Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )

Teema: IVF Veebruar-Märts 2023

Postitas:
Kägu

Tere!

Ma liitun ka teiega.

06.02 sai siirdatud FETiga 5päevane, tänane test kahjuks negatiivne. Eks meele teeb mõrudaks ikka, aga ma ikkagi vaimselt olin valmistunud selleks, et üleliia ei loodaks ja siis pettuks. Esimene katse siis seekord.

Mõned aastad tagasi õnnestus täisringiga kohe esimesel korral, et eks latt kõrgel ka 😀

Eks ootan nüüd, kuni saab uuesti pihta hakata.

 

Ann1.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mille järgi valitakse et kas lühike skeem või pikk skeem? On emmal kummal mingeid eeliseid teise ees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mille järgi valitakse et kas lühike skeem või pikk skeem? On emmal kummal mingeid eeliseid teise ees?

Pikas skeemis surutakse naise hormoonid enne stimuleerimist maha. Lühikese korral osalevad stimulatsioonis ka naise enda hormoonid. Teatud haiguste esinemise korral (nt müoom, endometrioos jne) on näidustatud pikk skeem. Samuti siis, kui lühikesega saadi kehva kvaliteediga rakud.  Arst otsustab, mis skeem sinu juhul on optimaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti kontrollismas, et kas folliikulid on kasvanud ja olidki 🙂 reedel punktsioon ja esmaspäeval eeldatavasti siirdamine. Kuna mul PCOS siis öeldi, et see veel kindel pole, sest hüperi oht on.

Lumi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mille järgi valitakse et kas lühike skeem või pikk skeem?

Lühike skeem pidavat olema organismile vähem koormavam. Pika skeemiga ei saada paremaid rakke, rakkude kvaliteet on selline, nagu on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti ka samal päeval 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti ka samal päeval ????

Kellega samal päeval? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand vaatasin , et kirjutasin 2.02 siirdamine .

Punktsioon oli 2.02

Siirdamine 7.02 ( tänasega nädal moodas) ja test negatiivne.

Akki on toesti veel liiga vara ..

 

Mammu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand vaatasin , et kirjutasin 2.02 siirdamine .

Punktsioon oli 2.02

Siirdamine 7.02 ( tänasega nädal moodas) ja test negatiivne.

Akki on toesti veel liiga vara ..

Mammu

 

Mitme päevane siirdati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 päevane

 

mammu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti 8.02, aga ei plaani veel niipea testida. Minu jaoks on see raskem, et kui tean, et (tõenäoliselt) ei õnnestunud, siis ravimeid edasi tarvitada. Pigem siis korraga saan teada ja seni elan roosas mullis 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, tunnen huvi, kes on mitmed IVF tsüklid läbi teinud. Kuidas kogemus, kas saadavate munarakkude arv uutel ringidel on olnud pigem väiksem või sellel pole otsest seost? Lihtsalt kogemuse jagamist ootan.

Pole seost, oleneb ravimite kogusest ???? Mul oli esimesel ringil rohkem rakke ja suuremad doosid, teisel ringil tuli vähem sest doosid olid väiksemad.Müsli????

Mis doosid olid mõlemal korral?

Süste mõtlesin, mõlema ringi ajal oli täpselt sama skeem, lihtsalt ravimi kogust vähendati, sest esimesel korral tuli ülipalju foliikuleid.

Minul ka olid sama kogusega ravimid, ainus, mis oli erinev, oli see, et see süst, mis ovulatsiooni ära pidi hoidma (nime ei mäleta) oli asendatud provera tabletiga. Tulemused olid aga väga erinevad, esimesel ringil 17 foliikulit, millest arenes välja 6 embrüot ja teisel ringil 7, millest arenes vaid üks (mis siis täna siirdati :))

Ei tea, kas mingi seos on. Järgmine kord (mida loodetavasti küll vaja ei lähe) pidi arst koguseid tõstma. Viimasel korral oli olnud palju väikseid foliikuleid, mida ei saanud punkteerida.

Vaatasin skeemid üle, minu viimane punktsioon oli November 2021, polnud meeles enam.Aga esimesel korral oli ovaleap 7 päeva 150mg, siis kolm päeva cetroite ja viimasena diphereline (uh näitas üle 70 raku), kahjuks tegin viimase süsti natuke hilja ja punktsioon jäi ära, sellepärast ka teisele ringile läksin, sama skeem ainult ovaleap oli 100mg, punkteeriti 44. Ilmselt siis mängivad kogused rolli.Tegelikult ongi ainult ühte vaja.Mul endal seljataga kaks ebaõnnestunud külmaringi, kolmandat veel ei tea.Soovin palju edu???? Müsli ????

Kui palju sul folliikulitest munarakke saadi? Mul oli folliikuleid üle 30, aga ca pooled neist olid tühjad. Kas kellelgi on veel nii olnud? Sain aru, et kui on palju folliikuleid, siis üldiselt mingi osa ongi tühjad, aga mul oli see osakaal päris suur. Pean siis just silmas, et folliikel oligi tühi, mitte munarakk seal sees ebaküps.

Õnneks saime ikkagi arvestatava arvu ilusaid embrüoid ja eks kui peaks tekkima vajadus uuele täisringile minna on arstil rohkem infot, kuidas mu keha ravimitele reageerib.

Mul saadi munarakke 33, neist viljastusid 20, 4 ühe kõrre peal ja 8 kahe kõrre peal, hetkel on alles 17.????Sõin palju valgurikkaid toite süstimise ajal, ei tea, kas oli sellest või reageerisin hästi ravimitele.Müsli ????

Kas tohib küsida – mida tähendab “kõrre peal”? Olen uus selles teemas ja olen ennegi kuulnud seda väljendit, kuid ei tea, mida see tähendab. Oleksin vastuse eest tänulik 🙂

Endal hakkab IVF täisring märtsis pihta. Ootusärevus on suur.

Teistele hoian pöialt siin teemas!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, tunnen huvi, kes on mitmed IVF tsüklid läbi teinud. Kuidas kogemus, kas saadavate munarakkude arv uutel ringidel on olnud pigem väiksem või sellel pole otsest seost? Lihtsalt kogemuse jagamist ootan.

Pole seost, oleneb ravimite kogusest ???? Mul oli esimesel ringil rohkem rakke ja suuremad doosid, teisel ringil tuli vähem sest doosid olid väiksemad.Müsli????

Mis doosid olid mõlemal korral?

Süste mõtlesin, mõlema ringi ajal oli täpselt sama skeem, lihtsalt ravimi kogust vähendati, sest esimesel korral tuli ülipalju foliikuleid.

Minul ka olid sama kogusega ravimid, ainus, mis oli erinev, oli see, et see süst, mis ovulatsiooni ära pidi hoidma (nime ei mäleta) oli asendatud provera tabletiga. Tulemused olid aga väga erinevad, esimesel ringil 17 foliikulit, millest arenes välja 6 embrüot ja teisel ringil 7, millest arenes vaid üks (mis siis täna siirdati :))

Ei tea, kas mingi seos on. Järgmine kord (mida loodetavasti küll vaja ei lähe) pidi arst koguseid tõstma. Viimasel korral oli olnud palju väikseid foliikuleid, mida ei saanud punkteerida.

Vaatasin skeemid üle, minu viimane punktsioon oli November 2021, polnud meeles enam.Aga esimesel korral oli ovaleap 7 päeva 150mg, siis kolm päeva cetroite ja viimasena diphereline (uh näitas üle 70 raku), kahjuks tegin viimase süsti natuke hilja ja punktsioon jäi ära, sellepärast ka teisele ringile läksin, sama skeem ainult ovaleap oli 100mg, punkteeriti 44. Ilmselt siis mängivad kogused rolli.Tegelikult ongi ainult ühte vaja.Mul endal seljataga kaks ebaõnnestunud külmaringi, kolmandat veel ei tea.Soovin palju edu???? Müsli ????

Kui palju sul folliikulitest munarakke saadi? Mul oli folliikuleid üle 30, aga ca pooled neist olid tühjad. Kas kellelgi on veel nii olnud? Sain aru, et kui on palju folliikuleid, siis üldiselt mingi osa ongi tühjad, aga mul oli see osakaal päris suur. Pean siis just silmas, et folliikel oligi tühi, mitte munarakk seal sees ebaküps.

Õnneks saime ikkagi arvestatava arvu ilusaid embrüoid ja eks kui peaks tekkima vajadus uuele täisringile minna on arstil rohkem infot, kuidas mu keha ravimitele reageerib.

Mul saadi munarakke 33, neist viljastusid 20, 4 ühe kõrre peal ja 8 kahe kõrre peal, hetkel on alles 17.????Sõin palju valgurikkaid toite süstimise ajal, ei tea, kas oli sellest või reageerisin hästi ravimitele.Müsli ????

Kas tohib küsida – mida tähendab “kõrre peal”? Olen uus selles teemas ja olen ennegi kuulnud seda väljendit, kuid ei tea, mida see tähendab. Oleksin vastuse eest tänulik ????

Endal hakkab IVF täisring märtsis pihta. Ootusärevus on suur.

Teistele hoian pöialt siin teemas!

Need on selliseid asjad (meenutab pikka süstalt), mille sees on viljastatud rakud, sellega viiakse nad sulle emakasse.Ehk siis mul olid neli üksinda selle “süstla” sees ja kaheksa kahekesi.Mäletan kuidas isegi surfasin neis gruppides algul.Kui juba süstima hakkad, hakkavad asjad üsna kähku liikuma, soovin edu.Alla ei tohi anda ???? Müsli ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tehti 8.02, aga ei plaani veel niipea testida. Minu jaoks on see raskem, et kui tean, et (tõenäoliselt) ei õnnestunud, siis ravimeid edasi tarvitada. Pigem siis korraga saan teada ja seni elan roosas mullis ????

Esimesel korral kartsin testida, kui määrimine algas, tegin, oli negatiivne.Teisel korral testisin varem, et oleks pehmem “kukkumine”, oli negatiivne.Kolmandal korral testisin siis kui tavaliselt ebaõnnestunud katse puhul päevad alanud olid, oli kohe positiivne.???? Müsli ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand vaatasin , et kirjutasin 2.02 siirdamine .

Punktsioon oli 2.02

Siirdamine 7.02 ( tänasega nädal moodas) ja test negatiivne.

Akki on toesti veel liiga vara ..

Mammu

See natuke vara ja, vähemalt 9 päeva võiks möödas olla aga siis ka ei pruugi näidata, oleneb naisest ????Müsli ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand vaatasin , et kirjutasin 2.02 siirdamine .

Punktsioon oli 2.02

Siirdamine 7.02 ( tänasega nädal moodas) ja test negatiivne.

Akki on toesti veel liiga vara ..

Mammu

See natuke vara ja, vähemalt 9 päeva võiks möödas olla aga siis ka ei pruugi näidata, oleneb naisest ????Müsli ????

 

Kas õnnestunud katsel oli ka enesetunne kuidagi teine? Ma olin kindel, et eelmine kord õnnestus, aga tutkit. Sellepärast ei julge enam sümptomitest midagi välja lugeda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnnestunult katsel tundsin kohe torkimist ja paevade valu oli samuti olemas.

Aga sisimas ei tea miks aga tundsin, et õnnestus kohe kui siirdati..

Hetkel ma ei tunne midagi v.a päevadevalu.

Aastaid tagasi , kui ma sain mitmeid täisringe siis ainuke miinus oli paha olek ja tugev kaalutõus.

 

Seekord ma saan aga topelt doose ja palju rohkem ravimeid. Halba enesetunnet pole , aga kaal jalle margatavalt tousnud. Aga mis on minu jaoks väga hirmutav on mu meeleolu kõikumised ( mida varasemalt pole kunagi olnud)

 

Kas kellegil on veel ravimid meeleolu muutnud märgatavalt ?

 

Mammu

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah , tean seda .

 

Aga kuna õnnestunud katsel näitas kohe 7 paeval siis nuud paneb jalle muretsema , et kas toesti jalle uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olnud kokku neli siirdamist (FET).

Nüüd oli äsja 03.02 neljas kena viiepäevase embrüo siirdamine ja hakkasingi meenutama, et mis tunne eelmistel kordadel on olnud.. nagu peoga pühitud meeltest! Vot ei tulnud meelde. Viimane siirdamine oli märtsis 2022 (eelmise täisringi viimane külmas olev embrüo).

Seekord sain aru, et asja ei saa, kui nädal pärast siirdamist muutusin väga tujukaks, emotsionaalseks, lausa kehvatujuliseks (nagu aeg-ajalt enne päevi).

Olen ju see eksemplar ka, kes enne veretesti mingeid teste ei tee, sest mõtlen, et mis see ikka muudab ja niikuinii lähen saan kinnituse laborist ikka. Marineerusin siis 11 päeva, veretestiga saingi kinnituse, et pole miskit tekkinud.

Nüüd ootan päevi ja jääb vähemalt üks tsükkel vahele ning loodetavasti jõuame järgmise siirdamiseni juba kevadel. Õnneks külmas veel 8 embrüot ootamas.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaõnnestunud katsete puhul ovi ei tundnud siirdamise päeval, alates siirdamisest olid päevade valu ja gaasid, rinnad olid õrnalt valusad, muud midagi.Õnnestunud katse korral tundsin ise ka sel päeval ovi, meeletu kõhuvalu oli siirdamisel, põis oli ülitäis, käisin kolm korda vähemaks laskmas.Esmaspäeval oli siirdamine, Kolmapäeva õhtul tundsin tugevat valu emakas, arvasin kohe, et pesastus, ütlesin mehele ka.Kohe jäid rinnad valusaks, hakkas meeletu wc s käimine, pissimine oli teist moodi, nagu oleks põiepõletik, isu tekkis, hingeldasin, vahel metallimaitse suus.Emotsioonides muutusi pole märganud, rahulik olen.Kaalu väga mõjutanud pole.Meeletu kõhukinnisus on ja peanaha dermatiit (see siis ravimist). Müsli ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaõnnestunud katsete puhul ovi ei tundnud siirdamise päeval, alates siirdamisest olid päevade valu ja gaasid, rinnad olid õrnalt valusad, muud midagi.Õnnestunud katse korral tundsin ise ka sel päeval ovi, meeletu kõhuvalu oli siirdamisel, põis oli ülitäis, käisin kolm korda vähemaks laskmas.Esmaspäeval oli siirdamine, Kolmapäeva õhtul tundsin tugevat valu emakas, arvasin kohe, et pesastus, ütlesin mehele ka.Kohe jäid rinnad valusaks, hakkas meeletu wc s käimine, pissimine oli teist moodi, nagu oleks põiepõletik, isu tekkis, hingeldasin, vahel metallimaitse suus.Emotsioonides muutusi pole märganud, rahulik olen.Kaalu väga mõjutanud pole.Meeletu kõhukinnisus on ja peanaha dermatiit (see siis ravimist). Müsli ????

Saan aru, et sul siirdati siis loomulikku tsüklisse. Aga kuidas saab siirdamise päeval üldse ovulatsiooni tunda? Ma olen just aru saanud, et siirdamiseks peaks ovulatsioonist umbes sama palju päevi möödas olema kui vana on embrüo.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaõnnestunud katsete puhul ovi ei tundnud siirdamise päeval, alates siirdamisest olid päevade valu ja gaasid, rinnad olid õrnalt valusad, muud midagi.Õnnestunud katse korral tundsin ise ka sel päeval ovi, meeletu kõhuvalu oli siirdamisel, põis oli ülitäis, käisin kolm korda vähemaks laskmas.Esmaspäeval oli siirdamine, Kolmapäeva õhtul tundsin tugevat valu emakas, arvasin kohe, et pesastus, ütlesin mehele ka.Kohe jäid rinnad valusaks, hakkas meeletu wc s käimine, pissimine oli teist moodi, nagu oleks põiepõletik, isu tekkis, hingeldasin, vahel metallimaitse suus.Emotsioonides muutusi pole märganud, rahulik olen.Kaalu väga mõjutanud pole.Meeletu kõhukinnisus on ja peanaha dermatiit (see siis ravimist). Müsli ????

Saan aru, et sul siirdati siis loomulikku tsüklisse. Aga kuidas saab siirdamise päeval üldse ovulatsiooni tunda? Ma olen just aru saanud, et siirdamiseks peaks ovulatsioonist umbes sama palju päevi möödas olema kui vana on embrüo.

Ei oska öelda, võimalik, et varem aga valu oli täpselt samasugune.Pole uurinud millal täpselt on ennem siirdamist.Ei siirdatud loomulikku, nädal ennem tegin ovitrelle ja siis duphastoni kaks korda päevas.????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, võimalik, et varem aga valu oli täpselt samasugune.Pole uurinud millal täpselt on ennem siirdamist.Ei siirdatud loomulikku, nädal ennem tegin ovitrelle ja siis duphastoni kaks korda päevas.????

[/quote]
Minul oli ka esimene FET Ovitrelle ja progesterooniga, aga arst nimetas seda siiski loomulikuks tsükliks. Inglise keeles olen näinud, et selle kohta kasutatakse supplemented natural cycle. Sel juhul on enam-vähem teada, millal OV toimub ja selle järgi saab siirdamise aja määrata. Kui tegid nädal enne siirdamist Ovitrelle, siis OV oli ilmselt u 5 päeva enne siirdamist. Aga kokkuvõttes pole vahet, mis valu see siis siirdamise päeval oli, oluline on, et said positiivse tulemuse ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti ka samal päeval ????

Kellega samal päeval? ????

8.02 Kiksuga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineerusin siis 11 päeva, veretestiga saingi kinnituse, et pole miskit tekkinud.

Millalgi kirjutasid, et käisid geneetiku juures. Kas selgus ka põhjus, miks katsed on ebaõnnestunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineerusin siis 11 päeva, veretestiga saingi kinnituse, et pole miskit tekkinud.

Millalgi kirjutasid, et käisid geneetiku juures. Kas selgus ka põhjus, miks katsed on ebaõnnestunud?

Ei selgunud seal miskit kahjuks/õnneks.

Sooviti ainult pikka närvi ja lohutati, et mõnel lähebki 10 aastat aega.

Meil saab suvel nüüd 5 täis..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineerusin siis 11 päeva, veretestiga saingi kinnituse, et pole miskit tekkinud.

Millalgi kirjutasid, et käisid geneetiku juures. Kas selgus ka põhjus, miks katsed on ebaõnnestunud?

Ei selgunud seal miskit kahjuks/õnneks.

Sooviti ainult pikka närvi ja lohutati, et mõnel lähebki 10 aastat aega.

Meil saab suvel nüüd 5 täis..

See võib-olla üldse ei lohuta, aga ütlen ikka, et meie ootasime oma esimest last ligi 6 aastat, järgmist 2,5 ja nüüd viimast veel 10 aastat. Ehk siis vaatamata sellele, et olen peaaegu absurdselt raskestirasestuv naine, on mul ikkagi elu jooksul tekkinud edukaid rasestumisi ja olen 3 lapse ema.
Kõik on võimalik. Isegi siis, kui hetkel tundub üsna lootusetu olukord.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis vaatamata sellele, et olen peaaegu absurdselt raskestirasestuv naine, on mul ikkagi elu jooksul tekkinud edukaid rasestumisi ja olen 3 lapse ema.

Oleneb vanusest. 20ndates on veel aega, aga kui naine hakkab jõudma nt 30ndate teise poolde, siis mitmete ivf-de tegemiseks  pole enam eriti aega. Lisaks muutub rakkude kvaliteet kehvemaks. Samas, kui probleem on raseduse lõpuni kandmisega, mitte rakkudes, siis ega valikuid eriti polegi, kui katsetada või kasutada välismaalt surrogaati, sest doonorrakkudest ei pruugi ka kasu olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, potsatan ka siia gruppi.
Kas keegi soomes ka toimetab? Võtate vastu ühe soomes elava närviliselt siirdamispäeva ootava? Kui OV on homme + siis siirdamine järgm kolmap kui ei siis neljap. Ovitrelle süst on nkn homme õhtul.
Oma taustast võin pikemalt kirjutada hiljem kui kedagi huvitab????????

Tervitades J

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, potsatan ka siia gruppi.

Kas keegi soomes ka toimetab? Võtate vastu ühe soomes elava närviliselt siirdamispäeva ootava? Kui OV on homme + siis siirdamine järgm kolmap kui ei siis neljap. Ovitrelle süst on nkn homme õhtul.

Oma taustast võin pikemalt kirjutada hiljem kui kedagi huvitab????????

Tervitades J

Mind huvitaks Soome kogemus 🙂 kui pikk protsess oli, kuni löpuks siirdamisele jöudsid? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023