Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
Kägu

Uus kuu, uued tuuled ja ohtralt positiivseid teste kõigile! ????
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>Kasulikud lingid:</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>https://www.yourduedate.com TA</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>http://www.betabase.info/chart/basic/single  hcg tasepäevadejärgi</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>Lisan kasulikud lingid uuesti.</p>
<p style=”margin: 0px; font-stretch: normal; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: Helvetica;”>https://www.yourduedate.com</p>
<p style=”margin: 0px; font-stretch: normal; font-size: 12px; line-height: normal; font-family: Helvetica;”>http://www.betabase.info/chart/basic/single</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan alla ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen kolmapäeval 8. sept punkteerima, näha oli juba täna, et üle 20 foliikuli. Loodetavasti ei tule hüperi ohtu taas.

Sidrunhein

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 9.09 UH ja siis selgub millal punktsioon.

Loodan nii väga korralikku “saaki”. Elukaaslase onu sai kaksikud just ja meil meel nii kurb. Tahaksime ju ka.

See on meie kõigi triiburohke kuu eks ?!

 

 

Virsi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin täna VT tegemas ja nagu oli arvata, oligi see negatiivne. Meel polegi väga kurb,oli ju tegelt teada.

Mõtlen,et kui minna kolmandale fetile, kas peaks seekord liimiga laskma teha.?

 

Loodan,et järgnevad kuud on triibusadu, hoian pöialt meile kõigile. 🙂

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetame esimest korda ivf ja eile oli punktsioon. Hetkel üritan rahulikult võtta ja palju vedelikku tarbida. Kõht endiselt hell, aga valuvaigisteid õnneks ei vaja.

Kokku saadi 18 rakku ja arst oli rahul. Kui kõik hästi läheb pannakse teisip üks õnnelik sisse tagasi kasvama ????

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tehtud FET-siirdamine ning olnud toetav ravi Estrofem+Utrogestan peal, siis kui ruttu võib teha juba uut siirdamist? Kas võib uuel tsüklil ka kohe ise proovida?

Kuidas Teie kogemused?

 

Küsin seetöttu, et uus kogemus = meil oli teine katse, täna VT null.

Eelmine katse oli märtsis ja selle tulemus kasvas kuni 9+3 ning seejärel käisin tabletiabordil.

Üks viiepäevane veel külmas ootamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ei ole olnud veel kinnitavat UHd ivf arsti poolt, siis olen veel teiega. Korraline VT peale siirdamist oli 769, aga kuna kaks nädalat oli ultrahelini, siis otsustasin teha perearstil uue VT, et näha, kas hcg tõuseb. Tulemuseks oli peaaegu 13000. Iga 48h tagant toimus kahekordistumine. Ja nii ma ootan oma ultraheli, mis on juba kolmapäeval. Eelkõige loodan, et kõik ikka hästi oleks, sest sümptomeid on täpselt 0. See oli ka uue veretesti põhjuseks. Viimased kolm päeva loomulikult venivad kohutavalt. Kuidas teie oma aega sisustate, et mitte hulluks minna? 😀

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ei ole olnud veel kinnitavat UHd ivf arsti poolt, siis olen veel teiega. Korraline VT peale siirdamist oli 769, aga kuna kaks nädalat oli ultrahelini, siis otsustasin teha perearstil uue VT, et näha, kas hcg tõuseb. Tulemuseks oli peaaegu 13000. Iga 48h tagant toimus kahekordistumine. Ja nii ma ootan oma ultraheli, mis on juba kolmapäeval. Eelkõige loodan, et kõik ikka hästi oleks, sest sümptomeid on täpselt 0. See oli ka uue veretesti põhjuseks. Viimased kolm päeva loomulikult venivad kohutavalt. Kuidas teie oma aega sisustate, et mitte hulluks minna? ????

p.

Hmm, ei oska vastata.
Pole kordagi olnud olukorda kui peaks veretestile minema. Veel enam, pole sel teekonnal neid oodatud triipe näinud.

Aga jalutamine kindlasti, elamise korrastamine, õues toimetamine… Usun, et raske aga kindlasti kõike seda ootust väärt ????

 

Virsi

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehtud FET-siirdamine ning olnud toetav ravi Estrofem+Utrogestan peal, siis kui ruttu võib teha juba uut siirdamist? Kas võib uuel tsüklil ka kohe ise proovida?

Kuidas Teie kogemused?

Küsin seetöttu, et uus kogemus = meil oli teine katse, täna VT null.

Eelmine katse oli märtsis ja selle tulemus kasvas kuni 9+3 ning seejärel käisin tabletiabordil.

Üks viiepäevane veel külmas ootamas.

Paraku peab mulle teadaolevalt Estrofemi tarvitamise korral tsükkel-kaks vahet olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Oktoobri alguses algab minu esimene IVF katse. Nagu aru sain, siis ICSI meetodil.
Hetkel mõtlen, et kui päevad peaksid algama laupäeval või reede õhtul, siis jääb ju süstimine hiljaks? Kuidas sellisel juhul toimima peaks?

Daisy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Oktoobri alguses algab minu esimene IVF katse. Nagu aru sain, siis ICSI meetodil.

Hetkel mõtlen, et kui päevad peaksid algama laupäeval või reede õhtul, siis jääb ju süstimine hiljaks? Kuidas sellisel juhul toimima peaks?

Daisy

Mina olen iga kord pidanud süstima hakkama alates 4. päevast. Seega kui sul arstiga mingit muud kokkulepet ei ole, siis võid rahulikult alles esmaspäeva hommikul ühendust võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin Estrofemi peal, reedel jätsin rohud ära ja täna sain arstilt vastuse, et homsest alustan uuesti estrofemi võtmisega ja proovime kohe uuesti järgmise fetiga.

See vist oleneb mis VT ka näitab? Ma ei ole palju sellega kokku puutunud, ehk on kellegil teisi kogemusi.

 

KN

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas hetkel pruunikalt määrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapäeval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud näit. Kuna siirdati kaks, siis äkki pesastus vaid üks nendest ja teine tahab kuidagi väljuda. Äkki hematoom?! Nōuandetelefonile võiks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sõna peale ära ja kutsuvad juba puhtalt sellepärast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas hetkel pruunikalt määrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapäeval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud näit. Kuna siirdati kaks, siis äkki pesastus vaid üks nendest ja teine tahab kuidagi väljuda. Äkki hematoom?! Nōuandetelefonile võiks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sõna peale ära ja kutsuvad juba puhtalt sellepärast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

Määrimine võib olla millest iganes ja ei pruugi üldse midagi halba tähendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui võimalik pikali ja võtad hästi rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

Hoian Sulle pöialt! Küll kõik läheb hästi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin nõu, äkki keegi oskab midagi öelda.

Käisin neljapäeval arstil, kes vaatas üle ja määras täna ööseks Ovitrelle süsti. Homme peaks olema IUI. Süsti tegin öösel ära, aga tegelikult tundsin ovulatsiooni sümptomeid juba eile. Saan aru, et sümptomite järgi ovulatsiooni ennustada on raske, aga kas võib olla nii, et ovulatsioon algas ise ja nüüd homme IUI-le minnes polegi pointi protseduuri teha, kuna õige aeg juba möödas? Tsükli alguses võtsin ka letrosooli, muud ravi peal ei ole.

HP

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud 4 IUI katset ja kui õigesti mäletan, siis arst ikka vaatas enne UHs üle, kas on õige hetk. Kui foliiklid juba kärbubud, pole mõtet ja seda arst näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas hetkel pruunikalt määrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapäeval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud näit. Kuna siirdati kaks, siis äkki pesastus vaid üks nendest ja teine tahab kuidagi väljuda. Äkki hematoom?! Nōuandetelefonile võiks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sõna peale ära ja kutsuvad juba puhtalt sellepärast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

Määrimine võib olla millest iganes ja ei pruugi üldse midagi halba tähendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui võimalik pikali ja võtad hästi rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

Hoian Sulle pöialt! Küll kõik läheb hästi ????

Aitäh kaasamõtlemast. Kuna asjaolud muutusid, siis käisin kontrollis. Eelnevalt proovisin muidugi telefoni teel. Avastati hematoom, tsüst ja kaksikrasedus. Öeldi, et hematoom veritsebki hetkel ja teeb seda ilmselt veel mitmete nädalate jooksul. Ivf arst lükkus nädal veel edasi, kuna arst haigestus, seega saan arstile 7+4 alles tema juurde.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas hetkel pruunikalt määrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapäeval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud näit. Kuna siirdati kaks, siis äkki pesastus vaid üks nendest ja teine tahab kuidagi väljuda. Äkki hematoom?! Nōuandetelefonile võiks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sõna peale ära ja kutsuvad juba puhtalt sellepärast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

Määrimine võib olla millest iganes ja ei pruugi üldse midagi halba tähendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui võimalik pikali ja võtad hästi rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

Hoian Sulle pöialt! Küll kõik läheb hästi ????

Aitäh kaasamõtlemast. Kuna asjaolud muutusid, siis käisin kontrollis. Eelnevalt proovisin muidugi telefoni teel. Avastati hematoom, tsüst ja kaksikrasedus. Öeldi, et hematoom veritsebki hetkel ja teeb seda ilmselt veel mitmete nädalate jooksul. Ivf arst lükkus nädal veel edasi, kuna arst haigestus, seega saan arstile 7+4 alles tema juurde.

p.

Hea, et kontrollis said ära käia. Kui hematoom, siis Sulle kindlasti öeldi ka seda, et pingutada ei tohi ja pead rahulikult võtma.

Palju õnne õnnestunud katse puhul!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin neljapäeval arstil, kes vaatas üle ja määras täna ööseks Ovitrelle süsti. Homme peaks olema IUI. Süsti tegin öösel ära, aga tegelikult tundsin ovulatsiooni sümptomeid juba eile. Saan aru, et sümptomite järgi ovulatsiooni ennustada on raske, aga kas võib olla nii, et ovulatsioon algas ise ja nüüd homme IUI-le minnes polegi pointi protseduuri teha, kuna õige aeg juba möödas?

Ovulatsiooni varasem toimumine on täiesti võimalik ja täpset aega on keeruline ette ennustada.  Tean juhust, kui paaril korral polnud võimalik teha punktsiooni, sest ovulatsioon oli juba ära toimunud ja ka IVF-i puhul tehakse süst 36 tundi varem. Sinul ei pruugi nii minna ja sümptomid võivad petta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas hetkel pruunikalt määrima ja ei teagi mida teha. UH kontroll ivf arstiga plaanis kolmapäeval alles. VT eelnevalt positiivne ja ka kasvanud näit. Kuna siirdati kaks, siis äkki pesastus vaid üks nendest ja teine tahab kuidagi väljuda. Äkki hematoom?! Nōuandetelefonile võiks ju ka helistada, aga nad ehmuvad alati ivf sõna peale ära ja kutsuvad juba puhtalt sellepärast kontrolli. Tean, et ega siin keegi vastata ei oska, aga kuidagi tahtsin oma segased tunded kirja panna.

p.

Määrimine võib olla millest iganes ja ei pruugi üldse midagi halba tähendada. Pruun viitab vanale verele. Ilmselt praegu, hetkel saad teha seda, et oled nii palju kui võimalik pikali ja võtad hästi rahulikult. Homme hommikul helista kohe kliinikusse, et mis on nende soovitus.

Hoian Sulle pöialt! Küll kõik läheb hästi ????

Aitäh kaasamõtlemast. Kuna asjaolud muutusid, siis käisin kontrollis. Eelnevalt proovisin muidugi telefoni teel. Avastati hematoom, tsüst ja kaksikrasedus. Öeldi, et hematoom veritsebki hetkel ja teeb seda ilmselt veel mitmete nädalate jooksul. Ivf arst lükkus nädal veel edasi, kuna arst haigestus, seega saan arstile 7+4 alles tema juurde.

p.

Hea, et kontrollis said ära käia. Kui hematoom, siis Sulle kindlasti öeldi ka seda, et pingutada ei tohi ja pead rahulikult võtma.

Palju õnne õnnestunud katse puhul!

Aitäh!❤️
Jah, säästev režiim pandi kirja. Hetkel ei ole süvenenud, mida see hematoom ja tsüst endast kujutavad loodetele ja miks just nende pärast säästev režiim, aga järgmine nädal saan arstilt rohkem ehk teada. Kuna ivfi tōttu rohtusid vōtan nagunii, siis ega rohkemat teha saagi.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul punktsioonil käidud, saadi 14 rakku. Esmaspäeval selgub, kas ja kui paljud neist embrüoks arenevad. Pöidlad pihus ja ega muud hetkel teha saagi ???? Kuna foliikelid oli 20, siis taas hüperi oht ja nagu minu puhul juba tavaks on saanud, värskesse tsüklisse paraku ei õnnestu siirdada.

Sidrunhein

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul seljataga esimene IVF katse. Vanust 43, lapsi ühisest kooselust 2, viimane sünnitus 13 aastat tagasi, nüüd siis pesamuna soov juba üle 1,5 aasta, kuid rasestuda ei ole õnnestunud.

Kõik arstid läbi käidud, mehel avastati väike viljakuse langus, kuid see ei välistaks ka loomulikul teel rasestumist.

Tsükkel korras, ovulatsioonitestidega mõõdetud, panustatud õigel ajal, aga tulemust ei ole. Seega seadsime sammud viljakusarsti jurude. Agustis sai siis esimene IVF tehtud.

Saagiks 13 munarakku, (arsti sõnul hoolimata vanusest on munarakureserv väga hea), millest siis 10 olid viljastusvõimleised. Kahjuks 8 munarakku, mis pandi loomulikul teel viljastuma, mitte ükski ei viljastunud, 2 tk, mille puhul kasutati ICSI meetodti, viljastus üks munarakk, siirdati siis 5 päevane embrüo.

Kahjuks rasestumist ei toimunud, pea nädal enne oodatavat menstruatsiooni hakkas määrima.

Seega läheme uuele ringile. Arst soovitas 1 kuu vahele jätta ning üritame siis oktoobris uuesti. Loodan siiralt, et eelmise korra kogemus paneb arsti skeemi muutma ning saadud munarakusaagist õnnestub rohkem viljastada, saaks vähemalt külmaringigi panna, eelmisel korral oli vaid üks viljastunud munarak 10-st.

Loodame parimat ja kõigile peatseid triipe 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul seljataga esimene IVF katse. Vanust 43, lapsi ühisest kooselust 2, viimane sünnitus 13 aastat tagasi, nüüd siis pesamuna soov juba üle 1,5 aasta, kuid rasestuda ei ole õnnestunud.

Kõik arstid läbi käidud, mehel avastati väike viljakuse langus, kuid see ei välistaks ka loomulikul teel rasestumist.

Tsükkel korras, ovulatsioonitestidega mõõdetud, panustatud õigel ajal, aga tulemust ei ole. Seega seadsime sammud viljakusarsti jurude. Agustis sai siis esimene IVF tehtud.

Saagiks 13 munarakku, (arsti sõnul hoolimata vanusest on munarakureserv väga hea), millest siis 10 olid viljastusvõimleised. Kahjuks 8 munarakku, mis pandi loomulikul teel viljastuma, mitte ükski ei viljastunud, 2 tk, mille puhul kasutati ICSI meetodti, viljastus üks munarakk, siirdati siis 5 päevane embrüo.

Kahjuks rasestumist ei toimunud, pea nädal enne oodatavat menstruatsiooni hakkas määrima.

Seega läheme uuele ringile. Arst soovitas 1 kuu vahele jätta ning üritame siis oktoobris uuesti. Loodan siiralt, et eelmise korra kogemus paneb arsti skeemi muutma ning saadud munarakusaagist õnnestub rohkem viljastada, saaks vähemalt külmaringigi panna, eelmisel korral oli vaid üks viljastunud munarak 10-st.

Loodame parimat ja kõigile peatseid triipe ????

Ei taha küll motivatsiooni alla tõmmata, aga minuteada ei ole olemas mingeid skeeme, kuidas arstid saaksid tõsta viljastumisvõimeliste munarakkude arvu. Vanusega paraku kvaliteet langeb, karm, aga nii see on. Sinu plussiks on siiski suur resev, 43-selt 13 rakku on ikka väga hea tulemus, paljud naised selles eas saavad 1-2. Nii et tuleb vaid katsetada ja loota, et ükskord tekib see üks eriti terve ja tugev rakk ???? Palju edu ja peatseid triipe!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kolmas IVF sai oma kurva lõpu. Ajasin omal lootused seekord liiga kõrgeks. Skeem oli veidi teine ja tundsin, et nüüd peab õnnestuma, aga reaalsus on seetõttu eriti karm.

Punktsioonil saadi 18 folliiklist 10 rakku, millest 7 olid terved ja 6 viljatus. 2 siirdati kahepäevasena ja 1 läks külma. Eile hakkas määrima ning täna veretest 0. Nüüd ootan arsti kõne lootuses, et äkki saab selle 1 kohe juba see kuu siirdada. Loodan ka, et arsti kõne ajal lahistama ei pista. Lihtsalt kõik ajab praegu nutma.

Kuidas teie oma lootusi mõõdukal tasemel hoiate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb välja, et oleksin saanud isegi kohe uuel tsüklil uut katset teha nagu KN’gi, aga kuna olen sobival ajal linnast ära, siis saime üle pika aja ühe kuu ise proovimiseks. Oktoobris annan arstile teada kui menses algab ja siis alustan jälle Estrofemiga ning teeme viimase külmas oleva embrüo siirdamise (punkteeriti veebruaris ja külma saadi kolm viiepäevast, olnud siirdamised märtsis ja augustis).

Rääkides lootustest,  siis lõppude lõpuks olen võtnud kogu selle beebisaamise teekonna endale juskui väljakutseks. Muidugi on madalpunkte ja enesesüüdistusi ja viha ja stressi, aga päeva lõpuks saan mõistusega aru, et looduslik valik ja ju siis see ongi meie elusaatus selles projektis.

Muidugi on madalaid momente ja rasedad linnapildis käivad ajudele, aga üldiselt proovin võtta seda kui saatuse nööki, elukogemust, tugevuse kasvatajat jms.  Keskendun sellele, et mis ei tapa, teeb tugevamaks ja sellele, et kui mõistlik ja hea mees mul on. Olen ammu välja mõelnud enda jaoks ka selle, et mis siis kui me ei saagi lapsi lähima 10 aasta sees. Mis seal siis ikka, ju nii pidi minema (oleme omavahel ka asjad selgeks rääkinud). Doonorid ja lapsendamise oleme endi jaoks välistanud.

Minu jaoks on olnud väga oluline lähimate sõbrannadega asjast ausalt rääkimine. Osadel pole ka veel lapsi ja tahan olla neile justkui hoiatuseks või õppetunniks, et vot, võibki aega võtta (Ise ei mõelnud kunagi nii, et appi, mis siis kui ei saa/õnnestu vms. Sisenesin triibutamisse väga avatud ja positiivsel meelel).

Mehega on muidugi pingeid tekkinud, kuid need enamus ilmselt minu enda peas kinni. Tunnen aeg-ajalt justkui vastutust nende embrüote käekäigu pärast ja kuna see rikub enda tuju, siis naljaga öeldes, siis kuidas ma saan mitte ka omakorda mehe tuju mitte rikkuda. We are in this together ikkagist! Selle vahega, et ma pean käima siirdamise perioodil arstil 3-4x, aga tema istub niisama kodus teleka ees 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kas kuu seis on hetkel vale, aga lugedes siin teiste postitusi, kiirgab kurbust ja muretsemist üpris palju.

Ise olen käinud mitu päeva lugemas ja otsimas õigeid lauseid,mida kirjutada. Mul on täielik motivatsiooni langus. Kohe tuli peale uus estrofemi ring ja tunnen, kuidas väsimus koguaeg kimbutab, tujud käivad ülesse-alla nagu ameerika mägedes. Üldiselt olen muidu suhteliselt rahuliku meelega, aga ümbritsevad inimesed ka juba ütlevad, et tundun olevat viimasel ajal närviline ja stressis. Lisaks kimbutavad pidevad peavalud, millest ei saa kuidagi lahti ja tunne,et ei taha midagi teha.. Kõlab täpselt nagu stress.

See ivfi teekond ongi paras stressirohke aeg, see tuleb proovida lihtsalt kuidagi üle elada.

Seekord lähen 15.09 UH kontrolli,siis pannakse paika uus siirdamise aeg, seekord kavatsen puhkuse võtta nädala peale siirdamist, lihtsalt puhata ja olla, käia võimalikult palju looduses ja leida tagasi see meelerahu.

Ehk on kellegil reaalseid nippe,kuidas olete suutnud sellest hetkelisest august välja tulla, mis aitab teid tagasi rajale ?

 

KN

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul seljataga esimene IVF katse. Vanust 43, lapsi ühisest kooselust 2, viimane sünnitus 13 aastat tagasi, nüüd siis pesamuna soov juba üle 1,5 aasta, kuid rasestuda ei ole õnnestunud.

Kõik arstid läbi käidud, mehel avastati väike viljakuse langus, kuid see ei välistaks ka loomulikul teel rasestumist.

Tsükkel korras, ovulatsioonitestidega mõõdetud, panustatud õigel ajal, aga tulemust ei ole. Seega seadsime sammud viljakusarsti jurude. Agustis sai siis esimene IVF tehtud.

Saagiks 13 munarakku, (arsti sõnul hoolimata vanusest on munarakureserv väga hea), millest siis 10 olid viljastusvõimleised. Kahjuks 8 munarakku, mis pandi loomulikul teel viljastuma, mitte ükski ei viljastunud, 2 tk, mille puhul kasutati ICSI meetodti, viljastus üks munarakk, siirdati siis 5 päevane embrüo.

Kahjuks rasestumist ei toimunud, pea nädal enne oodatavat menstruatsiooni hakkas määrima.

Seega läheme uuele ringile. Arst soovitas 1 kuu vahele jätta ning üritame siis oktoobris uuesti. Loodan siiralt, et eelmise korra kogemus paneb arsti skeemi muutma ning saadud munarakusaagist õnnestub rohkem viljastada, saaks vähemalt külmaringigi panna, eelmisel korral oli vaid üks viljastunud munarak 10-st.

Loodame parimat ja kõigile peatseid triipe ????

Ei taha küll motivatsiooni alla tõmmata, aga minuteada ei ole olemas mingeid skeeme, kuidas arstid saaksid tõsta viljastumisvõimeliste munarakkude arvu. Vanusega paraku kvaliteet langeb, karm, aga nii see on. Sinu plussiks on siiski suur resev, 43-selt 13 rakku on ikka väga hea tulemus, paljud naised selles eas saavad 1-2. Nii et tuleb vaid katsetada ja loota, et ükskord tekib see üks eriti terve ja tugev rakk ???? Palju edu ja peatseid triipe!

Ega ma loodagi, et viljatusraviga munarakkude viljastusvõimalikkust tõsta saab, lihtsalt järgmisel korral on mõistlik viljastada nii IVF kui ICSI abil 50%50% näiteks – tundub, et ICSI meetod töötas paremini. Esimene kord panustati loomulikule viljastumisele 8 munarakku, mille tulemus oli 0 ja 2 ICSI tulemuseks 1 viljastunud munarakk. Mehe viljaksu langenud, seega oleks mõistlik järgmisel korral siis panustada rohkem ICSI-le, et mitte raisata võimalusi. Vähemalt ma ise nii väga loodan 🙂

 

Seni aga kavatsen puhata, lükata mõistus välja 🙂 … mitte masenduda ja olla ikka lootusrikas, tegeleda meeldivate tegevuste ja asjadega ning mitte pahurdada.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ivfi teekond ongi paras stressirohke aeg, see tuleb proovida lihtsalt kuidagi üle elada. Seekord lähen 15.09 UH kontrolli,siis pannakse paika uus siirdamise aeg, seekord kavatsen puhkuse võtta nädala peale siirdamist, lihtsalt puhata ja olla. Ehk on kellegil reaalseid nippe,kuidas olete suutnud sellest hetkelisest august välja tulla, mis aitab teid tagasi rajale ?

Head soovitust ei oska anda, tuleb lihtsalt võtta samm korraga. Lootusrikas tasub olla, kui saadakse mitu head rakku, mida kohe või hiljem siirdada. Kui on teada aeg, et paar nädalat on vaja süstida, seejärel tehakse punktsioon ja siirdamine, siis läheb aeg kiiresti. Stressirohkem on kõigil neil naistel, kes peavad korduvalt proovima ja ootama, et protsessiga alustada, siis selgub poole peal, et folliikulite ebaühtlase arengu tõttu soovitatakse ravi katkestada, siis kuu vahele jätta ja uuesti alustades jääb kõik taas toppama, sest rakke ei saada õigel ajal kätte või ei sobi järgmisel korral skeem. Ebaõnnestumised võivad tekitada suurt pettumust ja küsimusi, miks küll, kaua võib ja mida edasi teha?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober