Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
KĂ€gu

Uus kuu, uued tuuled ja ohtralt positiivseid teste kĂ”igile! 🍁
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>Kasulikud lingid:</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>https://www.yourduedate.com TA</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>http://www.betabase.info/chart/basic/single  hcg tasepĂ€evadejĂ€rgi</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>Lisan kasulikud lingid uuesti.</p>
<p style=”margin: 0px; font-stretch: normal; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: Helvetica;”>https://www.yourduedate.com</p>
<p style=”margin: 0px; font-stretch: normal; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: Helvetica;”>http://www.betabase.info/chart/basic/single</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Annan alla 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Mina lĂ€hen kolmapĂ€eval 8. sept punkteerima, nĂ€ha oli juba tĂ€na, et ĂŒle 20 foliikuli. Loodetavasti ei tule hĂŒperi ohtu taas.

Sidrunhein

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul 9.09 UH ja siis selgub millal punktsioon.

Loodan nii vĂ€ga korralikku “saaki”. Elukaaslase onu sai kaksikud just ja meil meel nii kurb. Tahaksime ju ka.

See on meie kÔigi triiburohke kuu eks ?!

Virsi

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma kÀisin tÀna VT tegemas ja nagu oli arvata, oligi see negatiivne. Meel polegi vÀga kurb,oli ju tegelt teada.

MÔtlen,et kui minna kolmandale fetile, kas peaks seekord liimiga laskma teha.?

Loodan,et jĂ€rgnevad kuud on triibusadu, hoian pöialt meile kĂ”igile. 🙂

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Katsetame esimest korda ivf ja eile oli punktsioon. Hetkel ĂŒritan rahulikult vĂ”tta ja palju vedelikku tarbida. KĂ”ht endiselt hell, aga valuvaigisteid Ă”nneks ei vaja.

Kokku saadi 18 rakku ja arst oli rahul. Kui kĂ”ik hĂ€sti lĂ€heb pannakse teisip ĂŒks Ă”nnelik sisse tagasi kasvama đŸ„ł

0
0
Please wait...

Postitas:
Kukijamuki

Kui tehtud FET-siirdamine ning olnud toetav ravi Estrofem+Utrogestan peal, siis kui ruttu vĂ”ib teha juba uut siirdamist? Kas vĂ”ib uuel tsĂŒklil ka kohe ise proovida?

Kuidas Teie kogemused?

KĂŒsin seetöttu, et uus kogemus = meil oli teine katse, tĂ€na VT null.

Eelmine katse oli mÀrtsis ja selle tulemus kasvas kuni 9+3 ning seejÀrel kÀisin tabletiabordil.

Üks viiepĂ€evane veel kĂŒlmas ootamas.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna ei ole olnud veel kinnitavat UHd ivf arsti poolt, siis olen veel teiega. Korraline VT peale siirdamist oli 769, aga kuna kaks nĂ€dalat oli ultrahelini, siis otsustasin teha perearstil uue VT, et nĂ€ha, kas hcg tĂ”useb. Tulemuseks oli peaaegu 13000. Iga 48h tagant toimus kahekordistumine. Ja nii ma ootan oma ultraheli, mis on juba kolmapĂ€eval. EelkĂ”ige loodan, et kĂ”ik ikka hĂ€sti oleks, sest sĂŒmptomeid on tĂ€pselt 0. See oli ka uue veretesti pĂ”hjuseks. Viimased kolm pĂ€eva loomulikult venivad kohutavalt. Kuidas teie oma aega sisustate, et mitte hulluks minna? 😀

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna ei ole olnud veel kinnitavat UHd ivf arsti poolt, siis olen veel teiega. Korraline VT peale siirdamist oli 769, aga kuna kaks nĂ€dalat oli ultrahelini, siis otsustasin teha perearstil uue VT, et nĂ€ha, kas hcg tĂ”useb. Tulemuseks oli peaaegu 13000. Iga 48h tagant toimus kahekordistumine. Ja nii ma ootan oma ultraheli, mis on juba kolmapĂ€eval. EelkĂ”ige loodan, et kĂ”ik ikka hĂ€sti oleks, sest sĂŒmptomeid on tĂ€pselt 0. See oli ka uue veretesti pĂ”hjuseks. Viimased kolm pĂ€eva loomulikult venivad kohutavalt. Kuidas teie oma aega sisustate, et mitte hulluks minna? 😀

p.

Hmm, ei oska vastata.
Pole kordagi olnud olukorda kui peaks veretestile minema. Veel enam, pole sel teekonnal neid oodatud triipe nÀinud.

Aga jalutamine kindlasti, elamise korrastamine, Ă”ues toimetamine… Usun, et raske aga kindlasti kĂ”ike seda ootust vÀÀrt 😍

Virsi

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui tehtud FET-siirdamine ning olnud toetav ravi Estrofem+Utrogestan peal, siis kui ruttu vĂ”ib teha juba uut siirdamist? Kas vĂ”ib uuel tsĂŒklil ka kohe ise proovida?

Kuidas Teie kogemused?

KĂŒsin seetöttu, et uus kogemus = meil oli teine katse, tĂ€na VT null.

Eelmine katse oli mÀrtsis ja selle tulemus kasvas kuni 9+3 ning seejÀrel kÀisin tabletiabordil.

Üks viiepĂ€evane veel kĂŒlmas ootamas.

Paraku peab mulle teadaolevalt Estrofemi tarvitamise korral tsĂŒkkel-kaks vahet olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Oktoobri alguses algab minu esimene IVF katse. Nagu aru sain, siis ICSI meetodil.
Hetkel mĂ”tlen, et kui pĂ€evad peaksid algama laupĂ€eval vĂ”i reede Ă”htul, siis jÀÀb ju sĂŒstimine hiljaks? Kuidas sellisel juhul toimima peaks?

Daisy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Oktoobri alguses algab minu esimene IVF katse. Nagu aru sain, siis ICSI meetodil.

Hetkel mĂ”tlen, et kui pĂ€evad peaksid algama laupĂ€eval vĂ”i reede Ă”htul, siis jÀÀb ju sĂŒstimine hiljaks? Kuidas sellisel juhul toimima peaks?

Daisy

Mina olen iga kord pidanud sĂŒstima hakkama alates 4. pĂ€evast. Seega kui sul arstiga mingit muud kokkulepet ei ole, siis vĂ”id rahulikult alles esmaspĂ€eva hommikul ĂŒhendust vĂ”tta.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina olin Estrofemi peal, reedel jÀtsin rohud Àra ja tÀna sain arstilt vastuse, et homsest alustan uuesti estrofemi vÔtmisega ja proovime kohe uuesti jÀrgmise fetiga.

See vist oleneb mis VT ka nÀitab? Ma ei ole palju sellega kokku puutunud, ehk on kellegil teisi kogemusi.

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hakkas hetkel pruunikalt mÀÀrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapĂ€eval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud nĂ€it. Kuna siirdati kaks, siis Ă€kki pesastus vaid ĂŒks nendest ja teine tahab kuidagi vĂ€ljuda. Äkki hematoom?! Nƍuandetelefonile vĂ”iks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sĂ”na peale Ă€ra ja kutsuvad juba puhtalt sellepĂ€rast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hakkas hetkel pruunikalt mÀÀrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapĂ€eval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud nĂ€it. Kuna siirdati kaks, siis Ă€kki pesastus vaid ĂŒks nendest ja teine tahab kuidagi vĂ€ljuda. Äkki hematoom?! Nƍuandetelefonile vĂ”iks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sĂ”na peale Ă€ra ja kutsuvad juba puhtalt sellepĂ€rast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

MÀÀrimine vĂ”ib olla millest iganes ja ei pruugi ĂŒldse midagi halba tĂ€hendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui vĂ”imalik pikali ja vĂ”tad hĂ€sti rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

Hoian Sulle pöialt! KĂŒll kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti 💗

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsin nĂ”u, Ă€kki keegi oskab midagi öelda.

KĂ€isin neljapĂ€eval arstil, kes vaatas ĂŒle ja mÀÀras tĂ€na ööseks Ovitrelle sĂŒsti. Homme peaks olema IUI. SĂŒsti tegin öösel Ă€ra, aga tegelikult tundsin ovulatsiooni sĂŒmptomeid juba eile. Saan aru, et sĂŒmptomite jĂ€rgi ovulatsiooni ennustada on raske, aga kas vĂ”ib olla nii, et ovulatsioon algas ise ja nĂŒĂŒd homme IUI-le minnes polegi pointi protseduuri teha, kuna Ă”ige aeg juba möödas? TsĂŒkli alguses vĂ”tsin ka letrosooli, muud ravi peal ei ole.

HP

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Olen teinud 4 IUI katset ja kui Ă”igesti mĂ€letan, siis arst ikka vaatas enne UHs ĂŒle, kas on Ă”ige hetk. Kui foliiklid juba kĂ€rbubud, pole mĂ”tet ja seda arst nĂ€eb.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

MÀÀrimine vĂ”ib olla millest iganes ja ei pruugi ĂŒldse midagi halba tĂ€hendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui vĂ”imalik pikali ja vĂ”tad hĂ€sti rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

AitĂ€h kaasamĂ”tlemast. Kuna asjaolud muutusid, siis kĂ€isin kontrollis. Eelnevalt proovisin muidugi telefoni teel. Avastati hematoom, tsĂŒst ja kaksikrasedus. Öeldi, et hematoom veritsebki hetkel ja teeb seda ilmselt veel mitmete nĂ€dalate jooksul. Ivf arst lĂŒkkus nĂ€dal veel edasi, kuna arst haigestus, seega saan arstile 7+4 alles tema juurde.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

AitĂ€h kaasamĂ”tlemast. Kuna asjaolud muutusid, siis kĂ€isin kontrollis. Eelnevalt proovisin muidugi telefoni teel. Avastati hematoom, tsĂŒst ja kaksikrasedus. Öeldi, et hematoom veritsebki hetkel ja teeb seda ilmselt veel mitmete nĂ€dalate jooksul. Ivf arst lĂŒkkus nĂ€dal veel edasi, kuna arst haigestus, seega saan arstile 7+4 alles tema juurde.

p.

Hea, et kontrollis said Àra kÀia. Kui hematoom, siis Sulle kindlasti öeldi ka seda, et pingutada ei tohi ja pead rahulikult vÔtma.

Palju Ônne Ônnestunud katse puhul!

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin neljapĂ€eval arstil, kes vaatas ĂŒle ja mÀÀras tĂ€na ööseks Ovitrelle sĂŒsti. Homme peaks olema IUI. SĂŒsti tegin öösel Ă€ra, aga tegelikult tundsin ovulatsiooni sĂŒmptomeid juba eile. Saan aru, et sĂŒmptomite jĂ€rgi ovulatsiooni ennustada on raske, aga kas vĂ”ib olla nii, et ovulatsioon algas ise ja nĂŒĂŒd homme IUI-le minnes polegi pointi protseduuri teha, kuna Ă”ige aeg juba möödas?

Ovulatsiooni varasem toimumine on tĂ€iesti vĂ”imalik ja tĂ€pset aega on keeruline ette ennustada.  Tean juhust, kui paaril korral polnud vĂ”imalik teha punktsiooni, sest ovulatsioon oli juba Ă€ra toimunud ja ka IVF-i puhul tehakse sĂŒst 36 tundi varem. Sinul ei pruugi nii minna ja sĂŒmptomid vĂ”ivad petta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

p.

Hea, et kontrollis said Àra kÀia. Kui hematoom, siis Sulle kindlasti öeldi ka seda, et pingutada ei tohi ja pead rahulikult vÔtma.

Palju Ônne Ônnestunud katse puhul!

AitĂ€h!❀
Jah, sÀÀstev reĆŸiim pandi kirja. Hetkel ei ole sĂŒvenenud, mida see hematoom ja tsĂŒst endast kujutavad loodetele ja miks just nende pĂ€rast sÀÀstev reĆŸiim, aga jĂ€rgmine nĂ€dal saan arstilt rohkem ehk teada. Kuna ivfi tƍttu rohtusid vƍtan nagunii, siis ega rohkemat teha saagi.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minul punktsioonil kĂ€idud, saadi 14 rakku. EsmaspĂ€eval selgub, kas ja kui paljud neist embrĂŒoks arenevad. Pöidlad pihus ja ega muud hetkel teha saagi 😊 Kuna foliikelid oli 20, siis taas hĂŒperi oht ja nagu minu puhul juba tavaks on saanud, vĂ€rskesse tsĂŒklisse paraku ei Ă”nnestu siirdada.

Sidrunhein

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul seljataga esimene IVF katse. Vanust 43, lapsi ĂŒhisest kooselust 2, viimane sĂŒnnitus 13 aastat tagasi, nĂŒĂŒd siis pesamuna soov juba ĂŒle 1,5 aasta, kuid rasestuda ei ole Ă”nnestunud.

KÔik arstid lÀbi kÀidud, mehel avastati vÀike viljakuse langus, kuid see ei vÀlistaks ka loomulikul teel rasestumist.

TsĂŒkkel korras, ovulatsioonitestidega mÔÔdetud, panustatud Ă”igel ajal, aga tulemust ei ole. Seega seadsime sammud viljakusarsti jurude. Agustis sai siis esimene IVF tehtud.

Saagiks 13 munarakku, (arsti sĂ”nul hoolimata vanusest on munarakureserv vĂ€ga hea), millest siis 10 olid viljastusvĂ”imleised. Kahjuks 8 munarakku, mis pandi loomulikul teel viljastuma, mitte ĂŒkski ei viljastunud, 2 tk, mille puhul kasutati ICSI meetodti, viljastus ĂŒks munarakk, siirdati siis 5 pĂ€evane embrĂŒo.

Kahjuks rasestumist ei toimunud, pea nÀdal enne oodatavat menstruatsiooni hakkas mÀÀrima.

Seega lĂ€heme uuele ringile. Arst soovitas 1 kuu vahele jĂ€tta ning ĂŒritame siis oktoobris uuesti. Loodan siiralt, et eelmise korra kogemus paneb arsti skeemi muutma ning saadud munarakusaagist Ă”nnestub rohkem viljastada, saaks vĂ€hemalt kĂŒlmaringigi panna, eelmisel korral oli vaid ĂŒks viljastunud munarak 10-st.

Loodame parimat ja kĂ”igile peatseid triipe 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minul seljataga esimene IVF katse. Vanust 43, lapsi ĂŒhisest kooselust 2, viimane sĂŒnnitus 13 aastat tagasi, nĂŒĂŒd siis pesamuna soov juba ĂŒle 1,5 aasta, kuid rasestuda ei ole Ă”nnestunud.

KÔik arstid lÀbi kÀidud, mehel avastati vÀike viljakuse langus, kuid see ei vÀlistaks ka loomulikul teel rasestumist.

TsĂŒkkel korras, ovulatsioonitestidega mÔÔdetud, panustatud Ă”igel ajal, aga tulemust ei ole. Seega seadsime sammud viljakusarsti jurude. Agustis sai siis esimene IVF tehtud.

Saagiks 13 munarakku, (arsti sĂ”nul hoolimata vanusest on munarakureserv vĂ€ga hea), millest siis 10 olid viljastusvĂ”imleised. Kahjuks 8 munarakku, mis pandi loomulikul teel viljastuma, mitte ĂŒkski ei viljastunud, 2 tk, mille puhul kasutati ICSI meetodti, viljastus ĂŒks munarakk, siirdati siis 5 pĂ€evane embrĂŒo.

Kahjuks rasestumist ei toimunud, pea nÀdal enne oodatavat menstruatsiooni hakkas mÀÀrima.

Seega lĂ€heme uuele ringile. Arst soovitas 1 kuu vahele jĂ€tta ning ĂŒritame siis oktoobris uuesti. Loodan siiralt, et eelmise korra kogemus paneb arsti skeemi muutma ning saadud munarakusaagist Ă”nnestub rohkem viljastada, saaks vĂ€hemalt kĂŒlmaringigi panna, eelmisel korral oli vaid ĂŒks viljastunud munarak 10-st.

Ei taha kĂŒll motivatsiooni alla tĂ”mmata, aga minuteada ei ole olemas mingeid skeeme, kuidas arstid saaksid tĂ”sta viljastumisvĂ”imeliste munarakkude arvu. Vanusega paraku kvaliteet langeb, karm, aga nii see on. Sinu plussiks on siiski suur resev, 43-selt 13 rakku on ikka vĂ€ga hea tulemus, paljud naised selles eas saavad 1-2. Nii et tuleb vaid katsetada ja loota, et ĂŒkskord tekib see ĂŒks eriti terve ja tugev rakk 😊 Palju edu ja peatseid triipe!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu kolmas IVF sai oma kurva lĂ”pu. Ajasin omal lootused seekord liiga kĂ”rgeks. Skeem oli veidi teine ja tundsin, et nĂŒĂŒd peab Ă”nnestuma, aga reaalsus on seetĂ”ttu eriti karm.

Punktsioonil saadi 18 folliiklist 10 rakku, millest 7 olid terved ja 6 viljatus. 2 siirdati kahepĂ€evasena ja 1 lĂ€ks kĂŒlma. Eile hakkas mÀÀrima ning tĂ€na veretest 0. NĂŒĂŒd ootan arsti kĂ”ne lootuses, et Ă€kki saab selle 1 kohe juba see kuu siirdada. Loodan ka, et arsti kĂ”ne ajal lahistama ei pista. Lihtsalt kĂ”ik ajab praegu nutma.

Kuidas teie oma lootusi mÔÔdukal tasemel hoiate?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kukijamuki

Tuleb vĂ€lja, et oleksin saanud isegi kohe uuel tsĂŒklil uut katset teha nagu KN’gi, aga kuna olen sobival ajal linnast Ă€ra, siis saime ĂŒle pika aja ĂŒhe kuu ise proovimiseks. Oktoobris annan arstile teada kui menses algab ja siis alustan jĂ€lle Estrofemiga ning teeme viimase kĂŒlmas oleva embrĂŒo siirdamise (punkteeriti veebruaris ja kĂŒlma saadi kolm viiepĂ€evast, olnud siirdamised mĂ€rtsis ja augustis).

RÀÀkides lootustest,  siis lĂ”ppude lĂ”puks olen vĂ”tnud kogu selle beebisaamise teekonna endale juskui vĂ€ljakutseks. Muidugi on madalpunkte ja enesesĂŒĂŒdistusi ja viha ja stressi, aga pĂ€eva lĂ”puks saan mĂ”istusega aru, et looduslik valik ja ju siis see ongi meie elusaatus selles projektis.

Muidugi on madalaid momente ja rasedad linnapildis kĂ€ivad ajudele, aga ĂŒldiselt proovin vĂ”tta seda kui saatuse nööki, elukogemust, tugevuse kasvatajat jms.  Keskendun sellele, et mis ei tapa, teeb tugevamaks ja sellele, et kui mĂ”istlik ja hea mees mul on. Olen ammu vĂ€lja mĂ”elnud enda jaoks ka selle, et mis siis kui me ei saagi lapsi lĂ€hima 10 aasta sees. Mis seal siis ikka, ju nii pidi minema (oleme omavahel ka asjad selgeks rÀÀkinud). Doonorid ja lapsendamise oleme endi jaoks vĂ€listanud.

Minu jaoks on olnud vÀga oluline lÀhimate sÔbrannadega asjast ausalt rÀÀkimine. Osadel pole ka veel lapsi ja tahan olla neile justkui hoiatuseks vÔi Ôppetunniks, et vot, vÔibki aega vÔtta (Ise ei mÔelnud kunagi nii, et appi, mis siis kui ei saa/Ônnestu vms. Sisenesin triibutamisse vÀga avatud ja positiivsel meelel).

Mehega on muidugi pingeid tekkinud, kuid need enamus ilmselt minu enda peas kinni. Tunnen aeg-ajalt justkui vastutust nende embrĂŒote kĂ€ekĂ€igu pĂ€rast ja kuna see rikub enda tuju, siis naljaga öeldes, siis kuidas ma saan mitte ka omakorda mehe tuju mitte rikkuda. We are in this together ikkagist! Selle vahega, et ma pean kĂ€ima siirdamise perioodil arstil 3-4x, aga tema istub niisama kodus teleka ees 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ei tea kas kuu seis on hetkel vale, aga lugedes siin teiste postitusi, kiirgab kurbust ja muretsemist ĂŒpris palju.

Ise olen kĂ€inud mitu pĂ€eva lugemas ja otsimas Ă”igeid lauseid,mida kirjutada. Mul on tĂ€ielik motivatsiooni langus. Kohe tuli peale uus estrofemi ring ja tunnen, kuidas vĂ€simus koguaeg kimbutab, tujud kĂ€ivad ĂŒlesse-alla nagu ameerika mĂ€gedes. Üldiselt olen muidu suhteliselt rahuliku meelega, aga ĂŒmbritsevad inimesed ka juba ĂŒtlevad, et tundun olevat viimasel ajal nĂ€rviline ja stressis. Lisaks kimbutavad pidevad peavalud, millest ei saa kuidagi lahti ja tunne,et ei taha midagi teha.. KĂ”lab tĂ€pselt nagu stress.

See ivfi teekond ongi paras stressirohke aeg, see tuleb proovida lihtsalt kuidagi ĂŒle elada.

Seekord lÀhen 15.09 UH kontrolli,siis pannakse paika uus siirdamise aeg, seekord kavatsen puhkuse vÔtta nÀdala peale siirdamist, lihtsalt puhata ja olla, kÀia vÔimalikult palju looduses ja leida tagasi see meelerahu.

Ehk on kellegil reaalseid nippe,kuidas olete suutnud sellest hetkelisest august vÀlja tulla, mis aitab teid tagasi rajale ?

KN

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ei taha kĂŒll motivatsiooni alla tĂ”mmata, aga minuteada ei ole olemas mingeid skeeme, kuidas arstid saaksid tĂ”sta viljastumisvĂ”imeliste munarakkude arvu. Vanusega paraku kvaliteet langeb, karm, aga nii see on. Sinu plussiks on siiski suur resev, 43-selt 13 rakku on ikka vĂ€ga hea tulemus, paljud naised selles eas saavad 1-2. Nii et tuleb vaid katsetada ja loota, et ĂŒkskord tekib see ĂŒks eriti terve ja tugev rakk 😊 Palju edu ja peatseid triipe!

Ega ma loodagi, et viljatusraviga munarakkude viljastusvĂ”imalikkust tĂ”sta saab, lihtsalt jĂ€rgmisel korral on mĂ”istlik viljastada nii IVF kui ICSI abil 50%50% nĂ€iteks – tundub, et ICSI meetod töötas paremini. Esimene kord panustati loomulikule viljastumisele 8 munarakku, mille tulemus oli 0 ja 2 ICSI tulemuseks 1 viljastunud munarakk. Mehe viljaksu langenud, seega oleks mĂ”istlik jĂ€rgmisel korral siis panustada rohkem ICSI-le, et mitte raisata vĂ”imalusi. VĂ€hemalt ma ise nii vĂ€ga loodan 🙂

Seni aga kavatsen puhata, lĂŒkata mĂ”istus vĂ€lja 🙂 … mitte masenduda ja olla ikka lootusrikas, tegeleda meeldivate tegevuste ja asjadega ning mitte pahurdada.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

See ivfi teekond ongi paras stressirohke aeg, see tuleb proovida lihtsalt kuidagi ĂŒle elada. Seekord lĂ€hen 15.09 UH kontrolli,siis pannakse paika uus siirdamise aeg, seekord kavatsen puhkuse vĂ”tta nĂ€dala peale siirdamist, lihtsalt puhata ja olla. Ehk on kellegil reaalseid nippe,kuidas olete suutnud sellest hetkelisest august vĂ€lja tulla, mis aitab teid tagasi rajale ?

Head soovitust ei oska anda, tuleb lihtsalt vĂ”tta samm korraga. Lootusrikas tasub olla, kui saadakse mitu head rakku, mida kohe vĂ”i hiljem siirdada. Kui on teada aeg, et paar nĂ€dalat on vaja sĂŒstida, seejĂ€rel tehakse punktsioon ja siirdamine, siis lĂ€heb aeg kiiresti. Stressirohkem on kĂ”igil neil naistel, kes peavad korduvalt proovima ja ootama, et protsessiga alustada, siis selgub poole peal, et folliikulite ebaĂŒhtlase arengu tĂ”ttu soovitatakse ravi katkestada, siis kuu vahele jĂ€tta ja uuesti alustades jÀÀb kĂ”ik taas toppama, sest rakke ei saada Ă”igel ajal kĂ€tte vĂ”i ei sobi jĂ€rgmisel korral skeem. EbaĂ”nnestumised vĂ”ivad tekitada suurt pettumust ja kĂŒsimusi, miks kĂŒll, kaua vĂ”ib ja mida edasi teha?

+2
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober