Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

ITKs hoiustamine 100€ aasta. Mul on mammud külmas olnud paar aastat, vahel saadetakse õigel ajal arve ja vahel olen pidanud ise uurima. 🙂 Mäletan, et peale punktsiooni oli 2 kuud tasuta nende hoiustamine.

Ohoo 😯 100€ aasta. Nova Vita kliinikus 240€ aasta. Aga kui mul nüüd esimene katse õnnestus siis (siirdamine oli 5nov) täidan avalduse vormi ja makstakse tagasi siis mingine summa, et maksan ainult nende päevade eest, mis mammud seal külmas.

Natuke kurb ka… kolm mammukest siis jääb üle…

Enne kui laps käes, ei soovita küll midagi annetada või ära hävitada lasta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean uurima jah🙂 ma täpselt ei mäleta, mis me kunagi rääkisime. Ma midagi mäletan, et need mis üle jäävad, lähevad teaduslikeks uuringuteks, kui me nõus oleme. Ei usu, et keegi meie mammusid endale siirdada tahab 🤔 aga mine sa tea.

Uurida ikka võid, kui kvaliteetsed ja vanus vastav.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ITKs hoiustamine 100€ aasta. Mul on mammud külmas olnud paar aastat, vahel saadetakse õigel ajal arve ja vahel olen pidanud ise uurima. 🙂 Mäletan, et peale punktsiooni oli 2 kuud tasuta nende hoiustamine.

Ohoo 😯 100€ aasta. Nova Vita kliinikus 240€ aasta. Aga kui mul nüüd esimene katse õnnestus siis (siirdamine oli 5nov) täidan avalduse vormi ja makstakse tagasi siis mingine summa, et maksan ainult nende päevade eest, mis mammud seal külmas.

Natuke kurb ka… kolm mammukest siis jääb üle…

Enne kui laps käes, ei soovita küll midagi annetada või ära hävitada lasta.

No täpselt.

Meil jäi pärast edukat siirdamist 6 embrüot külma. Kuna meil plaanis veel lapsi saada, siis kavatseme need embrüod alles hoida. Jah, maksame hoiustamise eest aastas ca 250 eur, aga need embrüod on raske vaevaga saadud ja meie jaoks kullast kallimad. Ühtlasi on kaalukas argument seegi, et kui nt paari aasta pärast, mil veel üht last proovida võiksime, olen 36 ja abikaasa 38, siis embrüod pärinevad meilt, mil olime 33 ja 35 (külmas embrüod ei vanane ju koos meiega) 😉.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

pärast edukat siirdamist 6 embrüot külma

Kuus on päris hea number, sest iial ei tea, kui paljud neist embrüotest on väga kvaliteetsed ja külmutamise üle elavad. Kui on plaan veel lapsi saada, siis tasub hoida, aga kui ei, siis pole mõtet ka kvaliteetseid rakke ära visata, sest Tartus olevat mõni kuu tagasi olnud paar annetajat, ainult 2!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, et nagu viljastatud munarakud saab annetada? See tähendab, et minu ja mu mehe rakud pannakse teise naise sisse ja sünnitab meie lapse?Olen arusaanud, et naine annetab oma munarakke eraldi ja mees enda spermat eraldi, mitte viljastatuna.Kui ise kunagi lapsed kätte saan, siis vaatan, mis edasi aga ausalt öeldes ei tahaks punktsiooni enam teha, see narkoos oli jube, käsi nagu põles, ei taha enam tunda seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, et nagu viljastatud munarakud saab annetada?

Saab annetada ka külmutatud embrüoid, mida paarid enam ise eduka ravi tõttu ei vaja ega soovi enda tarbeks säilitada. Neid kasutatakse teiste viljatute paaride jaoks ja ilmselt saavad annetajad selle eest ka raha. Kui on võimalus saada ja kasutada oma rakke, siis proovitakse omadega, kui pole kvaliteetsed, siis ainuke võimalus on doonorrakud ja ega keegi ei tea, kas võib vajada teisi rakke või õnnestub omadega. Rakkude annetamine on sisetunde küsimus, kes on ikka läbinud viljatusravi kadalipu ja soovib, et mõni naine või paar saab abi, need annetavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tublid naised, kes annetavad.Ise vist ei suudaks elada kogu elu mõttega, et mul veel kuskil lapsi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on hooois selline küsimus, et millise äpiga träkite tsüklit ja IVF teekonda?

Hetkel mul Flo kasutusel aga sinna ei saa sedasi “nähtavalt” oma punktsioone jne kirja panna (va päeva juurde edaldi nõutsina).

Ehk keegi kasutab midagi huvitavat ja kompaktset?!

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas läheb kõigil kel siirdamine tehtud?Kas kellegil ivf pooleli ka tänu plaanilise ravi peatamise tõttu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas läheb kõigil kel siirdamine tehtud?Kas kellegil ivf pooleli ka tänu plaanilise ravi peatamise tõttu?

Siirdamine oli 5november. Siiamaani paistab et on okei. Kaks kodust rasedustesti on olnud positiivsed. ( esimese tegin 4päeva pärast siirdamist)

Homme on kaua oodatud veretesti aeg 🥰.  See aeg tundus nii kaugel,  aga nüüd nii põnevil ja ootan homset 😊. Siis helistan arstile ja ütlen numbri. Siis vaatame edasi, mis saama hakkab.

Enesetunne on hea, rinnad pakitsevad ja on valusad ja hommikul on veider tunne, enne veel kui söönud pole. ( ei ütleks et iiveldus) Emotsioonid on seinast seina. Tahaks nagu juba täiega rõõmu tunda ja mida päev edasi, siis nagu rõõmustan ju rohkem ja siis mingi aeg jälle nagu surun seda maha, et kukkumine liiga valus ei oleks, kui ei õnnestu.

Meil teame ainult meie mehega ja sõbranna( tema mees) kellele siis oma teekonnal selleni rääkida olen saanud.  Laseme veel mõne nädala mööda, siis vast ütleme teistele kaa. Jõulude ajal näiteks 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju, palju õnne 🙂 Rõõm lugeda häid uudiseid 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mininupz raporteerib: Minu pingviinike sulas ilusti ülesse ja täna toimus siirdamine. Ei oskagi kohe midagi tunda ega kuidagi olla. 😀 Veits ärevust, pinget, rõõmu… Oh, läheks kõik hästi nüüd!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kellegil on pärast ivf ravi läinud pap test korrast ära?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lihtne on teil kätte saada arsti? Viimasel ajal tundub, et järjest keerulisem on õigel ajal tabada. Vahel on telefon tumm, ei kutsu või ei võta keegi vastu. Vastust mailile saadetud paarile küsimusele võib teinekord oodata nädal aega.  Lihtsalt vaikus. Kas on tavaline, et kui palutakse ühendust võtta esimestel päevadel, aga kedagi kätte ei saa, siis lükkub kõik edasi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnel arstil on kindlad kellaajad päevas, mil ta kõnedele vastab. Kas sul on kuskil kirjas need? ITK-s sai väikese paberi kõikide arstide nimedega ja numbritega.

Mul on olnud ka olukord, kus hakkasin FET-iks valmistuma, arst läks puhkama ja siis helistasin osakonnajuhatajale ja see suunas edasi/organiseeris vastuvõtuaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnel arstil on kindlad kellaajad päevas, mil ta kõnedele vastab. Kas sul on kuskil kirjas need? ITK-s sai väikese paberi kõikide arstide nimedega ja numbritega.

Vastuvõtuajad on teada ja kui proovisin korduvalt helistada 2-3 tunni jooksul, siis telefon oli tumm ja järgmine päev, vastuvõtuajal telefon küll kutsus, aga keegi ei vastanud. Mõtlen, et kui kirjadele saavad vastata ainult lühidalt ja pärast tööd, siis maililistis peaks olema näha patsientide nimed, kellega on midagi pooleli. Ma ei eelda, et kohe helistades või järgmine päev peab kirjale vastuse saama, aga kui paar päeva kätte ei saa ja maili tuleb oodata nädal ja siis uuesti kirjutates jälle vaikus, tekib küsimus, mida teha?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastuvõtuajad on teada ja kui proovisin korduvalt helistada 2-3 tunni jooksul, siis telefon oli tumm ja järgmine päev, vastuvõtuajal telefon küll kutsus, aga keegi ei vastanud. Mõtlen, et kui kirjadele saavad vastata ainult lühidalt ja pärast tööd, siis maililistis peaks olema näha patsientide nimed, kellega on midagi pooleli. Ma ei eelda, et kohe helistades või järgmine päev peab kirjale vastuse saama, aga kui paar päeva kätte ei saa ja maili tuleb oodata nädal ja siis uuesti kirjutates jälle vaikus, tekib küsimus, mida teha?

Olin ka korra samas olukorras. ITKs on lisaks info ja sekretäri number ning helistasin siis ühele neist. Nende numbrite vastamisajad on ka pikemad kui arsti kabinettide omad. Sealt kaudu organiseeriti, et minu arsti kabinetist keegi mulle tagasi helistaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mininupz raporteerib: Minu pingviinike sulas ilusti ülesse ja täna toimus siirdamine. Ei oskagi kohe midagi tunda ega kuidagi olla. 😀 Veits ärevust, pinget, rõõmu… Oh, läheks kõik hästi nüüd!

Väga äge ! Hoiame pöidlad ja varbad 😀.

Meil on kõik okei. ( siirdamine  oli 5 nobember)  HCG tase on tõusu teel. Ravi jätkub sama viisi. Arst soovis palju õnne!  Esimene ultraheli aeg on detsembri alguses. Nii põnevil 😀.  Rinnad on täitsa valusad juba, trepist alla kõndides pean kinni hoidma 🤣. Natuke pakitseb teinekord ka seest poolt, aga üldiselt on kõik vaikne.

Olen mõelnud ka selle sünnitähtaja peale. Viimase mensese järgi oleks 23.07.2022

Loogika ütleb, et ivf- iga arvutades peaks sama olema. Leidsin kalkulaatori internetist, mis ivf järgi arvutas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • Kui lihtne on teil kätte saada arsti? Viimasel ajal tundub, et järjest keerulisem on õigel ajal tabada. Vahel on telefon tumm, ei kutsu või ei võta keegi vastu. Vastust mailile saadetud paarile küsimusele võib teinekord oodata nädal aega. Lihtsalt vaikus. Kas on tavaline, et kui palutakse ühendust võtta esimestel päevadel, aga kedagi kätte ei saa, siis lükkub kõik edasi?

Nova Vitas käies ei ole kunagi ma selles olukorras olnud.  Alati on sekretär vastu võtnud ja sõnumi edasi andnud. Siis arst kas helistab ise või saadab e- maili juhistega. E- mailile olen saanud vastuse kas samal päeval või järgmisel. Ja seda alati.

See siis minu isiklik kogemus. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nova Vitas käies ei ole kunagi ma selles olukorras olnud. Alati on sekretär vastu võtnud ja sõnumi edasi andnud. Siis arst kas helistab ise või saadab e- maili juhistega. E- mailile olen saanud vastuse kas samal päeval või järgmisel. Ja seda alati.

Hea kuulda ja kindlasti sõltub arstist ja tema suhtumisest. Lühidalt, paari lausega peaks ikka jõudma ka kirjale vastata, 3-4 päeva jooksul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere taas kõigile vanadele ja uutele ivf-ikatele.

Mul homme siirdamine, katse nr 2. Söön peoga tablette ja kulutan pakkide viisi progesterooni küünlaid. Peale eelmist ebaõnnestunud siirdamist ja kogu eelnevat teekonda käis nagu mingi klõks peas ära. Pole enam üldse ärevust, suurt ootust, tuleb mis tuleb ja kui ei tule, siis ei tule.

Vanust on varsti 37, proovinud oleme juba 4 aastat.

Teistele hoian päidlaid!

S.

0
0
Please wait...

Postitas:
tilulilu

Hetkel ootan oma esimest FET siirdamist.

Septembris oli esimene IVF, 18st rakust jäi viiendaks päevaks järgi 2 enam-vähem normaalset embrüot. Üks pandi värskelt sisse, see lõppes biokeemilisena.

Nüüd ootan päevi ja hakkan teisest päevast Estrofemi sööma ja umbes 16.12 peaks viimase raku siirdamine olema.

Oleme mehega mõlemad 31a, proovinud umbes 2 aastat, mehepoolne viljatus.

Ise usun, et meil tuleb pikem teekond kuna arenes väga vähe embrüosid ja hinded polnud ka neil kõige paremad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil mõlemal kõik “normi piires” ja ikka mammusid vähe. 5-6 tk saame millest viljastub 2-3 tk. Esimene kord saime ühe värake ja ühe külmast. Teine tiir saime värskelt 2tk (üks hea kvaliteediga ja teine nii naa). See mis külma pidi minema ei olnud kõlbulik.

Paras pisarakiskuja oli. Kõik täiega sakkis need 2 essat tiiru ja kolmanda ajal suutsin ennast koos hoida.

Saan uuesti läbi kivide kändude järgmine tsükkel proovida. Loodan, et vähemalt on tulemus parem külma minejate poolest 🤞

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siirdamine 5 november

Huvitav on see minu arst ( Nova Vitas) kohe ütles, et kindlasti teeme nii, et siirdame eelnevalt külmutatud embrüo. Et raseduse tekkimise võimalus suurem. Ja et siis saame ise kõike reguleerida. Ei olnud kordagi plaanis värsket siirdada.

Ja nüüd siis õnnestuski kohe esimene katse. 🤰

Hoian teistele pöidlaid ja varbaid, et kõik kenasti õnnestuks. 👶

Oeh, see täispõie tunne tuleb kohe meelde kui loen, et keegi siirdamas käis või läheb 😖.

Ja mina veel arvasin, et narkoos on see kõige hullem asi selle kõige juures. 😅

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saadab e- maili juhistega

Juhiste saatmine tundub ulme. Enamasti peab arstiga suheldes olema küsimused välja mõeldud, muidu võib juhtuda, et hiljem tuleb ise süstide ja uue kohtumise osas mõistatada. Olukord tundub imelik ja kontakteerumine muutub ebamugavaks. Kahe nädala jooksul pole saanud meilidele vastust, kirjade saatmise vahe 5 päeva, kabinetis asuvalt telefonilt ei õnnestu tabada ja kõige kummalisem, et paar päeva tagasi töötelefonile saadetud teatele pole samuti vastust. Puhkusel või haiguslehel ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma muidugi ei tea, mis kliinikutes te käite, aga just selline ükskõikne ja “ma teen sulle suure teene, et üldse sinu arst olen” oli see põhjus, miks ma lõpetasin TÜK’is naistearstide juures käimise rasedusega seonduvalt. Kuna on olnud 2 emakavälist, siis sai pea iga arsti vastuvõtul seal käidud. Noored arstid on toredad, arusaajad ja viitsivad tegeleda, aga need vanad peerud…

Minu enda günekoloog on Elites. Kui muidu vastuvõtul käia kord aastas või nii on tasulises ok, siis rasedusprobleemidega seal käimine on ikka väga kulukas. Iga kord oli arve ikka üle 100€. Kõndisid mööda nendest Sõõritsa Mersudest ja Porshedest ja olid ikka püha viha täis :D.

Kahjuks (või õnneks) jõudsime oma lastetusega nii kaugele, et saime riiklikusse IVF programmi. Nüüd maksan ainult visiiditasu. Aga suhtumise poolest ei anna võrreldagi, dr Räim on super arst.

Just tulin siirdamiselt, sai siis 2 tk (4BA ja 5BB, ehk siis üks hea ja üks … ka hea :D). Arst muidugi ütles, et nüüdsest alla 35 aastastele kahte enam ei tohi panna, liiga palju kaksikuid, aga ma olen pea 37, pikk laiade puusadega naine. Mulle pandi ikka. VT 29.11. Seekord oli progesteroon madal, <30. Pean nüüd lisaks küünaldele ja 2 ampulli iga päev süstima. Ei ole väga meeldiv.

Muidu enesetunne on hea ja ootan rahulikult 29-ndat. Kodus küll üks test on, aga olen seekord kange, ei tee. Vast. Eks näis.

Kõigile edukaid ringe,

S.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma muidugi ei tea, mis kliinikutes te käite, aga just selline ükskõikne ja “ma teen sulle suure teene, et üldse sinu arst olen” oli see põhjus, miks ma lõpetasin TÜK’is naistearstide juures käimise rasedusega seonduvalt. Kuna on olnud 2 emakavälist, siis sai pea iga arsti vastuvõtul seal käidud. Noored arstid on toredad, arusaajad ja viitsivad tegeleda, aga need vanad peerud… Minu enda günekoloog on Elites. Kui muidu vastuvõtul käia kord aastas või nii on tasulises ok, siis rasedusprobleemidega seal käimine on ikka väga kulukas. Iga kord oli arve ikka üle 100€. Kõndisid mööda nendest Sõõritsa Mersudest ja Porshedest ja olid ikka püha viha täis :D. Kahjuks (või õnneks) jõudsime oma lastetusega nii kaugele, et saime riiklikusse IVF programmi.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
tilulilu

Ei tea kas olen ise millestki valesti aru saanud, aga juba mitmendat korda ja korduvalt käib siit foorumist läbi tõdemus, et erakliinikus on ivf kallis.

Eesti haigekassa maksab ivf kinni kõigile ravikindlustatud alla 40 aastastele paaridele. Nii Nova Vita kui Elite on haigekassa lepingupartnerid.

Käin ise Elites viljatusravil ja siiani olen pidanud maksma ainult 5€ visiiditasu. Kõik vereproovid, vastuvõtud, uuringud, protseduurid on tasuta. Enamus ravimeid samuti väga suure soodustusega.

Rääkimata sellest, et erakliinikutes pole järjekordi. Sain ivf’ga alustada kohe kui esimesel visiidil käisin.

Ei saa aru miks üldse riiklikus käiakse, juhul kui vb mingi konkreetse arsti juurde on soov saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea kas olen ise millestki valesti aru saanud, aga juba mitmendat korda ja korduvalt käib siit foorumist läbi tõdemus, et erakliinikus on ivf kallis.

Erakliinikutes sõltub arstist. A. Sõritsa puhul on vist kõik visiidid ja uuringud tasulised.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ega IVF-le nii lihtsalt ka ei saa, et lähed ja kohe pannakse programmi. Mina läbisin ikka korraliku kadalipu. Mul PCOS, olen rasestuda üritanud kõigepealt niisama, siis tablettidega, kontrollitud sai juhade läbimist ja tehtud ka lapraskoopia. Sinna vahele on jäänud nii üks emakaväline kui mitu biokeemilist. Kui viimane emakaväline lõppes erakorralise juha eemaldamisega ja mehe põhjalik analüüs näitas ikkagi, et aastad ja keskmise eesti mehe eluviis on oma laastava töö teinud, pani Räim mind riiklikule. Aga vahepeal olime mehega ikka nii meeleheitel, et olime valmis ka maksa IVF’i eest, kui tasuta ei saa.

S.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 317 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember