Esileht Lapse ootamine IVF rasedad ja progesteroon

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: IVF rasedad ja progesteroon

Postitas:
Kägu

Hei!

 

Palun jagage kogemusi, kui kaua olete progesterooni lisaks pidanud võtma?

Ma kasutan tablette 3x päevas, 1x päevas süst ja lisaks ka 2x päevas vaginaalsed kapslid. Lõpetama peaksin 9 nädala jooksul. Olen lihtsalt lugenud, et enamik nagu on OSCARini välja proget lisaks tarbinud.. kuidas Teil on kogemus?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12nda nädalani iga rasedusega pidanud võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12nda nädalani iga rasedusega pidanud võtma.

 

Taas üks 12 nädala kogemus, huvitav miks siis minul 9 nädala pealt lõpetatakse.. loodan, et see on ikka okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12nda nädalani iga rasedusega pidanud võtma.

Taas üks 12 nädala kogemus, huvitav miks siis minul 9 nädala pealt lõpetatakse.. loodan, et see on ikka okei.

Ehk peitub põhjus sinu haigusloos. Küsi kindlasti arstilt üle, kui see sind piinama jääb. Mingilt maalt toodab keha ise progesterooni piisavalt ja tegelikult polegi vaja lisaks tarbida peale seda. Tegemist siiski teoorias toimivaga ja päris ravi tuleb igale patsiendile vastavalt kohandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tarvitasin kuni oscarini ja siis hakkasin vähendama, ehk natuke rohkem kui 12 nád

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli mõlema IVF-rasedusega üsna lühidalt naturaalne proge (5.-6. nädalani?), sealt edasi paar nädalat Duphastoni ja 8.-9. nädalast oli sellega ka lõpp. Lapsed on juba suured, 8 a ja 6 a.

 

Minu mälestused on küll päris kauge aja tagant, aga tookord jäi mulle mulje, et TÜKis lõpetataksegi progega ruttu, teised kliinikud määrasid “igaks juhuks” kõigile naturaalset proget 12. nädalani (mis oli ka väga kallis, vähemalt tookord proge ei kuulunud IVFiga seoses hüvitatavate ravimite nimekirja, nüüd ma pole enam ammu kursis). Ma julgustasin end toona sellega, et TÜKil on ju IVFiga väga head tulemused, ning hästi kõik läkski. 🙂

 

Usaldagem oma arste. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesest lisaprogesteroon ei tee rasedusele midagi paha, kui seda ka võtta kuni 12.nädalani. Enamasti öeldakse, et 12.nädalaks toodab platsenta juba ise küllalt progesterooni. Ehk sul polnud näit nii väike vms, aga küsi oma arsti käest ikka üle. Aga miks sul on 3 sorti erinevas vormis progesterooni ja kindlasti ei saaks neid ju kõiki korraga ja pauguga ära jätta, ikka tasapisi. Küsi arsti käest üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesest lisaprogesteroon ei tee rasedusele midagi paha, kui seda ka võtta kuni 12.nädalani. Enamasti öeldakse, et 12.nädalaks toodab platsenta juba ise küllalt progesterooni. Ehk sul polnud näit nii väike vms, aga küsi oma arsti käest ikka üle. Aga miks sul on 3 sorti erinevas vormis progesterooni ja kindlasti ei saaks neid ju kõiki korraga ja pauguga ära jätta, ikka tasapisi. Küsi arsti käest üle.

 

Kolisin ise viljatusravikliinikust juba nn välja ja tavalises kliinikus arst ei osanud midagi kosta. Doose vähendan järk järgult küll paar päeva jooksul aga sisuliselt jah siiski 2 päevaga lõpetan kõik. Eks tuleb siiski arsti ilmselt usaldada ja mitte siin ise üle mõelda, ju ta põhjusega selline plaani ikkagi paika pani. Olen nüüd veel ühel kuulnud, et lõppeb 9 nädalal ära, ei olegi päris ainus maamunal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli märtsis esimene siirdamine Dr. Ehrenbergi käe all, pidin võtma Duphastoni punktsioonist kuni koduse rasedustestini(test oli positiivne), edasi mitte. Usaldan arsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei pidanudki võtma mitte midagi.

Usalda arste, järelikult sul nii pikalt pole vaja võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alguses öeldi et kuni 9 nädalat ja peale UH-d 9. nädalal arst ütles, et võtaksin ikka kuni 12 nädala lõpuni. Eks oleneb vanusest , arstit , haigusloost jne. Mul endal proge näit oli korras aga ikka pidin küünlaid kasutama, ma isegi ei küsinud miks.  Parem usaldasin arsti, ju siis on vaja 🙂 Praegu 34 nädalat.

Eks see küünaldega mässamine oli tüütu, kuid siiski seda kõike väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine IVF rasedad ja progesteroon