Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 519 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:

Jah, meie lood on sarnased.

Püüan mõelda nii, et see on täiesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad üles, aga nendest peab üle olema.

IVF ja ilusamad embrüod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lõppes Downi sündroomi tõttu. Nii et ka siin võib juhtuda. Aga tegelikult on võimalik embrüosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi… nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jääksime ju ise ka rasedaks, kuigi see võib muidugi jälle pool aastat aega võtta. Yks pluss on kyll, kui läheb hästi ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui võimalik, ja siis äkki embrüoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tähendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrüote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Nende uuringute kohta leiab rohkem infot siit: https://fertilityclinicnordic.com/viljakusravi-teenused/pgd-pgs/

Haigekassa seda ei kompenseeri, hind oli umbes nii et 600.- on uuring ja iga embrüo 200.-. Ma kusagil siin Perekoolis kirjutasin ka sellest, aga ei suuda enam leida :(. Igal juhul mäletasin et arvutasin et meil oleks u 1000.-.

IVF osas otsustamise võiksid sa teha kiiresti, sest Haigekassa kompenseerib kuni 41-aastaseks saamiseni!

Vau! See hind oleks meile tehtav… aga oled sa kindel? Nende hinnakirjas on PGS alates 2265 eur https://fertilityclinicnordic.com/hinnakiri/

Lisaks vaatasin, et nova vita vist pakub ka seda, aga sulatavad embrüod soomes yles (ja siis kylmutavad uuesti?) ja hind ka 2250. https://novavita.ee/hinnakiri/

Ilmselt me kaaluks tõsiselt neid variante, muidugi hea kui vähegi soodsamalt saaks.

Ma tean jah, et meil on megakiire, märtsi keskpaigani aega…. ehk jõuab yhe ivf teha? Hetkel mul seis selline, et kolmap haiglasse katkestamisele.

Keegi kysis vitamiinide kohta, vb minult. Ma lugesin läbi raamatu “it starts with the egg” ja tegin meile täpselt selle järgi programmi, mis sobib raseduste katkemiste korral. Mega kallis kokku kyll, alla 300 kuus meile mõlemale kokku. Tellisin iherbist, pärast hakkasin mõtlema, et oleks võinud amazon.co.uk vaadata, sest see euroliit ja ei tule tollimaksu otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meie lood on sarnased.

Püüan mõelda nii, et see on täiesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad üles, aga nendest peab üle olema.

IVF ja ilusamad embrüod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lõppes Downi sündroomi tõttu. Nii et ka siin võib juhtuda. Aga tegelikult on võimalik embrüosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi… nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jääksime ju ise ka rasedaks, kuigi see võib muidugi jälle pool aastat aega võtta. Yks pluss on kyll, kui läheb hästi ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui võimalik, ja siis äkki embrüoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tähendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrüote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Nende uuringute kohta leiab rohkem infot siit: https://fertilityclinicnordic.com/viljakusravi-teenused/pgd-pgs/

Haigekassa seda ei kompenseeri, hind oli umbes nii et 600.- on uuring ja iga embrüo 200.-. Ma kusagil siin Perekoolis kirjutasin ka sellest, aga ei suuda enam leida :(. Igal juhul mäletasin et arvutasin et meil oleks u 1000.-.

IVF osas otsustamise võiksid sa teha kiiresti, sest Haigekassa kompenseerib kuni 41-aastaseks saamiseni!

Vau! See hind oleks meile tehtav… aga oled sa kindel? Nende hinnakirjas on PGS alates 2265 eur https://fertilityclinicnordic.com/hinnakiri/

Lisaks vaatasin, et nova vita vist pakub ka seda, aga sulatavad embrüod soomes yles (ja siis kylmutavad uuesti?) ja hind ka 2250. https://novavita.ee/hinnakiri/

Ilmselt me kaaluks tõsiselt neid variante, muidugi hea kui vähegi soodsamalt saaks.

Ma tean jah, et meil on megakiire, märtsi keskpaigani aega…. ehk jõuab yhe ivf teha? Hetkel mul seis selline, et kolmap haiglasse katkestamisele.

Keegi kysis vitamiinide kohta, vb minult. Ma lugesin läbi raamatu “it starts with the egg” ja tegin meile täpselt selle järgi programmi, mis sobib raseduste katkemiste korral. Mega kallis kokku kyll, alla 300 kuus meile mõlemale kokku. Tellisin iherbist, pärast hakkasin mõtlema, et oleks võinud amazon.co.uk vaadata, sest see euroliit ja ei tule tollimaksu otsa.

Minule räägiti sellest Pelgulinna viljatusravi kliinikus, kus mina toimetan.
See link on hoopis mingi teine kliinik, ma lihtsalt leidsin guugeldades sealt info. Ehk on erinevates kliinikutes ka erinevad hinnakirjad. Ja vahe on ka veel selles et üks on PGD ja teine on PGS uuring.
Kuna kõik asjad võtavad aega, siis mina soovitaksin sul ennast kuskile IVF arsti juurde kirja panna. Seal saad arutada kõiki võimalusi ja nemad saavad soovitada, mis oleks sinu juhtumi puhul parim. Minule arst ütles, et kui IVF-ring algab (stimulatsioon jms), kui oled veel 40, siis isegi kui siirdamine jääb vanusesse 41, seda tavaliselt ikkagi kompenseeritakse.

Jõudu sulle kolmapäevaks, ma tean mida sa tunned!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, ma olen tohutult tänulik kõige selle väärtusliku info eest.

Natuke segaseks jääb veel see, et peaksin vb kohe oskama õigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

sa ise ikkagi ei kaalunud seda geenitesti embrüole teha? jäi kalliks?

Mul oli õnneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hästi ei usu, et see meil välja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame õigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapäevaks on väga jõudu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi võiks juba lõpetada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus… peab lihtsalt üle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
Mina ka jälle siin teemasse trügimas. Alustame septembris oma kolmanda ja ilmselt viimase täisringi IVF katsega. Saan oktoobris juba 41 ja kui sel korral ka ei õnnestu, siis ilmselt jääme siiski loomuliku ime peale lootma. Paar aastat tagasi jäin loomulikul teel rasedaks, aga toimus kliiniline katkemine.
Mehega meil kõik korras, minul aga üks munajuha enam ei funka ja lisaks kolmanda astme endometrioos.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Minul ka septembri lõpus esimest korda IVF. Siiani juba pea kaks aasta proovinud ja u aasta arsti abiga ovulatsiooni stimuleerimisega üritanud, kuid ei mingit tulemust. Diagnoosiks on polütsüstilised munasarjad ja kerge endometrioos.

Tahaks uurida, et kuidas te emotsionaalselt selle kõigega toime tulete? Kas olete peale mehe veel kellelegi rääkinud? Käite psühholoogi juures?

Ise tunnen, et üldiselt enesetunne on okei, aga koguaeg on need mõtted ja hirmud kuskil tagaplaanil. Kõige raskem on see, kui ümberringi sõbrannad kõik rasedusuudistega tulevad, siis see enda olukord teeb kuidagi eriti õnnetuks.

Kribul

Meie oleme koos mehega ja ka mina üksi käinud psühholoogil. Kui rahakott lubab siis soovitan ära proovida.

Enamus inimesi ei kujuta ette mis see olukord tähendab ja oskavad sõnadega väga haiget teha.

Mina rääkisin oma emale. Oleme muidu lähedased aga temale rääkimine oli viga. Ema usub siiralt et halvad asjad juhtuvad halbade inimestega ja eks me ikka midagi ise valesti teeme. Tõepoolest tema on oma elus alati kõik saavutanud mis tahtis ja ta ei kujuta ettegi et mõni asi ei sõltu soovist ja pingutusest. Läksime emaga päris tülli selle peale ja pärast seda olen väga valinud kellega üldse laste saamise teemal kaasa rääkida (ka üleüldiselt mitte konkreetselt minu probleemist). Kui elus veab siis saavad inimesed uskuda mida nad ise tahavad ja oma suhtumisega ikka väga haiget teha.

Nüüd olen rääkinud kahele sõbrannale. Üks neist on munarakudoonor ja teab mehhaanilist poolt ja temaga on sellest hea rääkida. Teine on lihtsalt hea inimene kes oskab õigel hetkel vait olla või ‘mul on kahju et sul nii raske on’ öelda.

Aga psühholoog on minu jaoks hea olnud. Ta annab nõu kuidas olukorrast mõelda ja sellega hakkama saada kui raske on. Mida siis öelda kui mehega mõlemal väga sitt tuju on aga teame et peame midagi ütlema. Sageli asju mida mõtleks ise ka välja aga hea on ka teise suust neid asju kuulda.

Celly

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see võib tõesti väga haiget teha 🙁 aga hea, et oled leidnud paar sõbrannat, kellega rääkida. Ma pole siiani kellelegi rääkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jälle seda inimest näen. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lõhki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vähemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole üksi.

Aga kui tohib küsida, siis
millise psühholoogi juures sa käid? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna või pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi käinud, seega teema üsna võõras.

Mul praegu käsil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord läheb õnneks ja ei peaks üldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi üles kruvida.

Aga soovin sulle jõudu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsükkel on jube raske iga kuu ja lõpuks tekibki tahtmine kõik katki jätta, kuid tea, et sa pole üksi nende muredega.

Kribul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, ma olen tohutult tänulik kõige selle väärtusliku info eest.

Natuke segaseks jääb veel see, et peaksin vb kohe oskama õigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

sa ise ikkagi ei kaalunud seda geenitesti embrüole teha? jäi kalliks?

Mul oli õnneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hästi ei usu, et see meil välja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame õigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapäevaks on väga jõudu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi võiks juba lõpetada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus… peab lihtsalt üle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

Mailill, ei ole sellest kaaperdamisest midagi. Kui on, mida teistel jagada, siis ju ainult hea, kui siit nõu saab. Ja see kõik omavahel seotud.

Jaksu sulle homseks ja edaspidiseks!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eriti koba, üritasin ühele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud ???? see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jääks näha, kellele vastan?)

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see võib tõesti väga haiget teha ???? aga hea, et oled leidnud paar sõbrannat, kellega rääkida. Ma pole siiani kellelegi rääkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jälle seda inimest näen. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lõhki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vähemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole üksi.

Aga kui tohib küsida, siis

millise psühholoogi juures sa käid? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna või pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi käinud, seega teema üsna võõras.

Mul praegu käsil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord läheb õnneks ja ei peaks üldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi üles kruvida.

Aga soovin sulle jõudu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsükkel on jube raske iga kuu ja lõpuks tekibki tahtmine kõik katki jätta, kuid tea, et sa pole üksi nende muredega.

Kribul

Kribul, vajuta selle postituse all “tsiteerin”, mille jutuga koos tahad postitada. Ja siis keri kõik jutt alla ja hakka sinna edasi kirjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eriti koba, üritasin ühele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud ???? see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jääks näha, kellele vastan?)

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see võib tõesti väga haiget teha ???? aga hea, et oled leidnud paar sõbrannat, kellega rääkida. Ma pole siiani kellelegi rääkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jälle seda inimest näen. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lõhki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vähemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole üksi.

Aga kui tohib küsida, siis

millise psühholoogi juures sa käid? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna või pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi käinud, seega teema üsna võõras.

Mul praegu käsil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord läheb õnneks ja ei peaks üldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi üles kruvida.

Aga soovin sulle jõudu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsükkel on jube raske iga kuu ja lõpuks tekibki tahtmine kõik katki jätta, kuid tea, et sa pole üksi nende muredega.

Kribul

Kribul, vajuta selle postituse all “tsiteerin”, mille jutuga koos tahad postitada. Ja siis keri kõik jutt alla ja hakka sinna edasi kirjutama.

Aitäh sulle! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 19:42; 27.09 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eriti koba, üritasin ühele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud ???? see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jääks näha, kellele vastan?)

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see võib tõesti väga haiget teha ???? aga hea, et oled leidnud paar sõbrannat, kellega rääkida. Ma pole siiani kellelegi rääkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jälle seda inimest näen. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lõhki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vähemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole üksi.

Aga kui tohib küsida, siis

millise psühholoogi juures sa käid? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna või pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi käinud, seega teema üsna võõras.

Mul praegu käsil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord läheb õnneks ja ei peaks üldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi üles kruvida.

Aga soovin sulle jõudu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsükkel on jube raske iga kuu ja lõpuks tekibki tahtmine kõik katki jätta, kuid tea, et sa pole üksi nende muredega.

Kribul

mina olen oma raha eest psühholoogil käinud. teadsin et perearsti kaudu on raske kui mitte võimatu saada, kunagi üks sünnitusjärgse depressiooniga tuttav rääkis et tema teisiti ei saanud kui võttis ennast töötuna arvele ja siis sealt kaudu sai koolituse rahasid kasutada psühholoogil käimiseks. võibolla raseduskriisi nõustajat haiglate juures saab haigekassa eest, ma ei tea, ei proovinudki haigekassa kaudu.
Igatahes, valisin selle järgi et too psühholoog võtab vastu varahommikul kui mul veel tööpäev alanud pole, käisime esimesel korral koos mehega ja ta jättis meile mõlmale sümpaatse mulje ja seal oleme/olen mõned korrad käinud.

mitte sõpradele rääkimine ehk on parim valik kui just väga hästi ei tea ette et tuleb õige reaktsioon inimesel. mul tavaliselt pole probleemi kui keegi arvab minust teisiti aga nii tundlikul teemal näkku kuulda praegusel hetkel ma ei taha ühtegi nõuannet ega üleliigset arvamust. ja see teadmine et sõbranna siis võibolla alati su kõhu üle kontrollib pole ka tore. minu need sõbrannad õnneks on väga viisakad ja ei küsi ise midagi, suhtleme tavalistel teemadel edasi nagu ikka.

lõpuks oleme ikka oma tunnetega üksi. oma mees ka ei oska ju aimata mis tunne on kui keha on võõraid aineid täsi süstitud ja on lootus ja masendus korraga.

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 07.09 19:37; 08.09 10:35; 08.09 15:09; 08.09 21:03; 09.09 20:26; 15.09 11:23; 25.09 10:08; 25.09 10:45; 25.09 16:24; 26.09 11:11; 30.09 16:05; 03.10 21:43; 27.10 18:05; 27.10 20:07; 28.10 11:06; 29.10 19:13; 29.10 21:58; 30.10 12:15; 01.11 14:24; 02.11 18:51; 03.11 08:59; 03.11 10:30; 04.11 10:31; 05.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, ma olen tohutult tänulik kõige selle väärtusliku info eest.

Natuke segaseks jääb veel see, et peaksin vb kohe oskama õigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

sa ise ikkagi ei kaalunud seda geenitesti embrüole teha? jäi kalliks?

Mul oli õnneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hästi ei usu, et see meil välja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame õigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapäevaks on väga jõudu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi võiks juba lõpetada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus… peab lihtsalt üle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

Aga kus haiglas sa praegu tegutsed? Mulle tundub kõige lihtsam ja loogilisem jääda samasse haiglasse, kui seal muidugi viljatusravi kliinik on.
Mina olengi ainult sellepärast Pelgulinnas, et ma lihtsalt olen seal terve elu käinud ja alati rahul olnud 🙂
Ma olen siin lugenud et palju kiidetakse Nova Vita kliinikut, aga seal on vist osaliselt tasuline.

Me otsustasime jah et me ei hakka neid kahte emrüot testima. See ei olnud isegi raha pärast, lihtsalt kuidagi oli mõlemil selline tunne et ei hakka. Kui meie enda kromomosoomiuuringud oleksid näidanud mingeid häireid, siis oleks küll hakanud embrüosid ka uurima, aga seda ei olnud. Ja nagu varem kirjutasin, siis nii arstide kui geneetikute sõnul olid meie kaks juhtumit täiesti erinevad ja suur ebaõnn. Seega, on lootus et seekord läheb hästi 🙂

Katkestamine on peamiselt just psüühiliselt raske. Aga arstid ja õed olid minu ümber nii armsad ja toetavad, et ma tundsin ennast väga turvaliselt. Mind aitab ikka, kui ma tean mis toimuma hakkab, nii et ole julge ja küsi protseduuri kohta jms.
Sa elad selle üle ja lähed edasi, lihtsalt natuke on vaja endale aega anda ja kõik emotsioonid läbi tunda.

Foorum ongi selleks, et saab küsida ja teiste kogemusi kuulda-lugeda. Ära vabanda, me kõik teeme siin ju seda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eriti koba, üritasin ühele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud ???? see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jääks näha, kellele vastan?)

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see võib tõesti väga haiget teha ???? aga hea, et oled leidnud paar sõbrannat, kellega rääkida. Ma pole siiani kellelegi rääkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jälle seda inimest näen. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lõhki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vähemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole üksi.

Aga kui tohib küsida, siis

millise psühholoogi juures sa käid? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna või pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi käinud, seega teema üsna võõras.

Mul praegu käsil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord läheb õnneks ja ei peaks üldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi üles kruvida.

Aga soovin sulle jõudu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsükkel on jube raske iga kuu ja lõpuks tekibki tahtmine kõik katki jätta, kuid tea, et sa pole üksi nende muredega.

Kribul

mina olen oma raha eest psühholoogil käinud. teadsin et perearsti kaudu on raske kui mitte võimatu saada, kunagi üks sünnitusjärgse depressiooniga tuttav rääkis et tema teisiti ei saanud kui võttis ennast töötuna arvele ja siis sealt kaudu sai koolituse rahasid kasutada psühholoogil käimiseks. võibolla raseduskriisi nõustajat haiglate juures saab haigekassa eest, ma ei tea, ei proovinudki haigekassa kaudu.

Igatahes, valisin selle järgi et too psühholoog võtab vastu varahommikul kui mul veel tööpäev alanud pole, käisime esimesel korral koos mehega ja ta jättis meile mõlmale sümpaatse mulje ja seal oleme/olen mõned korrad käinud.

mitte sõpradele rääkimine ehk on parim valik kui just väga hästi ei tea ette et tuleb õige reaktsioon inimesel. mul tavaliselt pole probleemi kui keegi arvab minust teisiti aga nii tundlikul teemal näkku kuulda praegusel hetkel ma ei taha ühtegi nõuannet ega üleliigset arvamust. ja see teadmine et sõbranna siis võibolla alati su kõhu üle kontrollib pole ka tore. minu need sõbrannad õnneks on väga viisakad ja ei küsi ise midagi, suhtleme tavalistel teemadel edasi nagu ikka.

lõpuks oleme ikka oma tunnetega üksi. oma mees ka ei oska ju aimata mis tunne on kui keha on võõraid aineid täsi süstitud ja on lootus ja masendus korraga.

Celly

Mina olen käinud raseduskriisi nõustaja juures, saatekirja saanud naistearstilt.
Mulle väga sobis ja soovitan Marje Pukki – võtab vastu nii Tõnismäel kui ka Pelgulinnas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, ma olen tohutult tänulik kõige selle väärtusliku info eest.

Natuke segaseks jääb veel see, et peaksin vb kohe oskama õigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

sa ise ikkagi ei kaalunud seda geenitesti embrüole teha? jäi kalliks?

Mul oli õnneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hästi ei usu, et see meil välja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame õigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapäevaks on väga jõudu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi võiks juba lõpetada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus… peab lihtsalt üle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

mailill – üks asi veel
Haiglas nad pakuvad sulle raseduskriisi nõustajat, võta ta vastu! Minul oli temast palju abi – võibolla haiglas isegi mitte nii palju, sest seal on siis nii palju iseenda kehaga ja emotsioonidega tegemist. Aga kontakt sai loodud ja läksin tema vastuvõtule hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolin ka Teie juurde üle. Mina toimetan Nova Vitas. Tuleb teine katse. Siirdamine 17- ndal. Närv sees tugevalt. Aga samas ootan nagu hingeônnistust seda päeva. Täna hommikul teen viimase cetrodide süsti ja õhtul ovulatsiooni esile kutsuva süsti ja siis päev ravimi vaba. 12- ndal punktsioon. Jõudu, jaksu sama teed läbivatele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 05:16; 19.09 08:55; 24.09 10:50; 27.09 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuleb praegu meelde (ei tea, kuidas mitu päeva siin lugedes juba ei tulnud), et ITKs võimalus IVFga seoses ka nõustaja juurde minna. Arsti kaudu saab vist aja panna. Kui ma käisin, oli just mingi süsteem muutunud. Aga sain seal käia kõigest rääkimas juba enne süstimise alustamist. Kuna mul oli kõige suurem mure enda torkimine, siis milleski muus väga nõu ei vajanud. Aga ta oli väga abivalmis ja asjalik. Võtab vastu Tõnismäel ja Ravi tn. Viimases ka raseduse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi mul on mure.
Lähen 13 sept, reedel arstile, et teha kontroll UH ja saada veel lõpuravimid enne punktsiooni. Eeldatav punktsioon siis esmasp v teisip AGA siirdamise aeg siis satub nädalavahetus 🙁 Kindlasti tahavad 5 päevaseks kasvatada.
Mismoodi siis saab?
Kas Teil on olnud analoogne seis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. Täpsemalt 07.09 16:47; 07.09 19:09; 08.09 13:35; 10.09 19:25; 15.09 13:44; 15.09 15:43; 16.09 12:55; 20.09 07:21; 20.09 19:08; 22.09 16:11; 25.09 12:03; 25.09 13:01; 25.09 14:41; 25.09 15:42; 25.09 16:45; 26.09 10:24; 26.09 11:21; 27.09 08:51; 27.09 10:51; 27.09 11:26; 29.09 15:48; 30.09 12:15; 01.10 09:49; 01.10 12:21; 01.10 12:48; 01.10 17:55; 03.10 13:40; 04.10 14:28; 06.10 11:53; 06.10 14:51; 06.10 15:09; 06.10 15:14; 09.10 16:16; 11.10 10:16; 11.10 15:35; 14.10 12:26; 14.10 21:42; 15.10 21:33; 16.10 18:29; 20.10 21:33; 21.10 11:32; 21.10 12:36; 26.10 08:53; 29.10 11:12; 30.10 13:30; 02.11 22:57; 03.11 09:41; 03.11 12:20; 04.11 14:00; 05.11 21:31; 08.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka punktsioon esmaspäeval ja siirdamine toimus ikka reedel. Embrüoloog ütles et 4päevane varajane blastotsüst.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufik

Minul oli siis 3.09 siirdamine. Siirdati kaks blastot. Olin suhteliselt lootusrikas, sest mul lapsed olemas ja viga mehepoolne. Googeldasin netis ringi ja nii paljud on saanud juba üsna varakult triipe. Sain ka juba kolmandal-neljandal päeval mingid hägusad asjad rasedustestidele (mis muidugi ilmusid siis kui test oli tükk aega seisnud, aga no parem ikka kui mitte midagi eks). Lasin siis 06.09 veretesti teha ja HCG tulemus oli ainult 4. Eile tegin uriinirasedustesti (tundlikkusega 10). Mingi heleda triibu täitsa sain. Täna tegin sama testi ja see triip on nii vaevumärgatav, et arvatavasti keegi teine peale minu seda ei näekski. Selline tunne, et vist katkes ära või ma ei teagi. Esiteks see 4 oli juba nii väike tulemus ja see, et järjest heledamaks läheb. Võehh. Käisin täna hommikul verd andmas ka, et võib-olla saab siis lõplikult selgust. Mul muidu nö ametlik veretesti aeg on homme.

Kirjutasin juba arstile ka selle 4. asjus, aga tema vastas ainult, et jätkame raviplaani. Ilmselt siis mingi lootus oli, et HCG hakkab kiiresti tõusma ja spurdib, aga no praegu on küll selline tunne, et asi liigub pigem tagasikäigus.

Oskab keegi öelda, kui palju veretest uriinitestist tundlikum on? Mul on kuskilt meelde jäänud, et ca 3x.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 16:48; 07.09 19:11; 07.09 19:12; 08.09 08:56; 08.09 16:07; 11.09 10:00; 11.09 16:01; 11.09 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli siirdamine 2 september aga eile vt oli ainult 2.30. Kplma ei saanud miskit. Uus tr aeg on itk-s alles veebruaris sreg avahetan Asukohta ja nüpd siis 16 oktoober on uue arsti juures uues polikliinikus aeg. Loodan, et seekord on klapp ka arstiga ja ka õnnestub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli siirdamine 2 september aga eile vt oli ainult 2.30. Kplma ei saanud miskit. Uus tr aeg on itk-s alles veebruaris sreg avahetan Asukohta ja nüpd siis 16 oktoober on uue arsti juures uues polikliinikus aeg. Loodan, et seekord on klapp ka arstiga ja ka õnnestub

Kuhu said nii ruttu uue täisringi aja, kas tasuline kliinik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.09 13:00; 27.09 14:36; 27.09 15:39; 07.10 20:04; 08.10 17:36; 10.10 21:08; 14.10 20:56; 30.10 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufik sa natuke vara ehk testisid. Mul oli FET blastode siirdamine 30.08 ja eile alles oli veretest. Tulemus 702 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufik

Vara testisin jaa, aga kas ta siis mõne päevaga tõesti nii palju tõuseb? Ja kui oleks praegu juba mingid sadamed hcg-d, siis ju uriinitest ajaks tumelillat värvi välja, mitte ei peaks vastu valgust oma silmi kissitama.

No mingi tunni aja pärast saan teada, kas ja kui palju on tõusnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 16:48; 07.09 19:11; 07.09 19:12; 08.09 08:56; 08.09 16:07; 11.09 10:00; 11.09 16:01; 11.09 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufikule.
Enne punktsiooni tehtav ovitrelle või diphereline pidi ka hcg-le mõjuma. Mõju pidi kaduma 10päeva jooksul äkki?
Minul siirdamine 02.09.eile rasedustestil õrn triibuke, tänane veretest 40.4
Lootust vast on sul veel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 16:31; 11.09 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufik

Minul oli siis 3.09 siirdamine. Siirdati kaks blastot. Olin suhteliselt lootusrikas, sest mul lapsed olemas ja viga mehepoolne. Googeldasin netis ringi ja nii paljud on saanud juba üsna varakult triipe. Sain ka juba kolmandal-neljandal päeval mingid hägusad asjad rasedustestidele (mis muidugi ilmusid siis kui test oli tükk aega seisnud, aga no parem ikka kui mitte midagi eks). Lasin siis 06.09 veretesti teha ja HCG tulemus oli ainult 4. Eile tegin uriinirasedustesti (tundlikkusega 10). Mingi heleda triibu täitsa sain. Täna tegin sama testi ja see triip on nii vaevumärgatav, et arvatavasti keegi teine peale minu seda ei näekski. Selline tunne, et vist katkes ära või ma ei teagi. Esiteks see 4 oli juba nii väike tulemus ja see, et järjest heledamaks läheb. Võehh. Käisin täna hommikul verd andmas ka, et võib-olla saab siis lõplikult selgust. Mul muidu nö ametlik veretesti aeg on homme.

Kirjutasin juba arstile ka selle 4. asjus, aga tema vastas ainult, et jätkame raviplaani. Ilmselt siis mingi lootus oli, et HCG hakkab kiiresti tõusma ja spurdib, aga no praegu on küll selline tunne, et asi liigub pigem tagasikäigus.

Oskab keegi öelda, kui palju veretest uriinitestist tundlikum on? Mul on kuskilt meelde jäänud, et ca 3x.

Veretest ei ole mitte uriinitestist tundlikum, vaid määrataksegi kindel number. Nullist kuni paljude numbriteni edasi. Ja niisama võib see ka mõni number nullist suurem olla, olenevalt sinu tsükliperioodist jne. Uriinitestile on kirjutatud, mis suurusest alates triipu näitama hakkab, kas 5, 10 või isegi 25.

Üks tabel on selline, kust saad umbkaudu vaadata. Aga kindlasti on igaühel see erinev ja ka erineva rasedusega võib erimoodi olla. Tähtis on hCG taseme tõus teatud ajal.

hcg näitude tabel:

* 3 nädalat LMP: 5 – 50 mIU/ml
* 4 nädalat LMP: 5 – 426 mIU/ml
* 5 nädalat LMP: 18 – 7,340 mIU/ml
* 6 nädalat LMP: 1,080 – 56,500 mIU/ml
* 7 – 8 nädalat LMP: 7, 650 – 229,000 mIU/ml
* 9 – 12 nädalat LMP: 25,700 – 288,000 mIU/ml
* 13 – 16 nädalat LMP: 13,300 – 254,000 mIU/ml
* 17 – 24 nädalat LMP: 4,060 – 165,400 mIU/ml
* 25 – 40 nädalat LMP: 3,640 – 117,000 mIU

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mufik

Mul oli külmaring ja ovitrellet ei olnudki. Igastahes sain tulemused ja need olid 2. Niiet sist siis korraks kinnitus, aga edasi ei arenenud. Külmas ka midagi pole. Kaks blastot saadi ja mõlemad ka siirdasime.

Kas keegi teab, kui kiiresti võib uue täisringiga alustada? Mul kogu see värk võttis kuidagi nii kaua aega. Minumeelest pool aastat läks täisringiga alustamisest praeguseni. Kas kuidagi kiiremini ei saaks? Kui kiiresti teil on läinud?

Või peaks ikkagi igaks juhuks LAP-i laskma teha, vb mul midagi seal sees takistab neid kinnitumast või ma ei teagi. Samas kaks korda olen ise rasedaks jäänud esimesest korrast seksist ja viimati 2017. Arvasin siiani, et mehe viga. Aga nüüd hakkab tunduma, et vb siis ikkagi minu viga ka. Sarnane olukord oli mul ka kevadel. Ise proovisime ja alguses olid triibud ja siis kadusid ära ning päevad hakkasid hilinemisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 16:48; 07.09 19:11; 07.09 19:12; 08.09 08:56; 08.09 16:07; 11.09 10:00; 11.09 16:01; 11.09 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen palju siin foorumites lugemas käinud, kuid ise kirjutan esimest korda.
Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning põhjust ei osatagi öelda. Analüüsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hästi. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 täisringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, läksin lahku mehega ja taastusin kõigest sellest. Nüüd aga, 2019 võtsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (täisring), lühike skeem, mille käigus saadi vaid 2 kehva embrüot ja see katsegi ebaõnnestus. Nüüd on käsil 8 katse, pikk skeem. Süstinud olen praeguseks 3 päeva ovaleap+ luveris+fraxiparine. Küsimus? Kas kellelgi on õnnestunud rasedaks jääda lõpuks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mõtlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kõik, mis võimalik. Hoian teile kõigile pöialt ja loodan, et ehk õnnestub mul veel need triibud saada kuigi päris lootusetu tunne juba sees????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen palju siin foorumites lugemas käinud, kuid ise kirjutan esimest korda.

Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning põhjust ei osatagi öelda. Analüüsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hästi. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 täisringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, läksin lahku mehega ja taastusin kõigest sellest. Nüüd aga, 2019 võtsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (täisring), lühike skeem, mille käigus saadi vaid 2 kehva embrüot ja see katsegi ebaõnnestus. Nüüd on käsil 8 katse, pikk skeem. Süstinud olen praeguseks 3 päeva ovaleap+ luveris+fraxiparine. Küsimus? Kas kellelgi on õnnestunud rasedaks jääda lõpuks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mõtlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kõik, mis võimalik. Hoian teile kõigile pöialt ja loodan, et ehk õnnestub mul veel need triibud saada kuigi päris lootusetu tunne juba sees????

Mul ainult üks täisring seljataga ja ootan järjekorras uuele katsele novembris. Nii et selles mõttes ei oska nõua anda, kuidas nii paljude katsetega lootus on. Aga lugenud olen, et osad ongi teinud kaheksa ja üksteist korda ning siis lõpuks õnnestunud. Vaja läheb ju ainult seda ühte õiget munarakku ja soodsat keskkonda 😉
Eks see kõige raskem ongi see emotsionaalne pool. Aga mina olen sama meelt, et tuleb teha kõik, mis enda võimuses, siis saab rahul olla, et oled vähemalt kõik variandid ära proovinud. (Olen ka mõne aasta pärast 41 ja otsustasin lapse saada üksinda). Ära anna alla, kuni veel natukenegi jaksu on.

Hoian sulle pöialt!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niipalju katseid pole olnud, aga siin tundub, et tegu on kehvade munarakkudega. Ise ilmselt prooviks kuni 41 aastani ja siis teeks doonormunarakuga katse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 16:17; 13.09 09:15; 16.09 09:48; 30.09 13:50; 30.10 13:21; 08.11 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

annan märku, mis minust sai, kuna ma siin juba kirjutasin.

käisin haiglas peetunud raseduse katkestamisel. mingil imelikul kombel mulle katkestamise tabletid praktiliselt ei mõjunud 😮 2 päeva anti kokku 5 doosi. lõpuks eraldus AINULT lootemuna, no õnneks, sest seda ju oligi vaja. muud mitte midagi, isegi verejooksu erilist ei olnud. väga imelik. ilmselt siin veel tuleb verejooks hiljem.

sain haiglast koju ja päev hiljem helistati, et kahjuks ikkagi ei saanud geneetilist testimist teha sellele 🙁 ei tea miks, ei olnud nagu piisavalt head materjali või misasja. no vähemalt proovisin ja andsin endast parima.

nüüd edasi – oktoobris saab mees anda uued spermaproovid, novembri lõpus on geneetiku aeg ja okt lõpuks saime aja pelgu viljatusravi keskusesse. lisaks lähen veel ühe funktsionaalse toitumisterapeudi juurde, ka oktoobris. Pluss veel meie vitamiinid ja et tegime kodu BPA ja ftalaatide vabaks. nii et kõik liigub. väga väga hea, et sain siit info, et pelgus tehakse PGSi (embrüo geneetilist testimist), nüüd leidsin nende kodulehelt hinnakirjast ka selle https://www.lapsesoov.ee/teenused/viljatusravikeskuse-hinnakiri/ ikka väga oluline info ja hea, et õigel ajal sain teada. nüüd siis edasine plaan paigas. uus lootus on olemas.

Leemur, soovitan sulle raamatut “It starts with the egg”, seal selliseid asju, mida saad veel ise ära teha https://www.amazon.com/Starts-Egg-Pregnant-Naturally-Miscarriage/dp/0999676180/ref=sr_1_1?keywords=it+starts+with+the+egg&qid=1568362149&s=gateway&sr=8-1

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mailill, tänud soovituse eest. Tundub tõesti asjalik raamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore et sa kirjutad! Ma juba mitu päeva otsin siit et kuidas sul läks ja läheb.

Kahju et haiglas oli nii palju jama, aga nüüd on see tehtud ja läbi.
Mul on hea meel et oled juba edasised sammud kokku leppinud ja suunad selged. Lootus on ikka see mis aitab 🙂

annan märku, mis minust sai, kuna ma siin juba kirjutasin.

käisin haiglas peetunud raseduse katkestamisel. mingil imelikul kombel mulle katkestamise tabletid praktiliselt ei mõjunud ???? 2 päeva anti kokku 5 doosi. lõpuks eraldus AINULT lootemuna, no õnneks, sest seda ju oligi vaja. muud mitte midagi, isegi verejooksu erilist ei olnud. väga imelik. ilmselt siin veel tuleb verejooks hiljem.

sain haiglast koju ja päev hiljem helistati, et kahjuks ikkagi ei saanud geneetilist testimist teha sellele ???? ei tea miks, ei olnud nagu piisavalt head materjali või misasja. no vähemalt proovisin ja andsin endast parima.

nüüd edasi – oktoobris saab mees anda uued spermaproovid, novembri lõpus on geneetiku aeg ja okt lõpuks saime aja pelgu viljatusravi keskusesse. lisaks lähen veel ühe funktsionaalse toitumisterapeudi juurde, ka oktoobris. Pluss veel meie vitamiinid ja et tegime kodu BPA ja ftalaatide vabaks. nii et kõik liigub. väga väga hea, et sain siit info, et pelgus tehakse PGSi (embrüo geneetilist testimist), nüüd leidsin nende kodulehelt hinnakirjast ka selle https://www.lapsesoov.ee/teenused/viljatusravikeskuse-hinnakiri/ ikka väga oluline info ja hea, et õigel ajal sain teada. nüüd siis edasine plaan paigas. uus lootus on olemas.

Leemur, soovitan sulle raamatut “It starts with the egg”, seal selliseid asju, mida saad veel ise ära teha https://www.amazon.com/Starts-Egg-Pregnant-Naturally-Miscarriage/dp/0999676180/ref=sr_1_1?keywords=it+starts+with+the+egg&qid=1568362149&s=gateway&sr=8-1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 519 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober