Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 17 postitust - vahemik 301 kuni 317 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

Kui minul pyhade peale jái systimise alustamine, siis leppisime arstiga eelnevalt kokku, et kui peaks sellel pyhade pàeval olema vaja alustada systimist, et mis doosid jms. Ja siis pàrast pyhi arstile nâitama.

ma láksin ka 2020 nov viljatusarstile, tegime peaaegu aasta jooksul 4 tàisringi[saak oli 1,1,0(pika skeemiga 0),2] ja viimased kaks siirdati sept 2021 ja hetkel siis hakkas 16.nàdal rasedust jooksma ????

A.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma láksin ka 2020 nov viljatusarstile, tegime peaaegu aasta jooksul 4 tàisringi[saak oli 1,1,0(pika skeemiga 0),2] ja viimased kaks siirdati sept 2021

Sul pidi olema ikka palju jaksu. Kui kahel korral said ühe raku, kas siis siirdamiseni ei jõudnudki? Paari naisega sai pikalt arutatud ivf-i teemal ja nemad ütlesid, et kui vähemalt kaks rakku tuleb, siis võib veel proovivad, kui 39-aastaseks saavad või tulemuseks on 0-1 rakku või peetumine, siis nemad enam riskida ja oma rakkudega proovida ei julge. Siinseid lugusid lugedes on jäänud mulje, et ühe rakuga on suhteliselt lootusetu ettevõtmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jôudsime ühega ka igakord siirdamiseni. Viimane kord oligi selline môte juba, et kui nüüd ka ei ônnestu, siis valime doonori.

Tegelikult juba arstile mainisin enne viimast korda, et doonorit kasutada ja siis arst ütles, et proovime viimast korda veel. Aga näed, kohe kaks tükki läks “kasvama” ????

A.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jôudsime ühega ka igakord siirdamiseni.

Oot, kui mõlemal korral rakud ka siirdati, kas siis rasedust üldse ei tekkinud või peetus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma láksin ka 2020 nov viljatusarstile, tegime peaaegu aasta jooksul 4 tàisringi

Kui küsida tohib, siis palju sul on vanust ja kas eelnevalt ka lapsi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paari naisega sai pikalt arutatud ivf-i teemal ja nemad ütlesid, et kui vähemalt kaks rakku tuleb, siis võib veel proovivad, kui 39-aastaseks saavad või tulemuseks on 0-1 rakku või peetumine, siis nemad enam riskida ja oma rakkudega proovida ei julge.

Kui munarakke on liiga vähe, 1-2, siis see veel ei tähenda, et pole midagi siirata. Küsimus on kvaliteedis ja kui on esinenud peetumist, siis arusaadav, et rohkem ei julgeta katsetada. Ega asjata pole mõnes kliinikus munarakkude annetajatele vanuse piiriks 32.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jôudsime ühega ka igakord siirdamiseni.

Oot, kui mõlemal korral rakud ka siirdati, kas siis rasedust üldse ei tekkinud või peetus?

Rasedust ei tekkinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma láksin ka 2020 nov viljatusarstile, tegime peaaegu aasta jooksul 4 tàisringi

Kui küsida tohib, siis palju sul on vanust ja kas eelnevalt ka lapsi?

Vanust 35 ja ei ole eelnevalt lapsi.

 

A.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja siis arst ütles, et proovime viimast korda veel.

Mulle tundub, et osa arste annavad suurt lootust ja keelitavad uuesti ja uuesti proovima. sest ei soovita ametis ebaõnnestuda. Parim sõbranna rääkis, kuidas arst mainis iga skeemi eel, et on lootust ja siis ta tegigi mitmeid ringe, sest arst oli lootusrikas, kuigi tõenäosus oli 5-6 protsenti. Kord ei saanud rakke õigel ajal kätte, kord jäi pooleli, sest rakud olevat ebaühtlase arenguga või ei sobinud skeem, siis tundus, et õnnestus, rõõm oli pikalt, nädalate kaupa laes, siis täielikult pettus. Kirjeldas, et süstimine muutus järjest ebameeldivaks ja arsti optimism ajas tigedaks. Kui teda keelitati uuesti proovima, siis küsis, aga kui kaua? Külmaringe oleks ta teinud, aga kui keha ja rakud on iga katsega järjest vanemad, siis kas arst garanteerib, et saab rõõmsa, rõõsa lapse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanust 35 ja ei ole eelnevalt lapsi.

Sul vähemalt vanus veel hea, sõbranna 38 ja tundis, et tammub paigal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paari naisega sai pikalt arutatud ivf-i teemal ja nemad ütlesid, et kui vähemalt kaks rakku tuleb, siis võib veel proovivad, kui 39-aastaseks saavad või tulemuseks on 0-1 rakku või peetumine, siis nemad enam riskida ja oma rakkudega proovida ei julge.

Kui munarakke on liiga vähe, 1-2, siis see veel ei tähenda, et pole midagi siirata. Küsimus on kvaliteedis ja kui on esinenud peetumist, siis arusaadav, et rohkem ei julgeta katsetada. Ega asjata pole mõnes kliinikus munarakkude annetajatele vanuse piiriks 32.

Kas te räägite nüüd lõpuks siirdamiskõlbulikus tunnistatud embrüote arvust, punktsioonil saadud munarakkude arvust või viljastunud munarakkude arvust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paari naisega sai pikalt arutatud ivf-i teemal ja nemad ütlesid, et kui vähemalt kaks rakku tuleb, siis võib veel proovivad, kui 39-aastaseks saavad või tulemuseks on 0-1 rakku või peetumine, siis nemad enam riskida ja oma rakkudega proovida ei julge.

Kui munarakke on liiga vähe, 1-2, siis see veel ei tähenda, et pole midagi siirata. Küsimus on kvaliteedis ja kui on esinenud peetumist, siis arusaadav, et rohkem ei julgeta katsetada. Ega asjata pole mõnes kliinikus munarakkude annetajatele vanuse piiriks 32.

Kas te räägite nüüd lõpuks siirdamiskõlbulikus tunnistatud embrüote arvust, punktsioonil saadud munarakkude arvust või viljastunud munarakkude arvust?

Minul tàpselt nii palju kui saadi, niipalju ka viljastus. Ehk siis esimene ja teine kord ûks ja neljas kord kaks.

 

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te räägite nüüd lõpuks siirdamiskõlbulikus tunnistatud embrüote arvust, punktsioonil saadud munarakkude arvust või viljastunud munarakkude arvust?

Mõtlesin kõige olulisemat ehk siirdamiskõlbulikke embrüoid. Kui saadakse ainult 1 või 2, siis valikult eriti pole ja siirdatakse need, mis saadi. Naise ja mehe rakkude kvaliteeti näitab seegi, kas siirdatud embrüo hakkab ilusasti arenema. Peetumise korral on uue täisringiga saadud üksikute embrüote valimine nagu loto mängimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te räägite nüüd lõpuks siirdamiskõlbulikus tunnistatud embrüote arvust, punktsioonil saadud munarakkude arvust või viljastunud munarakkude arvust?

Mõtlesin kõige olulisemat ehk siirdamiskõlbulikke embrüoid. Kui saadakse ainult 1 või 2, siis valikult eriti pole ja siirdatakse need, mis saadi. Naise ja mehe rakkude kvaliteeti näitab seegi, kas siirdatud embrüo hakkab ilusasti arenema. Peetumise korral on uue täisringiga saadud üksikute embrüote valimine nagu loto mängimine.

Okei. Ma olen teinud 3 täisringi ja saadud esimestel kordadel 2 kõlbulikku ja heade hinnetega, kolmandal korral vaid üks kehvake. Kuid ka need pealtnäha heade hinnetega (kui ega embrüoloogid embrüote sisse ei näe, nt kromosoomirikkeid nad ei tea), ei ole hakanud siiski arenema. Ma ei teagi, kas on siis põhjus rakkude kvaliteedis või selles, et hea kvaliteediga rakk ei pesastu millegipärast. Olen muidugi ka 40.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, seda mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, kas on siis põhjus rakkude kvaliteedis või selles, et hea kvaliteediga rakk ei pesastu millegipärast.

Mis sul muidu amh on ja kas fsh-d on mõõdetud, kui süste tegid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teagi, kas on siis põhjus rakkude kvaliteedis või selles, et hea kvaliteediga rakk ei pesastu millegipärast.

Mis sul muidu amh on ja kas fsh-d on mõõdetud, kui süste tegid?

AMH on 1,5, FSH kohta ei tea. Mul tekib alati tohutu hulk rakke (üle 20), embrüoid neist saab vähe (2-3), aga on samas saadud ka heade hinnetega, kuid need ikkagi millegipärast ei pesastu.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 301 kuni 317 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember