Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:

Kas oma mammudega külmutamise eest maksite interneti pangas või i patsiendi kaudu?

Mulle tuli just arve meilile ja maksime ülekandega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike kokkuvõte siis:

Siirdamine oli 5 november.  Esimene katse ja see õnnestus. Rasedustest 4 päeva pärast siirdamist positiivne, peale 7 päeva ikka positiivne. 12 päeval veretest HCG 221,77

Vahepeal ehmatas mind verejooksuga. Hematoom oli kusagil katki läinud. ???????? Paar suuremat klimbikest tuli ka vedela vere vahele ja määris ikka kolm päeva. Nüüd juba sellega okei.

Täna käisin arstil.( Nova Vitas, viimane visiit) Pisike nööbike on nii nunnu seal. Süda lõi kiiresti ja tugevalt. ????

Oh kui rõõmsaks see tegi, näha et kõik on korras ja nii nagu peab. ❤

Kuidas teistel läheb? Veel rõõmsaid lapsevanemaid meie sekka tulnud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike kokkuvõte siis:

Siirdamine oli 5 november. Esimene katse ja see õnnestus. Rasedustest 4 päeva pärast siirdamist positiivne, peale 7 päeva ikka positiivne. 12 päeval veretest HCG 221,77

Vahepeal ehmatas mind verejooksuga. Hematoom oli kusagil katki läinud. ???????? Paar suuremat klimbikest tuli ka vedela vere vahele ja määris ikka kolm päeva. Nüüd juba sellega okei.

Täna käisin arstil.( Nova Vitas, viimane visiit) Pisike nööbike on nii nunnu seal. Süda lõi kiiresti ja tugevalt. ????

Oh kui rõõmsaks see tegi, näha et kõik on korras ja nii nagu peab. ❤

Kuidas teistel läheb? Veel rõõmsaid lapsevanemaid meie sekka tulnud?

Minul ka seni hästi. 20. nov oli siirdamine, 7 päeva hiljem tegin esimese testi, see oli positiivne ja arstile aktsepteeritava testi tegin 1.dets, see ka positiivne. Helistasin arstile, ütles et tahaks mind väga näha aga kuna ma elan Tartust kaugel siis ütles, et talvised ilmaolud ja muud asjad, et võin vabalt oma linnas ja oma arsti juurde nüüd minna. Kuna mul siirdati loomulikku tsüklisse, siis ei vaja enam viljakusarsti. Algul oma günekoloog ütles, et enne jaanuarit aega ei ole ja kui tahan varem tulla, siis 25€ pluss uuringud. Kui ütlesin, et oli IVF ja test oositiivne, siis jutt muutus ja sain 14.dets vastu õhtule, siis peaks süda juba lööma. Enesetunne on kahtlaselt hea, ei mingit mossitamist, väsimust, iiveldust. Vahel kõht kisub imelikult ja pikalt välja sirutada ei saa, torkab kohe aga muidu hästi. Ahjaa see on muutunud et ETVst ei saa Kutsuge ämmaemand enam vaadata, enne vaatasin täiesti tuima näoga, nüüd ainult pillin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on veel kedagi, kes on varem IVFi pikka skeemi teinud või kedagi, kes praegu seda teeb? Mul on olnud seni 3 lühikest ja nüüd on esimene pikk. Esimese, Diphereline’i süsti järgselt oli paar päeva küll väga imelik olla, mõistus ei töötanud korralikult, ajasin sõnu sassi ja pea tuikas ning jäsemed tahtsid ära surra. Nüüd, neli päeva möödas, on juba parem.

Aga olen natuke ärevil, kas keegi oskab vähegi valgustada, mis pika skeemi puhul veel võiks ees oodata? Õde ütles, et süstimine on veidi teistmoodi, et ei pea enam hommikust nö tsükli kinni hoidmise süsti tegema vaid on ainult see õhtune, rakkude kasvatamise oma. Kas midagi veel? Kas enesetundega on nüüd kuni süstimiseni enam-vähem rahulik? Hetkel märkan vaid, et kõht on läinud rohkem punni. Kokkuvõttes ma saan aru, et pikk skeem ikka kurnab keha rohkem. Kuidas teil on olnud?

Ning need, kes on teinud nii pikka kui lühikest skeemi, kas olete ka rakusaagis mingit erinevust märganud? Mulle arst selgitas, et pika puhul on saadud rakkude tase ühtlasem.

Sidrunhein

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne! Nii äge uudis. Kas tohib küsida, kui vana oled?

Väike kokkuvõte siis:

Siirdamine oli 5 november. Esimene katse ja see õnnestus. Rasedustest 4 päeva pärast siirdamist positiivne, peale 7 päeva ikka positiivne. 12 päeval veretest HCG 221,77

Vahepeal ehmatas mind verejooksuga. Hematoom oli kusagil katki läinud. ???????? Paar suuremat klimbikest tuli ka vedela vere vahele ja määris ikka kolm päeva. Nüüd juba sellega okei.

Täna käisin arstil.( Nova Vitas, viimane visiit) Pisike nööbike on nii nunnu seal. Süda lõi kiiresti ja tugevalt. ????

Oh kui rõõmsaks see tegi, näha et kõik on korras ja nii nagu peab. ❤

Kuidas teistel läheb? Veel rõõmsaid lapsevanemaid meie sekka tulnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus kõigile kes on käinud erakliinikus ivf tegemas.

Kas peale õnnestumist võtate ennast arvele mujal või olete jäänud samasse erakliinikusse?Eriti pakub huvi just Novavita kliiniku kohta.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus kõigile kes on käinud erakliinikus ivf tegemas.

Mul mitu tuttavat nova vitas IVFi teinud ja nad on käinud nö. tuvastamisel ära nova vitas (või kuidas seda südame kuulamist kutsutakse) ja siis on läinud riiklikusse üle ja kes vajab see käib Soisi juures südamerahuks ka vahepeal…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin on veel kedagi, kes on varem IVFi pikka skeemi teinud või kedagi, kes praegu seda teeb? Mul on olnud seni 3 lühikest ja nüüd on esimene pikk. Esimese, Diphereline’i süsti järgselt oli paar päeva küll väga imelik olla, mõistus ei töötanud korralikult, ajasin sõnu sassi ja pea tuikas ning jäsemed tahtsid ära surra. Nüüd, neli päeva möödas, on juba parem.

Aga olen natuke ärevil, kas keegi oskab vähegi valgustada, mis pika skeemi puhul veel võiks ees oodata? Õde ütles, et süstimine on veidi teistmoodi, et ei pea enam hommikust nö tsükli kinni hoidmise süsti tegema vaid on ainult see õhtune, rakkude kasvatamise oma. Kas midagi veel? Kas enesetundega on nüüd kuni süstimiseni enam-vähem rahulik? Hetkel märkan vaid, et kõht on läinud rohkem punni. Kokkuvõttes ma saan aru, et pikk skeem ikka kurnab keha rohkem. Kuidas teil on olnud?

Ning need, kes on teinud nii pikka kui lühikest skeemi, kas olete ka rakusaagis mingit erinevust märganud? Mulle arst selgitas, et pika puhul on saadud rakkude tase ühtlasem.

Sidrunhein

Mul on üks pika skeemi kogemus, mis osutus kahjuks väga ebameeldivaks. Varasemalt olen teinud lühikest skeemi. Pikk skeem tehti samuti Diphereline süstiga ja see lõi kogu organismi ikka korralikult segamini – tekkis ülikõrge vererõhk, südame rütmihäired, kilpnäärme talitluse probleemid. Enesetunne oli nii halb, et stimuleerimine jäi pooleli ja selle asemel hakkasin kõrvalmõjudega erinevate arstide vahet jooksma. Kogu see jama kestis pea kaks kuud enne kui enesetunne normaalseks tagasi läks.
Kokkuvõttes öeldi, et võivadki mõnel naisel sellised kõrvalmõjud tekkida dipherelinest, et see pidavat ikka karm laks olema organismile. Samas pole ma ka kuulnud, et kellelegi teisele see süst nii mõjunud oleks nagu mulle. Loodan, et sul läheb kõik hästi ja kõrvalmõjusid ei teki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, väga väga kahju, et sul selline kogemus. Aga mis siis edasi sai, kui organism taastus? Jätkasid lühikeste skeemidega?

Mul on praegu enam-vähem ok olla (viis päeva möödas Diphereline’i süstist). Rinnad ainult valutavad, muud nagu pole märgata. Õde ütles, et kui päevad hakkavad, siis pidi jälle kõik enesetundega korda saama. Ma arvan, et stimuleerimise protsessi kui sellist see Diphereline’i ju ei tohiks enam mõjutada? Või siiski?

Sidrunhein

 

Kas siin on veel kedagi, kes on varem IVFi pikka skeemi teinud või kedagi, kes praegu seda teeb? Mul on olnud seni 3 lühikest ja nüüd on esimene pikk. Esimese, Diphereline’i süsti järgselt oli paar päeva küll väga imelik olla, mõistus ei töötanud korralikult, ajasin sõnu sassi ja pea tuikas ning jäsemed tahtsid ära surra. Nüüd, neli päeva möödas, on juba parem.

Aga olen natuke ärevil, kas keegi oskab vähegi valgustada, mis pika skeemi puhul veel võiks ees oodata? Õde ütles, et süstimine on veidi teistmoodi, et ei pea enam hommikust nö tsükli kinni hoidmise süsti tegema vaid on ainult see õhtune, rakkude kasvatamise oma. Kas midagi veel? Kas enesetundega on nüüd kuni süstimiseni enam-vähem rahulik? Hetkel märkan vaid, et kõht on läinud rohkem punni. Kokkuvõttes ma saan aru, et pikk skeem ikka kurnab keha rohkem. Kuidas teil on olnud?

Ning need, kes on teinud nii pikka kui lühikest skeemi, kas olete ka rakusaagis mingit erinevust märganud? Mulle arst selgitas, et pika puhul on saadud rakkude tase ühtlasem.

Sidrunhein

Mul on üks pika skeemi kogemus, mis osutus kahjuks väga ebameeldivaks. Varasemalt olen teinud lühikest skeemi. Pikk skeem tehti samuti Diphereline süstiga ja see lõi kogu organismi ikka korralikult segamini – tekkis ülikõrge vererõhk, südame rütmihäired, kilpnäärme talitluse probleemid. Enesetunne oli nii halb, et stimuleerimine jäi pooleli ja selle asemel hakkasin kõrvalmõjudega erinevate arstide vahet jooksma. Kogu see jama kestis pea kaks kuud enne kui enesetunne normaalseks tagasi läks.

Kokkuvõttes öeldi, et võivadki mõnel naisel sellised kõrvalmõjud tekkida dipherelinest, et see pidavat ikka karm laks olema organismile. Samas pole ma ka kuulnud, et kellelegi teisele see süst nii mõjunud oleks nagu mulle. Loodan, et sul läheb kõik hästi ja kõrvalmõjusid ei teki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pikk skeem ikka kurnab keha rohkem.

Pikk skeem pidi olema jah kehale kurnavam võrreldes lühikese skeemiga. Ei julgenud proovida, sest mõte menopausi esile kutsumisest tundus piisavalt hirmutav. Isegi Letrozol lõi tsükli mitmeks kuuks sassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kõrvalmõjud tekkisidki alles siis kui olin stimuleerimisega alustanud, ehk siis ca 2,5 nädalat pärast diphereline süstimist. Saan aru, et see on pikatoimeline süst, mille mõju peaks avalduma ca kuu aega. Tavapäraselt peaksid kõrvaltoimed (kuumahood jne) mööduma siis, kui alustatakse stimuleerimise süstidega. Minu puhul ilmselt siis oli see hormoonide suur kõikumine organismile liig. Kuna stimuleerimine jäi pooleli, siis kestsid mul ka näiteks diphereline põhjustatud kuumahood 2 kuud….

Aga edasise osas veel ei teagi, ilmselt jätkan lühikese skeemiga. Ei tahaks sellist asja enam läbi teha. Sulle aga hoian pöialt, et kõik läheks hästi!

Oi, väga väga kahju, et sul selline kogemus. Aga mis siis edasi sai, kui organism taastus? Jätkasid lühikeste skeemidega?

Mul on praegu enam-vähem ok olla (viis päeva möödas Diphereline’i süstist). Rinnad ainult valutavad, muud nagu pole märgata. Õde ütles, et kui päevad hakkavad, siis pidi jälle kõik enesetundega korda saama. Ma arvan, et stimuleerimise protsessi kui sellist see Diphereline’i ju ei tohiks enam mõjutada? Või siiski?

Sidrunhein

Kas siin on veel kedagi, kes on varem IVFi pikka skeemi teinud või kedagi, kes praegu seda teeb? Mul on olnud seni 3 lühikest ja nüüd on esimene pikk. Esimese, Diphereline’i süsti järgselt oli paar päeva küll väga imelik olla, mõistus ei töötanud korralikult, ajasin sõnu sassi ja pea tuikas ning jäsemed tahtsid ära surra. Nüüd, neli päeva möödas, on juba parem.

Aga olen natuke ärevil, kas keegi oskab vähegi valgustada, mis pika skeemi puhul veel võiks ees oodata? Õde ütles, et süstimine on veidi teistmoodi, et ei pea enam hommikust nö tsükli kinni hoidmise süsti tegema vaid on ainult see õhtune, rakkude kasvatamise oma. Kas midagi veel? Kas enesetundega on nüüd kuni süstimiseni enam-vähem rahulik? Hetkel märkan vaid, et kõht on läinud rohkem punni. Kokkuvõttes ma saan aru, et pikk skeem ikka kurnab keha rohkem. Kuidas teil on olnud?

Ning need, kes on teinud nii pikka kui lühikest skeemi, kas olete ka rakusaagis mingit erinevust märganud? Mulle arst selgitas, et pika puhul on saadud rakkude tase ühtlasem.

Sidrunhein

Mul on üks pika skeemi kogemus, mis osutus kahjuks väga ebameeldivaks. Varasemalt olen teinud lühikest skeemi. Pikk skeem tehti samuti Diphereline süstiga ja see lõi kogu organismi ikka korralikult segamini – tekkis ülikõrge vererõhk, südame rütmihäired, kilpnäärme talitluse probleemid. Enesetunne oli nii halb, et stimuleerimine jäi pooleli ja selle asemel hakkasin kõrvalmõjudega erinevate arstide vahet jooksma. Kogu see jama kestis pea kaks kuud enne kui enesetunne normaalseks tagasi läks.

Kokkuvõttes öeldi, et võivadki mõnel naisel sellised kõrvalmõjud tekkida dipherelinest, et see pidavat ikka karm laks olema organismile. Samas pole ma ka kuulnud, et kellelegi teisele see süst nii mõjunud oleks nagu mulle. Loodan, et sul läheb kõik hästi ja kõrvalmõjusid ei teki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne! Nii äge uudis. Kas tohib küsida, kui vana oled?

Väike kokkuvõte siis:

Siirdamine oli 5 november. Esimene katse ja see õnnestus. Rasedustest 4 päeva pärast siirdamist positiivne, peale 7 päeva ikka positiivne. 12 päeval veretest HCG 221,77

Vahepeal ehmatas mind verejooksuga. Hematoom oli kusagil katki läinud. ???????? Paar suuremat klimbikest tuli ka vedela vere vahele ja määris ikka kolm päeva. Nüüd juba sellega okei.

Täna käisin arstil.( Nova Vitas, viimane visiit) Pisike nööbike on nii nunnu seal. Süda lõi kiiresti ja tugevalt. ????

Oh kui rõõmsaks see tegi, näha et kõik on korras ja nii nagu peab. ❤

Kuidas teistel läheb? Veel rõõmsaid lapsevanemaid meie sekka tulnud?

33aastane olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus kõigile kes on käinud erakliinikus ivf tegemas.

Kas peale õnnestumist võtate ennast arvele mujal või olete jäänud samasse erakliinikusse?Eriti pakub huvi just Novavita kliiniku kohta.

KN

Meie tegime Nova Vitas.

Punktsioon oli 12 august. Siirdamine 5 november. Veretest oli 16 november (positiivne).

3.detsember tuvastamas ( UH) käisin ka veel Nova Vitas selle eest maksin juba ise 95€. See ei läinud enam programmi sisse.

Nüüd on ämmaemanda aeg 13 detsember riiklikusse haiglasse. Jäängi sinna, meil seal hästi tore ämmaemand. Ei plaaninudki erakliinikusse edasi jääda.

Piterite

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene FET. Sain ka täna oma triibud. Homme lähen veretestile.

Kas nüüd lihtsalt panen aja ämmaemanda juurde? Kuidas IVF patsiente koheldakse vs teised rasedad? Kas oleme justkui “riskirasedad”? Kas sünnitusel mainitakse seda või jooksvalt testide jm osas mängib rolli?

K

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene FET. Sain ka täna oma triibud. Homme lähen veretestile.

Kas nüüd lihtsalt panen aja ämmaemanda juurde? Kuidas IVF patsiente koheldakse vs teised rasedad? Kas oleme justkui “riskirasedad”? Kas sünnitusel mainitakse seda või jooksvalt testide jm osas mängib rolli?

K

Mina lähen nüüd pärast positiivset rasedustesti oma günekoloogi juurde, kes mul muidu on olnud. Aga ilmselt ainult selle pärast, et siirdati ilma ravimiteta oma tsüklisse. Muidu oleksin läinud viljakuskliinikusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene FET. Sain ka täna oma triibud. Homme lähen veretestile.

Kas nüüd lihtsalt panen aja ämmaemanda juurde? Kuidas IVF patsiente koheldakse vs teised rasedad? Kas oleme justkui “riskirasedad”? Kas sünnitusel mainitakse seda või jooksvalt testide jm osas mängib rolli?

K

Palju- palju õnne!

Minule ämmaemand ütles, et kõigepealt peaks ikka naistearsti vastuvõtule minema, kes kinnitab ja mõõdab raseduse suuruse. Kui see on tehtud, siis aeg ämmaemanda juurde minna. Ütlesin ka kohe ära et rasedus on siirdatud. Kuna ma nagunii alles olin arsti juures käinud, siis ta arvas, et minuga kohe kohtuda ei soovigi vaid pani aja poolteist nädalat edasi… nüüd ootangi 13 detsembrit.

Piterite

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks juttu alustada hea noodiga, aga alati on mingi “aga”.

03.12 oli siirdamine, siirdati 5 päevane. Seekord oli tunne kuidagi teine, kõht jäi kohe hellaks siirdamisest ja järgmisel päeval ov süst oli samuti valus, mis muidu varasemalt ei ole olnud.

Viiendal päeval sain lõunal tehtud testile triibud, teine triip tekkis kohe. Vaatasin üllatunud, et kas tõesti. Seitsmenda päeva hommikul oli triip juba tumedam. On ju nagu rõõmuudis.

eile sai käidud pikemal shopingul ja õhtul veel teisel üritusel, kuid eile lõunast saati on kõht pinges ja kõva. Vahepeal lõdvestab ära, aga kätt kõhu vastu panna ei saa, kõht siiani nii hell. Tuli nagu paar pruunikat siidikest ka pesule ja nüüd wc käies oli paber veidi roosaka tooniga.

Pika jutu küsimus on siis, kas ma peaksin muretsema? Võtma no spad, et kõht lõdvestuks?

veretest on alles teisipäeval, aga no nii selgeid triipe pole varem mul olnud.

 

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks juttu alustada hea noodiga, aga alati on mingi “aga”.

03.12 oli siirdamine, siirdati 5 päevane. Seekord oli tunne kuidagi teine, kõht jäi kohe hellaks siirdamisest ja järgmisel päeval ov süst oli samuti valus, mis muidu varasemalt ei ole olnud.

Viiendal päeval sain lõunal tehtud testile triibud, teine triip tekkis kohe. Vaatasin üllatunud, et kas tõesti. Seitsmenda päeva hommikul oli triip juba tumedam. On ju nagu rõõmuudis.

eile sai käidud pikemal shopingul ja õhtul veel teisel üritusel, kuid eile lõunast saati on kõht pinges ja kõva. Vahepeal lõdvestab ära, aga kätt kõhu vastu panna ei saa, kõht siiani nii hell. Tuli nagu paar pruunikat siidikest ka pesule ja nüüd wc käies oli paber veidi roosaka tooniga.

Pika jutu küsimus on siis, kas ma peaksin muretsema? Võtma no spad, et kõht lõdvestuks?

veretest on alles teisipäeval, aga no nii selgeid triipe pole varem mul olnud.
Võta No spad ja kui leidub magneesiumi siis seda ka. Tekita endale voodireziim. Kui enam ei määri siis võid ettevaatlikult jälle liikuda. Hoia praegu end. Ehk läheb õnneks.

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes juba pikemalt IVF teekonnal. Kas olete kaalunud ka lapsendamise varianti? Ise proovime last saada juba 4+ aastat ja vanus on kohe 37. Kuna iga ebaõnnestunud korraga on lootus oma laps saada järjest väiksem, siis oleme kaasaga hakkanud mõtlema lapsendamise peale. Lugesin täna, et ooteaeg on 2-3 aastat ja üle 40 aastastele enam beebisid ei taheta lapsendamisele anda. Tundub, et viimane aeg protsessi alustada. On kellelgi kogemusi/mõtteid? Ma perekooli foorumites märksõna abil ei leidnud.

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes juba pikemalt IVF teekonnal. Kas olete kaalunud ka lapsendamise varianti? Ise proovime last saada juba 4+ aastat ja vanus on kohe 37. Kuna iga ebaõnnestunud korraga on lootus oma laps saada järjest väiksem, siis oleme kaasaga hakkanud mõtlema lapsendamise peale. Lugesin täna, et ooteaeg on 2-3 aastat ja üle 40 aastastele enam beebisid ei taheta lapsendamisele anda. Tundub, et viimane aeg protsessi alustada. On kellelgi kogemusi/mõtteid? Ma perekooli foorumites märksõna abil ei leidnud.

S.

Ma olen IVF-i teinud veidi üle aasta ja olen otsustanud, et max 2 täisringi veel. (olen 40). Minu järgmiseks variandiks on doonormunarakk.  Kas sa sellele ei ole mõelnud? Lapsendamisega on see, et majanduslikult peate mõlemad partneriga olema päris heal järjel. Üle keskmise stabiilsed palgad, kinnisvara jne. Vanusepiirist ma ei tea, ei ole uurinud, aga olen nagu kuulnud, et see on ikka kõrgem kui 40.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes juba pikemalt IVF teekonnal. Kas olete kaalunud ka lapsendamise varianti? Ise proovime last saada juba 4+ aastat ja vanus on kohe 37. Kuna iga ebaõnnestunud korraga on lootus oma laps saada järjest väiksem, siis oleme kaasaga hakkanud mõtlema lapsendamise peale. Lugesin täna, et ooteaeg on 2-3 aastat ja üle 40 aastastele enam beebisid ei taheta lapsendamisele anda. Tundub, et viimane aeg protsessi alustada. On kellelgi kogemusi/mõtteid? Ma perekooli foorumites märksõna abil ei leidnud.

S.

Ei ole pikalt ifi radadel olnud aga lapsendamist kaaluks viimasena.Kas te doonori peale pole mõelnud?(Mõtlen munaraku või sperma), oleneb kummas probleem on.Isiklikult prooviksin veel seda ennem ????Ja 37 ei ole üldsegi vana, viimasel ajal järjest enam sünnitavad 39-45.Veel enam kui ühtegi pole.Ise oleksin nõus ka 50 sünnitama, kui varem ei jääks rasedaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes juba pikemalt IVF teekonnal. Kas olete kaalunud ka lapsendamise varianti? Ise proovime last saada juba 4+ aastat ja vanus on kohe 37. Kuna iga ebaõnnestunud korraga on lootus oma laps saada järjest väiksem, siis oleme kaasaga hakkanud mõtlema lapsendamise peale. Lugesin täna, et ooteaeg on 2-3 aastat ja üle 40 aastastele enam beebisid ei taheta lapsendamisele anda. Tundub, et viimane aeg protsessi alustada. On kellelgi kogemusi/mõtteid? Ma perekooli foorumites märksõna abil ei leidnud.

S.

Lapsendamine on õilis mõte, kuid Eesti seadusandlust arvestades on lastekodud lapsi täis, kuid väga väheseid neid saab lapsendada, eriti beebisid, keda kõik tahavad. Millegipärast leitakse, et oma vanemate õigused on tähtsamad lapse heaolust, kes kogu oma lapsepõlve lastekodus veedavad, kuni nende nt narkarist, joodikust või muude tõsiste probleemidega vanemad end jalule saavad, mida ei pruugigi juhtuda. Lisaks tihtipeale kui saabki lapsendada, jääb see päris vanem ka sinna süsteemi, kellega lapsel on õigus kohtuda (või pigem, kellel on õigus lapsega kohtuda).

Soovitan doonori varianti kaaluda, 37 pole veel selline vanus, et peaks end maha kandma. Kui lapsendamine sobib, siis peaks sobima ka doonor? Vajadusel võib kogu protsessi teha doonoritega. Sel juhul ehk õnnestumise protsent suurem.

Teemasse kahjuks vastata ei osanud, kuid ehk saite mõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin on veel kedagi, kes on varem IVFi pikka skeemi teinud või kedagi, kes praegu seda teeb? Mul on olnud seni 3 lühikest ja nüüd on esimene pikk. Esimese, Diphereline’i süsti järgselt oli paar päeva küll väga imelik olla, mõistus ei töötanud korralikult, ajasin sõnu sassi ja pea tuikas ning jäsemed tahtsid ära surra. Nüüd, neli päeva möödas, on juba parem.

Aga olen natuke ärevil, kas keegi oskab vähegi valgustada, mis pika skeemi puhul veel võiks ees oodata? Õde ütles, et süstimine on veidi teistmoodi, et ei pea enam hommikust nö tsükli kinni hoidmise süsti tegema vaid on ainult see õhtune, rakkude kasvatamise oma. Kas midagi veel? Kas enesetundega on nüüd kuni süstimiseni enam-vähem rahulik? Hetkel märkan vaid, et kõht on läinud rohkem punni. Kokkuvõttes ma saan aru, et pikk skeem ikka kurnab keha rohkem. Kuidas teil on olnud?

Ning need, kes on teinud nii pikka kui lühikest skeemi, kas olete ka rakusaagis mingit erinevust märganud? Mulle arst selgitas, et pika puhul on saadud rakkude tase ühtlasem.

Sidrunhein

Dipherelinega kui tekib ühe kehapoole tuimus, segadusseisund, võib see viidata trombiriskile. Tõsiste kõrvaltoimetega peaks pöörduma erakorralisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise proovime last saada juba 4+ aastat

Soovitan sul elukaaslasega arutada ja paika panna ajaplaan ja tegevused, mida järgmisena teha. Kui oled korduvalt teinud ivf-i, siis mõtle läbi ja uuri arstilt, kui suur on õnnestumisprotsent sinu näitudega ja mitu korda oled vaimselt ja füüsiliselt valmis veel proovima. Näiteks, teed veel 2 või 3 täisringi ja siis proovid midagi muud. Muidu võib juhtuda, et arst arvab, et teeks ikka edasi ja annad järele, aga iga korraga pettud. Üks hetk võib tekkida tunne, et lihtsalt ei taha rohkem süstida ja tablette võtta ja kogu protsess muutub vastumeelseks. Kui oled 37 ja mõtled juba lapsendamisele, siis võid enne mõelda ka doonorraku kasutamise peale. Arutage elukaaslasega läbi ja pange plaan paika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsin täna esimesel vastuvõtul pärast positiivset rasedustesti. Arst ütles, et rasedus on väiksem kui mina arvasin. Siirdati 20. nov ja 5päevane seega kalendri järgi peaks olema 6 nädalat täis aga UH näitas et 5. Ei teagi mida arvata, miks see nii on. Aga südame tuksumist oli juba näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen IVF-i teinud veidi üle aasta ja olen otsustanud, et max 2 täisringi veel. (olen 40).

Mitu ringi IVF-i oled juba teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli täna veretest, mille tulemuse sain lõunal teada.

Õnneks sain digiloost ennem teada, kui õde helistas. Selleks ajaks olin suutnud ennast veidi koguda ja ei kokutanud ega värisenud enam nii palju ????

Tulemus oli positiivne????  11päeva hiljem ja peale 5päevast BB siirdamist  on tulemus 886 mIU ????

Esimene UH on alles aasta alguses, et ilmselt seal selgub kuidas on arenenud. Aga hoian pöialt, et kõik siiski sujub????

Teistele soovin samuti kiireid triipe ja palju edu. ????

 

 

KN

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siirdati 20. nov ja 5päevane seega kalendri järgi peaks olema 6 nädalat täis aga UH näitas et 5.

Palun seleta rumalale, kuidas selle 6 ndl arvutasid? 🙂 Ma võhik selles osas. Mul endal siirdati 23.nov ja samuti 5-päevane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen IVF-i teinud veidi üle aasta ja olen otsustanud, et max 2 täisringi veel. (olen 40).

Mitu ringi IVF-i oled juba teinud?

Käsil neljas IVFi täisring. 3 lühikest, nüüd pikk skeem.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsil neljas IVFi täisring. 3 lühikest, nüüd pikk skeem.

Palju munarakke täisringidega saadi? Kas iga kord jõudsid ka siirdamiseni, aga katsed ebaõnnestusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember