Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
mailill

Jah, meie lood on sarnased.

PĂŒĂŒan mĂ”elda nii, et see on tĂ€iesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad ĂŒles, aga nendest peab ĂŒle olema.

IVF ja ilusamad embrĂŒod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lĂ”ppes Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Nii et ka siin vĂ”ib juhtuda. Aga tegelikult on vĂ”imalik embrĂŒosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi
 nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jÀÀksime ju ise ka rasedaks, kuigi see vĂ”ib muidugi jĂ€lle pool aastat aega vĂ”tta. Yks pluss on kyll, kui lĂ€heb hĂ€sti ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui vĂ”imalik, ja siis Ă€kki embrĂŒoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tĂ€hendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrĂŒote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Nende uuringute kohta leiab rohkem infot siit: https://fertilityclinicnordic.com/viljakusravi-teenused/pgd-pgs/

Haigekassa seda ei kompenseeri, hind oli umbes nii et 600.- on uuring ja iga embrĂŒo 200.-. Ma kusagil siin Perekoolis kirjutasin ka sellest, aga ei suuda enam leida :(. Igal juhul mĂ€letasin et arvutasin et meil oleks u 1000.-.

IVF osas otsustamise vÔiksid sa teha kiiresti, sest Haigekassa kompenseerib kuni 41-aastaseks saamiseni!

Vau! See hind oleks meile tehtav… aga oled sa kindel? Nende hinnakirjas on PGS alates 2265 eur https://fertilityclinicnordic.com/hinnakiri/

Lisaks vaatasin, et nova vita vist pakub ka seda, aga sulatavad embrĂŒod soomes yles (ja siis kylmutavad uuesti?) ja hind ka 2250. https://novavita.ee/hinnakiri/

Ilmselt me kaaluks tÔsiselt neid variante, muidugi hea kui vÀhegi soodsamalt saaks.

Ma tean jah, et meil on megakiire, mĂ€rtsi keskpaigani aega…. ehk jĂ”uab yhe ivf teha? Hetkel mul seis selline, et kolmap haiglasse katkestamisele.

Keegi kysis vitamiinide kohta, vb minult. Ma lugesin lĂ€bi raamatu “it starts with the egg” ja tegin meile tĂ€pselt selle jĂ€rgi programmi, mis sobib raseduste katkemiste korral. Mega kallis kokku kyll, alla 300 kuus meile mĂ”lemale kokku. Tellisin iherbist, pĂ€rast hakkasin mĂ”tlema, et oleks vĂ”inud amazon.co.uk vaadata, sest see euroliit ja ei tule tollimaksu otsa.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Jah, meie lood on sarnased.

PĂŒĂŒan mĂ”elda nii, et see on tĂ€iesti uus kogemus ja varasemad ei puutu asjasse. See on vahel keeruline, sest hirmud tulevad ĂŒles, aga nendest peab ĂŒle olema.

IVF ja ilusamad embrĂŒod – meie teine rasedus, mis oli IVF rasedus, lĂ”ppes Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Nii et ka siin vĂ”ib juhtuda. Aga tegelikult on vĂ”imalik embrĂŒosid kromosoomihaiguste osas uurida lasta.

Ma tean jah, et ilma kromosoomiuuringuteta ivf ei garanteeri paremaid tulemusi
 nii et ma olen veidi kahtlev selles osas kyll, jÀÀksime ju ise ka rasedaks, kuigi see vĂ”ib muidugi jĂ€lle pool aastat aega vĂ”tta. Yks pluss on kyll, kui lĂ€heb hĂ€sti ja saan lapse, siis peale seda tahaks teist veel, kui vĂ”imalik, ja siis Ă€kki embrĂŒoid kylmas. Paar aastat vanust juurde tĂ€hendab ju veel kehvemat seisu.

Oled sa uurinud seda embrĂŒote geenitesti? Nii palju kui ma aru saan, maksab see 4000 ja peab enda rahast maksma?

Nende uuringute kohta leiab rohkem infot siit: https://fertilityclinicnordic.com/viljakusravi-teenused/pgd-pgs/

Haigekassa seda ei kompenseeri, hind oli umbes nii et 600.- on uuring ja iga embrĂŒo 200.-. Ma kusagil siin Perekoolis kirjutasin ka sellest, aga ei suuda enam leida :(. Igal juhul mĂ€letasin et arvutasin et meil oleks u 1000.-.

IVF osas otsustamise vÔiksid sa teha kiiresti, sest Haigekassa kompenseerib kuni 41-aastaseks saamiseni!

Vau! See hind oleks meile tehtav
 aga oled sa kindel? Nende hinnakirjas on PGS alates 2265 eur https://fertilityclinicnordic.com/hinnakiri/

Lisaks vaatasin, et nova vita vist pakub ka seda, aga sulatavad embrĂŒod soomes yles (ja siis kylmutavad uuesti?) ja hind ka 2250. https://novavita.ee/hinnakiri/

Ilmselt me kaaluks tÔsiselt neid variante, muidugi hea kui vÀhegi soodsamalt saaks.

Ma tean jah, et meil on megakiire, mÀrtsi keskpaigani aega
. ehk jÔuab yhe ivf teha? Hetkel mul seis selline, et kolmap haiglasse katkestamisele.

Keegi kysis vitamiinide kohta, vb minult. Ma lugesin lĂ€bi raamatu “it starts with the egg” ja tegin meile tĂ€pselt selle jĂ€rgi programmi, mis sobib raseduste katkemiste korral. Mega kallis kokku kyll, alla 300 kuus meile mĂ”lemale kokku. Tellisin iherbist, pĂ€rast hakkasin mĂ”tlema, et oleks vĂ”inud amazon.co.uk vaadata, sest see euroliit ja ei tule tollimaksu otsa.

Minule rÀÀgiti sellest Pelgulinna viljatusravi kliinikus, kus mina toimetan.
See link on hoopis mingi teine kliinik, ma lihtsalt leidsin guugeldades sealt info. Ehk on erinevates kliinikutes ka erinevad hinnakirjad. Ja vahe on ka veel selles et ĂŒks on PGD ja teine on PGS uuring.
Kuna kĂ”ik asjad vĂ”tavad aega, siis mina soovitaksin sul ennast kuskile IVF arsti juurde kirja panna. Seal saad arutada kĂ”iki vĂ”imalusi ja nemad saavad soovitada, mis oleks sinu juhtumi puhul parim. Minule arst ĂŒtles, et kui IVF-ring algab (stimulatsioon jms), kui oled veel 40, siis isegi kui siirdamine jÀÀb vanusesse 41, seda tavaliselt ikkagi kompenseeritakse.

JÔudu sulle kolmapÀevaks, ma tean mida sa tunned!!

Please wait...
Postitas:
mailill

Mai Kelluke, ma olen tohutult tÀnulik kÔige selle vÀÀrtusliku info eest.

Natuke segaseks jÀÀb veel see, et peaksin vb kohe oskama Ôigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

sa ise ikkagi ei kaalunud seda geenitesti embrĂŒole teha? jĂ€i kalliks?

Mul oli Ônneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hÀsti ei usu, et see meil vÀlja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame Ôigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapĂ€evaks on vĂ€ga jĂ”udu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi vĂ”iks juba lĂ”petada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus… peab lihtsalt ĂŒle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

Please wait...
Postitas:
Unimyts_

Tere kÔigile!
Mina ka jĂ€lle siin teemasse trĂŒgimas. Alustame septembris oma kolmanda ja ilmselt viimase tĂ€isringi IVF katsega. Saan oktoobris juba 41 ja kui sel korral ka ei Ă”nnestu, siis ilmselt jÀÀme siiski loomuliku ime peale lootma. Paar aastat tagasi jĂ€in loomulikul teel rasedaks, aga toimus kliiniline katkemine.
Mehega meil kĂ”ik korras, minul aga ĂŒks munajuha enam ei funka ja lisaks kolmanda astme endometrioos.

Please wait...
Postitas:
Kribul

Tere!

Minul ka septembri lĂ”pus esimest korda IVF. Siiani juba pea kaks aasta proovinud ja u aasta arsti abiga ovulatsiooni stimuleerimisega ĂŒritanud, kuid ei mingit tulemust. Diagnoosiks on polĂŒtsĂŒstilised munasarjad ja kerge endometrioos.

Tahaks uurida, et kuidas te emotsionaalselt selle kĂ”igega toime tulete? Kas olete peale mehe veel kellelegi rÀÀkinud? KĂ€ite psĂŒhholoogi juures?

Ise tunnen, et ĂŒldiselt enesetunne on okei, aga koguaeg on need mĂ”tted ja hirmud kuskil tagaplaanil. KĂ”ige raskem on see, kui ĂŒmberringi sĂ”brannad kĂ”ik rasedusuudistega tulevad, siis see enda olukord teeb kuidagi eriti Ă”nnetuks.

Kribul

Meie oleme koos mehega ja ka mina ĂŒksi kĂ€inud psĂŒhholoogil. Kui rahakott lubab siis soovitan Ă€ra proovida.

Enamus inimesi ei kujuta ette mis see olukord tÀhendab ja oskavad sÔnadega vÀga haiget teha.

Mina rÀÀkisin oma emale. Oleme muidu lĂ€hedased aga temale rÀÀkimine oli viga. Ema usub siiralt et halvad asjad juhtuvad halbade inimestega ja eks me ikka midagi ise valesti teeme. TĂ”epoolest tema on oma elus alati kĂ”ik saavutanud mis tahtis ja ta ei kujuta ettegi et mĂ”ni asi ei sĂ”ltu soovist ja pingutusest. LĂ€ksime emaga pĂ€ris tĂŒlli selle peale ja pĂ€rast seda olen vĂ€ga valinud kellega ĂŒldse laste saamise teemal kaasa rÀÀkida (ka ĂŒleĂŒldiselt mitte konkreetselt minu probleemist). Kui elus veab siis saavad inimesed uskuda mida nad ise tahavad ja oma suhtumisega ikka vĂ€ga haiget teha.

NĂŒĂŒd olen rÀÀkinud kahele sĂ”brannale. Üks neist on munarakudoonor ja teab mehhaanilist poolt ja temaga on sellest hea rÀÀkida. Teine on lihtsalt hea inimene kes oskab Ă”igel hetkel vait olla vĂ”i ‘mul on kahju et sul nii raske on’ öelda.

Aga psĂŒhholoog on minu jaoks hea olnud. Ta annab nĂ”u kuidas olukorrast mĂ”elda ja sellega hakkama saada kui raske on. Mida siis öelda kui mehega mĂ”lemal vĂ€ga sitt tuju on aga teame et peame midagi ĂŒtlema. Sageli asju mida mĂ”tleks ise ka vĂ€lja aga hea on ka teise suust neid asju kuulda.

Celly

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see vĂ”ib tĂ”esti vĂ€ga haiget teha 🙁 aga hea, et oled leidnud paar sĂ”brannat, kellega rÀÀkida. Ma pole siiani kellelegi rÀÀkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jĂ€lle seda inimest nĂ€en. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lĂ”hki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vĂ€hemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole ĂŒksi.

Aga kui tohib kĂŒsida, siis
millise psĂŒhholoogi juures sa kĂ€id? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna vĂ”i pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi kĂ€inud, seega teema ĂŒsna vÔÔras.

Mul praegu kĂ€sil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord lĂ€heb Ă”nneks ja ei peaks ĂŒldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi ĂŒles kruvida.

Aga soovin sulle jĂ”udu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsĂŒkkel on jube raske iga kuu ja lĂ”puks tekibki tahtmine kĂ”ik katki jĂ€tta, kuid tea, et sa pole ĂŒksi nende muredega.

Kribul

Please wait...
Postitas:
K22

Natuke segaseks jÀÀb veel see, et peaksin vb kohe oskama Ôigesse kohta IVF-ile pöörduda, kus tehakse neid geeniteste.

Mul oli Ônneks arst kohe mind valmis IVF-ile suunama. ja geneetikule suunatakse ka. kuigi see geeni translokatsioonide asi esineb ainult 3-5% paaridest, kel korduvad katkemised, seega ma hÀsti ei usu, et see meil vÀlja tuleb. aga vb tuleb midagi muud, millest ma ei tea.

see on ka hea uudis, et kui IVF-iga alustame Ôigel ajal, siis ehk saab kogu protsess kompenseeritud.

kolmapĂ€evaks on vĂ€ga jĂ”udu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi vĂ”iks juba lĂ”petada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus
 peab lihtsalt ĂŒle elama.

vabandan, et olen oma teemadega kogu teema kaaperdanud, aga siit saab lihtsalt parimat infot!

Mailill, ei ole sellest kaaperdamisest midagi. Kui on, mida teistel jagada, siis ju ainult hea, kui siit nÔu saab. Ja see kÔik omavahel seotud.

Jaksu sulle homseks ja edaspidiseks!

Please wait...
Postitas:
K22

Ma ikka eriti koba, ĂŒritasin ĂŒhele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud 😀 see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jÀÀks nĂ€ha, kellele vastan?)

Kahju kuulda, et emal selline suhtumine on, see vĂ”ib tĂ”esti vĂ€ga haiget teha 🙁 aga hea, et oled leidnud paar sĂ”brannat, kellega rÀÀkida. Ma pole siiani kellelegi rÀÀkinud, kuna kardan, et siis on vaja iga kord aru anda kui jĂ€lle seda inimest nĂ€en. Eriti ema puhul, ta niikuinii muretseks end lĂ”hki ja siis peaks enda lohutamisele lisaks veel ema ka lohutama. Aga vĂ€hemal teeb kergemaks see, et saan siin oma muret jagada ja kuulda, et ma pole ĂŒksi.

millise psĂŒhholoogi juures sa kĂ€id? Ja kas kuidagi perearsti kaudu said sinna vĂ”i pead omast taskust maksma? Pole ise kunagi kĂ€inud, seega teema ĂŒsna vÔÔras.

Mul praegu kĂ€sil veel viimane katse loomulikul teel rasestuda. Nii loodan, et seekord lĂ€heb Ă”nneks ja ei peaks ĂŒldse IVFi tegema, kuid eelmisi katseid vaadates.. Njah,ei taha lootusi ĂŒles kruvida.

Aga soovin sulle jĂ”udu ikka edasi proovimiseks! Tean, et see lootus-pettumus tsĂŒkkel on jube raske iga kuu ja lĂ”puks tekibki tahtmine kĂ”ik katki jĂ€tta, kuid tea, et sa pole ĂŒksi nende muredega.

Kribul

Kribul, vajuta selle postituse all “tsiteerin”, mille jutuga koos tahad postitada. Ja siis keri kĂ”ik jutt alla ja hakka sinna edasi kirjutama.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma ikka eriti koba, ĂŒritasin ĂŒhele vanemale postitusele vastata, aga ilmselgelt ei osanud 😀 see on siis Celly kommentaarile vastus. (kuidas ma edaspidi nii saan, et jÀÀks nĂ€ha, kellele vastan?)

Kribul

Kribul, vajuta selle postituse all “tsiteerin”, mille jutuga koos tahad postitada. Ja siis keri kĂ”ik jutt alla ja hakka sinna edasi kirjutama.

AitĂ€h sulle! 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kribul

mina olen oma raha eest psĂŒhholoogil kĂ€inud. teadsin et perearsti kaudu on raske kui mitte vĂ”imatu saada, kunagi ĂŒks sĂŒnnitusjĂ€rgse depressiooniga tuttav rÀÀkis et tema teisiti ei saanud kui vĂ”ttis ennast töötuna arvele ja siis sealt kaudu sai koolituse rahasid kasutada psĂŒhholoogil kĂ€imiseks. vĂ”ibolla raseduskriisi nĂ”ustajat haiglate juures saab haigekassa eest, ma ei tea, ei proovinudki haigekassa kaudu.
Igatahes, valisin selle jĂ€rgi et too psĂŒhholoog vĂ”tab vastu varahommikul kui mul veel tööpĂ€ev alanud pole, kĂ€isime esimesel korral koos mehega ja ta jĂ€ttis meile mĂ”lmale sĂŒmpaatse mulje ja seal oleme/olen mĂ”ned korrad kĂ€inud.

mitte sĂ”pradele rÀÀkimine ehk on parim valik kui just vĂ€ga hĂ€sti ei tea ette et tuleb Ă”ige reaktsioon inimesel. mul tavaliselt pole probleemi kui keegi arvab minust teisiti aga nii tundlikul teemal nĂ€kku kuulda praegusel hetkel ma ei taha ĂŒhtegi nĂ”uannet ega ĂŒleliigset arvamust. ja see teadmine et sĂ”branna siis vĂ”ibolla alati su kĂ”hu ĂŒle kontrollib pole ka tore. minu need sĂ”brannad Ă”nneks on vĂ€ga viisakad ja ei kĂŒsi ise midagi, suhtleme tavalistel teemadel edasi nagu ikka.

lĂ”puks oleme ikka oma tunnetega ĂŒksi. oma mees ka ei oska ju aimata mis tunne on kui keha on vÔÔraid aineid tĂ€si sĂŒstitud ja on lootus ja masendus korraga.

Celly

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Mai Kelluke

kolmapĂ€evaks on vĂ€ga jĂ”udu vaja, hetkel juba selline tunne, et keegi vĂ”iks juba lĂ”petada mu piinad (suht halb on olla), aga no samas see protsess seal ju ka hirmus

Aga kus haiglas sa praegu tegutsed? Mulle tundub kÔige lihtsam ja loogilisem jÀÀda samasse haiglasse, kui seal muidugi viljatusravi kliinik on.
Mina olengi ainult sellepĂ€rast Pelgulinnas, et ma lihtsalt olen seal terve elu kĂ€inud ja alati rahul olnud 🙂
Ma olen siin lugenud et palju kiidetakse Nova Vita kliinikut, aga seal on vist osaliselt tasuline.

Me otsustasime jah et me ei hakka neid kahte emrĂŒot testima. See ei olnud isegi raha pĂ€rast, lihtsalt kuidagi oli mĂ”lemil selline tunne et ei hakka. Kui meie enda kromomosoomiuuringud oleksid nĂ€idanud mingeid hĂ€ireid, siis oleks kĂŒll hakanud embrĂŒosid ka uurima, aga seda ei olnud. Ja nagu varem kirjutasin, siis nii arstide kui geneetikute sĂ”nul olid meie kaks juhtumit tĂ€iesti erinevad ja suur ebaĂ”nn. Seega, on lootus et seekord lĂ€heb hĂ€sti 🙂

Katkestamine on peamiselt just psĂŒĂŒhiliselt raske. Aga arstid ja Ă”ed olid minu ĂŒmber nii armsad ja toetavad, et ma tundsin ennast vĂ€ga turvaliselt. Mind aitab ikka, kui ma tean mis toimuma hakkab, nii et ole julge ja kĂŒsi protseduuri kohta jms.
Sa elad selle ĂŒle ja lĂ€hed edasi, lihtsalt natuke on vaja endale aega anda ja kĂ”ik emotsioonid lĂ€bi tunda.

Foorum ongi selleks, et saab kĂŒsida ja teiste kogemusi kuulda-lugeda. Ära vabanda, me kĂ”ik teeme siin ju seda 🙂

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Kribul

mina olen oma raha eest psĂŒhholoogil kĂ€inud. teadsin et perearsti kaudu on raske kui mitte vĂ”imatu saada, kunagi ĂŒks sĂŒnnitusjĂ€rgse depressiooniga tuttav rÀÀkis et tema teisiti ei saanud kui vĂ”ttis ennast töötuna arvele ja siis sealt kaudu sai koolituse rahasid kasutada psĂŒhholoogil kĂ€imiseks. vĂ”ibolla raseduskriisi nĂ”ustajat haiglate juures saab haigekassa eest, ma ei tea, ei proovinudki haigekassa kaudu.

Igatahes, valisin selle jĂ€rgi et too psĂŒhholoog vĂ”tab vastu varahommikul kui mul veel tööpĂ€ev alanud pole, kĂ€isime esimesel korral koos mehega ja ta jĂ€ttis meile mĂ”lmale sĂŒmpaatse mulje ja seal oleme/olen mĂ”ned korrad kĂ€inud.

mitte sĂ”pradele rÀÀkimine ehk on parim valik kui just vĂ€ga hĂ€sti ei tea ette et tuleb Ă”ige reaktsioon inimesel. mul tavaliselt pole probleemi kui keegi arvab minust teisiti aga nii tundlikul teemal nĂ€kku kuulda praegusel hetkel ma ei taha ĂŒhtegi nĂ”uannet ega ĂŒleliigset arvamust. ja see teadmine et sĂ”branna siis vĂ”ibolla alati su kĂ”hu ĂŒle kontrollib pole ka tore. minu need sĂ”brannad Ă”nneks on vĂ€ga viisakad ja ei kĂŒsi ise midagi, suhtleme tavalistel teemadel edasi nagu ikka.

lĂ”puks oleme ikka oma tunnetega ĂŒksi. oma mees ka ei oska ju aimata mis tunne on kui keha on vÔÔraid aineid tĂ€si sĂŒstitud ja on lootus ja masendus korraga.

Celly

Mina olen kÀinud raseduskriisi nÔustaja juures, saatekirja saanud naistearstilt.
Mulle vĂ€ga sobis ja soovitan Marje Pukki – vĂ”tab vastu nii TĂ”nismĂ€el kui ka Pelgulinnas.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

mailill – ĂŒks asi veel
Haiglas nad pakuvad sulle raseduskriisi nĂ”ustajat, vĂ”ta ta vastu! Minul oli temast palju abi – vĂ”ibolla haiglas isegi mitte nii palju, sest seal on siis nii palju iseenda kehaga ja emotsioonidega tegemist. Aga kontakt sai loodud ja lĂ€ksin tema vastuvĂ”tule hiljem.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Kolin ka Teie juurde ĂŒle. Mina toimetan Nova Vitas. Tuleb teine katse. Siirdamine 17- ndal. NĂ€rv sees tugevalt. Aga samas ootan nagu hingeĂŽnnistust seda pĂ€eva. TĂ€na hommikul teen viimase cetrodide sĂŒsti ja Ă”htul ovulatsiooni esile kutsuva sĂŒsti ja siis pĂ€ev ravimi vaba. 12- ndal punktsioon. JĂ”udu, jaksu sama teed lĂ€bivatele.

Please wait...
Postitas:
K22

Mul tuleb praegu meelde (ei tea, kuidas mitu pĂ€eva siin lugedes juba ei tulnud), et ITKs vĂ”imalus IVFga seoses ka nĂ”ustaja juurde minna. Arsti kaudu saab vist aja panna. Kui ma kĂ€isin, oli just mingi sĂŒsteem muutunud. Aga sain seal kĂ€ia kĂ”igest rÀÀkimas juba enne sĂŒstimise alustamist. Kuna mul oli kĂ”ige suurem mure enda torkimine, siis milleski muus vĂ€ga nĂ”u ei vajanud. Aga ta oli vĂ€ga abivalmis ja asjalik. VĂ”tab vastu TĂ”nismĂ€el ja Ravi tn. Viimases ka raseduse ajal.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Siirdamise pĂ€ev…

Appi mul on mure.
LĂ€hen 13 sept, reedel arstile, et teha kontroll UH ja saada veel lĂ”puravimid enne punktsiooni. Eeldatav punktsioon siis esmasp v teisip AGA siirdamise aeg siis satub nĂ€dalavahetus 🙁 Kindlasti tahavad 5 pĂ€evaseks kasvatada.
Mismoodi siis saab?
Kas Teil on olnud analoogne seis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Katkar

Minul oli ka punktsioon esmaspĂ€eval ja siirdamine toimus ikka reedel. EmbrĂŒoloog ĂŒtles et 4pĂ€evane varajane blastotsĂŒst.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Minul oli siis 3.09 siirdamine. Siirdati kaks blastot. Olin suhteliselt lootusrikas, sest mul lapsed olemas ja viga mehepoolne. Googeldasin netis ringi ja nii paljud on saanud juba ĂŒsna varakult triipe. Sain ka juba kolmandal-neljandal pĂ€eval mingid hĂ€gusad asjad rasedustestidele (mis muidugi ilmusid siis kui test oli tĂŒkk aega seisnud, aga no parem ikka kui mitte midagi eks). Lasin siis 06.09 veretesti teha ja HCG tulemus oli ainult 4. Eile tegin uriinirasedustesti (tundlikkusega 10). Mingi heleda triibu tĂ€itsa sain. TĂ€na tegin sama testi ja see triip on nii vaevumĂ€rgatav, et arvatavasti keegi teine peale minu seda ei nĂ€ekski. Selline tunne, et vist katkes Ă€ra vĂ”i ma ei teagi. Esiteks see 4 oli juba nii vĂ€ike tulemus ja see, et jĂ€rjest heledamaks lĂ€heb. VĂ”ehh. KĂ€isin tĂ€na hommikul verd andmas ka, et vĂ”ib-olla saab siis lĂ”plikult selgust. Mul muidu nö ametlik veretesti aeg on homme.

Kirjutasin juba arstile ka selle 4. asjus, aga tema vastas ainult, et jĂ€tkame raviplaani. Ilmselt siis mingi lootus oli, et HCG hakkab kiiresti tĂ”usma ja spurdib, aga no praegu on kĂŒll selline tunne, et asi liigub pigem tagasikĂ€igus.

Oskab keegi öelda, kui palju veretest uriinitestist tundlikum on? Mul on kuskilt meelde jÀÀnud, et ca 3x.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Rallukas

Mul oli siirdamine 2 september aga eile vt oli ainult 2.30. Kplma ei saanud miskit. Uus tr aeg on itk-s alles veebruaris sreg avahetan Asukohta ja nĂŒpd siis 16 oktoober on uue arsti juures uues polikliinikus aeg. Loodan, et seekord on klapp ka arstiga ja ka Ă”nnestub

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul oli siirdamine 2 september aga eile vt oli ainult 2.30. Kplma ei saanud miskit. Uus tr aeg on itk-s alles veebruaris sreg avahetan Asukohta ja nĂŒpd siis 16 oktoober on uue arsti juures uues polikliinikus aeg. Loodan, et seekord on klapp ka arstiga ja ka Ă”nnestub

Kuhu said nii ruttu uue tÀisringi aja, kas tasuline kliinik?

Please wait...
Postitas:
roosaroos

Mufik sa natuke vara ehk testisid. Mul oli FET blastode siirdamine 30.08 ja eile alles oli veretest. Tulemus 702 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Vara testisin jaa, aga kas ta siis mÔne pÀevaga tÔesti nii palju tÔuseb? Ja kui oleks praegu juba mingid sadamed hcg-d, siis ju uriinitest ajaks tumelillat vÀrvi vÀlja, mitte ei peaks vastu valgust oma silmi kissitama.

No mingi tunni aja pÀrast saan teada, kas ja kui palju on tÔusnud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufikule.
Enne punktsiooni tehtav ovitrelle vÔi diphereline pidi ka hcg-le mÔjuma. MÔju pidi kaduma 10pÀeva jooksul Àkki?
Minul siirdamine 02.09.eile rasedustestil Ôrn triibuke, tÀnane veretest 40.4
Lootust vast on sul veel

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
K22

Mufik

Minul oli siis 3.09 siirdamine. Siirdati kaks blastot. Olin suhteliselt lootusrikas, sest mul lapsed olemas ja viga mehepoolne. Googeldasin netis ringi ja nii paljud on saanud juba ĂŒsna varakult triipe. Sain ka juba kolmandal-neljandal pĂ€eval mingid hĂ€gusad asjad rasedustestidele (mis muidugi ilmusid siis kui test oli tĂŒkk aega seisnud, aga no parem ikka kui mitte midagi eks). Lasin siis 06.09 veretesti teha ja HCG tulemus oli ainult 4. Eile tegin uriinirasedustesti (tundlikkusega 10). Mingi heleda triibu tĂ€itsa sain. TĂ€na tegin sama testi ja see triip on nii vaevumĂ€rgatav, et arvatavasti keegi teine peale minu seda ei nĂ€ekski. Selline tunne, et vist katkes Ă€ra vĂ”i ma ei teagi. Esiteks see 4 oli juba nii vĂ€ike tulemus ja see, et jĂ€rjest heledamaks lĂ€heb. VĂ”ehh. KĂ€isin tĂ€na hommikul verd andmas ka, et vĂ”ib-olla saab siis lĂ”plikult selgust. Mul muidu nö ametlik veretesti aeg on homme.

Kirjutasin juba arstile ka selle 4. asjus, aga tema vastas ainult, et jĂ€tkame raviplaani. Ilmselt siis mingi lootus oli, et HCG hakkab kiiresti tĂ”usma ja spurdib, aga no praegu on kĂŒll selline tunne, et asi liigub pigem tagasikĂ€igus.

Oskab keegi öelda, kui palju veretest uriinitestist tundlikum on? Mul on kuskilt meelde jÀÀnud, et ca 3x.

Veretest ei ole mitte uriinitestist tundlikum, vaid mÀÀrataksegi kindel number. Nullist kuni paljude numbriteni edasi. Ja niisama vĂ”ib see ka mĂ”ni number nullist suurem olla, olenevalt sinu tsĂŒkliperioodist jne. Uriinitestile on kirjutatud, mis suurusest alates triipu nĂ€itama hakkab, kas 5, 10 vĂ”i isegi 25.

Üks tabel on selline, kust saad umbkaudu vaadata. Aga kindlasti on igaĂŒhel see erinev ja ka erineva rasedusega vĂ”ib erimoodi olla. TĂ€htis on hCG taseme tĂ”us teatud ajal.

hcg nÀitude tabel:

* 3 nĂ€dalat LMP: 5 – 50 mIU/ml
* 4 nĂ€dalat LMP: 5 – 426 mIU/ml
* 5 nĂ€dalat LMP: 18 – 7,340 mIU/ml
* 6 nĂ€dalat LMP: 1,080 – 56,500 mIU/ml
* 7 – 8 nĂ€dalat LMP: 7, 650 – 229,000 mIU/ml
* 9 – 12 nĂ€dalat LMP: 25,700 – 288,000 mIU/ml
* 13 – 16 nĂ€dalat LMP: 13,300 – 254,000 mIU/ml
* 17 – 24 nĂ€dalat LMP: 4,060 – 165,400 mIU/ml
* 25 – 40 nĂ€dalat LMP: 3,640 – 117,000 mIU

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mufik

Mul oli kĂŒlmaring ja ovitrellet ei olnudki. Igastahes sain tulemused ja need olid 2. Niiet sist siis korraks kinnitus, aga edasi ei arenenud. KĂŒlmas ka midagi pole. Kaks blastot saadi ja mĂ”lemad ka siirdasime.

Kas keegi teab, kui kiiresti vÔib uue tÀisringiga alustada? Mul kogu see vÀrk vÔttis kuidagi nii kaua aega. Minumeelest pool aastat lÀks tÀisringiga alustamisest praeguseni. Kas kuidagi kiiremini ei saaks? Kui kiiresti teil on lÀinud?

VĂ”i peaks ikkagi igaks juhuks LAP-i laskma teha, vb mul midagi seal sees takistab neid kinnitumast vĂ”i ma ei teagi. Samas kaks korda olen ise rasedaks jÀÀnud esimesest korrast seksist ja viimati 2017. Arvasin siiani, et mehe viga. Aga nĂŒĂŒd hakkab tunduma, et vb siis ikkagi minu viga ka. Sarnane olukord oli mul ka kevadel. Ise proovisime ja alguses olid triibud ja siis kadusid Ă€ra ning pĂ€evad hakkasid hilinemisega.

Please wait...
Postitas:
Leemur

Tere vaprad naised!

Olen palju siin foorumites lugemas kÀinud, kuid ise kirjutan esimest korda.
Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning pĂ”hjust ei osatagi öelda. AnalĂŒĂŒsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hĂ€sti. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 tĂ€isringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, lĂ€ksin lahku mehega ja taastusin kĂ”igest sellest. NĂŒĂŒd aga, 2019 vĂ”tsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (tĂ€isring), lĂŒhike skeem, mille kĂ€igus saadi vaid 2 kehva embrĂŒot ja see katsegi ebaĂ”nnestus. NĂŒĂŒd on kĂ€sil 8 katse, pikk skeem. SĂŒstinud olen praeguseks 3 pĂ€eva ovaleap+ luveris+fraxiparine. KĂŒsimus? Kas kellelgi on Ă”nnestunud rasedaks jÀÀda lĂ”puks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mĂ”tlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kĂ”ik, mis vĂ”imalik. Hoian teile kĂ”igile pöialt ja loodan, et ehk Ă”nnestub mul veel need triibud saada kuigi pĂ€ris lootusetu tunne juba seesđŸ€”

Please wait...
Postitas:
K22

Olen palju siin foorumites lugemas kÀinud, kuid ise kirjutan esimest korda.

Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning pĂ”hjust ei osatagi öelda. AnalĂŒĂŒsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hĂ€sti. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 tĂ€isringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, lĂ€ksin lahku mehega ja taastusin kĂ”igest sellest. NĂŒĂŒd aga, 2019 vĂ”tsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (tĂ€isring), lĂŒhike skeem, mille kĂ€igus saadi vaid 2 kehva embrĂŒot ja see katsegi ebaĂ”nnestus. NĂŒĂŒd on kĂ€sil 8 katse, pikk skeem. SĂŒstinud olen praeguseks 3 pĂ€eva ovaleap+ luveris+fraxiparine. KĂŒsimus? Kas kellelgi on Ă”nnestunud rasedaks jÀÀda lĂ”puks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mĂ”tlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kĂ”ik, mis vĂ”imalik. Hoian teile kĂ”igile pöialt ja loodan, et ehk Ă”nnestub mul veel need triibud saada kuigi pĂ€ris lootusetu tunne juba seesđŸ€”

Mul ainult ĂŒks tĂ€isring seljataga ja ootan jĂ€rjekorras uuele katsele novembris. Nii et selles mĂ”ttes ei oska nĂ”ua anda, kuidas nii paljude katsetega lootus on. Aga lugenud olen, et osad ongi teinud kaheksa ja ĂŒksteist korda ning siis lĂ”puks Ă”nnestunud. Vaja lĂ€heb ju ainult seda ĂŒhte Ă”iget munarakku ja soodsat keskkonda 😉
Eks see kĂ”ige raskem ongi see emotsionaalne pool. Aga mina olen sama meelt, et tuleb teha kĂ”ik, mis enda vĂ”imuses, siis saab rahul olla, et oled vĂ€hemalt kĂ”ik variandid Ă€ra proovinud. (Olen ka mĂ”ne aasta pĂ€rast 41 ja otsustasin lapse saada ĂŒksinda). Ära anna alla, kuni veel natukenegi jaksu on.

Hoian sulle pöialt!

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

niipalju katseid pole olnud, aga siin tundub, et tegu on kehvade munarakkudega. Ise ilmselt prooviks kuni 41 aastani ja siis teeks doonormunarakuga katse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
mailill

annan mÀrku, mis minust sai, kuna ma siin juba kirjutasin.

kĂ€isin haiglas peetunud raseduse katkestamisel. mingil imelikul kombel mulle katkestamise tabletid praktiliselt ei mĂ”junud 😼 2 pĂ€eva anti kokku 5 doosi. lĂ”puks eraldus AINULT lootemuna, no Ă”nneks, sest seda ju oligi vaja. muud mitte midagi, isegi verejooksu erilist ei olnud. vĂ€ga imelik. ilmselt siin veel tuleb verejooks hiljem.

sain haiglast koju ja pĂ€ev hiljem helistati, et kahjuks ikkagi ei saanud geneetilist testimist teha sellele 🙁 ei tea miks, ei olnud nagu piisavalt head materjali vĂ”i misasja. no vĂ€hemalt proovisin ja andsin endast parima.

nĂŒĂŒd edasi – oktoobris saab mees anda uued spermaproovid, novembri lĂ”pus on geneetiku aeg ja okt lĂ”puks saime aja pelgu viljatusravi keskusesse. lisaks lĂ€hen veel ĂŒhe funktsionaalse toitumisterapeudi juurde, ka oktoobris. Pluss veel meie vitamiinid ja et tegime kodu BPA ja ftalaatide vabaks. nii et kĂ”ik liigub. vĂ€ga vĂ€ga hea, et sain siit info, et pelgus tehakse PGSi (embrĂŒo geneetilist testimist), nĂŒĂŒd leidsin nende kodulehelt hinnakirjast ka selle https://www.lapsesoov.ee/teenused/viljatusravikeskuse-hinnakiri/ ikka vĂ€ga oluline info ja hea, et Ă”igel ajal sain teada. nĂŒĂŒd siis edasine plaan paigas. uus lootus on olemas.

Leemur, soovitan sulle raamatut “It starts with the egg”, seal selliseid asju, mida saad veel ise Ă€ra teha https://www.amazon.com/Starts-Egg-Pregnant-Naturally-Miscarriage/dp/0999676180/ref=sr_1_1?keywords=it+starts+with+the+egg&qid=1568362149&s=gateway&sr=8-1

Please wait...
Postitas:
Leemur

mailill, tÀnud soovituse eest. Tundub tÔesti asjalik raamat.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

VÀga tore et sa kirjutad! Ma juba mitu pÀeva otsin siit et kuidas sul lÀks ja lÀheb.

Kahju et haiglas oli nii palju jama, aga nĂŒĂŒd on see tehtud ja lĂ€bi.
Mul on hea meel et oled juba edasised sammud kokku leppinud ja suunad selged. Lootus on ikka see mis aitab 🙂

annan mÀrku, mis minust sai, kuna ma siin juba kirjutasin.

kĂ€isin haiglas peetunud raseduse katkestamisel. mingil imelikul kombel mulle katkestamise tabletid praktiliselt ei mĂ”junud 😼 2 pĂ€eva anti kokku 5 doosi. lĂ”puks eraldus AINULT lootemuna, no Ă”nneks, sest seda ju oligi vaja. muud mitte midagi, isegi verejooksu erilist ei olnud. vĂ€ga imelik. ilmselt siin veel tuleb verejooks hiljem.

sain haiglast koju ja pĂ€ev hiljem helistati, et kahjuks ikkagi ei saanud geneetilist testimist teha sellele 🙁 ei tea miks, ei olnud nagu piisavalt head materjali vĂ”i misasja. no vĂ€hemalt proovisin ja andsin endast parima.

nĂŒĂŒd edasi – oktoobris saab mees anda uued spermaproovid, novembri lĂ”pus on geneetiku aeg ja okt lĂ”puks saime aja pelgu viljatusravi keskusesse. lisaks lĂ€hen veel ĂŒhe funktsionaalse toitumisterapeudi juurde, ka oktoobris. Pluss veel meie vitamiinid ja et tegime kodu BPA ja ftalaatide vabaks. nii et kĂ”ik liigub. vĂ€ga vĂ€ga hea, et sain siit info, et pelgus tehakse PGSi (embrĂŒo geneetilist testimist), nĂŒĂŒd leidsin nende kodulehelt hinnakirjast ka selle https://www.lapsesoov.ee/teenused/viljatusravikeskuse-hinnakiri/ ikka vĂ€ga oluline info ja hea, et Ă”igel ajal sain teada. nĂŒĂŒd siis edasine plaan paigas. uus lootus on olemas.

Leemur, soovitan sulle raamatut “It starts with the egg”, seal selliseid asju, mida saad veel ise Ă€ra teha https://www.amazon.com/Starts-Egg-Pregnant-Naturally-Miscarriage/dp/0999676180/ref=sr_1_1?keywords=it+starts+with+the+egg&qid=1568362149&s=gateway&sr=8-1

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober