Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 296 )

Teema: IVF oktoober-november

Postitas:

Mkristi, oleme sama kaugel sellel teekonnal ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Palju õnne kõigile, kel seekord õnnestunud! Ning neile, kel seekord nii hästi ei läinud, paid ja kallid.

Olen siit eemal olnud ja olen edasi ka, juhe jooksis lihtsalt kokku ja nii on praegu parem minu vaimsele tervisele. Tulin lihtsalt korra oma tulemusi teatama.

Minu veretest täna negatiivne. Tundsin seda ette viimased päevad ja lootused olid maas juba nagunii.

Eks näis, mis edasi saab. Aitäh Maian ja Anne ja kõik teised, kes mulle kaasa elanud on.

Soovin kõigile head ja õnne

Marin

Kahjuks mina ühinen Mariniga ja olen mõnda aega eemal ja alustan millalgi teekonda otsast peale.

Eile õhtul tundsin ühe külje peal selliseid konkreetseid valusaid torkeid, täna hommikul tuli tõustes väga järsk tugev veritsus ja hakkas kohutavalt halb. Tundsin, et kohe läheb pilt eest ära aga jõudsin õnneks enne põrandale pikali minna. Nahk oli sekundiga läbimärg ja täpikesed silme ees 🙁 Ca 15 min ja kõige hullem oli möödas.

Aga jah, kuna külmas midagi pole, siis hakkame otsast peale.

Soovin teile kõigile õnnestumisi!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin ja Bi-Bi, tunnen südamest kaasa????

Mina sain tervelt kaks päeva rahulik olla,  tänasest märkasin jälle vooluses muutusi ja kohe on ärevus tagasi. Ma ei saagi hetkel aru,  kas määrib pruunikalt, sest pigem tundub kollane, aga kindel on see, et ei ole valge. Tavaliselt olen märganud sellist muutust nädal enne päevade algust.  Aga noh, eks näis, loodan ikka parimat. Täna sai 5 nädalat täis ja sellega algas ka ajalooliselt minu jaoks kõige ohtlikum aeg.

Nii kadestan neid, kes suudavad rahulikud olla need 2 nädalat UHni…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin hommikul 100% kindel, et katkes, aga võtsin arstiga ühendust ja käisin UH-s. Praegu 50-50 kas jääb pidama või mitte. Sain lisaks proge süstid ja nädala pärast uus uh. Soovitas palju puhata ja vähe pingutada ja ütles, et on igasuguseid imesid näinud. Hoian hinge kinni ja iga kord wc-sse minnes tõuseb pulss hirmust lakke. Emotsionaalselt on ikka jõhker teekond….

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau, Bi-Bi! Hoian kõvasti pöialt sulle!!! Kas sa said haiguslehele jääda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau, Bi-Bi! Hoian kõvasti pöialt sulle!!! Kas sa said haiguslehele jääda?

Praegu haiguslehte ei avanud, sest see nädal mul põhimõtteliselt töökohustusi pole. Elan praegu tund tunni haaval ja vajadusel võtan järgmine nädal haiguslehe.

Bi-Bi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 15.10 13:05; 29.10 18:00; 01.11 16:17; 01.11 20:10; 04.11 22:33; 06.11 13:34; 07.11 20:56; 08.11 20:01; 13.11 22:06; 13.11 22:39; 14.11 14:13; 14.11 18:42; 16.11 15:20; 19.11 19:17; 19.11 23:45; 20.11 15:14; 27.11 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi, hoian ka kõvasti pöialt sulle! Usun, et kõik läheb hästi. Süstid ka raudselt aitavad. Ma ise pean ka veel mitu nädalat süstima.

Anne

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.10 08:10; 12.10 13:55; 12.10 17:27; 12.10 21:35; 13.10 20:04; 14.10 21:42; 15.10 13:31; 22.10 14:12; 23.10 09:34; 23.10 20:20; 24.10 11:43; 28.10 20:44; 29.10 17:36; 29.10 18:43; 06.11 08:25; 18.11 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mkristi, oleme sama kaugel sellel teekonnal ????

Mina ootan hetkel millal esimene menses peale punktsiooni algab. Siis saan arstiga ühendust võtta ning peaks selguma edasine saatus, et millal siirdada saab. See ootamine on ikka nõme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mkristi, oota vaid kui esimese UH ooteaeg kätte jõuab-see ajab peast täiesti hulluks????????

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kui kahju Marin. See on emotsionaalselt väga raske. Lohutuseks võin öelda, et need tunded tuhmuvad ajapikku.

Olen mõtetes sinuga Bi-Bi.

Endal on homme esimene UH.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luisalotta

Ma arvan, et ma ei suuda rahulik lôpuni välja olla.

Ma käin siin hetkel küll lihtsalt lugemas, sest käsil 10 nadal.

Kuna mul on kadunud koik rasedatunnused – siis ma olen ennast lolliks moelnud. Ei joua ara oodata ultraheli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

 

Olen käinud konsultatsioonis ja nõustamises. Pea on põnevat infot täis ja loomulikult suutsin ma ühe tähtsa killu unustada. Kas te saaksite mind aidata? Nimelt on mul saateleht vereproovidele, kus on kirjas arsti märkus: söömata, joomata, 2-3 tsükli päev 7:30-10:00. Mida tähendab 2-3 tsükli päev- kas minu päevade 2-3 päev või kogu kuu vältel?

 

Ette tänades!

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen käinud konsultatsioonis ja nõustamises. Pea on põnevat infot täis ja loomulikult suutsin ma ühe tähtsa killu unustada. Kas te saaksite mind aidata? Nimelt on mul saateleht vereproovidele, kus on kirjas arsti märkus: söömata, joomata, 2-3 tsükli päev 7:30-10:00. Mida tähendab 2-3 tsükli päev- kas minu päevade 2-3 päev või kogu kuu vältel?

Ette tänades!

????

Kui menese hakkab , siis lähed kas teisel v kolmandal mensese päeval analüüse andma! Nii lihtne see ongi ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin! ???? Pole kordagi mensest nii väga oodanud nagu praegu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile just kirjutasin, et ootan päevade saabumist ja täna öösel kell 2 ärkasin mega valude peale üles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt päris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad  ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mõjul kavatsen tänase päeva üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile just kirjutasin, et ootan päevade saabumist ja täna öösel kell 2 ärkasin mega valude peale üles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt päris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mõjul kavatsen tänase päeva üle elada.

Mkristi, ma just eile mõtlesin sellele. Mul on ka väga valusaid menseseid olnud arvasingi, et pärast punktsioone saab üks valusamatest olema. Hea, et infot jagasid! Soovitan sul lisaks valuvaigistitele nospa võtta ja varun ka endale neid nüüd kindlasti.

C

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.10 15:38; 16.10 13:27; 16.10 15:27; 22.10 09:53; 25.10 23:23; 17.11 10:44; 22.11 14:34; 27.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile just kirjutasin, et ootan päevade saabumist ja täna öösel kell 2 ärkasin mega valude peale üles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt päris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mõjul kavatsen tänase päeva üle elada.

Proovi valuvaigistiks Nospa + Ibuprofen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab täpsemalt selgitada, mille alusel skeeme valitakse? Mõni arst soovitab kõigil alustada lühikesest, teine pikast ja jääb mulje, et see on rohkem arstide eelistustes kinni, mitte niivõrd naise vanuse ja proovide tulemustega seotud. Kui lugeda IVF-i teemade kommentaare, siis kõik on individuaalne, osadel pole õnnestunud pikad, teistel lühikesed skeemid. Kas skeeme vahetatakse ja kord proovitakse üht ja siis teist või tehakse ka järjest lühikesi või pikki skeeme? Kõik arstid ka ei selgita põhjuseid ja tundub, et lihtsalt katsetatakse erinevaid variante. Kas teilt on eelistuste osas ka arvamust küsitud?

Mer.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 14:04; 16.10 19:40; 16.10 19:50; 17.10 21:19; 17.10 21:56; 20.11 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, südamest kahju, aga usun, et nii või teisiti sul lõpuks see õnnestub! Väga tahaks Sinu käekäiguga kursis olla, oled siin juba armsaks saanud, lisaks kuidagi samastan ennast sinuga, kuigi oled ju täiesti võõras inimene:)

Loodan, et see üks kommentaar sind siin foorumis ei heidutanud, et mitte siia tagasi tulla. Ära unusta, et see oli üks erand:)

Eks tuleb siin Sinu pärast edasi lugemas käia, muidu oleksin enda jaoks siinkäimise lõpetanud.

Sind ilmselt huvitab ka minu käekäik. Kõik on praegu korras, Oscar ja Niptify tehtud. Samas emotsionaalselt on kohati keeruline, kogen kummalisi tundeid mida justkui ei tohiks tunda. Googeldades tundub, et see on normaalne 🙂

Mer. – mulle jäi ka arusaamatuks, mille alusel skeeme valitakse. Minu puhul läks 2 arsti arvamus lahku (üks soovitas pikka, teine lühikest skeemi). Tehti pikk skeem.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kõrged. Vähemalt mulle arst nii ütles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt võttes peaks lühike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam?
Samas usun, et paljuski on see katse-eksitusmeetod. Esimesel korral arst ju ei tunne veel sinu keha ega tea, kuidas see reageerib. Ja loomulikult sõltub see ilmselt veel paljudest muudest faktoritest ja organismi eripäradest.
Mulle endale jäi nt selgusetuks, miks mina võtsin pille, aga osadele tehakse hoopis süst hormoonide välja lülitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel küsida ka taibanud 🙂

C

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.10 15:38; 16.10 13:27; 16.10 15:27; 22.10 09:53; 25.10 23:23; 17.11 10:44; 22.11 14:34; 27.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer. – mulle jäi ka arusaamatuks, mille alusel skeeme valitakse. Minu puhul läks 2 arsti arvamus lahku (üks soovitas pikka, teine lühikest skeemi). Tehti pikk skeem.

Lugesin su mõningaid varasemaid kommentaare ja saan aru, et oled teinud 2 IVF-i täisringi? Kas tegid erinevates kliinikutes ja kas mõlemal korral tehti pikk skeem? Kas ravimite doosid olid väiksed või suured? Kas pidid eelnevalt võtma pille või tehti süst ja kuidas see kehale mõjus? Siin mainiti, et kui munarakureserv on kõrge siis valitakse pigem pikk skeem, kas sul oli ka nii ja kui palju sul mõlemal korral rakke saadi?

Mer.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 14:04; 16.10 19:40; 16.10 19:50; 17.10 21:19; 17.10 21:56; 20.11 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kõrged. Vähemalt mulle arst nii ütles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt võttes peaks lühike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jäi nt selgusetuks, miks mina võtsin pille, aga osadele tehakse hoopis süst hormoonide välja lülitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel küsida ka taibanud ????

Aitäh selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kõrge? Kuidas sul oli enesetunne süstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 14:04; 16.10 19:40; 16.10 19:50; 17.10 21:19; 17.10 21:56; 20.11 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli siirdamine kolmapaeval ehk tanaseks 2 paeva moodas. Enesetunne muidu ok aga külmetusepisik sees.

ja imetore on teie lugusid lugeda! Suur tänu jagamast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer !

minu amh on 0.8

esinene täisring oli pikk skeem. Saadi 3 ( siirdati 1) – külma ei saanud midagi.  Katse ebaonnestus.

Teine täisring lühike skeem. Saadi kui oieti maletan 6. Siirdati 2 . Külma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus.

Kolmas täisring lühike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . Külma ei saanud midagi. Katse onnestus!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimest ringi alustati lühikese skeemiga ja suhteliselt pisikese Gonali doosiga, mu keha ei reageerinud nagu üldse. Eelnevalt pille ei söönud ja süsti hormoonide maha surumises ka ei teinud. Lõpuks tõsteti doosi ning lisati teine ravim, aga ikkagi täiesti 0. Pettumus oli suur ning arst oli ka veits hämmingus, aga ütles et ma pole ainus. Minul ei toimu ovulatsioon, munaraku reserv mul 6.9 ja mehel sperma näidud halvad, raske kombo ühesõnaga vist.

Nüüd teisel IVF ringil tegin pika skeemi ning suhteliselt suurte annustega. Alustasin hormoone alla suruva raviga. Arst ütles kohe, et eesmärgiks on midagi külma saada. Ilmselt aimas, et selliste annustega tekib hüperi oht. Gonali asemel oli Ovaleap+Luveris. Punkteeriti 40, saadi 37 munarakku ja külma sai 7. Mingi hetk võtsin ka Dexamethasoni juurde ja peale punktsiooni süstisin Clexani.

Nüüd jääb see tsükkel vahele ning pean arstiga uuesti ühendust võtma novembris kui algab menses ja siis vaatame edasi.

See teekond ongi üks katsetamine, sest arst ei oska ka ette näha kuidas kellegi organism reageerib. Üldiselt pigem vist alustatakse ikkagi lühikesest skeemist ja pikk tuleb siis kui lühike ei toimi või on suuremad probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile just kirjutasin, et ootan päevade saabumist ja täna öösel kell 2 ärkasin mega valude peale üles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt päris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mõjul kavatsen tänase päeva üle elada.

Proovi valuvaigistiks Nospa + Ibuprofen

See kombo töötab tõesti kõige paremini, Paracetamol minul ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on madal reserv, siis soovitatakse lühikest skeemi. Pikka skeemi soovitatakse kõrge reservi korral ja siis kui on vaja stimuleerimist kindlale ajale ajastada.

Mina oma madala reserviga olen ainult ühe lühikese skeemi teinud, sest enamasti pidin sihtima mingit väga kindlat aega, millal stimuleerimine mulle sobiks ja siis oli alati pillidega ettevalmistus.

 

Aga lugu ka.

Minul kõhutita nähtud, süda lööb ja suurus on õige. Esmaspäeval hakkan otsima, kuhu ennast arvele võtta.  Enne suuremaid uuringuid ei luba endal veel liiga sellesse unistusse kinni jääda, aga natukene hakkab juba enesekindlust tekkima, et ka minuga võib vahel juhtuda midagi head.  Ausalt öeldes olin lootuse täielikult kaotanud. Viimasesse ringi läksin mõttega, et vahet pole, kuidas läheb, mina rohkem oma rakkudega teha ei soovi, sest lihtsalt ei jaksa enam.

Rasedust on 7+ ja klassikalisi rasedustunnuseid pole olnud, 2x on olnud väga kerge iiveldus, aga üks kord neist oli see auto tagaistmel sõites, kus mul ka muidu vahel paha hakkab. Vahel harva tunnen midagi alaseljas. Ja mul on kummalised kinnisideed toidu suhtes, õhtuti raamatu lugemise asemel vaatan nüüd internetist toidupilte.

Esimest korda nii kaugele jõudsin nüüd, oma 5nda IVFi täisringi ajal. Viimased paar aastat on olnud täielik meditsiiniline virrvarr – 5 IVFi ja 1 LAP, ehk  vähem kui 2 aasta jooksul 6 operatsiooni ja lisaks muud raviskeemid siirdamistel ja ettevalmistustel. Vähe olnud kuid, kus olen saanud niisama olla ja mitte arstidest ja ravimitest mõelda.  Kuigi otsene põhjus on mehepoolne, on ka minul mitmeid asjaolusid raskendavaid diagnoose ja madala reservi tõttu on tavaliselt olnud et 1 stimuleerimine – 1 siiramine ja külma midagi ei saa.

Nüüd viimane kord oli selline skeem, et tegime stimuleerimise, ICSI ja värsket siirdamist ei teinud, kuigi mingit hüperi ohtu polnud. Peale paarikuist pausi tegime ravimitega külmaringi.

Celly

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.10 22:02; 17.10 10:32; 18.10 15:24; 26.10 18:32; 13.11 22:16; 14.11 12:44; 16.11 11:00; 19.11 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmas täisring lühike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . Külma ei saanud midagi. Katse onnestus!

Mida tähendab, et ravi jäi poolikuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne,  Celly, super uudised!

Kuna mul pole ükski rasedus kas UHni vastu pidanud või on UHs halvad uudised olnud, siis mul on tekkinud tunne, et kui esimeses UHs kõik hästi on, siis läheb lõpuni kõik hästi????

Mul on veel üle nädala oodata, närvid on läbi ja aeg venib nagu tatt????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu reserv oli vist 1,2. Lühike skeem: Ovaleap 10 päeva 175, 11 päeval 200. Seitsmendast päevast lisandus Cetrotide süst 6 hommikut. 12ndal õhtul Ovitrelle 250. Üks päev ilma süstideta ja seejärel punktsioon. Mingeid pille ega muid ravimeid eelnevalt tarvitama ei pidanud. Pärast punktsiooni progesterooni küünlad hommikul ja õhtul kuni UHni. Arstid tegid oma töö 100%se sooritusega st siirdamine oli 29.09, esimene vereproov 09.10- hcg 167, teine VT 13.10 hcg 1342. Tegemist esimese IVFiga ja olen täiesti sõltuvusse sattunud siisnsest infost seetõttu ???? Läheb nii nagu minema peab ja mõelgem seejuures, et naine ei olegi “seadistatud” esimesel korral kohe eostuma ning kukkumise kõrgus on pöördvõrdeline seatud ootustega. Kõigile positiivseid mõtteid soovides!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 296 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november