Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 295 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:

Tere!

Minul jah punktsioonil täna käidud. Punkteeriti 25 folliikulit, millest saadi 18 munarakku.

Kuigi punktsioon ise, narkoos ja ärkamine läksid kõik kenasti, siis teatati meile mehega peale protseduuri, et siirdamist sellesse tsüklisse kindlasti ei tehta, kuna on keskmisest suurem hüperstimulatsiooni oht. Samuti sain ma teada enda kohta kummalise asjalu, mida ma varem ei teadnud ja millest ükski arst mulle varem rääkinud ei olnud – nimelt, et mul olevat polütsüstilised munasarjad. Seda kinnitavat rohke munarakkude arv. Hetkel on käimas ka mingid uuringud ning küsiti, et kas oleksin nõus seoses selle PCOS-iga enda follikulaarvedeliku uuringuteks lubama, olin nõus.

Homsest siis hakkan tegema Clexane süste kõhtu kuni 10 päeva või kuni päevade alguseni (kui hakkavad varem). Samuti määrati mulle tabletid Medrol (4 tk korraga, 1x päevas).

4. dets võtan ITK-ga ühendust ja siis selgub, mitu embrüot külma sai.

Natuke jahmunud olin sellest, et on hüperi oht ja samuti sellest PCOS “uudisest”, kuid tegelikult tuleb tänulik olla, et saadi kenasti munarakke ja on võimalus tulevaseks siirdamiseks külmaringina. Oleme jälle mehega sammuke lähemal oma unistusele.

Kiidaksin ka ITK haiglapersonali – kõik seal on väga sõbralikud ja toetavad. Samuti meile meeldis, et seal oli veel teisigi paare ja patsiente, kes sama asja läbisid ja tekkis selline hea inimlik tunne, et me ei ole ainukesed sel käänulisel teekonnal.

Mis mulle veel meeldis, oli narkoosiuni – see on alati nii magus ja unenäguderohke. Mäletan seda ka kunagisest LAP opist, et oli nii nii hea tudida. Samas täna on terve päev kõht väga hell olnud, olen juba 4 valuvaigistit võtnud – kõht on selline punnis ja nabast allpool tervenisti hell. Aga kuna mul arstide sõnul ongi keskmisest kõrgem hüperi oht, siis selline reaktsioon on ka ilmselt loogiline. Loodetavasti homme läheb kergemaks.

K22 – mul nii hea meel, et Sul õnnestus. Minu teada, kui ma õigesti mäletan, siis Sul oli ka endometrioosi diagnoos (kas ka IV staadium?). Minul on ka endometrioos diagnoositud ja hea kuulda, et sellega saab edukalt rasestuda :).

Jõudu ja head tervist/vastupidavust kõigile. Ning teekonna läbimisel ikka õnnestumist! :=)

Liblikas

Selline küsimus ka teistele PCOSiga IVFitajatele, et kas kellelgi üldse samas tsüklis toiminud siirdamine punktsiooniga? Tundub, et PCOSiga kaasneb eranditult hüperi oht ja et enda lootusi mitte liiga kõrgele ajada, võib vist kohe arvestada, et ühes tsüklis punktsioon ja järgmises heal juhul siirdamine?

Minul on ka PCOS ja oli hüperi oht, arst ka algul arvas, et ei saa kohe siirdada, kuid pärast viimast visiiti muutis meelt ja siirdati ikkagi samasse tsüklisse. Lõpuks mingit hüperit ei tekkinud ka õnneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Miska, Sul oli eile punktsioon. Kuidas Sul läks ja kuidas Sul enesetunne on?

Küsiks veel teisteltki, kellel on siirdamine hüperi ohu tõttu edasi lükatud, et kuidas teil järgnevad päevad peale punktsiooni enesetunne oli?

Minul oli eile ikka päris päris paha olla (eile oli siis teine päev peale punktsiooni). Nimelt olin kodus, söögi-isu ei olnud, pea oli “paks” ning kõht oli tervenisti seest punnis ja valulik. Selline tunne, et valusaid gaase täis, mis kunagi välja ei tule. Suutsin alles alates kl 16 esimesed ampsud võtta. Vett püüdsin küll juua, aga see hakkas ka kuidagi oma väga läägena tundunud maitse tõttu suhteliselt vastu. Kuna olin valudest ja nõrkusest nii kurnatud, helistasin lõpuks ITK-sse, et küsida, mida sellises olukorras teha. Õnneks saingi kontakti sama ämmaemandaga, kes punktsioonijärgselt minuga tegeles. Sain teada, et kuna minult saadi nii palju rakke, siis on selline reaktsioon võib tõesti olla. Küsisin, kui kaua see kestab – öeldi, et võib kesta 4-5 päeva. Öeldi ka, et kui läheb hullemaks, tuleb minna ITK Ravi tänava sünnitusosakonda erakorralisse. Ütlesin ka, et kui järgmisel päeval sama olukord on, siis tööle küll ei saa minna. Sain juhiseid, kuidas haigusleht saada.

Kokkuvõttes, oli üks keeruline päev, kuid õnneks juhtus nii, et õhtust, kui mees koju tuli, hakkas asi paranema. Kogusin nii palju jõudu, et kõht täis süüa, et saaksin võtta esimesed ravimid hüperi tagashoidmiseks, mida pidin võtma hakkama alates 2. päeva õhtust (Medrol), (pidi võtma peale sööki). Hommikul oli juba parem tunne, pea ei olnud enam paks, kõht ei olnud nii valus ja saingi hoopis tööle minna.

Ma kirjeldasin detailsemalt olukorda sellepärast, et hea on, kui on ette teada selliseid sümptomeid, mis võivad ilmneda ja kui kaua need võivad kesta. Minu puhul oli muidugi lugu keerulisem, sest mul olid kõik IVF näidud korras ja öeldi IVF koolitusel, et minul hüperi ohtu ei ole. PCOS-st kuulsin nüüd esimest korda peale punktsiooni. Oluline on ka teada täpselt, et kuhu helistada ja kuhu pöörduda, kui peaks esinema vaevusi. Mina seda ei uurinud koolitusel, sest välistasin hüperi ohu enda puhul lähtuvalt ämmaemanda sõnadest, aga võta näpust, läks teistpidi.

Kuniks nüüd taastun, mõtlen juba natuke ettepoole ka. Kas keegi oskab öelda, mitmendal tsükli päeval tehakse külmaringi siirdamine? Kas tavalisel ovulatsiooni ajal?

Head tervist ja õnnestumist, kallid IVF-kad!

Liblikas

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu külmaringi ettevalmistus algas nii, et 14l päeval arsti visiit koos UHga ja pidin kohe õhtul tegema ovitrelle süsti järgmisel päeval alustasin crinone geeliga 2xpäevas ja tsükli 20l päeval oli siirdamine ☺️

A.

Tere!

Miska, Sul oli eile punktsioon. Kuidas Sul läks ja kuidas Sul enesetunne on?

Küsiks veel teisteltki, kellel on siirdamine hüperi ohu tõttu edasi lükatud, et kuidas teil järgnevad päevad peale punktsiooni enesetunne oli?

Minul oli eile ikka päris päris paha olla (eile oli siis teine päev peale punktsiooni). Nimelt olin kodus, söögi-isu ei olnud, pea oli “paks” ning kõht oli tervenisti seest punnis ja valulik. Selline tunne, et valusaid gaase täis, mis kunagi välja ei tule. Suutsin alles alates kl 16 esimesed ampsud võtta. Vett püüdsin küll juua, aga see hakkas ka kuidagi oma väga läägena tundunud maitse tõttu suhteliselt vastu. Kuna olin valudest ja nõrkusest nii kurnatud, helistasin lõpuks ITK-sse, et küsida, mida sellises olukorras teha. Õnneks saingi kontakti sama ämmaemandaga, kes punktsioonijärgselt minuga tegeles. Sain teada, et kuna minult saadi nii palju rakke, siis on selline reaktsioon võib tõesti olla. Küsisin, kui kaua see kestab – öeldi, et võib kesta 4-5 päeva. Öeldi ka, et kui läheb hullemaks, tuleb minna ITK Ravi tänava sünnitusosakonda erakorralisse. Ütlesin ka, et kui järgmisel päeval sama olukord on, siis tööle küll ei saa minna. Sain juhiseid, kuidas haigusleht saada.

Kokkuvõttes, oli üks keeruline päev, kuid õnneks juhtus nii, et õhtust, kui mees koju tuli, hakkas asi paranema. Kogusin nii palju jõudu, et kõht täis süüa, et saaksin võtta esimesed ravimid hüperi tagashoidmiseks, mida pidin võtma hakkama alates 2. päeva õhtust (Medrol), (pidi võtma peale sööki). Hommikul oli juba parem tunne, pea ei olnud enam paks, kõht ei olnud nii valus ja saingi hoopis tööle minna.

Ma kirjeldasin detailsemalt olukorda sellepärast, et hea on, kui on ette teada selliseid sümptomeid, mis võivad ilmneda ja kui kaua need võivad kesta. Minu puhul oli muidugi lugu keerulisem, sest mul olid kõik IVF näidud korras ja öeldi IVF koolitusel, et minul hüperi ohtu ei ole. PCOS-st kuulsin nüüd esimest korda peale punktsiooni. Oluline on ka teada täpselt, et kuhu helistada ja kuhu pöörduda, kui peaks esinema vaevusi. Mina seda ei uurinud koolitusel, sest välistasin hüperi ohu enda puhul lähtuvalt ämmaemanda sõnadest, aga võta näpust, läks teistpidi.

Kuniks nüüd taastun, mõtlen juba natuke ettepoole ka. Kas keegi oskab öelda, mitmendal tsükli päeval tehakse külmaringi siirdamine? Kas tavalisel ovulatsiooni ajal?

Head tervist ja õnnestumist, kallid IVF-kad!

Liblikas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 22:46; 09.11 10:13; 28.11 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Miska, Sul oli eile punktsioon. Kuidas Sul läks ja kuidas Sul enesetunne on?

Küsiks veel teisteltki, kellel on siirdamine hüperi ohu tõttu edasi lükatud, et kuidas teil järgnevad päevad peale punktsiooni enesetunne oli?

Minul oli eile ikka päris päris paha olla (eile oli siis teine päev peale punktsiooni). Nimelt olin kodus, söögi-isu ei olnud, pea oli “paks” ning kõht oli tervenisti seest punnis ja valulik. Selline tunne, et valusaid gaase täis, mis kunagi välja ei tule. Suutsin alles alates kl 16 esimesed ampsud võtta. Vett püüdsin küll juua, aga see hakkas ka kuidagi oma väga läägena tundunud maitse tõttu suhteliselt vastu. Kuna olin valudest ja nõrkusest nii kurnatud, helistasin lõpuks ITK-sse, et küsida, mida sellises olukorras teha. Õnneks saingi kontakti sama ämmaemandaga, kes punktsioonijärgselt minuga tegeles. Sain teada, et kuna minult saadi nii palju rakke, siis on selline reaktsioon võib tõesti olla. Küsisin, kui kaua see kestab – öeldi, et võib kesta 4-5 päeva. Öeldi ka, et kui läheb hullemaks, tuleb minna ITK Ravi tänava sünnitusosakonda erakorralisse. Ütlesin ka, et kui järgmisel päeval sama olukord on, siis tööle küll ei saa minna. Sain juhiseid, kuidas haigusleht saada.

Kokkuvõttes, oli üks keeruline päev, kuid õnneks juhtus nii, et õhtust, kui mees koju tuli, hakkas asi paranema. Kogusin nii palju jõudu, et kõht täis süüa, et saaksin võtta esimesed ravimid hüperi tagashoidmiseks, mida pidin võtma hakkama alates 2. päeva õhtust (Medrol), (pidi võtma peale sööki). Hommikul oli juba parem tunne, pea ei olnud enam paks, kõht ei olnud nii valus ja saingi hoopis tööle minna.

Ma kirjeldasin detailsemalt olukorda sellepärast, et hea on, kui on ette teada selliseid sümptomeid, mis võivad ilmneda ja kui kaua need võivad kesta. Minu puhul oli muidugi lugu keerulisem, sest mul olid kõik IVF näidud korras ja öeldi IVF koolitusel, et minul hüperi ohtu ei ole. PCOS-st kuulsin nüüd esimest korda peale punktsiooni. Oluline on ka teada täpselt, et kuhu helistada ja kuhu pöörduda, kui peaks esinema vaevusi. Mina seda ei uurinud koolitusel, sest välistasin hüperi ohu enda puhul lähtuvalt ämmaemanda sõnadest, aga võta näpust, läks teistpidi.

Kuniks nüüd taastun, mõtlen juba natuke ettepoole ka. Kas keegi oskab öelda, mitmendal tsükli päeval tehakse külmaringi siirdamine? Kas tavalisel ovulatsiooni ajal?

Head tervist ja õnnestumist, kallid IVF-kad!

Liblikas

Punktsioon läks hästi. Kõht on natuke hell ja paistes, aga enesetunne on hea. Rakke saadi ainult 5, aga loodan et seekord on kvaliteetsemad kui kevadel (siis saadi 15, aga siirdada ei saanud midagi).
Kuna mu ravi oli suurtes doosides, siis oli oht, et progesteroon on kõrge ja siirdada ei saa. Õnneks oli progesterooni tase ikkagi korras ja siirdamine peaks olema 02.12. Nüüd ootan ja loodan, et mõni pisike ikka areneks nii nagu peab ja saab siirdada.

_Miska_

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmapäevane punktsioon läks enam vähem, natuke halb kogemus narkoosi brigaadiga aga see selleks. Rakke saadi 5 ja siirdamine E 02.12.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täna punktsioon ja praegu küll tunne hea. Saadi 8 rakku ja ka 2.12 siirdamine kui kõik hästi läheb. Nii et 2.12 pop päev ???? pean Gepretixi 3x päevas panema, eelmine arst kirjutas Crinonet. Nova Vitas oli kõik väga hästi, kommi anti ärgates????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti vaja varbaid ja pöidlaid laenama hakata, et üheks päevaks palju õnne saaks 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kõigile, kes triibud saanud!
Minu FET ebaõnnestus, kolmas ebaõnnestunud katse. Kuna näis nii teine tunne kui varem, siis lootused olid muidugi kõrged. Päris masendav tunne juba. Kaks embrüot veel külmas, seejärel kogu täisring uuesti.
Jaksu kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda siin foorumis ja esimene IVF ring. 28.11 oli punktsioon, aga ainult kolm rakku, homme peaks olema siirdamine. Arst lubas, et helistatakse, kui ei ole midagi siirdada, istun telefon pihus ja loodan, et ei helise 🙂 Teiste õnnestumised annavad lootust, palju õnne kõigile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MONA, kuidas sinuga lood? Viimati üritasid pilte panns, aga mina küll ei näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Loodan, et keegi ei pahanda, et siia oma murest kirjutan. Nimelt selgus, et meil mehega mõlemal on 1 vigane geen ja sellepärast sündis esimene laps kuulmispuudega. Laps hetkel juba 3 aastane ja on väga tubli ning tahaksime uut last. Oleme mõlenud ka spermadoonori peale. Kas kellegil on äkki sarnast kogemust? =)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miska, HA ja Sephyr, kuidas teil punktsioon läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miska, HA ja Sephyr, kuidas teil punktsioon läks?

Ma sain hommikul kõne, et kõik 8 rakku kenad aga kõik samasugused. Nii et arst arvas, et ootame 2p ja siis äkki koorub parim välja???? Seega kolmap uus siirdamise katse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miska, HA ja Sephyr, kuidas teil punktsioon läks?

Minu viiest rakust kolm olid oma arengu lõpetanud. Allesjäänutest üks oli moorula ning teisest oli kujunemas blastotsüst. Arst soovitas homseni oodata ning vaadata, kas areneb edasi. Lootused on kõik selle ühe blastotsüsti peal. Seega siirdamine toimub homme kui kõik hästi läheb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5st 3 viljastusid. 1 nendest peetus, 1 oli ilus blastotsüst, mis ka siirdati ja 1 moorula jäi jälgimisele, et kas areneb edasi või mitte. Kui areneb siid läheb külma.
Ühesõnaga kõik õnnestus ilusti, 9.dets võin minna kliinikusse vereanalüüsile või 11.dets teha kodune test. Eks näis kummani kannatan. Seni räägin meie tublile tibule, kui kaua me teda ootanud oleme, innustan teda ikka kasvama suuremaks ja tugevamaks ja “süstin” temasse nii palju armastust kui võimalik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu, aga mina tulin täna koju ilusa blastotsüstiga! Suutsin arsti ukse taga juba nutma hakata, sest aeg oli üle läinud ja lootus kadunud. Siis tuli arst ja ütles, et kasvab ja kohe siirdame. Oeh, kui õnnelik ma praegu olen.
Veretest on 12.12.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka täna siirdamine, 3st rakust arenes 2 blastotsüsti, 1 täna siirdati ja teine külma. Veretest on 13nendal. Hoian pöialt kõigile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahjuks ei õnnestunud, eile oli veretest ja negatiivne. Väga kurb oli ja hirm uute proovideni, kahjuks ei jäänud külma ka midagi. Kuna koheselt tänu hüperile ei saanud siirdada, siis lasin kaks tüki sulatada ja ainult 1 nendest arenes õigesti ja alguses oli väga hea tunne, aga mingi hetk sain aru, et vist ei läinud nii nagu peab. Päevi pole küll alanud, loodan, et hakkavad ja muid jamasid pole. Lasin kaks sulatada, kuna meil langesid päris paljud ära, siis ei tahtnud ilma asjata siirdamisele minna, et jälle oled söönud rohtusid süstinud, siis mõtlesin, et riskin ja oli õige tegu.
Kui keegi peale punktsiooni kardab hüperi ohtu, siis alles hiljem sain teada, et oleksin pidanud rohkelt vett jooma ja kuidagi sirgemates asendtites olema, üks arst mainis.
Lisaks kui esimesel korral ei saanud siirdamist teha, kõik jäi katki ja olime mehega vahekorras, mis oli viga, kuna peale seda oli väga valus, aga taaskord keegi ei maininud, et see osa ikka keelatud.
Igaljuhul ise kliiniku jätan samaks aga vahetan arsti.
Kõikidele püüdjatele edu ja kellel triibud soovin õnne, tõeline jõuluime.
Püüame olla tugevad!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti on see kpv tähtis päev mu elus. Siirdati 2 ülimegailusat embrüot ???? ja külma läks 4. Nii hästi ple veel läinud. Seekord oli mees ka protseduuri kõrval. Et oleme ikkagi koos sel teekonnal ja see oli väga armas, et nii sai. Nüüd tuleb “rahulikult” elada kuni 16.12. Väga positiivse laengu sain täna NV kliinikust☺️

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kallid ivf-kad!

Ma olen megaõnnelik! Eile saime mehega teada, et meie 18-st punkteeritud munarakust on viljastunud, läinud kasvama ja külma pandud 3 tk ????. Miks megaõnnelik? Sest 4 aastat oleme oodanud imet ja kui saime teada, et mehe viljakusnäitajad on väga madalad, olime ikka murest murtud. Nüüd see, et 3 tk läks külma, on meie jaoks nii suur edasiminek ja isegi ime. Mees ütles, et läheksime siirdama esimesel võimalusel. Ootangi nüüd oma päevi, mille saabudes pean arstiga ühendust võtma.

Nägin ka augustis selget unenägu, kus arst näitas mulle uh pildil minu emakas kolme embrüot. Osutas neist ühele ja näitas, kuidas tal süda tuksus. Seejärel teatas kindlal toonil, et meile sünnib poeg. Kas lähebki unenägu täide? ????

Vähemalt sama rõõmsaid hetki ja uudiseid kõigile! ????

Liblikas (35)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul punktsioonil käidud.Saadi 10 munarakku. Kõik läks hästi ja praegu kõht veidi tundlik ja paistes. Seekord ei kasutatud narkoosil maski, vaid fentanüüli? süstiti. See ehmatas pukis olles veits ära. Uni oli sellegipoolest hea ja ärkamine OK. Nüüd diivanirežiim ja Catfish 😀 Siirdamine 10.12.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun abi ja nõuandeid, seoses plaanitava külmaringiga helistasin täna arstile, et eile algas menses. Täna sain telefonis vastuse, et see kuu teha ei saa, kuna on pühad ja siirdamine jääks jõuludesse. Olen natuke nõutu, kas tõesti siis siirdatakse nii hilja. Kui mens algas mul 3ndal kuupäeval ja jääkaru siirdamine oleks alles 24-25?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt mõtles ta nii, et see tsükkel/ kuu teha ei saa kuna siirdamine jääks jõuluaega KUNA
keskus on suletud.

Palun abi ja nõuandeid, seoses plaanitava külmaringiga helistasin täna arstile, et eile algas menses. Täna sain telefonis vastuse, et see kuu teha ei saa, kuna on pühad ja siirdamine jääks jõuludesse. Olen natuke nõutu, kas tõesti siis siirdatakse nii hilja. Kui mens algas mul 3ndal kuupäeval ja jääkaru siirdamine oleks alles 24-25?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.11 16:37; 07.11 15:35; 09.11 15:35; 21.11 22:14; 05.12 14:30; 09.12 20:51; 16.12 08:41; 20.12 14:18; 30.12 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul punktsioonil käidud.Saadi 10 munarakku. Kõik läks hästi ja praegu kõht veidi tundlik ja paistes. Seekord ei kasutatud narkoosil maski, vaid fentanüüli? süstiti. See ehmatas pukis olles veits ära. Uni oli sellegipoolest hea ja ärkamine OK. Nüüd diivanirežiim ja Catfish ???? Siirdamine 10.12.

Mina sain ka fentanüüli. Uni oli väga mõnus ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus!
Imbun ka vaikselt tagasi siia teemasse.
Minu lugu lühidalt selline: oleme last soovinud üle 4 aasta. Selle aja sisse on jäänud 2 aastat “tühja tulistamist”, sest LAPis selgus, et munajuhad polnud läbitavad. Kui need avati, jäin kohe rasedaks, aga kahjuks see peetus 6+ nädalal. Pool aastat hiljem rasestusin taas, aga tüüp oli munajuhasse pesa teinud, nii et läks jälle nihu. Selle aasta kevadel tegin esimese IVFi täisringi (lühike skeem), mis esialgu küll õnnestus, kuid katkes siiski ära. Ja kevadine külmaring ei andnud üldse mingit tulemust-külmas oli 6 sõpra, aga korralikult sulas üles vaid 1, mis ka siirdati, aga pesastumist ei toimunud.
Sügisel käisime mehega geneetiku vastuvõtul, aga seal ei leitud ühtegi põhjust, miks rasedused muudkui peetuvad ja katkevad…
Nüüd siis tegin algust uue täisringiga ja tundub, et läheb täpselt sama skeemi järgi kui kevadel. Enne alustamist olin küll negatiivselt meelestatud (megasuur hirm on jälle haiget saada), aga kui eile esimese Gonali ära süstisin, tuli sellega kaasa ka lootus, et äkki seekord ikka läheb hästi ja saan õnnelikuna pealt vaadata, kuidas kõik aastavahetusel šampust limpsivad????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin selle süsti, päev pärast siirdamist. Õhtul hakkas halb ja siiani halb olla. Iiveldab ja kõht punnis ja raske olla. Kas kellelgi veel nii olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin selle süsti, päev pärast siirdamist. Õhtul hakkas halb ja siiani halb olla. Iiveldab ja kõht punnis ja raske olla. Kas kellelgi veel nii olnud?

Tegin ka eile diphereline 0,1 süsti. Ei saanud aru, et kuidagi halvasti oleks mõjunud.
Kõht on küll natuke punnis, aga see oli varem ka. Lisaks mõned torked, tuim alakõhuvalu, alaseljavalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin selle süsti, päev pärast siirdamist. Õhtul hakkas halb ja siiani halb olla. Iiveldab ja kõht punnis ja raske olla. Kas kellelgi veel nii olnud?

Tegin ka eile diphereline 0,1 süsti. Ei saanud aru, et kuidagi halvasti oleks mõjunud.

Kõht on küll natuke punnis, aga see oli varem ka. Lisaks mõned torked, tuim alakõhuvalu, alaseljavalu.

Arst soovitas kontrollima minna emosse. Et ei oleks hüperit. Pelgus avastati, et veri paks ja jâeti ööpäevaks haiglasse ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes seda süstivad.
Kas see käib teil lihtsalt? Ma ostsin kollase korgiga süstlad, mis olid vist liiga paksu nõelaga. Valus ja raske oli seda naha sisse saada. Ei tahtnud üldse minna. Peale seda tuli umbes 1 sendi suurune punane laik või verevalum. Ostsin siis veel peenema nõelaga süstlad, samamoodi oli raske sisse saada seda nõela. Ja süstekoht nii kipitab, et see pole normaalne. Eks see ole vist paras mürk, aga kas keha harjub sellega ära või jääbki nii? Ma olen juba 2 korda päevas Crinonega nõus pigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes seda süstivad.

Kas see käib teil lihtsalt? Ma ostsin kollase korgiga süstlad, mis olid vist liiga paksu nõelaga. Valus ja raske oli seda naha sisse saada. Ei tahtnud üldse minna. Peale seda tuli umbes 1 sendi suurune punane laik või verevalum. Ostsin siis veel peenema nõelaga süstlad, samamoodi oli raske sisse saada seda nõela. Ja süstekoht nii kipitab, et see pole normaalne. Eks see ole vist paras mürk, aga kas keha harjub sellega ära või jääbki nii? Ma olen juba 2 korda päevas Crinonega nõus pigem.

Mul nõeltega probleeme polnud. Aga sinikad ja valusad kohad üle 24 tunni olid tavalised. Algul arvasin, et kui teen Prolutexi ja Clexane liiga lähestikku, et ainult siis. Aga ei olnud vahet, kui ka eri pooltele teha. Mina ühtegi vähendavat lahendust 20 päevaga ei leidnud.
Kuna mind geeli kogunemine ei häiri ja leian aja ka korraks tööl pikutada, siis läksin ainult geelile üle. Ühe Prolutexi jätsin alles, et äkki tuleb mingi olukord, kus on lihtsam ja kiirem süstiga hakkama saada.
Ja nagu ma siin juba kusagil kirjutasin, geel on ka odavam. 44 eurot 15 korda või 55 eurot 10 korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 295 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember