Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: IVFi edulood

Postitas:
Kägu

Kuigi internet tundub aasta-aastalt järjest enam sisaldavat kogemuslugusid viljatusest, raseduste katkemistest, IVFist jne, siis mõtlesin siiski siia uue teema teha.

Huvitavad just viljatusravist abi saanud inimeste edulood, kes lõpuks saanud edukalt lapsevanemateks oma rakkudega.

Küsimused, mis kohe pähe kargavad:

Miks IVF/ICSI?

Mitu täisringi tegite? Mitu siirdamist?

Kuidas katkemistega toime tulete?

jne

jne

jne

PS – Trollid, kes arvavad, et kunstlik viljastamine pole inimõigus, neile soovin ainult edu.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 40, tegin IVF-i, sest soovin saada emaks, sobivat isa kandidaati aga ei ole.

Alustasin kui sain 39 aastat vana. Tegin ühe täisringi (lühike protokoll) ning saime seitse munarakku – kõik väga hea kvaliteediga, millest viljastus ja kasvas 5-päevaseks Cryose Open-ID doonori abiga viis. Kõik embrüod hea ja väga hea kvaliteediga.

Punktsiooni ja esimese siirdamise vahel pidin ootama 6 kuud, sest kohe samas tsüklis kliiniku poolsel põhjusel siirdamist teha ei saanud ning seejärel avastati polüübid ja endometrioosi kahtlus ehk pidin minema opile. Pärast opi olin kolm kuud igaks juhuks diphereline-i peal (see oli kõige vastikum ravi osa). Arvan, et polüübid tekkisid stimuleerimise tõttu.

Esimene siirdamise katse ebaõnnestus – olin ühe päeva halvas tujus, seejärel sain külmetuse, aga paari päevaga nii tuju kui ka tervis normaliseerus. Puhkasin kaks kuud, siis sain teisele siirdamisele. Selle tulemusena jäin rasedaks, külmas on veel kolm embrüot. Hetkel olen 2. trimestri lõpus, rasedus on ideaalne.

Kõik protseduurid tehtud Eestis, Elites – olen sealsetele arstidele väga tänulik ja väga soovitan, siiralt.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kopisin siia oma 2012.aastal kirjutatud kommentaari:

Alguses olid arstid väga optimistlikud- vanemad noored, terved (no enam vähem, ei midagi sellist, mis ise rasestumise täiesti välistaks, mul pcos ja mehel sperma kehva) jne, küll kohe õnnestub. Aga läks 4 IVF täisringi korda + külmaring. Suurt teisiti ei tehtud midagi, rohud olid enamasti samad, rohtude koguseid muudeti ikka vastavalt jooksvale vajadusele ja munarakkude arenemisele. Üks kord tehti \”pikk skeem\”, kui alguses süüakse paar nädalat pille, aga see ei andnud mingit tulemust ja esimese korra järel selgus, et viljastumise % oli kehv, edaspidi tehti pooltele munarakkudele ICSI (süstiti spermatosoid otse munaraku sisse, et kindlasti viljastuks) ja pooled jäeti niisama omavahele. Niiet ikka tehakse ebaõnnestunud katsetest mingid järeldused ja nt muudetakse rohtu, kui üks ei mõju eriti jne. Aega läks ca 2,5a, tegime neid üsna tihedalt.<br style=”box-sizing: border-box; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;” />Ühestki korrast ei tekkinud isegi raseduse algust, veretestid olid <1. Seega ei osanud arvatagi, et 5. kord 200% õnnestub. Lapsed (p,t) tublid, ajalised, terved.<br style=”box-sizing: border-box; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;” />Ainuke asi (ja kindlasti ei saa ma öelda, et sellepärast õnnestus) oli 5. korral see, et võtsin omaalgatuslikult südameaspiriini pärast punktsiooni kuni päris suure raseduseni. Minu puhul olid selleks põhjuseks kilpnäärme antikehad, kindlasti ei saa igaühele aspiriini soovitada, selleks peab mingi põhjus olema.<br style=”box-sizing: border-box; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;” />Eks ta ole jah lihtsalt juhus, kuna just õnnestub. Oleksin ka valmis olnud jätkama, sest no mis muud alternatiivi ikka on, püss põõsasse visata ja jäädagi lasteta.

Nüüdseks on kaksikud 13aastased, lisaks neile on 2a hiljem sündinud loomulikul teel ja kiiresti saadud noorem poeg, ei jõudnud veel planeerima hakatagi ja spiraal sai 1,5 kuud varem alles välja võetud, kui oligi juba tulemas. Niiet meie puhul ravis IVF terveks viljatusest mõlemad vanemad, sest meie puhul oli viljatuse põhjus mõlemas 🙂 Peale seda sündis kolmas ka loomulikul teel peale keisrit, kiiresti ja probleemideta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli siirdamine jaanuaris. Kõik tundus hästi minevat, kuniks rasedus peetus 7ndal nädalal. Teada sain 2 nädalat hiljem. Südamelööke ei tuvastatud ning öösel algas määrimine, mis suuremaks läks.
Peale seda tehti tabletipuhastus, esimene tablett toimis hästi – st. meeletud valud, meeletult palju verd, see eest teine tablett ei toiminud ei haiglas ega ka ravi korrates kodus.

IVFi kasuks sai otsustatud, kui ise ei rasestunud juba 2 aastat, arstid mingit viga ei leia, miks ei rasestu ise, IVFil toimis kohe esimene külmaring, aga lõppes kurvalt. Nüüd ei kardagi ilmselt muud, kui sama, sellegipoolest kas siin on keegi, kes on peale peetumist teise ringiga lõpuni kandnud? Kas kellegil on veel puhastusel midagi taolist juhtunud?

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )