst kirjutas välja Estrofemi, mida pidin esialgu võtma 7 päeva alates 31.okt kuni 8.nov aga pidin ikkagi paar päeva veel võtma kuna päevad polnud alanud ja tahtsime alustada süstimist siis 9.nov asemel 13.nov, et punktsioon ei langeks nv peale.

Seega tegin just ära oma esimese Gonal F süsti. Hirm oli pisut aga mitte väga, natuke veel annab see süsti koht tunda aga ilmselt on peas kinni.

Arvatatav punktsioon on 25.nov rohkemat ei tea hetkel.

Südamest loodan, et kõik läheb hästi ja jõuluks on meil esimesed triibud. Kallid teile kõigile, kes te seda läbi teete!

HA

Tere, HA!

Oleme Sinuga samas kohas oma teekonnal. Minul ka esimene IVF ning samuti ICSI, kui täpsem olla. Mina teen oma esimese Gonal-f süsti homme hommikul. Kõik on valmis sätitud ja väike ärevus sees ka ????.

Õnnestumist!????

Liblikas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teisel ringil ja seekord olen rääkinud ainult ühele kolleegile. Aga ka ainult nii palju, et me alustasime ja millal vaja arstil käia. Rohkem ei tea keegi, isegi mitte pere. Nad teavad, et proovime uuesti, aga ei tea millal. Olen öelnud veel ei toimu midagi ja ei tea, millal teeme uuesti. Sõbrannadele olen öelnud, et mees saab veel ravi. Esimesel ringil hakkas mind see suur kaasa elamine ja info jagamine ja kõigi ootuste täitmine väsitama. Kõikide lohutused, et küll õnnestub ja paljud jäävad peale seda ise rasedaks, viskas nii siibrisse, et seekord ei taha seda. Mulle meeldib siin oma tundeid ja muresi jagada, sest siin inimesed saavad minust aru, nad on samas olukorras.
HA võid ju ka öelda, et lükkus edasi, kuna vaja, et üks rohi mõjuks või mingi kuur vaja läbi teha. Parandada rakkude kvaliteeti vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul teab otsene ülemus, kuna me peame arstil käimiseks minema teise linna ja periooditi on seda käimist päris palju. Pere teab, aga nad ei torgi kui ma just ise ei räägi ja üks hetk otsustasin rääkida ka lähemate sõprade ringile ja nende toetus on samuti väga ära kulunud. Aga jah, nad kõik on sellised, et ei torgi ja lastetuba sisustama ei kipu.

Mul on pigem vastupidine “mure” – mul on üks hea sõbranna veel, kellele oleks tahtnud rääkida, aga alati kui ma otsa lahti tegin, oli tal kohe muu ja suurem mure, nii et ma lõpuks lõin käega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime, et ei räägi kellelegi. Võib olla alles siis kui ivf õnnestub ja kõik hästi on. Ei taha, et pere ja sõbrad muretsema hakkaksid.
Vahepeal on raske küll, aga siis tulen siia foorumisse ja tunnen et hakkab kergem ????

Liblikas, kas süst tehtud? Kuidas läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie esimesel korral rääkisime peredele. Siis elasid kõik kaasa ja pärisid ja uurisid ja tundsid kaasa kui ei õnnestunud. Teisel korral rääkisin ainult ühele õele, et alustame teise katsega. Kuna see ebaõnnestus juba eos, siis polnudki kellelegi teisele vaja rääkida. Nüüd kolmanda katsega oleme jõudnud kõige kaugemale, aga ei ole veel kellelegi rääkinud. Kuigi ma natuke kahtlustan, et mees on võib-olla ämmale midagi poetanud siiski, on teine kuidagi eriti huvitatud meie käekäigust viimasel ajal. Ootame esimese uh ära ja siis otsustama, kellele räägime ja millal.
Jagan oma õnnestumisi ja ebaõnnestumisi hoopis teiega kallid foorumikaaslased 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 295 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember