Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF teema – 4 ebaõnnestumist järjest :(

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: IVF teema – 4 ebaõnnestumist järjest :(

Postitas:

Tere,

Pöördun oma suure murega siia, sest ei näe põhjust sõbrannadele ega emale asjast rääkida, kuna tean, et kes pole IVFi ise läbinud, ei mõista nagunii.. ega oska midagi soovitada.

Mul oli ebaõnnestunud täisring ITKs novemberis, siis ebaõnnestunud külmaringid jaanuaris, märtsis, ja nüüd ka mais 🙁 Muidu siirdati iga kord 1 blasto, nüüd aga lausa kaks, kuigi mitte ideaalse kvaliteediga. Ja ei midagi 🙁

Mul on varasemast kaks last, ka IVFiga saadud, ja mõlemad õnnestusid kohe esimesel korral! Nüüd on siis võtnud minus maad must masendus, sest ei jõua enam selle murega elada.

Mida soovitate? Külmas on veel kolm embrüot. Esmaspäeval lähen arstiga rääkima. Ta kahjuks väga suur lobamokk pole ja sõnu peab välja kangutama. Panime ka mu oktoobrisse juba täisringi järjekorda.

Mind on hakanud kummitama, et kuna mul on ju 2x IVF esimese korraga õnnestunud, siis nüüd peab küll midagi kehaga valesti olema. Miks ei õnnestu!
Olen kohutavalt kurb.

Ootan igasuguseid nõuandeid ja mõtteid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 13:52; 11.06 20:45; 11.06 22:37; 30.06 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on lihtsalt juba kaks korda järjest ropult vedanud! Et esimese korraga rasedaks jäid. Ei pea olema seekord midagi lahti, lihtsalt kas külmutatud ei olnud väga hea kvaliteediga vms. IVF oli siis korraliku tulemusega, kui jätkus kolmeks külmaringiks veel varuks embrüosid.
Egas midagi, pea püsti ja marsi edasi. (mina tegin 5 IVFi, et üldse esimese positiivse tulemuse saaks, õnneks õnnestus see topelttulemusega).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:27; 11.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on sul tõesti kahel korral ropult vedanud. Kuigi saan su emotsioonidest väga hästi aru.
Mul on 10 siirdamist seljataga, tekkinud on 1 rasedus, mis peetus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi naised, jah, ma ise olen sama mõelnud, et tõesti, mul ikka tõeliselt vedas! IVFi teekonnad kahe esimese lapsega olid täiesti valutud, nii füüsiliselt kui emotsionaalselt! Klõps ja tehtud! Nüüd aga on kärsitus maad võtnud ja igasugu muremõtted peas. Oeh, miks see nii rakse peab olema. Need, kes väga tahavad, ei saa kohe mitte nii kergelt. Seda enam, et me mehega oleme maailma kõige tervislikumad ja sportlikumad, tugevad inimesed. Asi on jõudnud sinnamaale, et mul on raske beebiuudiseid vaadata ja rasedaid naisi vaatan ka suure kadedusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 13:52; 11.06 20:45; 11.06 22:37; 30.06 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea vastu ja jõudu teekonnal. Küll kõik läheb õnneks. Kurvasta, tõsta pea püsti ja edasi võiduka lõpuni ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ebapopulaarne arvamus, aga sul juba on lapsed. Lausa kaks.
Mis muremõtetest või mustast masendusest sa räägid? Oled õnnetu ja kurb, et juba paar last olemas?
Kui sa sellega rahul ja rõõmus ei ole, siis…miks sa arvad, et kolmas laps sind äkitsi üliõnnelikuks teeks?
Sa võid jätkata või loobuda. Loobuda ja olla õnnelik, et kaks last. Jätkata, kuid olla siiski seejuures õnnelik, et kaks last. Kõik muu on minu jaoks mitte ainult arusaamatu, vaid sügavslt tänamatu ja ebaõiglane eelkõige juba olemasolevate laste osas.
PS sa kinnitad nüüd, et oledji õnnelik laste üle. Võib-olla. Siiski, rahulolev inimene ei kirjutaks oma mystast masendusest ja et sa ei jõua enam elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole nii, et inimene kipub keskenduma sellele, mida tal ei ole kui et olla õnnelik selle üle, mis olemas on. Täitsa inimlik, aga samas on eelmisel Käol õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:27; 11.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma olen jah paraku selline masendusele kalduv inimene. Mul ongi vist vaja, et mulle selliseid asju öeldakse, et mind normaalsemalt mõtlema panna! Mul on maailma toredaimad lapsed ja nad pole ära teeninud, et ema tihti kurvameelne on.

Aga tõsi on, et kes IVFi pole ise läbinud, ei saagi aru nendest tunnetest.

Kui on selline ülim eesmärk ja soov saada veel kogeda seda kõike! Ebaõiglane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 13:52; 11.06 20:45; 11.06 22:37; 30.06 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ennem õnnestus, siis võis olla vedamine, aga võibolla on nüüdseks ka mingid muutused tekkinud. ITK ei taha vist neid eriti välja pakkuda. Küsi hüsteroskoopiat näiteks. Siis on veel üks võimalus uurida, kas oli õige hetk viljastumiseks ehk kas keha oli üldse sel hetkel ikkagi tõesti selles tsükli faasis, mis vaja- uuringu nime ei mäleta, aga selleks vaja proov võtta just sel päeval, mis siirdamine peaks olema. Kolmas võimalus uurida embrüoid, kas DNA ei ole seal katkenud, aga selleks peaks olema neid rohkem, mida uuringuteks kasutada. kõik see muidugi võtab aega, aga kui juba 4x proovitud, siis vbl ei ole mõtet niisama ilma uuringuteta edasi proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hetkel ka 4-s. Homme hcg proov vaja anda aga juba määrib. Paar last on olemas aga varasemad lapsed teisest suhtest. Tahaksime pesamuna lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:14; 29.06 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka olemas 2 last, tüdruk saab kohe 10 ja poiss varsti 15

Tahtsime ka pesamuna ja sai ette ivf teekond võetud.
Esimene täisring sai siirdatud 1 blasto, järgmisena 1 külmas olnud blasto.
Teise täisringi tegin juba Tartus teise arsti juures, siirdati lõpuks jälle 1 blasto, rohkem midagi alles ei jäänud.
Siis tuli kolmas täisring, siirdati 2 kahepäevast neljarakulist embrüot, ikka ei midagi.
Nüüd juunis oli neljas täisring. Siirdati 2 kolmepäevast embrüot. üks 6-rakuline ja üks 8-rakuline.
lõpuks tekkis rasedus.
hetkel 5+2, arst ja uh 12 juuli, siis selgub täpsemalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore uudis! Olen sind linnas vahel näinud ja mõelnud kuidas sul läheb. Super uudis ikka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka 4-s siirdamine juba. Mõned päevad tagasi hakkas määrima ja mõtlesin, et taas siis nii… aga tänane HCG näitas, et täitsa olemas. Kuna viimased 2 embrüot oli veel külmas, siis need 2 korraga siirdati, aga näis juuli lõpus mitu tulemas on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:14; 29.06 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke, suured õnnesoovid!

Räägi palun oma sümptomitest, mis ebaõnnestunud katsete ajal peale siirdamist olid. Minul on alati kas päev või paar peale siirdamist hakanud päevade moodi alaselja tuikamine ja siis edasi ka kõhu osas päevade tunne. Hetkel siis ootan 5. siirdamise tulemust ja samuti hakkasid need päevade pakitsused nagu varasemaltki.

Kõige rohkem paneb muretsema see, et esimese kahe lapse puhul õnnestus IVF kohe esimese korraga, et peab ju midagi rasedust takistama, kui juba nii mitu korda ebaõnnestub..

Mõtlengi, et kui nüüd ka ebaõnnestub, siis pole enam midagi külmas, sügisel uuele täisringile. Ehk oleks mõttekas ka teise arsti arvamust küsida.. mingit lisauuringut mulle tehtud pole, arsti sõnul peaks kõik korras olema sest endomeetrium kasvab väga ilusti ja kõik näib nii nagu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 13:52; 11.06 20:45; 11.06 22:37; 30.06 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke, suured õnnesoovid!

Räägi palun oma sümptomitest, mis ebaõnnestunud katsete ajal peale siirdamist olid. Minul on alati kas päev või paar peale siirdamist hakanud päevade moodi alaselja tuikamine ja siis edasi ka kõhu osas päevade tunne. Hetkel siis ootan 5. siirdamise tulemust ja samuti hakkasid need päevade pakitsused nagu varasemaltki.

Kõige rohkem paneb muretsema see, et esimese kahe lapse puhul õnnestus IVF kohe esimese korraga, et peab ju midagi rasedust takistama, kui juba nii mitu korda ebaõnnestub..

Mõtlengi, et kui nüüd ka ebaõnnestub, siis pole enam midagi külmas, sügisel uuele täisringile. Ehk oleks mõttekas ka teise arsti arvamust küsida.. mingit lisauuringut mulle tehtud pole, arsti sõnul peaks kõik korras olema sest endomeetrium kasvab väga ilusti ja kõik näib nii nagu peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF teema – 4 ebaõnnestumist järjest :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.