Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 12 postitust - vahemik 511 kuni 522 (kokku 522 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
KĂ€gu

Suured-suured Ônnesoovid uutele Ônnestunutele ja kallid neile, kes oma ime veel ootavad!

Myy, mina nutsin oma 6-se nĂ€iduga. Nii et sinu palju kĂ”rgem ja kasvav nĂ€it ja selline arvamus teeb vĂ€ga kurvaks. Aga loodame, et tegu siiski vĂ€ikse nĂ€idu ja tugeva isendiga ja rasedus jÀÀb pĂŒsima ja varsti-varsti on keegi kodus ringi kĂ€putamas. Ja kui mitte nĂŒĂŒd, siis jĂ€rgmisest ringist, sest kehal on uus huvitav-positiivne kogemus olemas, mille najalt edasi minna.

Ma ootan oma jÀrgmiseid pÀevi ja proovin enne jÀrgmist ringi maksimaalselt sauna ja ujumist nautida, et ootamine mÔnusamalt lÀheks. JÔulu/ uusaastasoov igatahes olemas.

M.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Sephyr

To Celly

Kas sa raatsid meile ka öelda, mida see kuulus arst sĂŒĂŒa soovitas, millega pesta jne?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Myy, ole tugev. see on kohutav tunne kindlasti.

olen seni proovinud endale keelata kÔiki kehas toimuvaid muutusi tÀhele panna aga seda, kui eile mees tahtis mu lemmiksööki teha ja mul ahjukala lÔhna peale halb hakkas, on raske eirata.
minu vĂ€ike ime on viimase 4 pĂ€eva jooksul iga pĂ€ev oma numbrit kahekordistanud, tĂ€nane nĂ€it oli ĂŒle 300 natuke.
lugesin et kui number hakkab kasvama nii hilja nagu minul siis on suur katkemisoht terve esimese trimestri, nii et vĂ€ga rÔÔmustada ka ei julge. kiusatus on iga 2-4 pĂ€eva tagan vereproove tegema hakata…

kĂŒsijatele
Nimetu (ma tĂ”esti ei oska Sind kuidagi kutsuda : )- kui on hĂŒĂŒbimise ja trombiga sĂŒndroom siis Ă€kki tĂ”esti tasub mĂ”ne arstiga Trentali arutada. minul on mthfr mis on ka trombidega seotud geneetiline mutatsioon.
ja pĂ€ris kindlasti on vĂ”imalik E ja D vitamiinidest ĂŒleannust saada, need on rasvlahustuvad ja kuhugi kehast ei kao kui liiga palju saab. eks selle pĂ€rast ei tohigi ĂŒle 2-3 kuu seda kuuri teha.
D oli mul 4000 iu ja E 1600 iu. omapÀi pÀris kindlasti selliseid doose vÔtta ei tohiks!

Sephyr
muud soovitused elamiseks olid sellised et, alt vĂ”ib pesta ainult veega (ja ainult vĂ€ljaspoolt! mis on minu meelest ka elementaarne), ĂŒlejÀÀnud keha oleks hea pesta kĂ”ige lihtsama lĂ”hnatu seebiga (nt lasteseep), kui on olnud probleeme mikroflooraga (nt sagedane seen vĂ”i pĂ”letik), siis lisaks aluspesuks ainult mugav puuvillane pesu ja pĂ€evade ajal sidemed mitte tampoonid.
sĂŒĂŒa soovitas keefiri iga pĂ€ev et mikrofloorat hoida. mina piimatooteid ei talu siis ĂŒtles, et kui leian endale vegan piimhappebakterid, siis vĂ”in neid vĂ”tta. need ma ka omale leidsin.
minul kaalust alla vĂ”tta keelas, kui kĂŒsisin kas eelmise 3 tĂ€isringi jooksul juurde tulnud 3 kilo pekki vĂ”in alla vĂ”tta. et kui pole kaaluprobleemi siis ei ole vaja kehale stressi juurde tekitada.

Celly

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
K22

KĂ€isin tĂ€na viimases ultrahelis. On natuke rohkem ja natuke suuremad folliikulid, kui eelmine kord. Tunne on hea ja nĂŒĂŒd veel ainult Ovitrelle teha 🙂 Boonuseks veel see, et rohkem sĂŒstima ei pea 🙂 Ülehomme saab siis teada, palju piisavalt head kraami on.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

TĂ€nud Celly!
Nimetu tÀnab. Mul on Leideni mutatsioon ehk ka kalduvus tromboosiks. See vÔib viia peetumiseni.
Ma kindlasti konsulteerin selle ravimi osas kuna teeks mida iganes nagu me kĂ”ik. Olen sĂŒdamest tĂ€nulik iga nĂ”uande ja infokillu eest.
Sulle soovin Ônne ja usun, et kÔik lÀheb hÀsti. See vÔis olla ka sutsu hilisem pesastumine, kÔik on vÀga individuaalne.

Myy, ole tugev. see on kohutav tunne kindlasti.

olen seni proovinud endale keelata kÔiki kehas toimuvaid muutusi tÀhele panna aga seda, kui eile mees tahtis mu lemmiksööki teha ja mul ahjukala lÔhna peale halb hakkas, on raske eirata.

minu vĂ€ike ime on viimase 4 pĂ€eva jooksul iga pĂ€ev oma numbrit kahekordistanud, tĂ€nane nĂ€it oli ĂŒle 300 natuke.

lugesin et kui number hakkab kasvama nii hilja nagu minul siis on suur katkemisoht terve esimese trimestri, nii et vĂ€ga rÔÔmustada ka ei julge. kiusatus on iga 2-4 pĂ€eva tagan vereproove tegema hakata

kĂŒsijatele

Nimetu (ma tĂ”esti ei oska Sind kuidagi kutsuda : )- kui on hĂŒĂŒbimise ja trombiga sĂŒndroom siis Ă€kki tĂ”esti tasub mĂ”ne arstiga Trentali arutada. minul on mthfr mis on ka trombidega seotud geneetiline mutatsioon.

ja pĂ€ris kindlasti on vĂ”imalik E ja D vitamiinidest ĂŒleannust saada, need on rasvlahustuvad ja kuhugi kehast ei kao kui liiga palju saab. eks selle pĂ€rast ei tohigi ĂŒle 2-3 kuu seda kuuri teha.

D oli mul 4000 iu ja E 1600 iu. omapÀi pÀris kindlasti selliseid doose vÔtta ei tohiks!

Sephyr

muud soovitused elamiseks olid sellised et, alt vĂ”ib pesta ainult veega (ja ainult vĂ€ljaspoolt! mis on minu meelest ka elementaarne), ĂŒlejÀÀnud keha oleks hea pesta kĂ”ige lihtsama lĂ”hnatu seebiga (nt lasteseep), kui on olnud probleeme mikroflooraga (nt sagedane seen vĂ”i pĂ”letik), siis lisaks aluspesuks ainult mugav puuvillane pesu ja pĂ€evade ajal sidemed mitte tampoonid.

sĂŒĂŒa soovitas keefiri iga pĂ€ev et mikrofloorat hoida. mina piimatooteid ei talu siis ĂŒtles, et kui leian endale vegan piimhappebakterid, siis vĂ”in neid vĂ”tta. need ma ka omale leidsin.

minul kaalust alla vĂ”tta keelas, kui kĂŒsisin kas eelmise 3 tĂ€isringi jooksul juurde tulnud 3 kilo pekki vĂ”in alla vĂ”tta. et kui pole kaaluprobleemi siis ei ole vaja kehale stressi juurde tekitada.

Celly

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
kevad007

Tere. 30.10 siirdati 5 pÀevased. Kas reedel oleks liiga vara vt teha? Itk vt on alles 14.11
PĂ€ikest K.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere. 30.10 siirdati 5 pÀevased. Kas reedel oleks liiga vara vt teha? Itk vt on alles 14.11

PĂ€ikest K.

Tere

Kolime uude teemasse: IVF november-detsember. On juba uus kuu. Seal ehk keegi kogenum oskab vastata ka 🙂

Liblikas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Ava Clinicu 0-ring

Jagan oma kogemust LĂ€tis Ava Clinicus tehtud IVF-ringi kohta. Valisime Riia kliiniku piisava munarakudoonorite baasi ning vĂ€idetavalt kĂ”rgema Ă”nnestusprotsendi tĂ”ttu. Vanust on nii palju, et endal arstid enam rasestuda ei soovita ega ka arva, et Ă”nnestub (47aastane). Reaalsus on, et kodus kasvab 4aastane loomuliku teel sĂŒndinud poeg ja aasta tagasi katkes tavalisel viisil tekkinud rasedus. Viimane rasedus ja ĂŒhtlasi esimene katkemine olidki pĂ”hjuseks, miks lĂ€ksime IVFi teed.
Juulis kĂ€isime konsultatsioonis, augustist alustasime ettevalmistustega. Kasutasime dooormunarakke ja elukaaslase materjali. Reaalsus oli, et 11 embrĂŒost arenes vaid kaks kvaliteetset, mis siirdati 3.okt ja kĂŒlmaringi jaoks materjali ĂŒle ei jÀÀnud. Ravimeid oli “kotitĂ€is” ja kĂ”ik ka Eestis mĂŒĂŒgil. Oma keha reageeris pĂ€evapealt nii nagu raviplaan ette nĂ€gi, aga 12. okt oli esimene mÀÀrimine ja 14.-l tegin HCG lihtsalt kinnituseks. NĂ€it oli selline, et kokkuvĂ”ttes vĂ”ib nentida, et keha sĂŒlgas need vÔÔrad embrĂŒod lihtsalt vĂ€lja.
Selgeks sai ka see, et terve inimesena ja mitme normaalse ning kergelt möödunud raseduse kogemusega ei sobi IVF mulle mitte ĂŒks raas. Soovin tunda end vabalt, liikuda ja mitte mĂ”elda pidevalt, kas rohud on ikka vĂ”etud vĂ”i mitte ja ega see vĂ”i teine asi, mida tĂ”stsin, ole liiga raske. Ja maksma lĂ€ks see kolmekuune ettevĂ”tmine 8000 eurot + sĂ”idukulud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

VĂ€ga kahju, et ei Ă”nnestunud. Eks doonoriga on ka variant, et ei teki ĂŒldse munarakke vĂ”i viljastub ainult mĂ”ni. Kliinik ĂŒldiselt garanteerib vist mingi hulga siiski, et oleks mida siirdada. Kas Ava kliinikul ei ole mingeid garantiisid kuna see maksab ikka jĂ”hkralt palju? Mina ei loobuks veel peale esimest korda vaid prooviks veel! AnalĂŒĂŒsid jne on ka juba tehtud ja teine kord kindlasti odavam. Kas on nii?
Kas mehele tehti ikka ka pĂ”hjalikud uuringud? Mitme pĂ€evasteks kasvatati? Kas kirjutati ravimit mis Sinu enda immuunsust madaldaks, et keha ei viskaks rasedust vĂ lja? Kas Ava kliinikus on ka geneetiline uuring embrĂŒotele? Nagu ma aru saan tegid esimest korda IVF. Öeldakse, et kĂ”ik jĂ€rgmised korrad on Ă”nnestumisprotsent kordades suurem. Kuni 50 saab veel teha, tean see on kohutav kurbus kui ebaĂ”nnestub. Olen ise 44 ja sellel teel kaks korda ebaĂ”nnestunud. Jah lĂ€heb palju raha aga see on kĂ”igest raha. Mina proovin kuni Ă”nnestub, paar korda veel ise ja siis doonoriga. Olen ise ka Ava peale mĂ”elnud kuna ei tea kuidas siin Eestis doonoritega on.
Saage ĂŒle sellest kukkumisest ja kui vĂ”imalus siis ikka proovige veel!
KÔike head!

Jagan oma kogemust LĂ€tis Ava Clinicus tehtud IVF-ringi kohta. Valisime Riia kliiniku piisava munarakudoonorite baasi ning vĂ€idetavalt kĂ”rgema Ă”nnestusprotsendi tĂ”ttu. Vanust on nii palju, et endal arstid enam rasestuda ei soovita ega ka arva, et Ă”nnestub (47aastane). Reaalsus on, et kodus kasvab 4aastane loomuliku teel sĂŒndinud poeg ja aasta tagasi katkes tavalisel viisil tekkinud rasedus. Viimane rasedus ja ĂŒhtlasi esimene katkemine olidki pĂ”hjuseks, miks lĂ€ksime IVFi teed.

Juulis kĂ€isime konsultatsioonis, augustist alustasime ettevalmistustega. Kasutasime dooormunarakke ja elukaaslase materjali. Reaalsus oli, et 11 embrĂŒost arenes vaid kaks kvaliteetset, mis siirdati 3.okt ja kĂŒlmaringi jaoks materjali ĂŒle ei jÀÀnud. Ravimeid oli “kotitĂ€is” ja kĂ”ik ka Eestis mĂŒĂŒgil. Oma keha reageeris pĂ€evapealt nii nagu raviplaan ette nĂ€gi, aga 12. okt oli esimene mÀÀrimine ja 14.-l tegin HCG lihtsalt kinnituseks. NĂ€it oli selline, et kokkuvĂ”ttes vĂ”ib nentida, et keha sĂŒlgas need vÔÔrad embrĂŒod lihtsalt vĂ€lja.

Selgeks sai ka see, et terve inimesena ja mitme normaalse ning kergelt möödunud raseduse kogemusega ei sobi IVF mulle mitte ĂŒks raas. Soovin tunda end vabalt, liikuda ja mitte mĂ”elda pidevalt, kas rohud on ikka vĂ”etud vĂ”i mitte ja ega see vĂ”i teine asi, mida tĂ”stsin, ole liiga raske. Ja maksma lĂ€ks see kolmekuune ettevĂ”tmine 8000 eurot + sĂ”idukulud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Eesti kliinikute Ônnestumiste % on kodukatel kirjas, aga mis selle Riia kliiniku % on? Ise olen Elites 2x Ônnestunud doonoriringi teinud

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

sisenesid protsessi vÀga kÔrgete ootustega kindlasti.
ivf pole midagi lihtsat ega kindlat. aga kui pole vaja munasarju stimuleerida, siis on niigi raskem osa Àra jÀetud.

11st munarakust 2 embrĂŒot saada on ootuspĂ€rane tulemus. Keskmiselt saadakse 6st munarakust ĂŒks korralik embrĂŒo.
ja vanusega vĂ€heneb ka doonorembrĂŒote Ă”nnestumistĂ”enĂ€osus veidi. vĂ”imalik et nende ĂŒks haaval siiradmisega oleksid saanud paremad ĆĄansid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Waifi

KĂŒlmaring

Minul pandi kaks embrĂŒot kĂŒlma( saadi 9 ja 6 arenes edasi ja aint 2 jĂ€i),kuna oli hĂŒperstimulatsioon ja kohe siirdamist ei saanud teha. Tol pĂ€eval asendas mu arsti teine arst ja ĂŒtles, et kui teen kĂŒlmaringi, et siis soovitaks mĂ”lemad ĂŒles sulatada, et kui ĂŒks ĂŒles sulatamine mĂ”jub halvasti neile siis oleks variant, ja kui mĂ”lemad arenevad edasi, siis panna ĂŒks kĂŒlma tagasi.
Eile siis oli viisit enda arsti juurde ja ma arvasin nii toimime, tema aga ĂŒtleb,et ikka ĂŒks sulatada ja et siis teine jÀÀks tuleviku. Aga mul nii suur hirm, et kui see ei ela kĂŒlmutamist/ sulatamist ĂŒle, siis kogu protsess oli mĂ”ttetu ja kĂ”ik uuesti ja kust ma tean, et see viimane ka ei hakka arenema, kÕIGEROHKEM AJAB VIHALE, ET ĂŒhe kliiniku arstid rÀÀgivad nii erinevalt.
Kas keegi oskab nÔu anda? kas sulatada igaksjuhuks kaks ja siis vaadata?

Please wait...
NĂ€itan 12 postitust - vahemik 511 kuni 522 (kokku 522 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober