Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: ivf ravimid

Postitas:
Kägu

Tere, kes on läbinud IVFi, kuidas te olete hakkama saanud ravimikuludega?

Näiteks pean ma 1 kuus  ostma ca 360€ eest ravimeid (sh, progesterooni süstid, clexane süstid, estrofem tabletid, progesterooni küünlad, immunsust pärssivad ravimid, süstlad )

Minul on käsil elu 1. IVF ja see tundub hetkel hirmutavalt kallis. Ma ei tea,  kuidas ma leian selle raha, et 360€ x 9 kuud maksta.
arst enne ka midagi ei maininud et selliseid summasid tuleb välja käia, arvasin, et HK maksab ravimite hüvitist, aga tuleb välja, et ei maksagi. Mainisin seda talle ka, aga nüüd kus test +, siis ta kirjutas mulle samad rohud ja arved on meie pere sissetuleku kohta ikkagi väga suured.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub vanusest. Kui oled alla 40 (k.a.) ja ravikindlustatud, siis ravimid on 100% soodustusega. Mina olen 39, ravimite eest olen siiani maksnud 4 eurot.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need konkreetsed ravimid pole vist haigekassa poolt soodusega. Eks jah see on luksus, aga samas maksavad mujal maailmas ühe IVFi eest tuhandeid kui mitte kümneid tuhandeid eurosid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Estrofem, clexane ja immuunsust pärssivad ravimid peaks ikka sooduses olema. Ainsana ei kompenseeri haigekassa progesterooni. Ja eriti kallid on progesterooni süstid. Tarvitama pead neid ilmselt umbes kolm kuud, siis tavaliselt jäävad ka kõik ravimid ära. Clexanet, kui on trombioht, siis kauem. Mingist hetkest alates on ka õigus saada täiendavat ravimihüvitist ja see rakendub automaatselt apteegis. https://www.haigekassa.ee/ravimihuvitis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kliinikus tegutsed? Olen kaks korda läbi teinud ja arve kokku alla 20 euri olnud, kõik soodustusega.Mul oli lühike skeem, ovaleap, cetroite ja siis lõpus diphereline.Pärast punktsiooni clexane ja medrol.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimetatud ravimeid tõesti Haigekassa ei kompenseeri. Kui on vaja Celxanet ikka süstida, siis ongi 14 euri 10 süstlaga karp. Proge ka jah kallis. Estrofemi ma ise ei talu, korra ostsin väja, aga ei mäleta, mis maksis. Aga no maitea, kui sul on test positiivne, siis on minu arust kohatu 360 euri pärast kuus hädaldada. Teised naised, kes on üle 41, kulutavad tuhandeid eurosid ja tulemust ei pruugi olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimetatud ravimeid tõesti Haigekassa ei kompenseeri. Kui on vaja Celxanet ikka süstida, siis ongi 14 euri 10 süstlaga karp. Proge ka jah kallis. Estrofemi ma ise ei talu, korra ostsin väja, aga ei mäleta, mis maksis. Aga no maitea, kui sul on test positiivne, siis on minu arust kohatu 360 euri pärast kuus hädaldada. Teised naised, kes on üle 41, kulutavad tuhandeid eurosid ja tulemust ei pruugi olla.

50% soodustus neile ju on? Minul küll oli ja seda kogu 5 a jooksul, mil seda rada käinud olen. Lisaks, kui aasta jooksul kulutasin ravimitele teatud summast rohkem, tuli ka lisasoodustus. Seda siis nii estrofemile, clexanele, prednisoloonile..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei jää need raseduse lõpuni (võib olla trombiriski oma jääb). Nt immuunsüsteemi pärssiv ravi on lühiajaline. (Mulle isiklikult see ei sobinud ja katkestasin ravi). Võta seda kui investeeringut. Ma olen kokku kulutanud umbkaudu 5000 eurot, seega suht raske samastuda, tõsi see oli mul aasta peale, kuid nii mitmelgi kuul maksin kogu palga otse kliinikule. Ravimite osas isegi ei pidanud arvestust. Kui need kõik sulle välja kirjutatud, siis on sul suht raske juhtum. Kui laps ükskord käes, on talle ka kulud – vankrid, asjad, mähkmed, turvatool jne. Võta seda kui investeeringut õilsa eesmärgi nimel. Tähtis on ju lõpuks ikkagi lõpptulemus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

IVFiga laps saada on luksus. Kui Sul pole raha isegi ainult osade ravimite jaoks, pole Sul seda luksust võimalik omale lubada.
Kogu IVFi protsessi reaalne maksumus on tuhandeid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta seda ettevalmistusena lapse kasvatamiseks. Kuidas kavatsed lapsevanem olla kui pole sääste ega igakuist vaba raha? Lapsed SÖÖVAD raha.

Kui leiad täna oma peres finantsilise võimekuse ravimite eest maksta, saad tulevikus lapsega majanduslikult hakkama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA.

Väga tore, et kommenteerijatel siin on iga kuu  400€ “vaba” raha, et maksta ravimite eest millega pole 100% garantiid, et ma selle lapse ka saan! Huvitav, mitu ringi olete valmis niimoodi maksma “lootuse” eest? Mul ei ole võimalik aastaid maksta tuhandeid eurosid ravile.

Siiski peaks arstide KOHUSTUS olema ENNE teavitada, mitte eeldada, et inimesel on 4000€  olemas ravimiteks! Kui IVF on Eestis tasuta, siis peaks ka ravimid olema tasuta. Mind ei hyvita eriti, et keegi peab maksma, mina olen alla 40 ja ei peaks maksma sentigi.

Meie puhul on probleem mehes ja ei saagi aru, miks ma pean kõiki neid ravimeid endale sisse sööma, panema süstima.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No võid ju ka uue viljaka mehe leida. On odavam?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära tee siis IVFi kui sulle ei sobi mitte miski. Mitte tegemine on täiesti tasuta ja garanteeritud tulemusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA.

Väga tore, et kommenteerijatel siin on iga kuu 400€ “vaba” raha, et maksta ravimite eest millega pole 100% garantiid, et ma selle lapse ka saan! Huvitav, mitu ringi olete valmis niimoodi maksma “lootuse” eest? Mul ei ole võimalik aastaid maksta tuhandeid eurosid ravile.

Siiski peaks arstide KOHUSTUS olema ENNE teavitada, mitte eeldada, et inimesel on 4000€ olemas ravimiteks! Kui IVF on Eestis tasuta, siis peaks ka ravimid olema tasuta. Mind ei hyvita eriti, et keegi peab maksma, mina olen alla 40 ja ei peaks maksma sentigi.

Meie puhul on probleem mehes ja ei saagi aru, miks ma pean kõiki neid ravimeid endale sisse sööma, panema süstima.

Natuke vastutust võiks ikka enda õlgadele ka võtta. Ilmselgelt sul interneti kasutamise oskus on olemas kui sa tee siia foorumisse leidsid. Samamoodi oleks võinud esmalt kodutöö ära teha ja siis arstile küsimusi esitada 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA.

Väga tore, et kommenteerijatel siin on iga kuu 400€ “vaba” raha, et maksta ravimite eest millega pole 100% garantiid, et ma selle lapse ka saan! Huvitav, mitu ringi olete valmis niimoodi maksma “lootuse” eest? Mul ei ole võimalik aastaid maksta tuhandeid eurosid ravile.

Siiski peaks arstide KOHUSTUS olema ENNE teavitada, mitte eeldada, et inimesel on 4000€ olemas ravimiteks! Kui IVF on Eestis tasuta, siis peaks ka ravimid olema tasuta. Mind ei hyvita eriti, et keegi peab maksma, mina olen alla 40 ja ei peaks maksma sentigi.

Meie puhul on probleem mehes ja ei saagi aru, miks ma pean kõiki neid ravimeid endale sisse sööma, panema süstima.

Alustame ilmsest loogikaveast- kui sul kulub 4000 siis sa ju käid rasedaks ja said lapse. Negatiivse tulemuse saad teada 2nädalaga ja kauem ei pea ravimeid tarvitama. Oatadki korraga miinimumkoguse ravimeid välja ja elad üks päev korraga. Aga sina said positiivse tulemuse ja ikka ei sobi.

Su peale teksti järgi ütleks et ka päris tasuta ei pruugi sa palju ringe vastu pidada. Kui ühe ringi ajal nii ebastabiilne juba oled siis parem anna endast kõik ja veel natuke, tarvita ravimeid nagu pead jne siis ei pea rohkem tegema seda. Ravimid kirjutatakse ikka asja pärast ja tulemuse nimel.

Mitu ringi sa ise teha suudaksid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab nagu Elite. Said heasse kliinikusse tasuta protseduuri, sul õnnestus ja nüüd ikka ei sobi sest määrati toetav ravi. Mine ITKsse siis, seal pole ühtki ülearust liigutust ega ravimit, eduprotsent ka vastav.

Tõesti, ivf ei ole kohustuslik. Sa ei PEA seda tegema kui ei meeldi.

Ps. kümnendast nädalast saad enamuse ravimid lõpetada, soovi korral Clexane jääb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen just ITK. minu arst on selline, kellelt ei julge midagi küsidagi. räägib nii vähe, kui võimalik ja nii palju, kui vaja. iga küsimus, mis olen esitanud ta küll vastab mulle, aga pikka juttu pole ja 0 emotsiooni, empaatiat.. õudne. kogu see asi on nii traumeeriv minu jaoks.. need süstid on veel väga valusad, terve keha on mul sinikaid täis ja ega arst ei ütle ju kui kaua neid võtma peab. olen küsinud.kirjutab ainult retsepte juurde.  tänaseks olen teinud ca 120 süsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin enne, et olen pea 5000 kulutanud. Ma olen ka selles vanuseklassis, et IVF ise on tasuta. Raha kulus mul hoopis IUI ja doonori peale, kuna IUI saab ainult teatud arv kordi tasuta proovida. Kah mehepoolne viga, et doonori võtsime. Olin lihtsalt kindel, et ma rasestun ka ilma IVFita. Aga nii ei läinud.

Arvestades seda ravimikogust, mis sulle raseduse säilitamiseks on välja kirjutatud, peaksid olema õnnelik, et need on sulle kirjutatud ja et on olemas ravimid, mille abil saad rasedaks jääda. Sellist kogust ravimeid kirjutatakse välja rasketel juhtudel. Minul ei olnud mingit progesterooni, estofemi, clexane jne. Oli ovitrelle süst ajastamiseks ja kõik (oli IVF).

Kas mees siis ei saa aidata, kui viga üldse ka temapoolne oli? Kahe palga peale võiks ehk olla võimalik säästa lühiajaliselt sellist summat. Miskipärast arvan, et kukud pikali, kui lõpuks näed, mis summad lapse peale kuluvad…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kulus lapse saamiseks ca 19 000.

Enne viljatusravi nõelrav ja toidulisandid lootuses et õnnestub ise, ei õnnestunud.

kolm ringi ITKs riiklikult, ravimid tuli ikka ise maksta, ei õnnestunud

kaks ringi Sõritsa juures tasulises, koos põhjalike tasuliste geneetiliste uuringutega, samade ravimitega mis Sul, lisaks mitmesaja euro eest kuus toidulisandeid mulle ja mehele (meil ka mehepoolne põhjus) – õnnestus.

Kokku tegin süste nii palju et mul on kolimiskasti täis süstlaid garderoobikapi nurgas, elasime aastaid nii, et kulutasime elamiseks 500-900 eurot, kõik muu läks lapsesaamisele.

Nõustun käoga et võta seda ettevalmistusena lapse saamiseks. Kui enam IVFil ei kulu, on sul järsku palju vaba raha et säästa, käia lapsega huviringides, osta asju jne. Tee see raha endale vabaks, tahad last või ei taha!? Pärast kulub see raha lapsele, ausalt, kulub.

Mina otsustasin raseduse lõpuni Clexanet süstida, aga pärast esimest trimestrit sa enam toetavat ravi ei vaja, kui tõrsti oli ainult mehepoolne põhjus. oled tavaline rase ilma ravimiteta.

 

Päriselt, asa haugud vale puu all. Said positiivse testi ju! ühe ringiga! Ka ise kogu tralli eest makstes ei garanteeri keegi nii positiivset tulemust ja kindlasti mitte nii odavalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin enne, et olen pea 5000 kulutanud. Ma olen ka selles vanuseklassis, et IVF ise on tasuta. Raha kulus mul hoopis IUI ja doonori peale, kuna IUI saab ainult teatud arv kordi tasuta proovida. Kah mehepoolne viga, et doonori võtsime. Olin lihtsalt kindel, et ma rasestun ka ilma IVFita. Aga nii ei läinud.

Mitu korda sa IUI-d tegid? Tasuta saab vist teha kuus korda, mida on päris palju, näitamaks, kas toimib või ei. Kui palju doonori kasutamise eest maksid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin iga kuu IUI ja nii üle aasta. Doonor oli välismaalt ja ikka päris kallis. Keemiline rasedus tekkis mitmel korral. Ma tean jah, et üldiselt ei tehta nii palju, aga lugesin teadusartikleid, et USAs õnnestuvad paljud ka 12.-13. katsel. IUI on IVF võrrelduna täiesti ohutu. Kui lugeda teadusartikleid tõstab IVF terviseriske ka lapsel, mis võivad avalduda alles suuremana, seetõttu oli mu kaalutletud otsus teha IVF alles siis kui muudmoodi ei saa. Lõpuks tegin ikkagi IVF ja tekkisidki mul komplikatsioonid ravimitest nagu olin kartnud, ikka palju istusin EMOs ravi ajal. Paari kuuga õnneks sai korda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

IUI on IVF võrrelduna täiesti ohutu. Lõpuks tegin ikkagi IVF ja tekkisidki mul komplikatsioonid ravimitest nagu olin kartnud, ikka palju istusin EMOs ravi ajal. Paari kuuga õnneks sai korda.

Seda jah, et IUI on võrreldes IVF-ga lihtsam ja kehale vähe kurnavam. Kas katsetasid korduvalt IVF-e, enne kui proovisid doonoriga ja kas viimane õnnestus kohe? Lihtsalt huvitab, palju proovitakse, enne kui liigutakse järgmise protseduurini ja mis viib tulemuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

IUI on IVF võrrelduna täiesti ohutu. Lõpuks tegin ikkagi IVF ja tekkisidki mul komplikatsioonid ravimitest nagu olin kartnud, ikka palju istusin EMOs ravi ajal. Paari kuuga õnneks sai korda.

Seda jah, et IUI on võrreldes IVF-ga lihtsam ja kehale vähe kurnavam. Kas katsetasid korduvalt IVF-e, enne kui proovisid doonoriga ja kas viimane õnnestus kohe? Lihtsalt huvitab, palju proovitakse, enne kui liigutakse järgmise protseduurini ja mis viib tulemuseni.

IVF õnnestus esimesel katsel – samuti doonoriga, kuna läksin kindla peale välja ja ei hakanud mehe omaga katsetamagi. Mehele tegin selgeks, et see on ikkagi ohtlik hormoonidega keha mõjutamine ja kui sobis terve aasta IUId teha doonoriga, siis ärgu tulgu ütlema, et nüüd enam ei sobi.

Teadsin, et uuesti ma IVF teed ei lähe, st kogu süstimine algusest uuesti teha on minu kehale koormav. Embrüosid saadi suht palju, külma sai ka panna. Praegu rasedus keskpaigas umbes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )