Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

Mul on hoopis küsimus, et mis vaktsiini soovitate?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis küsimus, et mis vaktsiini soovitate?

ma hetkel vaktsineeritud aztra zenecaga, sest siis kui soovisin vaktsiini, ei olnud muud pakkuda. Hetkel seda tõhususdoosina ei tehta ja teen pfizeri, sest olen lugenud, et nende kahe vaktsiini erinev tehnoloogia teeb kaitse tõhusamaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest ???? Ise korra mõtlesin, et Jannseni, sest seda üks doos ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest ???? Ise korra mõtlesin, et Jannseni, sest seda üks doos ????

Pfizeri efektiivsus on kõrgem kui Janssenil.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

37, põhjus mehepoolne.
3 embrüot külmas, ees ootamas esimene siirdamine loodetavasti sellel kuul.  eelmisel korral ei kasvanud limaskest piisavalt. Tõsteti Estrofemi doosi ja tänasest hakkasin Estrofemi võtma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerisin end Modernaga( 6+4  oli sel hetkel). Ei ühtgi märkimisväärset kõrvalnähtust. Otsuse tegin tutvusringkonna kogemuste põhjal – Modernaga vähem kaebusi minu tutvusringkonnas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen just läbipõdenud ja vaktsineerida end kindlasti ei plaani.

Ma olin alati seiukohal, et enne emakssaamist seda katsetusjärgus vaktsiini endale teha ei lase, mees samal seisukohal.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen just läbipõdenud ja vaktsineerida end kindlasti ei plaani.

Ma olin alati seiukohal, et enne emakssaamist seda katsetusjärgus vaktsiini endale teha ei lase, mees samal seisukohal.

Vaktsineerimine igaühe oma otsus, aga natuke naljakas, et peate tundmatu viiruse läbipõdemist, mille pikaajalisi mõjusid ei ole samuti hetkel teada, ohutumaks vaktsineerimisest.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi, võtsin riski, aga tunnen enda keha. Ma olen covidi  läbipõdenud, just hiljuti ning minu otsus oli õige. Võtsin teadliku riski, sest olen terve inimene, sama mehega. Kumbki põdesime seda õnneks väikese nohu-köhana.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eile punktsioon, küsisin millal siirdamisele, arst vastas kui vaktsineeritud, ausalt öeldes kardan seda teha ja nüüd olengi kahevahel.Ei tea, kas nüüd jääbki nii, et saad viljatusravi ainult covid passi olemasolul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ausaltöeldes olen shokeeritud, et sunnitakse vaktsineerima. Mitte kunagi ei ole olnud see IVFi eelduseks, sai ju leping allkirjastatud ja seal ei ole sellest sõnagi. Mismoodi saab nii ühepoolselt lepingut rikkuda? Teiseks oleme me ju makse maksnud ja meil on õigus sellele ravile. Mõistan, et lükatakse edasi ( õdesid võibolla vaja covidi osakonnas) aga keelduda ju ei saa, see on seadusega vastuolus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ausaltöeldes olen shokeeritud, et sunnitakse vaktsineerima. Mitte kunagi ei ole olnud see IVFi eelduseks, sai ju leping allkirjastatud ja seal ei ole sellest sõnagi. Mismoodi saab nii ühepoolselt lepingut rikkuda? Teiseks oleme me ju makse maksnud ja meil on õigus sellele ravile. Mõistan, et lükatakse edasi ( õdesid võibolla vaja covidi osakonnas) aga keelduda ju ei saa, see on seadusega vastuolus.

Vaktsineerimise peale surumine enne rasestumist ei tundu tõesti õige. Milleks panna fakti ette, et kui vaktsineeritud pole, siis siirdamist ei tehta? Edasi lükkamine on mõistetav, aga mitte survestamine.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eile punktsioon, küsisin millal siirdamisele, arst vastas kui vaktsineeritud, ausalt öeldes kardan seda teha ja nüüd olengi kahevahel.Ei tea, kas nüüd jääbki nii, et saad viljatusravi ainult covid passi olemasolul.

Kas ITK-s? Kas rakud pandi siis külma ja anti valida, et maksad külmutatud rakkude eest, kuni oled vaktsineeritud või loobud siirdamisest?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nõus, see viljatuse teema on niigi õrn meie jaoks.Nii jah öeldi.Ma olen sada protsenti nõus kui mulle öeldaks, et te olete vaktsineerimata, siis olete niiöelda järjekorra lõpus ja lükkub edasi kuni kõik vaktsineeritud on saanud siirdamisele.Samamoodi olen allkirjastanud lepingud, pole vaktsiini kohta sõnagi kirjas.Esimesel visiidil ütlesin, et olen vaktsineerimata ega plaani seda vähemalt veel praegu teha.Samamoodi haigekassasse olen maksnud neid makse, niiet on ebaõiglane.Aga no eks selgub, mis saab, just vaatasin kuidas peaminister vastas küsimusele, et see, et test ei kehti on 10.Jaanuarini.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no eks selgub, mis saab, just vaatasin kuidas peaminister vastas küsimusele, et see, et test ei kehti on 10.Jaanuarini.

Milline test ei kehti? Koroonatest? Koolides ju lapsi testitakse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele koolis kehtib küll ja, kolm korda nädalas tehakse.Aga negatiivse testiga ei lasta vähemalt kuni 10.Jaanuarini vaktsineerimata inimesi kuskile.Mõtlen meelelahutust ja üritusi ja no ennem sai ivfile ka negatiivse testiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona testi mõtlen ja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et selles asi ongi, et see negatiivne tõend enam ei loe ja seetõttu nõutakse vaktsiinipassi. Eelmine aasta nõuti negatiivset koroonatesti isegi enne IUI protseduuri. Siis polnud vaktsiine saadagi veel noorte vanuserühmas. Kliinikutel pole midagi teha, see otsus on tulnud kõrgemalt. Kui teatrissegi ei saa negatiivse testiga, mis siis meditsiiniprotseduurist rääkida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma annaks kohtusse asja kui mul oleks selline olukord, et pooleli jäetakse ja lepingut rikutakse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures pole kuskil kirjas, et negatiivse testiga ravi ei saa.Ainult niipalju, et vaktsineerimata on plaanilise ravi järjekorra lõpus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi, võtsin riski, aga tunnen enda keha. Ma olen covidi läbipõdenud, just hiljuti ning minu otsus oli õige. Võtsin teadliku riski, sest olen terve inimene, sama mehega. Kumbki põdesime seda õnneks väikese nohu-köhana.

Lihtsalt infoks, et kui esimest korda põed nohu-köhana, ei tähenda see veel seda, et korduvnakatumisel sama kergelt läheb. Rasedana oled vastuvõtlikum ning põdemine võib minna palju raskemalt – nii sulle kui ka su sündimata lapsele.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Teil on olnud enesetunne pärast punktsiooni?Kas olete täheldanud enda peal mingeid ivf ravimite kõrvalmõjusid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil protseduur pooleli. Täna arst ütles, et kuna vaktsineerimata, siis edasiseid protseduure enam ei tehta. Cool. Just sellepärast vaktsiin tegemata.

Oled ikka kindel? Et enne süstimisega alustamist ei küsitud midagi ja korraga teatati, et siirdamist ei tehta, sest vaktsineerimata? Millisesr kliinikust käib jutt?

ITK, Dr. Haldre. Mitte midagi ei mainitud ega küsitud. Punktsioon tehti ära ja saadeti vaktsineerima. Teen vaktsiinikuuri lõpuni. Lubati küll ühe süstiga siirdamine teha, aga seda ma ei soovi. Ei taha rasedana vaktsineerida. Seega lükkub siirdamine vähemalt 7 nädalat edasi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele koolis kehtib küll ja, kolm korda nädalas tehakse.Aga negatiivse testiga ei lasta vähemalt kuni 10.Jaanuarini vaktsineerimata inimesi kuskile.Mõtlen meelelahutust ja üritusi ja no ennem sai ivfile ka negatiivse testiga.

Kuidas saab koolides, kus ei testita iga päev, kehtida negatiivne test, aga mujal mitte? Kui inimene esitab enne protseduuri, eelmisel päeval tehtud testi, siis mismoodi see pole aktsepteeritav? Jääb mulje, et üritatakse peagi aeguvad vaktsiinid võimalikult paljudele ära süstida. Gripivaktsiinid on iga aasta uued, aga praegu surutakse peale vaktsiine, mis tehti eelmisel aastal ja mõeldud varasemale viiruse tüvele ja mille efektiivsus praeguste tüvede puhul on küsitav.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pooleli jäetakse ja lepingut rikutakse.

Kui ivf-ga on juba algust tehtud ja arst pole sõnagi öelnud, et enne siirdamist tuleb vaktsineerida, siis ei ole absoluutselt õige jätta protseduurid pooleli.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolides, kus ei testita iga päev, kehtida negatiivne test, aga mujal mitte?

Koolid ei pääse, kui hakatakse vaktsiinipasse nõudma ja seisvad doosid on vaja ära süstida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll lepingu rikkumine.Ma ei taha end vaktsineerida ja ei tee ka seda, saagu, mis saab.Ega nad ei saa igavesti vaktsiini passi nõuda.Keegi üldse teab kliinikut, kus vaksi passi ei nõuta?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See siin on IVFi või vaktsiinivastaste grupp?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See siin on IVFi või vaktsiinivastaste grupp?

Kui vaktsineerimine mõjutab otseselt IVF protseduuride tegemist, siis on see väga teemakohane.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsisin suvel arstilt, mis ta vaktsineerimisest arvab ja kas kahjustab munarakke. Saatis lingi teadusuuringutest ja soovitas vaktsineerida. Perearst ka soovitas.

Vaktsineerimisest rohkem muretsesin hoopis seetõttu, et IVF ravimitest tekkis trombikahtlus ja tehti kompuuteruuring. See oli ikka väga närvesööv, eriti hirm, kas punktsioonile jõuangi ja kas see süstimine oli mõttetu.

Mis ma tahan öelda, on see, et terviseriske võib olla kõikjal, seda ei tea iial keegi ette. Minu juhtum sattuda kompuutrisse olevat kah üliharuldane, aga ikkagi juhtus nii.

Keegi ka ei tea, kuidas ta põeb koroonat rasedana või mis ohte seal võib veel olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember