Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 295 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:

Minu tänane vereproov näitas, et hcg on 359. Eile hommikul sain kodusele testile 2 rasvast triipu. Nüüd ootan jaanuari, et saaks arsti vastuvõtule minna 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh kui ilus number 🙂 kift.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Miska! ????

Mina käisin täna teisel mõõtmisel ja olukord ei olnud parem. Üks folliikul oli silmapaistev pirakas, teised 4 väiksed-ei olnud järgi kasvanud nagu arst lootis. Jätkan Gonali ja Cetrotidiga ja laupäeva hommikul käin veel ühel mõõtmisel. Kui seis ikka sama, siis nädala alguses tuleb punktsioon ja kõik lootused jäävad sellele ühele. Kui aga teised ka ennast kokku võtavad, lükkub punktsioon paar päeva edasi ja siis toimuks siirdamine 23.detsembri hommikul (ja mu arst peaks oma puhkuse ajast mind viljastama tulema. Ups????).

Mõtlesin enda lohutuseks, et kevadel saadi küll rohkem munarakke, mis kenasti ka viljastusid, aga nendest kasutada sain ikkagi vaid kahte ja tegelikult ju esimene isegi pesastus, missest, et hiljem katkes… Nii et ehk piisabki siis sellest ühest. Vähemalt püüan ennast niimoodi lohutada???? kuigi tegelikult olen täiesti šokeeritud, et keha niimoodi alt veab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkar ja teised kellel oli teisipäeval siirdamine, millal kodus testi teete? Mulle soovitas arst neljapäeval teha

Hirv

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:50; 10.12 19:04; 13.12 17:10; 14.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagil on “edasijõudnutele” IVF-katele ka mõni teema, kus saab muresid ja rõõme rasedusest jagada? Tundub nagu, et siin enam neid jutte ei räägita. Ja ühest vanast teemast leidsin, et on selline olnud. Aga ühtegi elusolevat ei jäänud silma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22, elusolevat? Sa mõtled ikka aktiivseid, mitte surnuid, jah? 😀
Mina leian, et IVF rasedus on küll raskelt tulnud, aga kui oled juba rase siis oledki lihtsalt tavaline rase. Jah, võib-olla pead end süstima või kapsleid-tablette kasutama, aga ikkagi täisõiguslik rase.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.12 19:16; 13.12 20:52; 14.12 20:21; 25.12 18:19; 25.12 22:11; 27.12 07:55; 30.12 20:28; 02.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkar ja teised kellel oli teisipäeval siirdamine, millal kodus testi teete? Mulle soovitas arst neljapäeval teha

Hirv

Ma ei teagi, ei julge nagu veel. Äkki pühapäeval. Eile küll käisin apteegis, aga roosa benu oli otsas ja teised testid mulle eriti ei meeldi. Nad pole liiga konkreetsed, ikka mingi oletatav triip tuleb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda rõõmusõnumeid siit. Mina piinlen hüperiga haiglas. Mitu päeva arst ootas, et läheb lihtsamalt yle aga täna pandi ikka dreen kôhtu. Olin juba 8kg raskem ja kõhu ymbermõõt 104cm… Nii et ei tea kaua siin veel olema pean. Homme tehakse hcg, siis on näha kas neist piinadest vähemalt mingi kasu. Ja mul algasid symptomid alles peale siirdamist. 4x enne pole kunagi ohtu ka mitte olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda rõõmusõnumeid siit. Mina piinlen hüperiga haiglas. Mitu päeva arst ootas, et läheb lihtsamalt yle aga täna pandi ikka dreen kôhtu. Olin juba 8kg raskem ja kõhu ymbermõõt 104cm… Nii et ei tea kaua siin veel olema pean. Homme tehakse hcg, siis on näha kas neist piinadest vähemalt mingi kasu. Ja mul algasid symptomid alles peale siirdamist. 4x enne pole kunagi ohtu ka mitte olnud.

Oi, jõudu sulle vastupidada! Ehk on tõesti vähemalt väga positiivne tulemus sellele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22, elusolevat? Sa mõtled ikka aktiivseid, mitte surnuid, jah? ????

Mina leian, et IVF rasedus on küll raskelt tulnud, aga kui oled juba rase siis oledki lihtsalt tavaline rase. Jah, võib-olla pead end süstima või kapsleid-tablette kasutama, aga ikkagi täisõiguslik rase.

Aktiivseid jah 🙂
Mitte täieõiguslikuna ma ennast ei tunne. Aga ikka on veel natuke teistmoodi teemasid. Näiteks oskan praegu soovitada, et kui tahad ikka enne 12.nädalat uue arsti/ämmaemanda juurde jõuda, tasub see aeg juba peale esimest veretesti kinni panna. Mitte oodata IVF arsti ultrahelini.
Aga no eks ma saan teisiti ka hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkar ja teised kellel oli teisipäeval siirdamine, millal kodus testi teete? Mulle soovitas arst neljapäeval teha

Hirv

Ma ei teagi, ei julge nagu veel. Äkki pühapäeval. Eile küll käisin apteegis, aga roosa benu oli otsas ja teised testid mulle eriti ei meeldi. Nad pole liiga konkreetsed, ikka mingi oletatav triip tuleb.

Minul näitas veretest nädal peale siirdamist (natuke haigeolemise tunne oli juba viiendat päeva, selle pärast tegin). Kaks päeva hiljem hakkas alles väga õrna triipu näitama internetist ostetud ribad. Benu oma näitas ka siis õrna, aga kindlat triipu (vist oli 25 tundlikusega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22, elusolevat? Sa mõtled ikka aktiivseid, mitte surnuid, jah? ????

Mina leian, et IVF rasedus on küll raskelt tulnud, aga kui oled juba rase siis oledki lihtsalt tavaline rase. Jah, võib-olla pead end süstima või kapsleid-tablette kasutama, aga ikkagi täisõiguslik rase.

Aktiivseid jah ????

Mitte täieõiguslikuna ma ennast ei tunne. Aga ikka on veel natuke teistmoodi teemasid. Näiteks oskan praegu soovitada, et kui tahad ikka enne 12.nädalat uue arsti/ämmaemanda juurde jõuda, tasub see aeg juba peale esimest veretesti kinni panna. Mitte oodata IVF arsti ultrahelini.

Aga no eks ma saan teisiti ka hakkama.

ÄE aeg oleneb täitsa asukohast, Tallinnas rasedaid kindlasti rohkem alati (eriti buumide ajal). Kui ma käisin IVF arsti juures ära tuvastamas (ITK), siis alles peale seda vastuvõttu mõned päevad hiljem panin ÄE juurde aja ja sain 3 nädalat hiljem aja arvele võtmiseks (Pärnu), kuigi oleks nädala pärast ka saanud aja.
Soovin sulle murevaba ja toredat rasedust, see aeg läheb ruttu ja ongi pisike käes. 🙂 Kui oled valmis, siis usun/arvan/tean et saad rasedate grupis vajaliku toetuse ja mõistmise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.12 19:16; 13.12 20:52; 14.12 20:21; 25.12 18:19; 25.12 22:11; 27.12 07:55; 30.12 20:28; 02.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haige olemise tunne on ka mul juba 2 päeva. Imelik nohu on, päeval koguaeg nina tilgub ja öösel pean peatäie nuuskama. Siuke palavikune tunne ja külm on. Täna olen kodus villaste sokkidega (keskküte) ja pikkade riietega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haige olemise tunne on ka mul juba 2 päeva. Imelik nohu on, päeval koguaeg nina tilgub ja öösel pean peatäie nuuskama. Siuke palavikune tunne ja külm on. Täna olen kodus villaste sokkidega (keskküte) ja pikkade riietega.

Mul on siiani mõni päev päris paha ja nõrk olla. Ja vahest on väike palavik. Siis on külm ka. No ja siis see süda-paha-tunne suvalistel hetkedel. Aga õnneks isu on ja söök seisab sees.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoian pöialt haiglas olijale. Mul ka külmatunne, proovin end soojas hoida.
Teen siis ka homme hommikul testi, kuigi mul pole absoluutselt raseda tunnet. Samuti ma mõtlen kogu aeg rasestumise peale, ma lihtsalt ei suuda mõtteid eemale hoida, kuigi see ju vist takistab rasestumist? :/
Hirv

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:50; 10.12 19:04; 13.12 17:10; 14.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirv, mina näiteks 2 nädalat ainult googeldasin, kuigi ma lubasin endale et ma seda ei tee. Tundub, et mõtlesin üle täiega igasuguseid asju, aga rase ma olin.
Hoian pöidlaid sulle ja teistele, et teile jõuluimed tuleks!

Kas keegi plaanib lähiajal ITKs külmaringi ka tegema minna? Ei tea, kui pikad seal järjekorrad on?
Ma tahaks jaanuaris konsultatsioonile minna (see kuu juba hilja, ma arvan) ja äkki veebruaris-märtsis siirdada üks või kaks. Ma olen nii kahevahel.. Üks on kerge ja lihtne, kogemus olemas. 2 on uus kogemus, aga oleks tore, mis sest et see uus elu oleks katsumus omaette. Hetkel juba maadlen vahel oma lapsega magamise teemal, kahega veel raskem. 😀

H.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.12 19:16; 13.12 20:52; 14.12 20:21; 25.12 18:19; 25.12 22:11; 27.12 07:55; 30.12 20:28; 02.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis tegin 25se testi, märjalt midagi nagu oli teise triibu sarnast, kui kallutasid ja kissitasid ???? kuivana pole midagi. Äkki järgmine nädal teen uuesti. Senikaua kui määrima ja päevad pole hakanud, olen veel rahulik. Praegu käib võitlus pigem selle nohuga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd sain lôpuks vastuse, et vôin vist öelda, et hetkel olen rase. Näit peab nüüd tôusma ja mina lihtsalt ootan siin haiglas… Et kôik stabiliseeruks ja saaks juba koju.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ma õigesti aru, et raseduse arvestamine käib viimase mensese esimesest päevast? Nii ka ikka ivf-i puhul? Sellisel juhul tundub nii ulmeline olla 5 ndl rase.

Kuidas teil, kellel oli siirdamine detsembri alguses, enesetundega on? Kas on juba mingeid sümptomeid ka?
Mul on näiteks kaks nädalat, siirdamisest alates, rinnad no nii valusad nagu oleksid kivid sisse opereeritud. Natuke unisem olen ka keset päeva, et tahaks teha 10 min kummagile silmale 😀 Aeg ajalt on ka päevadega sarnanevat krambitavat tunnet alakõhus aga viimased päevad olen täheldanud teravaid torkeid. Nt kui aevastan siis tekib selline torkiv tunne ja kui põis täis siis ka selline pakitsev tunne. Hommikuti või päeval kui järsemalt tõusen on ka terav torkiv tunne lausa nii, et ajab esimesed sammud kummardades tegema. Mõtlesin homme arstile helistada aga üle küsida, kas on okei ja mis maalt läheb piir kuna peaks minema kohapeale kontrolli, kas kõik ikka korras. Ta on küll puhkusel aga oletan, et ta pole ainuke ivf arst.

Olge tublid, terved ja kasvage kenasti 🙂

Ha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ma õigesti aru, et raseduse arvestamine käib viimase mensese esimesest päevast? Nii ka ikka ivf-i puhul? Sellisel juhul tundub nii ulmeline olla 5 ndl rase.

Ha

Ivf-i puhul arvutatakse seda punktsiooni päevast 2ndl tagasi.

Nii olen mina asjast aru saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ivf tavalise lühikese tsükliga, siis võib vabalt võtta ka päevade alguse ikka võtta raseduse alguse lugemiseks. Pikema tsükliga sobib jah punktsioonist(vrd tavatsükli ov) 2ndl tagasi. Kui olete rase, siis varsti annab nagunii kõige täpsema raseduse suuruse ultraheli. See nädalate arvutamine on jäänuk ajast, kui muud mõõtevahendit polnud ja kõhtu ju veel pole, mida mõõta.
Kõigile õnnestujatele palju õnne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 12:52; 16.12 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sephyr-hoian sulle täiega pöialt! Õnneks sul on, mille nimel võidelda ja positiivset meelt säilitada????

Mina käisin laupäeval kolmandas UHs, kus selgus, et laiskvorstid on ennast kokku võtnud ja kasvuspurdi teinud. Arst soovitas nende järgi oodata, mis tähendab siis seda, et 19.12 on punktsioon ja 23.12 peaks olema siirdamine. Loodan, et aastavahetuseks on selge, mis natuuriga pidu mul tulemas on????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luisalotta kus kliinikus tegutsed? Nii armas 23.12 siirdamine, kas neil ei ole jõulupuhkust?

Sephyr-hoian sulle täiega pöialt! Õnneks sul on, mille nimel võidelda ja positiivset meelt säilitada????

Mina käisin laupäeval kolmandas UHs, kus selgus, et laiskvorstid on ennast kokku võtnud ja kasvuspurdi teinud. Arst soovitas nende järgi oodata, mis tähendab siis seda, et 19.12 on punktsioon ja 23.12 peaks olema siirdamine. Loodan, et aastavahetuseks on selge, mis natuuriga pidu mul tulemas on????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.11 16:37; 07.11 15:35; 09.11 15:35; 21.11 22:14; 05.12 14:30; 09.12 20:51; 16.12 08:41; 20.12 14:18; 30.12 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagil on “edasijõudnutele” IVF-katele ka mõni teema, kus saab muresid ja rõõme rasedusest jagada? Tundub nagu, et siin enam neid jutte ei räägita. Ja ühest vanast teemast leidsin, et on selline olnud. Aga ühtegi elusolevat ei jäänud silma.

Mina otsisin ka sellist teemat, aga ei leidnud. Seega kolisin sujuvalt Juulikate gruppi üle.
Ma saan aru küll, et rasedus on nagu rasedus ikka oma murede ja rõõmudega kõigil suht sama, aga oleks ka tahtnud natuke muljetada, et palju veel keegi süste edasi teeb või tablette võtab jms mida loomulikul teel rasestunud inimene väga ei mõista.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luisalotta kus kliinikus tegutsed? Nii armas 23.12 siirdamine, kas neil ei ole jõulupuhkust?

Sephyr-hoian sulle täiega pöialt! Õnneks sul on, mille nimel võidelda ja positiivset meelt säilitada????

Mina käisin laupäeval kolmandas UHs, kus selgus, et laiskvorstid on ennast kokku võtnud ja kasvuspurdi teinud. Arst soovitas nende järgi oodata, mis tähendab siis seda, et 19.12 on punktsioon ja 23.12 peaks olema siirdamine. Loodan, et aastavahetuseks on selge, mis natuuriga pidu mul tulemas on????

Tegutsen TÜKis ja mu arst on lihtsalt nii imeline, et tuleb oma puhkuse ajast asjaga tegelema ❤️ Loodan väga, et ta vaev tasub ennast ära????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LuisaLotta ma ka TÜK, ja meil ilmselt sama arst, kuna mul ka puhkusel aga ütles, et tuleb 23. tööle ja saan temaga esimese UH 🙂 nii vahva 🙂 hoian sulle pöialt, et õnnestuks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ma õigesti aru, et raseduse arvestamine käib viimase mensese esimesest päevast? Nii ka ikka ivf-i puhul? Sellisel juhul tundub nii ulmeline olla 5 ndl rase.
Ha

mul oli lühike skeem, raseduse suurus jookseb viimastest päevadest. Arstide juures igalpool on koguaeg küsitud nii punktsiooni kui ka siirdamise päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 19:43; 28.12 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis sain ka 25sele testile täitsa nähtava teise triibu. Mitte küll tugeva (õhtune piss). Sümptomid siis sellised, et peale söömist iiveldab, aga talutavalt. Rinnad on tundlikumad kui ise surun enda vastu. Vereproovi pole kuidagi saanud andma minna, äkki reedel lähen, sest ITK aeg nagunii 23,12 ja siis näeb, kas ja kui palju tõusnud. Eelmine kord lõppes see kõik 5+ nädalal. Kuni esimese UHni olen ikka veel skeptiline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HA, kui me koridori peal trehvame, siis tea, et ma olen see eriti hädise näoga, sest võtan alati arsti “täis põie käsku” ülima tõsidusega????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Palju õnne kõikidele õnneseentele, kes on saanud triibud ja/või rasedust kinnitavad HCG näidud ????. Jätkuvat kasvamist imedele!

Endal siis oli punktsioon 26. nov, misjärel teatati, et hüperi oht kõrge ja siirdamine lükati edasi.

ITK-s on tulemas aga jõulupuhkus ja nii jääb minu siirdamine hoopis jaanuarisse. Mis seal ikka, eks mu keha vajabki tõenäoliselt taastumist, sest 2 päeva peale punktsiooni oli päris paha ja valus olla.

Praegu on aga nii, et olen hakanud öösiti higistama. Tihti ärkan keset ööd külm higi üle keha, sh juuksejuured niisked. Iseenesest on see veidral kombel selline hea tervenemise tunne. Nagu oleks palavikus olnud ja siis hakkad terveks saama. Ma eeldan, et ilmselt keha väljutabki kõiki üleliigseid võõraineid, mis veel minusse ringlema on jäänud. Seetõttu mõtlengi, et lausa hea, et üks terve tsükkel jääb vahele ja organism saab taastuda.

Meil on kolm imet vapralt kasvama läinud ja ootavad nüüd külmas oma aega. Kuidagi märgiline on ka, et meie unistus on vähemalt kolm last. Tuleb valmis olla ka tagasilöökideks, aga see, et oleme siiamaani jõudnud, on ikka nii suur rõõm.

Jõudu kõigile ????

Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 04.11 20:15; 06.11 22:38; 09.11 13:44; 12.11 23:07; 13.11 23:12; 14.11 11:57; 15.11 18:32; 18.11 22:07; 20.11 20:18; 26.11 21:48; 28.11 21:41; 05.12 08:23; 09.12 14:06; 17.12 09:14; 17.12 22:51; 25.12 23:44; 02.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 295 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember