Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
tilulilu

Minul (31.a) oli esimene siirdamine teisipĂ€eval. Tegime ainult ICSI meetodil. 18st rakust oli 5daks pĂ€evaks normaalseks arenenud ainult ĂŒks 3BB. Suurem osa rakke suri juba kolmandal pĂ€eval. Arst veel selgitas juurde, et sellepĂ€rast soovitataksegi 5 pĂ€eva siirdamist kuna kadu on niivĂ”rd suur. See 400€ lisaks maksta on siinkohal tĂ€iesti mĂ”istlik kulu.

Õnneks arenes 6ndal pĂ€eval ĂŒks rakk veel normaalseks, mille saime kĂŒlma panna. Sellessuhtes olen ĂŒsna kurb ja hĂ€mmingus, et nii kehv tulemus. Arst Ăčltes, et hea kui 4 kĂŒlma saaks. Aga noh
1 on parem kui 0. Ja ĂŒks sai vĂ€rskena sisse ka. Kuigi suutsin tĂ€pselt siirdamise jĂ€rgsel Ă”htul nohusse/palavikku jÀÀda, mis on absoluutselt halvim ajastus.

14.09 kavatsen testi teha, 16 veretest. Lootus on ĂŒsna madal, sest IVF ilmestas vĂ€ga hĂ€sti kui kehv kvaliteet meie “kraamil” on ja lisaks haigus ka otsa. Elame nĂ€eme

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul (31.a) oli esimene siirdamine teisipĂ€eval. Tegime ainult ICSI meetodil. 18st rakust oli 5daks pĂ€evaks normaalseks arenenud ainult ĂŒks 3BB. Suurem osa rakke suri juba kolmandal pĂ€eval. Arst veel selgitas juurde, et sellepĂ€rast soovitataksegi 5 pĂ€eva siirdamist kuna kadu on niivĂ”rd suur. See 400€ lisaks maksta on siinkohal tĂ€iesti mĂ”istlik kulu.

Õnneks arenes 6ndal pĂ€eval ĂŒks rakk veel normaalseks, mille saime kĂŒlma panna. Sellessuhtes olen ĂŒsna kurb ja hĂ€mmingus, et nii kehv tulemus. Arst Ăčltes, et hea kui 4 kĂŒlma saaks. Aga noh
1 on parem kui 0. Ja ĂŒks sai vĂ€rskena sisse ka. Kuigi suutsin tĂ€pselt siirdamise jĂ€rgsel Ă”htul nohusse/palavikku jÀÀda, mis on absoluutselt halvim ajastus.

14.09 kavatsen testi teha, 16 veretest. Lootus on ĂŒsna madal, sest IVF ilmestas vĂ€ga hĂ€sti kui kehv kvaliteet meie “kraamil” on ja lisaks haigus ka otsa. Elame nĂ€eme

Haigestumine ei pruugi olla ĂŒldse halb siirdamise perioodil. Siis keha ehk tegelebki viiruse enda, mitte embrĂŒo eemale tĂ”ukamisega. Samuti on organism nĂ”rgestatud ja vastuvĂ”tlikum Ă€kki. See ei ole kuskilt otsast teaduslik, kuid minu talupoja mĂ”istus ĂŒtleb nii.
Minu esimesel Ă”nnestunud ivfil jĂ€in kohe peale siirdamist nohuseks ning nĂŒĂŒd teisel katsel haigestusin samuti. Vahepealsetel katsetel olin terve kui purikas ja tulemuseks ĂŒmmargune null. Lootust on 🙂

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
tilulilu

Haigestumine ei pruugi olla ĂŒldse halb siirdamise perioodil. Siis keha ehk tegelebki viiruse enda, mitte embrĂŒo eemale tĂ”ukamisega. Samuti on organism nĂ”rgestatud ja vastuvĂ”tlikum Ă€kki. See ei ole kuskilt otsast teaduslik, kuid minu talupoja mĂ”istus ĂŒtleb nii.

Minu esimesel Ă”nnestunud ivfil jĂ€in kohe peale siirdamist nohuseks ning nĂŒĂŒd teisel katsel haigestusin samuti. Vahepealsetel katsetel olin terve kui purikas ja tulemuseks ĂŒmmargune null. Lootust on 🙂

p.

Suur tĂ€nu oma lugu jagamast. Kuigi arstile teatades, ĂŒtles ta kohe mu haigusest kuuldes, et see hea mĂ€rk ei ole, siis googeldades leidsin suhteliselt palju edulugusid ka haigusega rasestumisest. Eks see ole ka vĂ€ga individuaalne ja oleneb nii paljudest faktoritest.

Olen selle keha nĂ”rgestamise teooriaga 100% nĂ”us. KĂ”ik need hormoonid ja veidi stressi lisaks ei ole kehale just kerge koorem. TĂ”esti hoidsin end nii palju sellel perioodil, aga ikka andis immuunsussĂŒsteem lĂ”puks alla. Hetkel on tervis juba pĂ€ris hea, Ă”nneks lĂ€ks haigus kiirelt mööda. Teen koroona testi ka homme igaks juhuks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas hetkel tehakse ka enne siirdamist koroonatest vÔi mitte?

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Kas hetkel tehakse ka enne siirdamist koroonatest vÔi mitte?

Kui on vaktsineerimiskuur lÔpetatud, ei ole vaja testi teha. Muudel juhtudel ilmselt on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus!

Septembri lĂ”pus lĂ€hen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalĂŒĂŒsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsĂŒkkel kas selle kuu lĂ”pus vĂ”i oktoobri alguses… kas see IVF hakkab pihta nö. ĂŒlejĂ€rgmiste pĂ€evadega? Kas sel juhul saab veel ĂŒhe tsĂŒkli “loomulikul teel” katsetada?

Ilmselt rÀÀgib arst jÀrgmises kontrollis ka selle kohta, aga tahaksin vaimselt valmis olla..

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus!

Septembri lĂ”pus lĂ€hen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalĂŒĂŒsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsĂŒkkel kas selle kuu lĂ”pus vĂ”i oktoobri alguses… kas see IVF hakkab pihta nö. ĂŒlejĂ€rgmiste pĂ€evadega? Kas sel juhul saab veel ĂŒhe tsĂŒkli “loomulikul teel” katsetada?

Ilmselt rÀÀgib arst jÀrgmises kontrollis ka selle kohta, aga tahaksin vaimselt valmis olla..

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus!

Septembri lĂ”pus lĂ€hen ma arsti juurde ja siis pean vist viima IVF lepingu allkirjastatult tagasi (ta mainis et peame mehega andma vereanalĂŒĂŒsid), aga millal asi pihta hakkab? Mul algab uus tsĂŒkkel kas selle kuu lĂ”pus vĂ”i oktoobri alguses
 kas see IVF hakkab pihta nö. ĂŒlejĂ€rgmiste pĂ€evadega? Kas sel juhul saab veel ĂŒhe tsĂŒkli “loomulikul teel” katsetada?

Oleneb, mis diagnoosiga olete. Mina pidin oma polutsĂŒstiliste munasarjade tĂ”ttu sööma kuu aega veresuhkru ravimit + vitamiine. Peale seda hakkasin hormoone sĂŒstima pĂ€evade 4ndal pĂ€eval.

Need raviskeemid on vÀga erinevad ja individuaalsed. Soovitan usaldada arsti ja ta kindlasti jÀrgmine kord ka selgitab mis ja kuna ja miks. Edu!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oleneb, mis diagnoosiga olete. Mina pidin oma polutsĂŒstiliste munasarjade tĂ”ttu sööma kuu aega veresuhkru ravimit + vitamiine. Peale seda hakkasin hormoone sĂŒstima pĂ€evade 4ndal pĂ€eval.

Ma olen PCOS-i diagnoosiga ja olen juba 6 kuud metformiini (+letrosooli) peal olnud. Aga selge, ilmselt siis nende pĂ€evadega ei stardi vaid alles ĂŒlejĂ€rgmistega. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minul lood kehvad, ilmselt tuleb sel korral nulliring. Kas keegi teab, mitu tsĂŒklit peab vahele jĂ€tma, et saaks hakata uuesti sĂŒstima?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul selline kĂŒsimus IVF-itajatele. Kas olete ringide vahel ka ise proovinud? VĂ”i pigem mitte?

Mul esimene FET ebaĂ”nnestus ja nĂŒĂŒd 2 kuud pausi. TĂ€na-homme OV. Mu kaasa muidugi vĂ€ga ei kipu kaitsmata vahekorda, kardab, et jĂ€lle tuleb emakavĂ€line (viimane kord oli verekaotus nii suur, et oleks peaaegu tema kĂ€te vahel Ă€ra surnud).

Mul endal lihtsalt sellest ajast nii kahju, kell ju muudkui tiksub.

S.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul selline kĂŒsimus IVF-itajatele. Kas olete ringide vahel ka ise proovinud? VĂ”i pigem mitte?

Mul esimene FET ebaĂ”nnestus ja nĂŒĂŒd 2 kuud pausi. TĂ€na-homme OV. Mu kaasa muidugi vĂ€ga ei kipu kaitsmata vahekorda, kardab, et jĂ€lle tuleb emakavĂ€line (viimane kord oli verekaotus nii suur, et oleks peaaegu tema kĂ€te vahel Ă€ra surnud).

Mul endal lihtsalt sellest ajast nii kahju, kell ju muudkui tiksub.

S.

Mul jĂ€i tuttav just loomulikul teel rasedaks, olles alustanud oma 3. IVFi tĂ€isringi sĂŒstimisekuuri. Umbes 3. pĂ€eval avastas 😀 NĂŒĂŒd rasedust viies kuu. Mul endal perearst soovitas ka ikka sĂŒstimiste vahepeal ka proovida. Kasutades just seda meetodit, et mees 3-4 pĂ€eva hoidub seemnepurskest ja siis. Noh, et jĂ”uaks koguda ja nii.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu teada on IVFi puhul emakavĂ€lise raseduse risk suurem kui loomulikul teel. Mina olen ikka ka vahepealsel ajal ise ĂŒritanud. Loomulik rasestumine oleks ju kĂ”ige parem.

Kahe sĂŒstimise vahele olen pidanud jĂ€tma vĂ€hemalt ĂŒhe tsĂŒkli, kuid nende jĂ€rjekordade ja asjadega on kliinikuti vist erinev. Seda pole kuulnud, et keegi kohe saaks uuele ringile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minu Ă”nnestus siiski saada ĂŒks arsti sĂ”nul korralik (midaiganes see ka ei tĂ€hendaks) blastotsĂŒst. Tegelane arenes kĂŒll pĂ€eva hiljem st et viiendaks pĂ€evaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsĂŒst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid vĂ”ttis siiski pĂ€evaga jĂ€rele. No asi seegi!

Üks tsĂŒkkel jÀÀb nĂŒĂŒd vahele (hĂŒperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud)  ja oktoobris siis FET. Seega pĂŒsin siis ikka teemas.

Siit ka kĂŒsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsĂŒstiga?

Sidrunhein

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu Ă”nnestus siiski saada ĂŒks arsti sĂ”nul korralik (midaiganes see ka ei tĂ€hendaks) blastotsĂŒst. Tegelane arenes kĂŒll pĂ€eva hiljem st et viiendaks pĂ€evaks, kui tavaliselt on moorulast saanud blastotsĂŒst, oli tema ikka veel moorula staadiumis, kuid vĂ”ttis siiski pĂ€evaga jĂ€rele. No asi seegi!

Üks tsĂŒkkel jÀÀb nĂŒĂŒd vahele (hĂŒperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega pĂŒsin siis ikka teemas.

Siit ka kĂŒsimus, et kas kellelgi siinsetest on kogemusi nö veidi hiljem arenenud blastotsĂŒstiga?

Sidrunhein

Mulle just sel korral siirdati blasto ja moorula. MÔlemad pesastusid.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teil siin nii keerulised sĂ”nad mida minu arst elus ei kasuta 😀

Igaljuhul homme on mul punktsioon. Saak tuleb kehv koguse poolest aga loodame, et on tegijad mammud vĂ€hemalt ❀

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Üks tsĂŒkkel jÀÀb nĂŒĂŒd vahele (hĂŒperi oht on minu IVFi raviplaani sisse kirjutatud) ja oktoobris siis FET. Seega pĂŒsin siis ikka teemas.

Sidrunhein

p.

See on muidugi super, kui mĂ”lemad pesastusid 🙂 Kas see moorula siis pĂ€evade jĂ€rgi oleks ka juba pidanud olema blastotsĂŒst? St oli ka arengus veidi nö maas?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Arvan,et ringide vahel peaks kindlasti ise ka proovima. Kuna toetav ravi on peal, siis on suurem vÔimalus endal loomulikul teel rasestuda.

KĂ€isin eile kontrollivas UH.Arst rÀÀkis eile esimest korda  embrĂŒote kvaliteedi tĂ€htedest.Kui alguses olin vĂ€ga rahul, et oii,kĂŒlmas nii palju, kuid kui ta kvaliteedist rÀÀkis, siis jĂ”udis kohale, et tegelt pole see lootus ĂŒldse nii hea. 5 pĂ€evaseid sai kĂŒlma 3tk ja 2 pĂ€evaseid kaks tk, 5 pĂ€evaste kvaliteet oli vĂ€ga hea,kuid kaks tk oleme juba Ă€ra kasutanud ja tulemust pole. Alles veel ĂŒks 5 pĂ€evane ja kaks 2 pĂ€evast. 5 pĂ€evane pidi veel olema vĂ€ga hea kvaliteediga, kuid ĂŒks 2 pĂ€evane on BB ja teine on BC(kui Ă”igesti mĂ€letan), siis et mitte raisata 5 pĂ€evast Ă€ra, sulatavad ĂŒlesse 2 pĂ€evase BB. Arst soovitab teha mul BeReady testi, sellega saab selgeks, kas nad ĂŒldse siirdavad Ă”iges “aknas”. Lisaks UH kĂ€igus selgus,et hormoonrohud pole mĂ”junud nii hĂ€sti kui lootsime.

27.09 teeme veel ĂŒhe fet-i, kui see ka ei Ă”nnestu, siis tuleb teha beready test. Kuid see tundub nii hirmutav. Viimati kui  vĂ”eti biopsia, siis verd lihtsalt voolas. PĂŒsti ei saanud ĂŒldse olla. NĂŒĂŒd tĂ€nu sellele on pĂ€ris korralik hirm sisse jÀÀnud.

Kellele on tehtud beready test? Kuidas see kulges ?

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

<p style=”text-align: left;”>Sidrunhein, minul juhtus seekord tĂ€pselt samasugune lugu. 5. pĂ€evaks oli meie embrĂŒo alles moorula ja arst soovitas ĂŒhe pĂ€eva veel oodata. Arenes 6. pĂ€evaks kĂŒll blasto tasemele, aga kvaliteet oli kehv. Kuna sellest tĂ€isringist jĂ€i alles ainult see, siis siirdasime ikka Ă€ra.</p>
KN, ka minul oli biopsia kohutav kogemus ja enne beReady testi olin vĂ€ga mures. RÀÀkisin oma murest ka arstile ja kuna ta kartis, et vĂ”in protseduuri ajal hakata hirmuga nihelema, siis tegi selle narkoosiga. BiopsiajĂ€rgselt tundsin valu nĂ€dalaid, beReady ei andnud ĂŒldse hiljem tunda. Seega kui ka ikka kardad, et vĂ”ib valulik olla, siis kĂŒsi kas lastakse ka narkoosiga teha 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sidrunhein

p.

See on muidugi super, kui mĂ”lemad pesastusid 🙂 Kas see moorula siis pĂ€evade jĂ€rgi oleks ka juba pidanud olema blastotsĂŒst? St oli ka arengus veidi nö maas?

Just, oleks pidanud olema sama nagu blasto, kuid mina saingi siirdamise pĂ€evaks 5 moorulat + ĂŒks vaid arenes siis ilusamaks blastoks. Valiti siis see kĂ”ige parem moorula lisaks, teised kĂŒlma ei saanudki. Pole kindel, kas see siirdatud moorulagi oleks jĂ€rgmine pĂ€ev kĂŒlma saanud.

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Sidrunhein

p.

Just, oleks pidanud olema sama nagu blasto, kuid mina saingi siirdamise pĂ€evaks 5 moorulat + ĂŒks vaid arenes siis ilusamaks blastoks. Valiti siis see kĂ”ige parem moorula lisaks, teised kĂŒlma ei saanudki. Pole kindel, kas see siirdatud moorulagi oleks jĂ€rgmine pĂ€ev kĂŒlma saanud.

p.

Oo, see on kĂŒll lootustandev uudis! Kuigi mul vaid ĂŒks blasto, tuleb FET ja blastotsĂŒsti hindeid ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Maru vaikne siin.

Kas meil on siin need naised Tartust kes 20.09 punktsioonil olid?

Kas keegi tuli eile kodu mitte enam ĂŒksi vaid mĂ”ne mammuga?

Olin ÜLIÕNNELIK kui arst eile pakkus, et kas paneme 2tk? Pisarat hoidsin vĂ€gisi kinni 😀 NĂŒĂŒd palun hoidke mulle pöidlaid, et mu 3’sest saagist 1 veel ikka kĂŒlma saaks ka đŸ€ž

Virsi

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul punktsioon sellel reedel Tartus.

Loodan 3tk kĂ€ttesaada – eks nĂ€is. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lĂ€hen seekord seda teed.

Ja kĂŒsimus, kui soovin nt haiguslehte vĂ”tta peale siirdamist, siis kellelt seda kĂŒsin – perearstilt vĂ”i naistearstilt?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eelmise kommentaarile veel lisaks, et tupsik81 olen. JĂ€i alla lisamata.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Loodan 3tk kĂ€ttesaada – eks nĂ€is. Seekord arst pakkus siirdamist juba 3stega. Vist lĂ€hen seekord seda teed.

Ja kĂŒsimus, kui soovin nt haiguslehte vĂ”tta peale siirdamist, siis kellelt seda kĂŒsin – perearstilt vĂ”i naistearstilt?

Kas antakse haiguslehte peale siirdamist ĂŒldse? Pole varem kĂ”rvu jÀÀnud.

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KN

Minule on antud pÀrast siirdamist mÔneks pÀevaks. Kui raskuste tÔstmisega töö on, siis saab vist vÀhemalt rasedustestini anda.

A.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KN

Minule on antud pÀrast siirdamist mÔneks pÀevaks. Kui raskuste tÔstmisega töö on, siis saab vist vÀhemalt rasedustestini anda.

A.

haiguslehe olen kĂŒsinud ikka naistearstilt

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

Peaksin testima alles jĂ€rgmine neljapĂ€eva hommikul (imelik et veretestile jĂ€llegi ei kutsutud) aga nv on ees sĂŒnna kus tahaks paar pokaali mulli sisse kallata.

Punktsioon oli eelmine neljapÀev, IVF esmaspÀeval. Kas on miiiiiiingi vÔimalus, et homme hommikul testike vÔiks juba nÀidata seda maailma ilusamat triibukest?

ps! Tulin koju mitte ĂŒksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut đŸ€ž Pisaratesse tahtsin Ă€ra uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

0
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Marin, kas Sa oled siin veel kĂ€imas? Ma pole ise siin enam tĂŒkk aega kĂ€inud, kuid ikka mĂ”tlen vahel, et kuidas Sinul on lĂ€inud? Su lugu jĂ€i mulle hinge.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Maian olen 🙂

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober