Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )

Teema: IVF Veebruar-Märts 2023

Postitas:
Kägu

Kõik IVF-ikad koonduge!

Kasulikud lingid :

Olge head ja tutvustage ka end teema all ! 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei kõigile! Olen siin foorumis juba paar kuud teemat jälginud ja liitun nüüd esmakordselt IVF teekonnaga. Oleme mehega püüdnud oma esimest last saada nüüdseks täpselt 2 aastat. Mõlemad oleme 28-aastased. Minul diagnoositi 2021. aastal PCOS, mehel tuli nüüd novembris uuringutega välja, et spermaga pole kõik korras. Seega kaks “katkist” on kokku saanud. Kuna muud varianti väga peale IVF pole, siis liikusimegi kohe sellega edasi ja ei hakanud aega raiskama IUI peale. Tegutseme ITKs.

Jaanuari alguses sai paika pandud, et tuleb IVF veebruaris. Ootan hetkel päevasid, mis peaks kohe kohe algama. Veidi on juba ärevus sees, sest siiski esimene kord ja ei tea mida kogu asjast oodata.

Üritan siis nüüd siin grupis meie teekonnast ka teile jagada ja loodetavasti saan siit ka julgustust kõigilt teistelt, kes seda kõike kaasa teevad!

Lumi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et “grupp” vaikselt jälle aktiivsem 🙂 Kuidagi väga vaikseks on jäänud, samas kuskile FB gruppi ronida ei soovi.

Edukat teekonda Lumi.

Ise ootan märtsi algust, siis ettevalmistused uueks FET-ks aprillis. Seljataga üks IVF täisring, üks ebaõnnestunud katse FET-s ning üks õnnestunud 🙂 Külmas veel päris mitu katset, aga loodaks ikka selle “varuga” hakkama saada. Toimetan Elites.

P19

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 8.02 lõpuks siirdamine. Külma sai oktoobris tehtud täisringist vaid üks embrüo ja nüüd lõpuks siis loodetavasti toimub siirdamine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.
Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%.  Ravimid ei aita suuresti.
Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.
kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kõigile, kartsin juba, et ei tehtagi uut gruppi, kolasin vanades???? Endast niipalju, olen 31, mees 33, last proovinud saada peaaegu neli aastat juba, ivfiga hakkasin tegelema poolteist aastat tagasi (vahepeal tegin 9 kuuse pausi pärast punktsiooni), viga mehes.Kaks siirdamist ebaõnnestunud, kolmandat veel ei tea, 30.01 oli siirdamine, embrüoloog mainis, et üks üksik veel ja siis juba kahe kaupa siirdavad.Müsli????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.

Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%. Ravimid ei aita suuresti.

Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.

kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

Mu mehel aitasid sermatrop tabletid (ivf arst soovitas), näidud läksid paremaks küll aga need suht kallid, mingi 60 eurot olid siis, kui õigesti mäletan oli 30 tabletti sees.Müsli????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.

Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%. Ravimid ei aita suuresti.

Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.

kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

Mu mehel aitasid sermatrop tabletid (ivf arst soovitas), näidud läksid paremaks küll aga need suht kallid, mingi 60 eurot olid siis, kui õigesti mäletan oli 30 tabletti sees.Müsli????

Kallid on need tõesti, kuid käsimüügis ja meil toimis samuti, et näidud paremaks saada 🙂

P19

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noonii mul täna CD1. Andsin oma arstile märku ja ootan nüüd, mis edasi saama hakkab 🙂 Närv on sees küll, aga samas on see siuke hea närv, et lõpuks saab asjaga edasi liikuda.

Lumi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil mõõdeti päev enne siirdamist või siirdamise päeval progesterooni taset veresf?

 

Mis seis oli?

 

Milliseid ravimeid enne siirdamist kasutasite ja kas ravi jätkus pärast siirdamist samas mahus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil mõõdeti päev enne siirdamist või siirdamise päeval progesterooni taset veresf?

Mis seis oli?

Milliseid ravimeid enne siirdamist kasutasite ja kas ravi jätkus pärast siirdamist samas mahus?

Progesterooni on mõõdetud päev enne siirdamist ja progesterooni olen hakanud manustama 5 päeva enne siirdamist.

Progesterooni näit olnud enne siirdamist 39-52. Alates 30 on ok.

külmaringi tehes on ravimiteks olnud alates CD 2 estrofem kolm korda päevas , 5 päeva enne siirdamist alustanud amelgeniga(progesteroon) kaks korda päevas ja 5 päeva medrol, päev enne siirdamist clexane ( verevedeldaja).
Peale siirdamist jäävad estrofem, amelgen ja clexane kuni 12nda nädalani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil paranesid mehe tulemused ka oluliselt tänu sermatropile.Tänu sellele kodus kasvamas 2 imearmast last.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas teil mõõdeti päev enne siirdamist või siirdamise päeval progesterooni taset veresf?

Mis seis oli?

Milliseid ravimeid enne siirdamist kasutasite ja kas ravi jätkus pärast siirdamist samas mahus?

Ennem siirdamist ainult ovitrelle (nädal ennem) ja siirdamise päevast duphaston kaks korda päevas.Proge mõõdetud pole.Tšükkel kuni 35 päeva, ilmselt sellepärast ka proge igaks juhuks juures.Müsli.????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel sermatrop ei aidanud jällegi, või no mingi 1% paranesid näidud, aga see ei mõjutanud midagi tegevusplaani osas, et ikka loomilikul teel lapsi saada suht väike võimalus.

Ka mu arst ütles, et tihti need tabletid ei aita näite väga tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemusi , peale külmaringi ei taha päevad nagu alata , siirdati 5 päevased 2 tk ning kodune test oli nagtiivne  10 päevav peale seda  igapäev on olnud päevade valud , 2 korda on õrnalt määrinud ja päevi  ikka ei ole hakanud , kuidagi kõht valutab nagu päevad juba oleks . ????

esimene kord selline kogemus ja ei tea ka selleat suurt midagi .

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemusi , peale külmaringi ei taha päevad nagu alata , siirdati 5 päevased 2 tk ning kodune test oli nagtiivne 10 päevav peale seda igapäev on olnud päevade valud , 2 korda on õrnalt määrinud ja päevi ikka ei ole hakanud , kuidagi kõht valutab nagu päevad juba oleks . ????

esimene kord selline kogemus ja ei tea ka selleat suurt midagi .

Kas veretest ka tehtud!Kui ei, siis rasedustestid ei pruugigi näidata nii vara.Mul seljataga kaks ebaõnnestunud külmaringi, päevad hakkasid alati ennem veretesti ja ka duphaston ei hoidnud seda tagasi.Müsli????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemusi , peale külmaringi ei taha päevad nagu alata , siirdati 5 päevased 2 tk ning kodune test oli nagtiivne 10 päevav peale seda igapäev on olnud päevade valud , 2 korda on õrnalt määrinud ja päevi ikka ei ole hakanud , kuidagi kõht valutab nagu päevad juba oleks . ????

esimene kord selline kogemus ja ei tea ka selleat suurt midagi .

Mul oli just sarnane kogemus. Päevad algasid 12. päeval pärast viiepäevase siirdamist. Veretest 9. päeval oli täiesti negatiivne. Arvan, et mul oli see Amelgenist tingitud, sellega lõpetasin siis pärast vereanalüüsi tulemusest teada saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.

Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%. Ravimid ei aita suuresti.

Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.

kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

Sellest mehest kahjuks rasedaks ei jää.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.

Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%. Ravimid ei aita suuresti.

Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.

kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

Kas mehel on kontrollitud testosterooni?
Mul mehel liikuvus madal, arvukus madal aga normaalseid on.. siiski kirjutati talle Clomidit arsti poolt ja just selleks, et see tõstaks ka testot. Me täpset mõju veel ei tea aga loodame parimat.
Oleme peagi uuele täisringile minemas ning lisasime ka Wellman Conseptioni. Eelmine kord läks külma kaks ning kumbki külmaringiga meile edu ei toonud 🙁

Ja kas teile on tehtud siis ICSI protseduur siis?

Ann

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Esimest korda siin. N 36, M39, mõlemal kõik näidud korras ja ka eelnevast suhtest teismelised lapsed. Proovinud oleme üle aasta. Sellest kuust lubas arst, et tuleb kunstlik viljastamine. Hetkel veel ei tea kas IUI või IVF. Kellel näidud olnud korras, aga vanuse tõttu minnakse seda teed, siis kumb protseduur võetakse ette? Kas enne ikka proovitakse IUI? Kui näidud korras kas peab siis võtma ka mingeid rohtusid? Järgmine nädal arstile, siis saan targemaks, aga ehk keegi oskab juba oma kogemustest rääkida.

R.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Esimest korda siin. N 36, M39, mõlemal kõik näidud korras ja ka eelnevast suhtest teismelised lapsed. Proovinud oleme üle aasta. Sellest kuust lubas arst, et tuleb kunstlik viljastamine. Hetkel veel ei tea kas IUI või IVF. Kellel näidud olnud korras, aga vanuse tõttu minnakse seda teed, siis kumb protseduur võetakse ette? Kas enne ikka proovitakse IUI? Kui näidud korras kas peab siis võtma ka mingeid rohtusid? Järgmine nädal arstile, siis saan targemaks, aga ehk keegi oskab juba oma kogemustest rääkida.

R.

Mina olen aru saanud, et IUI on pigem selleks juhuks, kui spermatosoidide liikuvusega probleeme on. Meil on ka näidud korras, oleme mõned aastad nooremad ja IUIst ei olnud juttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See maailm on nii põnev ja üllatusi täis!

 

Endal rasestumisteekond kestnud pea 5 aastat..

Praegu käsil teine täisring ning tehtud esimene siirdamine. VT järgmisel nädalal 🙂

Esimesel ringil saime külma 3 embrüot (hüperi oht ja kohe siirdamist ei tehtud). Nendest arenes 9-nädalane rasedus (peetus), teisest embrüost ei arenenud miskit ning kolmas pidas vastu viienda nädalani ning katkes ise. Vahepeal olnud ka kaks spontaanset rasedust, üks arenes 7-nädalaseks ja katkes ise, teisel korral olid ainult tühjad lootemunad ning sain tablettidega neist vabaks.

Erinevaid uuringuid tehtud ning ka geneetiku juures käidud. Siiani põhjendus seletamatu viljatus.

 

Mul pole kombeks muidu eriliselt targutada, siin niisama  tore teiste kogemustest lugeda ning vahepeal miskit küsida, kuid viimane vastaja ajab mõned protseduurid ilmselt omavahel segamini.

On olemas IUI ehk emakasisene inseminatsioon ning veel kasutusel lühendid:

IVF – Kunstlik viljastamine ehk IVF (in vitro fertilization)

ICSI – kui mehe seemnerakkude parameetrid on alla normi, siis on soovitatav läbi viia ICSI (intracytoplasmic sperm injection) protseduur, mille käigus süstitakse üks seemnerakk otse munarakku, kasutades mikromanipulaatorit.

FET – külmutatud embrüo siirdamine ehk frozen embryo transfer protseduur.

Mõnusat teekonda kõikidele! Ärge unustage – naised ON retsilt tugevad!

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, omast arust ei ajanud midagi sassi ???? Need lühendid on kõik tuttavad ja mõtlesingi seda, et kui mehe näidud on korras, kui suur siis IUI kasutegur olla saab, sest see ei erine just palju vahekorrast, va siis see, et spermatosoidid ei liigu ise emakasse. Aga kindlasti on erandeid ja paare, keda just see on aidanud. Meil ka näidud korras ja läksime kohe IVF teed, arst isegi ei maininud IUId.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkis küsimus kas keegi kuidagi oma keha ette ka valmistanud on , et IVF siirdamine ikka õnnestuks  , või kas saab ülde midagi ise taha ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil paranesid mehe tulemused ka oluliselt tänu sermatropile.Tänu sellele kodus kasvamas 2 imearmast last.

Meil on kodus kasvamas 3 last, kõik saadud ilma sermatropita. Kõik kolm on imearmsad!!!

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See maailm on nii põnev ja üllatusi täis!   Endal rasestumisteekond kestnud pea 5 aastat.. Praegu käsil teine täisring ning tehtud esimene siirdamine. VT järgmisel nädalal ???? Esimesel ringil saime külma 3 embrüot (hüperi oht ja kohe siirdamist ei tehtud). Nendest arenes 9-nädalane rasedus (peetus), teisest embrüost ei arenenud miskit ning kolmas pidas vastu viienda nädalani ning katkes ise. Vahepeal olnud ka kaks spontaanset rasedust, üks arenes 7-nädalaseks ja katkes ise, teisel korral olid ainult tühjad lootemunad ning sain tablettidega neist vabaks. Erinevaid uuringuid tehtud ning ka geneetiku juures käidud. Siiani põhjendus seletamatu viljatus.

Jube lugu. Milles seisneb põnevus ja üllatusi täis maailm? Minu arvates on su lugu ikka täiega jube. Minul on  3 last, kõik saadud pmst esimesest mõttest (planeeritud vahekorrast), pole olnud ühtegi katkemist, peetumist ega mingit kunstlikku järeleaitamist. Ma tõesti ei mõista sinu maailma üllatusi, ma küll ei sooviks sellises maailmas elada. Sul vist mingid hapud viinamarjad?

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil paranesid mehe tulemused ka oluliselt tänu sermatropile.Tänu sellele kodus kasvamas 2 imearmast last.

Meil on kodus kasvamas 3 last, kõik saadud ilma sermatropita. Kõik kolm on imearmsad!!!

Kas keegi küsis kuidas ilma sermatropita lapsi saada?Ei küsinud, seega pajata omas köögis oma sõbrannale seda, mismoodi sa lapsed said.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tekkis küsimus kas keegi kuidagi oma keha ette ka valmistanud on , et IVF siirdamine ikka õnnestuks , või kas saab ülde midagi ise taha ?

Ennem siirdamist oma keha turgutada tervisliku toiduga. Üldiselt arvan, et see nagu loto mäng, et ise suurt midagi teha ei saa.

Meil paranesid mehe tulemused ka oluliselt tänu sermatropile.Tänu sellele kodus kasvamas 2 imearmast last.

Meil on kodus kasvamas 3 last, kõik saadud ilma sermatropita. Kõik kolm on imearmsad!!!

Kas keegi küsis kuidas ilma sermatropita lapsi saada?Ei küsinud, seega pajata omas köögis oma sõbrannale seda, mismoodi sa lapsed said.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere uutele ja vanadele olijatele!

Alustan märtsis täisringiga. Esimesest täisringist sündis laps. Sügisel oli fet, aga peetus. Nüüd uuele katsele.

Toidulisandite võtmine, rohkem liikumist jne võib mehe näite paremaks teha, aga alati sellest ei piisa. Sama kehtib naise puhul. Ma midagi erilist peale tervisliku toidu, liikumise, une ja stressi vähendamise ei oska eriti pakkuda. Toidulisandid võivad ka aidata. Ma olen igaks juhuks võtnud vitamiine juurde. Samas iga kogemus on erinev. Üks ei tee eriti midagi lisaks ja õnnestub, teisel on õnnestumiseks vaja kõiki abivahendeid.

Palju jaksu kõigile!

Fili

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees 39, mina 36, oleme pûûdnud last saada 7a ehk juba. Tehtud ûks ivf, ebaõnnestunult, rakud olid nii kehvad.

Minu näidud head, mingeid körvalkaldeid ei ole, amh 5.

Mehe näidud lähevad aja jooksul ainult kehvemaks, Mar test 98%(norm alla 50%), Halo rahuldav, normaalseid rakke ainult 3%. Ravimid ei aita suuresti.

Mees käib nõelravis, ei suitseta, ei joo alkoholi.

kas kellelgi mingeid edulugusid seoses meeste tervise parandamisega?

Ega Me ei teagi mis teha edasi, ikka ivf pusida.

Mina ei ootaks lõputult, kuniks endal aeg otsas. Spermadoonor.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023