Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 296 )

Teema: IVF oktoober-november

Postitas:

Ravi poolikuks tähendab seda, et ultraheli käigus avastas, et  enamus juba lôhkenud/ulekupsenud.

Süste oli mul veel paari paeva jagu saada. Neid ei teinud ja punktsioon tosteti ettepoole.

 

Punktsioonile minek oli üldse selline, et no teeme siis , aga ei usu et midagi üldse saadakse.

 

Saadi 3 – 2 vajusid ara. Ja see üks siis kasvab mul 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on madal reserv, siis soovitatakse lühikest skeemi. Pikka skeemi soovitatakse kõrge reservi korral ja siis kui on vaja stimuleerimist kindlale ajale ajastada. Mina oma madala reserviga olen ainult ühe lühikese skeemi teinud, sest enamasti pidin sihtima mingit väga kindlat aega, millal stimuleerimine mulle sobiks ja siis oli alati pillidega ettevalmistus. Esimest korda nii kaugele jõudsin nüüd, oma 5nda IVFi täisringi ajal. Viimased paar aastat on olnud täielik meditsiiniline virrvarr – 5 IVFi ja 1 LAP, ehk vähem kui 2 aasta jooksul 6 operatsiooni ja lisaks muud raviskeemid siirdamistel ja ettevalmistustel.

Kui kokku tegid 5 IVFi, siis saan aru, et neist üks oli lühike skeem ja ülejäänud neli olid pikad skeemid, kuna stimuleerimist oli vaja ajastada kindlale ajale? Kuidas oli enesetunne süstimise ajal ja kui palju rakke üldse saadi erinevatel kordadel? Kas madala reservi tõttu polnud kunagi ka hüperi ohtu?

Mer.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 14:04; 16.10 19:40; 16.10 19:50; 17.10 21:19; 17.10 21:56; 20.11 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer ! minu amh on 0.8 esinene täisring oli pikk skeem. Saadi 3 ( siirdati 1) – külma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus. Teine täisring lühike skeem. Saadi kui oieti maletan 6. Siirdati 2 . Külma ei saanud midagi. Katse ebaonnestus. Kolmas täisring lühike skeem. Ravi jai poolikuks. Saadi 3. Siirdati 1 . Külma ei saanud midagi. Katse onnestus!

Et siis erinevaid skeeme kasutades saadi ikka enam-vähem sama palju rakke. Kas pidasid ka arstiga nõu, millist skeemi võiks kasutada?

Mer.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 14:04; 16.10 19:40; 16.10 19:50; 17.10 21:19; 17.10 21:56; 20.11 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Celly, super uudised!

Kuna mul pole ükski rasedus kas UHni vastu pidanud või on UHs halvad uudised olnud, siis mul on tekkinud tunne, et kui esimeses UHs kõik hästi on, siis läheb lõpuni kõik hästi????

Mul on veel üle nädala oodata, närvid on läbi ja aeg venib nagu tatt????

Jah, see ootamine on julm. Iga päev emotsioonid seinast seina.
Ma ei pindanudki vastu ja käisin veel 6+ ise vereproovi tegemas, et natuke enesekindlust saada.

Vähemalt seegi, et rasedus on varasemalt tekkinud on omamoodi hea uudis, vähemalt mingi etapini kõik toimib.

Hoian Sulle pöialt.

Kui kokku tegid 5 IVFi, siis saan aru, et neist üks oli lühike skeem ja ülejäänud neli olid pikad skeemid, kuna stimuleerimist oli vaja ajastada kindlale ajale? Kuidas oli enesetunne süstimise ajal ja kui palju rakke üldse saadi erinevatel kordadel? Kas madala reservi tõttu polnud kunagi ka hüperi ohtu?

Mer.

Jah, just.  Ajastamine oli osaliselt vajalik just selle pärast, et mul oli alati väga halb olla stimuleerimise ajal ja proovisin rihtida aegasid, kus võin tööl zombie olla. Muidu olen täitsa vintske tüdruk, aga kogu stimuleerimise aja on alati surm silme ees, tohutu peavalu ja väsimus. Ja arstidele see üldse korda ei läinud – üks soovitas valuvaigistit võtta, järgmine andis haiguslehe ja siis ma lihtsalt surin kodus erinevates asendites 2 nädalat järjest. Nüüd viimane arst lõpuks võttis mind kuulda ja põhjus oli tegelikult lihtne – väga madal vererõhk. See oli nii madal, et järgmine samm oleks teadvusekaotus ja kooma, ime et niigi palju suutsin funktsioneerida. Pärast selle teada saamist jõin iga päev mitu tassi kohvi ja 5-8 liitrit muid vedelikke ja sain enesetunde nii heaks, et sain täitsa olla (kui see et kõht loksub ja pidevalt peab vetsus käima välja arvata)
Munarakkude arv on alati AMHga vastavuses olnud ja mitte sõltunud skeemi pikkusest – kui amh oli 1.1 siis saadi 11 rakku, kui oli 0.8 siis 8 rakku jne. Ainult et doosid tõusid järjest, viimasel ringil stimuleeriti 300 ühikuga.

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.10 22:02; 17.10 10:32; 18.10 15:24; 26.10 18:32; 13.11 22:16; 14.11 12:44; 16.11 11:00; 19.11 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes veel ei tea (IVFi arst ei ole soovitanud), siis on olemas infomaterjalide leht http://www.infomaterjalid.ee, kust leiab erinevaid materjale viljatusravi kohta. Materjalid kõik on tasuta ja võivad aidata mõnele küsimusele / murele vastuse leidmisel.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer.

Ei pidanud.

Suurt jutuajamist minul arstiga ei olnud. Tegin nii nagu ta ütles.

Esimene kord lugesin/uurisin ja olin väga asja sees. Ebaonnestumine oli selline “pehme”. Sest teadsin, et vahestel onnestub kohe.

Teine kord muutsin toitumist ja puhkasin ja olin korralik ja väga asja sees. Kukkumine oli valus, sest mulle tundus , et andsin ju endast kôik.

Kolmas kord ûtlen ausalt- väga ei süvenenud.  Tegin oma süste ja elasin tavalist elu. Tahtsin join veini – soin koike mida hing ihkas ja ei muutnud enda elus midagi.

olin votnud seisukoha, et kui tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5-päevane blastotsüst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5.päevane blastotsüst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

Ma saan rääkida vaid oma kogemusest.  Mul oli juunis esimene hcg tulemus nädal pärast siirdamist 30 millegagi ja arst väga lootust ei andnud, ütles, et tulemus on nii ja naa. Palusin võimalust paari päeva pärast uuesti verd anda,  sest ma ei tahtnud niisama tablettidega ennast kurnata- pigem tahtsin teada, mis toimub ja kähku.  Hcg tõus oligi liiga väike nagu arvata oli,  lõpetasin ravi ära ja katkemine toimus 4 päeva hiljem.  Pane igaks juhuks ennast kurvaks uudiseks valmis, aga lõpliku arvamuse ütleb ikka arst????

Ja muidugi ma väga loodan, et kellelgi on õnnelikum kogemus ka jagada????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi, kuidas sinul läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Päris huvitavaks hakkab vaikselt minema. Tuli mõte eelmine kord siia kirjutada ja nüüd käin ikka kord või kaks päevas uurimas 😛 Hetkel ootan päevi, mida oleksin võinud vereproovi tarbeks juba eelmisel kuul ära kasutada! Hoitust ja armastust kõigile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

@rtrr see on ikka hea tulemus. 🙂 Hoian pöialt!

Minul oli siiramine 13.10 ja VP 23.10 tulemas alles. Arst ütles, et 5-6 paeva pealt naitab HCG nii vaikest numbrit, et pole mõtet kiirustada.  Two weeks wait 🙂

kiks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:43; 21.10 18:47; 23.10 20:17; 24.10 05:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! IVF siirdamine oli 12.10 (5.päevane blastotsüst), 19.10 veretesti tulemus hCG 18,9. On see esmaseks lootuse tekkimiseks piisav number?

Hei, mul oli ka 5 päevase blasto siirdamine 12.10 aga mul VT 22.10. Kodust testi ei julgegi teha, sest pole veel kunagi postiivset testi näinud ja niikunii negat.  Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

Ei ole julgenud teha. Mul arst andis valida, kas veretest või 22.10 kodune test. Valisin veretesti, tundus töökindlam.  Homme räägin arstiga üle ka.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

Ei ole julgenud teha. Mul arst andis valida, kas veretest või 22.10 kodune test. Valisin veretesti, tundus töökindlam. Homme räägin arstiga üle ka.

Kuidas muidu enesetunne? Mingeid tunnuseid? Ma ei ole tundnud mitte kui midagi peale selle, et paar viimast päeva alakõht valutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi, kuidas sinul läheb?

Tänan küsimast! Hetkel rohkem veritsenud ei ole. Õnneks sain töö ümber korraldada ja olen pea nädala kodus olnud ja väga palju puhanud. Aeg venib kohutavalt, aga neljapäev juba peaaegu paistab. Seniks hoian endiselt hinge kinni ja loodan parimat. Närvirakke on nädalaga kulunud ikka päris palju☺️ Kuidas Sul endal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, liitun ka teiega, et ootamist turgutada????

kodus üks esimese katsega IVF laps juba olemas ja nüüd oleme külmaringil.
külma protsess on mul palju erinev kui olen lugenud teistel! Homme peaks olema siirdamine, kas see et nad mulle helistanud pole, tähendab, et miskit ikka sulas üles?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.10 09:03; 22.10 10:13; 25.10 21:54; 26.10 09:18; 26.10 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, liitun ka teiega, et ootamist turgutada????

kodus üks esimese katsega IVF laps juba olemas ja nüüd oleme külmaringil.

külma protsess on mul palju erinev kui olen lugenud teistel! Homme peaks olema siirdamine, kas see et nad mulle helistanud pole, tähendab, et miskit ikka sulas üles?

Hei, kas tohib küsida, millises haiglas toimetad ja milline skeem sul on? Kui miskit poleks üles sulanud, siis usun, et sind oleks kindlasti teavitatud. Mul ka külmaring ja võtsin Estrofemi alates tsükli teisest päevast ja minu tsükli järgi toimus siirdamine 16-ndal päeval. Kuidas sul käib see ring?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

@Leemur

Enesetunne on täitsa samasugune ja ei ole kuidagi erilisem. Kogu see protsess on olnud mul kuidagi ilma eritunnusteta (va. punktsioonijärgne 24 tundi, mis tõsine valutamine ka valuvaigistiga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi, kuidas sinul läheb?

Tänan küsimast! Hetkel rohkem veritsenud ei ole. Õnneks sain töö ümber korraldada ja olen pea nädala kodus olnud ja väga palju puhanud. Aeg venib kohutavalt, aga neljapäev juba peaaegu paistab. Seniks hoian endiselt hinge kinni ja loodan parimat. Närvirakke on nädalaga kulunud ikka päris palju☺️ Kuidas Sul endal?

Loodan, et saad neljapäeval rõõmsaid uudiseid!

Minu elu kulgeb nagu ameerikamägedel- ühel hetkel olen kindel, et seekord läheb kõik hästi, juba järgmisel tabab täielik lootusetuse tunne ja seletamatu kurbus. Jälgin voolust kullipilgul ja iga väiksem varjund, mis on tumedam kui läbipaistev, ajab hirmujudinad peale???? ühesõnaga, mul ei ole endaga hetkel just kõige lõbusam aega veeta????

Lisaks mõtlen, et kas kõht peaks kinni olema? Mul ei ole.

Kas rinnad peaksid pidevalt valutama ja silmnähtavalt suuremad olema? Mul käib valu intensiivsus hooti ja suurusest ei saa ma ka midagi aru.

Õnneks on vahepeal veidi paha olla, nagu oleks seest õõnes, aga pigem õhtuti kui hommikul. Ja uni on mega hea, ainult magaks kui saaks.
<p style=”text-align: left;”>Esmaspäev tuleb õnneks aina lähemale, aga on ikka veel kaugel, ilmselt jõuan vahepeal hulluks minna????</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hoopis teine küsimus – arsti sõnul  kui IVF ei õnnestu esimese katsega, siis on ka reaalne, et rasestun hiljem iseenesest, sest “IVF käigus saan ühtlasi ka hormoonravi.”

Eeldasin et IVF on ikkagi enamasti lühiajaline ja väga ebaloomulik/kahjulik… kas siis tuleb välja et tegelikult on ka stimulatsioonis oma kasutegur olemas? Kas see on tõesti nii? Milles see seisneb?

 

… oleksin pidanud oma arsti rohkem küsitlema, aga nagu ikka närveerisin üle. IVF lühike skeem algab üsna varsti.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 14.10 11:17; 21.10 17:21; 21.10 21:10; 08.11 18:26; 14.11 14:35; 17.11 11:12; 18.11 17:46; 26.11 19:56; 27.11 10:06; 30.11 20:22; 30.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hoopis teine küsimus – arsti sõnul kui IVF ei õnnestu esimese katsega, siis on ka reaalne, et rasestun hiljem iseenesest, sest “IVF käigus saan ühtlasi ka hormoonravi.”

Eeldasin et IVF on ikkagi enamasti lühiajaline ja väga ebaloomulik/kahjulik… kas siis tuleb välja et tegelikult on ka stimulatsioonis oma kasutegur olemas? Kas see on tõesti nii? Milles see seisneb?

… oleksin pidanud oma arsti rohkem küsitlema, aga nagu ikka närveerisin üle. IVF lühike skeem algab üsna varsti.

Mulle on jäänud mulje, et selline asi saab juhtuda vaid seletamatu viljatuse korral (mul on sõbranna, kellel just nii läkski, et IVF ebaõnnestus ja pärast seda jäi üsna kohe ise, kuigi oli eelnevalt juba paar aastat tulemusteta proovinud).  Aga kui ikka munajuhasid ei ole või on probleem mehes, siis on vaja edaspidi ka meditsiinilist sekkumist. Loodan, et sul läheb esimese korraga ikka katse hästi????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi veel kannatab migreeni all? Kuidas valuga toimetate peale siirdamist. Paratsetamool ei aita mind kuidagi 🙁

kiks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:43; 21.10 18:47; 23.10 20:17; 24.10 05:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ! Olen alustamas oma esimese Ivf-ga. Olen ärevil. Olen teid lugemas käinud, olete kõik nii vaprad sellel teekonnal. Alustan pillide võtmisega kui algavad päevad, edasi süstimine vist oli Bemfola. Lühike skeem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ! Olen alustamas oma esimese Ivf-ga. Olen ärevil. Olen teid lugemas käinud, olete kõik nii vaprad sellel teekonnal. Alustan pillide võtmisega kui algavad päevad, edasi süstimine vist oli Bemfola. Lühike skeem.

Nii vahva, ka mina varsti alustamas, aga minul lühike skeem. Kus tegutsed ja mis põhjusel IVF? Kui vana oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 14.10 11:17; 21.10 17:21; 21.10 21:10; 08.11 18:26; 14.11 14:35; 17.11 11:12; 18.11 17:46; 26.11 19:56; 27.11 10:06; 30.11 20:22; 30.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletamatu viljatus, TÜ kliinikumis, 35. SUN85

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

@Leemur
Hei, mul on siis mingi selline skeem, 2 tsükli äev  alustasin estrofemi 3x2mg ja 12 päeval utrogestanit 3x päevas juurde. Siirdamine 18 päeval . Tegutsen NovaVitas. Külmas on 6.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kõrged. Vähemalt mulle arst nii ütles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt võttes peaks lühike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jäi nt selgusetuks, miks mina võtsin pille, aga osadele tehakse hoopis süst hormoonide välja lülitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel küsida ka taibanud ????

Aitäh selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kõrge? Kuidas sul oli enesetunne süstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

Mer. – mul oli süstimise ajal enesetunne täitsa ok. Doosid olid üsna väiksed – GonalF 125 ja 150. Lõpu poole läks kõht natuke punni, aga see ei häirinud. Paar päeva enne punktsiooni hakkas kõhus juba torkima. Olulisi kõrvalnähtusid ei olnud peale selle, et suvalistel hetkel tulid kuumahood peale ja palaviku tunne. Aga üldiselt ma usun, et läks üsna valutult. Saadi 17 rakku, kuigi ma arvasin, et tuleb rohkem. Ilmselt olid osad ebaküpsed.

Mariis1987 – kui vana su esimene laps on?

C

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.10 15:38; 16.10 13:27; 16.10 15:27; 22.10 09:53; 25.10 23:23; 17.11 10:44; 22.11 14:34; 27.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mer – pikk skeem tehakse tavaliselt juhul, kui munarakureservid on kõrged. Vähemalt mulle arst nii ütles ja mul on ka pikk skeem. Muidu oleks oht, et keha reageerib liiga tugevalt vms. Loogiliselt võttes peaks lühike skeem siis olema neil, kellel reserv madalam? Mulle endale jäi nt selgusetuks, miks mina võtsin pille, aga osadele tehakse hoopis süst hormoonide välja lülitamiseks. Aga ega ma seda arstilt sel hetkel küsida ka taibanud ????

Aitäh selgituse eest! Saan aru, et oled teinud IVF-i korra ja pika skeemi, kuna munarakureserv on kõrge? Kuidas sul oli enesetunne süstimiste ajal ja palju rakke saadi?

Mer.

Mer. – mul oli süstimise ajal enesetunne täitsa ok. Doosid olid üsna väiksed – GonalF 125 ja 150. Lõpu poole läks kõht natuke punni, aga see ei häirinud. Paar päeva enne punktsiooni hakkas kõhus juba torkima. Olulisi kõrvalnähtusid ei olnud peale selle, et suvalistel hetkel tulid kuumahood peale ja palaviku tunne. Aga üldiselt ma usun, et läks üsna valutult. Saadi 17 rakku, kuigi ma arvasin, et tuleb rohkem. Ilmselt olid osad ebaküpsed.

Mariis1987 – kui vana su esimene laps on?

C

Saab aastaseks kohe !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.10 09:03; 22.10 10:13; 25.10 21:54; 26.10 09:18; 26.10 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi, kuidas sinul läheb?

Tänan küsimast! Hetkel rohkem veritsenud ei ole. Õnneks sain töö ümber korraldada ja olen pea nädala kodus olnud ja väga palju puhanud. Aeg venib kohutavalt, aga neljapäev juba peaaegu paistab. Seniks hoian endiselt hinge kinni ja loodan parimat. Närvirakke on nädalaga kulunud ikka päris palju☺️ Kuidas Sul endal?

Loodan, et saad neljapäeval rõõmsaid uudiseid!

Minu elu kulgeb nagu ameerikamägedel- ühel hetkel olen kindel, et seekord läheb kõik hästi, juba järgmisel tabab täielik lootusetuse tunne ja seletamatu kurbus. Jälgin voolust kullipilgul ja iga väiksem varjund, mis on tumedam kui läbipaistev, ajab hirmujudinad peale???? ühesõnaga, mul ei ole endaga hetkel just kõige lõbusam aega veeta????

Lisaks mõtlen, et kas kõht peaks kinni olema? Mul ei ole.

Kas rinnad peaksid pidevalt valutama ja silmnähtavalt suuremad olema? Mul käib valu intensiivsus hooti ja suurusest ei saa ma ka midagi aru.

Õnneks on vahepeal veidi paha olla, nagu oleks seest õõnes, aga pigem õhtuti kui hommikul. Ja uni on mega hea, ainult magaks kui saaks.

<p style=”text-align: left;”>Esmaspäev tuleb õnneks aina lähemale, aga on ikka veel kaugel, ilmselt jõuan vahepeal hulluks minna????</p>

Mul samuti emotsioonid ühest äärmusest teise ning lisaks pidev hirm. Kohutaval kurnav on kogu see lugu. Just abikaasale ükspäev ütlesin, et esimese lapsega sai nagu rasedust nautida, aga praegu hoia hinge kinni, et püsima jääks 🙁

Käisin täna UH-s. Täpike oli nädalaga kasvanud ja südametegevus olemas, sain ka esimese pildi kaasa 🙂 Aga kahjuks hematoom täpselt samuti olemas ja kõnnin endiselt suht õhukesel jääl. Süstin edasi, rahulik režiim ja nädala pärast uus UH. Sümptomite koha pealt ütles, et iiveldamine võib alles praegu tulla, seega ära muretse liialt sümptomite puuduse pärast. Mul kõht kogu aeg tühi, isegi öösel ärkan vahepeal selle peale, et tunnen nälga. Lisaks käin minimaalselt korra öö jooksul wc-s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhhuu, Bi-Bi!!! Nii hea uudis,  loodan ja hoian pöialt, et kõik läheb jätkuvalt hästi????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 296 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november