Esileht Lapse ootamine IVF rasedus ja lennureisid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: IVF rasedus ja lennureisid

Postitas:

Tere! Aasta alguses ootab ees uus täisring ja märtsis lennureis. Küsimus, et kui see katse peaks õnnestuma, siis kui suur risk on lendamine? Või sihtkohariigis ringi liikumine? Oleme reisidel alati palju jala käinud, aga ilmselt tasuks seekord rentida auto?
Küsin kõike ka oma arstilt kindlasti, aga huvitaks ka isiklikud kogemused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 10:24; 29.12 14:06; 29.12 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf rasedus ei erine kuidagi tavapärasest rasedusest.
Ja nii varases rasedusjärgus ei ole lendmine normaalsele rasedusele kahjulik (kui nüüd mingit katkemisohud jms välja jätta.

NB! Mul endal ka ivf rasedus!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf rasedus ei erine kuidagi tavapärasest rasedusest.

Ja nii varases rasedusjärgus ei ole lendmine normaalsele rasedusele kahjulik (kui nüüd mingit katkemisohud jms välja jätta.

NB! Mul endal ka ivf rasedus!

Noh, natuke ikka erineb, olenevalt sellest, mis põhjustel IVFi vaja on ju.

Mul on üks IVF-rasedus selja taga, aga kaheksa aastat tagasi ja siis ei soovitatud lennata enne, kui teisel trimestril. Aga aega on mööda läinud ja võimalik, et ka tõekspidamised muutunud, seepärast küsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 10:24; 29.12 14:06; 29.12 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVF rasedus erineb ainult nii palju, et rasedaks jääd teisiti ja pärast positiivset tulemust pead võib-olla rohkem ravimeid tarvitama, kui tavarase (kuigi nii öelda tavarasedad kasutavad ka duphastoni/gepretixi ja verevedeldajat).

Lendamine pole keelatud, kui just arst teisiti ei ütle. Öeldakse, et teine trimester on see aeg, kus soovitatakse reisid ära reisida.
Tuttav sai positiivse vastuse peale IVFi ja lendas kohe pikale reisile, rasedus püsis ja arst ei keelanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 14:15; 29.12 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teadsin ka, et kui ivf õnnestub, siis ees ootab väga pikk lennureis. Lendasingi 8 nädalat rasedana ja tagasi 12 nädalat rase. Ämmaemandale see muidugi ei meeldinud, aga kõik läks väga hästi ja mingeid kaebusi reisil ei tekkinud. Kirjutati verevedeldus sûstid, mida lennates tegin ja üritasin tihti ringi liikuda lennu ajal. Kohapeal sai väga palju kõnnitud ja see on beebile ainult hea, et veri aga kogu aeg liiguks.
Hetkel 17 nädalat rase ja kõik hästi:)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 14:31; 29.12 16:30; 29.12 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teadsin ka, et kui ivf õnnestub, siis ees ootab väga pikk lennureis. Lendasingi 8 nädalat rasedana ja tagasi 12 nädalat rase. Ämmaemandale see muidugi ei meeldinud, aga kõik läks väga hästi ja mingeid kaebusi reisil ei tekkinud. Kirjutati verevedeldus sûstid, mida lennates tegin ja üritasin tihti ringi liikuda lennu ajal. Kohapeal sai väga palju kõnnitud ja see on beebile ainult hea, et veri aga kogu aeg liiguks.

Hetkel 17 nädalat rase ja kõik hästi:)

Et siis ühesõnaga meditsiinipersonal seda pigem ikkagi ei soovita? Kui eelmine kord rase olin, siis oli see jutt, et kui, siis teisel trimestril, aga parem üldse vältida.

Siin kellelegi eespool kirjutanud Käole: IVFi vajaval naisel võib probleemiks olla ka see, et rasedused tekivad, aga ei jää püsima, sel juhul erineb ju väga palju tavarasedusest see IVFiga saavutatu.
Mina näiteks olen 2x ise rasedaks jäänud, aga on katkenud väga varakult. See ka ainus siiani tuvastatud põhjus, miks me ise lapsi ei saa, sest midagi muud leitud ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 10:24; 29.12 14:06; 29.12 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian, et ei ole erinev, sest ka tavarasedal võivad rasedused peetuda mis iganes põhjusel, sama võib olla ka IVFi puhul.
Sa ei ole ainuke, kes arvab et kui rasedus on tekkinud IVFiga, et siis on see kuidagi pärast raseduse tuvastamist erilisem või et nüüd peaks olema riskirase sellepärast. Kahjuks mu paljud tuttavad arvavad sama. Algus lihtsalt on teistsugune kui naisel, kes jäi ise ootele.
Mul on olnud üks edukas IVF, teine rasedus peetus, kolmandat korda plaanin IVFiga õnne (kui just nüüd enne külmaringi ei õnnestu ise rasedaks jääda).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 14:15; 29.12 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teadsin ka, et kui ivf õnnestub, siis ees ootab väga pikk lennureis. Lendasingi 8 nädalat rasedana ja tagasi 12 nädalat rase. Ämmaemandale see muidugi ei meeldinud, aga kõik läks väga hästi ja mingeid kaebusi reisil ei tekkinud. Kirjutati verevedeldus sûstid, mida lennates tegin ja üritasin tihti ringi liikuda lennu ajal. Kohapeal sai väga palju kõnnitud ja see on beebile ainult hea, et veri aga kogu aeg liiguks.

Hetkel 17 nädalat rase ja kõik hästi:)

Et siis ühesõnaga meditsiinipersonal seda pigem ikkagi ei soovita? Kui eelmine kord rase olin, siis oli see jutt, et kui, siis teisel trimestril, aga parem üldse vältida.

Siin kellelegi eespool kirjutanud Käole: IVFi vajaval naisel võib probleemiks olla ka see, et rasedused tekivad, aga ei jää püsima, sel juhul erineb ju väga palju tavarasedusest see IVFiga saavutatu.

Mina näiteks olen 2x ise rasedaks jäänud, aga on katkenud väga varakult. See ka ainus siiani tuvastatud põhjus, miks me ise lapsi ei saa, sest midagi muud leitud ei ole.

Esimesel trisemestril on ohtlik lennata just katkemisohu tõttu. Rõhkude erinevus ja sundasend soodustab seda veelgi. Minul mingit ohtu ei tundunud olevat aga risk jääb alati.
Mu ämmakas ütles et 4-5 tundi oleks veel ok, mul oli 7h vahepeatusesse ja 15h sealt edasi. Selle peale loomulikult iga arst ahhetaks.
Tee nii nagu süda ütleb. Mina läksin hoiatusest hoolimata ja läks kõik hästi:)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 14:31; 29.12 16:30; 29.12 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui pikad on lennureisid ja pea kindlasti nõu enne oma arstiga. 4-5 tundi ei ole mingi probleem üldiselt. aga oleneb ka mis rohud sulle määratud on. kui on Clexane vms, siis pikema lennureisiajal tuleb ka selle kasutamist ajastada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin crinone geeli ja sain ilusti ajastada ja panna ka lennu ajal.
Ja süstisin enda koha peal vere vedeldajat, keegi ei vaadanud imelikult, seda teevad ka mitte rasedada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 14:31; 29.12 16:30; 29.12 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole küll ivf rasedus, aga 8-9 nädalal olid ka pikad 10+ tunnised lennud ees ootamas. Arst ei öelnud midagi halba selle peale. Kirjutas vaid süstid välja, mida enne lendu teha, et trombioht väiksem oleks. Mainis lihtsalt, et jooksin palju vett, võimalusel liiguksin ja soovis head reisi. Kôik läks hästi 🙂

Pigem ei soovitata esimesel trimestril lennata/reisida seetõttu, et endal on tihtilugu enesetunne kehv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine IVF rasedus ja lennureisid