Esileht Sünnitus ja ongi aeg sünnitama minna?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: ja ongi aeg sünnitama minna?

Postitas:
Kägu

Tere,käimas on 36 nädala algus esimese tütre ning  lapsega,siitkohalt on mul tekkinud paar küsimust teile,kuna mu enda ämmakas on puhkusel ja pole otseselt kelleltki nõu küsida äkki teate teie vastata.

Minu raseduse algus oli vägagi raske,täis stressi ja paljusid emotsioone.Raseduse jooksul esines ka õrn veritsemine üle pingutusest aga see oli arsti sõnul üle pingutamise korral tavaline,niisis laskume hetke sündmustesse mis mulle eriti muret teevad.

Reede vastu laupäeva nimelt 14 vastu 15 jaanuari ööl esinesid mul alates kella 12 öösel toonused tuimade pakitsevate valudega,alaseljas andis ka õrn valu end tunda,samal ööl kell 12 oli ka kõht lahti läinud,eeldasin et on ebatuhud ja kuna valu polnud nii suur et magada ei lasknud läksin magama tagasi.Eeldasin et tegu ebatuhudega.

15 vastu 16 jaanuari öösel nimelt täna öösel esines hulka rohkem toonuseid ja kordades valulikumad,valu oli kohati niivõrd tugev et ehmatas lausa ära,käisin ka sooja vee all ligunemas ja pikutasin voodis,aga just kõik need tegid valud veel intentsiivsemaks,otsutasin toas ringi hakata sammuma millega kaasnesid veel tugevamad valud mis panid kõhust kinni haarama ja mõtlema et OH KAS NÜÜD ONGI MINEK?Kuid umbes kella 4jaks öösel kõik enam vähem kadus aga valutud toonused jäid kimbutama ikkagi.Täna seda kirjutades on kell 13,51 päeval ning on pühapäev,valud on kadunud kuid seest keerab veidralt ning valutud toonused ikkagist kimbutavad.Kõigil nendel öö ja päeva tundidel on esinenud ka imelik pidev kakahäda,Kuid kõhu lahtisus on ka juba kadunud.Tõtreke on alates 31 nädalast peaseisus olnud,ja tundub et ka vaagnasse laskunud kuna kõht ees kadunud nagu viuhti.Laps liigutab ikka,aga kuidagi vähem ja õrnemalt.Kas tõesti peaksin olema valmis ja nüüd lapse tulekut ootama hakkama või ongi need ebatuhud millest kõik räägivad ?Kuna see on mu esimene rasedus siis olen üsna uhhuu selles osas et mis on õige ja mis mitte,ei taha iga asja peale erakorralisse ka joosta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna on alles 36. nädal, siis mina pöörduksin kohe valvetuppa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka äe nõuandeliin, kui enda ämmakas puhkusel ja vajad nõu. Kui väga mures, siis jah valvetuppa saab ka minna igaks juhuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse kirjelduse järgi mine kohe valvetuppa. Mitte igaks juhuks, mitte enda rahustamiseks. Vaid ongi vaja üle vaadata. Mine kohe. Selles olukorra kirjelduse põhjal ei peaks sa kindlasti mingit (vale)häbi tundma – las vaatavad üle, sh nt ka lootevee koguse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on lähim selline asutus 60km kaugusel kardan veidi et oleks ilma asjata sõit kuna korra juba läksin ja kõik oli korras.Või kindlasti peaksin ikka minema? Ma tõesti ei oska ega julge teha midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No suvaline inimene foorumis ei saa võtta selle otsuse tegemise vastutust endale. Helista siis oma kliinikusse ja lase neil otsustada. Kui nad ei vasta, nõustab äkki perearsti nõuandeliin 1220 või 112.

– valetuhud tüüpiliselt on ebamugavad, aga mitte valusad

– kõhulahtisus võib olla juhus, võib olla aga ka tingitud sünnituseelsest hormoonist

– tunned vähenenud liigutusi

Need on objektiivsed põhjused kontrolliks, ja kui keegi kunagi pani sind tundma sellises olukorras teisiti, siis väga kahju – nad eksisid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on lähim selline asutus 60km kaugusel kardan veidi et oleks ilma asjata sõit kuna korra juba läksin ja kõik oli korras.Või kindlasti peaksin ikka minema? Ma tõesti ei oska ega julge teha midagi

No halloo, küsimus ju su lapses.

Ma elan 40km sünnitusmajast ja jõudsin ka 2x nö ilmaasjata käia enne õiget asja. Kilomeetritest küll kahju polnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, ma oleks küll juba ammu kontrollis käinud. 60km pole midagi, ma käisin üle 100km kaugusel kontrollis ja hiljem ka sünnitamas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem pole kilomeetrites vaid selles et ma ei juhi autot,kiirabiga saaksin küll sinna aga tagasi saamine oleks üks suur küsimus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on loodud lähedased, kes kindlasti aitavad. Võta nendega ühendust! Ja kui ei leia kedagi, siis võtad takso või sõidad bussiga tagasi. Natukene loogilist mõtlemist peab olema! Loodame, et beebiga kõik hästi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on loodud lähedased, kes kindlasti aitavad. Võta nendega ühendust! Ja kui ei leia kedagi, siis võtad takso või sõidad bussiga tagasi. Natukene loogilist mõtlemist peab olema! Loodame, et beebiga kõik hästi.

Selle peale ei tule, et kõigil pole neid lähedasi?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on loodud lähedased, kes kindlasti aitavad. Võta nendega ühendust! Ja kui ei leia kedagi, siis võtad takso või sõidad bussiga tagasi. Natukene loogilist mõtlemist peab olema! Loodame, et beebiga kõik hästi.

Selle peale ei tule, et kõigil pole neid lähedasi?

Läheduses ei ole ühtegi tuttavat, sõbrannat/sõpra, ei enda ega mehe oma, kellel on auto? No siis on küll raske juhus. Oma beebi tervisega ei mängiks, alati leiab võimaluse kuidas hakkama saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju autosõit maksab? Äkki korjame autosõiduks siin raha? Võiksid jätta oma pangakonto rekvisiidid.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse lõpu poole on normaalne, et beebi liigutused muutuvad sujuvamaks (beebil jääb kõhus ruumi vähemaks), kui aga liigutuste arv on oluliselt vähenenud, siis see on küll murekoht.
Ma helistaks esmalt ämmakate nõuandeliinile ja räägiks mure ära. Kui sealt soovitatakse valvetuppa minna, siis mõistlik oleks see võimalus leida. Parem karta, kui kahetseda 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on lähim selline asutus 60km kaugusel kardan veidi et oleks ilma asjata sõit kuna korra juba läksin ja kõik oli korras.Või kindlasti peaksin ikka minema? Ma tõesti ei oska ega julge teha midagi

Juba laupäeva öosel oleks pidanud minema kontrolli, appi kull. Inimesed elavad erinevatel planeetidel. Aga pärast kurdavad, kui midagi nihu läks ja laps ei sünni tervena:(

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on loodud lähedased, kes kindlasti aitavad. Võta nendega ühendust! Ja kui ei leia kedagi, siis võtad takso või sõidad bussiga tagasi. Natukene loogilist mõtlemist peab olema! Loodame, et beebiga kõik hästi.

Selle peale ei tule, et kõigil pole neid lähedasi?

Ja lapsed tulevad pühast vaimust? Last oodates on igal juhul olemas selle lapse isa, tema transabki.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on loodud lähedased, kes kindlasti aitavad. Võta nendega ühendust! Ja kui ei leia kedagi, siis võtad takso või sõidad bussiga tagasi. Natukene loogilist mõtlemist peab olema! Loodame, et beebiga kõik hästi.

Selle peale ei tule, et kõigil pole neid lähedasi?

Ja lapsed tulevad pühast vaimust? Last oodates on igal juhul olemas selle lapse isa, tema transabki.

Ideaalses maailmas, tõesti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Takso. Jah, on kallis.

Aga lapsega võib neid hetki veel tulla, mis pole päris kiirabi väärilised, aga vaja ikka arsti juurde saada. Nt igakuised perearstkülastused beebiga. Või kui on nädalavahetus ja laps ärkab rämeda silmapõletikuga (tuletame meelde, et kiirabi on, kui minutit ja ei saa raisata, mitte iga tervisehädaga).

Sa pead mõtlema, kuidas edaspidi lahendad olukordi, kui oleks vaja ootamatult arstile, aga kellegi elu otseselt ohus pole, luu murdund pole, verd ei purska jne, et kiirabi kutsuda

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teemaalgatajal läheb? Täitsa mure su pärast.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus ja ongi aeg sünnitama minna?