Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 287 )

Teema: IVF oktoober-november

Postitas:
KĂ€gu

Bi-Bi, tore kuulda, et sul hĂ€sti! Mida sa hetkel sĂŒstima pead kui tohib kĂŒsida? Ma pean sĂŒstima nii Clexane kui Prolutexi.

Anne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Vabandust, et trĂŒgin teemasse, endal hetkel katset pooleli pole, aga vahetasime kliinikut ja tegutseme dr Mironova juures LTKHs, praegu sissejuhatav osa. Kas siin leidub tema patsiente? Kuidas temaga rahul olete? Mul on senistest visiitidest kuidagi kummaline tunne jÀÀnud.

V.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Bi-Bi

Bi-Bi, tore kuulda, et sul hĂ€sti! Mida sa hetkel sĂŒstima pead kui tohib kĂŒsida? Ma pean sĂŒstima nii Clexane kui Prolutexi.

Anne

No hetkel on stabiilne jah. Ravimitest on 3x 2mg Estrofem, 3x200mg Gepretix ja 1xProlutex sĂŒst pĂ€evas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

HĂŒperstimulatsioon

1. Liitun ka teiega. Mul selline lugu, et eile oli punktsioon (23 foliiklit saadi) ja kuna kĂ”ht hullult valutas, tulin erakorralisse. VĂ”eti kohe haiglasse sisse – hĂŒperstimulatsioon. Õnneks kerge v mÔÔdukas, ĂŒritavad saada mind tihti tualetis kĂ€ima. Aga kĂ”huÔÔnes oli vedelikku nĂ€ha. Olen vĂ€ga mures. Jagage palun kogemusi, kellel veel on nii olnud. Kui kaua see kestab ja mitme kuu pĂ€rast ĂŒldse on lootust, et saab siirdada midagi?
0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Vabandust, et trĂŒgin teemasse, endal hetkel katset pooleli pole, aga vahetasime kliinikut ja tegutseme dr Mironova juures LTKHs, praegu sissejuhatav osa. Kas siin leidub tema patsiente? Kuidas temaga rahul olete? Mul on senistest visiitidest kuidagi kummaline tunne jÀÀnud.

V.

Mina olin tema patsient eelmine suvi, ei jÀÀnud head muljet. Muidu tore inimene, aga iga kord rÀÀkis erinevat juttu ja vahetas ravimeid/skeeme ja ĂŒldse tundus, et ei saanud aru, et kes tal hetkel vastuvĂ”tul on. Seega ei alustanud ravi seal vaid lĂ€ksin ITK-sse tagasi.

Anne

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei, mul oli ka 5 pÀevase blasto siirdamine 12.10 aga mul VT 22.10. Kodust testi ei julgegi teha, sest pole veel kunagi postiivset testi nÀinud ja niikunii negat. Kas oled koduseid teste ka teinud juba?

Hei Leemur! Kuidas lÀks?

Minu katse on selleks korraks ebaÔnnestunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
mkristi

Minul peale punktsiooni esimesed pÀevad algasid 11 pÀeva peale punktsiooni ning kestavad juba 8 pÀeva. Hetkel vaid vÀhene mÀÀrimine, aga kas see on normaalne? Kuidas teistel olnud? Siirdamist ei tehtud, plaanis jÀrgmisel kuul.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

V.

Mina olin tema patsient eelmine suvi, ei jÀÀnud head muljet. Muidu tore inimene, aga kord rÀÀkis erinevat juttu ja vahetas ravimeid/skeeme ja ĂŒldse tundus, et ei saanud aru, et kes tal hetkel vastuvĂ”tul on. Seega ei alustanud ravi seal vaid lĂ€ksin ITK-sse tagasi.

Anne

AitÀh! Me lÀheme ka tagasi oma vana arsti juurde. Ma usun, et dr Mironova tahab head, aga mul ei teki temaga usalduse tunnet.

V.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TĂ€na veretest ja tulemus 0. Nii tĂŒhi tunne. Teine katse luhtus.

kiks

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oi, Kiks, tunnen kaasa! Kas pead vĂ€ikse pausi ja siis uuele ringile vĂ”i on sul ka midagi kĂŒlmas?

Anne

+1
0
Please wait...

Postitas:
Bi-Bi

TĂ€na veretest ja tulemus 0. Nii tĂŒhi tunne. Teine katse luhtus.

kiks

VĂ€ga kurbâ˜č Pikad paid ja loodan, et jĂ€rgmine kord Ă”nnestub. Ära kaota lootust!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hoopis teist laadi kĂŒsimus neile, kes ehk teist/kolmandat/neljandat pĂŒĂŒavad ja esimene ka IVF beebi. Kui kiirelt pĂ€rast esimest IVF beebit ja sĂŒnnitust uuele ringile olete lĂ€inud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Oi, Kiks, tunnen kaasa! Kas pead vĂ€ikse pausi ja siis uuele ringile vĂ”i on sul ka midagi kĂŒlmas?

Anne

KĂŒlmas ei oota midagi kahjuks.

Ei teagi kuidas edasi, kas minna kohe uuele ringile? VÔi lasta kehal puhata?

kiks

0
0
Please wait...

Postitas:
snertsu

V.

Mina olin tema patsient juuni-september. TĂ”enĂ€osus oli vĂ€ga olematu, aga esimese katsega Ă”nnestus. Hetkel 13 nd jookseb. Ta kidakeelne pisut, samas hĂ€sti sĂ”bralik ja tore.. midagi teadmata ei jÀÀnud kui kĂŒsida..

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒlmas ei oota midagi kahjuks.

Ei teagi kuidas edasi, kas minna kohe uuele ringile? VÔi lasta kehal puhata?

kiks

[/quote]

Kuidas sulle endale tundub? JĂ€rjekord vist paar kuud nagunii? Saad niikaua rahulikult vĂ”tta ja muudele asjadele keskenduda 🙂

Anne

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hoopis teist laadi kĂŒsimus neile, kes ehk teist/kolmandat/neljandat pĂŒĂŒavad ja esimene ka IVF beebi. Kui kiirelt pĂ€rast esimest IVF beebit ja sĂŒnnitust uuele ringile olete lĂ€inud?

3a pĂ€rast 🙂 Enne polnud valmis ĂŒldse. Ja ega kui ei Ă”nnestu, siis jÀÀbki nii, tegelen pojaga. Aitab kĂŒll, 7 ivf ja nĂŒĂŒd 8-as.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
musirulla

Tere,

Olen siin uus ja mĂ”tlesin veidi enda ivf kogemusest kirjutada, tuge leida ning ise teistele toeks olla, sest see on ikka pööraselt raske teekond ja emotsioonide virrvarr. Olen peale siirdamist endale alati lubanud, et ei tule siia lugema ja end veelgi enam pabinasse ajama, aga iga kord leian end lĂ”puks siit foorumist tuge otsimast. Olen alla 30 a vana ja mul on olnud 3 ebaĂ”nnestunud ivfi, esimese ja teise korra vahele jĂ€i kaks aastat. Teisel korral oli varajases staadiumis katkemine, see lĂ”i tĂŒkiks ajaks nö jalad alt ja masendus oli suur, jĂ€tsime mĂ”ned kuud vahele ja proovisime uuesti. MĂ”ned nĂ€dalad tagasi oli 3s ebaĂ”nnestunud katse…seekord olid analĂŒĂŒsid kĂ”ik heade nĂ€itajatega ja sellepĂ€rast soovitas arst kohe uuesti proovida. NĂŒĂŒd valmistume uueks kĂŒlmaringiks, sĂŒdames on ootused ja lootused ikka kĂ”rgel, kuid mĂ”istus on valmis jĂ€lle pettuma…
<p style=”text-align: left;”>Kas olete muutnud ka oma toitumist? PĂŒĂŒan sel korral alustada juba nĂŒĂŒd ravi alguses tervisliku menĂŒĂŒ jĂ€rgimist, mis tĂ€hendab minu jaoks siis eelkĂ”ige magusa söömise piiramist ja kindlatel kellaaegadel tervisliku  toidu söömist, nt hommikuti puder, muna, lisan menĂŒĂŒsse rohkelt vĂ€rskeid puu- ja juurvilju, snĂ€kkidena rosinad, pĂ€hklid jne. MĂ”istan, et suuremas pildis see vist suurt ei mĂ”juta, sest ega ma muidu ka ju ebatervislik toituja pole, aga selleks hetkeks on juba tunne, et pean endast kĂ”ik andma ja vĂ€hemalt katsetama.</p>

+1
0
Please wait...

Postitas:
milksu

Annan endast ka vahepeal mĂ€rku. Minul siis östriadooli tase ei olnud arsti jaoks piisav ja pidin tegema uue vereproovi nĂ€dala pĂ€rast. Ka see polnud piisav ja tehti igaks juhuks ultraheli. Selgus ikkagi, et olen sĂŒstimisega valmis ja tĂ€na juba kolmas pĂ€ev sĂŒstitud. Gonal f 225 ja luveris 75….tĂ€na hakkasid kerged munasarja torked ja selg kipub vĂ€sima. Enesetunne ok. KolmapĂ€eval ultraheli ehk siis nĂ€ha mis seal toimub.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil esimene laps 3a ja praegu hakkasime uuesti proovima. Oleks varem juba proovinud, aga otsustasin kaua imetada (ĂŒle 2a) ja siis ei tohi ravimeid vĂ”tta 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Laps sai just aastaseks, ja hakkasime see kuu proovima siis uuesti FETiga!
Ega enne 9 kuud saagi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Laps sai just aastaseks, ja hakkasime see kuu proovima siis uuesti FETiga!

Ega enne 9 kuud saagi!

Saab ikka varem ka kui ei imeta ja menses taastunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuna siin palju vastuseid teise jj ivf laste kohta, siis uurin, et kuidas see tĂ€psemalt kĂ€ib? NĂ€iteks kui embrĂŒod on kĂŒlmas, siis vĂ”tan mingi hetk kliinikuga lihtsalt ĂŒhendust ja palun jĂ€rjekorda lisada? Kas on mingi miinimum aeg ka (nt aasta) vĂ”i oluline, et enam ei imeta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mulle NovaVitas öeldi, et ei saa 😐

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tegelikult paljud kohad tahavad, et aasta oleks möödas sĂŒnnitusest, enam ei imetata ja tsĂŒkkel on enam-vĂ€hem taastunud (st mitu kuud peaaegu sama pikkusega tsĂŒklid ja kindlaks tehtud OV-d, kui on FET-siirdamine).
Kui kĂ”ik punktid tĂ€idetud, siis kirjutad/helistad arstile ja panete aja kirja. Kui mul kĂŒlmaring oli siis teste mingisuguseid ei tehtud, vaadati UHga seisu ja selle jĂ€rgi pandi kuupĂ€evad paika. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

22.oli siirdamine ja tĂ€na tegin esimese testi. Negatiivne oli 😐😐😐😐😐ma tean et vara sai.

0
0
Please wait...

Postitas:
kmkm

Tere, kallid naised!

Olen siin aastast 2012 olnud sage kĂŒlaline tervelt 5 aastat kuniks 2017 sĂŒndiski laps. NĂŒĂŒd tulin taas siia, mis on mu jaoks uskumatu, samas nostalgiline. Lugesin teid ja tuli soov kirjutada teile lohutuseks ja toetuseks.

Minu lugu on ĂŒpris keeruline. Last ĂŒritasime saada tervelt 10 aastat, neist 5 aasta jooksul toimusid IVF-id, 1 aasta enne rasestumist olime juba lapsendamise jĂ€rjekorras. Kokku sai tehtud:

4 tÀisringi ( tulemuseks oli ka 4 peetunud rasedust, keegi ikka ei suutnud leida pÔhjust miks me kaks tervet inimest ei rasestu ise ja miks rasedused peetuvad);

2 kĂŒlmaringi 0 tulemusega;

ja veel ĂŒks kĂŒlmaring, kui sĂŒndis laps.

Kauaoodatud rasedus polnud ka lihtne, sest algul leiti kaksikuid ja nĂ€dal hiljem… kolmikuid… tervis lĂ€ks kĂ€est Ă€ra, kaotasin vĂ€ga palju kaalus ja vaevu liikusin, siis leiti pĂ”hjus- kilpnÀÀrme ĂŒletalituses (mida pĂ”hjustas 3-kordne hcg) ja siis peetusid kaksikud ja ĂŒks jĂ€i tublisti kasvama. Edasi kĂ”ik lĂ€ks juba vĂ€ga hĂ€sti ja Ă”nnelikult.

VÀikese lapse kÔrvalt isiklikult mina polnud teiseks lapseks kuidagi valmis. Kuid vanus muud kui tiksus ja mÔte teisest lapsest mind rahule ei jÀtnud, seega otsustasin proovida Ônne viimast korda. Kui kodus on vÀike laps, siis uue IVF ajal ei jÔua sellele Ôieti mÔeldagi, sest jooksed ja tegeled lapse ja kodu ja muuga. Seega ootaja aeg ei olnud seekord pikk, kÔik kÀis suht kÀhku.

Juba enne veretesti sain aru, et olen rase, sest ka see kord lĂ€ks kehanahk imesiledaks. Nii oli ka eduka raseduse puhul. Tegin 11 pĂ€eval testi, mis andis ĂŒliĂŒliĂ”rna triibu, nö vihje triibule, kuid kuna minu puhul uriinikad nĂ€itavad maru hilja, Ă”ige triip on vaid kui hcg on 1000, seega lugesin seda vihjekest ikka Ă”igeks. Ning olin nagu alati raseduse ajal (1 trim) kuum nagu ahi.  Kuigi kĂ”ik need tunnused olid mu jaoks mitte mÀÀravad, sest teadsin, et neile toetuda ei saa. TĂ€na sain positiivse Hcg. Kui tavaliselt sellega naine rÔÔmustab ja lÔÔdvestub, minu puhul aga alles nĂŒĂŒd algab pikk ootus ja pĂ€ev korraga elamine. Kuna keegi ei tea miks rasedused peetusid ja mis aitas ĂŒhel siiski pĂŒsima jÀÀda. Mul eelmine kord oli prednisolon, mis lĂŒlitas autoimmuunsed vĂ”imalikud rĂŒnnakud Ă€ra. Kuid seoses tĂ€napĂ€eval toimuvaga otsustasime minu immuniteediga mitte mĂ€ngida ja neid tablette ma ei vĂ”tnud. NĂŒĂŒd jÀÀvad vaid sĂ€ilitavad tilgutid ja loota edule. Esimene verstapost 6 nĂ€dalat ja sĂŒda, siis 8 nĂ€dalat, siis 12 ja siis vĂ”ib natuke vĂ€lja hingata.

Mida ma selle pika pika jutuga tegelikult öelda tahtsin? Seda, et kuulake ennast ja minge oma unistuse poole! Kui kĂ”ndida ei jaksa enam, vĂ€hemalt lamage selles suunas 🙂 10 aastaga on mu mĂ”tetest ja hingest nii palju lĂ€bi kĂ€inud, lootused, kaotused ja loobumised. Peale viimast peetunud rasedust (nĂ€gin esimest korda sĂŒdametööd) ei tahtnud ma enam midagi IVF-dest ja rasestumisest kuulda, sest ei tahtnud enam kaotada. Siis lĂ€ksimegi lapsendamise teed, mille puhul andsin endale 2 aastat, ehk teadsin, et ca 2 aasta jooksul saangi emaks, mis on juba parem kui teadmatus ja lastetus. Ja teate mis? Me saimegi lausa ĂŒhe aastaga selle oodatud kĂ”ne… kui meile pakuti last. Paraku olin ma siis 8 nĂ€dalat rase kolmikutega ja tugevas toksikoosis, loobusime. Ja siiani hirmuga mĂ”tlen sellele, kui ma poleks end kokku vĂ”tnud ja uuesti viimast korda proovinud. Siis meil poleks TEDA, kes on nĂŒĂŒd meie jaoks kĂ”ik. Kui sĂŒdames ei suuda sa vastu vĂ”tta elu lapseta, siis proovi ja proovi veel. Aga anna omale aega, anna kehale aega taastumiseks! Ka isegi aasta aega. Oma vĂ”iduka IVF aastal hakkasin ma elama elu nautides, ma ĂŒritasin lihtsalt tunda mĂ”nu pisiasjadest, rohkem öelda kĂ”igele Jah! Mis on mu arust oluline- ma hakkasin tegelema kiirkĂ”nniga ja lĂ”puks jooksuga. Jooksin ka mĂ”ned pĂ€evad enne siirdamist ja tegin peale punktsiooni jĂ€rgmisel pĂ€eval pikka kĂ”ndimise distantsi, kui mĂ€letan Ă”igesti, oli 8km. See paneb vere kĂ€ima ja toob hapniku ja toitained vaagnasse. Muidu olin kontoritöötaja ja töö tĂ”ttu liikusin vĂ€he.

Mida veel. Olles raseduse ĂŒle elanud, olen endale selgeks teinud, et oodata mingeid tunnuseid  enne testi on sama hea kui ennustada mis ilm on sel pĂ€eval kahe aasta pĂ€rast. Hcg on veel niivĂ”rd vĂ€ike, et ei saagi tunnuseid olla. Ja kui oled esmasrase, siis ei pruugi midagi mĂ€rgata ega seostada rasedusega vĂ”i mĂ”tled iga asja peale, et on rasedus. Nt mul polnud ka kolmikrasedusega mingeid tunnuseid ala rind valutab, kĂ€id pissil, kĂ”ht kinni, kuskil miski, ei! Selleks on liiiiiga vara. Seega see kord ma olin juba nii rahulik, teadsin, et keha ei anna veel mĂ€rku ja kui miskit on, see vĂ”ib vabalt olla ka progesterooni ravimist, kogu lugu. Õiged tunnused algavad alates 6-7 nĂ€dalast, siis vĂ”ib alles sĂŒda paha olla (kolmikutega hakkas kohe 5 nĂ€dalal). Aga on rasedusi, kui ei tunnegi mingeid vaevusi, vaid kĂ”ht kasvab. Nt mul rind kasvas  lĂŒhiajaliselt valudeta 12 nĂ€dala paiku ja selliseks jĂ€i sĂŒnnituseni. Seega palun, Ă€rge piinake ennast tunnuste otsinguga. Ka iiveldusega vĂ”ib olla nii, et iiveldab iga pĂ€ev, ja siis paar pĂ€eva on hea olla, seal ajal muidugi kohe stress 🙂 MĂ”nel iiveldab hommikuti, minul nt oli rohkem Ă”htuti.

Muide see kord TÜ Kliinikus tekkis mul veidi konveieri tunne. Naisi oli nii palju, arstil protseduurid jĂ€rjest, visiidid, punktsioonid, siirdamine vahepeal, siis telefonikĂ”ned. Kuidagi varem tundus rahulikum, olen kĂ”ik ivf’id TÜKis teinud. Kas kellelgi ka selline mulje jÀÀnud?

LÔpetuseks soovin ma kÔigil kogeda Ônne saada emaks vÔi leida Ônne milleski muus.

Kunagi ĂŒks arst ĂŒtles meile: lĂ”pude lĂ”puks KÕIK saavad lapsed! Ja teate, nii see juhtuski. KĂ”ik-kĂ”ik minu sĂ”brad ja tuttavad, kes ka ĂŒritasid aastaid ja olid igasugused takistused ja lootusetused ĂŒle elanud, said oma lapsed!

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Vau, aitĂ€h viimasele! Me viis aastat proovinud. Kohe alguses oli katkemine. Siis 4.5a hiljem tuli rasedus ja peetumine I trim lĂ”pus. Oleme vĂ”tnud rahulikult, kuna 2a olime pĂŒĂŒdnud saime diagnoosiks seletamatu viljatuse. Ja ma 20ndate esimeses pooles niiet sai siis ise oodatud ja proovitud. NĂŒĂŒd kopp ees ja lĂ€bime uusi uuringuid ja pĂ”hjalikumaid. Kontrastaine uuring lĂ€hipĂ€evadel ees. Ja ma viimasel ajal nii vĂ€sinud ja lĂ€bi kĂ”igest sellest, lootusetu tunne kohe vahepeal peal, kuna midagi nagu viga meil pole, aga last ka ei saa. See teadmine juba, et kuskil on keegi kes olnud sarnases situatsioonis, kel peale nii pikka aega Ă”nnestus annab lootust.

Saadan kÔik oma head mÔtted ja soovid sinu poole teele, et tervet ja tublit beebit kÀtel saaksid hoida siis kui TA on.

+3
0
Please wait...

Postitas:
LuisaLotta

AitĂ€h jagamast, Kmkm! Hoian pöialt, et rasedus kulgeks edukalt! Eriti rahustas mind see sĂŒmptomite otsimise osa, sest ma olen super ĂŒlemĂ”tleja kui vĂ”imalus anda😀

Ma olen sinuga veidi sarnases olukorras- samuti aastaid ĂŒritanud last saada ja tekkinud rasedused on jĂ€rjest katkenud ja peetunud. Ja ka lapsendamise jĂ€rjekorda saame kohe kui meile pere uuring Ă€ra kirjutatakse, ootame seda juba mitu kuud, segased ajad seal ametis.

Hetkel on mul kĂ€sil 4. tĂ€isring ja tĂ€na nĂ€gin esimest korda elus sellist kombot, kus rasedus on samaaegselt emaka sees ja sĂŒda lööb!!! Neid kahte eraldi olen varem ka nĂ€inud… Olin tulemusest tĂ€iesti ĆĄokeeritud, sest tĂ€nane hommik algas mÀÀrimisega ja olin juba kindel, et on jĂ€lle selleks korraks kĂ”ik.  Aga vot siis 🙂

NĂŒĂŒd peab paar nĂ€dalat jĂ€lle pĂ€ev korraga elama kuni uue UHni ja palvetama, et mÀÀrimine endaga midagi kurba kaasa ei too… no kĂŒll vĂ”ib see raseduse algus habras olla…

Bi-Bi, kas sul on jÀtkuvalt kÔik stabiilne?

Kiks, sulle paid ja pea vastu!

+4
0
Please wait...

Postitas:
kmkm

AitÀh KÀgu heade soovide eest!

AitÀh LuisaLotta!

Ja palju Ă”nne sĂŒdameke puhul! Tahaksin ma ka olla nii kaugel juba)) Olen ka ĂŒle- ja ettemĂ”tleja. Aga nĂŒĂŒd raseduse puhul on mul nats kergem, kĂ”ik on kergem kui ĂŒks laps juba olemas. Muide, mul vĂ”iduka raseduse puhul mÀÀris ka! MÀÀris kokku vist 3 korda iga ca 60 pĂ€eva tagant. Alguses 5+6 umbes mÀÀris. Lihtsalt ĂŒks lootemuna asetses veidi liiga allpool. Hiljem mÀÀrimisi analĂŒĂŒsides sain aru, et see oli sel ajal, mil mul umbes peaksidki pĂ€evad olema (mul pikk tsĂŒkkel). Seega mÀÀrimine ei ole alati kohe paha.

Kaua nad pereuuringut kirjutavad? Meie 2015 ostsime tasulise 100 euro eest. Kirjutati kiiresti.

Muide, tuli meelde veel ĂŒks rahustus 😀 Kui ootate VT vĂ”i rasedus alguses ja tunnete kĂ”hus nagu pĂ€evad kohe-kohe algavad, alaselg pakitseb, siis muretseda ei ole vaja, see pole menses, see on seoses rasedusega muutused emakas annavad sellist aistingut.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hetkel on mul kĂ€sil 4. tĂ€isring ja tĂ€na nĂ€gin esimest korda elus sellist kombot, kus rasedus on samaaegselt emaka sees ja sĂŒda lööb!!! Neid kahte eraldi olen varem ka nĂ€inud
 Olin tulemusest tĂ€iesti ĆĄokeeritud, sest tĂ€nane hommik algas mÀÀrimisega ja olin juba kindel, et on jĂ€lle selleks korraks kĂ”ik. Aga vot siis 🙂

LuisaLotta, mul on nii hea meel! Hoian Sulle pöialt edaspidiseks!

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 287 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF oktoober-november