Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 522 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
cirts14

Kuidas estrofemi tablaka kĂ€tte topsist saan? 😄 ning kuidas teistel ennem kĂŒlmaringi skeem olnud?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Äkki tops avada.. 😂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
cirts14

🙄tundub, et sa ei tea, millest rÀÀgin

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Seal kaane peal on ĂŒhetabletilaiune plastik vaja Ă€ra murda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Tere septembris-oktoobris toimetajad! SĂŒgis on ilus, soe ja vĂ€rviline! Kuidagi vĂ€rske tunne on uuele katsele minna ( ĂŒks katse, lĂŒhike skeem seljataga, siirdamiseni ei jĂ”udnud kuna ei saadud kvaliteetseid embrĂŒoid)
Seekord pikk skeem Diphereline sĂŒstiga ja kĂ”ik lĂ€heb plaanipĂ€raselt. Eeldatav punktsiooon 16 sept!
Kuidagi positiivne on olla ja lootused kÔrgel jÀlle, lisaks langeks rasedus talvekuudele ja suvel, jaanipÀeval juba beebiga!
Unistada on mÔnus!
Lugesin just inglisekeelset infot, et soovitavad peale siirdamist valgu proteiinirikkaid toite ja null sĂŒsivesikuid… Mis Teie arvate special dieedist ja kas ka stimulatsiooni ajal on midagi ekstra soovitatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Tere!
Minul oli FET siirdamine 3.09 pealelĂ”unat. Pandi kaks. NĂŒĂŒd eile juba tegin huvi pĂ€rast neid supertundlikke violasid ja ei saa aru, mis vĂ€rk on. Nimelt, ajalimiidis ei tule mingit triipu, aga kui test Ă€ra kuivab ca tunni pĂ€rast, siis tuleb imeĂ”huke roosa triip. Ja nii kĂ”igil testidel Ca 6, mida ma eilsest saati teinud olen. Kuskilt lugesin, et kui triip roosa, siis ei saa see olla kuivamistriip. Kuivamistriibud on hallid. Tumedamaks ka midagi ei lĂ€he ja kohe ka midagi ei teki. Pff.

Raseduse tunnused on olemas aga neid ma ei usalda (rinnad, sĂŒda paha jms), sest need on mul enne ka olnud, kuigi rasedust ei ole.

Estrofemil murra jumpstĂŒkk Ă€ra ja saad esimese. JĂ€rgmiste saamiseks keera seda katet edasi 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
cirts14

Kuidas sinuga ennem fet-i toimetati, millal oli uh?

Please wait...
Postitas:
Mya26

Mufik

Tere!

Minul oli FET siirdamine 3.09 pealelĂ”unat. Pandi kaks. NĂŒĂŒd eile juba tegin huvi pĂ€rast neid supertundlikke violasid ja ei saa aru, mis vĂ€rk on. Nimelt, ajalimiidis ei tule mingit triipu, aga kui test Ă€ra kuivab ca tunni pĂ€rast, siis tuleb imeĂ”huke roosa triip. Ja nii kĂ”igil testidel Ca 6, mida ma eilsest saati teinud olen. Kuskilt lugesin, et kui triip roosa, siis ei saa see olla kuivamistriip. Kuivamistriibud on hallid. Tumedamaks ka midagi ei lĂ€he ja kohe ka midagi ei teki. Pff.

Raseduse tunnused on olemas aga neid ma ei usalda (rinnad, sĂŒda paha jms), sest need on mul enne ka olnud, kuigi rasedust ei ole.

Estrofemil murra jumpstĂŒkk Ă€ra ja saad esimese. JĂ€rgmiste saamiseks keera seda katet edasi 🙂

Soovitus, Ă€ra tee teste ja Ă€ra mĂ”tle iga pĂ€ev sellest. Ma ei saa aru, kuidas mĂ”ned suudavad end nii hulluks ajada nende koduste testidega. Esimesel katsel tegin testi alles siis kui “pĂ€evad” ei alanud, oli positiivne. Teisel korral ei teinudki kodust testi, lĂ€ksingi lihtsalt vereproovile, see oli ka positiivne. Aga hakata juba mĂ”ned pĂ€evad pĂ€rast siirdamist end testidega hulluks ajama…milleks ometi stressi juurde tekitada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mulle meeldib ka teste teha, mĂ”nus Ă€revus. Üldiselt on triip ikka triip! 😜 Ja on ennemgi olnud 5 pĂ€eva pĂ€rast siirdamist test positiivne! VĂ€ga vara lihtsalt ei ilmu kohe vaid kuivades , niiet jĂ€tka testimist ja loodetavasti saad tumedama lĂ€hipĂ€evil!
Mina lĂ€heks juba homme veretesti tegema😃

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Ultraheli oli nĂ€dal enne siirdamist. Mul vĂ€rsket ringi ei olnudki. PĂ€rast punktsiooni öeldi, et limaskest on nende hormoonidega ĂŒle kĂŒpsetatud ja tuleb taastuda. Paar kuud ootasin ja nĂŒĂŒd siis oli kĂŒlmaring.

Teadsin juba ette, et keegi sellise jutuga tuleb, et Àrge jumala eest keegi testige. Inimesed on erinevad. Minule meeldib testida ja minujaoks on see viis asjaga toime tulla. Mulle meeldib ette teada. Kui ma saaks seal veretestil jÀrsku teada, et ei olegi rase, siis oleks see palju hullem kui see, et ma siin kodus igatepidi testides ennast selleks ette valmistan. Minu jaoks imelik suhtumine, et vot mina ei teinud, Àra sina ka tee.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Ma lĂ€hekski homme veretestile, aga pĂŒhapĂ€eval neid ei tehta. Buu eks 😀

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Ultraheli oli nĂ€dal enne siirdamist. Mul vĂ€rsket ringi ei olnudki. PĂ€rast punktsiooni öeldi, et limaskest on nende hormoonidega ĂŒle kĂŒpsetatud ja tuleb taastuda. Paar kuud ootasin ja nĂŒĂŒd siis oli kĂŒlmaring.

Teadsin juba ette, et keegi sellise jutuga tuleb, et Àrge jumala eest keegi testige. Inimesed on erinevad. Minule meeldib testida ja minujaoks on see viis asjaga toime tulla. Mulle meeldib ette teada. Kui ma saaks seal veretestil jÀrsku teada, et ei olegi rase, siis oleks see palju hullem kui see, et ma siin kodus igatepidi testides ennast selleks ette valmistan. Minu jaoks imelik suhtumine, et vot mina ei teinud, Àra sina ka tee.

Inimeste toimetulekumehhanismid on erinevad. Mina olen ka pigem testija. Muidu kogu aeg mÔtlen et Àkki ikka olen, Àkki ei ole, Àkki olen.. Ketran peas ilma et sest kasu oleks ja keskenduda ei suuda. Aga kui testin siis saan selle pÀeva rahulikult edasi elada teadmisega et tÀna ei ole ja saan lihtsamalt teistele asjadele keskenduda.
MÔni suudab teadmatuses ka keskenduda, mina nende hulka ei kuulu.

Lasin ka suvel oma ainsa embrĂŒo kĂŒlma panna ja nĂŒĂŒd mĂ”tlen et vĂ”tan arstiga ĂŒhendust et kĂŒlmaring teha.
KĂ€isin suvepuhkuse ajal ivfi turismi tegemas kĂ”igis Eesti kliinikutes kes pakuvad kunstlikku viljastamist. Kulukas puhkus oli aga sain targemaks nii enda kui protsessi kohta. Kurb on see et eriti ĂŒkski kliinik ei tundunud Ă”nnelik mĂ”tte ĂŒle mu ainus embrĂŒo ĂŒle tuua ja seal siirdada. Ikka taheti kohapeal otsast peale teha. Ma pole veel kindel kas ĂŒldse rohkem ringe tahan teha. Vaimne tervis on sellel aastal nii habras olnud et hakkan tundma et lastetu on lihtsam olla kui loota ja siis kĂ”rgelt kukkuda. Ja uuesti ja uuesti.

Igatahes, vĂ”tan arstiga ĂŒhendust, Ă€kki saab juba septembris lumehelbekese siirdada. Siis mĂ”tlen kas ja kus ja kunas.

Celly

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
mann55

ning kuidas teistel ennem kĂŒlmaringi skeem olnud?

Minul oli esimesel ringil Estrofem teisest tsĂŒklipĂ€evast ning mĂ”ned pĂ€evad enne siirdamist lisandus Crinone ja Prednisolon (erinevatel aegadel). NĂŒĂŒd kĂ€sil teine kĂŒlmaringi katse, Estrofem ja Prednisolon jĂ€tkuvalt skeemis, aga Crinone vahetati Prolutexi vastu ning lisandus Fraxiparine.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

To Celly: Mitmes kord Sul IVF-i teha on ja kui tohib kĂŒsida, mis on mitterasestumise pĂ”hjus?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

To Celly: Mitmes kord Sul IVF-i teha on ja kui tohib kĂŒsida, mis on mitterasestumise pĂ”hjus?

Olen homosĂŒgootne mthfr koos paljude kaasuvate sĂŒmptomite ja haigustega, mees on vĂ€ga kehvade spermaparameetritega. E siis mees ilma ivf ita lapsi ei saa, minu vĂ”iksin ka loomulikult rasestuda aga kehvema tĂ”enĂ€osusega kui terve naine ja katkemise oht on palju kordi suurem. Lisaks on haigus Ă€ra söönud munarakureservi ja igal ringil saadakse vĂ€he rakke.
Seni oleme 3 ringi teinud ja saanud ĂŒhest ringist 1 5pĂ€evase siirdada ja teisest 2 3pĂ€evast ja tulemused on absoluutsed nullid olnud.
KĂŒlma sai nĂŒĂŒd ĂŒks embrĂŒo kui jĂ€tsime vĂ€rske siirdamise Ă€ra.
Tundub et kliinikud ei peagi seda ĂŒhte embrĂŒot millekski sest nad nĂ€evad naisi kellel saab palju-palju kĂŒlma. Ja siis nad ei viitsi vĂ”imelda selle minu ĂŒhe pĂ€rast.

Celly

Please wait...
Postitas:
Kribul

Tere!

Minul ka septembri lĂ”pus esimest korda IVF. Siiani juba pea kaks aasta proovinud ja u aasta arsti abiga ovulatsiooni stimuleerimisega ĂŒritanud, kuid ei mingit tulemust. Diagnoosiks on polĂŒtsĂŒstilised munasarjad ja kerge endometrioos.

Tahaks uurida, et kuidas te emotsionaalselt selle kĂ”igega toime tulete? Kas olete peale mehe veel kellelegi rÀÀkinud? KĂ€ite psĂŒhholoogi juures?

Ise tunnen, et ĂŒldiselt enesetunne on okei, aga koguaeg on need mĂ”tted ja hirmud kuskil tagaplaanil. KĂ”ige raskem on see, kui ĂŒmberringi sĂ”brannad kĂ”ik rasedusuudistega tulevad, siis see enda olukord teeb kuidagi eriti Ă”nnetuks.

Kribul

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul on kĂŒll kaks last ennem olemas, praeguse elukaaslasega mitte ja otsustasime IVF kuna minu vanus ĂŒle 41 ja tuli vĂ€lja, et ka tema sperma pole puhas kuld. Olen rÀÀkinud ainult ĂŒhele sĂ”brannale kes ise ka teinud IVF. Hea arutada ja nĂ”upidada, leian kogu kĂŒlal pole vaja teada mismoodi tĂ€pselt keegi lapsi teeb ja saab 🙂
Esimest korda oli IVF suve alguses ja olin vĂ€ga positiivselt meelestatud, lĂ€ksin peaaegu kaabuga lööma, et kĂŒll Ă”nnestub. KĂ”ik nĂ€idud olid super, munarakke saadi palju kuid kahjuks ei olnud 5 pĂ€eval midagi siirdada. Oli lĂŒhike skeem. Nyyd pikk skeem, et saame ehk parema kvaliteediga rakke. Seekord ei ole enam nii lihtne emotsionaalselt, hirm on jĂ€lle ebaĂ”nnestuda ja ei ole enam nii positiivne kui eelmine kord. Mees samuti murelik. Lisaks tĂ”mbas see ĂŒhekordne menopausi sĂŒst meeleolu nii nulli, et lausa pĂ”hjendamatu riid ja nutt tulid majja. Õnneks teadsin, et see sellest sĂŒstist ilmselt ja katsusin olla normaalne. Asi paranes kohe kui sain stimuleerivad sĂŒstid peale.
Ikka loodame nĂŒĂŒd paremat tulemust ja ega ise ei saagi eriti midagi teha. Oleme puginud vitamiine ja null alkohol- ei oska lisaks midagi teha.
Kui ei Ônnestu proovime veel ja katsume emotsionaalselt vastupidada. Raskeim vbl see, et elukaaslasel ei ole ennem lapsi ja see paneb mulle pinge peale.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Minul ka septembri lĂ”pus esimest korda IVF. Siiani juba pea kaks aasta proovinud ja u aasta arsti abiga ovulatsiooni stimuleerimisega ĂŒritanud, kuid ei mingit tulemust. Diagnoosiks on polĂŒtsĂŒstilised munasarjad ja kerge endometrioos.

Tahaks uurida, et kuidas te emotsionaalselt selle kĂ”igega toime tulete? Kas olete peale mehe veel kellelegi rÀÀkinud? KĂ€ite psĂŒhholoogi juures?

Ise tunnen, et ĂŒldiselt enesetunne on okei, aga koguaeg on need mĂ”tted ja hirmud kuskil tagaplaanil. KĂ”ige raskem on see, kui ĂŒmberringi sĂ”brannad kĂ”ik rasedusuudistega tulevad, siis see enda olukord teeb kuidagi eriti Ă”nnetuks.

Kribul

Meie oleme koos mehega ja ka mina ĂŒksi kĂ€inud psĂŒhholoogil. Kui rahakott lubab siis soovitan Ă€ra proovida.
Enamus inimesi ei kujuta ette mis see olukord tÀhendab ja oskavad sÔnadega vÀga haiget teha.
Mina rÀÀkisin oma emale. Oleme muidu lĂ€hedased aga temale rÀÀkimine oli viga. Ema usub siiralt et halvad asjad juhtuvad halbade inimestega ja eks me ikka midagi ise valesti teeme. TĂ”epoolest tema on oma elus alati kĂ”ik saavutanud mis tahtis ja ta ei kujuta ettegi et mĂ”ni asi ei sĂ”ltu soovist ja pingutusest. LĂ€ksime emaga pĂ€ris tĂŒlli selle peale ja pĂ€rast seda olen vĂ€ga valinud kellega ĂŒldse laste saamise teemal kaasa rÀÀkida (ka ĂŒleĂŒldiselt mitte konkreetselt minu probleemist). Kui elus veab siis saavad inimesed uskuda mida nad ise tahavad ja oma suhtumisega ikka vĂ€ga haiget teha.
NĂŒĂŒd olen rÀÀkinud kahele sĂ”brannale. Üks neist on munarakudoonor ja teab mehhaanilist poolt ja temaga on sellest hea rÀÀkida. Teine on lihtsalt hea inimene kes oskab Ă”igel hetkel vait olla vĂ”i ‘mul on kahju et sul nii raske on’ öelda.
Aga psĂŒhholoog on minu jaoks hea olnud. Ta annab nĂ”u kuidas olukorrast mĂ”elda ja sellega hakkama saada kui raske on. Mida siis öelda kui mehega mĂ”lemal vĂ€ga sitt tuju on aga teame et peame midagi ĂŒtlema. Sageli asju mida mĂ”tleks ise ka vĂ€lja aga hea on ka teise suust neid asju kuulda.

Celly

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Meil on kaks last olemas ja lisaks oleme ĂŒhe lapse ĂŒsasisese surma ĂŒle elanud. KĂ”ik rasedused tulid tĂ€iesti ise. Kuna lapsed on juba olemas, siis mulle ilmselt see IVF-i vĂ€rk kuidagi vĂ€ga laastavalt ei mĂ”ju, mistĂ”ttu psĂŒhholoogi ei ole kaalunud. Minu jaoks oli laastav see, kui me aasta aega muudkui ĂŒritasime ise ja muudkui null, null, null. Meil on mehega ka kokkulepe, et kui mingi aja jooksul IVF ei Ă”nnestu, siis vĂ”tamegi kuskilt ukrainast surrogaatema ja saame selle lapse ikkagi, et ilmselt sellepĂ€rast mul on see surve ka palju vĂ€iksem.

RÀÀkinud olen sellest ainult oma emale. Kuidagi nagu ei tunne vajadust sellel teemal eriti arutleda.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Tere!

Nii tore lugeda, et septembri-kuiseid vaikselt koguneb, liitun teiega 🙂

Saan kohe 40, lapsi meil kummalgi ei ole.
Siirdamine on 11.septembril, seekord loomulikku tsĂŒklisse. 03.09 Ă”htul tegin Ovitrelle sĂŒsti ja alates 05.09 Gepretix 3x pĂ€evas.
Meil on kĂŒlmas kaks 6-pĂ€evast embrĂŒot, mĂ€letan et ĂŒhele anti hinnang: vĂ€ga hea ja teisele: hea. Arst ĂŒtles et nad on eraldi kĂ”rtel ja kĂ”igepealt sulatatakse ĂŒles kvaliteetsem. Ja kui peaks juhtuma, et sellega midagi juhtub, siis on embrĂŒoloogil aega veel teist sulatada.

Varasem lugu lĂŒhidalt selline:
Esimene rasedus tuli ise, 2017 oktoobris katkestamine loote fĂŒĂŒsilise vÀÀrarengu tĂ”ttu; teine oli IVF rasedus, Ă”nnestus 1.katsel, 2019 aprillis katkestamine Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Oleme kĂ€inud geneetiku vastuvĂ”tul ja mĂ”lemalt on vĂ”etud kĂ”ik kromosoomianalĂŒĂŒsid ning tuvastatud et kĂ”ik on korras. Arstide ja geneetikute sĂ”nul kaks tĂ€iesti erinevat juhtumit ja ÀÀrmiselt halb Ă”nn meile, et kaks sellist lugu jĂ€rjest.

Meeleolu on praegu positiivne ja lootusrikas, nĂ€dala sees kĂ€isid kĂ”ik suuremad hirmu-lained juba ĂŒle. Loodan et see nii jÀÀb!

Mina rÀÀkisin eelmine/ esimene kord oma teekonnast lĂ€hedasematele sĂ”brannadele, seekord olen kuidagi vĂ€ga ettevaatlik ja hetkel teab lisaks mehele vaid ĂŒks inimene.

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

Please wait...
Postitas:
mailill

Esimene rasedus tuli ise, 2017 oktoobris katkestamine loote fĂŒĂŒsilise vÀÀrarengu tĂ”ttu; teine oli IVF rasedus, Ă”nnestus 1.katsel, 2019 aprillis katkestamine Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Oleme kĂ€inud geneetiku vastuvĂ”tul ja mĂ”lemalt on vĂ”etud kĂ”ik kromosoomianalĂŒĂŒsid ning tuvastatud et kĂ”ik on korras. Arstide ja geneetikute sĂ”nul kaks tĂ€iesti erinevat juhtumit ja ÀÀrmiselt halb Ă”nn meile, et kaks sellist lugu jĂ€rjest.

Meeleolu on praegu positiivne ja lootusrikas, nĂ€dala sees kĂ€isid kĂ”ik suuremad hirmu-lained juba ĂŒle. Loodan et see nii jÀÀb!

Mina rÀÀkisin eelmine/ esimene kord oma teekonnast lĂ€hedasematele sĂ”brannadele, seekord olen kuidagi vĂ€ga ettevaatlik ja hetkel teab lisaks mehele vaid ĂŒks inimene.

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

hei, meie lugu sarnane. ma 40, lapsi pole. ĂŒritasime rasestuma hakata 2018 jaanuarist, sellest alates olen olnud 3x rase… esimene kord keemiline rasedus mis katkes paar pĂ€eva peale triipe. ja seejĂ€rel 2 peetunud rasedust, mĂ”lemad peetusid ca 8 nĂ€dala paiku. suure tĂ”enĂ€osusega peetumised ka kromosoomivigade pĂ€rast, mul muud asjad uuritud enamus ja kĂ”ik korras.

mulle soovitati nĂŒĂŒd ka IVF rada minna, kuigi jÀÀme ilusti ise rasedaks. aga IVFis saab valida ilusamad embrĂŒod vĂ€lja, ehk see natuke vĂ€hendab tĂ”enĂ€osust vigadeks. ma alles alguses selle mĂ”ttega, seega trĂŒgin valesse teemasse, aga sinu lugu oli lihtsalt sarnane.

ma lugesin praegu palju materjale ja kromosoomivigasid pĂ”hjustavad ka teatud kemikaalid nagu BPA ja ftalaadid, eriti munaraku/seemneraku viimases kĂŒpsemisfaasis (ca 3-4 kuud enne ovulatsiooni). tegime oma kodu pĂ”hjalikult plastikust vabaks – uus veekeedukann, blender, toidu sĂ€ilitusnĂ”ud, vee filterkann. ei osta enam plastikpudelites ega plekkpurkides toitu/jooke. vĂ€hemalt nii palju saan ise teha.

igatahes hoian sulle pöialt. sellised kogemused viskavad peast sassi ja ma ise mĂ”tlen, et kuidas ma jĂ€rgmise raseduse just psĂŒĂŒhiliselt vastu pean ja millal ĂŒldse julgeb kergendatult hingata. ja muidugi hirm, et kas ĂŒldse Ă”nnestub kunagi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

hei, meie lugu sarnane. ma 40, lapsi pole. ĂŒritasime rasestuma hakata 2018 jaanuarist, sellest alates olen olnud 3x rase
 esimene kord keemiline rasedus mis katkes paar pĂ€eva peale triipe. ja seejĂ€rel 2 peetunud rasedust, mĂ”lemad peetusid ca 8 nĂ€dala paiku. suure tĂ”enĂ€osusega peetumised ka kromosoomivigade pĂ€rast, mul muud asjad uuritud enamus ja kĂ”ik korras.

mulle soovitati nĂŒĂŒd ka IVF rada minna, kuigi jÀÀme ilusti ise rasedaks. aga IVFis saab valida ilusamad embrĂŒod vĂ€lja, ehk see natuke vĂ€hendab tĂ”enĂ€osust vigadeks. ma alles alguses selle mĂ”ttega, seega trĂŒgin valesse teemasse, aga sinu lugu oli lihtsalt sarnane.

ma lugesin praegu palju materjale ja kromosoomivigasid pĂ”hjustavad ka teatud kemikaalid nagu BPA ja ftalaadid, eriti munaraku/seemneraku viimases kĂŒpsemisfaasis (ca 3-4 kuud enne ovulatsiooni). tegime oma kodu pĂ”hjalikult plastikust vabaks – uus veekeedukann, blender, toidu sĂ€ilitusnĂ”ud, vee filterkann. ei osta enam plastikpudelites ega plekkpurkides toitu/jooke. vĂ€hemalt nii palju saan ise teha.

igatahes hoian sulle pöialt. sellised kogemused viskavad peast sassi ja ma ise mĂ”tlen, et kuidas ma jĂ€rgmise raseduse just psĂŒĂŒhiliselt vastu pean ja millal ĂŒldse julgeb kergendatult hingata. ja muidugi hirm, et kas ĂŒldse Ă”nnestub kunagi.

Kust sa toidulisandeid ostad selleks? kas oled mingi hea odava koha leidnud?

Celly

Please wait...
Postitas:
Sephyr

Mul sarnane lugu, saan kohe 40, lapsi ei ole kummalgi. Yks munajuha ei tööta ja teisest eemaldati liited 2a tagasi. IVF on kokku nyyd neljas ring. Siirdamine oli loomulikku tsĂŒklisse 5.09. EmbrĂŒoloog oli sĂ”bralik meesterahvas seekord, soovis head ja tekitas kuidagi tunde, et seekord lĂ€heb kĂ”ik hĂ€sti 😊loodan parimat aga liialt kĂ”rgele ei tasu lootusi panna…mis muud kui oodata.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

hei, meie lugu sarnane. ma 40, lapsi pole. ĂŒritasime rasestuma hakata 2018 jaanuarist, sellest alates olen olnud 3x rase
 esimene kord keemiline rasedus mis katkes paar pĂ€eva peale triipe. ja seejĂ€rel 2 peetunud rasedust, mĂ”lemad peetusid ca 8 nĂ€dala paiku. suure tĂ”enĂ€osusega peetumised ka kromosoomivigade pĂ€rast, mul muud asjad uuritud enamus ja kĂ”ik korras.

igatahes hoian sulle pöialt. sellised kogemused viskavad peast sassi ja ma ise mĂ”tlen, et kuidas ma jĂ€rgmise raseduse just psĂŒĂŒhiliselt vastu pean ja millal ĂŒldse julgeb kergendatult hingata. ja muidugi hirm, et kas ĂŒldse Ă”nnestub kunagi.[/quote]

Jah, meie lood on sarnased.
PĂŒĂŒan mĂ”elda nii, et see on tĂ€iesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad ĂŒles, aga nendest peab ĂŒle olema.

IVF ja ilusamad embrĂŒod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lĂ”ppes Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Nii et ka siin vĂ”ib juhtuda. Aga tegelikult on vĂ”imalik embrĂŒosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Mul sarnane lugu, saan kohe 40, lapsi ei ole kummalgi. Yks munajuha ei tööta ja teisest eemaldati liited 2a tagasi. IVF on kokku nyyd neljas ring. Siirdamine oli loomulikku tsĂŒklisse 5.09. EmbrĂŒoloog oli sĂ”bralik meesterahvas seekord, soovis head ja tekitas kuidagi tunde, et seekord lĂ€heb kĂ”ik hĂ€sti 😊loodan parimat aga liialt kĂ”rgele ei tasu lootusi panna
mis muud kui oodata.

VĂ€ga pĂ”nev, oleme siis suhteliselt samas rĂŒtmis!
Mitme pÀevane siirdati ja millal on veretest?
Kus kliinikus sa tegutsed? Ma olen Pelgulinnas.

Please wait...
Postitas:
mailill

PĂŒĂŒan mĂ”elda nii, et see on tĂ€iesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad ĂŒles, aga nendest peab ĂŒle olema.

IVF ja ilusamad embrĂŒod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lĂ”ppes Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Nii et ka siin vĂ”ib juhtuda. Aga tegelikult on vĂ”imalik embrĂŒosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi… nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jÀÀksime ju ise ka rasedaks, kuigi see vĂ”ib muidugi jĂ€lle pool aastat aega vĂ”tta. Yks pluss on kyll, kui lĂ€heb hĂ€sti ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui vĂ”imalik, ja siis Ă€kki embrĂŒoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tĂ€hendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrĂŒote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Please wait...
Postitas:
Sephyr

Mul sarnane lugu, saan kohe 40, lapsi ei ole kummalgi. Yks munajuha ei tööta ja teisest eemaldati liited 2a tagasi. IVF on kokku nyyd neljas ring. Siirdamine oli loomulikku tsĂŒklisse 5.09. EmbrĂŒoloog oli sĂ”bralik meesterahvas seekord, soovis head ja tekitas kuidagi tunde, et seekord lĂ€heb kĂ”ik hĂ€sti 😊loodan parimat aga liialt kĂ”rgele ei tasu lootusi panna
mis muud kui oodata.

Siirdati kaks 6-pĂ€evast blastot ja mĂ”lemad olid ilusad 😊 olen ITK-s ning veretesti tehakse seal 2ndl möödumisel ehk siis 19.09. Ma ple enne teste teinud, vaatan kas suudan seekord ka nii 😀

Please wait...
Postitas:
K22

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

Kust sa toidulisandeid ostad selleks? kas oled mingi hea odava koha leidnud?

Celly

Celly, ma kasutan selliseid multivitamiine https://vianaturale.ee/index.php/multivitamiinid-raseduse-ja-imetamise-ajaks-60.html
Kuna mulle liha ei meeldi vĂ€ga sĂŒĂŒa ja liigesed natuke kunagisest borrelioosist tundlikud, kasutan seda multivitamiini ja lisaks veel Panangini (magneesium, kaalium) ning omega3-e. Suvel jĂ€tsin kĂ”ik tarvitamata, kuna oli IVFist puhkus ja igasugu looduse kraami saada. NĂŒĂŒd alles tundsin, kuidas ilma nendeta jĂ€lle selg ja pĂ”lved tunda annavad.
Aa, ja kindlasti veel D-vitamiini ka talvel lisaks. Arstki seda mÔÔtes ĂŒtles, et on kĂŒll normis, aga vĂ”iks olla kĂ”rgem see tase.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi
 nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jÀÀksime ju ise ka rasedaks, kuigi see vĂ”ib muidugi jĂ€lle pool aastat aega vĂ”tta. Yks pluss on kyll, kui lĂ€heb hĂ€sti ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui vĂ”imalik, ja siis Ă€kki embrĂŒoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tĂ€hendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrĂŒote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Nende uuringute kohta leiab rohkem infot siit: https://fertilityclinicnordic.com/viljakusravi-teenused/pgd-pgs/
Haigekassa seda ei kompenseeri, hind oli umbes nii et 600.- on uuring ja iga embrĂŒo 200.-. Ma kusagil siin Perekoolis kirjutasin ka sellest, aga ei suuda enam leida :(. Igal juhul mĂ€letasin et arvutasin et meil oleks u 1000.-.

IVF osas otsustamise vÔiksid sa teha kiiresti, sest Haigekassa kompenseerib kuni 41-aastaseks saamiseni!

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

mis muud kui oodata.

Siirdati kaks 6-pĂ€evast blastot ja mĂ”lemad olid ilusad 😊 olen ITK-s ning veretesti tehakse seal 2ndl möödumisel ehk siis 19.09. Ma ple enne teste teinud, vaatan kas suudan seekord ka nii 😀

Ahhaa, lausa 2 🙂 VĂ€ga tore, hoian pöialt!

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 522 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober