Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF pikk skeem vs lühike skeem

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: IVF pikk skeem vs lühike skeem

Postitas:

Esimene ivf (lühike skeem) teekond lõppes kahjuks tulemusteta. ☹ Nüüd plaanib arst pikka skeemi proovida.
Lühikesega mingeid kõrvalmõjusid praktiliselt polnud,  aga see pikk skeem tundub hirmuäratavam (et Diphereline süstiga nagu kunstlik menopaus tekitatakse. Et siis tekivad ka samalaadsed kõrvalnähud?)
Kel kogemusi mõlema skeemiga, kuidas võrdleksite neid kahte? Kumb endale kergem tundus? Ja mille põhjal arst teil otsustas ühe või teise kasuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:01; 08.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis järeldused sinu arst esimesest IVF ringist tegi? Mida tähendab, et skeem lõppes tulemusteta?

Olen aru saanud, et pika ja lühikese skeemi valitakse  tihti selle järgi, milline on naise munarakureserv. Kui on AMH kõrge, siis pika skeemiga suureneb hüperstimulatsiooni oht veelgi. Loomulikult on oluline ka vanus ja haiguslugu, aga tundub et AMH näitaja on väga suur otsustustegur.

Lühikese skeemiga osalevad ka naise enda hormoonid stimultasioonis. Pika skeemiga surutakse naise hormoonid täielikult alla ja tehakse stimulatsioon nö ”puhtalt lehelt”. Üldiselt on siis stimulatsiooni käigus munarakud ka ühtlasema kvaliteediga (rohkem küpseid).

Mul oli lühike skeem, sest AMH kõrge (7), samuti selgus ootamatult et FSH ja LH hormoonide suhe paigast ära (viitab vist anovulatoorsetele tsüklitele?). Tsüklid alati regulaarsed, kuid pikad (33-36 päeva). Tulemuseks oli palju munarakke, aga halb kvaliteet. Võib-olla tuleb järgmine ring siis pikk, ei teagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli just vastupidi kui eelmisel Käol. Kuna munaraku reserv kõrge, siis tehti kohe pikk skeem, et ei oleks hüperstimulatsiooni.
Pika skeemiga ongi lihtsam selle ohtu vältida, kuna oma hormoonid ei osale ja lihtsam on stimuleerida.
Mina võtsin ühe kuu jagu pille, siis järgnes puhastus ja siis hakkasin süstima ja suure reservi tõttu üsna väikeste doosidega (125-150). Saadi 19 rakku. Kui oled juba korra lühikest skeemi teinud, siis tead, mida tähendavad süstid ja punktsioon. Minu arvates pillid v hormoone vaigistav süst on seejuures kõige väiksem asi.

Ma usun et süsti ja pillide kõrvalnähud on suhteliselt sarnased. Nt mul tekkis üsna kohe “kuivus” ja üsna ebameeldiv oli olla.

Igatahes, ära karda ja jõudu! Kõik läheb hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis järeldused sinu arst esimesest IVF ringist tegi? Mida tähendab, et skeem lõppes tulemusteta?

Esimene ivf (lühike skeem) teekond lõppes kahjuks tulemusteta. ☹ Nüüd plaanib arst pikka skeemi proovida.

Natuke rakke saadi (mul ongi väga madal AMH), suht ok kvaliteediga, aga viljastumine jäi tulemuseta.
Aga selle pika skeemi kohta küll arst pillidest ei rääkinud, skeem peaks algama ühe Diphereliniga nädal enne päevi. Ja siis teatud hetkel Gonal + Ovitrelle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:01; 08.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ka, et see, kas pikk või lühike skeem, sõltub paljudest eri teguritest ja ole seotud sellega kas AMH on kõrge või madal (see võib olla üksnes üks mitmetest teguritest). Näiteks mul on AMH ülemisest norm piirist natuke kõrgem. Esimene kord tegime lühikese skeemiga (hüperioht tekkis mõlemal korral), teine kord pikaga ja pika skeemi näidustus oli see, et mul kipub tsükli algus nö venima (määrib mitu päeva enne) ja lühikese skeemi puhul olid munarakud pisut ebaühtlase arenguga (ei midagi hullu, aga saab paremini). Pika skeemi puhul on ka arsti vaates asjad parema kontrolli all.

Diphereline süsti pole mõtet karta. Minul kasutati seda stimulatsiooni ajal triggerina  munarakkude lõplikuks küpsemiseks (hüperiohu tõttu, sest ovitrelle süst on hcg-l põhinev ravim ja siis seda pole mõistlik kasutada) ning on ravim nagu kõik teisedki. Süstida oli teda natuke keerulisem, sest ravim on viaalides ja tuleb ise kokku segada. Muud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 20:15; 26.01 21:10; 26.01 21:42; 29.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile valiti lühike skeem ja arsti kommentaar oli vaid, et teeme meie eesmärgiks saada arvult vähem, aga rohkem kvaliteetsemaid. Nii ka oli.
(Ravimitele reageerisin hästi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene lühike skeem, teine pikk. Esimene skeem oli väga lihtne – Gonal-F pen-süstlaga süstid polnud üldse valusad (paar päeva lõpus oli üks teine süst, mida pidi ise segama, praegu nimi ei meenu, see oli veits ebameeldiv), punktsioon ei tekitanud mingeid kaebusi, pärast narkoosi panin kohe rõõmsalt ajama ja kõht andis õige pisut tunda, aga samas saadi väga vähe munarakke, vist oli 3, mis olid kõik kehvakesed. Sellest skeemist tekkisid kõrvaltoimena epileptiline episood ja lühike mälukaotus, mille tõttu pidin käima neuroloogi juures. Mu viljatusarst kinnitas, et see ei saa olla, samas neuroloog ütles, et kindlasti on, sest muud probleemi ei ole.

Pika skeemi puhul Diphereline süstist ei tekkinud mingeid kõrvalmõjusid. Ebameeldiv üllatus oli, et nüüd pidi tegema kaks süsti päevas – Bemfola ja Luveris. Ühte neist pidi veel ise segama ja oli jurakas süstal. Punktsioon oli ka palju raskem, nad ei pannud mind täiesti narkoosi, vaid ma olin pooluimas ja pärast oli kõht ikka päris valus mitu päeva, et oli raske kõndidagi. Aga saadi 19 munarakku, millest paljud olid väga hea kvaliteediga. Pärast oli ebameeldiv üllatus, et pidi Clexane 10 päeva süstima. Sellest katsest mul tekkis kilpnäärme ületalitus. Viljatusarst jällegi kinnitas, et see pole mingi probleem ja ei tulene viljatusravist, endokrinoloog jällegi ütles, et tuleneb küll ja nüüd on ravi peal.

Kumbki ei õnnestunud, aga õnneks on viimasest külmas 4 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas madala amh korral kasutatakse siis rohkem lühikest skeemi ja kõrge amh puhul pikka skeemi? Kui madala amh-ga saadakse lühikese skeemiga vähe rakke, nt kui viljastus, aga peetus, siis kas edaspidi skeemi muutmisel on üldse vahet? Kas pikk skeem saab anda rohkem võrdsema kvaliteediga rakke või kvaliteet jääb samaks ja pika skeemi puhul on lihtsalt asjad arsti vaates parema kontrolli all? Keegi teab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:49; 27.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas madala amh korral kasutatakse siis rohkem lühikest skeemi ja kõrge amh puhul pikka skeemi? Kui madala amh-ga saadakse lühikese skeemiga vähe rakke, nt kui viljastus, aga peetus, siis kas edaspidi skeemi muutmisel on üldse vahet? Kas pikk skeem saab anda rohkem võrdsema kvaliteediga rakke või kvaliteet jääb samaks ja pika skeemi puhul on lihtsalt asjad arsti vaates parema kontrolli all? Keegi teab?

Kõigile Su küsimustele vastata ei oska, aga elevanti süüaksegi tüki kaupa ????. Pika või lühikese skeemi kasutamise kasuks ei otsustata vaid AMH pinnalt vaid põhjuseid ühe või teise kasuks otsustamisel on erinevaid. Skeemi otsustab ikkagi Sinu raviarst.

Pika skeemi puhul on jah suurem tõenäosus saada rohkem ühtlasema kvaliteediga munarakke, sest enne selle tsükli algust, milles stimulatsioon toimub, on Su hormoonid pandud korraks pausile ehk tehtud n-ö restart ja munarakkude küpsemine algab puhtalt lehelt. Niimoodi on ka arstil rohkem kindlust, et munarakud küpsevad ühtlasemalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 20:15; 26.01 21:10; 26.01 21:42; 29.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas madala amh korral kasutatakse siis rohkem lühikest skeemi ja kõrge amh puhul pikka skeemi? Kui madala amh-ga saadakse lühikese skeemiga vähe rakke, nt kui viljastus, aga peetus, siis kas edaspidi skeemi muutmisel on üldse vahet? Kas pikk skeem saab anda rohkem võrdsema kvaliteediga rakke või kvaliteet jääb samaks ja pika skeemi puhul on lihtsalt asjad arsti vaates parema kontrolli all? Keegi teab?

Minul on olnud 5 lühikest ja sinna vahele üks pikk ja munarakkude kogus ei erinenud, ikkagi on mul keskmine olnud 3-4 munarakku. Kuna pikk ei andnud mingit eelist, siis arst otsustas edasi proovida jälle lühikestega

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 5 lühikest ja sinna vahele üks pikk ja munarakkude kogus ei erinenud, ikkagi on mul keskmine olnud 3-4 munarakku. Kuna pikk ei andnud mingit eelist, siis arst otsustas edasi proovida jälle lühikestega

Mul sama, et rakkude arv ei erinenud pika ja lühikese puhul, kuid pikal skeemil oli rakkude küpsemine natuke paremini ühtlasem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 20:15; 26.01 21:10; 26.01 21:42; 29.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 5 lühikest ja sinna vahele üks pikk ja munarakkude kogus ei erinenud, ikkagi on mul keskmine olnud 3-4 munarakku. Kuna pikk ei andnud mingit eelist, siis arst otsustas edasi proovida jälle lühikestega

Mõtlen ka, et kogus vaevalt muutub, lihtsalt lühikese skeemiga võib olla äkki keerulisem saada ühtlasema kvaliteediga rakke kindlaks ajaks. Samas olevat lühike skeem kehale parem, kui hormoone ei suruta täielikult alla ja tavaliselt on naistel ikka üks juhtiv folliikel, mis kasvab kõige suuremaks. Eeldatava punktsiooni ajaks peavad rakud olema nagunii enam-vähem kindlas suuruses. Ma lihtsalt ei kujuta ette, kas pikk skeem annaks kõigile küpsevatele rakkudele täpselt sama kvaliteedi, suuruse või jääks teiste kvaliteet ikkagi ühele alla. Kui nt üks rakk peatab laboris arengu, teine areneb edasi, siis kas pika ja lühikese skeemiga eksperimenteerides on üldse vahet? Täpselt sama kvaliteediga rakke äkki ongi võimatu saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:49; 27.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et kuna kõik näitajad korras ja usaldus raviarsti vastu suur,  siis ei hakanud isegi uurima enne IVFi süvitsi, et mis igasugused süsteemid olemas on.

Nüüd vaikselt mõtlesin, et loen siinseid IVFi teemasid ja avastangi lisainfot erinevatest skeemidest 🙂

Eelnevalt siis lugu lühidalt: triibupüüdmine alates 2018 juuli, LAP 2019 august, IUI juuni 2020. Järgnevad IUI-katsed on jäänud kõik katki, kuna ovulatsioon krutib end toredasti 28-30 päevase regulaarse tsükli juures meeldivalt nädalavahetusele ???? Muud näitajad mõlemal mehega korras, IVFi teekonda alustasime, kuna aitab küll ja vanust lisandub ka ja tahaks, et lapsel oleks ehk võimalus kohtuda ka oma kahe allesoleva vanavanemaga ja ühe allesoleva vanavanavanemaga. Soovime niikuinii vaid ühte last, seega miks mitte proovida teaduse abi. Õnneks oli laparaskoopia narkoosist väljatulemine kerge, seega selle pärast ei põe, et vaja jälle narkoosi alla minna.

Hetkel pooleli nn ettevalmistav periood ehk kestab pika skeemi algus. Alustasin pillide võtmist praeguse tsükli 2. päeval ehk 17.01. Eeldatav punktsiooni aeg praeguses ajakavas määratud 25.-26. veebruaril. Ootan põnevusega!

Pillid juba mõjuvad ja hormoonid igatahes möl-la-vad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et kuna kõik näitajad korras ja usaldus raviarsti vastu suur, siis ei hakanud isegi uurima enne IVFi süvitsi, et mis igasugused süsteemid olemas on.

Nüüd vaikselt mõtlesin, et loen siinseid IVFi teemasid ja avastangi lisainfot erinevatest skeemidest ????

Eelnevalt siis lugu lühidalt: triibupüüdmine alates 2018 juuli, LAP 2019 august, IUI juuni 2020. Järgnevad IUI-katsed on jäänud kõik katki, kuna ovulatsioon krutib end toredasti 28-30 päevase regulaarse tsükli juures meeldivalt nädalavahetusele ???? Muud näitajad mõlemal mehega korras, IVFi teekonda alustasime, kuna aitab küll ja vanust lisandub ka ja tahaks, et lapsel oleks ehk võimalus kohtuda ka oma kahe allesoleva vanavanemaga ja ühe allesoleva vanavanavanemaga. Soovime niikuinii vaid ühte last, seega miks mitte proovida teaduse abi. Õnneks oli laparaskoopia narkoosist väljatulemine kerge, seega selle pärast ei põe, et vaja jälle narkoosi alla minna.

Hetkel pooleli nn ettevalmistav periood ehk kestab pika skeemi algus. Alustasin pillide võtmist praeguse tsükli 2. päeval ehk 17.01. Eeldatav punktsiooni aeg praeguses ajakavas määratud 25.-26. veebruaril. Ootan põnevusega!

Pillid juba mõjuvad ja hormoonid igatahes möl-la-vad!

See on hea, et oma arsti usaldad. Nii ongi õige. Samas muidugi on alati kasulik juurde lugeda ka teiste kogemusi, et teaksid teemast rohkem ja, kasvõi oskaksid arstilt enda raviskeemi kohta nö õigeid küsimusi küsida vms.

Mul on elus kahjuks tulnud ette mitmeid kordi narkoosi all olla ja võin kinnitada, et punktsiooni narkoos on võrreldes nendega nagu “mängu”narkoos ja seda ei tasu üldse karta. Tõsi, segast olen ma ka punktsiooni narkoosist ärgates natuke ajanud (nt viimane kord ei saanud ma aru, et mind sõidutati palatisse tagasi ja soovisin oma käekotti, kuid nii kui õde ütles, et mu asjad on siinsamas mu kõrval, klikkisin ära, et ma veits villast ajasin), aga see on pigem minu eripära vist ????.

Loodan, et su ravi läheb hästi ja kulgeb libedalt ning plaanipäraselt! Samas, soovin ka pikka närvi ja vastupidavust kui kõik ei lähe kohe nii nagu plaanitud! ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 20:15; 26.01 21:10; 26.01 21:42; 29.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF pikk skeem vs lühike skeem