Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 519 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
lemmikkomm

KĂŒsimus suurele ringile: kas teie rÀÀgite sĂ”pradele/tuttavatele, et lĂ€bite IVFi vĂ”i et olete rasestunud IVFi abil vĂ”i pigem jĂ€tate mulje, nagu oleks rasestumine tulnud loomulikult?

Me oleme siiski pigem rÀÀkinud, hetkel kĂ€sil kĂŒll esimene ring. VĂ”imalik, et minu arvamus muutub, kui on vaja uuele ringile minna. Pole kĂŒll vĂ€ga kuulutanud, kuid mitte ka valetanud ega keerutanud. Raske on varjata kui on vaja 2x nĂ€dalas tallinnas kĂ€ija (elame tallinnast 100km).
Minu töö juurest teab juhataja ja ĂŒks töökaaslane keda usaldan. Samuti elavad mĂ”lema vanemad vĂ€ga kaasa ja mehe Ă”de. Mul veel paar vĂ€ga head sĂ”brannat, kes ise hetkel mĂ”lemad beebi ootel on. Leian, et see ei ole mingi hĂ€bi asi ega tabu. Minul on kergem kui lĂ€hedased teavad millega tegeleme ja mĂ”istavad kui vihahoog vĂ”i pisarake tulevad tĂŒhjast kohast. Vahest ikka tuleb emotsioonide möllu ette. 😉

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus suurele ringile: kas teie rÀÀgite sĂ”pradele/tuttavatele, et lĂ€bite IVFi vĂ”i et olete rasestunud IVFi abil vĂ”i pigem jĂ€tate mulje, nagu oleks rasestumine tulnud loomulikult?

Mina pigem olen seda meelt, et heameelega ei rÀÀgiks. Hetkel teab ainult minu ema, et see meil kÀsil on aga ka tema teab, et minu jaoks on see suhteliselt hell teema ja sellepÀrast ta seda vÀga ei torgi ka.

3 ebaÔnnestunud siirdamist on praeguseks seljataga ja isegi kui ma olen varem testima hakanud ja tean veretesti ajaks, et ebaÔnnestus, siis arsti kinnitus on alati kuidagi ikkagi karmilt mulle mÔjunud. Kui IVF- ist siin 3 kuud suvel pausi oli, siis nii naljalt ei vÔtnud seda oma mehegagi niisama teemaks.

Aga iga katsega on uus vĂ”imalus ja igaljuhul on IVF teekond reaalsem vĂ”imalus beebi saada kui ise. (Meil siis 4,5 aastat triibupĂŒĂŒdmist seljataga).

Myy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

AitĂ€h teile! 🙂

S37

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere, oktoobris nĂŒĂŒd plaan nii punktsioon ja siirdamine, kui kĂ”ik Ă”nnestub, aga mul siiani kĂŒsimus, kas siirdata 1 embrĂŒo voi 2? Oskab keegi selle teemaga aidata?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere, oktoobris nĂŒĂŒd plaan nii punktsioon ja siirdamine, kui kĂ”ik Ă”nnestub, aga mul siiani kĂŒsimus, kas siirdata 1 embrĂŒo voi 2? Oskab keegi selle teemaga aidata?

No kui sa sooviksid kaksikuid, siis vist pole kĂŒsimustki mitu siirdada. Kui aga pole kindel, siis ma otsustaksin embrĂŒo kvaliteedi jĂ€rgi. Kui on ikka vĂ€ga head ja kiire arenguga, laseksin ĂŒhe panna. Kui aga kehvemad, siis kindlasti paneksin 2 lootuses, et vĂ€hemalt ĂŒks jÀÀb pĂŒsima. Aga ma arvan, et see siiski teie enda pere otsus. Siin ei saa vĂ€ga keegi nĂ”u anda. Edu sulle!

Leemur

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Annan ka ennast ĂŒles. Lugemas olen juba paar kuud kĂ€inud, kuid kirjutan esimest korda.

Esimest korda tĂ€isring lĂŒhikese skeemiga. Viga mehepoolne, minul endal olemas 8 aastane poeg eelmisest kooselust.

Toimetan ITK-s Dr.Rassi juures.

SĂŒstimist alustasin 23.09. Gonal 150 ĂŒhikut hommikuti.

26.09 kĂ€isin arsti vastuvĂ”tul, verd andmas ja tehti uh. Vasakus oli nĂ€ha ainult ĂŒks mammu, paremas, ei midagi.

Juurde kirjutati lisaks Gonalile Luveris 4pÀeva.

EsmaspĂ€eval 30.09 tagasi, siis uued vereanalĂŒĂŒsid ja uh.

Vaatavad, kas on midagi muutunud.

Kas on nagu lootust, et kasvab juurde midagi?

TĂ€iendan:

TĂ€na sai siis arstil kĂ€idud ja UH paistis paremal pool 2tĂŒkki ja vasakul 4tĂŒkki. Seega ikka kasvas juurde, kuigi algul oli juba hirm peale esimest UH-d.

Arst ĂŒtles et limaskest on hea.

Hetkel sĂŒstin edasi ja homme Ă”htul 21.45 Ovitrelle.

3.10 punktsioon ja siirdamise aeg pandud hetkel 8.10.

Enesetunne ĂŒldiselt on hea.

Karstin kuidas emotsionaalselt mÔjub, olen niigi jube piripill, aga Ônneks pole mÔjunud.

Samuti kartsin kaalutÔusu, mis ka pole tÔusnud.

Pea valutab tihedamini, pole muidu ĂŒldse pea valudega probleeme.

KĂ”ht natuke pakitseb, mis ongi tĂ€iesti normaalne. Ja sĂŒstidest vaid vĂ€iksed punased tĂ€pid kĂ”hul, kujutasin ette, et lĂ€hen siniseks millegi pĂ€rast. 😆

Niiet ĂŒldiselt oma seisukohalt vaadates pole hullu midagi ja kartsin ikka palju hullemat.

Muidugi kindlasti palju on veel ees mida kogema peab! Vb minu arvamus peale puktsiooni vĂ”i siirdamist muutub. 😄

Ootan juba pĂ”nevusega. 😊

Kas keegi omadega samal maal kus mina?

TĂ€iendan:

Eile oli punktsioon.

Minu 6 folliikulist saadi 3 munarakku.

Hommikul helistasin laborisse, selgus, et 1 ei olnud piisavalt kĂŒps, 1 viljastus ilusti ja viimanegi nĂ€itab viljastumise ilminguid. Olen elevil, kuid samas ka murelik, kuidas nad ikka arenema hakkavad ja kas peavad teisipĂ€evani vastu, kui on siirdamine. Arst ĂŒtles, et vĂ”in esmaspĂ€eval uuesti helistada ja kĂŒsida, kuidas mammud kasvavad.

Punktsioon iseenesest lĂ€ks hĂ€sti, umbes kell 10.15 sain sisse ja kuskil 11.15 astusin haigla uksest vĂ€lja. Koju jĂ”udes magasin veel paar tundi ja peale seda lĂ€ks uimasus ĂŒle ja enesetunne paremaks.

Hetkel veel alakÔht kergelt torgib, kuid juba parem kui eile.

Õhtuti vĂ”tan 16mg Merdoli tablette ja iga hommik/Ă”htu Crinone geel.

Kuidas selle sugueluga nĂŒĂŒd on? KĂŒsisin eile enne Ă€ra tulemist ja Ă€mmakas ĂŒtles, et kuni siirdamiseni vĂ”ib kui ise jaksan. Samas olen lugenud kuskilt, et nagu ei vĂ”i. đŸ€”

TĂ€iendan:

Eile oli siis siirdamine 13.30.
EmbrĂŒoloog ĂŒtles, et on vĂ€ga ilus ja tugev ja hĂ€sti arenenud 5 pĂ€evane blasto. NĂ€gin isegi oma tĂ€pikest! 😍
Teise areng jÀi nÀdalavahetusel seisma.
Protseduur iseenesest ei olnud midagi hullu, jÀllegi kartsin ma palju hullemat.
Crinone asemel kĂŒsisin sĂŒste, minu jaoks ikka nii ebamugav see 2x pĂ€evas seda crinonet kasutada. Kirjutas ka vĂ€lja Prolutex sĂŒstid. 7sĂŒsti 50€. Olin kuskilt aru saanud, et sĂŒstid odavamad, kuid paistab, et mitte.
21.10 on VT. Aga iseenesest kui pÀevad peaksid hakkama 2ndl peale punktsiooni, siis see oleks 17.10.
Seega nĂŒĂŒd proovin ennast hoida nii fĂŒĂŒsiliselt kui vaimselt!
JÀÀme parimat lootma!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

aitÀh sulle vastuse eest! Proovin sama jutuga arstile lÀheneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
mailill

No kui sa sooviksid kaksikuid, siis vist pole kĂŒsimustki mitu siirdada. Kui aga pole kindel, siis ma otsustaksin embrĂŒo kvaliteedi jĂ€rgi. Kui on ikka vĂ€ga head ja kiire arenguga, laseksin ĂŒhe panna. Kui aga kehvemad, siis kindlasti paneksin 2 lootuses, et vĂ€hemalt ĂŒks jÀÀb pĂŒsima. Aga ma arvan, et see siiski teie enda pere otsus. Siin ei saa vĂ€ga keegi nĂ”u anda. Edu sulle!

Leemur

kas seda lastakse lihtsalt ise niiviisi otsustada? kas kaksikute kandmisega mingeid suuremaid riske ei ole?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

MÔtlesin ka just siin, et kas olete arstile ise vÀlja pakkunud, et vÔiks 2 siirdada vÔi arst ise?
ÜleĂŒldse, mitu ebaĂ”nnestunud katset seljataga on olnud enne kui olete kahe siirdamisega algust teinud?

Myy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Leemur

kas seda lastakse lihtsalt ise niiviisi otsustada? kas kaksikute kandmisega mingeid suuremaid riske ei ole?

No eks risk on ikka suurem kui ĂŒhega aga mulle pole kunagi ĂŒhte siirdatud. Kui ikka kehvad embrĂŒod, siis ju kahega suurem lootus Ă”nnestuda. Mulle on isegi 3 siirdatud ja ei midagi. Eks see nii individuaalne ja ega arstid ju ka ei siirda rohkem kui vĂ€ga suur risk. Esimesel korral pigem piirdutakse ĂŒhega aga kui juba palju katseid seljataga ja arst sind paremini tunneb, siis oskab ka riske hinnata paremini. See ju nii erinev kĂ”igil. Aga jah, minul kĂ”ik korrad siiratud 2 ja ĂŒhel korral isegi 3 aga ei miskit.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Leemur

No eks risk on ikka suurem kui ĂŒhega aga mulle pole kunagi ĂŒhte siirdatud. Kui ikka kehvad embrĂŒod, siis ju kahega suurem lootus Ă”nnestuda. Mulle on isegi 3 siirdatud ja ei midagi. Eks see nii individuaalne ja ega arstid ju ka ei siirda rohkem kui vĂ€ga suur risk. Esimesel korral pigem piirdutakse ĂŒhega aga kui juba palju katseid seljataga ja arst sind paremini tunneb, siis oskab ka riske hinnata paremini. See ju nii erinev kĂ”igil. Aga jah, minul kĂ”ik korrad siiratud 2 ja ĂŒhel korral isegi 3 aga ei miskit.

Mitu ebaĂ”nnestunud katset Sul seljataga on juba, kui kĂŒsida tohib?

Myy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Leemur

Myy

Viimase katse puhul algasid siis tĂ€na pĂ€evad. Nii et, tĂ€nase seisuga 8 katset, nendest 1 FET ja ĂŒlejÀÀnud tĂ€isringid. Siiani ei midagi. Ega midagi, panen uue aja kirja ja sean mĂ”tted 9-ndale katsele. Ega muud varianti ju pole, saan 40 ja viimane aasta veel haigekassaga proovida. VĂ”tan sellest maksimumi. Edu kĂ”igile sel teel!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Nuuks! 🙁 Minul seljataga esimene IVF tĂ€isring. Folliikleid oli 24, kuid saadi vaid 3 munarakku, millest 1 ei olnud piisavalt kĂŒps. Kahest kaks viljastusid, kuid 1 jĂ€i 3 pĂ€eva arengu tasemele. Alguses pidi kĂ”ik kĂŒlma minema, kuna oli OHSS oht, kuid arst muutis eksprompt plaane, kuna vĂ”ib-olla poleks see ainuke rakuke ka lĂ”puks kĂŒlmutamist ĂŒle elanud. Sai siis 30.09 siirdatud. Esialgu oli torkeid, siis 5p hiljem 30min kohutav kramp alakĂ”hus (mĂ”tlesin juba vaikselt EMOsse hakata liikuma), kuid see taandus ise ja pĂ€rast seda ei ole ma midagi enam kogenud. “Raseda” tunnet ka ei ole.. Suure hurraaga arvasin siiski, et teen tĂ€na hommikul (9.pĂ€eval pĂ€rast siirdamist) rasedustesti, kuid test oli vigane ja vastust ei saanudki. MĂ”lgutasin juba mĂ”tteid homme uuesti proovida, kuni praegu avastasin “mÀÀrimise” tunnused.. tuju lĂ€ks nulli 🙁
Olen kĂŒll vaid 28, kuid lisaks PCOS-le kahtlustatakse ka ovariaalset puudulikkust (kuigi MĂŒlleri nĂ€itaja oli vĂ€ga hea ja arst kinnitas, et munarakureserv on olemas). Tundub siiski tĂ€iesti lootusetu need munarakud kuidagi kĂŒpseks meelitada.. Praegu on peas kĂŒll ikka vĂ€ga kurvad stsenaariumid tulevikus. 🙁

Teie aga olge vaprad ja kĂŒll Ă”nnestub!
L28

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus neile, kes vahetanud kliinikut.

Olen siiani tegutsenud vaid ITK-s ja enda sĂŒdamerahuks sooviksin minna nĂŒĂŒd Nova Vitasse. Kuidas olete saanud teha analĂŒĂŒsid haigekassa kaudu? Kas peaksin oma ITK viljatusarstilt paluma saatekirja nendele analĂŒĂŒsidele, mis Nova Vita soovib vĂ”i kuidas? On sellega probleeme tekkinud kellelgi vĂ”i saab ilusti? Teiseks, kas IVF jĂ€rjekorda saab juba kohe panna Nova Vitasse telefoni teel vĂ”i tuleb kĂ”igepealt kĂ€ija konsultatsioonis ja alles siis arst paneb jĂ€rjekorda? Kui pikad on ĂŒldse haigekassa jĂ€rjekorrad Nova Vitas hetkel kui keegi teab?

TĂ€nud ette neile, kes viitsivad vastata!

Leemur

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

JÀtka kindlasti ravi, 9 pÀev kolmepÀevase siirdamisest pole mingi nÀitaja ja see vÔib olla vabalt pesastumise mÀÀrimine.
Kui ikka rohkem ja punaselt vĂ”ta ĂŒhendust arstiga.
Test hommikusest uriinist poleks paha mÔte.

Nuuks! 🙁 Minul seljataga esimene IVF tĂ€isring. Folliikleid oli 24, kuid saadi vaid 3 munarakku, millest 1 ei olnud piisavalt kĂŒps. Kahest kaks viljastusid, kuid 1 jĂ€i 3 pĂ€eva arengu tasemele. Alguses pidi kĂ”ik kĂŒlma minema, kuna oli OHSS oht, kuid arst muutis eksprompt plaane, kuna vĂ”ib-olla poleks see ainuke rakuke ka lĂ”puks kĂŒlmutamist ĂŒle elanud. Sai siis 30.09 siirdatud. Esialgu oli torkeid, siis 5p hiljem 30min kohutav kramp alakĂ”hus (mĂ”tlesin juba vaikselt EMOsse hakata liikuma), kuid see taandus ise ja pĂ€rast seda ei ole ma midagi enam kogenud. “Raseda” tunnet ka ei ole.. Suure hurraaga arvasin siiski, et teen tĂ€na hommikul (9.pĂ€eval pĂ€rast siirdamist) rasedustesti, kuid test oli vigane ja vastust ei saanudki. MĂ”lgutasin juba mĂ”tteid homme uuesti proovida, kuni praegu avastasin “mÀÀrimise” tunnused.. tuju lĂ€ks nulli 🙁

Olen kĂŒll vaid 28, kuid lisaks PCOS-le kahtlustatakse ka ovariaalset puudulikkust (kuigi MĂŒlleri nĂ€itaja oli vĂ€ga hea ja arst kinnitas, et munarakureserv on olemas). Tundub siiski tĂ€iesti lootusetu need munarakud kuidagi kĂŒpseks meelitada.. Praegu on peas kĂŒll ikka vĂ€ga kurvad stsenaariumid tulevikus. 🙁

Teie aga olge vaprad ja kĂŒll Ă”nnestub!

L28

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Leemur

Myy

Viimase katse puhul algasid siis tĂ€na pĂ€evad. Nii et, tĂ€nase seisuga 8 katset, nendest 1 FET ja ĂŒlejÀÀnud tĂ€isringid. Siiani ei midagi. Ega midagi, panen uue aja kirja ja sean mĂ”tted 9-ndale katsele. Ega muud varianti ju pole, saan 40 ja viimane aasta veel haigekassaga proovida. VĂ”tan sellest maksimumi. Edu kĂ”igile sel teel!

8 katset, Sa oled tugev naine! Kas kordagi ei ole isegi pesastumist toimunud- st tÀielik 0 kohe? Jah, kindlasti proovi veel see viimane aasta, mis jÀÀnud on.. Ega kunagi ei tea.

Kuulge naised. Kas keegi teab, kas stimulatsiooni v sĂŒstimiste ajal on spaatamine ja saunatamine keelatud? (Pigem vist ei ole hea?) VĂŽi kuidas teie olete teinud?

Myy

0
0
Please wait...

Postitas:
cirts14

Sain nĂŒĂŒd Ă”htul alles oma verenĂ€idu… 445. Appi, kui rÔÔmus ma olen!

+6
0
Please wait...

Postitas:
Leemur

Sain nĂŒĂŒd Ă”htul alles oma verenĂ€idu
 445. Appi, kui rÔÔmus ma olen!

Oi kui tore uudis:) Palju Ônne sulle!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere!
Mind huvitab ka Nova Vita analĂŒĂŒside rahastus 🙂
Tegime ĂŒhe tĂ€isringi ITK-s, mille kĂ€igus toimus 5 siirdamist. Mingeid analĂŒĂŒse ei tehtud, vaid saadeti tuimalt uuele siirdamisele. Negatiivse tulemusega nenditi vaid fakti ja kirjutati uued ravimid jĂ€rgnevaks siirdamiseks.
Otsustasin peale viimase blasto siirdamist NVsse kolida.
Seal saadeti mees kohe halospermile ja leidsimegi probleemi. NĂŒĂŒd on mees pea aasta peotĂ€itega ravimeid saanud ja kĂ”ik proovid oleme TÜ kliinikumis ise kinni maksnud. Varsti on ukse ees uus ring IVFi NVs ja huvitabki palju me veel peame oma kuludega hakkama saama.
SÔbranna toimetas ka NVs ja tema jutu jÀrgi maksis vaid esimese proovi, mis selgitas IVFi vajaduse ja edasi oli kÔik haigekassa kulusse.
Meil praegu on NVs tehtud proovid tulnud kÔik ise maksta.
Mitte, et rahast kahju oleks sellise teema puhul, aga tahaks valmistunud olla kui summad tuhandetesse minema hakkavad 🙂
Kristel

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Myy, kui saunatamise-ujumise kohta oma arstilt kĂŒsisin, siis ta seletas, et nende puhul vĂ”ib organismi vedelikukadu olla suurem kui organism vedelikku tagasi saab. Ehk sul keerulisem hinnata, kas oled piisavalt vedelikku tarbinud. Rakkude kasvatamiseks pidavat aga vedelik vĂ€ga oluline olema.
Kristel, kĂ”ige kindlama vastuse saad kui administraatoritelt hindu-reegleid uurid. Nad kindlasti seletavad. Ma olen aru saanud, et haigekassa katab NV-s nn tavalise IVF protseduuri kulud ehk maksad need visiiditasud, mil protsess veel peal ei ole + analĂŒĂŒsid, mis IVF enda paratamatuks osaks pole.
Minul nĂŒĂŒd rakud vĂ”etud ja tegutsema-arenema pandud. Ma olin nii Ă”nnelik kui arst ĂŒtles, et rakud kĂ€tte saadi – nimelt oli Cetrodide pulber natuke kummaline ja igasugu stsenaariumid kĂ€isid peast lĂ€bi juba. Esialgu plaan 5 pĂ€evasena siirdada, kuid kui areng plaanidekohane pole, kutsutakse kolmepĂ€evase siirdamisele.

M.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Sain nĂŒĂŒd Ă”htul alles oma verenĂ€idu
 445. Appi, kui rÔÔmus ma olen!

Oi kui tore uudis:) Palju Ônne sulle!

Oi kui tore , palju Ônne!
S36

0
0
Please wait...

Postitas:
kats2

Hei-hei

Minul siis enam vĂ€hem 10 pĂ€eva möödas 5 pĂ€evase blasto siirdamisest, loomulik tsĂŒkkel oleks 15 dpo.
Pidin kĂŒll homme testima, aga tĂ€nane tööpĂ€ev algas öökimisega vetsus ja mingid mĂ€rgid olid, et vĂ”iks testida.
Sain ilusa triibu ja enesetunne ka rase mis rase.
Olen vĂ€ga Ă”nnelik, meie esimene beebi ❀❀❀
Kuna triibupĂŒĂŒdjatel kombeks oma triipe jagada, siis lisan enda esimeste triipude pildi:)))
https://www.upload.ee/image/10579816/501BFAE6-DB14-4A9C-8432-53200745B245.jpeg

+5
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul siis enam vĂ€hem 10 pĂ€eva möödas 5 pĂ€evase blasto siirdamisest, loomulik tsĂŒkkel oleks 15 dpo.

Pidin kĂŒll homme testima, aga tĂ€nane tööpĂ€ev algas öökimisega vetsus ja mingid mĂ€rgid olid, et vĂ”iks testida.

Kuna triibupĂŒĂŒdjatel kombeks oma triipe jagada, siis lisan enda esimeste triipude pildi:)))

Palju palju Ônne!!!

Saan aru, et sul oli esimene katse? Mis pĂ”hjusel ĂŒldse ivf teed lĂ€ksid, kas probleem oli sinu vĂ”i mehega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
kats2

Palju palju Ônne!!!

Saan aru, et sul oli esimene katse? Mis pĂ”hjusel ĂŒldse ivf teed lĂ€ksid, kas probleem oli sinu vĂ”i mehega?

Esimene IvF jep. Tegin ITKs lĂŒhike skeem.
PÔhjus minus. Mehe nÀitjad head.
Ega mul muud diagnoosi polegi, kui endometrioos, mul kĂŒll ainult ĂŒks munasari aga see pole takistus. KĂ€isin kevadel opil ja arst soovitas sĂŒgiseks ivf kirja panna, kui ise pole jÀÀnud selleks ajaks.
Endoga soovitatakse 6 kuu jooksul rasestuda, et oleks ĂŽnnestumine parim.
Ei julgenud loota, et vîib ka kohe înnestuda 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kats2, palju Ônne! Nii tugevad triibud. Sul kÀis see kuidagi eriti lihtsasti, kohe esimese korraga :).

Ma ise vĂ”tan nĂŒĂŒd lĂ€hipĂ€evil dr Rassiga ĂŒhendust. Olin siiani unistustes, et Ă€kki juhtub see loomulik ime just nĂŒĂŒd vahetult enne IVF-i. TsĂŒkkel trikitas ka kaasa – tavaliselt on mul 27 pĂ€eva, seekord venis 31-pĂ€evani. TĂ€na siis CD1 ja arstile helistades peame jĂ€rgmise sammuda paika panema esimese visiidi, millega alustame pikka skeemi. Hirm on ka, aga see eest vĂ”imalused suuremad.

Motivatsiooni ja Ônnestumist kÔigile!

Liblikas (35)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Palju palju Ônne!

S36

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kats2 PALJU, palju Ônne!
See sĂŒstib kĂ”igisse lootust, Ă”nnestumise lootust!
Kas kĂŒsisid, uurisid ikka selle 6 pĂ evaseks kasvatamise kohta ka?
Teistel ITK-tel oleks ka hea teada mis nad seal laboris hullavad meie embrĂŒotega 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kats2 – palju, palju Ă”nne! RÔÔm on tulla siia nii vahvaid uudiseid lugema!

Minul kÀsil kolmas tÀisring.
TĂ€naseks 7 pĂ€eva sĂŒstimist seljataga Gonal 75 + luveris. Tulen just arstilt ja uh-s selgus, et kaks mammut on suuremad ja ilusamaid aga terve posu on vĂ€ikseid. Arst ei julge minu puhul enam rohudoose kĂ”igutada ja esmaspĂ€evani veel Gonal 75 + luveris ja 8:30 uuesti mÔÔtma ka. Ütles, et kui jÀÀvadki ainult need 2 suuremat, siis punktsioon kolmapĂ€eval, kui mĂ”ned veel kiiremalt kasvama hakkavad, siis reedel.

Saan aru, et arst ei julge suurte doosidega riskida, aga ainult 2 mammukest. Kuna eelnevatest katsetest selgunud, et nad on mul suht halva kvaliteediga olnud, siis ma ei teagi, mida arvata.. :/ Arst muidugi lohutas, et meil on ju ainult seda ĂŒhte vaja. Aga kui ei Ă”nnestu, siis jĂ€lle paar kuud ootamist? Oeh…

Myy

0
0
Please wait...

Postitas:
kats2

Kats2 PALJU, palju Ônne!

Teistel ITK-tel oleks ka hea teada mis nad seal laboris hullavad meie embrĂŒotega 🙂

Jah sain ilusa pika selgituse selle kohta, miks nii otsustati.
Siirdamise pĂ€eval (5 pĂ€evased) oli selgelt kaks blastot teiste arengust ees, parim neist siirdati. Kuna oli nĂ€ha, milline peaks olema minu vĂ€ga hea kvaliteediga blastode arengu tase, siis otsustati vaadata, kas kasvavad jĂ€rgi sellele ĂŒhele kuuendaks pĂ€evaks. Nende areng jĂ€i samale tasemele, ehk siis mitte “vĂ€ga hea” hinnanguga ja 7. hommikul otsustati 1 kĂŒlmutada.
Mis seal ikka, ega ma pole targem kui arst. Imestama paneb see, et kuidas neid kolmepĂ€evaseid siis ĂŒldse vĂ”imalik kĂŒlmutada vĂ”i siirdada on.
Äkki nad olid nii kindlad, et mul Ă”nnestub kohe ja pole neid nii palju vaja 😀

JĂ€tame selle ĂŒhe kĂŒlma ootama oma aega :))) Nii tore oleks saada teine laps, kes on tĂ€pselt samal pĂ€eval eostatud 😀

TeisipÀev saan teada beta tulemused. Samas isegi hea, et ITKs see nii hilja on, testide jÀrgi peaks juba pÀris kÔrge hcg olema. Lisaks enesetunne ka vÀga rase, kogu see iivelduse -oksendamise teema pÀris kurnav.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Okei, selge pilt!
Sama kĂŒsimus tekib, et kuidas siis kolmepĂ€evaseid hinnatakse…
Aga jah tÔepoolest arstid on targemad ja vbl kÔike meil polegi vaja teada.
Palju, palju Ônne veelkord!

quote=3249868]

Kats2 PALJU, palju Ônne!

Jah sain ilusa pika selgituse selle kohta, miks nii otsustati.

Siirdamise pĂ€eval (5 pĂ€evased) oli selgelt kaks blastot teiste arengust ees, parim neist siirdati. Kuna oli nĂ€ha, milline peaks olema minu vĂ€ga hea kvaliteediga blastode arengu tase, siis otsustati vaadata, kas kasvavad jĂ€rgi sellele ĂŒhele kuuendaks pĂ€evaks. Nende areng jĂ€i samale tasemele, ehk siis mitte “vĂ€ga hea” hinnanguga ja 7. hommikul otsustati 1 kĂŒlmutada.

Mis seal ikka, ega ma pole targem kui arst. Imestama paneb see, et kuidas neid kolmepĂ€evaseid siis ĂŒldse vĂ”imalik kĂŒlmutada vĂ”i siirdada on.

Äkki nad olid nii kindlad, et mul Ă”nnestub kohe ja pole neid nii palju vaja 😀

JĂ€tame selle ĂŒhe kĂŒlma ootama oma aega :))) Nii tore oleks saada teine laps, kes on tĂ€pselt samal pĂ€eval eostatud 😀

TeisipÀev saan teada beta tulemused. Samas isegi hea, et ITKs see nii hilja on, testide jÀrgi peaks juba pÀris kÔrge hcg olema. Lisaks enesetunne ka vÀga rase, kogu see iivelduse -oksendamise teema pÀris kurnav.[/quote]

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 519 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober