Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 522 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
mailill

AitĂ€h, Mai Kelluke! tahaks mingi sĂŒdame mĂ€rgi panna siia 🙂

Leemur, kui sa oled raamatu lĂ€bi lugenud ja sul on kĂŒsimusi, vajad praktilist abi, anna mĂ€rku. ma ilmselt loen neid IVF teemasid nĂŒĂŒd vĂ”i vĂ”id mulle kirjutada mailill.pk@gmail.com

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul oli siirdamine 2 september aga eile vt oli ainult 2.30. Kplma ei saanud miskit. Uus tr aeg on itk-s alles veebruaris sreg avahetan Asukohta ja nĂŒpd siis 16 oktoober on uue arsti juures uues polikliinikus aeg. Loodan, et seekord on klapp ka arstiga ja ka Ă”nnestub

Kuhu said nii ruttu uue tÀisringi aja, kas tasuline kliinik?

Helistasin pelku lapsesoovi ja kĂŒsisin, et mul just 1 ebaĂ”nnestus tr ja et tahaks arstile tulla et uut ivf arutada ja kas saab vaadata kus kaugel on ivf jĂ€rjekord… Arsti aja sain oktoobriks ja ĂŒtles et siirdamised jĂ€rjekorras novembriks… Sobib

Please wait...
Postitas:
Sephyr

Tere!

Nii tore lugeda, et septembri-kuiseid vaikselt koguneb, liitun teiega 🙂

Saan kohe 40, lapsi meil kummalgi ei ole.

Siirdamine on 11.septembril, seekord loomulikku tsĂŒklisse. 03.09 Ă”htul tegin Ovitrelle sĂŒsti ja alates 05.09 Gepretix 3x pĂ€evas.

Meil on kĂŒlmas kaks 6-pĂ€evast embrĂŒot, mĂ€letan et ĂŒhele anti hinnang: vĂ€ga hea ja teisele: hea. Arst ĂŒtles et nad on eraldi kĂ”rtel ja kĂ”igepealt sulatatakse ĂŒles kvaliteetsem. Ja kui peaks juhtuma, et sellega midagi juhtub, siis on embrĂŒoloogil aega veel teist sulatada.

Varasem lugu lĂŒhidalt selline:

Esimene rasedus tuli ise, 2017 oktoobris katkestamine loote fĂŒĂŒsilise vÀÀrarengu tĂ”ttu; teine oli IVF rasedus, Ă”nnestus 1.katsel, 2019 aprillis katkestamine Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Oleme kĂ€inud geneetiku vastuvĂ”tul ja mĂ”lemalt on vĂ”etud kĂ”ik kromosoomianalĂŒĂŒsid ning tuvastatud et kĂ”ik on korras. Arstide ja geneetikute sĂ”nul kaks tĂ€iesti erinevat juhtumit ja ÀÀrmiselt halb Ă”nn meile, et kaks sellist lugu jĂ€rjest.

Meeleolu on praegu positiivne ja lootusrikas, nĂ€dala sees kĂ€isid kĂ”ik suuremad hirmu-lained juba ĂŒle. Loodan et see nii jÀÀb!

Mina rÀÀkisin eelmine/ esimene kord oma teekonnast lĂ€hedasematele sĂ”brannadele, seekord olen kuidagi vĂ€ga ettevaatlik ja hetkel teab lisaks mehele vaid ĂŒks inimene.

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

Sul oli siirdamine 11.09? Kuidas lÀks, kas siirdati 1 v 2? Ja vereproov millal?

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Tere!

Nii tore lugeda, et septembri-kuiseid vaikselt koguneb, liitun teiega 🙂

Saan kohe 40, lapsi meil kummalgi ei ole.

Siirdamine on 11.septembril, seekord loomulikku tsĂŒklisse. 03.09 Ă”htul tegin Ovitrelle sĂŒsti ja alates 05.09 Gepretix 3x pĂ€evas.

Meil on kĂŒlmas kaks 6-pĂ€evast embrĂŒot, mĂ€letan et ĂŒhele anti hinnang: vĂ€ga hea ja teisele: hea. Arst ĂŒtles et nad on eraldi kĂ”rtel ja kĂ”igepealt sulatatakse ĂŒles kvaliteetsem. Ja kui peaks juhtuma, et sellega midagi juhtub, siis on embrĂŒoloogil aega veel teist sulatada.

Varasem lugu lĂŒhidalt selline:

Esimene rasedus tuli ise, 2017 oktoobris katkestamine loote fĂŒĂŒsilise vÀÀrarengu tĂ”ttu; teine oli IVF rasedus, Ă”nnestus 1.katsel, 2019 aprillis katkestamine Downi sĂŒndroomi tĂ”ttu. Oleme kĂ€inud geneetiku vastuvĂ”tul ja mĂ”lemalt on vĂ”etud kĂ”ik kromosoomianalĂŒĂŒsid ning tuvastatud et kĂ”ik on korras. Arstide ja geneetikute sĂ”nul kaks tĂ€iesti erinevat juhtumit ja ÀÀrmiselt halb Ă”nn meile, et kaks sellist lugu jĂ€rjest.

Meeleolu on praegu positiivne ja lootusrikas, nĂ€dala sees kĂ€isid kĂ”ik suuremad hirmu-lained juba ĂŒle. Loodan et see nii jÀÀb!

Mina rÀÀkisin eelmine/ esimene kord oma teekonnast lĂ€hedasematele sĂ”brannadele, seekord olen kuidagi vĂ€ga ettevaatlik ja hetkel teab lisaks mehele vaid ĂŒks inimene.

Hoian kÔigile pöidlaid!

Mai Kelluke

Sul oli siirdamine 11.09? Kuidas lÀks, kas siirdati 1 v 2? Ja vereproov millal?

Jaa, 11.09 siirdati ĂŒks tubli 6-pĂ€evane. KĂ”ik lĂ€ks vĂ€ga kenasti, mees oli ka siirdamise juures ja see andis nii hea tunde. Vereproov on 20.09.
Olen ĂŒllatavalt rahulik 🙂 Ainuke asi, mis natuke muret teeb, on see et kahe eelmise raseduse puhul olen selgelt tundnud pesastumist, seekord ma ei ole kindel kas see oli ikka see… Mingi vĂ€ike “nĂ€rimine” justkui oli paaril korral. Ja olen tundnud kergelt sellist pĂ€evade moodi tunnet nii paremal kui vasakul pool viimastel pĂ€evadel. Aga keskendun ikka sellele, et see on tĂ€iesti uus kogemus, ja ei pea otsima sarnasusi.
TĂ€na korraks mĂ”tlesin et huvitav, millal vĂ”iks ise koduse testi teha, kui nĂ€rv reedeni vastu ei pea…?

Kuidas sinul tunded on – kehalised ja emotsionaalsed?

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Olen palju siin foorumites lugemas kÀinud, kuid ise kirjutan esimest korda.

Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning pĂ”hjust ei osatagi öelda. AnalĂŒĂŒsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hĂ€sti. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 tĂ€isringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, lĂ€ksin lahku mehega ja taastusin kĂ”igest sellest. NĂŒĂŒd aga, 2019 vĂ”tsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (tĂ€isring), lĂŒhike skeem, mille kĂ€igus saadi vaid 2 kehva embrĂŒot ja see katsegi ebaĂ”nnestus. NĂŒĂŒd on kĂ€sil 8 katse, pikk skeem. SĂŒstinud olen praeguseks 3 pĂ€eva ovaleap+ luveris+fraxiparine. KĂŒsimus? Kas kellelgi on Ă”nnestunud rasedaks jÀÀda lĂ”puks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mĂ”tlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kĂ”ik, mis vĂ”imalik. Hoian teile kĂ”igile pöialt ja loodan, et ehk Ă”nnestub mul veel need triibud saada kuigi pĂ€ris lootusetu tunne juba seesđŸ€”

Sa oled ise vĂ€ga vapper, et sa peale kĂ”iki neid katseid ja ĂŒksi, oled selle teekonna ette vĂ”tnud! Minu lugu saad siit eestpoolt lugeda, aga vastuseks sinu kĂŒsimusele, siis olen palju lugenud ja tean isiklikult kahte juhtumit, kus IVF on Ă”nnestunud lĂ”puks peale 10+ korda. Nii et jah, see on vĂ”imalik!
Ka mina olen 39 ja mĂ”tlen nii et mĂ”ned aastad on kindlasti veel aega ja vĂ”imalust. Nii et kui sa ikka vĂ€ga tahad ja sul on selleks kĂ”igeks jaksu, siis tegutse(me)! 😉

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minu IVF teekond sai alguse aastal 2012 kui olin 32 aastane. Lapsi ei ole ja rasedusi samuti ei ole olnud ning pĂ”hjust ei osatagi öelda. AnalĂŒĂŒsid korras ja mehe kraam sobis IVF-i jaoks hĂ€sti. Aastatel 2012-2015 sai tehtud 5 tĂ€isringi ja 1 FET. Tulemus 0. Peale seda tegin pikema pausi, lĂ€ksin lahku mehega ja taastusin kĂ”igest sellest. NĂŒĂŒd aga, 2019 vĂ”tsin selle tee uuesti ette ja seekord meespooleks doonor. 2019 aprill oli mul 7 katse (tĂ€isring), lĂŒhike skeem, mille kĂ€igus saadi vaid 2 kehva embrĂŒot ja see katsegi ebaĂ”nnestus. NĂŒĂŒd on kĂ€sil 8 katse, pikk skeem. SĂŒstinud olen praeguseks 3 pĂ€eva ovaleap+ luveris+fraxiparine. KĂŒsimus? Kas kellelgi on Ă”nnestunud rasedaks jÀÀda lĂ”puks, peale nii paljusid katseid? Olen 39 aastane ja mĂ”tlen, et proovin veel 2 korda ja siis ilmselt annan alla teadmisega, et olen omaltpoolt teinud kĂ”ik, mis vĂ”imalik. Hoian teile kĂ”igile pöialt ja loodan, et ehk Ă”nnestub mul veel need triibud saada kuigi pĂ€ris lootusetu tunne juba seesđŸ€”

Sa oled ise vĂ€ga vapper, et sa peale kĂ”iki neid katseid ja ĂŒksi, oled selle teekonna ette vĂ”tnud! Minu lugu saad siit eestpoolt lugeda, aga vastuseks sinu kĂŒsimusele, siis olen palju lugenud ja tean isiklikult kahte juhtumit, kus IVF on Ă”nnestunud lĂ”puks peale 10+ korda. Nii et jah, see on vĂ”imalik!

Ka mina olen 39 ja mĂ”tlen nii et mĂ”ned aastad on kindlasti veel aega ja vĂ”imalust. Nii et kui sa ikka vĂ€ga tahad ja sul on selleks kĂ”igeks jaksu, siis tegutse(me)! 😉

mina olen ka arstide kÀest kuulnud, kuidas 9s vÔi 13s katse Ônnestub. jÀrelikult oligi hÀid sugurakke nii vÀhe ja selle hea raku kord polnud veel kÀtte jÔudnud.

imetlen Su jaksu nii palju ringe teha.

Celly

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Sephyr

To Mai Kelluke

Emotsionaalselt olen juba peast rase vist 😀 mingeid erilis tunddeid nagu pole, vahepeal natuke nĂ€pistab miski. TĂ€na just tunnen seda aga mul juba 10p möödas. Rasedustesti teen Ă€kki seekord, arutan mehega veel lĂ€bi. NeljapĂ€evani nii pikk aeg… RÀÀkisin emale alles eelmine ndl IVFst, siiani olin sÀÀstnud teda. Oleme vĂ€ga lĂ€hedased aga kuidagi ei suutnud varem rÀÀkida. Lootsin, et saan kohe rÔÔmusĂ”numiga ĂŒllatada aga ei lĂ€inud nii lihtsalt. Olen mĂ”ttes sinuga ja meil Ă”nnestub, eks 😊

Please wait...
Postitas:
Leemur

mina olen ka arstide kÀest kuulnud, kuidas 9s vÔi 13s katse Ônnestub. jÀrelikult oligi hÀid sugurakke nii vÀhe ja selle hea raku kord polnud veel kÀtte jÔudnud.

imetlen Su jaksu nii palju ringe teha.

Celly

No seda jaksu jagub mul kuni saan 41 ja arvan, et siis oleks aeg ka loobuda ning mĂ”elda hoopis ehk lapsendamise peale. Olen enda jaoks vĂ”tnud otsuse vastu, et kui saan 41, siis aitab ja kuna jĂ€rjekorrad nii pikad, siis ega ĂŒle kahe katse enam ei jĂ”uagi ja saabki lĂ”petada ilusa nr-ga 10. Pead norgu ma sellest kindlasti ei lase, muidugi tahaksin ma ise rasestuda aga kui seda ei juhtu, siis ilmselt hakkan emaks mĂ”nele vĂ€ikelapsele, kellel mingil pĂ”hjusel ei ole vanemaid ja see kompenseerib kindlasti poole mu oma kannatustest, kui saan seda rÔÔmu nii endale kui ka vÔÔrale lapsele pakkuda. Hetkel aga, loodan veel imele ja soovin meile kĂ”igile jaksu sellel teel😉

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Emotsionaalselt olen juba peast rase vist 😀 mingeid erilis tunddeid nagu pole, vahepeal natuke nĂ€pistab miski. TĂ€na just tunnen seda aga mul juba 10p möödas. Rasedustesti teen Ă€kki seekord, arutan mehega veel lĂ€bi. NeljapĂ€evani nii pikk aeg
 RÀÀkisin emale alles eelmine ndl IVFst, siiani olin sÀÀstnud teda. Oleme vĂ€ga lĂ€hedased aga kuidagi ei suutnud varem rÀÀkida. Lootsin, et saan kohe rÔÔmusĂ”numiga ĂŒllatada aga ei lĂ€inud nii lihtsalt. Olen mĂ”ttes sinuga ja meil Ă”nnestub, eks 😊

Jaa, mĂ”tlen ka sinu peale ja hoiame kursis! 🙂
Kui sul oli siirdamine 05.09, siis sul kĂŒll vĂ”iks test juba nĂ€idata.
Aga kas keegi teab mitmendast pĂ€evast peale 6-pĂ€evase siirdamist on ĂŒldse mĂ”tet testi teha?
Huvitav, et ITK-s on veretest 2 nÀdala pÀrast ja Pelgulinnas 10 pÀeva pÀrast. Mul isegi 9 pÀeva, ja eelmine kord oli tÀpselt sama, sest 9.pÀev jÀi reede peale.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sperma …

Palun andke nÔu kuidas toimida.
Punktsiooni tÀpset pÀeva veel ei tea aga see on tÔenÀoliselt reede.
TĂ€na on pĂŒhap. Kuna mees ei ole kodus nĂŒĂŒd paar pĂ€eva homsest siis kas peaks seksima tĂ€na, et uus sperma oleks reedeseks viljastamiseks nö paras viiepĂ€evane? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Mai Kelluke

Palun andke nÔu kuidas toimida.

Punktsiooni tÀpset pÀeva veel ei tea aga see on tÔenÀoliselt reede.

TĂ€na on pĂŒhap. Kuna mees ei ole kodus nĂŒĂŒd paar pĂ€eva homsest siis kas peaks seksima tĂ€na, et uus sperma oleks reedeseks viljastamiseks nö paras viiepĂ€evane? 🙂

KÔige parem/ kvaliteetsem pidi olema 3-5 pÀevane sperma.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kuna 4 pĂ€eva ennem punktsiooni nagunii vahekorras ei tohi olla siis tĂ€na jah viimane vĂ”imalus meest nö aidataâ˜ș Kuigi endal erilist lusti selleks ei ole…

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere, mina olen see, kellel 12 katset juba seljataga. Aga proovin veel, kuniks haigekassa maksab, hetkel vanust 37, oktoobris saan 38. Vahetasin nĂŒĂŒd 3x kliinikut ja seekord lĂ€ksin tlnast Tartusse. Ja Oh imet, Tartu arst avastas ultraheli kĂ igus dermoidtsĂŒsti ja lĂ€hen seda Nyyd kohe eemaldama, laparoskoopilisele opile. Arst arvas, et see vĂ”ib tĂ€itsa olla mitterasestumise pĂ”hjuseks. Seda tsĂŒsti on suht raske avastada, kusagile soolte taha jĂ i ja korraks oli nĂ ha ja siis jĂ lle kadus , kui ultrahelis vaadati. Kui tavalised tsystid tekivad ja kaovad, siis dermoidtsĂŒst ise Ă€ra ei kao , see nagu sĂŒnnist saadik ja kasvab ajaga suuremaks. Loodan vĂ ga , et peale seda katse Ă”nnestubki 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Sephyr

Tegin tĂ€na Ă”htul testi ja 1 triip 😱 Kavatsen uue kliiniku otsida, drRass sama raviskeemi kasutanud 4x. V-o peaks ka adopteerimist hakkama uurima… See ple lihtne, tean.

Please wait...
Postitas:
Sephyr

Tere, mina olen see, kellel 12 katset juba seljataga. Aga proovin veel, kuniks haigekassa maksab, hetkel vanust 37, oktoobris saan 38. Vahetasin nĂŒĂŒd 3x kliinikut ja seekord lĂ€ksin tlnast Tartusse. Ja Oh imet, Tartu arst avastas ultraheli kĂ igus dermoidtsĂŒsti ja lĂ€hen seda Nyyd kohe eemaldama, laparoskoopilisele opile. Arst arvas, et see vĂ”ib tĂ€itsa olla mitterasestumise pĂ”hjuseks. Seda tsĂŒsti on suht raske avastada, kusagile soolte taha jĂ i ja korraks oli nĂ ha ja siis jĂ lle kadus , kui ultrahelis vaadati. Kui tavalised tsystid tekivad ja kaovad, siis dermoidtsĂŒst ise Ă€ra ei kao , see nagu sĂŒnnist saadik ja kasvab ajaga suuremaks. Loodan vĂ ga , et peale seda katse Ă”nnestubki 🙂

12 katset, respekt. Ma murdun iga kord, kas ajaga muutud tugevamaks? Sa oled veel noor, oleks pidanud ka juba varem alustama. MĂ”tlen kas leppida olukorraga ja nautida elu, mis mulle antud vĂ”i veel proovida…Saan paari ndl pĂ€rast 40, vana inimene juba ja v-o siis ple kĂ”igile mĂ”eldud seda Ă”nne kogeda.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Alguses ka pĂ”desin ikka aga mida aeg edasi, seda rohkem leppisin olukorraga ja mĂ”tlesin, ju ple veel minu aeg ja muudkui katsetasin oma tavaelu kĂ”rvale. Tee ikka katseid veel niipalju, kui haigekassa kompenseerib, kunagi ei tea, vb Ă”nnestub tĂ€itsa viimase kĂŒlmutatud embrĂŒoga nagu mu yhel tuttaval 🙂

Please wait...
Postitas:
Sephyr

Alguses ka pĂ”desin ikka aga mida aeg edasi, seda rohkem leppisin olukorraga ja mĂ”tlesin, ju ple veel minu aeg ja muudkui katsetasin oma tavaelu kĂ”rvale. Tee ikka katseid veel niipalju, kui haigekassa kompenseerib, kunagi ei tea, vb Ă”nnestub tĂ€itsa viimase kĂŒlmutatud embrĂŒoga nagu mu yhel tuttaval 🙂

AitÀh Sulle, annad jÔudu mulle ka. Ehk proovin ikka veel.

Please wait...
Postitas:
K22

Mul on ka plaan nii kaua proovida, kuni haigekassa maksab ja munarakke jagub. Ei ole me midagi vanad. Kui ise jaksad, on kĂ”ik hĂ€sti. MĂ”ned saavad emaks veel kuuekĂŒmnesenagi, me tĂ€itsa plikad selle kĂ”rval 🙂

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Tegin tĂ€na Ă”htul testi ja 1 triip 😱 Kavatsen uue kliiniku otsida, drRass sama raviskeemi kasutanud 4x. V-o peaks ka adopteerimist hakkama uurima
 See ple lihtne, tean.

Äkki oli ikka liiga vara veel?
Igal juhul mine veretestile ka!

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul on ka plaan nii kaua proovida, kuni haigekassa maksab ja munarakke jagub. Ei ole me midagi vanad. Kui ise jaksad, on kĂ”ik hĂ€sti. MĂ”ned saavad emaks veel kuuekĂŒmnesenagi, me tĂ€itsa plikad selle kĂ”rval 🙂

Minule arst ĂŒtles, et naine vĂ”ib lapsi saada tĂ€pselt niikaua kui tahab – emakas ei vanane. KĂŒll aga ei pruugi see toimuda oma munarakkudega, kui nendel kehv kvaliteet. Usun, et ĂŒle 50 emaks saades on tegemist kas doonorrakuga vĂ”i enda aastaid tagasi kĂŒlmutatud rakuga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Tegin tĂ€na Ă”htul testi ja 1 triip 😱 Kavatsen uue kliiniku otsida, drRass sama raviskeemi kasutanud 4x. V-o peaks ka adopteerimist hakkama uurima
 See ple lihtne, tean.

Ehk tĂ”esti liiga vara testida…
Samas 6 pÀevased blastod vÔiks juba nÀidata.
Kuidas otsustati 6 pĂ€evasteks ĂŒldse kasvatada? Ehk olnuks 5 pĂ€evased paremad…

Please wait...
Postitas:
Leemur

See ple lihtne, tean.

Ehk tÔesti liiga vara testida

Kuidas otsustati 6 pĂ€evasteks ĂŒldse kasvatada? Ehk olnuks 5 pĂ€evased paremad

MiskipĂ€rast on jÀÀnud mulje jah, et Ă”nnestumisi on rohkem, kui siirdatakse 2-5 pĂ€evased aga millegipĂ€rast on ITK-s viimasel ajal vĂ€ga ‘popp’ kasvatada just kuuepĂ€evasteks ja siis enamus embrĂŒod annavad selleks ajaks alla juba. Ellu jÀÀksid vb siis, kui saaksid siirdatud nt 4 pĂ€evasena oma loomulikku keskkonda. Ei tea, miks nad kasvatavad neid nii kriitilise piirini. See on ikka nii kurb kui öeldakse, et enamus ei jÀÀnud ellu ja ĂŒldse vist on vedamine kui miskit siirdada jÀÀbki.

Sephyr, kui ikka pĂ€evad kohal pole, siis Ă€ra kurvasta selle testi pĂ€rast. Veretest tasub alati teha, eriti kui siirdatud mitu embrĂŒot korraga, sest kui ĂŒks nendest katkeb, vĂ”ib jÀÀda ka mulje, et tegemist pĂ€evadega aga tegelikult verejooks tingitud ĂŒhe katkemisest.

Please wait...
Postitas:
Sephyr

See ple lihtne, tean.

Ehk tÔesti liiga vara testida

Kuidas otsustati 6 pĂ€evasteks ĂŒldse kasvatada? Ehk olnuks 5 pĂ€evased paremad

MiskipĂ€rast on jÀÀnud mulje jah, et Ă”nnestumisi on rohkem, kui siirdatakse 2-5 pĂ€evased aga millegipĂ€rast on ITK-s viimasel ajal vĂ€ga ‘popp’ kasvatada just kuuepĂ€evaseteks ja siis enamus embrĂŒod annavad selleks ajaks alla juba. Ellu jÀÀksid vb siis kui saaksid siirdatud nt 4 pĂ€evasena oma loomulikku keskkonda. Ei tea, miks nad kasvatavad neid nii kriitilise piirini. See on ikka nii kurb kui öeldakse, et enamus ei jÀÀnud ellu ja ĂŒldse vist on vedamine kui miskit siirdada jÀÀbki.

Sephyr, kui ikka pĂ€evad kohal pole, siis Ă€ra kurvasta selle testi pĂ€rast. Veretest tasub alati teha, eriti kui siirdatud mitu embrĂŒot korraga, sest kui ĂŒks nendest katkeb, vĂ”ib jÀÀda ka mulje, et tegemist pĂ€evadega aga tegelikult verejooks tingitud ĂŒhe katkemisest.

Ega keegi ju ei kysi ega seleta miks just 6 pÀevased. Lihtsalt nii on. PÀevi pole, need peakski neljap hakkama ja siis vt ka.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul nĂ€itas rasedustest ƍhkƍrna triipu alles 9ndal pĂ€eval peale siirdamist. Ja olid 6 pĂ€evased.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

VT?

Kas peab söömata joomata vereproovi andma? Mul jĂ€lle meelest lĂ€inud…😒

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Kas peab söömata joomata vereproovi andma? Mul jĂ€lle meelest lĂ€inud
😒

Ei pea olema söömata-joomata, ma just kĂŒsisin selle ĂŒks pĂ€ev kliinikust ĂŒle.
Ma ka enam ei teadnud-ei mÀletanud ja lÀhen reedel vereproovi andma.

Please wait...
Postitas:
Sephyr

😒

Ei pea olema söömata-joomata, ma just kĂŒsisin selle ĂŒks pĂ€ev kliinikust ĂŒle.

Sa ei ole ise testi teinud?

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

😒

Mina ei ole.
Kuidas sinul lÀheb?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Selline kĂŒsimus, et kas kellegil veel hirmus seljavalu tekkinud? Siirdamine oli 17- ndal. On see ikka normaalne kulg vĂŽi ..?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Sephyr

😒

Mina ei ole.

Kuidas sinul lÀheb?

Andsin proovi hommikul enne 8 ja ootan siiani kĂ”net arstilt… Kuigi ega ma vĂ€ga ei looda, panin juba homseks Nova Vitasse aja.

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 522 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober