Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 522 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:
lemmikkomm

Palju juba katseid on tehtud?

Kas mehel oli ka mingi pÔletik vÔi ei proovitud ergutada kuidagi spermat?

Ei taha ĂŒldse leppida sellega, et kaaslasel selline mure 🙁

Mul ka eelmisest suhtes pea samavana laps..

Oleme hetkel esimesel katsel alles.
KÀis Dr.Pommi juures vastuvÔtul. Kirjutati retsepti ravim ja pidime ostma Wellman Conseption vitamiine. Paraku midagi ei muutunud. PÔletikku ei ole.
Arvatavasti see lihtsalt tema nÔrk koht juba lapseeast + eluviisid oma töö teinud.
NĂŒĂŒd vanuses 30+ jĂ€tta joomine ja suitsetamine paraku möödunud aastaid tasa ei tee.

Kuigi meile kohe peale sellise probleemi olemasolust teada saamist pakuti Ivf aega. Isegi enne meest ravimata. Seega polnud meil vÀga muud lootust.

See kÔik oleneb ka sellest, mis probleem mehel tÀpselt on.

Please wait...
Postitas:
cirts14

PĂ”hjus, miks mina kĂ€in IVFi rada, on viga minu munajuhades. HĂ€sti paha on lugeda, kuidas kirjutatakse, et ei suudeta leppida, et mehes on viga 😞 Tervise vingerpussid ei ole meie kellegi soov ja teadlik tahe! Üksteise toetamine ja kokkuhoidmine on selle protseduuri juures nii nii suure tĂ€hendusega.

Please wait...
Postitas:
kats2

EmbrĂŒote kĂŒlmutamine

KĂŒsimus neile, kes on teinud kĂŒlmaringi vĂŽi mĂ”ne embrĂŒo kĂŒlma saanud. Mitme pĂ€evaseks teil embrĂŒo kasvatati enne kĂŒlma panekut?

Please wait...
Postitas:
lemmikkomm

Annan ka ennast ĂŒles. Lugemas olen juba paar kuud kĂ€inud, kuid kirjutan esimest korda.

Esimest korda tĂ€isring lĂŒhikese skeemiga. Viga mehepoolne, minul endal olemas 8 aastane poeg eelmisest kooselust.

Toimetan ITK-s Dr.Rassi juures.

SĂŒstimist alustasin 23.09. Gonal 150 ĂŒhikut hommikuti.

26.09 kĂ€isin arsti vastuvĂ”tul, verd andmas ja tehti uh. Vasakus oli nĂ€ha ainult ĂŒks mammu, paremas, ei midagi.

Juurde kirjutati lisaks Gonalile Luveris 4pÀeva.

EsmaspĂ€eval 30.09 tagasi, siis uued vereanalĂŒĂŒsid ja uh.

Vaatavad, kas on midagi muutunud.

Kas on nagu lootust, et kasvab juurde midagi?

TĂ€iendan:

TĂ€na sai siis arstil kĂ€idud ja UH paistis paremal pool 2tĂŒkki ja vasakul 4tĂŒkki. Seega ikka kasvas juurde, kuigi algul oli juba hirm peale esimest UH-d.

Arst ĂŒtles et limaskest on hea.

Hetkel sĂŒstin edasi ja homme Ă”htul 21.45 Ovitrelle.

3.10 punktsioon ja siirdamise aeg pandud hetkel 8.10.

Enesetunne ĂŒldiselt on hea.

Karstin kuidas emotsionaalselt mÔjub, olen niigi jube piripill, aga Ônneks pole mÔjunud.

Samuti kartsin kaalutÔusu, mis ka pole tÔusnud.

Pea valutab tihedamini, pole muidu ĂŒldse pea valudega probleeme.

KĂ”ht natuke pakitseb, mis ongi tĂ€iesti normaalne. Ja sĂŒstidest vaid vĂ€iksed punased tĂ€pid kĂ”hul, kujutasin ette, et lĂ€hen siniseks millegi pĂ€rast. 😆

Niiet ĂŒldiselt oma seisukohalt vaadates pole hullu midagi ja kartsin ikka palju hullemat.

Muidugi kindlasti palju on veel ees mida kogema peab! Vb minu arvamus peale puktsiooni vĂ”i siirdamist muutub. 😄

Ootan juba pĂ”nevusega. 😊

Kas keegi omadega samal maal kus mina?

TĂ€iendan:

Eile oli punktsioon.
Minu 6 folliikulist saadi 3 munarakku.
Hommikul helistasin laborisse, selgus, et 1 ei olnud piisavalt kĂŒps, 1 viljastus ilusti ja viimanegi nĂ€itab viljastumise ilminguid. Olen elevil, kuid samas ka murelik, kuidas nad ikka arenema hakkavad ja kas peavad teisipĂ€evani vastu, kui on siirdamine. Arst ĂŒtles, et vĂ”in esmaspĂ€eval uuesti helistada ja kĂŒsida, kuidas mammud kasvavad.

Punktsioon iseenesest lĂ€ks hĂ€sti, umbes kell 10.15 sain sisse ja kuskil 11.15 astusin haigla uksest vĂ€lja. Koju jĂ”udes magasin veel paar tundi ja peale seda lĂ€ks uimasus ĂŒle ja enesetunne paremaks.
Hetkel veel alakÔht kergelt torgib, kuid juba parem kui eile.
Õhtuti vĂ”tan 16mg Merdoli tablette ja iga hommik/Ă”htu Crinone geel.

Kuidas selle sugueluga nĂŒĂŒd on? KĂŒsisin eile enne Ă€ra tulemist ja Ă€mmakas ĂŒtles, et kuni siirdamiseni vĂ”ib kui ise jaksan. Samas olen lugenud kuskilt, et nagu ei vĂ”i. đŸ€”

Please wait...
Postitas:
cirts14

KĂŒsimus neile, kes on teinud kĂŒlmaringi vĂŽi mĂ”ne embrĂŒo kĂŒlma saanud. Mitme pĂ€evaseks teil embrĂŒo kasvatati enne kĂŒlma panekut?

Kolme

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Üldiselt on ikka vist mĂ”istlik, et no sex kuni siirdamiseni ja igaksjuhuks ka veretestini.
Ise mÔtlen ka, et pigem hoiaks tupe mikrofloorat ja ei mÀàriks seda muuga kui progesterooni geeliga.

Annan ka ennast ĂŒles. Lugemas olen juba paar kuud kĂ€inud, kuid kirjutan esimest korda.

Esimest korda tĂ€isring lĂŒhikese skeemiga. Viga mehepoolne, minul endal olemas 8 aastane poeg eelmisest kooselust.

Toimetan ITK-s Dr.Rassi juures.

SĂŒstimist alustasin 23.09. Gonal 150 ĂŒhikut hommikuti.

26.09 kĂ€isin arsti vastuvĂ”tul, verd andmas ja tehti uh. Vasakus oli nĂ€ha ainult ĂŒks mammu, paremas, ei midagi.

Juurde kirjutati lisaks Gonalile Luveris 4pÀeva.

EsmaspĂ€eval 30.09 tagasi, siis uued vereanalĂŒĂŒsid ja uh.

Vaatavad, kas on midagi muutunud.

Kas on nagu lootust, et kasvab juurde midagi?

TĂ€iendan:

TĂ€na sai siis arstil kĂ€idud ja UH paistis paremal pool 2tĂŒkki ja vasakul 4tĂŒkki. Seega ikka kasvas juurde, kuigi algul oli juba hirm peale esimest UH-d.

Arst ĂŒtles et limaskest on hea.

Hetkel sĂŒstin edasi ja homme Ă”htul 21.45 Ovitrelle.

3.10 punktsioon ja siirdamise aeg pandud hetkel 8.10.

Enesetunne ĂŒldiselt on hea.

Karstin kuidas emotsionaalselt mÔjub, olen niigi jube piripill, aga Ônneks pole mÔjunud.

Samuti kartsin kaalutÔusu, mis ka pole tÔusnud.

Pea valutab tihedamini, pole muidu ĂŒldse pea valudega probleeme.

KĂ”ht natuke pakitseb, mis ongi tĂ€iesti normaalne. Ja sĂŒstidest vaid vĂ€iksed punased tĂ€pid kĂ”hul, kujutasin ette, et lĂ€hen siniseks millegi pĂ€rast. 😆

Niiet ĂŒldiselt oma seisukohalt vaadates pole hullu midagi ja kartsin ikka palju hullemat.

Muidugi kindlasti palju on veel ees mida kogema peab! Vb minu arvamus peale puktsiooni vĂ”i siirdamist muutub. 😄

Ootan juba pĂ”nevusega. 😊

Kas keegi omadega samal maal kus mina?

TĂ€iendan:

Eile oli punktsioon.

Minu 6 folliikulist saadi 3 munarakku.

Hommikul helistasin laborisse, selgus, et 1 ei olnud piisavalt kĂŒps, 1 viljastus ilusti ja viimanegi nĂ€itab viljastumise ilminguid. Olen elevil, kuid samas ka murelik, kuidas nad ikka arenema hakkavad ja kas peavad teisipĂ€evani vastu, kui on siirdamine. Arst ĂŒtles, et vĂ”in esmaspĂ€eval uuesti helistada ja kĂŒsida, kuidas mammud kasvavad.

Punktsioon iseenesest lĂ€ks hĂ€sti, umbes kell 10.15 sain sisse ja kuskil 11.15 astusin haigla uksest vĂ€lja. Koju jĂ”udes magasin veel paar tundi ja peale seda lĂ€ks uimasus ĂŒle ja enesetunne paremaks.

Hetkel veel alakÔht kergelt torgib, kuid juba parem kui eile.

Õhtuti vĂ”tan 16mg Merdoli tablette ja iga hommik/Ă”htu Crinone geel.

Kuidas selle sugueluga nĂŒĂŒd on? KĂŒsisin eile enne Ă€ra tulemist ja Ă€mmakas ĂŒtles, et kuni siirdamiseni vĂ”ib kui ise jaksan. Samas olen lugenud kuskilt, et nagu ei vĂ”i. đŸ€”

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Hei! Liituksin ka teiega.

Minu lugu.
Olen 26 aastane, rasestuda olen pĂŒĂŒdnud 4 aastat. Selle aja sisse on jÀÀnud 1 rasestumine ise 2016a (peetus 8+4), LAP OP, hĂŒsteroskoopia ja munajuhade kontroll. KĂ”ik korras, diag. seletamatu viljatus. Lisaks on mul polĂŒtsĂŒstilised munasarjad. Mees korras. 2018 okt sai esimest korda alustatud IVF teekonda. Esimesel katsel saadi 32 munarakku, millest viljastus 17 ja lĂ€ksid kĂŒlma hĂŒperi ohu tĂ”ttu. Nendest 17-st sai teha 2 kĂŒlmaringi, mĂ”lemad 0 tulemusega. JĂ€rgmine tĂ€isringi mais. Saadi 16 rakku, viljastus 10 ja sai teha ĂŒhe vĂ€rske siirdamise 3 pĂ€evasega. Tulemus 0 ja ĂŒlejÀÀnud mammudest ei jÀÀnud mitte midagi alles kĂŒlmutamiseks. Ja nĂŒĂŒd siid ees ootamas 3-s tĂ€isring. Alates homsest hakkan sĂŒstima 75 gonal + luveris. Gonali doos vĂ€ike just selletĂ”ttu, et keha reageerib liigagi hĂ€sti sellele rohule ja hakkab hoogsalt kohe mammusi kasvatama. Aga Luverist sĂŒstin ma esmakordselt, sellega pole ennem tegemist olnud.

Lugesin teie teekonnad otsast lĂ”puni lĂ€bi. Hoian kƍikidele pöidlaid, kellel siirdamine seljataga. See teekond on raske! Aga hea, et on olemas foorum, kus saab rÀÀkida ja vahepeal vĂ€lja elada oma mĂ”tted ja tunded!

Lemmikkomm – lugesin, et Sina kasutasid ka Luverist. Kas eelnevatel katsetel seda ei olnud? Kas oli Luverisega kuidagigi paremad tulemused vĂ”i kvaliteet?

Myy

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
lemmikkomm

Hei! Liituksin ka teiega.

Minu lugu.

Olen 26 aastane, rasestuda olen pĂŒĂŒdnud 4 aastat. Selle aja sisse on jÀÀnud 1 rasestumine ise 2016a (peetus 8+4), LAP OP, hĂŒsteroskoopia ja munajuhade kontroll. KĂ”ik korras, diag. seletamatu viljatus. Lisaks on mul polĂŒtsĂŒstilised munasarjad. Mees korras. 2018 okt sai esimest korda alustatud IVF teekonda. Esimesel katsel saadi 32 munarakku, millest viljastus 17 ja lĂ€ksid kĂŒlma hĂŒperi ohu tĂ”ttu. Nendest 17-st sai teha 2 kĂŒlmaringi, mĂ”lemad 0 tulemusega. JĂ€rgmine tĂ€isringi mais. Saadi 16 rakku, viljastus 10 ja sai teha ĂŒhe vĂ€rske siirdamise 3 pĂ€evasega. Tulemus 0 ja ĂŒlejÀÀnud mammudest ei jÀÀnud mitte midagi alles kĂŒlmutamiseks. Ja nĂŒĂŒd siid ees ootamas 3-s tĂ€isring. Alates homsest hakkan sĂŒstima 75 gonal + luveris. Gonali doos vĂ€ike just selletĂ”ttu, et keha reageerib liigagi hĂ€sti sellele rohule ja hakkab hoogsalt kohe mammusi kasvatama. Aga Luverist sĂŒstin ma esmakordselt, sellega pole ennem tegemist olnud.

Lugesin teie teekonnad otsast lĂ”puni lĂ€bi. Hoian kƍikidele pöidlaid, kellel siirdamine seljataga. See teekond on raske! Aga hea, et on olemas foorum, kus saab rÀÀkida ja vahepeal vĂ€lja elada oma mĂ”tted ja tunded!

Lemmikkomm – lugesin, et Sina kasutasid ka Luverist. Kas eelnevatel katsetel seda ei olnud? Kas oli Luverisega kuidagigi paremad tulemused vĂ”i kvaliteet?

Myy

Mul elu esimene ivf, seega ei oska kahjuks Luversi koha pealt kaasa rÀÀkida.
Hoian sulle pöialt, et seekord Ônnestuks!

Please wait...
Postitas:
kats2

Kolme

Mulle siirdamisel öeldi, et vĂ€ga hea hinnanguga blastodeks arenes 5 (5 pĂ€evast). 1 siirdati ja teised lubati kĂŒlmutada. Pidin ĂŒle kĂŒsima paari pĂ€eva pĂ€rast, kas kĂ”ik said kĂŒlma.
TĂ€na siis sain shoki kui öeldi, et panime kĂŒlma ainult 1. Teiste areng aeglustus 7. PĂ€eval.
Wtfff nad neid 7 pĂ€eva ĂŒldse kasvatasid, ma pole kuulnudki et kellelegi ĂŒle 6 pĂ€evast siirdatakse.
Mul on esimene IvF ring, saaks aru et mingi erandlik pĂŽhjus, aga Eiiii.
Mitte Ă»htegi vastust ma oma kĂŒsimustele ei saanud.
Kellelgi on sarnast kogemust?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

,

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Mina alustan oma elu esimest IVF ringi juba sel kuul ning peamine pĂ”hjus on mehes. Mehe sperma morfoloogia oli 1% kevadel 2018, juunis 2019 suutsime upitada selle 3% peale vitamiinide manustamise ja saunade Ă€rajĂ€tmisega ning nĂŒĂŒd peale dr Pommi poolt mÀÀratud 1,5 kuulist ravi Vasonit retardi ja Nolvadex-D rohtudega, oli morfoloogia protsent muutunud paraku hoopis 0-ks.

Viljatusravi arst ĂŒtles, et viljatus on ka minupoolne. S.t. et minu seitse aastat tagasi pĂ”etud ja ravitud III staadiumi endometrioos pidi ka rasestumist raskendav tegur olema.

Alustamegi nĂŒĂŒd oktoobris IVF/ICSI pika skeemiga ITK-s dr Rassi juures. Lastele andsime vĂ”imaluse tulla juba alates 4 aasta tagusest ajast. Esialgu kaks aastat olime “moodsad” ja “vĂ”tsime vabalt”, seejĂ€rel lĂ€ksin mina oma gĂŒnekoloogi juurde, sest olin veendunud naiivselt, et pĂ”hjus on (ainult) minu endometrioosis. Sealt see asi hakkas hargnema, algul stimuleeriti minul ovulatsiooni, kuid kui mĂ”ne kuu jooksul ikka rasedust ei tekkinud, saadeti mees kontrolli ja lĂ”puks jĂ”udsime viljatusravi kliinikusse. Igal juhul oleks pidanud varem tegutsema hakkama ja just viljatusravi kliinikus.

TagantjĂ€rgi tarkus, aga nĂŒĂŒd siis alustame lĂ”puks selle konkreetse protsessiga, mis vĂ”ib ka reaalselt tulemusi tuua. Soovin kĂ”igile Ă”nnestumist sellel teekonnal!

Liblikas (35)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kats2 – kusjuures ma pole ka kuulnud kordagi, et niikaua kasvatatakse :O. Arstilt kĂŒsisid aga ta ei vastanud?

Kas siin grupis koguaeg nii vaikne? 🙂

Kas keegi valmistub punktsiooniks kuidagi eriliselt ka? (Toitumine, vÀhem magusat, rohkem liikumist jnejne).

Myy

Please wait...
Postitas:
kats2

Ma igal juhul ei jÀta enne, kui saan oma vastused.
Vaikne on siin tÔesti, aga ise tunnen ka, et kui endal see hetkel kÀsil, siis asjad suhteliselt paigas ja pole vbl nii palju muljetada. KÔigil oma rohud, punktsioon, siirdamine ja vt.
Ise ootan testimist ja ei tahagi vĂ€ga mingitesse sĂŒmptomitesse uskuda ja loota liialt.

Valmistusin nii palju, et sÔin vitamiine, endometrioosi pÀrast ei tarbi gluteeni ja vÀhendasin laktoosi tarbimist.
Alkoholi ei tarbinud rohkem kui pokaalikese veini mĂŽnel korral.
Üritasin terve pĂŒsida:)

Kuidas ise valmistud?

Kats2 – kusjuures ma pole ka kuulnud kordagi, et niikaua kasvatatakse :O. Arstilt kĂŒsisid aga ta ei vastanud?

Kas keegi valmistub punktsiooniks kuidagi eriliselt ka? (Toitumine, vÀhem magusat, rohkem liikumist jnejne).

Myy

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma igal juhul ei jÀta enne, kui saan oma vastused.

Vaikne on siin tÔesti, aga ise tunnen ka, et kui endal see hetkel kÀsil, siis asjad suhteliselt paigas ja pole vbl nii palju muljetada. KÔigil oma rohud, punktsioon, siirdamine ja vt.

Ise ootan testimist ja ei tahagi vĂ€ga mingitesse sĂŒmptomitesse uskuda ja loota liialt.

Valmistusin nii palju, et sÔin vitamiine, endometrioosi pÀrast ei tarbi gluteeni ja vÀhendasin laktoosi tarbimist.

Alkoholi ei tarbinud rohkem kui pokaalikese veini mĂŽnel korral.

Üritasin terve pĂŒsida:)

Kuidas ise valmistud?

Myy

Õige. Arst ikka peaks seletama, miks ta mida teeb, nii ju ei saa.

Ise söön juba maist alates mehega koos vitamiine. Alates juulist lisaks INOFOLIC ja kalamaksaĂ”li ja alates septembrist d – pĂ€rlid ka. Enne eelnevaid katseid ei ole ma mitte midagi muutnud, olen söönud seda, mida tahan.. Aga seekord ĂŒritan see 2 ndl ennem jahu ja suhkruvabalt toituda. Ei tea, kui palju see 2 ndl pÀÀstab aga halba ta kindlasti ei tee! 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere !

Olen siin uus. RÀÀgin siis oma loo Ă€ra:) Olen 27a, abielus, abikaasa minu vanune. Oleme proovinud last saada peaaegu 5 aastat. Suhte alguses olime noored ja arusaadav et lapsi ei tahtnud, kaisime veel koolis 😅 NĂŒĂŒd siis viimased 5 aastat oleme proovinud aga samas mĂ”tlesime et kui tuleb siis tuleb, oleme ju veel noored, kĂŒll see beebi tuleb kunagi. Aga ei tulnudki. Ja aastal 2019 jaanuaris lĂ€ksin esimest korda Pelgulinna viljatusravikeskusesse. KĂ”ik analĂŒĂŒsid, kontrollid, hĂŒsteroskoopia jne, tsĂŒkkel, ovulatsioon, endomeetrium, hormoonid jne on korras, mehel ka kĂ”ik korras. Diagnoosiks seletamatu viljatus. Siis pakkuti IVF. Aga see aina venis ja venis, kuna lootsime et kui kĂ”ik on korras ju siis saame. Ja alles nĂŒĂŒd septembris tegin esimese niiöelda kuuri. Alguses (augustis) vĂ”tsin 3 nĂ€dalat beebipille siis algas mentruatsioon ja alates 2 tsĂŒklipĂ€evast hakkasin sĂŒstima Ovaleape 150 ĂŒhikut 10 pĂ€eva, siis vahepeal tuli juurde Cetrotide 0,25 pĂ€evas(minu jaoks see oli veits valusam kui Ovaleap, tuli ka ĂŒks sinikas sellest), mida sĂŒstisin 6 pĂ€eva. Vahepeal kĂ€isin ultreahelis, esimene ultraheli nĂ€itas 11 foliiklit igas munasarjas ehk kokku 22, kĂ”ik enamvĂ€hem sama suured, mis on hea, et kasvavad samas tempos. Teine ultraheli nĂ€itas sama enamvĂ€hem aga juba siis arst ĂŒtles, et foliikleid on palju ja on hĂŒperi oht nii et samas tsĂŒkklis siirdamist ei toimu. Ja viimaseks sĂŒstiks tĂ€pselt 36 tundi enne punktsiooni kirjutas diphereline sĂŒsti 0,2 ehk siis kaks sĂŒsti korraga. Siis oli punktsioon, olin veits nĂ€rvis aga arst oli nii hea ja rÔÔmus , et rahunesin maha. Arvasin et mis seal ikka, mul eelnevalt on olnud operatsioone ĂŒldnarkoosis (3tk) ja peale narkoosi tundsin ennast alati vĂ€ga hĂ€sti. Aga see kord lĂ€ks teistmoodi. Operatsoonituppa lĂ€ksin kell 10 , Ă€rkasin palatis kell 11. Iiveldas, kĂ”ht Ă”udsalt valutas, kuigi olen valu suhtes pĂ€ris kannatlik. Oksendasin kolm korda ja sain veel tilguti ja valuvaigisti, siis jĂ€rsku lĂ€ks tĂ€itsa heaks ja sain Ă€ra 12.30. Punktsiooni kĂ€igus sai 34 munarakku, igas foliiklis oli munarakk, arst ĂŒtles et seda juhtub harva. 34st olid 21 kĂŒpsed, ja 21st korralikult viljastus 10 ja 3ndal pĂ€eval kĂ”ik 10 lĂ€ksid kĂŒlma. Enesetunne peale punktsiooni oli suht okei, aga! kaks esimest pĂ€eva kĂ”ht oli niiiiii punnis ja öösiti oli vĂ€ga raske magada, und ei tulnud ja hingata oli raske, samas aga igapĂ€ev jĂ”in 2 liitrit vett ja jalutasin palju, mingit dieeti ei pidanud. Kolmandaks pĂ€evaks enesetunne lĂ€ks paremaks, hingata enam raske ei olnud aga kĂ”ht oli endiselt punnis ja neljandaks pĂ€evaks kĂ”htu enam ei olnudki, nii et lĂ€ks pĂ€ris hĂ€sti. Pean mainima et valu kui sellist ei olnudki, aint esimesed pool tundi peale punktsiooni, edasi oli pigem ebamugavustunne aga mitte valu. NĂŒĂŒdseks pea 2 nĂ€dalat hiljem enesetunne on super hea, tglt juba 4 pĂ€eval oli juba nagu tavaline olla. PĂ€evad hakkasid 5 pĂ€eva peale punktsiooni, tavalised, ei olnud extra valusad vĂ”i rohked, nii nagu ikka pigem. NĂŒĂŒd siis jĂ€tame 1,5 tsĂŒklit vahele ja ilmselt novembri lĂ”pus on siirdamine 😁 Mainin veel et alustasin uuringutega jne pelgulinnas aga edasi lĂ€ksin IVFga Nova Vitasse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere uutele ja tore, et meid siia vaikselt juurde lisandub. 🙂

MĂ€letan, et peale esimest tĂ€isringi kui saadi 32 munarakku, tundsin ma ka end nagu Ă”hupall paar pĂ€eva peale punktsiooni ja olemine oli ĂŒsna sant. Aga Ă”nneks midagi hullu ei olnud ja kĂ”ik lĂ€ks tookord sellega hĂ€sti.

Minul tĂ€na esimene sĂŒstimispĂ€ev siis. 75 gonal + luveris.

Myy

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere

Minul oli IVF tĂ€isring augustis, mis ebaĂ”nnestus. Peale rohtude Ă€ra jĂ€tmist hakkasid suht kiirelt pĂ€evad (3 sept) nĂŒĂŒd oleks pidanud jĂ€lle hakkama 3 okt (tĂŒskkel 30 pĂ€eva tavaliselt olnud). Korra mÀÀris pruunikalt ja see oli ka kĂ”ik.
Kas on kellegil kogemust, et peale IVF tsĂŒkkel sassis vms ? Uus katse peaks novembris olema.

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
K22

Tere

Minul oli IVF tĂ€isring augustis, mis ebaĂ”nnestus. Peale rohtude Ă€ra jĂ€tmist hakkasid suht kiirelt pĂ€evad (3 sept) nĂŒĂŒd oleks pidanud jĂ€lle hakkama 3 okt (tĂŒskkel 30 pĂ€eva tavaliselt olnud). Korra mÀÀris pruunikalt ja see oli ka kĂ”ik.

Kas on kellegil kogemust, et peale IVF tsĂŒkkel sassis vms ? Uus katse peaks novembris olema.

Alexandra (27)

Mul oli mais esimene IVF ja ebaÔnnestunud. PÀevad hakkasid rohtude kasutamisega enam-vÀhem Ôigel ajal. Kaks esimest pÀeva oli natuke kahtlus, kas lihtsalt veri vÔi pÀevad. Kolmandal pÀeval polnud enam mingit kahtlust ja veretest tÔestas seda

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Peale ebaĂ”nnestunud katset hakkasid pĂ€evad Ă”igel ajal. Teisi pĂ€evasid pidin kauem ootama, siis venis tsĂŒkkel 47 pĂ€eva pikkuseks. Vahepeal mÀÀrimist ei olnud.

_Miska_

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kes teist on kasutanud INOFOLIC toidulisandit? Kas oli mingeid muutusi ka? (Munarakud kvaliteetsemad, munasarjad ilusamaks muutunud kellel pcos vms)

Myy

Please wait...
Postitas:
kats2

Kas teil pĂ€evad hakkasid tsĂŒkli tavapĂ€rasel ajal isegi kui veel proget vĂŽtsite ?
Mul peaks 10 okt pÀevad hakkama, aga veretest alles 15.okt nii nagu itks tavaks. Kas ma saan Ôigesti aru, et veretestile ei pruugigi jÔuda?
Alaselg ja kÔht pakitsevad juba mitu pÀeva nagu pÀevad tuleks

Tere

Alexandra (27)

Mul oli mais esimene IVF ja ebaÔnnestunud. PÀevad hakkasid rohtude kasutamisega enam-vÀhem Ôigel ajal. Kaks esimest pÀeva oli natuke kahtlus, kas lihtsalt veri vÔi pÀevad. Kolmandal pÀeval polnud enam mingit kahtlust ja veretest tÔestas seda

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kas teil pĂ€evad hakkasid tsĂŒkli tavapĂ€rasel ajal isegi kui veel proget vĂŽtsite ?

Mul peaks 10 okt pÀevad hakkama, aga veretest alles 15.okt nii nagu itks tavaks. Kas ma saan Ôigesti aru, et veretestile ei pruugigi jÔuda?

Tere

Alexandra (27)

Minul ka VT 15.okt ja koguaeg tunne, et pĂ€evad hakkavad. Oma loomuliku tsĂŒkli jĂ€rgi oleks pidanud mul hakkama juba 1.okt aga siirdamine oli 30.sept. Kuna oli pikk skeem, siis ma ei teagi, millal need pĂ€evad peaks hakkama. Ilmselt pika skeemiga lĂ€heb tsĂŒkkel paigast Ă€ra algul. Varasemalt olnud lĂŒhikesed skeemid ja pĂ€evad alanud tĂ€pselt Ă”igel ajal. PĂ€evade valu on mul juba siirdamise jĂ€rgsest pĂ€evast alates. Mul mĂ”tted juba uue katse peal ja ilmselt vahetan ka kliinikut lĂ”puks. Ma keeldun lihtsalt veel alla andmast ja ei taha uskuda, et ei Ă”nnestugi. Sel korral jĂ€lle arst ei andnud mingit lootust ja ĂŒtles, et jaanuaris on nĂ”us veel ĂŒhe katse proovima aga soovitas munarakudoonorit otsima hakata. Kurb…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Kribul

Kes teist on kasutanud INOFOLIC toidulisandit? Kas oli mingeid muutusi ka? (Munarakud kvaliteetsemad, munasarjad ilusamaks muutunud kellel pcos vms)

Myy

Mina kasutan, vĂ”tan igal Ă”htul ĂŒhe paki (algul vĂ”tsin mingi aeg ka 2 pakki pĂ€evas).

Munarakkude ega munasarjade koha pealt ei oska midagi kommenteerida, siiani on pcos ja rasedaks pole jÀÀnud, seega mingit imet see pole minuga teinud. TĂŒkkel on vĂ€ga regulaarseks muutunud nĂŒĂŒd kus on pea aasta aega ovulatsiooni stimuleerimist tehtud ja olen inofolicut tarvitanud (regulaarne olnud ka neil vahepealsetel kuudel, kus pole stimuleeritud). Kas see on kuidagi inofolicuga seotud ei tea, aga igaks juhuks ikka kasutan edasi 🙂

Mulle kunagi soovitas PERHist ĂŒks naistearst seda, aga ITKs pole keegi selle kohta midagi öelnud. Kas sulle soovitas arst seda vĂ”i ise lugesid kuskilt selle kohta?

Kribul

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minule soovitas arst ja olen ka ise vĂ€ga palju sellekohta lugenud ja uurinud. Soovitatud on seda vĂ”tta 3 kuud vist max aga kui nĂŒĂŒd arstil kĂ€isin, kĂŒsisin ka, et kas vĂ”iksin seda veel edasi vĂ”tta, soovitas kĂŒll. Eks vĂ”tan, midagi halba ta ehk ikka ei tee. 🙂
Eelnevatel katsetel ei ole inofolicut proovinud, eks ole nÀha..

Myy

Please wait...
Postitas:
K22

Tere

Alexandra (27)

Minul ka VT 15.okt ja koguaeg tunne, et pĂ€evad hakkavad. Oma loomuliku tsĂŒkli jĂ€rgi oleks pidanud mul hakkama juba 1.okt aga siirdamine oli 30.sept. Kuna oli pikk skeem, siis ma ei teagi, millal need pĂ€evad peaks hakkama. Ilmselt pika skeemiga lĂ€heb tsĂŒkkel paigast Ă€ra algul. Varasemalt olnud lĂŒhikesed skeemid ja pĂ€evad alanud tĂ€pselt Ă”igel ajal. PĂ€evade valu on mul juba siirdamise jĂ€rgsest pĂ€evast alates. Mul mĂ”tted juba uue katse peal ja ilmselt vahetan ka kliinikut lĂ”puks. Ma keeldun lihtsalt veel alla andmast ja ei taha uskuda, et ei Ă”nnestugi. Sel korral jĂ€lle arst ei andnud mingit lootust ja ĂŒtles, et jaanuaris on nĂ”us veel ĂŒhe katse proovima aga soovitas munarakudoonorit otsima hakata. Kurb

Minul oli enne IVFi neli kuud esile kutsutud menopaus ja ei lÀinud midagi paigast Àra. Ikka hakkasid pÀevad Ôigel ajal. ITKs on jah veretesti kuupÀev tavaliselt nii kaugel, et enne on pÀevade algamise tÀhtaeg.
PÀevade arvutamiseks alustad nn ovulatsioonist arvutamist 14 pÀeva ehk punktsioonist.

Please wait...
Postitas:
K22

Ma olen juba pikalt mÔelnud, et siia kirjutada, kuidas ma olen asjast aru saanud. Ehk on kellelgi sellest abi. Aga kindlasti on see ainult minu arusaam ja ei ole 100% kindel, et arstide meelest kÔik ka nii on.

See, et peale siirdamist vĂ”ib tunda igasuguseid “valusid”, tuleb mu meelest sellest, et me oleme hormoone tĂ€is. Ja kuna need on iga kord ĂŒpriski ĂŒhesugused ja loomulikust suuremad, ei saa nende valude jĂ€rgi aru, kas oled rase vĂ”i mitte. Kui bioloogiliselt rasedaks jÀÀda, siis on hormoonide hulk erinev. On ju suur vahe, kas munarakk ei kinnitunud ja ei hakanud lisahormoone tekkima vĂ”i kinnitus ja siis keha hakkab neid tootma.

Selle, kui on pĂ€evade tunne, ristisin mina uue nimega: tunne, et emakas toimub midagi. Peale punktsiooni, siirdamist ja hiljem, on kĂ”ik need tundmised sarnased olnud. Arvan, et ka rasedaks jÀÀdes tunneb emakas sarnast tunnet. Kui ĂŒldse midagi tunneb. Aga seda ma veel kindlalt ei tea, sest pole rasedaks jÀÀnud 🙂

Paljud tunnevad kindlal poolel, et midagi emakas toimub. Keegi siin kirjutas, et palus siirdada kindlale poolele. Emakas asub keskel ning on nii vĂ€ike ja munarakk selle sees ju veel mikroskoopilisem, et reaalselt me ei peaks aru saama, kummale poole emaka seina munarakk kinnitub (munasarjad on rohkem kahel pool). Ma pole kĂŒll teaduslikku tĂ”estust sellele otsinud, aga mulle tundub nii. SĂŒda on meil ju ka keskel ja tipuga vasakule poole, aga me ei tunne, et oleks ĂŒhel pool rohkem kui teisel.

Kuna ma olen peale laparoskoopiat ja IVFi peaaegu iga kuu bioloogiliselt oodanud, kas Ă”nnestus vĂ”i mitte, olen ĂŒpris hĂ€sti ootamise selgeks saanud. Kahe nĂ€dala kaupa ootamist, millal Ă”ige aeg ja siis kaks nĂ€dalat, kas Ă”nnestus vĂ”i mitte, on natuke vĂ€sitav. Jah, kĂ”ige keerulisem oli peale esimest IVFi, aga ka ĂŒldse mitte nii traumeeriv, nagu ma siit paljudelt lugenud olen. Olin juba enne selgeks mĂ”elnud, et esimese korraga ja peale menopausi ei pruugi ĂŒldse Ă”nnestuda. Ja lisaks ei saanud ka kĂŒlma midagi ning vanus on juba ka piisavalt suur. Aga kui ma ĂŒldse ei prooviks, ei oleks ka ĂŒldse vĂ”imalust Ă”nnestuda.
Nii olengi siis enda jaoks pĂŒĂŒdnud kĂ”ik selgeks mĂ”elda, et iga perioodi ajal mitte liialt muretseda. Teen endast kĂ”ik oleneva ja edasi lĂ€heb nii, nagu loodus parasjagu on andnud.

Aa, ja viimane kord arsti juures kĂ€ies, et kokkuleppida uue ringi algust, mĂ”testasin ka arstide suhtumise enda jaoks. Mitte eraarsti juures pĂŒĂŒavad nad vĂ”imalikult palju patsiente kiirelt ette vĂ”tta, et vĂ”imalikult paljusid abistada. Üleliia palju nad tagamaid juurde ei rÀÀgi. Aga kui ise kĂŒsid, saab vastused. Nagu nĂ€iteks poes vĂ”i siis pigem apteegis. Kui sa kĂŒsid palun köharohtu, antaksegi see sulle. Kui tahad tĂ€psemaid juhiseid vĂ”i nĂ”u saada, pead ka seda ise kĂŒsima. Mul on arstiga ka nii. Pole ĂŒhelegi kĂŒsimusele vastust vĂ”lgu jÀÀdud. Iseasi on jah see, kas oskad kohe kĂ”ike kĂŒsida. Ja kui on mĂ”ned peidetud nn haigused, mille peale tĂ”esti ise ei tule, sest pole arstiks Ă”ppinud. Aga siis on jĂ€lle hea, et siin saavad kĂ”ik oma kĂŒsimusi kĂŒsida ja kogemusi jagada 🙂

Peaasi, on peale kurvastamist jĂ€lle pea pĂŒsti ajada ja edasi minna. Mina igatahes keeldun seni alla andmast, kuni looduse poolt mulle veel mĂ”ni munarakk on antud 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul veretest alles 8 okt , juba eile mÀàris, testid negatiivsed…
Need kaks nĂ€dalat on elu pikimad olnud ja olen end igatepidi lolliks mĂ”elnud selle aja jooksul… Oli esimene siirdamine, siirdati kaks embrĂŒot, neljapĂ€evane ja teine veidi mahajÀÀnum.
Muidugi olid lootused kÔrgel kuna eelmine kord ei olnud midagi siirdada kuna 5 pÀeva hommikuks oli kÔigi areng peatunud.
Mul on nii palju kĂŒsimusi ja arusaamatust.
Kes otsustab, mille alusel, et mis pĂ€evaseid siirdatakse? Lugesin just, et Katsil lasti kuuenda pĂ€evani ja siis teatati , et ei pidanud vastu… MismĂ”ttes? Kellegi hea kraam lasti raisku?
Kuna olen isemaksev patsient ka veel siis see ajab nii marru!
Kes otsustab, et nyyd katsetame ja proovime enne kĂŒlmutamist kasvatada nĂ€dala? VĂ”i sĂ”ltub see nĂ€dalavahetusest kui labor oli kinni? Miks mulle siirdati neljapĂ€evane? Tundub, et kuna esmasp oli punktsioon ja reedel siirdamine siis muud varianti polnudki? Aga vbl oli sama jama kraam mis esimesel korral ja viiendaks pĂ€evaks polnukski midagi siirdada….
Lihtsalt nii segane on see ja ma tean, et peab arste ja embrĂŒolooge usaldama kuid ega keegi ei seleta ka ĂŒleliia isegi kĂŒsimise peale.
Mina olen ITK s
Kas keegi saab kuskil kliinikus olles vÀita, et kÔike arutatakse ja pÔhjendatakse. Koliks kohe sinna! Aeg lendab ja tahaks asjadega kursis olla.

Please wait...
Postitas:
kats2

Arvasin, et minule midagi ei pÔhjendata, kuna teen seda riigi raha eest.
VÔiks natukenegi inimestele selgitada miks midagi tehakse.
Sinu puhul ma usun, et ei tahetudki 5 pÀevaseks kasvatada, kuna eelmine kord ebaÔnnestus. Mingi teooria on, et loomulikus keskkonnas vÔivad need samad ilusti arenema hakata. Mulle tundub loogiliine, et uue ringi puhul midagi peab muutma, et loota teistsugust tulemust:)
Minul on esimene ring – 5. PĂ€evaks oli 5 vĂ€ga head blastot ootamas, 1 siirdati ja minu mĂŽistus ĂŒtleb 4 oleks pidanud kĂŒlma minema ja nii oli ka jutt siirdamisel. Kuidas kurat need 3 siis seitsmendal pĂ€eval aeglustusid arengus 😀 ja kĂŒlma sai ainult 1 😱

Minul veretest alles 8 okt , juba eile mÀàris, testid negatiivsed

Need kaks nĂ€dalat on elu pikimad olnud ja olen end igatepidi lolliks mĂ”elnud selle aja jooksul
 Oli esimene siirdamine, siirdati kaks embrĂŒot, neljapĂ€evane ja teine veidi mahajÀÀnum.

Muidugi olid lootused kÔrgel kuna eelmine kord ei olnud midagi siirdada kuna 5 pÀeva hommikuks oli kÔigi areng peatunud.

Kes otsustab, mille alusel, et mis pÀevaseid siirdatakse? Lugesin just, et Katsil lasti kuuenda pÀevani ja siis teatati , et ei pidanud vastu
 MismÔttes? Kellegi hea kraam lasti raisku?

Kes otsustab, et nyyd katsetame ja proovime enne kĂŒlmutamist kasvatada nĂ€dala? VĂ”i sĂ”ltub see nĂ€dalavahetusest kui labor oli kinni? Miks mulle siirdati neljapĂ€evane? Tundub, et kuna esmasp oli punktsioon ja reedel siirdamine siis muud varianti polnudki? Aga vbl oli sama jama kraam mis esimesel korral ja viiendaks pĂ€evaks polnukski midagi siirdada
.

Lihtsalt nii segane on see ja ma tean, et peab arste ja embrĂŒolooge usaldama kuid ega keegi ei seleta ka ĂŒleliia isegi kĂŒsimise peale.

Mina olen ITK s

Kas keegi saab kuskil kliinikus olles vÀita, et kÔike arutatakse ja pÔhjendatakse. Koliks kohe sinna! Aeg lendab ja tahaks asjadega kursis olla.

Please wait...
Postitas:
mailill

Kas keegi on kuulnud mingist sellisest teemast nagu natural killer cells? VÔi on eestis lausa mÔni arst vÔi muu spetsialist selle teemaga tegelenud?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Just nimelt!
MIKS ei lĂ€inud kohe kĂŒlma need neli, et ebaĂ”nnestumise korral kohe vĂ”tta oleks?
MIKS otsustas keegi midagi katsetada ja kasvatada veel mitu pÀeva?
Palun uuri seda homme, esmaspÀeval ja anna palun siin ka teada.

Aga muidugi pöidlad on pihus, et Sul Ônnestuks kohe seekord!!!

Arvasin, et minule midagi ei pÔhjendata, kuna teen seda riigi raha eest.

VÔiks natukenegi inimestele selgitada miks midagi tehakse.

Sinu puhul ma usun, et ei tahetudki 5 pÀevaseks kasvatada, kuna eelmine kord ebaÔnnestus. Mingi teooria on, et loomulikus keskkonnas vÔivad need samad ilusti arenema hakata. Mulle tundub loogiliine, et uue ringi puhul midagi peab muutma, et loota teistsugust tulemust:)

Minul on esimene ring – 5. PĂ€evaks oli 5 vĂ€ga head blastot ootamas, 1 siirdati ja minu mĂŽistus ĂŒtleb 4 oleks pidanud kĂŒlma minema ja nii oli ka jutt siirdamisel. Kuidas kurat need 3 siis seitsmendal pĂ€eval aeglustusid arengus 😀 ja kĂŒlma sai ainult 1 😱

Minul veretest alles 8 okt , juba eile mÀàris, testid negatiivsed

Need kaks nĂ€dalat on elu pikimad olnud ja olen end igatepidi lolliks mĂ”elnud selle aja jooksul
 Oli esimene siirdamine, siirdati kaks embrĂŒot, neljapĂ€evane ja teine veidi mahajÀÀnum.

Kes otsustab, mille alusel, et mis pÀevaseid siirdatakse? Lugesin just, et Katsil lasti kuuenda pÀevani ja siis teatati , et ei pidanud vastu
 MismÔttes? Kellegi hea kraam lasti raisku?

Kes otsustab, et nyyd katsetame ja proovime enne kĂŒlmutamist kasvatada nĂ€dala? VĂ”i sĂ”ltub see nĂ€dalavahetusest kui labor oli kinni? Miks mulle siirdati neljapĂ€evane? Tundub, et kuna esmasp oli punktsioon ja reedel siirdamine siis muud varianti polnudki? Aga vbl oli sama jama kraam mis esimesel korral ja viiendaks pĂ€evaks polnukski midagi siirdada
.

Mina olen ITK s

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 522 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober