Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:

Minul (31.a) oli esimene siirdamine teisipäeval. Tegime ainult ICSI meetodil. 18st rakust oli 5daks päevaks normaalseks arenenud ainult üks 3BB. Suurem osa rakke suri juba kolmandal päeval. Arst veel selgitas juurde, et sellepärast soovitataksegi 5 päeva siirdamist kuna kadu on niivõrd suur. See 400€ lisaks maksta on siinkohal täiesti mõistlik kulu.

Õnneks arenes 6ndal päeval üks rakk veel normaalseks, mille saime külma panna. Sellessuhtes olen üsna kurb ja hämmingus, et nii kehv tulemus. Arst ùltes, et hea kui 4 külma saaks. Aga noh…1 on parem kui 0. Ja üks sai värskena sisse ka. Kuigi suutsin täpselt siirdamise järgsel õhtul nohusse/palavikku jääda, mis on absoluutselt halvim ajastus.

14.09 kavatsen testi teha, 16 veretest. Lootus on üsna madal, sest IVF ilmestas väga hästi kui kehv kvaliteet meie “kraamil” on ja lisaks haigus ka otsa. Elame näeme…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul (31.a) oli esimene siirdamine teisipäeval. Tegime ainult ICSI meetodil. 18st rakust oli 5daks päevaks normaalseks arenenud ainult üks 3BB. Suurem osa rakke suri juba kolmandal päeval. Arst veel selgitas juurde, et sellepärast soovitataksegi 5 päeva siirdamist kuna kadu on niivõrd suur. See 400€ lisaks maksta on siinkohal täiesti mõistlik kulu.

Õnneks arenes 6ndal päeval üks rakk veel normaalseks, mille saime külma panna. Sellessuhtes olen üsna kurb ja hämmingus, et nii kehv tulemus. Arst ùltes, et hea kui 4 külma saaks. Aga noh…1 on parem kui 0. Ja üks sai värskena sisse ka. Kuigi suutsin täpselt siirdamise järgsel õhtul nohusse/palavikku jääda, mis on absoluutselt halvim ajastus.

14.09 kavatsen testi teha, 16 veretest. Lootus on üsna madal, sest IVF ilmestas väga hästi kui kehv kvaliteet meie “kraamil” on ja lisaks haigus ka otsa. Elame näeme…

Haigestumine ei pruugi olla üldse halb siirdamise perioodil. Siis keha ehk tegelebki viiruse enda, mitte embrüo eemale tõukamisega. Samuti on organism nõrgestatud ja vastuvõtlikum äkki. See ei ole kuskilt otsast teaduslik, kuid minu talupoja mõistus ütleb nii.
Minu esimesel õnnestunud ivfil jäin kohe peale siirdamist nohuseks ning nüüd teisel katsel haigestusin samuti. Vahepealsetel katsetel olin terve kui purikas ja tulemuseks ümmargune null. Lootust on 🙂

p.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul (31.a) oli esimene siirdamine teisipäeval. Tegime ainult ICSI meetodil. 18st rakust oli 5daks päevaks normaalseks arenenud ainult üks 3BB. Suurem osa rakke suri juba kolmandal päeval. Arst veel selgitas juurde, et sellepärast soovitataksegi 5 päeva siirdamist kuna kadu on niivõrd suur. See 400€ lisaks maksta on siinkohal täiesti mõistlik kulu.

Õnneks arenes 6ndal päeval üks rakk veel normaalseks, mille saime külma panna. Sellessuhtes olen üsna kurb ja hämmingus, et nii kehv tulemus. Arst ùltes, et hea kui 4 külma saaks. Aga noh…1 on parem kui 0. Ja üks sai värskena sisse ka. Kuigi suutsin täpselt siirdamise järgsel õhtul nohusse/palavikku jääda, mis on absoluutselt halvim ajastus.

14.09 kavatsen testi teha, 16 veretest. Lootus on üsna madal, sest IVF ilmestas väga hästi kui kehv kvaliteet meie “kraamil” on ja lisaks haigus ka otsa. Elame näeme…

Haigestumine ei pruugi olla üldse halb siirdamise perioodil. Siis keha ehk tegelebki viiruse enda, mitte embrüo eemale tõukamisega. Samuti on organism nõrgestatud ja vastuvõtlikum äkki. See ei ole kuskilt otsast teaduslik, kuid minu talupoja mõistus ütleb nii.

Minu esimesel õnnestunud ivfil jäin kohe peale siirdamist nohuseks ning nüüd teisel katsel haigestusin samuti. Vahepealsetel katsetel olin terve kui purikas ja tulemuseks ümmargune null. Lootust on ????

p.

Suur tänu oma lugu jagamast. Kuigi arstile teatades, ütles ta kohe mu haigusest kuuldes, et see hea märk ei ole, siis googeldades leidsin suhteliselt palju edulugusid ka haigusega rasestumisest. Eks see ole ka väga individuaalne ja oleneb nii paljudest faktoritest.

Olen selle keha nõrgestamise teooriaga 100% nõus. Kõik need hormoonid ja veidi stressi lisaks ei ole kehale just kerge koorem. Tõesti hoidsin end nii palju sellel perioodil, aga ikka andis immuunsussüsteem lõpuks alla. Hetkel on tervis juba päris hea, õnneks läks haigus kiirelt mööda. Teen koroona testi ka homme igaks juhuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas hetkel tehakse ka enne siirdamist koroonatest või mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hetkel tehakse ka enne siirdamist koroonatest või mitte?

Kui on vaktsineerimiskuur lõpetatud, ei ole vaja testi teha. Muudel juhtudel ilmselt on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus!

Septembri lõpus lähen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalüüsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsükkel kas selle kuu lõpus või oktoobri alguses… kas see IVF hakkab pihta nö. ülejärgmiste päevadega? Kas sel juhul saab veel ühe tsükli “loomulikul teel” katsetada?

Ilmselt räägib arst järgmises kontrollis ka selle kohta, aga tahaksin vaimselt valmis olla..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus!

Septembri lõpus lähen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalüüsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsükkel kas selle kuu lõpus või oktoobri alguses… kas see IVF hakkab pihta nö. ülejärgmiste päevadega? Kas sel juhul saab veel ühe tsükli “loomulikul teel” katsetada?

Ilmselt räägib arst järgmises kontrollis ka selle kohta, aga tahaksin vaimselt valmis olla..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus!

Septembri lõpus lähen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalüüsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsükkel kas selle kuu lõpus või oktoobri alguses… kas see IVF hakkab pihta nö. ülejärgmiste päevadega? Kas sel juhul saab veel ühe tsükli “loomulikul teel” katsetada?

Ilmselt räägib arst järgmises kontrollis ka selle kohta, aga tahaksin vaimselt valmis olla..

Oleneb, mis diagnoosiga olete. Mina pidin oma polutsüstiliste munasarjade tõttu sööma kuu aega veresuhkru ravimit + vitamiine. Peale seda hakkasin hormoone süstima päevade 4ndal päeval.

Need raviskeemid on väga erinevad ja individuaalsed. Soovitan usaldada arsti ja ta kindlasti järgmine kord ka selgitab mis ja kuna ja miks. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis diagnoosiga olete. Mina pidin oma polutsüstiliste munasarjade tõttu sööma kuu aega veresuhkru ravimit + vitamiine. Peale seda hakkasin hormoone süstima päevade 4ndal päeval.

Ma olen PCOS-i diagnoosiga ja olen juba 6 kuud metformiini (+letrosooli) peal olnud. Aga selge, ilmselt siis nende päevadega ei stardi vaid alles ülejärgmistega. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lood kehvad, ilmselt tuleb sel korral nulliring. Kas keegi teab, mitu tsüklit peab vahele jätma, et saaks hakata uuesti süstima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline küsimus IVF-itajatele. Kas olete ringide vahel ka ise proovinud? Või pigem mitte?

Mul esimene FET ebaõnnestus ja nüüd 2 kuud pausi. Täna-homme OV. Mu kaasa muidugi väga ei kipu kaitsmata vahekorda, kardab, et jälle tuleb emakaväline (viimane kord oli verekaotus nii suur, et oleks peaaegu tema käte vahel ära surnud).

Mul endal lihtsalt sellest ajast nii kahju, kell ju muudkui tiksub.

 

S.

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline küsimus IVF-itajatele. Kas olete ringide vahel ka ise proovinud? Või pigem mitte?

Mul esimene FET ebaõnnestus ja nüüd 2 kuud pausi. Täna-homme OV. Mu kaasa muidugi väga ei kipu kaitsmata vahekorda, kardab, et jälle tuleb emakaväline (viimane kord oli verekaotus nii suur, et oleks peaaegu tema käte vahel ära surnud).

Mul endal lihtsalt sellest ajast nii kahju, kell ju muudkui tiksub.

S.

Mul jäi tuttav just loomulikul teel rasedaks, olles alustanud oma 3. IVFi täisringi süstimisekuuri. Umbes 3. päeval avastas 😀 Nüüd rasedust viies kuu. Mul endal perearst soovitas ka ikka süstimiste vahepeal ka proovida. Kasutades just seda meetodit, et mees 3-4 päeva hoidub seemnepurskest ja siis. Noh, et jõuaks koguda ja nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on IVFi puhul emakavälise raseduse risk suurem kui loomulikul teel. Mina olen ikka ka vahepealsel ajal ise üritanud. Loomulik rasestumine oleks ju kõige parem.

Kahe süstimise vahele olen pidanud jätma vähemalt ühe tsükli, kuid nende järjekordade ja asjadega on kliinikuti vist erinev. Seda pole kuulnud, et keegi kohe saaks uuele ringile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õnnestus siiski saada üks arsti sõnul korralik (midaiganes see ka ei tähendaks) blastotsüst. Tegelane arenes küll päeva hiljem st et viiendaks päevaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsüst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid võttis siiski päevaga järele. No asi seegi!

Üks tsükkel jääb nüüd vahele (hüperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud)  ja oktoobris siis FET. Seega püsin siis ikka teemas.

Siit ka küsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsüstiga?

Sidrunhein

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õnnestus siiski saada üks arsti sõnul korralik (midaiganes see ka ei tähendaks) blastotsüst. Tegelane arenes küll päeva hiljem st et viiendaks päevaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsüst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid võttis siiski päevaga järele. No asi seegi!

Üks tsükkel jääb nüüd vahele (hüperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega püsin siis ikka teemas.

Siit ka küsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsüstiga?

Sidrunhein

Mulle just sel korral siirdati blasto ja moorula. Mõlemad pesastusid.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil siin nii keerulised sõnad mida minu arst elus ei kasuta ????

Igaljuhul homme on mul punktsioon. Saak tuleb kehv koguse poolest aga loodame, et on tegijad mammud vähemalt ❤️

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õnnestus siiski saada üks arsti sõnul korralik (midaiganes see ka ei tähendaks) blastotsüst. Tegelane arenes küll päeva hiljem st et viiendaks päevaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsüst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid võttis siiski päevaga järele. No asi seegi!

Üks tsükkel jääb nüüd vahele (hüperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega püsin siis ikka teemas.

Siit ka küsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsüstiga?

Sidrunhein

Mulle just sel korral siirdati blasto ja moorula. Mõlemad pesastusid.

p.

See on muidugi super, kui mõlemad pesastusid 🙂 Kas see moorula siis päevade järgi oleks ka juba pidanud olema blastotsüst? St oli ka arengus veidi nö maas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan,et ringide vahel peaks kindlasti ise ka proovima. Kuna toetav ravi on peal, siis on suurem võimalus endal loomulikul teel rasestuda.

 

Käisin eile kontrollivas UH.Arst rääkis eile esimest korda  embrüote kvaliteedi tähtedest.Kui alguses olin väga rahul, et oii,külmas nii palju, kuid kui ta kvaliteedist rääkis, siis jõudis kohale, et tegelt pole see lootus üldse nii hea. 5 päevaseid sai külma 3tk ja 2 päevaseid kaks tk, 5 päevaste kvaliteet oli väga hea,kuid kaks tk oleme juba ära kasutanud ja tulemust pole. Alles veel üks 5 päevane ja kaks 2 päevast. 5 päevane pidi veel olema väga hea kvaliteediga, kuid üks 2 päevane on BB ja teine on BC(kui õigesti mäletan), siis et mitte raisata 5 päevast ära, sulatavad ülesse 2 päevase BB. Arst soovitab teha mul BeReady testi, sellega saab selgeks, kas nad üldse siirdavad õiges “aknas”. Lisaks UH käigus selgus,et hormoonrohud pole mõjunud nii hästi kui lootsime.

27.09 teeme veel ühe fet-i, kui see ka ei õnnestu, siis tuleb teha beready test. Kuid see tundub nii hirmutav. Viimati kui  võeti biopsia, siis verd lihtsalt voolas. Püsti ei saanud üldse olla. Nüüd tänu sellele on päris korralik hirm sisse jäänud.

Kellele on tehtud beready test? Kuidas see kulges ?

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Sidrunhein, minul juhtus seekord täpselt samasugune lugu. 5. päevaks oli meie embrüo alles moorula ja arst soovitas ühe päeva veel oodata. Arenes 6. päevaks küll blasto tasemele, aga kvaliteet oli kehv. Kuna sellest täisringist jäi alles ainult see, siis siirdasime ikka ära.</p>
KN, ka minul oli biopsia kohutav kogemus ja enne beReady testi olin väga mures. Rääkisin oma murest ka arstile ja kuna ta kartis, et võin protseduuri ajal hakata hirmuga nihelema, siis tegi selle narkoosiga. Biopsiajärgselt tundsin valu nädalaid, beReady ei andnud üldse hiljem tunda. Seega kui ka ikka kardad, et võib valulik olla, siis küsi kas lastakse ka narkoosiga teha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õnnestus siiski saada üks arsti sõnul korralik (midaiganes see ka ei tähendaks) blastotsüst. Tegelane arenes küll päeva hiljem st et viiendaks päevaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsüst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid võttis siiski päevaga järele. No asi seegi!

Üks tsükkel jääb nüüd vahele (hüperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega püsin siis ikka teemas.

Siit ka küsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsüstiga?

Sidrunhein

Mulle just sel korral siirdati blasto ja moorula. Mõlemad pesastusid.

p.

See on muidugi super, kui mõlemad pesastusid ???? Kas see moorula siis päevade järgi oleks ka juba pidanud olema blastotsüst? St oli ka arengus veidi nö maas?

Just, oleks pidanud olema sama nagu blasto, kuid mina saingi siirdamise päevaks 5 moorulat + üks vaid arenes siis ilusamaks blastoks. Valiti siis see kõige parem moorula lisaks, teised külma ei saanudki. Pole kindel, kas see siirdatud moorulagi oleks järgmine päev külma saanud.

p.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õnnestus siiski saada üks arsti sõnul korralik (midaiganes see ka ei tähendaks) blastotsüst. Tegelane arenes küll päeva hiljem st et viiendaks päevaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsüst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid võttis siiski päevaga järele. No asi seegi!

Üks tsükkel jääb nüüd vahele (hüperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega püsin siis ikka teemas.

Siit ka küsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsüstiga?

Sidrunhein

Mulle just sel korral siirdati blasto ja moorula. Mõlemad pesastusid.

p.

See on muidugi super, kui mõlemad pesastusid ???? Kas see moorula siis päevade järgi oleks ka juba pidanud olema blastotsüst? St oli ka arengus veidi nö maas?

Just, oleks pidanud olema sama nagu blasto, kuid mina saingi siirdamise päevaks 5 moorulat + üks vaid arenes siis ilusamaks blastoks. Valiti siis see kõige parem moorula lisaks, teised külma ei saanudki. Pole kindel, kas see siirdatud moorulagi oleks järgmine päev külma saanud.

p.

Oo, see on küll lootustandev uudis! Kuigi mul vaid üks blasto, tuleb FET ja blastotsüsti hindeid ei tea.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maru vaikne siin.

Kas meil on siin need naised Tartust kes 20.09 punktsioonil olid?

Kas keegi tuli eile kodu mitte enam üksi vaid mõne mammuga?

Olin ÜLIÕNNELIK kui arst eile pakkus, et kas paneme 2tk? Pisarat hoidsin vägisi kinni ???? Nüüd palun hoidke mulle pöidlaid, et mu 3’sest saagist 1 veel ikka külma saaks ka ????

 

Virsi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul punktsioon sellel reedel Tartus.

Loodan 3tk kättesaada – eks näis. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lähen seekord seda teed.

 

Ja küsimus, kui soovin nt haiguslehte võtta peale siirdamist, siis kellelt seda küsin – perearstilt või naistearstilt?

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise kommentaarile veel lisaks, et tupsik81 olen. Jäi alla lisamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul punktsioon sellel reedel Tartus.

Loodan 3tk kättesaada – eks näis. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lähen seekord seda teed.

Ja küsimus, kui soovin nt haiguslehte võtta peale siirdamist, siis kellelt seda küsin – perearstilt või naistearstilt?

 

 

Kas antakse haiguslehte peale siirdamist üldse? Pole varem kõrvu jäänud.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul punktsioon sellel reedel Tartus.

Loodan 3tk kättesaada – eks näis. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lähen seekord seda teed.

Ja küsimus, kui soovin nt haiguslehte võtta peale siirdamist, siis kellelt seda küsin – perearstilt või naistearstilt?

Kas antakse haiguslehte peale siirdamist üldse? Pole varem kõrvu jäänud.

KN

Minule on antud pärast siirdamist mõneks päevaks. Kui raskuste tõstmisega töö on, siis saab vist vähemalt rasedustestini anda.

 

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul punktsioon sellel reedel Tartus.

Loodan 3tk kättesaada – eks näis. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lähen seekord seda teed.

Ja küsimus, kui soovin nt haiguslehte võtta peale siirdamist, siis kellelt seda küsin – perearstilt või naistearstilt?

Kas antakse haiguslehte peale siirdamist üldse? Pole varem kõrvu jäänud.

KN

Minule on antud pärast siirdamist mõneks päevaks. Kui raskuste tõstmisega töö on, siis saab vist vähemalt rasedustestini anda.

A.

haiguslehe olen küsinud ikka naistearstilt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

Peaksin testima alles järgmine neljapäeva hommikul (imelik et veretestile jällegi ei kutsutud) aga nv on ees sünna kus tahaks paar pokaali mulli sisse kallata.

Punktsioon oli eelmine neljapäev, IVF esmaspäeval. Kas on miiiiiiingi võimalus, et homme hommikul testike võiks juba näidata seda maailma ilusamat triibukest?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

 

Virsi

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marin, kas Sa oled siin veel käimas? Ma pole ise siin enam tükk aega käinud, kuid ikka mõtlen vahel, et kuidas Sinul on läinud? Su lugu jäi mulle hinge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maian olen 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober