Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
KĂ€gu

Hoian pöidlaid kĂ”igile uutele ja vanadele olijatele. đŸ€ž Varsti on meie kĂ”igi aeg! Peab olema lihtsalt.

Virsi- Minule arst otseselt mingeid vitamiine ei soovitanud, ĂŒtles ainult, et enne planeeritava raseduse multivitamiine vĂ”ib vĂ”tta lisaks. Aga peale siirdamist peaks vĂ”tma foolhapet kindlasti rohkem. Mina ise seekord proovin veidi teistmoodi. Alusasin nĂ€dal enne siirdamist Pregnacare original vitamiinide vĂ”tmist, lisaks omega3, kaltsiumi ja D vitamiinile. Veel ei oska öelda, kas kasu ka on olnud, aga eks paista.

Daisy- olin ise sama valiku ees pikalt. Ümber ringi kĂ”ik olid vaktsineeritud ja mina ikka ootasin midagi, mis annaks mulle aimu, kumba teed valida. Keegi ei saagi kindlalt öelda, kumb valik on Ă”ige. Selle pead ise otsustama. Mina ise lĂ”puks otsustasin ikkagi vaktsineerida. Lugesin siit grupist ka eelnevaid lugusid, aga eks pĂ€ris reaalsus selgub alles mĂ”ne aasta pĂ€rast. Aga paratamatult teatud inimesed hakkavad halvustavalt suhtuma, kui oled vaktsineerimata. Siis pead suutma endale kindlaks jÀÀda 🙂 Praeguses olukorras on kĂ”ige Ă”igem pĂ”hjendada enda valikut nii nagu meile siin pĂ”hjendasid ja teised peavad seda aktsepteeeima.

KN

+2
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas TÜK-s on praegu ainult ĂŒks viljatusravi arst?

Ei kujuta ette töökoormust, mis kaasneb, kui ĂŒhte pole, sest patsientide arv on siis meeletult suur. Isegi tavalisel ajal paistab neil olevat kĂ€ed-jalad tööd tĂ€is.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hakkab sellel nĂ€dalal esimene IVF teekond. Ämmaemand kui kuulis, et olen vaktsineerimata, ĂŒtles kohe oi-oi miks, kui rasedaks jÀÀd, pead kohe Ă€ra tegema, olen nĂ€inud, kes pole ja kui kurb lugu pĂ€rast.

Oskab keegi kaasa rÀÀkida? Ma ise kohe ĂŒldse ei tahaks vaktsineerida. Saan aru, et paljud on seda teinud, pole midagi juhtunud, aga ma olen ka paljudelt kuulnud, kuidas vaktsiin kehvasti mĂ”junud ning kuidas nĂ€dal peale 4-kuud rasedana peale vaktsineerimist on laps sees surnud.

Samamoodi ka seagripi vaktsiin hea nĂ€ide, et mitu aastat hiljem avastati paljudel vaktsineeritutel narkolepsia. Ma ei saa olla 100% kindel vaktsiini pikaajalisest mĂ”just mulle/rasedusele/tulevasele lapsele. Ma ei tahaks sellist riski vĂ”tta, sest olgem ausad, vastutan vaktsineerimistĂŒsistuste puhul ainult ise. Ma olen nĂ”us ka vaktsineerimata jĂ€tmisega vĂ”tma vastutuse endale, lihtsalt sedasi ma tean, et ma ei pruugi haigust saadagi. SĂŒstiga vĂ”tan ikkagi kindla riski.

Kuidas Ă€mmaemandale selgeks teha, et ma ei soovi, ilma et ta suhtumist minusse muudaks vĂ”i ĂŒritaks ikkagi suruda?

Daisy

Asjad millele mina siin kohal veel mÔtleks:

1. Kui mina vĂ”i mu arst haigestub IVF protsessi vĂ€ltel, siis jÀÀb asi pooleli. Enne punktsiooni tehakse sel juhul koroona test ja kui see osutub positiivseks, siis pead kodus ise Ă€ra kannatama, mis tunne on kui suurenenud ja vĂ€ga tundlikes munasarjades ovulatsioon hakkab. Oled omale meeletus koguses ravimeid sisse sĂŒstinud ja seda ilma asjata.

2. IVF teekonnaga vĂ”tad endale nagunii tohutu riski ravimite suhtes. IVF ravi on olnud maailmas vĂ€ga lĂŒhikest aega. Olgugi, et Ă€mmaemand vĂ€itis, et peale hĂŒperi suuremaid kĂ”rvalmĂ”jusid ei ole, siis tegelikult ei saa olla kindel, et see kunagi mingil viisil sinu tervist ei mĂ”juta. 2-3 korda pĂ€evas meeletus koguses ravimeid sĂŒstida, lisaks veel kapslid vĂ”i tabletid. Ja seda kuu aega jĂ€rjest(vĂ€hemalt kuu, ma ei tea kui pikk on pikk skeem ja kui palju raimeid seal mÀÀratakse). Et kui sa neid ravimeid usaldad arsti mÀÀrama kordades suuremates kogustes ja pika perioodi vĂ€ltel, siis miks sa mĂ”nda teist ravimit ei usalda teda mÀÀrama?

Minul oli hea meel, et sain kahe IVF ringi vahepeal end Ă€ra vaktsineerida, sest arusaadavalt on seda otsust rasedana palju keerulisem teha. Esimese ringi ajal oli mul meeletu hirm, et Ă€kki ei saagi punktsioonile. Neid lugusid on siit mitmeid lĂ€bi kĂ€inud. TĂ€naseks olen 3 Ivf tĂ€isringi teinud ja tunnen kĂŒll, et see on mu kehale pĂ€ris kĂ”va katsumus olnud. Algselt pahandasin arsti peale, kui öeldi, et ei saa kohe uuele ringile, et keha peab puhkama ja kĂ”igist ravimitest puhastuma, aga nĂŒĂŒdseks nĂ€en, et see on tĂ”esti vajalik. Samas mĂ”tlen ka ĂŒha rohkem sellele, et kuidas see teekond tulevikus minu tervist mĂ”jutada vĂ”ib.

Eks igal asjal on omad riskid ja iga ĂŒks ise otsustab, et millise riski ta soovib vĂ”tta.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

IVF ravi on olnud maailmas vĂ€ga lĂŒhikest aega. Olgugi, et Ă€mmaemand vĂ€itis, et peale hĂŒperi suuremaid kĂ”rvalmĂ”jusid ei ole, siis tegelikult ei saa olla kindel, et see kunagi mingil viisil sinu tervist ei mĂ”juta. 2-3 korda pĂ€evas meeletus koguses ravimeid sĂŒstida, lisaks veel kapslid vĂ”i tabletid.

IVF ravimite mĂ”ju on ikka pikemalt uuritud, kui praeguse vaktsiini mĂ”ju. Esimene ivf tehti 1978. aastal, ĂŒle 40 aasta tagasi ja aastakĂŒmnete jooksul on sĂŒndinud selle meetodi abil miljoneid lapsi. SĂŒste tehakse kord pĂ€evas ja mĂ”ned pĂ€evad enne punktsiooni 2 korda pĂ€evas.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TĂ€psustan, et esimene ivf tehti 1977 ja esimene katseklaasi laps sĂŒndis 1978, mis on rohkem kui 43 aastat tagasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hakkab sellel nĂ€dalal esimene IVF teekond. Ämmaemand kui kuulis, et olen vaktsineerimata, ĂŒtles kohe oi-oi miks, kui rasedaks jÀÀd, pead kohe Ă€ra tegema, olen nĂ€inud, kes pole ja kui kurb lugu pĂ€rast.

Oskab keegi kaasa rÀÀkida? Ma ise kohe ĂŒldse ei tahaks vaktsineerida. Saan aru, et paljud on seda teinud, pole midagi juhtunud, aga ma olen ka paljudelt kuulnud, kuidas vaktsiin kehvasti mĂ”junud ning kuidas nĂ€dal peale 4-kuud rasedana peale vaktsineerimist on laps sees surnud.

Samamoodi ka seagripi vaktsiin hea nĂ€ide, et mitu aastat hiljem avastati paljudel vaktsineeritutel narkolepsia. Ma ei saa olla 100% kindel vaktsiini pikaajalisest mĂ”just mulle/rasedusele/tulevasele lapsele. Ma ei tahaks sellist riski vĂ”tta, sest olgem ausad, vastutan vaktsineerimistĂŒsistuste puhul ainult ise. Ma olen nĂ”us ka vaktsineerimata jĂ€tmisega vĂ”tma vastutuse endale, lihtsalt sedasi ma tean, et ma ei pruugi haigust saadagi. SĂŒstiga vĂ”tan ikkagi kindla riski.

Kuidas Ă€mmaemandale selgeks teha, et ma ei soovi, ilma et ta suhtumist minusse muudaks vĂ”i ĂŒritaks ikkagi suruda?

Daisy

Inimest innustab vaid omakasu.

Sa keeldud vaktsineerimast,sesr noh, tĂŒhja see ĂŒhiskond. KĂŒll nad jooksevad ja ravivad sind.

Aga kui sul endal on vaja, teed sa rahumeeli tÀiesti ebaloomulikku katseklaasilast.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

IVF ravi on olnud maailmas vĂ€ga lĂŒhikest aega. Olgugi, et Ă€mmaemand vĂ€itis, et peale hĂŒperi suuremaid kĂ”rvalmĂ”jusid ei ole, siis tegelikult ei saa olla kindel, et see kunagi mingil viisil sinu tervist ei mĂ”juta. 2-3 korda pĂ€evas meeletus koguses ravimeid sĂŒstida, lisaks veel kapslid vĂ”i tabletid.

IVF ravimite mĂ”ju on ikka pikemalt uuritud, kui praeguse vaktsiini mĂ”ju. Esimene ivf tehti 1978. aastal, ĂŒle 40 aasta tagasi ja aastakĂŒmnete jooksul on sĂŒndinud selle meetodi abil miljoneid lapsi. SĂŒste tehakse kord pĂ€evas ja mĂ”ned pĂ€evad enne punktsiooni 2 korda pĂ€evas.

Kui palju sĂŒste tehakse oleneb skeemist. Mina pidin algusest peale tegema kaks sĂŒsti pĂ€evas, siis nĂ€dal aega kolm ja siis 2 nĂ€dalat ĂŒks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Tere,
Mul tekkis kĂŒsimus – kui lĂ€hen tuleval nĂ€dalal IVF-ga seoses arstile, siis on CD7 (viin ka lepingu ja arst andis augustis mĂ€rku,et saan oktoobris alustada), kas on vĂ”imalust, et alustame IVF-i jĂ€rgmise tsĂŒkliga?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Daisy

Kas isegi rasestumise rubriiki tuleb oma lamemaalase propagandat tulla tegema? Miks sa koroonafoorumis ei seleta oma vaateid? Ämmaemand on sul tubli.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Daisy

Kas isegi rasestumise rubriiki tuleb oma lamemaalase propagandat tulla tegema? Miks sa koroonafoorumis ei seleta oma vaateid? Ämmaemand on sul tubli.

Erinevalt Sinust ma ei solva teisi oma vaadete pĂ€rast. Tulin kĂŒsima nĂ”u nendelt, kes suudavad ilma solvamata anda adekvaatse soovituse. AitĂ€h neile, kes seda teha suutsid!

Daisy

+2
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

kui lĂ€hen tuleval nĂ€dalal IVF-ga seoses arstile, siis on CD7 (viin ka lepingu ja arst andis augustis mĂ€rku,et saan oktoobris alustada), kas on vĂ”imalust, et alustame IVF-i jĂ€rgmise tsĂŒkliga?

PĂ”himĂ”tteliselt jah, aga teinekord vĂ”ib juhtuda, et tehakse plaane ja inimene ootab, et saaks alustada ja siis selgub, et arsti ei saa kĂ€tte, keegi ei vasta telefonile, ega kirjale. Teadmatus tekitab lisapingeid ja miks kĂŒsimusi. Kui arst haigestub, mis vĂ”ib aeg-ajalt juhtuda, sest nad on ka inimesed, siis peaksid olema kĂ”ned suunatud kas teisele arstile, tema abilisele vĂ”i vĂ€hemalt info kodulehel ĂŒleval, sest uue tsĂŒkliga alustamiseks on aeg lĂŒhike ja ei saa paar pĂ€eva kulutada helistamisele ja ootamisele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas IVF sĂŒste tehes peab iga pĂ€ev samasse kohta tegema vĂ”i vĂ”ib iga pĂ€ev varieeruda kummale poole naba teha?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas IVF sĂŒste tehes peab iga pĂ€ev samasse kohta tegema vĂ”i vĂ”ib iga pĂ€ev varieeruda kummale poole naba teha?

Erinevatesse kohtadesse, sest sĂŒstitud koht vĂ”ib muutuda kergelt punakaks vĂ”i kollakaks ja parem on valida iga pĂ€ev teine koht.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui arst haigestub, mis vĂ”ib aeg-ajalt juhtuda, sest nad on ka inimesed, siis peaksid olema kĂ”ned suunatud kas teisele arstile, tema abilisele vĂ”i vĂ€hemalt info kodulehel ĂŒleval, sest uue tsĂŒkliga alustamiseks on aeg lĂŒhike ja ei saa paar pĂ€eva kulutada helistamisele ja ootamisele.

<!– [if gte mso 9]><xml>
<o:OfficeDocumentSettings>
<o:AllowPNG/>
</o:OfficeDocumentSettings>
</xml><![endif]–><!– [if gte mso 9]><xml>
<w:WordDocument>
<w:View>Normal</w:View>
<w:Zoom>0</w:Zoom>
<w:TrackMoves/>
<w:TrackFormatting/>
<w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
<w:PunctuationKerning/>
<w:ValidateAgainstSchemas/>
<w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
<w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
<w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
<w:DoNotPromoteQF/>
<w:LidThemeOther>ET</w:LidThemeOther>
<w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
<w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
<w:Compatibility>
<w:BreakWrappedTables/>
<w:SnapToGridInCell/>
<w:WrapTextWithPunct/>
<w:UseAsianBreakRules/>
<w:DontGrowAutofit/>
<w:SplitPgBreakAndParaMark/>
<w:EnableOpenTypeKerning/>
<w:DontFlipMirrorIndents/>
<w:OverrideTableStyleHps/>
</w:Compatibility>
<m:mathPr>
<m:mathFont m:val=”Cambria Math”/>
<m:brkBin m:val=”before”/>
<m:brkBinSub m:val=”--“/>
<m:smallFrac m:val=”off”/>
<m:dispDef/>
<m:lMargin m:val=”0″/>
<m:rMargin m:val=”0″/>
<m:defJc m:val=”centerGroup”/>
<m:wrapIndent m:val=”1440″/>
<m:intLim m:val=”subSup”/>
<m:naryLim m:val=”undOvr”/>
</m:mathPr></w:WordDocument>
</xml><![endif]–><!– [if gte mso 9]><xml>
<w:LatentStyles DefLockedState=”false” DefUnhideWhenUsed=”false”
DefSemiHidden=”false” DefQFormat=”false” DefPriority=”99″
LatentStyleCount=”371″>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”0″ QFormat=”true” Name=”Normal”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”9″ QFormat=”true” Name=”heading 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”9″ SemiHidden=”true”
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 2″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 3″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 4″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 5″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 6″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 7″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 8″/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”heading 9″/>
<w:LsdException Locked=”false” SemiHidden=”true” UnhideWhenUsed=”true”
Name=”index 1″/>
Name=”index 2″/>
Name=”index 3″/>
Name=”index 4″/>
Name=”index 5″/>
Name=”index 6″/>
Name=”index 7″/>
Name=”index 8″/>
Name=”index 9″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”39″ SemiHidden=”true”
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 1″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 2″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 3″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 4″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 5″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 6″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 7″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 8″/>
UnhideWhenUsed=”true” Name=”toc 9″/>
Name=”Normal Indent”/>
Name=”footnote text”/>
Name=”annotation text”/>
Name=”header”/>
Name=”footer”/>
Name=”index heading”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”35″ SemiHidden=”true”
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”caption”/>
Name=”table of figures”/>
Name=”envelope address”/>
Name=”envelope return”/>
Name=”footnote reference”/>
Name=”annotation reference”/>
Name=”line number”/>
Name=”page number”/>
Name=”endnote reference”/>
Name=”endnote text”/>
Name=”table of authorities”/>
Name=”macro”/>
Name=”toa heading”/>
Name=”List”/>
Name=”List Bullet”/>
Name=”List Number”/>
Name=”List 2″/>
Name=”List 3″/>
Name=”List 4″/>
Name=”List 5″/>
Name=”List Bullet 2″/>
Name=”List Bullet 3″/>
Name=”List Bullet 4″/>
Name=”List Bullet 5″/>
Name=”List Number 2″/>
Name=”List Number 3″/>
Name=”List Number 4″/>
Name=”List Number 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”10″ QFormat=”true” Name=”Title”/>
Name=”Closing”/>
Name=”Signature”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”1″ SemiHidden=”true”
UnhideWhenUsed=”true” Name=”Default Paragraph Font”/>
Name=”Body Text”/>
Name=”Body Text Indent”/>
Name=”List Continue”/>
Name=”List Continue 2″/>
Name=”List Continue 3″/>
Name=”List Continue 4″/>
Name=”List Continue 5″/>
Name=”Message Header”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”11″ QFormat=”true” Name=”Subtitle”/>
Name=”Salutation”/>
Name=”Date”/>
Name=”Body Text First Indent”/>
Name=”Body Text First Indent 2″/>
Name=”Note Heading”/>
Name=”Body Text 2″/>
Name=”Body Text 3″/>
Name=”Body Text Indent 2″/>
Name=”Body Text Indent 3″/>
Name=”Block Text”/>
Name=”Hyperlink”/>
Name=”FollowedHyperlink”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”22″ QFormat=”true” Name=”Strong”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”20″ QFormat=”true” Name=”Emphasis”/>
Name=”Document Map”/>
Name=”Plain Text”/>
Name=”E-mail Signature”/>
Name=”HTML Top of Form”/>
Name=”HTML Bottom of Form”/>
Name=”Normal (Web)”/>
Name=”HTML Acronym”/>
Name=”HTML Address”/>
Name=”HTML Cite”/>
Name=”HTML Code”/>
Name=”HTML Definition”/>
Name=”HTML Keyboard”/>
Name=”HTML Preformatted”/>
Name=”HTML Sample”/>
Name=”HTML Typewriter”/>
Name=”HTML Variable”/>
Name=”Normal Table”/>
Name=”annotation subject”/>
Name=”No List”/>
Name=”Outline List 1″/>
Name=”Outline List 2″/>
Name=”Outline List 3″/>
Name=”Table Simple 1″/>
Name=”Table Simple 2″/>
Name=”Table Simple 3″/>
Name=”Table Classic 1″/>
Name=”Table Classic 2″/>
Name=”Table Classic 3″/>
Name=”Table Classic 4″/>
Name=”Table Colorful 1″/>
Name=”Table Colorful 2″/>
Name=”Table Colorful 3″/>
Name=”Table Columns 1″/>
Name=”Table Columns 2″/>
Name=”Table Columns 3″/>
Name=”Table Columns 4″/>
Name=”Table Columns 5″/>
Name=”Table Grid 1″/>
Name=”Table Grid 2″/>
Name=”Table Grid 3″/>
Name=”Table Grid 4″/>
Name=”Table Grid 5″/>
Name=”Table Grid 6″/>
Name=”Table Grid 7″/>
Name=”Table Grid 8″/>
Name=”Table List 1″/>
Name=”Table List 2″/>
Name=”Table List 3″/>
Name=”Table List 4″/>
Name=”Table List 5″/>
Name=”Table List 6″/>
Name=”Table List 7″/>
Name=”Table List 8″/>
Name=”Table 3D effects 1″/>
Name=”Table 3D effects 2″/>
Name=”Table 3D effects 3″/>
Name=”Table Contemporary”/>
Name=”Table Elegant”/>
Name=”Table Professional”/>
Name=”Table Subtle 1″/>
Name=”Table Subtle 2″/>
Name=”Table Web 1″/>
Name=”Table Web 2″/>
Name=”Table Web 3″/>
Name=”Balloon Text”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”39″ Name=”Table Grid”/>
Name=”Table Theme”/>
<w:LsdException Locked=”false” SemiHidden=”true” Name=”Placeholder Text”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”1″ QFormat=”true” Name=”No Spacing”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” SemiHidden=”true” Name=”Revision”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”34″ QFormat=”true”
Name=”List Paragraph”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”29″ QFormat=”true” Name=”Quote”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”30″ QFormat=”true”
Name=”Intense Quote”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”60″ Name=”Light Shading Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”61″ Name=”Light List Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”62″ Name=”Light Grid Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”63″ Name=”Medium Shading 1 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”64″ Name=”Medium Shading 2 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”65″ Name=”Medium List 1 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”66″ Name=”Medium List 2 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”67″ Name=”Medium Grid 1 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”68″ Name=”Medium Grid 2 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”69″ Name=”Medium Grid 3 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”70″ Name=”Dark List Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”71″ Name=”Colorful Shading Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”72″ Name=”Colorful List Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”73″ Name=”Colorful Grid Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”19″ QFormat=”true”
Name=”Subtle Emphasis”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”21″ QFormat=”true”
Name=”Intense Emphasis”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”31″ QFormat=”true”
Name=”Subtle Reference”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”32″ QFormat=”true”
Name=”Intense Reference”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”33″ QFormat=”true” Name=”Book Title”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”37″ SemiHidden=”true”
UnhideWhenUsed=”true” Name=”Bibliography”/>
UnhideWhenUsed=”true” QFormat=”true” Name=”TOC Heading”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”41″ Name=”Plain Table 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”42″ Name=”Plain Table 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”43″ Name=”Plain Table 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”44″ Name=”Plain Table 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”45″ Name=”Plain Table 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”40″ Name=”Grid Table Light”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”46″ Name=”Grid Table 1 Light”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”51″ Name=”Grid Table 6 Colorful”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”52″ Name=”Grid Table 7 Colorful”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”46″
Name=”Grid Table 1 Light Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”51″
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”52″
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 1″/>
Name=”Grid Table 1 Light Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 2″/>
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 2″/>
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 2″/>
Name=”Grid Table 1 Light Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 3″/>
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 3″/>
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 3″/>
Name=”Grid Table 1 Light Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 4″/>
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 4″/>
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 4″/>
Name=”Grid Table 1 Light Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 5″/>
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 5″/>
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 5″/>
Name=”Grid Table 1 Light Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”Grid Table 2 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”Grid Table 3 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”Grid Table 4 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”Grid Table 5 Dark Accent 6″/>
Name=”Grid Table 6 Colorful Accent 6″/>
Name=”Grid Table 7 Colorful Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”46″ Name=”List Table 1 Light”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”51″ Name=”List Table 6 Colorful”/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”52″ Name=”List Table 7 Colorful”/>
Name=”List Table 1 Light Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 1″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 1″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 1″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 1″/>
Name=”List Table 1 Light Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 2″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 2″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 2″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 2″/>
Name=”List Table 1 Light Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 3″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 3″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 3″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 3″/>
Name=”List Table 1 Light Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 4″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 4″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 4″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 4″/>
Name=”List Table 1 Light Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 5″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 5″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 5″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 5″/>
Name=”List Table 1 Light Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”47″ Name=”List Table 2 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”48″ Name=”List Table 3 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”49″ Name=”List Table 4 Accent 6″/>
<w:LsdException Locked=”false” Priority=”50″ Name=”List Table 5 Dark Accent 6″/>
Name=”List Table 6 Colorful Accent 6″/>
Name=”List Table 7 Colorful Accent 6″/>
</w:LatentStyles>
</xml><![endif]–><!– [if gte mso 10]>
<style>
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Normaaltabel;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}
</style>
<![endif]–>Ka olnud juhuseid, kui arsti ei saanud kĂ€tte. Pidi olema vastuvĂ”tuaeg, aga poole pĂ€eva jooksul keegi ei vastanud. Alles jĂ€rgmine pĂ€ev Ă”nnestus tabada. Kui arsti pole vĂ€hemalt paar pĂ€eva, siis peaksid olema kĂ”ned suunatud teisele spetsialistile vĂ”i assistendile, kes annab infot. Mitte, et ootad teadmatuses ja mobiililt ka vastust ei saa. Vastata vĂ”ib ka lĂŒhidalt, sest selliste protseduuridega ei saa oodata, et kui kaks pĂ€eva edasi lĂ€heb, siis pole probleem. Vastamata jĂ€tmine tekitab imeliku tunde ja lisab nĂ€rvipinget, et mida edasi teha ja pikalt helistamine muutub vastumeelseks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma isegi ei tea, miks ma jĂ€lle siin olen, sel korral plaanisin ĂŒldse mitte tulla 🙂 Suutsin vĂ€ga pikalt kĂ”ik vĂ€lja lĂŒlitada, aga vist ikka tahaksin jagada.
Aprillis alustasime minu teise IVFiga. Aprilli lĂ”pus oli punktsioon ja hĂŒperi ohu tĂ”ttu siirdamist ei toimunud. Kuigi, see vist ei olnud ainult oht, sest mu enesetunne oli peaaegu kaks nĂ€dalat vĂ€ga halb. Peale punktsiooni öeldi, et ĂŒks periood tuleb kindlasti vahele jĂ€tta ja arstiga vĂ”tsin ĂŒhendust alles juulis, sest pĂ€evad olid ka paigast Ă€ra. Augusti lĂ”pus alustasime ravimitega (Estrofem 3xpĂ€evas), septembri alguses UH, teadmine, et ravimid mĂ”juvad ja mĂ”ned siis juurde (Dexamethason x2 ja Amelgen x2, Estrofem nĂŒĂŒd x2).
Siirdamine oli 14.09. Protseduur oli sel korral pisut ebamugav, pĂ”is oli ilmselt pĂ€ris tĂ€is ja selline keerutamine oli arstil kĂ€sil munakese sisse panemise ajal, et pisut nagu torkis seal ebameeldivalt. Mul on emakas tahapoole kaldu ja pikakaelaline, seega ei ole pĂ€ris lihtne ĂŒlesanne ilmselt. Aga hakkama nad seal kahekesi said ja kĂ”ik lubati korras olevat. Arst jĂ€lle ĂŒtles, tavaelu, mitte midagi ei ole vaja muuta – tĂ€iesti tavaline argielu edasi. Nii ma siis tegin, ma ei ĂŒtle, et unustasin, aga lasin vĂ€hemalt ennast mitte hĂ€irida. Nii umbes nĂ€dal peale siirdamist olid veidi kummalised valud kĂ”hus, aga ainult natuke ja Ă”huti. Veretest 27.09, kuna olin just 26 öö vahetuses, siis peale testi koju jĂ”udes lĂ€ksin kohe magama. Ärkasin 11 paiku ja lĂ€ksin siis tulemust vaatama, ja see oli 847. Ma lootsin vĂ€ga, et seal on numbrid, mis pole 0, sest sisetunne oli hea. Umbes tund hiljem helistas mulle Ă€mmaemand ja ĂŒtles, et tulemus on positiivne, palju Ă”nne – sellega sain kohe klombi kurku ja peale kĂ”ne lihtsalt nutsin. Siis tuli pĂ€he ka kodune rasedustest teha, noh triipude pĂ€rast, mul ei olnud isegi varem meeles, et vĂ”iks proovida, lihtsalt ootasin veretesti.
Aga nĂŒĂŒd on tekkinud pisikesed hirmud ja siis jĂ”udsin siia. Ja loen ja negatiivsus sĂŒveneb, seega otsustasin ikka oma loo kirja panna. Ma muidugi jĂ€tkuvalt arvan, et kĂ”ik on hĂ€sti.
UH on mul 11.10, alles jĂ€rgmisel esmaspĂ€eval, terve nĂ€dal on veel oodata. Õnneks tuleb kiire nĂ€dal ja esmaspĂ€ev on kohe kohal. Sealt loodan aga ainult hĂ€id uudiseid, lihtsalt peavad sel korral head olema 🙂 Me oleme ise ja koos arstidega katsetades 6 aastat oodanud.

I.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma isegi ei tea, miks ma jĂ€lle siin olen, sel korral plaanisin ĂŒldse mitte tulla 🙂 Suutsin vĂ€ga pikalt kĂ”ik vĂ€lja lĂŒlitada, aga vist ikka tahaksin jagada.

Aprillis alustasime minu teise IVFiga. Aprilli lĂ”pus oli punktsioon ja hĂŒperi ohu tĂ”ttu siirdamist ei toimunud. Kuigi, see vist ei olnud ainult oht, sest mu enesetunne oli peaaegu kaks nĂ€dalat vĂ€ga halb. Peale punktsiooni öeldi, et ĂŒks periood tuleb kindlasti vahele jĂ€tta ja arstiga vĂ”tsin ĂŒhendust alles juulis, sest pĂ€evad olid ka paigast Ă€ra. Augusti lĂ”pus alustasime ravimitega (Estrofem 3xpĂ€evas), septembri alguses UH, teadmine, et ravimid mĂ”juvad ja mĂ”ned siis juurde (Dexamethason x2 ja Amelgen x2, Estrofem nĂŒĂŒd x2).

Siirdamine oli 14.09. Protseduur oli sel korral pisut ebamugav, pĂ”is oli ilmselt pĂ€ris tĂ€is ja selline keerutamine oli arstil kĂ€sil munakese sisse panemise ajal, et pisut nagu torkis seal ebameeldivalt. Mul on emakas tahapoole kaldu ja pikakaelaline, seega ei ole pĂ€ris lihtne ĂŒlesanne ilmselt. Aga hakkama nad seal kahekesi said ja kĂ”ik lubati korras olevat. Arst jĂ€lle ĂŒtles, tavaelu, mitte midagi ei ole vaja muuta – tĂ€iesti tavaline argielu edasi. Nii ma siis tegin, ma ei ĂŒtle, et unustasin, aga lasin vĂ€hemalt ennast mitte hĂ€irida. Nii umbes nĂ€dal peale siirdamist olid veidi kummalised valud kĂ”hus, aga ainult natuke ja Ă”huti. Veretest 27.09, kuna olin just 26 öö vahetuses, siis peale testi koju jĂ”udes lĂ€ksin kohe magama. Ärkasin 11 paiku ja lĂ€ksin siis tulemust vaatama, ja see oli 847. Ma lootsin vĂ€ga, et seal on numbrid, mis pole 0, sest sisetunne oli hea. Umbes tund hiljem helistas mulle Ă€mmaemand ja ĂŒtles, et tulemus on positiivne, palju Ă”nne – sellega sain kohe klombi kurku ja peale kĂ”ne lihtsalt nutsin. Siis tuli pĂ€he ka kodune rasedustest teha, noh triipude pĂ€rast, mul ei olnud isegi varem meeles, et vĂ”iks proovida, lihtsalt ootasin veretesti.

Aga nĂŒĂŒd on tekkinud pisikesed hirmud ja siis jĂ”udsin siia. Ja loen ja negatiivsus sĂŒveneb, seega otsustasin ikka oma loo kirja panna. Ma muidugi jĂ€tkuvalt arvan, et kĂ”ik on hĂ€sti.

UH on mul 11.10, alles jĂ€rgmisel esmaspĂ€eval, terve nĂ€dal on veel oodata. Õnneks tuleb kiire nĂ€dal ja esmaspĂ€ev on kohe kohal. Sealt loodan aga ainult hĂ€id uudiseid, lihtsalt peavad sel korral head olema 🙂 Me oleme ise ja koos arstidega katsetades 6 aastat oodanud.

I.

Selliseid lugusid on alati tore lugeda. 🙂 Kui endal enesetunne hea, kĂŒll kĂ”ik hĂ€sti lĂ€heb ikka 😉

KN

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Umbes tund hiljem helistas mulle Ă€mmaemand ja ĂŒtles, et tulemus on positiivne, palju Ă”nne – sellega sain kohe klombi kurku ja peale kĂ”ne lihtsalt nutsin. Siis tuli pĂ€he ka kodune rasedustest teha, noh triipude pĂ€rast, mul ei olnud isegi varem meeles, et vĂ”iks proovida, lihtsalt ootasin veretesti. Aga nĂŒĂŒd on tekkinud pisikesed hirmud ja siis jĂ”udsin siia. Ja loen ja negatiivsus sĂŒveneb, seega otsustasin ikka oma loo kirja panna.

JÀÀb arusaamatuks, mis tĂ€psemalt tekitab hirmu? Negatiivne rasedustest? Kui veretest oli positiivne, siis milles kĂŒsimus?

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsisin reedel, et mis saab siis, kui arst haigestub, kas keegi oskab kaasa rÀÀkida? Kas teine arst tegeleb eelisjĂ€rjekorras patsientidega, kellel on ravi pooleli jÀÀnud ja teised peavad lihtsalt ootama?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsisin reedel, et mis saab siis, kui arst haigestub, kas keegi oskab kaasa rÀÀkida? Kas teine arst tegeleb eelisjĂ€rjekorras patsientidega, kellel on ravi pooleli jÀÀnud ja teised peavad lihtsalt ootama?

Helista oma viljatusravikliinikusse ja kĂŒsi neilt? Ei? 😌

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

See on juba teada ja ei osatud öelda, millal tagasi tuleb. Siit tekkis ĂŒldine kĂŒsimus aruteluks, et kuidas on arsti puudumine erinevates kliinikutes lahendatud? Et kui arst jÀÀb haigeks ja ravi on pooleli, siis tuleb ĂŒritada kĂ€tte saada teine arst ja rÀÀkida kokkuvĂ”tvalt oma lugu, kui pole, siis tuleb lihtsalt oodata? Kuidas oleks patsiendil Ă”ige kĂ€ituda? Loota, et arst on jĂ€rgmiseks korraks tagasi vĂ”i suunduma mujale? Lihtsam oleks, kui arst vĂ”i tema assistent annaks lĂŒhikese tagasiside kontakti vĂ”tvate patsientidega, et on haige ja vĂ”tke ĂŒhendust jĂ€rgmisel korral, sest keegi ei tea seisundit ja paranemist paremini, kui haigeks jÀÀnud inimene ise.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Daisy

<p style=”text-align: center;”>Asjad millele mina siin kohal veel mĂ”tleks:

1. Kui mina vĂ”i mu arst haigestub IVF protsessi vĂ€ltel, siis jÀÀb asi pooleli. Enne punktsiooni tehakse sel juhul koroona test ja kui see osutub positiivseks, siis pead kodus ise Ă€ra kannatama, mis tunne on kui suurenenud ja vĂ€ga tundlikes munasarjades ovulatsioon hakkab. Oled omale meeletus koguses ravimeid sisse sĂŒstinud ja seda ilma asjata.

2. IVF teekonnaga vĂ”tad endale nagunii tohutu riski ravimite suhtes. IVF ravi on olnud maailmas vĂ€ga lĂŒhikest aega. Olgugi, et Ă€mmaemand vĂ€itis, et peale hĂŒperi suuremaid kĂ”rvalmĂ”jusid ei ole, siis tegelikult ei saa olla kindel, et see kunagi mingil viisil sinu tervist ei mĂ”juta. 2-3 korda pĂ€evas meeletus koguses ravimeid sĂŒstida, lisaks veel kapslid vĂ”i tabletid. Ja seda kuu aega jĂ€rjest(vĂ€hemalt kuu, ma ei tea kui pikk on pikk skeem ja kui palju raimeid seal mÀÀratakse). Et kui sa neid ravimeid usaldad arsti mÀÀrama kordades suuremates kogustes ja pika perioodi vĂ€ltel, siis miks sa mĂ”nda teist ravimit ei usalda teda mÀÀrama?

Minul oli hea meel, et sain kahe IVF ringi vahepeal end Ă€ra vaktsineerida, sest arusaadavalt on seda otsust rasedana palju keerulisem teha. Esimese ringi ajal oli mul meeletu hirm, et Ă€kki ei saagi punktsioonile. Neid lugusid on siit mitmeid lĂ€bi kĂ€inud. TĂ€naseks olen 3 Ivf tĂ€isringi teinud ja tunnen kĂŒll, et see on mu kehale pĂ€ris kĂ”va katsumus olnud. Algselt pahandasin arsti peale, kui öeldi, et ei saa kohe uuele ringile, et keha peab puhkama ja kĂ”igist ravimitest puhastuma, aga nĂŒĂŒdseks nĂ€en, et see on tĂ”esti vajalik. Samas mĂ”tlen ka ĂŒha rohkem sellele, et kuidas see teekond tulevikus minu tervist mĂ”jutada vĂ”ib.

Eks igal asjal on omad riskid ja iga ĂŒks ise otsustab, et millise riski ta soovib vĂ”tta.

</p>
ma pole ammu midagi nii rumalat lugenud, Vaksiin ei kaitse haigestumise eest! Kui sina vÔi su arst haigestub isegi vaksineerituna siis jÀÀb asi poolikuks. See risk on alati olemas ! Ei pea isegi korona olema!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

See on juba teada ja ei osatud öelda, millal tagasi tuleb. Siit tekkis ĂŒldine kĂŒsimus aruteluks, et kuidas on arsti puudumine erinevates kliinikutes lahendatud? Et kui arst jÀÀb haigeks ja ravi on pooleli, siis tuleb ĂŒritada kĂ€tte saada teine arst ja rÀÀkida kokkuvĂ”tvalt oma lugu, kui pole, siis tuleb lihtsalt oodata? Kuidas oleks patsiendil Ă”ige kĂ€ituda? Loota, et arst on jĂ€rgmiseks korraks tagasi vĂ”i suunduma mujale? Lihtsam oleks, kui arst vĂ”i tema assistent annaks lĂŒhikese tagasiside kontakti vĂ”tvate patsientidega, et on haige ja vĂ”tke ĂŒhendust jĂ€rgmisel korral, sest keegi ei tea seisundit ja paranemist paremini, kui haigeks jÀÀnud inimene ise.

Aga mis su kliinikust öeldi, et mis sinust saab nĂŒĂŒd kui arst haige on? Sul on ravi pooleli, kas sĂŒstid parasjagu? Mis suunised said?

Mujale suundumine pole ju nii lihtne, et lÀhed ja sind kohe vastu vÔetakse. Uue patsiendina oleksid jÀrjekorras nagu iga teine.

Ise olen varasemalt Pelgus toimetanud ja ei kujutaks ettegi, et kui mu raviarst haigeks jÀÀb, peaksin ise hakkama nende mingit teist arsti taga ajama. Sellega peaks kliinik ikka ise tegelema, et leiab oma haigestunud töötajale asendaja, kes tegeleb edasilĂŒkkamatute vastuvĂ”ttudega.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin tĂ€na siirdamisel (teine FET, seekord ravimite toel). Siirdati 6-pĂ€evane blasto, vĂ€idetavalt hea kvaliteediga. See tĂ€is pĂ”iega protseduuri tegemine on ikka korralik piin, arst ka veidike hilines ja olin juba hĂ€da kĂ€tte suremas 😀 Laualt sööstsin kogu hiilgavas protseduuritoa rĂ”ivastuses otse tualetti 😀

Teab keegi soovitada, millal vĂ”iks testi proovida teha, et saaks juba adekvaatset infot? Eelmine kord testisin liiga vara ja sain valetriibu (ilmselt Ovitrelle jÀÀgid, seekord Ovitrellet ei teinud). Kuigi ei tahaks eriti enne VT-d testida, aga olen ĂŒsna kindel, et uudishimu ei lase varsti magada (ja kaks testi vedeleb ka kapis), veretest alles 19.10.

Ella_

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teab keegi soovitada, millal vĂ”iks testi proovida teha, et saaks juba adekvaatset infot? Eelmine kord testisin liiga vara ja sain valetriibu (ilmselt Ovitrelle jÀÀgid, seekord Ovitrellet ei teinud). Kuigi ei tahaks eriti enne VT-d testida, aga olen ĂŒsna kindel, et uudishimu ei lase varsti magada (ja kaks testi vedeleb ka kapis), veretest alles 19.10.

Ella_

mina teeks ilmselt alates 7’mes pĂ€ev ja ĂŒle pĂ€eva 😀

virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

<p style=”text-align: left;”>Minul oli siirdamine kolmapĂ€ev ja eile ( ehk 5pĂ€eva peale siirdamist) Ă”htul tegin niisama testi…. test oli positiivne 🙊.</p>
Aga ei julge veel rÔÔmustada. Homme on nö cd28 – eks nĂ€is kas pĂ€evad jĂ€lle!!! kohal vĂ”i mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

JĂ€lle unustan nime lisada postituse lĂ”ppu….

Tupsik81

0
0
Please wait...

Postitas:
PANDORA18

Tere,

Mul tekkis kĂŒsimus – kui lĂ€hen tuleval nĂ€dalal IVF-ga seoses arstile, siis on CD7 (viin ka lepingu ja arst andis augustis mĂ€rku,et saan oktoobris alustada), kas on vĂ”imalust, et alustame IVF-i jĂ€rgmise tsĂŒkliga?

Tere.

Olin sinuga suvel triibupĂŒĂŒdjate grupis. Kuna meil ka loomulikul teel ei Ă”nnestunud, siis oleme nĂŒĂŒd ivf teekonnal. Sinu kĂŒsimusele vastates, siis mina kĂ€isin tĂ€na arstil, viisin lepingu ja sain ka ovaleap peni kaasa. NeljapĂ€evast hakkan sĂŒstima. Punktsioon peaks olema 19,20 vĂ”i 21 okt ja sealt edasi siirdamine juba 25ga algaval nĂ€dalal.

Ma arvan, et sellesse tsĂŒklisse sul ei Ă”nnestu, aga jĂ€rgmisesse juba kĂŒll, sest sĂŒstima vist peab hakkama 2-4CD.

Minu tsĂŒkkel pidi eile algama, aga siiani ei ole veel hakanud. Vaid kergelt korra mÀÀris. (rasedustest oli neg. Ja uh-ga arst ĂŒtles ka, et rasedust pole, et kĂŒll pĂ€evad hakkavad).

Ja nagu selgeks sai, siis olen sel teekonnal uus ja ei tea veel tÀpselt mis mind ees ootab.

Olen 28-aastane. 1 laps on 8aastane. Mees on 32 ja ĂŒhist last proovime esimest. Proovinud oleme natuke alla 2 aasta. Alates jaanuarist olen ka viljatusravi kliinikus arvel.

Teekond on olnud kÀÀnuline ja raske. Mehe spermogrammid on kĂ”ik olnud ideaalses korras. Minul 2 x olnud vĂ€hieelne seisund. Lisaks sellele on mul madal AMH(munarakkude reserv) tase(0,7). Augusti lĂ”pus oli mul vĂ€ike op. LĂ”igati emakakaela ja tehti emaka abrasioon. Eemaldati polĂŒĂŒp. Õnneks kĂ”ik healoomuline ja saime nĂŒĂŒd rohelise tule IVF-ks. Kuna mul munarakkude reserv on vĂ€ike, siis juba sellest kuust ka esimene katse.

Kas on keegi kes saaks jagada oma kogemust IVF-ga, kui on madal AMH?

Ja seletage rumalale, mida tĂ€hendab lĂŒhike skeem ja mida tĂ€hendab pikk skeem?

Minule on hetkel mÀÀratud ovaleap pen 175 ĂŒhikut 5 pĂ€eva jĂ€rjest ja siis uh.

Rohkem ma ei tea mis edasi saab ravimite osas.

Pandora18

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

ei kujutaks ettegi, et kui mu raviarst haigeks jÀÀb, peaksin ise hakkama nende mingit teist arsti taga ajama.

Seda ma kirjutasingi, et juba kĂ”ned vĂ”iksid olla suunatud teisele arstile vĂ”i tema assistendile, mitte nii, et peab hakkama teist arsti helistades tabama, et kiiresti oma loost ĂŒlevaade anda. Kui teisel arstil ei juhtu parasjagu olema vastuvĂ”ttu, kas siis ongi ok, et patsiendid peavad proovima teda kĂ€tte saada jĂ€rgmisel pĂ€eval? Üldjuhul ei saa nad samaks pĂ€evaks ka vastuvĂ”ttu mÀÀrata, sest ajad on tĂ€is ja see tĂ€hendaks mitu pĂ€eva ootamist. Teine variant, kui raviarst on haiguslehel ja ei saa vastata kĂ”nedele ja kirjadele, siis telefonilt vĂ”iks info edasi anda tema assistent, kes peaks samuti olema arsti hetkeolukorrast informeeritud, et mida teha, mis numbril, millal teisele arstile helistada vĂ”i kannatab oodata, kuni arst paraneb. Nagu siin kirjutati, siis igasugune vastamata jĂ€tmine tekitab kummalise tunde ja lisab nĂ€rvipinget, et mida edasi teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
tupsik81

Tundub, et mina ka haige arsti patsient….  rohud saavad otsa.

Helistasin tĂ€na registratuuri ja pakuti aega alles 13.10. Ja et ma ise siis pole hoolitsenud, et ravimeid pole… seletasin, et neid ei mÀÀrata juurde kohe jne.

Igatahes siis suunati valvearstile. Sain kontakti ja helistatakse Ôhtul tagasi, kui minu lugu lÀbi vaadatakse.

Oehhhh….. pinge suur peal.
TÀna 7.s pÀev peale siirdamist, siirdati 2.

https://www.upload.ee/image/13526281/20211006_100157.jpg

Veretest uuel nÀdalal.
Pp-sid Ă”nneks pole hakanud ja ehk ei hakka ka. KĂ”ht valutab korralikult, mis veidi hirmutab…
Ahjaa, minu AMH oli eelmine aasta 0.64

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tundub, et mina ka haige arsti patsient
. rohud saavad otsa. Helistasin tÀna registratuuri ja pakuti aega alles 13.10.

Kas proovisid eelnevalt helistada ka arsti vastuvĂ”tu numbrile? Kas kĂŒsisid ka infot, et kaua on arst olnud haiguslehel ja millal tagasi tuleb?

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober