Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

Võtan ka ritta.Mul esimene ring oli Augustis, mis minu lolli vea tõttu ebaõnnestus, tegin diphereline süsti liiga hilja, muidu UH- s näitas üle 60 foliikuleid, nutsin oma nutud ära ja alustasin uuesti Oktoobris, 21.Oktoober oli punktsioon, saadi 44 munarakku, viljastus 33, uuel tšüklil pidi siirdamine olema aga ma Itks ja nüüd ei tea, kas saan sest olen veel vaktsineerimata, plaanis oli seda teha pärast ivfi.Ennem ravi mulle seda ei öeldud.

Kui palju hiljem diphereline tegid?

Ma tegin ühe õigel ajal, teise 15 min hiljem (kokkusegamine võttis liiga palju aeg), aga see ei mõjutanud midagi. Pealegi punktsioon ei alanud täpselt õigel ajal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas trombi kahtlus tekkis?Tundsite ennast kuidagi halvasti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin diphereline süsti Kolmapäeval, punktsioon pidi olema Neljapäeval, kuigi oleksin pidanud Teisipäeval tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See siin on IVFi või vaktsiinivastaste grupp?

Saa palun aru, et siin on ka inimesi, kes kardavad vaktsineerimisest tulenevaid kõrvalmõjusid ja ei soovi teha vaktsiini enne, kui rasedus on tekkinud ja esimesed kuud muretult möödunud. Keegi kirjutas, et tal tekkis IVF ravimitest trombikahtlus ja tehti kompuuteruuring, mis oli närvesööv. Kas sa soovitad tal hirmud alla suruda ja mõelda suuremalt, eelkõige ühiskondlikust panusest? Vaktsineerimine peaks olema isiklik otsus ja lähtuma erinevatest aspektidest, ka kontaktide arvust ja kokkupuutest teiste inimestega.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas trombi kahtlus tekkis?Tundsite ennast kuidagi halvasti?

Tekkis ühe näopoole tuimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis teha? Jääda lastetuks, sest pole end julgenud vaktsineerida?Mida te naised sellises olukorras teete?Vaksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale teist ivf ringi oli mul ka pidev südame kloppimine, näotulitus ja kohati tõmbas nägu tuimaks, mõni õhtu ei julgenud magamagi jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis teha? Jääda lastetuks, sest pole end julgenud vaktsineerida?Mida te naised sellises olukorras teete?Vaksite?

Eks see on valikute küsimus. Kui tahad, et asjad liiguksid, siis oleks mõistlikum vaktsineerida. Ega arstid ju ei teadnud ka ette, mis piirangud järgmiseks tulevad. Ilmselt vastu kevadet läheb asi jälle rahulikumaks, siis saavad ka vaktsineerimata inimesed taas löögile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ootan, tark ei torma ????

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ootan, tark ei torma ????

Mina ka. Kuigi see surve, mis arsti poolt tuli oli päris õudne. Ma ei kujuta ettegi, kuidas sel õrnal perioodil (6 päeva enne siirdamist, närvesööv aeg 2 nädalat peale siirdamist ja siis veel edasi 9 kuud kuni sünnituseni ja sünnituse üleelamiseni) vastu pidada. Tean, et olen oma otsuses kindel ja seda ei muuda miski aga just see surve mis minu ümber hakkab toimuma. Et see mind kuidagi vaimselt ei murraks ja stressi ei viiks.

 

Mininupz

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii on kõige mõistlikum, mind muserdas ka kui siit grupist lugesin, punktsioon oli Oktoobris, kirjutasin arstile ja vastas, et tuleb jah ennem vaktsineerida, Dr.Haldre, itk.Ausalt öeldes kuna olin ettevalmistanud selleks vastuseks, ei tundunud midagi.Ju siis pole veel õige aeg, ootan kevadeni ja vaatan edasi, seniks külmutamise eest maksan ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis teha?

Paanika ja ülereageerimine ka ei aita. Kui siin teinekord rõhutatakse, et appi, juba 33 ja pole veel rase, kas ivf enam aitab või kui homme ei pääse siirdama, siis kõik läbi. Arvestada tuleb vanuse ja näitudega. Kui 33-aastasel on amh hea ja teised näidud normis, siis pole veel paanikaks põhjust, kui see on madal või midagi normist väljas, siis pole mõtet enam kuude kaupa oodata ja vaadata. Palju sõltub konkreetselt naisest, tema vanusest ja analüüside tulemustest.

 

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul amh 5,33 ja munarakke saadi ka 44, viga mehes, sperma kogus natuke väike.Niiet päris lootusetu pole aga kuna saan 30 kohe lootsin varem saada emaks ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub,  et mulle tehti pika skeemi järgi. Võtsin rasestumosvastaseid tablette juulis. süstimine oli juuli lõpp,augusti algus, siis võeti munarakud. 23tk. 4tk hakkasid ilusti arenema ja pandi 5päeval külma. Oktoobris ootasime ära uue tsükli ja hakkasin estrofemi võtma. Nüüd ei mäletagi millal, aga siis hakkasin utrogestani kapsleid tarvitama. Vahepeal käisin siin UH, et vaadata kui paks on emaka limaskest ja siirdamine oli 5 november (5päevane embrüo) Veretest on määratud 16 november. Aga ma ei suutnud vastu panna ja tegin täna testi, juhhuuu saingi kaks triipu. Aga lugenud ennast hulluks juba, siis ei tea ikka kindlalt kui veretest tehtud ja aega veel möödas. Esimene katse siis. Ja nii loodan et läheb õnneks, sest aasta on juba oodatud kaa seda.  Nova Vita kliinikus arvel. Ja väga põhjalik ettevalmistus. Nii et hoian pöidlad ja varbad. Isadepäeva hommikul on plaanis testi korrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaa, ja Nova Vita kliinikus käies ei ole kunagi keegi vaktsineerimisega peale käinud. Ühe korra küsis, ütlesin et ei vaktsineeri ja nii see jäi. Rohkem sellest juttu polnud. Minu valik.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rõõm kuulda, et seal lubatakse ise otsustada.Palju õnne triipude puhul ???? Usun, et isadepäeval veel tumedamad triibud ????

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mininupz-Hoian kõvasti pöialt ja pea vastu ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Olen südamest tänulik!

Veretest tundub nii kaugel olema. Hetkel nagu selline mitteuskumise faas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati peab parimat lootma ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Teil on olnud enesetunne pärast punktsiooni?Kas olete täheldanud enda peal mingeid ivf ravimite kõrvalmõjusid?

Kõik justkui tavapärased sümptomid: pakitsus ja torked kõhus, väsimus ja rindade tundlikkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on läinud ühest kliinikust teise üle koos oma mammudega?Kui jah siis millest olete alustanud?Kas algul broneerisite arsti vastuvõtu ja siis hiljem üle toomise?Mis see kõik maksma läks????? Tänan, kes vastab ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mininupz-Hoian kõvasti pöialt ja pea vastu ????

Aitähh ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on läinud ühest kliinikust teise üle koos oma mammudega?Kui jah siis millest olete alustanud?Kas algul broneerisite arsti vastuvõtu ja siis hiljem üle toomise?Mis see kõik maksma läks????? Tänan, kes vastab ????

Mina liikusin peale punktsiooni ja üht ebaõnnestunud siirdamist Pelgust ITK-sse.

Registreerisin ITK-s arsti juurde aja ning rääkisin, et soovin üle tulla. Esimesel korral määras kõiksugu vereanalüüse ja  niikuinii tuleb vahepeal UH-s kontrollis käia, seega jõuavad embrüod kenasti oma kliinikut vahetada, mil neid ükskord vaja on.

Pelgus edastasin laborile digiallkirjastatud avalduse (vabas vormis), et soovin oma embrüod ITK-sse viia. Siis need kahe kliiniku laborid omavahel ise toimetavad.

Mina ei maksnud midagi. Sain vaid Pelgus lõpparve selle aja eest, mil need rakud seal külmas olid. Transpordikulusid ei pidanud maksma. Nüüd peangi ITK-sse kirjutama ning küsima sealse uue lepingu kohta, kuna rakkude liigutamisest varsti aasta möödas ning siiamaani vaikus. Kusjuures ITK-s see hoiustamine miskipärast odavam.

 

Ell.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITKs hoiustamine 100€ aasta. Mul on mammud külmas olnud paar aastat, vahel saadetakse õigel ajal arve ja vahel olen pidanud ise uurima. 🙂 Mäletan, et peale punktsiooni oli 2 kuud tasuta nende hoiustamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITKs hoiustamine 100€ aasta. Mul on mammud külmas olnud paar aastat, vahel saadetakse õigel ajal arve ja vahel olen pidanud ise uurima. ???? Mäletan, et peale punktsiooni oli 2 kuud tasuta nende hoiustamine.

Ohoo ???? 100€ aasta. Nova Vita kliinikus 240€ aasta. Aga kui mul nüüd esimene katse õnnestus siis (siirdamine oli 5nov) täidan avalduse vormi ja makstakse tagasi siis mingine summa, et maksan ainult nende päevade eest, mis mammud seal külmas.

Natuke kurb ka… kolm mammukest siis jääb üle…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke kurb ka… kolm mammukest siis jääb üle…

Ülejäävad rakud, mida ära ei kasuta, peaks saama ka annetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Itk on siiani kaks kuud tasuta ????Ja sada euri aastas.Kas keegi on pärast punktsiooni teinud ka pikema pausi ennem siirdamist? Ilmselt kuna pelgu ja itk riiklikud haiglad siis üle viimine ei maksa miskit aga kui nt Nova Vitasse minna, on ilmselt suht kallis, kuigi koos haigekassaga võib-olla soodsam.Aga itk lepingus kirjas, et miskit tagasi ei maksta kui oma mammud mujale viid, sõlmisin hiljuti lepingu seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks uues haiglas uued analüüsid tehakse?Kui lähed sinna ainult siirdamisele nt?Vabandan, kui küsimus tundub rumal, ma alles algaja sel teekonnal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks uues haiglas uued analüüsid tehakse?Kui lähed sinna ainult siirdamisele nt?Vabandan, kui küsimus tundub rumal, ma alles algaja sel teekonnal.

Enne siirdamist tehti mulle ka vereanalüüs, ma küll pole teist haiglat kasutanud siirdamise jaoks aga sain aru, et veri võetakse et kindel olla, et sinu sees kõik korras on. (hormoonide tase) usun, et sealne siirdamise läbi viiv arst soovib ka UH eelnevalt teha.  Kõige täpsema vastuse saad ikkagi arstiga endaga vesteldes.  ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke kurb ka… kolm mammukest siis jääb üle…

Ülejäävad rakud, mida ära ei kasuta, peaks saama ka annetada.

Pean uurima jah???? ma täpselt ei mäleta, mis me kunagi rääkisime. Ma midagi mäletan, et need mis üle jäävad,  lähevad teaduslikeks uuringuteks, kui me nõus oleme.  Ei usu, et keegi meie mammusid endale siirdada tahab ???? aga mine sa tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember