Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: IVF oktoober

Postitas:

Loon oktoobri IVF-ikate teema. Kes meil oktoobris siin tegutsemas on?

Ise käisin oktoobris arsti juures ja andsin teada, et olen valmis novembris minema külmale ringile. Andsin hulga vereproove. See on minu esimene külmaring ja esimest korda siirdatakse 2tk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 07.10 19:03; 09.10 12:53; 11.10 12:19; 15.10 19:32; 17.10 11:12; 19.10 09:42; 01.11 12:41; 05.11 12:15; 11.11 17:44; 12.11 09:30; 12.11 18:14; 14.11 11:13; 14.11 20:03; 15.11 12:23; 18.11 09:56; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ootab oktoobris külmaring. Teen OV teste parajasti. Plaanis siirdada loomulikku tsüklisse, st ilma rohtudeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 22:48; 24.10 13:15; 05.11 16:00; 09.11 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen homme oma esimesele siirdamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on homme punktsioon.

10. a kaksikutega kägu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.10 12:34; 09.10 12:37; 21.10 11:50; 21.10 12:54; 09.11 14:04; 11.11 16:20; 11.11 18:17; 12.07 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tunded seinast seina. Mul on 2 last olemas: 1. eelmisest kooselust ja 2. laps praeguse abikaasga ühine. Vahepeal oli ka üks peetunud rasedus.
Mul pole kunagi olnud probleeme rasedaks jäämisega. Olen teinud läbi kõik uuringud kuni hüsteroskoopiani välja ja tunnistati terveks.
Abikaasa sperma, nagu selgus, oli üsna raskes seisus, oligozoospermia. On saanud ravi terve aasta. Sperma kvaliteet on küll veidi paremaks läinud, nüüd on alumisel normi piiril. Rasedust ikka tulnud ei ole. 2 aastat oleme juba üritanud. Ja nüüd öeldi, et tuleb teha IVF.
Mina olen juba mitu kuud seda edasi lükanud, tahaks ju loomulikul teel last saada, nagu teisedki. Mehel on aga nii suur pesamuna soov.
Mina soovin ka last, kohe väga, aga mitte sellisel viisil.
Ma ei taha kunstliku stimuleerimist, ei taha süüa sünteetilisi ravimeid ega süstida ennast. Mehe poolt tunnen survet. See tundub nii ebaõiglane, sest mina olen ju terve.
Lohutage mind palun, et see pole nii hull

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 07:41; 29.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tunded seinast seina. Mul on 2 last olemas: 1. eelmisest kooselust ja 2. laps praeguse abikaasga ühine. Vahepeal oli ka üks peetunud rasedus.
Mul pole kunagi olnud probleeme rasedaks jäämisega. Olen teinud läbi kõik uuringud kuni hüsteroskoopiani välja ja tunnistati terveks.
Abikaasa sperma, nagu selgus, oli üsna raskes seisus, oligozoospermia. On saanud ravi terve aasta. Sperma kvaliteet on küll veidi paremaks läinud, nüüd on alumisel normi piiril. Rasedust ikka tulnud ei ole. 2 aastat oleme juba üritanud. Ja nüüd öeldi, et tuleb teha IVF.
Mina olen juba mitu kuud seda edasi lükanud, tahaks ju loomulikul teel last saada, nagu teisedki. Mehel on aga nii suur pesamuna soov.
Mina soovin ka last, kohe väga, aga mitte sellisel viisil.
Ma ei taha kunstliku stimuleerimist, ei taha süüa sünteetilisi ravimeid ega süstida ennast. Mehe poolt tunnen survet. See tundub nii ebaõiglane, sest mina olen ju terve.
Lohutage mind palun, et see pole nii hull

Lohutada v6in nii palju, et iga laps on ime. Kui ta synnib, siis see on midagi erakordset. Aga seda peaksid juba teadma.
Ma kartsin meeletult systimist ennast. Tegelikult see nii hull ei ole. N6elad imepisikesed ja need saab mees ka sulle teha.
Kogu selle “möllu” juures k6ige õudsam on see, et on v6imalik ka negatiivne vastus saada- st ei jäänud rasedaks. Aga kui sina oled kergelt rasedaks jäänud, oled sina ehk nende seas, kel õnnestub kohe esimesel korral.
See stimuleerimine ei ole nii hull, kui arvatakse. Algul oli eelarvamus, et laps ei oleks ju “loomulik”. Aga aja jooksul mõtlemine muutus. Tänapáeval on nii palju paare, kes vajavad arstide abi, et see on lihtsalt hämmastav. Sellest on saamas uus normaalsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tunded seinast seina. Mul on 2 last olemas: 1. eelmisest kooselust ja 2. laps praeguse abikaasga ühine. Vahepeal oli ka üks peetunud rasedus.
Mul pole kunagi olnud probleeme rasedaks jäämisega. Olen teinud läbi kõik uuringud kuni hüsteroskoopiani välja ja tunnistati terveks.
Abikaasa sperma, nagu selgus, oli üsna raskes seisus, oligozoospermia. On saanud ravi terve aasta. Sperma kvaliteet on küll veidi paremaks läinud, nüüd on alumisel normi piiril. Rasedust ikka tulnud ei ole. 2 aastat oleme juba üritanud. Ja nüüd öeldi, et tuleb teha IVF.
Mina olen juba mitu kuud seda edasi lükanud, tahaks ju loomulikul teel last saada, nagu teisedki. Mehel on aga nii suur pesamuna soov.
Mina soovin ka last, kohe väga, aga mitte sellisel viisil.
Ma ei taha kunstliku stimuleerimist, ei taha süüa sünteetilisi ravimeid ega süstida ennast. Mehe poolt tunnen survet. See tundub nii ebaõiglane, sest mina olen ju terve.
Lohutage mind palun, et see pole nii hull

Kui sa ei taha, siis ära tee, järelikult siis nii suur lapsesoov veel ei ole. Meil on ka põhjus mehes, ma ei ole kunagi tundnud, et see on ebaõiglane. See on meie ühine tee ja ühine soov. Mees toetab ka nii palju kui suudab.
Hulluks läheb minu meelest siis, kui pead asjatult muudkui vorpima tulemuseta katseid. Siis tekib küll küsimus, et kust jookseb piir. Mina olen teinud kaks täisringi, esimene õnnestus, külma ei jätnud midagi. Teine ebaõnnestus, külmas nüüd ootamas selle korra ülejäänud embrüod. Mul pärast kahte ravimisüstimist jah on küll küsimus, kaua ma jätkan, kui jälle ebaõnnestub. Aga esimese korra eel mul seda ravimihirmu ei olnud.
Süstimist ikka kartsin ja süstimise ajal oli endast natuke kahju ka esimesel korral, sest ümberringi kõik said ise lapsi. Aga teisel korral ei liikunud ükski närv enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 09:25; 17.11 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme mehega ka täiesti terveks tunnistatud, meil on nn seletamatu viljatus.
Oleme õnnelikud, et tänu IVF ile saime 10 a tagasi kaksikute vanemateks. 8 aastat lootsime et äkki kolmas tuleb loomulikul teel – ei tulnud. Nüüd loodame, et ka teine IVF õnnestub esimese korraga.
Täna sain oma munarakud kätte, neljapäeval lähen siirdamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.10 12:34; 09.10 12:37; 21.10 11:50; 21.10 12:54; 09.11 14:04; 11.11 16:20; 11.11 18:17; 12.07 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edu kõigile punktsioonile ja siirdamisele minejatele! Andke teada, kuidas läheb. Siin foorumit lugedes läheb aeg kuidagi kiiremini 🙂
Ise loodan vaikselt, et kahe raku siirdamine kaksikud tooks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 07.10 19:03; 09.10 12:53; 11.10 12:19; 15.10 19:32; 17.10 11:12; 19.10 09:42; 01.11 12:41; 05.11 12:15; 11.11 17:44; 12.11 09:30; 12.11 18:14; 14.11 11:13; 14.11 20:03; 15.11 12:23; 18.11 09:56; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil esimene IVF novembris. Mehel ega minul koos ega eraldi lapsi pole, IVFi soovitavad arstid sperma halva kvaliteedi tõttu.
IVF on raske teema, mis tekitabki inimestes erinevaid emotsioone. Mina nt ei oleks nõus doonorsperma kasutamisega, kuigi paljud paarid seda võimalust kasutavad, aga õnneks pidi abikaasa sperma IVFi jaoks sobima. Samas protseduur ise minus mingit solvumist, ebaõiglustunnet ei tekita. Kummalisel moel tundub kunstlik viljastamine minu jaoks igati loomulik rasestumise moodus. Ega ka mind ei rõõmusta ravimite võtmine ja kõik need protseduurid, aga see on väike hind selle eest, et abikaasaga ühine laps saada. Ootan oma IVF protseduuri suure ootusärevuse ja rõõmuga. Loomulikult tean, et ka IVF ei pruugi kohe õnnestuda, aga olen pärast peetumist juba 1,5 aastat vaadanud negatiivseid rasedusteste, seega ei usu, et väga hullemaks saab minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tänane ICSI sai tehtud. Meeleolu on hetkel hea ja ootusärevus hinges (püüame mitte üle mõelda, arst palus embrüole rahu anda 🙂 )! Huvitav on see, et arst määras veretesti ajaks juba järgmise nädala teispäeva. Olen ikka lugenud kahenädalasest ootamisest.

Lisaks mul on ülimalt hea meel, et otsustasime plastotsüstide siirdamise kasuks, sest tänasel visiidil kuuldud uudised olid veidi ehmatavad. Punktsioonil saadi 17 rakku, millest peale viljastamist (kahepäevased embrüod) saadi kolm neljarakulist ilusat embrüot (tänaseks alles vaid üks) ja terve “hunnik” kaherakulisi (tänaseks samuti alles vaid üks). Kuna mehe sperma on väga kehva kvaliteediga, siis kõik peale kahe embrüo osutusid sobimatuks. Seega 1 siirdati ja teine läks külma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere õhtust
Võtsin sõna viimati augustis. Meie kasutame oma viimase õlekõrre pesamuna saamisel. Minul kinnikasvanud munajuha,teine emakavälise rasesuseha eemaldatud ja abikaasal sperma proov pole ka just kõige parem. Kodus on kaks last 13aastane tüdruk ja 6 aastane poiss. Tegutseme Nova Vitas Dr.Karitsa juures. Hetkel võtan pilleja alates 22.10 peaks hakkama süstimine. Päris täpselt saan teada 17.10. Punktsioon ja siirdamine selle aasta 45 ndalal ehk al.6.11. Senini on kõik hästi. Arvestades ka seda et olen hormoonravile väga vastuvõtlik paisumise suhtes. Hetkel olen võtnud 1.5kg juurde 12 päevaga. Ei ole tihe külmkapi külastaja pigem valin mida haaran,aga see pillide teema mulle alati nii algul mõjunud. See ei kõiguta mind peaasi,et tulemus oleks rõõmusõnum. Soovin meile kõigile häid tulemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Uurin natuke maad enne alustamist. OLen teinud katseid enne itk, nüüd on plaan teha Nova Vitas. Kuidas on Nova Vitas skeemid. Kas erinevad ka teiste kliinikute skeemidest. Minu arst on nüüd dr Karitsa. Ta ütles,et varsti peaksin hakkama tablette võtma. Läks meelest küsida, mis tablette. Itk on meeles,et millalgi tuli hakata võtma estrofemi. Kas Karitsa mõtles ka ehk estrofemi.
Ma oleksin väga tänulik kui jagaksite oma kogemusi Nova Vita skeemidega.
Ette tänades:)

PÄikest!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 20:13; 09.10 20:53; 09.10 22:09; 17.10 17:28; 27.10 19:40; 30.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Uurin natuke maad enne alustamist. OLen teinud katseid enne itk, nüüd on plaan teha Nova Vitas. Kuidas on Nova Vitas skeemid. Kas erinevad ka teiste kliinikute skeemidest. Minu arst on nüüd dr Karitsa. Ta ütles,et varsti peaksin hakkama tablette võtma. Läks meelest küsida, mis tablette. Itk on meeles,et millalgi tuli hakata võtma estrofemi. Kas Karitsa mõtles ka ehk estrofemi.
Ma oleksin väga tänulik kui jagaksite oma kogemusi Nova Vita skeemidega.
Ette tänades:)

PÄikest!!

Minule kirjutas Karits reguloni. Kuna mina alles sel alal värske ei oska teiste haiglate/skeemidega võrrelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks neid üldse võtma peab. Mis nende eesmärk on.
Ma olen teinud itk 6 katset. Mitte kordagi ei ole pidanud võtma rasestumisvastaseid ravimeid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 20:13; 09.10 20:53; 09.10 22:09; 17.10 17:28; 27.10 19:40; 30.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks neid üldse võtma peab. Mis nende eesmärk on.
Ma olen teinud itk 6 katset. Mitte kordagi ei ole pidanud võtma rasestumisvastaseid ravimeid:)

Mina olen saanud aru nii. Pillid et ei toimuks ovulatsiooni. Peale pille süstid stimuleeritakse ovulatsiooni et munarakud valmiks ilusaks mummuks,mis siis välja võetakse ja pandakse mehe poisudega kokku. Oodatakse vaadatakse. Kes kokkusaavad ja on tublid mammid pannakse emakasse vastavalt oma soovile kas siis 1 v 2. Ja ülejäänud teeb juba loodus. See küll nii nagu mina seda omale tõlgendan. Kui olen millegist valesti arusaanud palun patandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Uurin natuke maad enne alustamist. OLen teinud katseid enne itk, nüüd on plaan teha Nova Vitas. Kuidas on Nova Vitas skeemid. Kas erinevad ka teiste kliinikute skeemidest. Minu arst on nüüd dr Karitsa. Ta ütles,et varsti peaksin hakkama tablette võtma. Läks meelest küsida, mis tablette. Itk on meeles,et millalgi tuli hakata võtma estrofemi. Kas Karitsa mõtles ka ehk estrofemi.
Ma oleksin väga tänulik kui jagaksite oma kogemusi Nova Vita skeemidega.
Ette tänades:)

PÄikest!!

Tere! Minul Nova Vitas Karitsa juures nov külmaring. Esimesel korral alustasin ka Reguloni võtmisega. Nüüd kui külmaring, alustan Estrofemiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 21:16; 10.10 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua Reguloni tavaliselt peab võtma enne kui süstid pihta hakkavad.
Täisringi puhul ma olen krõbistanud estrofemi ja süstinud gonalit jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 20:13; 09.10 20:53; 09.10 22:09; 17.10 17:28; 27.10 19:40; 30.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua Reguloni tavaliselt peab võtma enne kui süstid pihta hakkavad.
Täisringi puhul ma olen krõbistanud estrofemi ja süstinud gonalit jne.

Täpselt ei mäleta, kuid paar nädalat kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 21:16; 10.10 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MS_Tugrik, Pelgus on ka veretest ca nädala pärast. Ja ongi parem, vähem aega pabistamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 07.10 19:03; 09.10 12:53; 11.10 12:19; 15.10 19:32; 17.10 11:12; 19.10 09:42; 01.11 12:41; 05.11 12:15; 11.11 17:44; 12.11 09:30; 12.11 18:14; 14.11 11:13; 14.11 20:03; 15.11 12:23; 18.11 09:56; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile! Sooviksin omalt poolt julgustada teid, kes te kaalute, kas ikka tasub jne. Ja kui mitu katset on järjest ebaõnnestunud, siis katsuge ikka leida endas jõudu, et edasi minna (loomulikult, kui tervis võimaldab). Tean omast kogemusest, et see on mega raske. Meie alustasime oma pikka teekonda 2013. aastal ja alles sel aastal tekkis rasedus, mille kandsin lõpuni. Hetke seisuga olen väikese poisi ema ja praegu mõtlen, et iga keĺl võtaksin selle teekonna uuesti ette. Kõik need süstimised ja rohtude võtmised on ikka täiesti köki möki võrreldes sellega, kui su rinnale pannakse väike inglike, kes täielikult sinust sõltub. Olgu öeldud, et nelja aasta jooksul on mul olnud 4 täisringi, 10 siirdamist ja 3 varajast katkemist. Kõik katsed tegin Pelgus. Soovin teile kõigile palju edu ja õnnestumisi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei,hei kõigile!
Olen ka taaskord tagasi teie seas. Kodus kasvamas tänu IVF abile 1,4 aastane tüdrukutirts. Arsti konsultatsioonil käidud ja plaanis arvatavasti detsembris külmutatud embrüote siirdamine.Loodame ikka parimat:)
Triipe kõigile!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudu kõigile!

Minul on käimas esimene katse ja mõistagi ootused/ lootused on kõrged.
Kas kellelegi on tilgutatud veeni intralipiid lahus? minule arst soovitas.
Kas see on aidanud?
Internetist väga paju infot ma selle kohta ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et käime siis sama arsti juures:)
Minule ka arst tutvustas Intralipid ravimit. Mõtlen siin, et kas proovida või mitte… Pigem arvan, et ikka proovin, siis süda rahul:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pakuti samuti Intralipidi. Googeldasin. Infot ei ole just palju; osade uuringute kohaselt suurendab võimalust, osade kohaselt ei anna mingit tulemust. Lisaks ei ole Intralipid päris ilma rahata ka. Seega otsustasime mehega sel korral loobuda. Muidugi ei ole välistatud, et kui nüüd sel korral ISCI ei õnnestu, siis järgmisel korral proovime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellegil vaja grigonnet on 3tk pakuda jätke meil kirjutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnestumise ootamine on kurnav. Oma mõtetes olen kohe kohe lapsehoolduspuhkusele jäämas, endal selja taga 2 täisringi ja ees ootamas esimene külmaring. Tööl motivatsioon on olematu 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 07.10 19:03; 09.10 12:53; 11.10 12:19; 15.10 19:32; 17.10 11:12; 19.10 09:42; 01.11 12:41; 05.11 12:15; 11.11 17:44; 12.11 09:30; 12.11 18:14; 14.11 11:13; 14.11 20:03; 15.11 12:23; 18.11 09:56; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tunded seinast seina. Mul on 2 last olemas: 1. eelmisest kooselust ja 2. laps praeguse abikaasga ühine. Vahepeal oli ka üks peetunud rasedus.
Mul pole kunagi olnud probleeme rasedaks jäämisega. Olen teinud läbi kõik uuringud kuni hüsteroskoopiani välja ja tunnistati terveks.
Abikaasa sperma, nagu selgus, oli üsna raskes seisus, oligozoospermia. On saanud ravi terve aasta. Sperma kvaliteet on küll veidi paremaks läinud, nüüd on alumisel normi piiril. Rasedust ikka tulnud ei ole. 2 aastat oleme juba üritanud. Ja nüüd öeldi, et tuleb teha IVF.
Mina olen juba mitu kuud seda edasi lükanud, tahaks ju loomulikul teel last saada, nagu teisedki. Mehel on aga nii suur pesamuna soov.
Mina soovin ka last, kohe väga, aga mitte sellisel viisil.
Ma ei taha kunstliku stimuleerimist, ei taha süüa sünteetilisi ravimeid ega süstida ennast. Mehe poolt tunnen survet. See tundub nii ebaõiglane, sest mina olen ju terve.
Lohutage mind palun, et see pole nii hull

Mulle tundub et sa olet täitsa vales kohas sellise küsimusega. Siin on ikka koos need naised kes tahavad niiväga et teevad ivf. See on minu arust täitsa nomaalne ja mina kes ka teinud ivf ja õnnestus esimesel katsel.. tunnen küll et see on maailma parim asi mis minuga juhtunud on..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub et sa olet täitsa vales kohas sellise küsimusega. Siin on ikka koos need naised kes tahavad niiväga et teevad ivf. See on minu arust täitsa nomaalne ja mina kes ka teinud ivf ja õnnestus esimesel katsel.. tunnen küll et see on maailma parim asi mis minuga juhtunud on..

Kuhu siis sinu arvates kysija oma kysimusega pöörduma oleks pidanud??
Loomulikult siia. Siit saab ta vastused. Siit kuulis ta ka yhte negatiivsetest pooltest- et ei pruugi esimesel korral 6nnestuda. Sina 6nneks ei tea seda tunnet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 23:17; 17.10 22:19; 24.10 13:18; 30.10 13:01; 07.11 20:51; 09.11 14:01; 12.11 17:05; 12.11 19:48; 14.11 13:24; 15.11 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tervist, alustan siin oma teekonda, sest triibupüüdjatesse asja enam pole. käisin septembris lapil ja selgus, et munajuhad on läbimatud. mul 13 aastane laps, mehel eelmisest kooselust laps olemas. meie oleme 7 aastat üritanud ühist last saada. ei saa siiani aru, miks nii kaua diagnoosimisega aega läks. novembris esimene visiit itk-s dr. erlangi juurde. pole õrna aimugi, mis saama hakkab. kas mees võiks esimesel korral ka kaasa tulla?

triinu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 09:51; 28.10 16:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.