Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 157 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
Kägu

Tundub, et mina ka haige arsti patsient…. rohud saavad otsa. Helistasin täna registratuuri ja pakuti aega alles 13.10.

Kas proovisid eelnevalt helistada ka arsti vastuvõtu numbrile? Kas küsisid ka infot, et kaua on arst olnud haiguslehel ja millal tagasi tuleb?

Jah, proovisin helistada vastuvõtu ajal, aga ei vastanud keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetke seisuga valvearst aitas hädast välja. Hingan kergendatult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul siirdamine 1.10 ehk reedel ja sain ka täna õrna triibukese. Eelnevalt tean, et triip on triip seega triibu tumedus ei häiri. Veretest muidugi alles esmaspäeval, kuid lähen sinna juba kindlamal sammul.

 

KK

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka vaikselt IVF-katega (mina 30/mees 29, PCOS, mees korras, aasta proovinud, saavutus üks biokeemiline)! Käima läheb lühike skeem. Kui kõik plaanipäraselt siis novembri alguses punktsioon ja kui ei teki hüperit, siis siirdamine otsa. Ravimiteks duphaston, ovaleap ja cetrotide.
kui arvasin et peale tänast visiiti valdab mind rahu ja heaolu, siis on pigem segadus ja küsimärgid?!

Kas te tsükkel enne IVF-i skeemi proovisite veel loomulikul teel või liiga “riskantne”?

…et need triibud ikka ükskord tuleksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka vaikselt IVF-katega (mina 30/mees 29, PCOS, mees korras, aasta proovinud, saavutus üks biokeemiline)! Käima läheb lühike skeem. Kui kõik plaanipäraselt siis novembri alguses punktsioon ja kui ei teki hüperit, siis siirdamine otsa. Ravimiteks duphaston, ovaleap ja cetrotide.

kui arvasin et peale tänast visiiti valdab mind rahu ja heaolu, siis on pigem segadus ja küsimärgid?!

Kas te tsükkel enne IVF-i skeemi proovisite veel loomulikul teel või liiga “riskantne”?

…et need triibud ikka ükskord tuleksid.

Meie proovisime ise rasestuda ka eelneval tsüklil, sest süstima hakkad kui uus tsükkel alanud. Kindluse mõttes vist tegin koduse rasedustesti ka ikkagi, nö igaks juhuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lähen süstimist õppima (IVF konsultatsioonile) ämmaemanda juurde, kas siis võib mees ka kaasa tulla? Sest on soov, et kas mees oskaks vajadusel mulle süsti teha ja saaks aru mis jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lähen süstimist õppima (IVF konsultatsioonile) ämmaemanda juurde, kas siis võib mees ka kaasa tulla? Sest on soov, et kas mees oskaks vajadusel mulle süsti teha ja saaks aru mis jne.

Süstimine ei ole üldse keeruline 🙂

(olen ise neli korda ivf teinud)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nüüd tõsine probleem. Pidin süstima 8 päeva ovaleapi ja doos 112.5. Täna viies päev ja kuna mul mees teeb mulle süsti, siis ütles, et vedelik ei vähene sees ja sain aru, et täiesti vale doos 4 päeva olnud. 12,5 hoopis iga päev. Täna sain oma 112.5 kätte, aga mis edasi? Pole reede õhtul ka kuskilt küsida. Homme peaks juba cetrotide hommikul süstima kolm päeva. Esmaspäeval arst alles. Mida teha? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista ämmaemandate liinile, nad oskavad viljatusravi osas ka nõu anda (perearstiliin nt ei oska). Mul hiljuti oli juhtum, kus viljatusravis kirjutati välja immuunsüsteemi alandav ravim ja tekkisid väga haruldased kõrvaltoimed, sain abi ämmaemandate liinilt (kästi ravim ära jätta)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nüüd tõsine probleem. Pidin süstima 8 päeva ovaleapi ja doos 112.5. Täna viies päev ja kuna mul mees teeb mulle süsti, siis ütles, et vedelik ei vähene sees ja sain aru, et täiesti vale doos 4 päeva olnud. 12,5 hoopis iga päev. Täna sain oma 112.5 kätte, aga mis edasi? Pole reede õhtul ka kuskilt küsida. Homme peaks juba cetrotide hommikul süstima kolm päeva. Esmaspäeval arst alles. Mida teha? ????

Süsti nüüd järgnevatel õhtutel ikka õige doos ja esmaspäeva hommikul helista arstile. Kui 4 päeva pmt olematu doosiga süstisid, siis kõige halvemal juhul läheb sul see tsükkel lihtsalt nö raisku kuna munasarjad ei reageeri piisavalt. Cetrotide’i hakkaks ka tegema ikkagi õigel päeval, ära seda ära jäta.

Ma ei tea kus sa toimetad, aga minul nt Pelgus arst vastas väga kiiresti ka e-mailidele. Võid ju proovida talle kirjutada ja kui vaikus, siis esmaspäeva hommikul tee kohe kõne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest, tegin kõne ämmaemandate liinile ja sealt suunati edasi. Lõpuks sain vastuse, et jätkan tavapärase plaaniga ja esmaspäeval selgub mis seis on.

Suur aitäh teile abi eest! ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas hoiustada IVF-i ravimeid? Kus hoian Ovaleapi, cetrotide, diphereline?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas hoiustada IVF-i ravimeid? Kus hoian Ovaleapi, cetrotide, diphereline?

infolehel peaks kirjas olema. Cetrotide peab hoidma külmkapis, teiste kohta ei tea

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal võiks rasedustest juba näidata, kui külmutatud 5päevase embrüo siirdamine oli 5.10. Vereproovi aeg on määratud 19.10, mis on natuke arusaamatu, miks see nii kaugele lükati. Kui tegin IUI protseduure, oli vereproov 14 p peale protseduuri ehk peale OV. Seega selle arvestuse (OV aja) järgi oleks 14.10.

Täna on 5 p peale siirdamist, tegin varajase testi. Tumedat triipu ei tekkinud, õrna osas pole kindel, võib olla kumas triibukoht (IUI protseduuridega sai nende testide peale piisavalt vihastatud, et alati mingi üliõrn triip nagu oli, aga rasedust ikka polnud). Tegemist esimese siirdamisega, kogemusi seega pole.

 

Kellelgi kogemusi siirdamisejärgse testimisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal võiks rasedustest juba näidata, kui külmutatud 5päevase embrüo siirdamine oli 5.10. Vereproovi aeg on määratud 19.10, mis on natuke arusaamatu, miks see nii kaugele lükati. Kui tegin IUI protseduure, oli vereproov 14 p peale protseduuri ehk peale OV. Seega selle arvestuse (OV aja) järgi oleks 14.10.

Täna on 5 p peale siirdamist, tegin varajase testi. Tumedat triipu ei tekkinud, õrna osas pole kindel, võib olla kumas triibukoht (IUI protseduuridega sai nende testide peale piisavalt vihastatud, et alati mingi üliõrn triip nagu oli, aga rasedust ikka polnud). Tegemist esimese siirdamisega, kogemusi seega pole.

Kellelgi kogemusi siirdamisejärgse testimisega?

Olen sinuga samas paadis. Siirdamine oli samuti 5.10 (6-päevane blasto) ja veretest 19.10.

Testida veel ei julge, sest eelmise FET-i ajal sain kahele testile õrnad triibud, mis osutusid siiski Ovitrelle jääkideks organismis. Katsun ise vähemalt 7 päeva vastu pidada, parem kui 10 ????

Ella_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan endast märku, ennem kui täitsa ära kaon. 08.10 oli veretest, mis osutus negatiivseks(3-s fet järjest alates suve algusest). Olin juba selleks valmistunud koduste testidega.

Nüüd järgmine samm on BeReady test. Nii palju kui olen googeldanud,siis ega sellest väga mingit kasu pole kellegil olnud. Enamus kes on oma arvamust avaldanud, pole isegi järgnevatel tsüklitel rasestunud, peale beready testi.

Aga kuna nüüd jääb veidi pikem paus,siis mõtlesin, et proovin ennast siit ka eemal hoida. Väike puhkus ajule ja meelele.

Kõigile teistele kindlat meelt ja palju õnnestumisi ning loodan kui ma siia ridadesse tagasi tulen, siis saab lugeda ainult rõõmusõnumeid 🙂

 

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli siis siirdamine 1.10 ehk reedel. Esimese testi tegin lolli peaga juba esmaspäeva õhtul ja tundus, et miskit õrna sinna tuli. Teisipäeval oli juba arusaadavam triip ja neljapäeval üsna selge. Uskumatult vara tulid triibud ise ka imestan, aga kuna triibud olid olemas sain rahulikult vereproovi oodata. Nüüd vastus käes ja see 411????…päris korralik. Eelmine mis peetus oli selajal 175. Arstile saan 25.10… seniks hoian pöidlad ja varbaid.

KK

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju palju õnne! 🙂
Mitme päevane embrüo siirdati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Siirdati viie päevane külmast. Rohtudest on mul nagu ikka hunnik vitamiine progeküünlad, estrofem ja südameaspiriin. Eelmine kord ostsin aspiriini vaid ühe lehe mis sai otsa ja rohkem juurde ei võtnud. Kui peetumine tuvastati tehti ka vereproov kus selgus, et veri pisut paksuvõitu ja peaksin igapäevaselt seda aspiriini tarbima. Paratamatult tekib mõte, et aspiriini ärajätmine katkestas raseduse. Kui nüüd läbivaatusele lähen siis uurin kindlasti oma teooriat ivf arsti käest ka kuna eelmine kord peetumise tuvastas teine arst… igatahes mina seda aspiriini seekord ära ei jäta.

KK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Siirdati viie päevane külmast. Rohtudest on mul nagu ikka hunnik vitamiine progeküünlad, estrofem ja südameaspiriin. Eelmine kord ostsin aspiriini vaid ühe lehe mis sai otsa ja rohkem juurde ei võtnud. Kui peetumine tuvastati tehti ka vereproov kus selgus, et veri pisut paksuvõitu ja peaksin igapäevaselt seda aspiriini tarbima. Paratamatult tekib mõte, et aspiriini ärajätmine katkestas raseduse. Kui nüüd läbivaatusele lähen siis uurin kindlasti oma teooriat ivf arsti käest ka kuna eelmine kord peetumise tuvastas teine arst… igatahes mina seda aspiriini seekord ära ei jäta.

KK

Mul küll pole veri paks, aga kuna varasemalt peetumisi ette tulnud, siis ivfi arst kindluse mõttes määras ka südameaspiriini. Seda pidin igaks juhuks võtma ca 12. rasedusnädalani. Sama kaua kasutasin ka proge küünlaid.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ka täna veretestil.

14 päeva siirdamisest (5p) ja tulemus 1016.

Hoian nüüd hinge kinni.

 

Tupsik

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne kõigile triibukestele.

Püüan pausi pidada ja mitte niipalju siin lugeda. Meie ring 2 IVF ebaõnnestus ja ootame seekord vaid 3 kuud ehk aasta lõpus peaks uue ettevalmistusega alustada saama ❤️

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin 10 p peale 5päevase siirdamist testi, imeõrn joon tekkis. Head see tähendada ei saa. Hullem on keemiline rasedus kui et rasedust ei tekigi. Veretest 19ndal. Tundub nii lootusetu, mida rohkem siit loen, kuidas inimesed aastaid proovivad, seda rohkem tekib hirm, et ei õnnestugi kunagi. Nii kurb tunne tuleb peale. Kogu seda jama läbi elada ja ikka mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin 10 p peale 5päevase siirdamist testi, imeõrn joon tekkis. Head see tähendada ei saa. Hullem on keemiline rasedus kui et rasedust ei tekigi. Veretest 19ndal. Tundub nii lootusetu, mida rohkem siit loen, kuidas inimesed aastaid proovivad, seda rohkem tekib hirm, et ei õnnestugi kunagi. Nii kurb tunne tuleb peale. Kogu seda jama läbi elada ja ikka mitte midagi.

Triibu tugevus ei tähenda tingimata, et hcg on väga madal. Mul oli ka väga õrn triip testil, aga hcg 10 p. pärast feti oli 500 kandis, mis on väga kena number.

Siin paju juttu olnud, et kodune rasedustest ei ole mõeldud tegemaks järeldusi kui palju hcgd su organismis on. Selleks on mõeldud veretest.

Küll kõik läheb kenasti ja ära mõtle ette ära muremõtteid biokeemilisest rasedusest, mida Sul hetkel pole mingit põhjust karta!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hei!

mida teeb duphaston IVF-i lühikeseks protokolliks?

Mina pean võtma sellel tsüklil 5-päeva duphastoni 2 x päevas, järgmise tsükliga hakkab IVF teekond pihta. Sain aru, et pärast duphastoni kuuri, peaks hakkama päevad… kas keegi oskab öelda, mille jaoks seda veel mul vaja läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

..jäi küsimata lisaks veel, et kuna proovime see kuu ka loomulikul teel, et kui ime korral peaks tulema loomulikul teel rasedus, kas siis duphastoniga päevi ei tule? ilmselgelt teeksin ka enne süstimise alustamist rasedustesti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli siirdamine 22.sept. See oli neljas ivf. Esimene ja teine kord saadi ainult üks munarakk, mida siirdada. Kolmas kord 0 ja nüüd viimane kord saadi kaks, mis môlemad ka siirdati. Täna käisin esimeses uh-s, môlemad kinnitusid. 6+0 ja 5+5 sai arst suuruseks. Kahe nàdala párast uus uh ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hei!

mida teeb duphaston IVF-i lühikeseks protokolliks?

Mina pean võtma sellel tsüklil 5-päeva duphastoni 2 x päevas, järgmise tsükliga hakkab IVF teekond pihta. Sain aru, et pärast duphastoni kuuri, peaks hakkama päevad… kas keegi oskab öelda, mille jaoks seda veel mul vaja läheb?

..jäi küsimata lisaks veel, et kuna proovime see kuu ka loomulikul teel, et kui ime korral peaks tulema loomulikul teel rasedus, kas siis duphastoniga päevi ei tule? ilmselgelt teeksin ka enne süstimise alustamist rasedustesti

Tegelikult see kirjas ka ravimi infolehel mis ta teeb ????. Eesmärk ilmselt on tsüklit natuke korrastada.

Kui Sul õnnestub rasestuda, siis päevi duphaston ei mõjuta (ses mõttes, et päevad jäävad ära, nagu rasedusega reeglina on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli siirdamine 22.sept. See oli neljas ivf. Esimene ja teine kord saadi ainult üks munarakk, mida siirdada. Kolmas kord 0 ja nüüd viimane kord saadi kaks, mis môlemad ka siirdati. Täna käisin esimeses uh-s, môlemad kinnitusid. 6+0 ja 5+5 sai arst suuruseks. Kahe nàdala párast uus uh ????

 

Palju õnne!

Minul oli siirdamine täpselt nädal hiljem ja ootan nüüd uut nädalat 1.seks UH-ks, et mitu neid seal pesa punub ????.

Nädalad kuidagi venivad nii pikaldaselt – kuidagi ei taha uus nädal kätte jõuda.

 

Tupsik81

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kas keegi oskab mulle öelda, millised protseduurid ootavad enne FET siirdamist ees? Meeles on vaid, et tsükli teisel päeval pean estrofemi võtma hakkama aga mitmendal tsüklipäeval UH tehakse? Kas vereproovid võetakse ka tavaliselt? Saan aru, et paljud asjad on individuaalsed ja sõltuvad kliinikust. Tahaks umbkaudugi teada, mis mind järgnevatel nädalatel ees ootab, kuna see esimene FET. Ükski IVF pole isegi viljastumiseni varasemalt viinud nii et mul alati punktsiooniga kogu pull lõppenud ja edasi on tume maa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 157 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober