Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Teema: IVF oktoober-november

Postitas:
Piiga33

Mkristi, oleme sama kaugel sellel teekonnal 😊

0
0
Please wait...

Postitas:
Bi-Bi

Tere!

Palju Ônne kÔigile, kel seekord Ônnestunud! Ning neile, kel seekord nii hÀsti ei lÀinud, paid ja kallid.

Olen siit eemal olnud ja olen edasi ka, juhe jooksis lihtsalt kokku ja nii on praegu parem minu vaimsele tervisele. Tulin lihtsalt korra oma tulemusi teatama.

Minu veretest tÀna negatiivne. Tundsin seda ette viimased pÀevad ja lootused olid maas juba nagunii.

Eks nÀis, mis edasi saab. AitÀh Maian ja Anne ja kÔik teised, kes mulle kaasa elanud on.

Soovin kÔigile head ja Ônne

Marin

Kahjuks mina ĂŒhinen Mariniga ja olen mĂ”nda aega eemal ja alustan millalgi teekonda otsast peale.

Eile Ă”htul tundsin ĂŒhe kĂŒlje peal selliseid konkreetseid valusaid torkeid, tĂ€na hommikul tuli tĂ”ustes vĂ€ga jĂ€rsk tugev veritsus ja hakkas kohutavalt halb. Tundsin, et kohe lĂ€heb pilt eest Ă€ra aga jĂ”udsin Ă”nneks enne pĂ”randale pikali minna. Nahk oli sekundiga lĂ€bimĂ€rg ja tĂ€pikesed silme ees 🙁 Ca 15 min ja kĂ”ige hullem oli möödas.

Aga jah, kuna kĂŒlmas midagi pole, siis hakkame otsast peale.

Soovin teile kÔigile Ônnestumisi!

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

Marin ja Bi-Bi, tunnen sĂŒdamest kaasa😔

Mina sain tervelt kaks pÀeva rahulik olla,  tÀnasest mÀrkasin jÀlle vooluses muutusi ja kohe on Àrevus tagasi. Ma ei saagi hetkel aru,  kas mÀÀrib pruunikalt, sest pigem tundub kollane, aga kindel on see, et ei ole valge. Tavaliselt olen mÀrganud sellist muutust nÀdal enne pÀevade algust.  Aga noh, eks nÀis, loodan ikka parimat. TÀna sai 5 nÀdalat tÀis ja sellega algas ka ajalooliselt minu jaoks kÔige ohtlikum aeg.

Nii kadestan neid, kes suudavad rahulikud olla need 2 nĂ€dalat UHni…

0
0
Please wait...

Postitas:
Bi-Bi

Olin hommikul 100% kindel, et katkes, aga vĂ”tsin arstiga ĂŒhendust ja kĂ€isin UH-s. Praegu 50-50 kas jÀÀb pidama vĂ”i mitte. Sain lisaks proge sĂŒstid ja nĂ€dala pĂ€rast uus uh. Soovitas palju puhata ja vĂ€he pingutada ja ĂŒtles, et on igasuguseid imesid nĂ€inud. Hoian hinge kinni ja iga kord wc-sse minnes tĂ”useb pulss hirmust lakke. Emotsionaalselt on ikka jĂ”hker teekond….

+1
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

Vau, Bi-Bi! Hoian kÔvasti pöialt sulle!!! Kas sa said haiguslehele jÀÀda?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Vau, Bi-Bi! Hoian kÔvasti pöialt sulle!!! Kas sa said haiguslehele jÀÀda?

Praegu haiguslehte ei avanud, sest see nÀdal mul pÔhimÔtteliselt töökohustusi pole. Elan praegu tund tunni haaval ja vajadusel vÔtan jÀrgmine nÀdal haiguslehe.

Bi-Bi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Bi-Bi, hoian ka kĂ”vasti pöialt sulle! Usun, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti. SĂŒstid ka raudselt aitavad. Ma ise pean ka veel mitu nĂ€dalat sĂŒstima.

Anne

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
mkristi

Mkristi, oleme sama kaugel sellel teekonnal 😊

Mina ootan hetkel millal esimene menses peale punktsiooni algab. Siis saan arstiga ĂŒhendust vĂ”tta ning peaks selguma edasine saatus, et millal siirdada saab. See ootamine on ikka nĂ”me.

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

mkristi, oota vaid kui esimese UH ooteaeg kĂ€tte jĂ”uab-see ajab peast tĂ€iesti hulluks😂😂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Mupsik

Oi, kui kahju Marin. See on emotsionaalselt vÀga raske. Lohutuseks vÔin öelda, et need tunded tuhmuvad ajapikku.

Olen mÔtetes sinuga Bi-Bi.

Endal on homme esimene UH.

0
0
Please wait...

Postitas:
mammu12

Luisalotta

Ma arvan, et ma ei suuda rahulik lÎpuni vÀlja olla.

Ma kĂ€in siin hetkel kĂŒll lihtsalt lugemas, sest kĂ€sil 10 nadal.

Kuna mul on kadunud koik rasedatunnused – siis ma olen ennast lolliks moelnud. Ei joua ara oodata ultraheli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Seebika-

Tere!

Olen kĂ€inud konsultatsioonis ja nĂ”ustamises. Pea on pĂ”nevat infot tĂ€is ja loomulikult suutsin ma ĂŒhe tĂ€htsa killu unustada. Kas te saaksite mind aidata? Nimelt on mul saateleht vereproovidele, kus on kirjas arsti mĂ€rkus: söömata, joomata, 2-3 tsĂŒkli pĂ€ev 7:30-10:00. Mida tĂ€hendab 2-3 tsĂŒkli pĂ€ev- kas minu pĂ€evade 2-3 pĂ€ev vĂ”i kogu kuu vĂ€ltel?

Ette tÀnades!

🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
snertsu

Tere!

Olen kĂ€inud konsultatsioonis ja nĂ”ustamises. Pea on pĂ”nevat infot tĂ€is ja loomulikult suutsin ma ĂŒhe tĂ€htsa killu unustada. Kas te saaksite mind aidata? Nimelt on mul saateleht vereproovidele, kus on kirjas arsti mĂ€rkus: söömata, joomata, 2-3 tsĂŒkli pĂ€ev 7:30-10:00. Mida tĂ€hendab 2-3 tsĂŒkli pĂ€ev- kas minu pĂ€evade 2-3 pĂ€ev vĂ”i kogu kuu vĂ€ltel?

Ette tÀnades!

🙂

Kui menese hakkab , siis lĂ€hed kas teisel v kolmandal mensese pĂ€eval analĂŒĂŒse andma! Nii lihtne see ongi 😊

+1
0
Please wait...

Postitas:
Piiga33

Sama siin! 😊 Pole kordagi mensest nii vĂ€ga oodanud nagu praegu 😃

0
0
Please wait...

Postitas:
mkristi

Eile just kirjutasin, et ootan pĂ€evade saabumist ja tĂ€na öösel kell 2 Ă€rkasin mega valude peale ĂŒles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt pĂ€ris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad  ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mĂ”jul kavatsen tĂ€nase pĂ€eva ĂŒle elada.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eile just kirjutasin, et ootan pĂ€evade saabumist ja tĂ€na öösel kell 2 Ă€rkasin mega valude peale ĂŒles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt pĂ€ris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mĂ”jul kavatsen tĂ€nase pĂ€eva ĂŒle elada.

Mkristi, ma just eile mĂ”tlesin sellele. Mul on ka vĂ€ga valusaid menseseid olnud arvasingi, et pĂ€rast punktsioone saab ĂŒks valusamatest olema. Hea, et infot jagasid! Soovitan sul lisaks valuvaigistitele nospa vĂ”tta ja varun ka endale neid nĂŒĂŒd kindlasti.

C

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Bi-Bi

Eile just kirjutasin, et ootan pĂ€evade saabumist ja tĂ€na öösel kell 2 Ă€rkasin mega valude peale ĂŒles ning platsis nad ongi. Ma arvasin ja eeldasin, et sellel korral on ilmselt pĂ€ris hull valu ja veritsus, aga sellist valu ma ei osanud oodata, isegi jalad ja selg valutavad korralikult. Valuvaigistite mĂ”jul kavatsen tĂ€nase pĂ€eva ĂŒle elada.

Proovi valuvaigistiks Nospa + Ibuprofen

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi oskab tĂ€psemalt selgitada, mille alusel skeeme valitakse? MĂ”ni arst soovitab kĂ”igil alustada lĂŒhikesest, teine pikast ja jÀÀb mulje, et see on rohkem arstide eelistustes kinni, mitte niivĂ”rd naise vanuse ja proovide tulemustega seotud. Kui lugeda IVF-i teemade kommentaare, siis kĂ”ik on individuaalne, osadel pole Ă”nnestunud pikad, teistel lĂŒhikesed skeemid. Kas skeeme vahetatakse ja kord proovitakse ĂŒht ja siis teist vĂ”i tehakse ka jĂ€rjest lĂŒhikesi vĂ”i pikki skeeme? KĂ”ik arstid ka ei selgita pĂ”hjuseid ja tundub, et lihtsalt katsetatakse erinevaid variante. Kas teilt on eelistuste osas ka arvamust kĂŒsitud?

Mer.

0
0
Please wait...

Postitas:
Maian

Marin, sĂŒdamest kahju, aga usun, et nii vĂ”i teisiti sul lĂ”puks see Ă”nnestub! VĂ€ga tahaks Sinu kĂ€ekĂ€iguga kursis olla, oled siin juba armsaks saanud, lisaks kuidagi samastan ennast sinuga, kuigi oled ju tĂ€iesti vÔÔras inimene:)

Loodan, et see ĂŒks kommentaar sind siin foorumis ei heidutanud, et mitte siia tagasi tulla. Ära unusta, et see oli ĂŒks erand:)

Eks tuleb siin Sinu pÀrast edasi lugemas kÀia, muidu oleksin enda jaoks siinkÀimise lÔpetanud.

Sind ilmselt huvitab ka minu kĂ€ekĂ€ik. KĂ”ik on praegu korras, Oscar ja Niptify tehtud. Samas emotsionaalselt on kohati keeruline, kogen kummalisi tundeid mida justkui ei tohiks tunda. Googeldades tundub, et see on normaalne 🙂

Mer. – mulle jĂ€i ka arusaamatuks, mille alusel skeeme valitakse. Minu puhul lĂ€ks 2 arsti arvamus lahku (ĂŒks soovitas pikka, teine lĂŒhikest skeemi). Tehti pikk skeem.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kĂ”rged. VĂ€hemalt mulle arst nii ĂŒtles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt vĂ”ttes peaks lĂŒhike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam?
Samas usun, et paljuski on see katse-eksitusmeetod. Esimesel korral arst ju ei tunne veel sinu keha ega tea, kuidas see reageerib. Ja loomulikult sÔltub see ilmselt veel paljudest muudest faktoritest ja organismi eripÀradest.
Mulle endale jĂ€i nt selgusetuks, miks mina vĂ”tsin pille, aga osadele tehakse hoopis sĂŒst hormoonide vĂ€lja lĂŒlitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel kĂŒsida ka taibanud 🙂

C

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mer. – mulle jĂ€i ka arusaamatuks, mille alusel skeeme valitakse. Minu puhul lĂ€ks 2 arsti arvamus lahku (ĂŒks soovitas pikka, teine lĂŒhikest skeemi). Tehti pikk skeem.

Lugesin su mĂ”ningaid varasemaid kommentaare ja saan aru, et oled teinud 2 IVF-i tĂ€isringi? Kas tegid erinevates kliinikutes ja kas mĂ”lemal korral tehti pikk skeem? Kas ravimite doosid olid vĂ€iksed vĂ”i suured? Kas pidid eelnevalt vĂ”tma pille vĂ”i tehti sĂŒst ja kuidas see kehale mĂ”jus? Siin mainiti, et kui munarakureserv on kĂ”rge siis valitakse pigem pikk skeem, kas sul oli ka nii ja kui palju sul mĂ”lemal korral rakke saadi?

Mer.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kĂ”rged. VĂ€hemalt mulle arst nii ĂŒtles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt vĂ”ttes peaks lĂŒhike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jĂ€i nt selgusetuks, miks mina vĂ”tsin pille, aga osadele tehakse hoopis sĂŒst hormoonide vĂ€lja lĂŒlitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel kĂŒsida ka taibanud 🙂

AitĂ€h selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kĂ”rge? Kuidas sul oli enesetunne sĂŒstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

0
0
Please wait...

Postitas:
kiks5

Minul oli siirdamine kolmapaeval ehk tanaseks 2 paeva moodas. Enesetunne muidu ok aga kĂŒlmetusepisik sees.

ja imetore on teie lugusid lugeda! Suur tÀnu jagamast!

0
0
Please wait...

Postitas:
mammu12

Mer !

minu amh on 0.8

esinene tĂ€isring oli pikk skeem. Saadi 3 ( siirdati 1) – kĂŒlma ei saanud midagi.  Katse ebaonnestus.

Teine tĂ€isring lĂŒhike skeem. Saadi kui oieti maletan 6. Siirdati 2 . KĂŒlma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus.

Kolmas tĂ€isring lĂŒhike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . KĂŒlma ei saanud midagi. Katse onnestus!

+2
0
Please wait...

Postitas:
mkristi

Minul esimest ringi alustati lĂŒhikese skeemiga ja suhteliselt pisikese Gonali doosiga, mu keha ei reageerinud nagu ĂŒldse. Eelnevalt pille ei söönud ja sĂŒsti hormoonide maha surumises ka ei teinud. LĂ”puks tĂ”steti doosi ning lisati teine ravim, aga ikkagi tĂ€iesti 0. Pettumus oli suur ning arst oli ka veits hĂ€mmingus, aga ĂŒtles et ma pole ainus. Minul ei toimu ovulatsioon, munaraku reserv mul 6.9 ja mehel sperma nĂ€idud halvad, raske kombo ĂŒhesĂ”naga vist.

NĂŒĂŒd teisel IVF ringil tegin pika skeemi ning suhteliselt suurte annustega. Alustasin hormoone alla suruva raviga. Arst ĂŒtles kohe, et eesmĂ€rgiks on midagi kĂŒlma saada. Ilmselt aimas, et selliste annustega tekib hĂŒperi oht. Gonali asemel oli Ovaleap+Luveris. Punkteeriti 40, saadi 37 munarakku ja kĂŒlma sai 7. Mingi hetk vĂ”tsin ka Dexamethasoni juurde ja peale punktsiooni sĂŒstisin Clexani.

NĂŒĂŒd jÀÀb see tsĂŒkkel vahele ning pean arstiga uuesti ĂŒhendust vĂ”tma novembris kui algab menses ja siis vaatame edasi.

See teekond ongi ĂŒks katsetamine, sest arst ei oska ka ette nĂ€ha kuidas kellegi organism reageerib. Üldiselt pigem vist alustatakse ikkagi lĂŒhikesest skeemist ja pikk tuleb siis kui lĂŒhike ei toimi vĂ”i on suuremad probleemid.

0
0
Please wait...

Postitas:
mkristi

Proovi valuvaigistiks Nospa + Ibuprofen

See kombo töötab tÔesti kÔige paremini, Paracetamol minul ei aita.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui on madal reserv, siis soovitatakse lĂŒhikest skeemi. Pikka skeemi soovitatakse kĂ”rge reservi korral ja siis kui on vaja stimuleerimist kindlale ajale ajastada.

Mina oma madala reserviga olen ainult ĂŒhe lĂŒhikese skeemi teinud, sest enamasti pidin sihtima mingit vĂ€ga kindlat aega, millal stimuleerimine mulle sobiks ja siis oli alati pillidega ettevalmistus.

Aga lugu ka.

Minul kĂ”hutita nĂ€htud, sĂŒda lööb ja suurus on Ă”ige. EsmaspĂ€eval hakkan otsima, kuhu ennast arvele vĂ”tta.  Enne suuremaid uuringuid ei luba endal veel liiga sellesse unistusse kinni jÀÀda, aga natukene hakkab juba enesekindlust tekkima, et ka minuga vĂ”ib vahel juhtuda midagi head.  Ausalt öeldes olin lootuse tĂ€ielikult kaotanud. Viimasesse ringi lĂ€ksin mĂ”ttega, et vahet pole, kuidas lĂ€heb, mina rohkem oma rakkudega teha ei soovi, sest lihtsalt ei jaksa enam.

Rasedust on 7+ ja klassikalisi rasedustunnuseid pole olnud, 2x on olnud vĂ€ga kerge iiveldus, aga ĂŒks kord neist oli see auto tagaistmel sĂ”ites, kus mul ka muidu vahel paha hakkab. Vahel harva tunnen midagi alaseljas. Ja mul on kummalised kinnisideed toidu suhtes, Ă”htuti raamatu lugemise asemel vaatan nĂŒĂŒd internetist toidupilte.

Esimest korda nii kaugele jĂ”udsin nĂŒĂŒd, oma 5nda IVFi tĂ€isringi ajal. Viimased paar aastat on olnud tĂ€ielik meditsiiniline virrvarr – 5 IVFi ja 1 LAP, ehk  vĂ€hem kui 2 aasta jooksul 6 operatsiooni ja lisaks muud raviskeemid siirdamistel ja ettevalmistustel. VĂ€he olnud kuid, kus olen saanud niisama olla ja mitte arstidest ja ravimitest mĂ”elda.  Kuigi otsene pĂ”hjus on mehepoolne, on ka minul mitmeid asjaolusid raskendavaid diagnoose ja madala reservi tĂ”ttu on tavaliselt olnud et 1 stimuleerimine – 1 siiramine ja kĂŒlma midagi ei saa.

NĂŒĂŒd viimane kord oli selline skeem, et tegime stimuleerimise, ICSI ja vĂ€rsket siirdamist ei teinud, kuigi mingit hĂŒperi ohtu polnud. Peale paarikuist pausi tegime ravimitega kĂŒlmaringi.

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kolmas tĂ€isring lĂŒhike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . KĂŒlma ei saanud midagi. Katse onnestus!

Mida tÀhendab, et ravi jÀi poolikuks?

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

Palju Ônne,  Celly, super uudised!

Kuna mul pole ĂŒkski rasedus kas UHni vastu pidanud vĂ”i on UHs halvad uudised olnud, siis mul on tekkinud tunne, et kui esimeses UHs kĂ”ik hĂ€sti on, siis lĂ€heb lĂ”puni kĂ”ik hĂ€sti😀

Mul on veel ĂŒle nĂ€dala oodata, nĂ€rvid on lĂ€bi ja aeg venib nagu tatt🙄

0
0
Please wait...

Postitas:
N40

Minu reserv oli vist 1,2. LĂŒhike skeem: Ovaleap 10 pĂ€eva 175, 11 pĂ€eval 200. Seitsmendast pĂ€evast lisandus Cetrotide sĂŒst 6 hommikut. 12ndal Ă”htul Ovitrelle 250. Üks pĂ€ev ilma sĂŒstideta ja seejĂ€rel punktsioon. Mingeid pille ega muid ravimeid eelnevalt tarvitama ei pidanud. PĂ€rast punktsiooni progesterooni kĂŒĂŒnlad hommikul ja Ă”htul kuni UHni. Arstid tegid oma töö 100%se sooritusega st siirdamine oli 29.09, esimene vereproov 09.10- hcg 167, teine VT 13.10 hcg 1342. Tegemist esimese IVFiga ja olen tĂ€iesti sĂ”ltuvusse sattunud siisnsest infost seetĂ”ttu 🙂 LĂ€heb nii nagu minema peab ja mĂ”elgem seejuures, et naine ei olegi “seadistatud” esimesel korral kohe eostuma ning kukkumise kĂ”rgus on pöördvĂ”rdeline seatud ootustega. KĂ”igile positiivseid mĂ”tteid soovides!

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november