Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 295 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:

Tere hommikust.
24 november tegin Ovitrelle; 26 punktsioon ja 29 siirdamine- täna hommikul õrn teine triibuke:) Kas kellelgi kogemusi, et ovitrelle võiks veel tänaseni tulemust mõjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 07:59; 02.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust.

24 november tegin Ovitrelle; 26 punktsioon ja 29 siirdamine- täna hommikul õrn teine triibuke:) Kas kellelgi kogemusi, et ovitrelle võiks veel tänaseni tulemust mõjutada?

Minul oli Ovitrellest täpselt seitse päeva hiljem väga õrnalt teine triip näha. Kümme päeva hiljem täiesti kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi tahab teada, millal ja missuguseid uuringuid ja ultrahelisid rasedale tehakse, siis leidsin juhise, kus kõik kirjas. See peaks praegu kehtiv juhis olema. Või siis on uus variant olemas, aga ega neid protseduure vähemaks ikka pole võetud.

Siis ehk ei tundu nii pikk see järgmise ultrahelini ootamise aeg olevat, kui ette teada, et neid üleliia palju ja tihti ei tehtagi.

https://www.ens.ee/Ravijuhendid/sed_02.03.2016_kai_muudatused_21.03.16.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ma vist leidsin mooduse, kuidas seda süsti valutumalt teha. Hoian külmakotti kõhul ja süsti teen istudes, siis seda pehmet materjali rohkem. Valusad verevalumid tulevad ikka. Oleks vaid suvi, saaks lohvakaid kleite kanda. Praegu pükste värvel täpselt süsti kohtadel

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täna esimene mõõtmine, üks rakk oli ok suurusega, teised väiksemad. Lisaks oli päris mitu ära kadunud võrreldes eelmise nädala UHs nähtuga… Mees on ka täiesti haige. Ei tea, kas Universum tahab meile midagi öelda????
Gonali doosi sai igatahes tõstetud 225 peale ja loodan, et kui neljapäeval uus mõõtmine toimub, on neid tublisid juba rohkem kui üks ????

Praegu oleks niiiii hea rasedaks jääda – suvepuhkus läheks sujuvalt dekreediks üle. Mul sai just 10 aastat töökohas täis, mõneaastane hingetõmbepaus kuluks marjaks ära, enne kui hulluks lähen ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Mina sain teate, et detsembris mina siirdamist teha ei saa, kuna see jääks täpselt jõulude peale. Nii et siis alles jaanuaris. Väga ootame juba mehega, aga saame siis ühe tsükli vahepeal ise proovida ????.

Minul tekkisid ka Clexanega algul pisikesed sinikad (nii 3-5mm läbimõõduga), aga peagi avastasin, et süstla lõpus tuleb õhumullid sisse süstimata jätta ja siis jäid vaid 1-2mm täpikesed. Õhumullid ei olnud süstalt nõel-üleval hoides nähagi, vaid süstimise lõpus tekkinud veidra hääle järgi sain aru, et vist süstisin endale õhumulle sisse. Edasi lihtsalt jätsin selle lõpu süstimata. Lähemal uurimisel on neid mulle süstimise ajal näha, sest siis on juba nõel allapoole. Aga tajusin ka, et see nõel ei läinud nii lihtsasti läbi, kui nt Gonalil. Samas midagi hullu ei olnud, nagu K22 ütles, tundlik on ainult ca 2mm naha pealispinnast.

Shephyr, kuidas Sul läheb? Sul olid täpselt samad tunnused, nagu minul peale punktsiooni. Kas haiglas nö “loputati” üleliigsed aineid tilgutiga välja? Sedasi kirjeldati IVF koolitusel, kui peaks hüper tekkima.

LuisaLotta – ilmselt pidasid silmas, et mõõdeti folliikuleid. Munarakud ultrahelis näha ei ole – need on pisikesed (0,1-0,2 mm vaid) ????.

Kui erinevad on ikka inimeste kehad. Kellel suurendatakse süstitavate ainete koguseid ja kellel vähendatakse. Tundub, et pikk skeem ja Gonal 150 7 päeva süstimist enne esimest ultraheli oli mulle ikka kõva ülestimuleerimine, kui 7. päevaks oli mul juba 21 folliikulit. Ilmselt oleks saanud ka poole väiksemate kogustega hakkama ja oleks see hüperi oht ka olemata olnud. Aga eks see ongi üks katsetamine ja olen kokkuvõttest ikkagi kirjeldamatult tänulik, et selline lahendus, nagu IVF, üldse olemas on.

Jõudu ja vastupidavust kõigile, õnnestumist!

Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas päev pärast siirdamist halb kui olin Diphereline systi teinud. Hüperit siiski ei olnud aga hemoglobiin oli ülikōrge. Ehk siis veri paks. Sp pidin öö haiglas veetma ja NaCl sain. Nyyd siis Clexane ja vett joon 2l päevas. Kõht on nagu 5k rase. Aga see pidi ära kaduma, no vaatame. Püksid jalga ei lähe, pärid keeruline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Novavita patsiendid peavad pöörduma Pelgulinna kui häda käes?
Või vahet pole?
Varsti võiks juba testida 🙂

Mul hakkas päev pärast siirdamist halb kui olin Diphereline systi teinud. Hüperit siiski ei olnud aga hemoglobiin oli ülikōrge. Ehk siis veri paks. Sp pidin öö haiglas veetma ja NaCl sain. Nyyd siis Clexane ja vett joon 2l päevas. Kõht on nagu 5k rase. Aga see pidi ära kaduma, no vaatame. Püksid jalga ei lähe, pärid keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.11 16:37; 07.11 15:35; 09.11 15:35; 21.11 22:14; 05.12 14:30; 09.12 20:51; 16.12 08:41; 20.12 14:18; 30.12 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Novavita patsiendid peavad pöörduma Pelgulinna kui häda käes?

Või vahet pole?

Varsti võiks juba testida ????

Mul hakkas päev pärast siirdamist halb kui olin Diphereline systi teinud. Hüperit siiski ei olnud aga hemoglobiin oli ülikōrge. Ehk siis veri paks. Sp pidin öö haiglas veetma ja NaCl sain. Nyyd siis Clexane ja vett joon 2l päevas. Kõht on nagu 5k rase. Aga see pidi ära kaduma, no vaatame. Püksid jalga ei lähe, pärid keeruline.

Ma arvan, et vahet pole. Võid ise valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib nii ITK kui Pelgu vastuvõtutuppa pöörduda. Ma läksin algul tava EMOsse lolli peaga. Kahjuks olen jälle siin, öösel hakkasid valud???? Ootan vereproovi vastuseid hetkel,siis selgub kas saan koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin täna hommikul arstile, et uurida eile õhtul antud vereanalüüsi tulemust.
Peale igavukuna tundunud vaikust kõlas “Palju õnne, olete rase!” ja peale seda on kõik hägune, pisarad voolasid ja üritasin kuulata mida arst rääkis.
Meelde jäi number 45 ilmselt siis hcg tase ma oletan. Ja, et peaksin vaatama aja rasedana arvele võtmiseks. Kuid kas liiga vara pole? Ja kuidas ja kuhu? Nii palju küsimusi nüüd tagant järele, mis too hetk pähe ei tulnud. Sain ühe aja 23.dets lähen UH kontrollima, kas kõik on hästi ja õiges kohas ikka, kuigi siis ilmselt südametööd veel ei ole. Aga pühadeks raske aega saada.

Loodan juba kuulda ka teiste häid uudiseid. Hoian pöidlaid ja varbaid ka.

Ha

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin täna hommikul arstile, et uurida eile õhtul antud vereanalüüsi tulemust.

Peale igavukuna tundunud vaikust kõlas “Palju õnne, olete rase!” ja peale seda on kõik hägune, pisarad voolasid ja üritasin kuulata mida arst rääkis.

Meelde jäi number 45 ilmselt siis hcg tase ma oletan. Ja, et peaksin vaatama aja rasedana arvele võtmiseks. Kuid kas liiga vara pole? Ja kuidas ja kuhu? Nii palju küsimusi nüüd tagant järele, mis too hetk pähe ei tulnud. Sain ühe aja 23.dets lähen UH kontrollima, kas kõik on hästi ja õiges kohas ikka, kuigi siis ilmselt südametööd veel ei ole. Aga pühadeks raske aega saada.

Loodan juba kuulda ka teiste häid uudiseid. Hoian pöidlaid ja varbaid ka.

Ha

Kõigepealt palju-palju õnne loomulikult! 🙂

Ma ei tea, kus sa tegutsed, aga vähemalt Nova Vitas oli nii, et mu enda raviarst tegi ise mõned nädalad peale vereproovi rasedust kinnitava ultraheli. Mul oli neid vereproove ja ultrahelisid mitu, aga see on natuke teine teema. Pärast seda kui ta ise tegi kinnitava ultraheli, sain kaasa paberid enda senise haiguslooga, mis läksid ka digilukku ülesse ja soovitused, kuidas ja kus ennast arvele võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 15:27; 19.11 14:15; 19.11 17:06; 22.11 10:33; 10.12 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore HA!
Mina käisin ka täna siirdamisel. Kümnest rakust jäi 3 ja needki pole suurepärased. Siirdati 1 ja 2 jäi jälgimisele. Sisetunne pole täna hea, ei julge loota ega rõõmustada üldse. Tööl sagimist palju ja ei ole aega eriti mõelda sellele. Kuidagi kass on olla. Arst lubas ka mul Prolutexi geeli vastu välja vahetada, et pole mõtet ennast piinata, aga ma ei teagi, mis ma teen. Juba hakkan temaga sõbraks saama. Kuigi hind ei meeldi mulle kohe üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Ha!
Katkar, hoian pöialt, et sul õnnestuks.

Välismaistes foorumites kirjutatakse palju nõelravist IVFi ajal. Kohati näib see lausa standard olevat. Kas siin on kellelgi sellega kogemusi, st selle positiivsest mõjust? Mis seal üldse täpsemalt toimub, mis peaks rasestumisele mõjuma? Kas mõnes kliinikus Eestis seda soovitatakse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Minul 2 ebaõnnestunud IUI’ d seljataga ja täna tehti esimene IVF siirdamine. Rasedustesti soovitati teha neljapäeval 19.12

Kas oskate soovitada, kuidas end hoida, et ikka pesastuks, Delfi Foorumis soovitati punapeeti ja kiivit, veel midagi? 🙂
Homme ei julge isegi tööle minna

Hirv

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:50; 10.12 19:04; 13.12 17:10; 14.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Minul 2 ebaõnnestunud IUI’ d seljataga ja täna tehti esimene IVF siirdamine. Rasedustesti soovitati teha neljapäeval 19.12

Kas oskate soovitada, kuidas end hoida, et ikka pesastuks, Delfi Foorumis soovitati punapeeti ja kiivit, veel midagi? ????

Homme ei julge isegi tööle minna

Ma arvan, et kõik need soovitused on rohkem või vähem linnalegendid. Kahjuks. Eks me kõik taha teha endast oleneva, et saada kauaoodatud last. Aga ära tunne end süüdi, kui teed kõik nii nagu peab ja rasedust ikka ei teki!

Mina olen kuulnud, et tuleks hoida kõht ja jalad soojas, näiteks istuda diivanil pleedi all ja süüa suppi. Ma ei tea, kas see aitab või ei.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, seda ma olengi peale siirdamist viimased tunnid teinud 🙂

Hirv

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:50; 10.12 19:04; 13.12 17:10; 14.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, seda ma olengi peale siirdamist viimased tunnid teinud ????

Edu sulle! Loodan, et kõik läheb hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!

Liitun taaskord teie ridadega. Minul seljataga aastate pikkune IVF teekond. 2016 aastal sündis pärast ma ei tea kui mitmendid katseid pisike imetüdruk meie perre, kes on nüüd juba 3,6 aastane päike meie igas päevas. Nüüd on aga soov taaskord IVF teekond ette võtta, et seda imelist tunnet taaskord tunda. Kõik need katsumused ja läbielamised on seda kõike väärt. Igatahes on lootused mul taaskord väga kõrged ja eeldatavasti alustame IVF teekonda jaanuaris-veebruaris 2020.
Kõikidele õnnestujatele suured õnnesoovid ja teistele jõudu, jaksu. Meie, kes seda teekonda peame korduvalt ja korduvalt käima, ei ole lihtsalt alla-andjad:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 telefonil öeldi, et pöörduksin Mustamäele. Emos ei osatud minuga midagi tehs ja viidi Pelgulinna üle. Küsiti ka veel, et miks Mustamäele tulin. Probleemide puhul tasub pöörduda pigem haiglate poole, kes tegelevad günekoloohiliste/ viljastamistega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil kohvi joomisega on? Kas joote veel? Ma ise eilsest lõunast pole joonud, hommikul jõin piimaga rohelist teed. Praegu veel võõrutusnähte pole ???? mõtlesin, et seekord proovin ilma kohvita. Äkki aitab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 11:31; 11.12 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hommikuti joon küll kohvi, ei näinud põhjust loobuda, sest joon nagunii üsna lahjat ja rohke piimaga. Töö juures lõunasest kohvist loobusin küll, aga mitte arsti soovitusel vaid lihtsalt mõtlesin, et võiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kuidas on lood trenniga? Kas te teete süstimise ajal trenni ja kas teete pärast siirdamist? Kas mingeid alasid peaks vältima või ok näiteks ujumine ja ratsutamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 13:56; 28.11 17:09; 11.12 15:40; 20.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina süstimise ajal käisin trennis, kuigi veidi raske oli olla. Võhmale võttis kiiremini. Peale siirdamist ma ei teagi, millal julgen jälle minna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimeses ultrahelis käidud. Kõik on hästi ja pildilt üles leitud. Ühesõnaga, visati nüüd välja ja pean uue arsti leidma 🙂

See tunne, et emakas toimub midagi, on ära läinud ja nüüd on väga tihti süda paha, jaks otsas ja tunne, nagu oleks haige. Õnneks mitte koguaeg. Aga paar päeva on päris keeruline olnud tööl inimene olla. Õnneks saan töökaaslastega tööd jagada ja vahepeal vähem teha, kui vaja. Kui arst küsis, kuidas läheb, siis vastasin, et õnnelikult ja süda paha tähe alla.

Ma väga trenni ei tee, aga sel korral ütles keha ise (juba enne veretesti), et ei ole vaja enam bussi peale joosta. Paar minutit sörki võtab juba hingeldama. Ja koristamisel ei jaksa nii palju järjest asju teha. Niisama võimlen edasi ja on kõik sama.
Kohvijooja ma pole kunagi olnud, nii et sellest ei tea ma midagi. Aga internetis soovitavad mitte liiale minna küll. Roheline tee on vist ka päris kange.

Nüüd tuleb hakata uut ämmaemandat otsima ja ootan juba, et rohtude ja süstide aeg saaks läbi.

Aitäh teile kõigile toetuse eest! Jään siia esialgu ikka edasi kiikama. Tore, kui saab oma kogemusega kellelegi abiks olla.

Ja hoian ikka kõiki põidlaid ja varbaid kõigile 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne K22, oled kindlasti väga õnnelik! 🙂

Olen uue külmaringi ootel, andsin eile hunniku vereproove, et uuesti mõned asja üle kontrollida. Mul on antifosfolipiidsündroom, mis võib takistada rasestumist/raseduse säilimist. Ma muidugi pole kunagi triipe näinudki. Ja lisaks ka kahesarveline emakas, mis aga rasestumist ei tohiks takistada (küll aga võib tekitada komplikatsioone rasedana).

Kuna ootan analüüside tulemused ära, siis uus siirdamine alles jaanuaris. Otsustasin siis selle kuu pühendada oma elustiili kohendamisele 😀 Liitusin oma arsti soovitatud programmiga Smarter Pregnancy, mille abil tänast elustiili hinnata ja edaspidiseks soovitusi saada. Ma pole veel aru saanud, kui asjalik see programm on, aga no midagi tahaks nagu ise ka teha.

Ma olen suur kohvijooja (ja joon kanget kohvi), pärast siirdamist suutsin oma päris mitu tassi päevas vähendada nii, et jõin kohvi vaid hommikul, aga päeva jooksul jõin ikkagi musta teed ka. Jaanuaris proovin pärast siirdamist hoopis kofeiinivaba kohvi peale üle minna.

Esimeste ringidega üritasin lõdvemalt võtta ja ei tahtnud eriti ei toitumise vms peale mõelda, et mitte veel lisapingeid tekitada. Aga olles nüüd kolm ebaõnnestumist läbi teinud, siis tahaks kuidagigi ise kaasa aidata.

Lisaks kaalun beREADY testi, kui jaanuaris ei õnnestu, et paremini pesastumiseks sobiv aeg kindlaks määrata. Ja saan aru, et embrüoliim on ka veel üks lisavõimalus, mis võib pesastumisele kaasa aidata.

Vastupidamist kõigile!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kas keegi oskab öelda, kui pikad on praegu järjekorrad LTKHs? Meil soov teha külmaring, blastod külmas olnud paar aastat ja konsultatsiooni aja sain veebruari algusesse. Millal võiks olla lootust siirdamiseks (arvestades muidugi ka menstruatsiooni), kas pigem kuu-paari jooksul või on järjekorrad pigem 4 kuu kanti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issversussver, kas see võib tõsi olla, et mul juba iiveldab? Teisipäeval oli siirdamine… Testi ka veel vara teha, ovidtrelle peaks sees olema. Kõik tuiked ja torked üsna leebed olnud

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan ka kogemus, et kuidas “hoida”, et pesastuks.
Külmaring, kõik oli mul täpselt planeeritud ja välja arvestatud 🙂 Mul pidi siirdamine olema esmaspäeval, kuid ootamatult arst otsustas selle teha ikka reedel. No pagan! Laupäeval on tantsupeo ülevaatus ja kuidas ma siis kargan seal keel vestil? Aga võta või jäta olukord. Otsustasin võtta! Ja kõik läks suurepäraselt! Käisime koos tantsupeol ära ja nüüd mõnuleme koos diivanil.
Kokkuvõttes tuleb elada tavalist, aktiivset elu edasi, mitte muuta elu selliseks, mis pole sinu jaoks tavapärane.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 15:54; 03.01 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi puhul on ilmselt kõik või enamik “sümptomeid” seotud ravimitega, eriti nii vara.

Mul on ka olnud tohutult sümptomeid, kõik justkui täpselt nii, nagu peaks, aga rase pole ma kunagi olnud. Eks need ravimite kõrvalmõjud ongi samasugused nagu raseduse (ja sageli ka päevadele eelnevad) sümptomid, mis ajabki aju täiesti segadusse. Ja kuigi ma seda tean, ei ole see mul muidugi takistanud ennast ülitähelepanelikult jälgimast ja lolliks mõtlemast 😀 Progesteroon näiteks tekitab mul nii iiveldust, kõhuvalusid kui rindade valulikkust.

Loodan muidugi, et sul õnnestub!

Issversussver, kas see võib tõsi olla, et mul juba iiveldab? Teisipäeval oli siirdamine… Testi ka veel vara teha, ovidtrelle peaks sees olema. Kõik tuiked ja torked üsna leebed olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 295 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember