Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 123 )

Teema: IVF oktoober-november

Postitas:
N40

Minu reserv oli vist 1,2. LĂŒhike skeem: Ovaleap 10 pĂ€eva 175, 11 pĂ€eval 200. Seitsmendast pĂ€evast lisandus Cetrotide sĂŒst 6 hommikut. 12ndal Ă”htul Ovitrelle 250. Üks pĂ€ev ilma sĂŒstideta ja seejĂ€rel punktsioon. Mingeid pille ega muid ravimeid eelnevalt tarvitama ei pidanud. PĂ€rast punktsiooni progesterooni kĂŒĂŒnlad hommikul ja Ă”htul kuni UHni. Arstid tegid oma töö 100%se sooritusega st siirdamine oli 29.09, esimene vereproov 09.10- hcg 167, teine VT 13.10 hcg 1342. Tegemist esimese IVFiga ja olen tĂ€iesti sĂ”ltuvusse sattunud siisnsest infost seetĂ”ttu 🙂 LĂ€heb nii nagu minema peab ja mĂ”elgem seejuures, et naine ei olegi “seadistatud” esimesel korral kohe eostuma ning kukkumise kĂ”rgus on pöördvĂ”rdeline seatud ootustega. KĂ”igile positiivseid mĂ”tteid soovides!

+1
0
Please wait...

Postitas:
mammu12

Ravi poolikuks tÀhendab seda, et ultraheli kÀigus avastas, et  enamus juba lÎhkenud/ulekupsenud.

SĂŒste oli mul veel paari paeva jagu saada. Neid ei teinud ja punktsioon tosteti ettepoole.

Punktsioonile minek oli ĂŒldse selline, et no teeme siis , aga ei usu et midagi ĂŒldse saadakse.

Saadi 3 – 2 vajusid ara. Ja see ĂŒks siis kasvab mul 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui on madal reserv, siis soovitatakse lĂŒhikest skeemi. Pikka skeemi soovitatakse kĂ”rge reservi korral ja siis kui on vaja stimuleerimist kindlale ajale ajastada. Mina oma madala reserviga olen ainult ĂŒhe lĂŒhikese skeemi teinud, sest enamasti pidin sihtima mingit vĂ€ga kindlat aega, millal stimuleerimine mulle sobiks ja siis oli alati pillidega ettevalmistus. Esimest korda nii kaugele jĂ”udsin nĂŒĂŒd, oma 5nda IVFi tĂ€isringi ajal. Viimased paar aastat on olnud tĂ€ielik meditsiiniline virrvarr – 5 IVFi ja 1 LAP, ehk vĂ€hem kui 2 aasta jooksul 6 operatsiooni ja lisaks muud raviskeemid siirdamistel ja ettevalmistustel.

Kui kokku tegid 5 IVFi, siis saan aru, et neist ĂŒks oli lĂŒhike skeem ja ĂŒlejÀÀnud neli olid pikad skeemid, kuna stimuleerimist oli vaja ajastada kindlale ajale? Kuidas oli enesetunne sĂŒstimise ajal ja kui palju rakke ĂŒldse saadi erinevatel kordadel? Kas madala reservi tĂ”ttu polnud kunagi ka hĂŒperi ohtu?

Mer.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mer ! minu amh on 0.8 esinene tĂ€isring oli pikk skeem. Saadi 3 ( siirdati 1) – kĂŒlma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus. Teine tĂ€isring lĂŒhike skeem. Saadi kui oieti maletan 6. Siirdati 2 . KĂŒlma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus. Kolmas tĂ€isring lĂŒhike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . KĂŒlma ei saanud midagi. Katse onnestus!

Et siis erinevaid skeeme kasutades saadi ikka enam-vÀhem sama palju rakke. Kas pidasid ka arstiga nÔu, millist skeemi vÔiks kasutada?

Mer.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju Ônne, Celly, super uudised!

Kuna mul pole ĂŒkski rasedus kas UHni vastu pidanud vĂ”i on UHs halvad uudised olnud, siis mul on tekkinud tunne, et kui esimeses UHs kĂ”ik hĂ€sti on, siis lĂ€heb lĂ”puni kĂ”ik hĂ€sti😀

Mul on veel ĂŒle nĂ€dala oodata, nĂ€rvid on lĂ€bi ja aeg venib nagu tatt🙄

Jah, see ootamine on julm. Iga pÀev emotsioonid seinast seina.
Ma ei pindanudki vastu ja kÀisin veel 6+ ise vereproovi tegemas, et natuke enesekindlust saada.

VÀhemalt seegi, et rasedus on varasemalt tekkinud on omamoodi hea uudis, vÀhemalt mingi etapini kÔik toimib.

Hoian Sulle pöialt.

Kui kokku tegid 5 IVFi, siis saan aru, et neist ĂŒks oli lĂŒhike skeem ja ĂŒlejÀÀnud neli olid pikad skeemid, kuna stimuleerimist oli vaja ajastada kindlale ajale? Kuidas oli enesetunne sĂŒstimise ajal ja kui palju rakke ĂŒldse saadi erinevatel kordadel? Kas madala reservi tĂ”ttu polnud kunagi ka hĂŒperi ohtu?

Mer.

Jah, just.  Ajastamine oli osaliselt vajalik just selle pĂ€rast, et mul oli alati vĂ€ga halb olla stimuleerimise ajal ja proovisin rihtida aegasid, kus vĂ”in tööl zombie olla. Muidu olen tĂ€itsa vintske tĂŒdruk, aga kogu stimuleerimise aja on alati surm silme ees, tohutu peavalu ja vĂ€simus. Ja arstidele see ĂŒldse korda ei lĂ€inud – ĂŒks soovitas valuvaigistit vĂ”tta, jĂ€rgmine andis haiguslehe ja siis ma lihtsalt surin kodus erinevates asendites 2 nĂ€dalat jĂ€rjest. NĂŒĂŒd viimane arst lĂ”puks vĂ”ttis mind kuulda ja pĂ”hjus oli tegelikult lihtne – vĂ€ga madal vererĂ”hk. See oli nii madal, et jĂ€rgmine samm oleks teadvusekaotus ja kooma, ime et niigi palju suutsin funktsioneerida. PĂ€rast selle teada saamist jĂ”in iga pĂ€ev mitu tassi kohvi ja 5-8 liitrit muid vedelikke ja sain enesetunde nii heaks, et sain tĂ€itsa olla (kui see et kĂ”ht loksub ja pidevalt peab vetsus kĂ€ima vĂ€lja arvata)
Munarakkude arv on alati AMHga vastavuses olnud ja mitte sĂ”ltunud skeemi pikkusest – kui amh oli 1.1 siis saadi 11 rakku, kui oli 0.8 siis 8 rakku jne. Ainult et doosid tĂ”usid jĂ€rjest, viimasel ringil stimuleeriti 300 ĂŒhikuga.

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

vÔib kellelegi abiks olla

Kes veel ei tea (IVFi arst ei ole soovitanud), siis on olemas infomaterjalide leht http://www.infomaterjalid.ee, kust leiab erinevaid materjale viljatusravi kohta. Materjalid kĂ”ik on tasuta ja vĂ”ivad aidata mĂ”nele kĂŒsimusele / murele vastuse leidmisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
mammu12

Mer.

Ei pidanud.

Suurt jutuajamist minul arstiga ei olnud. Tegin nii nagu ta ĂŒtles.

Esimene kord lugesin/uurisin ja olin vĂ€ga asja sees. Ebaonnestumine oli selline “pehme”. Sest teadsin, et vahestel onnestub kohe.

Teine kord muutsin toitumist ja puhkasin ja olin korralik ja vÀga asja sees. Kukkumine oli valus, sest mulle tundus , et andsin ju endast kÎik.

Kolmas kord Ă»tlen ausalt- vĂ€ga ei sĂŒvenenud.  Tegin oma sĂŒste ja elasin tavalist elu. Tahtsin join veini – soin koike mida hing ihkas ja ei muutnud enda elus midagi.

olin votnud seisukoha, et kui tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei.

0
0
Please wait...

Postitas:
rtrr

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5-pĂ€evane blastotsĂŒst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5.pĂ€evane blastotsĂŒst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

Ma saan rÀÀkida vaid oma kogemusest.  Mul oli juunis esimene hcg tulemus nĂ€dal pĂ€rast siirdamist 30 millegagi ja arst vĂ€ga lootust ei andnud, ĂŒtles, et tulemus on nii ja naa. Palusin vĂ”imalust paari pĂ€eva pĂ€rast uuesti verd anda,  sest ma ei tahtnud niisama tablettidega ennast kurnata- pigem tahtsin teada, mis toimub ja kĂ€hku.  Hcg tĂ”us oligi liiga vĂ€ike nagu arvata oli,  lĂ”petasin ravi Ă€ra ja katkemine toimus 4 pĂ€eva hiljem.  Pane igaks juhuks ennast kurvaks uudiseks valmis, aga lĂ”pliku arvamuse ĂŒtleb ikka arst🙂

Ja muidugi ma vĂ€ga loodan, et kellelgi on Ă”nnelikum kogemus ka jagada🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

Bi-Bi, kuidas sinul lÀheb?

0
0
Please wait...

Postitas:
Seebika-

Tere! PĂ€ris huvitavaks hakkab vaikselt minema. Tuli mĂ”te eelmine kord siia kirjutada ja nĂŒĂŒd kĂ€in ikka kord vĂ”i kaks pĂ€evas uurimas 😛 Hetkel ootan pĂ€evi, mida oleksin vĂ”inud vereproovi tarbeks juba eelmisel kuul Ă€ra kasutada! Hoitust ja armastust kĂ”igile!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

@rtrr see on ikka hea tulemus. 🙂 Hoian pöialt!

Minul oli siiramine 13.10 ja VP 23.10 tulemas alles. Arst ĂŒtles, et 5-6 paeva pealt naitab HCG nii vaikest numbrit, et pole mĂ”tet kiirustada.  Two weeks wait 🙂

kiks

0
0
Please wait...

Postitas:
Leemur

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5.pĂ€evane blastotsĂŒst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

Hei, mul oli ka 5 pÀevase blasto siirdamine 12.10 aga mul VT 22.10. Kodust testi ei julgegi teha, sest pole veel kunagi postiivset testi nÀinud ja niikunii negat.  Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

0
0
Please wait...

Postitas:
rtrr

Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

Ei ole julgenud teha. Mul arst andis valida, kas veretest vĂ”i 22.10 kodune test. Valisin veretesti, tundus töökindlam.  Homme rÀÀgin arstiga ĂŒle ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

Ei ole julgenud teha. Mul arst andis valida, kas veretest vĂ”i 22.10 kodune test. Valisin veretesti, tundus töökindlam. Homme rÀÀgin arstiga ĂŒle ka.

Kuidas muidu enesetunne? Mingeid tunnuseid? Ma ei ole tundnud mitte kui midagi peale selle, et paar viimast pÀeva alakÔht valutab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Bi-Bi

TĂ€nan kĂŒsimast! Hetkel rohkem veritsenud ei ole. Õnneks sain töö ĂŒmber korraldada ja olen pea nĂ€dala kodus olnud ja vĂ€ga palju puhanud. Aeg venib kohutavalt, aga neljapĂ€ev juba peaaegu paistab. Seniks hoian endiselt hinge kinni ja loodan parimat. NĂ€rvirakke on nĂ€dalaga kulunud ikka pĂ€ris paljuâ˜ș Kuidas Sul endal?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei, liitun ka teiega, et ootamist turgutada🙈

kodus ĂŒks esimese katsega IVF laps juba olemas ja nĂŒĂŒd oleme kĂŒlmaringil.
kĂŒlma protsess on mul palju erinev kui olen lugenud teistel! Homme peaks olema siirdamine, kas see et nad mulle helistanud pole, tĂ€hendab, et miskit ikka sulas ĂŒles?

0
0
Please wait...

Postitas:
Leemur

Hei, liitun ka teiega, et ootamist turgutada🙈

kodus ĂŒks esimese katsega IVF laps juba olemas ja nĂŒĂŒd oleme kĂŒlmaringil.

kĂŒlma protsess on mul palju erinev kui olen lugenud teistel! Homme peaks olema siirdamine, kas see et nad mulle helistanud pole, tĂ€hendab, et miskit ikka sulas ĂŒles?

Hei, kas tohib kĂŒsida, millises haiglas toimetad ja milline skeem sul on? Kui miskit poleks ĂŒles sulanud, siis usun, et sind oleks kindlasti teavitatud. Mul ka kĂŒlmaring ja vĂ”tsin Estrofemi alates tsĂŒkli teisest pĂ€evast ja minu tsĂŒkli jĂ€rgi toimus siirdamine 16-ndal pĂ€eval. Kuidas sul kĂ€ib see ring?

0
0
Please wait...

Postitas:
rtrr

@Leemur

Enesetunne on tÀitsa samasugune ja ei ole kuidagi erilisem. Kogu see protsess on olnud mul kuidagi ilma eritunnusteta (va. punktsioonijÀrgne 24 tundi, mis tÔsine valutamine ka valuvaigistiga).

0
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

TĂ€nan kĂŒsimast! Hetkel rohkem veritsenud ei ole. Õnneks sain töö ĂŒmber korraldada ja olen pea nĂ€dala kodus olnud ja vĂ€ga palju puhanud. Aeg venib kohutavalt, aga neljapĂ€ev juba peaaegu paistab. Seniks hoian endiselt hinge kinni ja loodan parimat. NĂ€rvirakke on nĂ€dalaga kulunud ikka pĂ€ris paljuâ˜ș Kuidas Sul endal?

Loodan, et saad neljapÀeval rÔÔmsaid uudiseid!

Minu elu kulgeb nagu ameerikamĂ€gedel- ĂŒhel hetkel olen kindel, et seekord lĂ€heb kĂ”ik hĂ€sti, juba jĂ€rgmisel tabab tĂ€ielik lootusetuse tunne ja seletamatu kurbus. JĂ€lgin voolust kullipilgul ja iga vĂ€iksem varjund, mis on tumedam kui lĂ€bipaistev, ajab hirmujudinad peale😀 ĂŒhesĂ”naga, mul ei ole endaga hetkel just kĂ”ige lĂ”busam aega veeta😀

Lisaks mÔtlen, et kas kÔht peaks kinni olema? Mul ei ole.

Kas rinnad peaksid pidevalt valutama ja silmnÀhtavalt suuremad olema? Mul kÀib valu intensiivsus hooti ja suurusest ei saa ma ka midagi aru.

Õnneks on vahepeal veidi paha olla, nagu oleks seest ÔÔnes, aga pigem Ă”htuti kui hommikul. Ja uni on mega hea, ainult magaks kui saaks.
<p style=”text-align: left;”>EsmaspĂ€ev tuleb Ă”nneks aina lĂ€hemale, aga on ikka veel kaugel, ilmselt jĂ”uan vahepeal hulluks minna😀</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul hoopis teine kĂŒsimus – arsti sĂ”nul  kui IVF ei Ă”nnestu esimese katsega, siis on ka reaalne, et rasestun hiljem iseenesest, sest “IVF kĂ€igus saan ĂŒhtlasi ka hormoonravi.”

Eeldasin et IVF on ikkagi enamasti lĂŒhiajaline ja vĂ€ga ebaloomulik/kahjulik… kas siis tuleb vĂ€lja et tegelikult on ka stimulatsioonis oma kasutegur olemas? Kas see on tĂ”esti nii? Milles see seisneb?

… oleksin pidanud oma arsti rohkem kĂŒsitlema, aga nagu ikka nĂ€rveerisin ĂŒle. IVF lĂŒhike skeem algab ĂŒsna varsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
LuisaLotta

Minul hoopis teine kĂŒsimus – arsti sĂ”nul kui IVF ei Ă”nnestu esimese katsega, siis on ka reaalne, et rasestun hiljem iseenesest, sest “IVF kĂ€igus saan ĂŒhtlasi ka hormoonravi.”

Eeldasin et IVF on ikkagi enamasti lĂŒhiajaline ja vĂ€ga ebaloomulik/kahjulik
 kas siis tuleb vĂ€lja et tegelikult on ka stimulatsioonis oma kasutegur olemas? Kas see on tĂ”esti nii? Milles see seisneb?

oleksin pidanud oma arsti rohkem kĂŒsitlema, aga nagu ikka nĂ€rveerisin ĂŒle. IVF lĂŒhike skeem algab ĂŒsna varsti.

Mulle on jÀÀnud mulje, et selline asi saab juhtuda vaid seletamatu viljatuse korral (mul on sĂ”branna, kellel just nii lĂ€kski, et IVF ebaĂ”nnestus ja pĂ€rast seda jĂ€i ĂŒsna kohe ise, kuigi oli eelnevalt juba paar aastat tulemusteta proovinud).  Aga kui ikka munajuhasid ei ole vĂ”i on probleem mehes, siis on vaja edaspidi ka meditsiinilist sekkumist. Loodan, et sul lĂ€heb esimese korraga ikka katse hĂ€sti🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Peavalu

Kas keegi veel kannatab migreeni all? Kuidas valuga toimetate peale siirdamist. Paratsetamool ei aita mind kuidagi 🙁

kiks

0
0
Please wait...

Postitas:
SUN85

Esimene IVF

Tere ! Olen alustamas oma esimese Ivf-ga. Olen Ă€revil. Olen teid lugemas kĂ€inud, olete kĂ”ik nii vaprad sellel teekonnal. Alustan pillide vĂ”tmisega kui algavad pĂ€evad, edasi sĂŒstimine vist oli Bemfola. LĂŒhike skeem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere ! Olen alustamas oma esimese Ivf-ga. Olen Ă€revil. Olen teid lugemas kĂ€inud, olete kĂ”ik nii vaprad sellel teekonnal. Alustan pillide vĂ”tmisega kui algavad pĂ€evad, edasi sĂŒstimine vist oli Bemfola. LĂŒhike skeem.

Nii vahva, ka mina varsti alustamas, aga minul lĂŒhike skeem. Kus tegutsed ja mis pĂ”hjusel IVF? Kui vana oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Seletamatu viljatus, TÜ kliinikumis, 35. SUN85

+1
0
Please wait...

Postitas:
mariis1987

@Leemur
Hei, mul on siis mingi selline skeem, 2 tsĂŒkli Ă€ev  alustasin estrofemi 3x2mg ja 12 pĂ€eval utrogestanit 3x pĂ€evas juurde. Siirdamine 18 pĂ€eval . Tegutsen NovaVitas. KĂŒlmas on 6.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kĂ”rged. VĂ€hemalt mulle arst nii ĂŒtles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt vĂ”ttes peaks lĂŒhike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jĂ€i nt selgusetuks, miks mina vĂ”tsin pille, aga osadele tehakse hoopis sĂŒst hormoonide vĂ€lja lĂŒlitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel kĂŒsida ka taibanud 🙂

AitĂ€h selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kĂ”rge? Kuidas sul oli enesetunne sĂŒstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

Mer. – mul oli sĂŒstimise ajal enesetunne tĂ€itsa ok. Doosid olid ĂŒsna vĂ€iksed – GonalF 125 ja 150. LĂ”pu poole lĂ€ks kĂ”ht natuke punni, aga see ei hĂ€irinud. Paar pĂ€eva enne punktsiooni hakkas kĂ”hus juba torkima. Olulisi kĂ”rvalnĂ€htusid ei olnud peale selle, et suvalistel hetkel tulid kuumahood peale ja palaviku tunne. Aga ĂŒldiselt ma usun, et lĂ€ks ĂŒsna valutult. Saadi 17 rakku, kuigi ma arvasin, et tuleb rohkem. Ilmselt olid osad ebakĂŒpsed.

Mariis1987 – kui vana su esimene laps on?

C

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kĂ”rged. VĂ€hemalt mulle arst nii ĂŒtles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt vĂ”ttes peaks lĂŒhike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jĂ€i nt selgusetuks, miks mina vĂ”tsin pille, aga osadele tehakse hoopis sĂŒst hormoonide vĂ€lja lĂŒlitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel kĂŒsida ka taibanud 🙂

AitĂ€h selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kĂ”rge? Kuidas sul oli enesetunne sĂŒstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

Mer. – mul oli sĂŒstimise ajal enesetunne tĂ€itsa ok. Doosid olid ĂŒsna vĂ€iksed – GonalF 125 ja 150. LĂ”pu poole lĂ€ks kĂ”ht natuke punni, aga see ei hĂ€irinud. Paar pĂ€eva enne punktsiooni hakkas kĂ”hus juba torkima. Olulisi kĂ”rvalnĂ€htusid ei olnud peale selle, et suvalistel hetkel tulid kuumahood peale ja palaviku tunne. Aga ĂŒldiselt ma usun, et lĂ€ks ĂŒsna valutult. Saadi 17 rakku, kuigi ma arvasin, et tuleb rohkem. Ilmselt olid osad ebakĂŒpsed.

Mariis1987 – kui vana su esimene laps on?

C

Saab aastaseks kohe !

0
0
Please wait...

Postitas:
Bi-Bi

Loodan, et saad neljapÀeval rÔÔmsaid uudiseid!

Minu elu kulgeb nagu ameerikamĂ€gedel- ĂŒhel hetkel olen kindel, et seekord lĂ€heb kĂ”ik hĂ€sti, juba jĂ€rgmisel tabab tĂ€ielik lootusetuse tunne ja seletamatu kurbus. JĂ€lgin voolust kullipilgul ja iga vĂ€iksem varjund, mis on tumedam kui lĂ€bipaistev, ajab hirmujudinad peale😀 ĂŒhesĂ”naga, mul ei ole endaga hetkel just kĂ”ige lĂ”busam aega veeta😀

Lisaks mÔtlen, et kas kÔht peaks kinni olema? Mul ei ole.

Kas rinnad peaksid pidevalt valutama ja silmnÀhtavalt suuremad olema? Mul kÀib valu intensiivsus hooti ja suurusest ei saa ma ka midagi aru.

Õnneks on vahepeal veidi paha olla, nagu oleks seest ÔÔnes, aga pigem Ă”htuti kui hommikul. Ja uni on mega hea, ainult magaks kui saaks.

<p style=”text-align: left;”>EsmaspĂ€ev tuleb Ă”nneks aina lĂ€hemale, aga on ikka veel kaugel, ilmselt jĂ”uan vahepeal hulluks minna😀</p>

Mul samuti emotsioonid ĂŒhest ÀÀrmusest teise ning lisaks pidev hirm. Kohutaval kurnav on kogu see lugu. Just abikaasale ĂŒkspĂ€ev ĂŒtlesin, et esimese lapsega sai nagu rasedust nautida, aga praegu hoia hinge kinni, et pĂŒsima jÀÀks 🙁

KĂ€isin tĂ€na UH-s. TĂ€pike oli nĂ€dalaga kasvanud ja sĂŒdametegevus olemas, sain ka esimese pildi kaasa 🙂 Aga kahjuks hematoom tĂ€pselt samuti olemas ja kĂ”nnin endiselt suht Ă”hukesel jÀÀl. SĂŒstin edasi, rahulik reĆŸiim ja nĂ€dala pĂ€rast uus UH. SĂŒmptomite koha pealt ĂŒtles, et iiveldamine vĂ”ib alles praegu tulla, seega Ă€ra muretse liialt sĂŒmptomite puuduse pĂ€rast. Mul kĂ”ht kogu aeg tĂŒhi, isegi öösel Ă€rkan vahepeal selle peale, et tunnen nĂ€lga. Lisaks kĂ€in minimaalselt korra öö jooksul wc-s.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 123 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november