Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

Ilmselt on siis mõistlikum ravikindlustuse olemasolul erakas käija.Kuigi ise olen ITK-s ja arst olnud 2korda puhkusel, siiski olen saanud aja kellegi teise juurde, alati on telefonile vastatud ja kirjale ka max päevaga ???? Võib-olla mulle lihtsalt sattusid toredad arstid, kuigi nad seal jätsid kõik hea mulje????Hetkel ivf pooleli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ega IVF-le nii lihtsalt ka ei saa, et lähed ja kohe pannakse programmi. Mina läbisin ikka korraliku kadalipu.

IVF-i puhul vaadatakse ka analüüside tulemusi ja vanust. Võimalusel proovitakse lihtsamaid variante.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mulle lihtsalt sattusid toredad arstid, kuigi nad seal jätsid kõik hea mulje????

Enamikel kordadel ei jää arstiga suheldes ükskõikset muljet, kuigi vastuvõtud käivad alati kiirustades, aga kõige häirivam ja lisastressi tekitav on kättesaamine. Kunagi ei tea, kas saab vastuse kiiresti, teinekord trehvab või proovid läbi kõikvõimalikud variandid ja ootad edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arsti kätte ei saa on see muidugi stressirohke ja keegi telefonile ei vasta.Vastuvõtud käivad kiirustades ja eelnevalt peab tükk aega oma ajast üle ootama, et sisse saada, mul oli koguaeg nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin ise Elites viljatusravil ja siiani olen pidanud maksma ainult 5€ visiiditasu. Kõik vereproovid, vastuvõtud, uuringud, protseduurid on tasuta. Enamus ravimeid samuti väga suure soodustusega.

Rääkimata sellest, et erakliinikutes pole järjekordi. Sain ivf’ga alustada kohe kui esimesel visiidil käisin.

Käisid esimesel visiidil ja said kohe alustada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin ise Elites viljatusravil ja siiani olen pidanud maksma ainult 5€ visiiditasu. Kõik vereproovid, vastuvõtud, uuringud, protseduurid on tasuta. Enamus ravimeid samuti väga suure soodustusega.

Rääkimata sellest, et erakliinikutes pole järjekordi. Sain ivf’ga alustada kohe kui esimesel visiidil käisin.

Käisid esimesel visiidil ja said kohe alustada?

Jah. Kuigi nüüd kommentaare lugedes, siis vb tõesti oleneb kõik haigusloost jne. Ja nüüd mõtlen ka, et järelikult meil asi ikka väga katki kui isegi muudest variantidest juttu polnud. Olin ise ka väga üllatunud ja veidi šokis. Eks meid mõlemaid ikka uuriti, aga kuna mu mehel oli pool aastat varem meestearsti juures spermaproov tehtud ja ma mainisin, et sealt tuli kehv vastus, siis sain juba peale esimest visiiti digiloost lugeda diagnoosiks: mehepoolne viljakus.

Ivf tehti icsi protseduuriga ja ega seegi meil väga hästi ei õnnestunud. Niiet jah. Eks arst vaatas mehe spermaproovi ja ei hakanud isegi keerutama. Tulin koju lepingud näpus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ega IVF-le nii lihtsalt ka ei saa, et lähed ja kohe pannakse programmi. Mina läbisin ikka korraliku kadalipu. Mul PCOS, olen rasestuda üritanud kõigepealt niisama, siis tablettidega, kontrollitud sai juhade läbimist ja tehtud ka lapraskoopia. Sinna vahele on jäänud nii üks emakaväline kui mitu biokeemilist. Kui viimane emakaväline lõppes erakorralise juha eemaldamisega ja mehe põhjalik analüüs näitas ikkagi, et aastad ja keskmise eesti mehe eluviis on oma laastava töö teinud, pani Räim mind riiklikule. Aga vahepeal olime mehega ikka nii meeleheitel, et olime valmis ka maksa IVF’i eest, kui tasuta ei saa.

S.

See on ränk, mida kõike üks inimene läbi elama peab, et last saada.

Mulle vist tundub, et naistepoolsete probleemidega ei alustata kohe ivf’ga, sest saab uurida ja ravida ja katsetada muud moodi ka. Meestega on kehvem lugu. Peale tervisliku toitumise, liikumise ja vitamiinide polegi väga midagi muud teha. Ja seegi ei pruugi aidata.
Minu süsteemid kuulutas arst toimivaks, aga mehel on suhteliselt suur viljakuse langus. Muud varianti peale ivf meil polegi ja ilmselt arst sellepärast ka koheselt programmiga alustas. Ilmselt tegi meile teene, sest ma alguses ikka natuke tõrkusin ja lootsin, et ehk saab muud moodi ka. Esimene ring tõestas, et ei saa ka ivf’ga nii lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aasta jagu siinseid ivf foorumeid jälginud ja nüüd siis teen ka esimese postituse. Juusiis aeg nii kaugel, et vaja kaasvõitlejatega tagalat kindlustada.

Minul 10a jooksul 3 emakavälist rasedust. Esimese ajal olin 26, siis loodeti, et ehk ikka õnnestub ja jäeti munajuha alles. Viimase kahe aastaga kaks rasedust ja mõlemal korral munajuha eemaldamine. Nüüd vanust 35.

Septembris läksin lühisekele ringile, nopiti 27, külma läks 10. Kuna tekkis hüperi oht, siis otsustasime ühe tsükli vahele jätta. Nüüd siis aeg nii kaugel, et sihime loomulikku tsüklisse ja ravimeid pole võtnud. Ja nagu ikka, sattus õige päev nädalavahetusele aga õnneks tuleb laupäeval meeskond välja ja läheb siirdamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi peale siirdamist ise varem kui arsti määratud kuupäeval ka vereanalüüsi andmas on käinud? Noh et närv ei pea vastu ja jubedalt tahaks teada ja et äkki juba näitab midagigi? ???? Ja mitu päeva peale siirdamist oled läinud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, Polegi ammu siia midagi kirjutanud.

Kõigepealt lisan omapoolse hinnangu erakliiniku kohta. Mina käin teises linnas, Tallinnas NovaVita kliinikus, seljataga on 3 feti, kõik on olnud haigekassaga. Nii et ma ei ütleks,et erakliinikus on palju kallim kui riiklikus. Alguses maksin visiiditasusid, mis ei olnud samuti väga suured, aga olin just eelnevalt teinud vajalikud analüüsid ära teise naistearsti juures ja sellevõrra läks minul odavamalt. Kuigi 5.- visiiditasu ei anna võrrelda erakliiniku visiiditasuga,siis leian,et igaüks teeb omad otsused vastavalt oma võimalustele.

Mis sest,et mul on selja taga 3 ebaõnnestunud fet, olen ma siiski väga rahul nii arsti kui sealse kliiniku personaliga. Koguaeg on nad kiiresti kättesaadavad ja peale igat visiiti jääb sisse hea tunne,et oled seal hoitud. Kindlasti ei plaani mina kliinikut vahetada.

 

Peale 3ndat ebaõnnestunud katset tegime BeReady testi. Vastus on käes, tulemus näitas, et siirdamine oleks olnud hilis-retseptiivsele faasile, edaspidi proovime ajastada paremini. Nüüd ongi järjekordne ettevalmistus, 26.11 on UH, eks siis paista millal on uus siirdamine. Külas ainult 2 mammut, üks on 5 päevane hea kvaliteediga ja teine on 2 päevane kehva kvaliteediga. Kuna vanust on alla 30-e, siis ilmselt läheb siirdamisele 1 mammu. Tuleb loota,et jõuluaeg on imede aeg ning lõpuks peale 3 aasta proovimist õnnestub saada meil oma esimene laps.

 

KN

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas ovitellega näitab hommikul posit.rasedustesti aga päeval neg.?

olen 2 hommikut saanud 2 triipu aga päevasest uriinist ainult ühe????‍♀️

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas keegi peale siirdamist ise varem kui arsti määratud kuupäeval ka vereanalüüsi andmas on käinud? Noh et närv ei pea vastu ja jubedalt tahaks teada ja et äkki juba näitab midagigi? ???? Ja mitu päeva peale siirdamist oled läinud?

Minul oli siirdamine nüüd 5 november. Veretesti aeg oli määratud 16 november. Hirmus hirmus tahtmine oli varem minna, aga tegin hoopis 4 päeva pärast siirdamist koduse rasedustesti ja see oli positiivne  Teise testi tegin mõned päevad hiljem ja see positiivne tuli väga ruttu sinna kasti.  Ja 16 november käisin ka veretestil. Ja see kinnitas et rasedus on.

Nüüd 3 detsember on esimene ultraheli. Siis panen aja ämmaemanda juurde. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tehti täna elu esimene siirdamine. Protsess läks kiiresti ja siirdati väga tubli embrüo. Kokku sulatati 4 kõrt aga kolmes kõrres kuhu oli kaks mitte nii tublid embrüod korraga pandud ei elanud sulatamist üle.

Protsessi ajal pistis embrüoloog pea luugist sisse ja jutustas pikalt kuidas ta parimaid palasid valib ja et ta nagu lasteaia kasvataja valvab meie mammusid seal. Lõpuks tegi veel nalja, et nüüd on mind küll rasedaks lausunud. Nii et igati positiivne kogemus.

Pabistasin väga, kuidas selle pissihädaga toime tulen, ega ma ei harjutanud ka enne, paar korda proovisin, kui kaua kinni jaksan hoida aga muud midagi. Tegin siis nii, et 2h varem hakkasin vedelikku karbima nii, et iga natukese aja tagant võtsin lonksu mahla, vett või kohvi. Käisin iga kord vetsus kui häda peale tuli, samal ajal ikka jõin juurde. 1h enne pigistasin veel viimast korda põie tühjaks ja pool h enne protseduuri lasin nö pealt vähemaks aga päris tühjaks mitte. Kui lauale sain oli uuesti häda juba talutavalt suur ja sai protsessid ära teha. Vereproovile 30 november.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul punkteeriti 27 munarakku siis oli hüperi oht ja esimesed päevad olin nagu tiksuv pomm. Munasarjad valutasid ja esimesel õhtul võtsin ühe paratsetamooli. Rohkem ei pidanud võtma. Lisaks süstisin trombi vältimiseks Clexane. Esimesel õhtul korraks viskas pildi virvendama ja mees otsis juba autovõtmeid aga läks õnneks üle. Aga selline õhupalli tunne oli päevadeni välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin ka hüperi äärel, 29 rakku. Punkteerimise päeval oli ikka väga nadi olla. Arst kirjutas välja mingid ravimid (nime enam ei mäleta), et päris hüpperisse ei läheks. Paari päevaga tõmbas tagasi. Kui see siirdamine ei lähe õnneks, siis 2 kuu pärast uus süstimiste ring.

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka hüperi äärel, 29 rakku. Punkteerimise päeval oli ikka väga nadi olla. Arst kirjutas välja mingid ravimid (nime enam ei mäleta), et päris hüpperisse ei läheks. Paari päevaga tõmbas tagasi. Kui see siirdamine ei lähe õnneks, siis 2 kuu pärast uus süstimiste ring.

S.

Äkki läheb sellise koguse peale midagi külma ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin ka hüperi äärel, 29 rakku. Punkteerimise päeval oli ikka väga nadi olla. Arst kirjutas välja mingid ravimid (nime enam ei mäleta), et päris hüpperisse ei läheks. Paari päevaga tõmbas tagasi. Kui see siirdamine ei lähe õnneks, siis 2 kuu pärast uus süstimiste ring.

S.

Äkki läheb sellise koguse peale midagi külma ka

Läks 6, ellu jäi 4. Esimene FET, 2tk, ebaõnnestunud. Nüüd teine FET, 2tk, selgub nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele, mitu tükki üldse 29 viljastus? Mul oli kirjas, et 20 blastot ja 11 embrüod, et viljastus 33

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

13 embrüod, mitte 11, vabandust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele, mitu tükki üldse 29 viljastus? Mul oli kirjas, et 20 blastot ja 11 embrüod, et viljastus 33

Ma pigem arvan et saadi 20 blastotsüsti ja nendest siis 13 viljastus… aga mitu edasi arenes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, vaatasin digiloost, hetkel ivf pooleli, sest vaktsineerimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab üldse seda kuskilt vaadata, et palju viljastus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. külmsäilitamiseks saadud 20 blastotsüsti, 12 kõrrel külmutatud, nii oli kirjas täpselt, vaatasin just üle
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin ka hüperi äärel, 29 rakku. Punkteerimise päeval oli ikka väga nadi olla. Arst kirjutas välja mingid ravimid (nime enam ei mäleta), et päris hüpperisse ei läheks. Paari päevaga tõmbas tagasi. Kui see siirdamine ei lähe õnneks, siis 2 kuu pärast uus süstimiste ring.

S.

Äkki läheb sellise koguse peale midagi külma ka

  1. Läks 6, ellu jäi 4. Esimene FET, 2tk, ebaõnnestunud. Nüüd teine FET, 2tk, selgub nädala pärast.

Kas siis esimene kord tehti nii, et läksid kohale ja selgus et ei lähegi siirdamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kuna teil peale ebaõnnestunud siirdamist ja estrofemi ning progesterooni kuuri lõpetamist päevad on hakanud? Mul on siirdamisest möödas 13 päeva möödas. Kuna see oli esimene kord, siis ei tea veel neid asju. Ootan arsti vastust ka aga tahaks juba kiiremini teada, et kas läheb ruttu või need rohud lõid nüüd tsükli sassi. Rasedust ilmselt ei tekkinud üldse, sest hcg oli 1 ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin ka hüperi äärel, 29 rakku. Punkteerimise päeval oli ikka väga nadi olla. Arst kirjutas välja mingid ravimid (nime enam ei mäleta), et päris hüpperisse ei läheks. Paari päevaga tõmbas tagasi. Kui see siirdamine ei lähe õnneks, siis 2 kuu pärast uus süstimiste ring.

S.

Äkki läheb sellise koguse peale midagi külma ka

  1. Läks 6, ellu jäi 4. Esimene FET, 2tk, ebaõnnestunud. Nüüd teine FET, 2tk, selgub nädala pärast.

Kas siis esimene kord tehti nii, et läksid kohale ja selgus et ei lähegi siirdamiseks?

Sai ikka siiratud, sulatasid neid vast seni, kuni said 2 ilusat kätte.

Tere

Kuna teil peale ebaõnnestunud siirdamist ja estrofemi ning progesterooni kuuri lõpetamist päevad on hakanud? Mul on siirdamisest möödas 13 päeva möödas. Kuna see oli esimene kord, siis ei tea veel neid asju. Ootan arsti vastust ka aga tahaks juba kiiremini teada, et kas läheb ruttu või need rohud lõid nüüd tsükli sassi. Rasedust ilmselt ei tekkinud üldse, sest hcg oli 1 ainult.

Minul päevad hakkasid nii, nagu algama pidid. Kui sa olid estofemil ja progesteroonil, siis protokolli järgi (nii vähemalt minu arst väidab), peab laskma kehal nüüd kaks tsükklit puhata.

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, vaatasin digiloost, hetkel ivf pooleli, sest vaktsineerimata.

Minu jaoks ei olnud see takistus. Olen vaktsineerimata ja ei vaktsineeri ka ennast. Ja IVF ajal keegi ei öelnud kordagi et pean .

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et rasedust ei tekkinud. ????

Mul oli 11 päeva pärast siirdamist HCG 221,77 . Hetkel möödas 2,5 nädalat ja kõik paistab korras olevat. ( esimene katse)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, vaatasin digiloost, hetkel ivf pooleli, sest vaktsineerimata.

Minu jaoks ei olnud see takistus. Olen vaktsineerimata ja ei vaktsineeri ka ennast. Ja IVF ajal keegi ei öelnud kordagi et pean .

Kus kliinikus tegutsed?Mul itk ja nõuti, samuti pole plaanis seda teha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, vaatasin digiloost, hetkel ivf pooleli, sest vaktsineerimata.

Minu jaoks ei olnud see takistus. Olen vaktsineerimata ja ei vaktsineeri ka ennast. Ja IVF ajal keegi ei öelnud kordagi et pean .

Kus kliinikus tegutsed?Mul itk ja nõuti, samuti pole plaanis seda teha.

Sama, mul pole küll ring pooleli aga kirjutasin ja küsisin arstilt. Öeldi, et TÜK ei erista vaktsineerituid ja vaktsineerimata patsiente.

 

Virsi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember