Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

NĂ€itan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
KĂ€gu

Tundub, et mina ka haige arsti patsient
. rohud saavad otsa. Helistasin tÀna registratuuri ja pakuti aega alles 13.10.

Kas proovisid eelnevalt helistada ka arsti vastuvĂ”tu numbrile? Kas kĂŒsisid ka infot, et kaua on arst olnud haiguslehel ja millal tagasi tuleb?

Jah, proovisin helistada vastuvÔtu ajal, aga ei vastanud keegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
tupsik81

Hetke seisuga valvearst aitas hÀdast vÀlja. Hingan kergendatult.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul siirdamine 1.10 ehk reedel ja sain ka tÀna Ôrna triibukese. Eelnevalt tean, et triip on triip seega triibu tumedus ei hÀiri. Veretest muidugi alles esmaspÀeval, kuid lÀhen sinna juba kindlamal sammul.

KK

+1
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Liitun ka vaikselt IVF-katega (mina 30/mees 29, PCOS, mees korras, aasta proovinud, saavutus ĂŒks biokeemiline)! KĂ€ima lĂ€heb lĂŒhike skeem. Kui kĂ”ik plaanipĂ€raselt siis novembri alguses punktsioon ja kui ei teki hĂŒperit, siis siirdamine otsa. Ravimiteks duphaston, ovaleap ja cetrotide.
kui arvasin et peale tĂ€nast visiiti valdab mind rahu ja heaolu, siis on pigem segadus ja kĂŒsimĂ€rgid?!

Kas te tsĂŒkkel enne IVF-i skeemi proovisite veel loomulikul teel vĂ”i liiga “riskantne”?

et need triibud ikka ĂŒkskord tuleksid.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Liitun ka vaikselt IVF-katega (mina 30/mees 29, PCOS, mees korras, aasta proovinud, saavutus ĂŒks biokeemiline)! KĂ€ima lĂ€heb lĂŒhike skeem. Kui kĂ”ik plaanipĂ€raselt siis novembri alguses punktsioon ja kui ei teki hĂŒperit, siis siirdamine otsa. Ravimiteks duphaston, ovaleap ja cetrotide.

kui arvasin et peale tĂ€nast visiiti valdab mind rahu ja heaolu, siis on pigem segadus ja kĂŒsimĂ€rgid?!

Kas te tsĂŒkkel enne IVF-i skeemi proovisite veel loomulikul teel vĂ”i liiga “riskantne”?

et need triibud ikka ĂŒkskord tuleksid.

Meie proovisime ise rasestuda ka eelneval tsĂŒklil, sest sĂŒstima hakkad kui uus tsĂŒkkel alanud. Kindluse mĂ”ttes vist tegin koduse rasedustesti ka ikkagi, nö igaks juhuks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui lĂ€hen sĂŒstimist Ă”ppima (IVF konsultatsioonile) Ă€mmaemanda juurde, kas siis vĂ”ib mees ka kaasa tulla? Sest on soov, et kas mees oskaks vajadusel mulle sĂŒsti teha ja saaks aru mis jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui lĂ€hen sĂŒstimist Ă”ppima (IVF konsultatsioonile) Ă€mmaemanda juurde, kas siis vĂ”ib mees ka kaasa tulla? Sest on soov, et kas mees oskaks vajadusel mulle sĂŒsti teha ja saaks aru mis jne.

SĂŒstimine ei ole ĂŒldse keeruline 🙂

(olen ise neli korda ivf teinud)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on nĂŒĂŒd tĂ”sine probleem. Pidin sĂŒstima 8 pĂ€eva ovaleapi ja doos 112.5. TĂ€na viies pĂ€ev ja kuna mul mees teeb mulle sĂŒsti, siis ĂŒtles, et vedelik ei vĂ€hene sees ja sain aru, et tĂ€iesti vale doos 4 pĂ€eva olnud. 12,5 hoopis iga pĂ€ev. TĂ€na sain oma 112.5 kĂ€tte, aga mis edasi? Pole reede Ă”htul ka kuskilt kĂŒsida. Homme peaks juba cetrotide hommikul sĂŒstima kolm pĂ€eva. EsmaspĂ€eval arst alles. Mida teha? 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Helista Ă€mmaemandate liinile, nad oskavad viljatusravi osas ka nĂ”u anda (perearstiliin nt ei oska). Mul hiljuti oli juhtum, kus viljatusravis kirjutati vĂ€lja immuunsĂŒsteemi alandav ravim ja tekkisid vĂ€ga haruldased kĂ”rvaltoimed, sain abi Ă€mmaemandate liinilt (kĂ€sti ravim Ă€ra jĂ€tta)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on nĂŒĂŒd tĂ”sine probleem. Pidin sĂŒstima 8 pĂ€eva ovaleapi ja doos 112.5. TĂ€na viies pĂ€ev ja kuna mul mees teeb mulle sĂŒsti, siis ĂŒtles, et vedelik ei vĂ€hene sees ja sain aru, et tĂ€iesti vale doos 4 pĂ€eva olnud. 12,5 hoopis iga pĂ€ev. TĂ€na sain oma 112.5 kĂ€tte, aga mis edasi? Pole reede Ă”htul ka kuskilt kĂŒsida. Homme peaks juba cetrotide hommikul sĂŒstima kolm pĂ€eva. EsmaspĂ€eval arst alles. Mida teha? 🙁

SĂŒsti nĂŒĂŒd jĂ€rgnevatel Ă”htutel ikka Ă”ige doos ja esmaspĂ€eva hommikul helista arstile. Kui 4 pĂ€eva pmt olematu doosiga sĂŒstisid, siis kĂ”ige halvemal juhul lĂ€heb sul see tsĂŒkkel lihtsalt nö raisku kuna munasarjad ei reageeri piisavalt. Cetrotide’i hakkaks ka tegema ikkagi Ă”igel pĂ€eval, Ă€ra seda Ă€ra jĂ€ta.

Ma ei tea kus sa toimetad, aga minul nt Pelgus arst vastas vÀga kiiresti ka e-mailidele. VÔid ju proovida talle kirjutada ja kui vaikus, siis esmaspÀeva hommikul tee kohe kÔne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

AitÀh vastuste eest, tegin kÔne Àmmaemandate liinile ja sealt suunati edasi. LÔpuks sain vastuse, et jÀtkan tavapÀrase plaaniga ja esmaspÀeval selgub mis seis on.

Suur aitĂ€h teile abi eest! 😊

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas hoiustada IVF-i ravimeid? Kus hoian Ovaleapi, cetrotide, diphereline?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas hoiustada IVF-i ravimeid? Kus hoian Ovaleapi, cetrotide, diphereline?

infolehel peaks kirjas olema. Cetrotide peab hoidma kĂŒlmkapis, teiste kohta ei tea

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Millal vĂ”iks rasedustest juba nĂ€idata, kui kĂŒlmutatud 5pĂ€evase embrĂŒo siirdamine oli 5.10. Vereproovi aeg on mÀÀratud 19.10, mis on natuke arusaamatu, miks see nii kaugele lĂŒkati. Kui tegin IUI protseduure, oli vereproov 14 p peale protseduuri ehk peale OV. Seega selle arvestuse (OV aja) jĂ€rgi oleks 14.10.

TĂ€na on 5 p peale siirdamist, tegin varajase testi. Tumedat triipu ei tekkinud, Ă”rna osas pole kindel, vĂ”ib olla kumas triibukoht (IUI protseduuridega sai nende testide peale piisavalt vihastatud, et alati mingi ĂŒliĂ”rn triip nagu oli, aga rasedust ikka polnud). Tegemist esimese siirdamisega, kogemusi seega pole.

Kellelgi kogemusi siirdamisejÀrgse testimisega?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Millal vĂ”iks rasedustest juba nĂ€idata, kui kĂŒlmutatud 5pĂ€evase embrĂŒo siirdamine oli 5.10. Vereproovi aeg on mÀÀratud 19.10, mis on natuke arusaamatu, miks see nii kaugele lĂŒkati. Kui tegin IUI protseduure, oli vereproov 14 p peale protseduuri ehk peale OV. Seega selle arvestuse (OV aja) jĂ€rgi oleks 14.10.

TĂ€na on 5 p peale siirdamist, tegin varajase testi. Tumedat triipu ei tekkinud, Ă”rna osas pole kindel, vĂ”ib olla kumas triibukoht (IUI protseduuridega sai nende testide peale piisavalt vihastatud, et alati mingi ĂŒliĂ”rn triip nagu oli, aga rasedust ikka polnud). Tegemist esimese siirdamisega, kogemusi seega pole.

Kellelgi kogemusi siirdamisejÀrgse testimisega?

Olen sinuga samas paadis. Siirdamine oli samuti 5.10 (6-pÀevane blasto) ja veretest 19.10.

Testida veel ei julge, sest eelmise FET-i ajal sain kahele testile Ă”rnad triibud, mis osutusid siiski Ovitrelle jÀÀkideks organismis. Katsun ise vĂ€hemalt 7 pĂ€eva vastu pidada, parem kui 10 🙂

Ella_

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Annan endast mÀrku, ennem kui tÀitsa Àra kaon. 08.10 oli veretest, mis osutus negatiivseks(3-s fet jÀrjest alates suve algusest). Olin juba selleks valmistunud koduste testidega.

NĂŒĂŒd jĂ€rgmine samm on BeReady test. Nii palju kui olen googeldanud,siis ega sellest vĂ€ga mingit kasu pole kellegil olnud. Enamus kes on oma arvamust avaldanud, pole isegi jĂ€rgnevatel tsĂŒklitel rasestunud, peale beready testi.

Aga kuna nĂŒĂŒd jÀÀb veidi pikem paus,siis mĂ”tlesin, et proovin ennast siit ka eemal hoida. VĂ€ike puhkus ajule ja meelele.

KĂ”igile teistele kindlat meelt ja palju Ă”nnestumisi ning loodan kui ma siia ridadesse tagasi tulen, siis saab lugeda ainult rÔÔmusĂ”numeid 🙂

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli siis siirdamine 1.10 ehk reedel. Esimese testi tegin lolli peaga juba esmaspĂ€eva Ă”htul ja tundus, et miskit Ă”rna sinna tuli. TeisipĂ€eval oli juba arusaadavam triip ja neljapĂ€eval ĂŒsna selge. Uskumatult vara tulid triibud ise ka imestan, aga kuna triibud olid olemas sain rahulikult vereproovi oodata. NĂŒĂŒd vastus kĂ€es ja see 411đŸ€Ș…pĂ€ris korralik. Eelmine mis peetus oli selajal 175. Arstile saan 25.10… seniks hoian pöidlad ja varbaid.

KK

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju palju Ă”nne! 🙂
Mitme pĂ€evane embrĂŒo siirdati?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

AitĂ€h! Siirdati viie pĂ€evane kĂŒlmast. Rohtudest on mul nagu ikka hunnik vitamiine progekĂŒĂŒnlad, estrofem ja sĂŒdameaspiriin. Eelmine kord ostsin aspiriini vaid ĂŒhe lehe mis sai otsa ja rohkem juurde ei vĂ”tnud. Kui peetumine tuvastati tehti ka vereproov kus selgus, et veri pisut paksuvĂ”itu ja peaksin igapĂ€evaselt seda aspiriini tarbima. Paratamatult tekib mĂ”te, et aspiriini Ă€rajĂ€tmine katkestas raseduse. Kui nĂŒĂŒd lĂ€bivaatusele lĂ€hen siis uurin kindlasti oma teooriat ivf arsti kĂ€est ka kuna eelmine kord peetumise tuvastas teine arst… igatahes mina seda aspiriini seekord Ă€ra ei jĂ€ta.

KK

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

AitĂ€h! Siirdati viie pĂ€evane kĂŒlmast. Rohtudest on mul nagu ikka hunnik vitamiine progekĂŒĂŒnlad, estrofem ja sĂŒdameaspiriin. Eelmine kord ostsin aspiriini vaid ĂŒhe lehe mis sai otsa ja rohkem juurde ei vĂ”tnud. Kui peetumine tuvastati tehti ka vereproov kus selgus, et veri pisut paksuvĂ”itu ja peaksin igapĂ€evaselt seda aspiriini tarbima. Paratamatult tekib mĂ”te, et aspiriini Ă€rajĂ€tmine katkestas raseduse. Kui nĂŒĂŒd lĂ€bivaatusele lĂ€hen siis uurin kindlasti oma teooriat ivf arsti kĂ€est ka kuna eelmine kord peetumise tuvastas teine arst
 igatahes mina seda aspiriini seekord Ă€ra ei jĂ€ta.

KK

Mul kĂŒll pole veri paks, aga kuna varasemalt peetumisi ette tulnud, siis ivfi arst kindluse mĂ”ttes mÀÀras ka sĂŒdameaspiriini. Seda pidin igaks juhuks vĂ”tma ca 12. rasedusnĂ€dalani. Sama kaua kasutasin ka proge kĂŒĂŒnlaid.

Edu!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KÀisin ka tÀna veretestil.

14 pÀeva siirdamisest (5p) ja tulemus 1016.

Hoian nĂŒĂŒd hinge kinni.

Tupsik

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju Ônne kÔigile triibukestele.

PĂŒĂŒan pausi pidada ja mitte niipalju siin lugeda. Meie ring 2 IVF ebaĂ”nnestus ja ootame seekord vaid 3 kuud ehk aasta lĂ”pus peaks uue ettevalmistusega alustada saama ❀

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma tegin 10 p peale 5pÀevase siirdamist testi, imeÔrn joon tekkis. Head see tÀhendada ei saa. Hullem on keemiline rasedus kui et rasedust ei tekigi. Veretest 19ndal. Tundub nii lootusetu, mida rohkem siit loen, kuidas inimesed aastaid proovivad, seda rohkem tekib hirm, et ei Ônnestugi kunagi. Nii kurb tunne tuleb peale. Kogu seda jama lÀbi elada ja ikka mitte midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma tegin 10 p peale 5pÀevase siirdamist testi, imeÔrn joon tekkis. Head see tÀhendada ei saa. Hullem on keemiline rasedus kui et rasedust ei tekigi. Veretest 19ndal. Tundub nii lootusetu, mida rohkem siit loen, kuidas inimesed aastaid proovivad, seda rohkem tekib hirm, et ei Ônnestugi kunagi. Nii kurb tunne tuleb peale. Kogu seda jama lÀbi elada ja ikka mitte midagi.

Triibu tugevus ei tÀhenda tingimata, et hcg on vÀga madal. Mul oli ka vÀga Ôrn triip testil, aga hcg 10 p. pÀrast feti oli 500 kandis, mis on vÀga kena number.

Siin paju juttu olnud, et kodune rasedustest ei ole mÔeldud tegemaks jÀreldusi kui palju hcgd su organismis on. Selleks on mÔeldud veretest.

KĂŒll kĂ”ik lĂ€heb kenasti ja Ă€ra mĂ”tle ette Ă€ra muremĂ”tteid biokeemilisest rasedusest, mida Sul hetkel pole mingit pĂ”hjust karta!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

hei!

mida teeb duphaston IVF-i lĂŒhikeseks protokolliks?

Mina pean vĂ”tma sellel tsĂŒklil 5-pĂ€eva duphastoni 2 x pĂ€evas, jĂ€rgmise tsĂŒkliga hakkab IVF teekond pihta. Sain aru, et pĂ€rast duphastoni kuuri, peaks hakkama pĂ€evad… kas keegi oskab öelda, mille jaoks seda veel mul vaja lĂ€heb?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

..jĂ€i kĂŒsimata lisaks veel, et kuna proovime see kuu ka loomulikul teel, et kui ime korral peaks tulema loomulikul teel rasedus, kas siis duphastoniga pĂ€evi ei tule? ilmselgelt teeksin ka enne sĂŒstimise alustamist rasedustesti

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli siirdamine 22.sept. See oli neljas ivf. Esimene ja teine kord saadi ainult ĂŒks munarakk, mida siirdada. Kolmas kord 0 ja nĂŒĂŒd viimane kord saadi kaks, mis mĂŽlemad ka siirdati. TĂ€na kĂ€isin esimeses uh-s, mĂŽlemad kinnitusid. 6+0 ja 5+5 sai arst suuruseks. Kahe nĂ dala pĂĄrast uus uh 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

hei!

mida teeb duphaston IVF-i lĂŒhikeseks protokolliks?

Mina pean vĂ”tma sellel tsĂŒklil 5-pĂ€eva duphastoni 2 x pĂ€evas, jĂ€rgmise tsĂŒkliga hakkab IVF teekond pihta. Sain aru, et pĂ€rast duphastoni kuuri, peaks hakkama pĂ€evad
 kas keegi oskab öelda, mille jaoks seda veel mul vaja lĂ€heb?

..jĂ€i kĂŒsimata lisaks veel, et kuna proovime see kuu ka loomulikul teel, et kui ime korral peaks tulema loomulikul teel rasedus, kas siis duphastoniga pĂ€evi ei tule? ilmselgelt teeksin ka enne sĂŒstimise alustamist rasedustesti

Tegelikult see kirjas ka ravimi infolehel mis ta teeb 🙂. EesmĂ€rk ilmselt on tsĂŒklit natuke korrastada.

Kui Sul Ônnestub rasestuda, siis pÀevi duphaston ei mÔjuta (ses mÔttes, et pÀevad jÀÀvad Àra, nagu rasedusega reeglina on).

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli siirdamine 22.sept. See oli neljas ivf. Esimene ja teine kord saadi ainult ĂŒks munarakk, mida siirdada. Kolmas kord 0 ja nĂŒĂŒd viimane kord saadi kaks, mis mĂŽlemad ka siirdati. TĂ€na kĂ€isin esimeses uh-s, mĂŽlemad kinnitusid. 6+0 ja 5+5 sai arst suuruseks. Kahe nĂ dala pĂĄrast uus uh 🙂

Palju Ônne!

Minul oli siirdamine tĂ€pselt nĂ€dal hiljem ja ootan nĂŒĂŒd uut nĂ€dalat 1.seks UH-ks, et mitu neid seal pesa punub 😁.

NĂ€dalad kuidagi venivad nii pikaldaselt – kuidagi ei taha uus nĂ€dal kĂ€tte jĂ”uda.

Tupsik81

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober