Esileht Pereelu ja suhted Ja ongi kõik.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Ja ongi kõik.

Postitas:
Kägu

Polegi kellegile kurtma minna, ise olen rumal olnud ja ütleb ka vanasõna, et loll saab kirikuski peksa.
Olime mehega aastaid koos ning nüüd on meil 1,5 aastane laps. VH suurus oli mul suhteliselt normaalne, saada veel üks kord. Mees alustas peale lapse sündi oma firmaga, ma tõesti ei ole kitsi ja andsin viimse vaba raha kõik talle, et ta saaks oma firma korralikult tööle, et hiljem kui vanemahüvitis läbi, saan lapsega kauem kodus olla ja mees teenib piisavalt, et kõik makstud saaks.
Täna aga jõudis kohale reaalsus, 10 aastat kestnud suhe ja abielu purunes. Mees läks minema, kuna meil ei ole midagi ühist, mille nimel kokku jääda. Ei hoidnud ka mina teda kinni. Mis meil siis on: laps, laenuga ostetud korter, mida mina olen maksnud ning auto, mille ostmiseks andsin küll raha mina, aga registreerisime selle mehe nimele. Ja korteris lisaks pooleli ka remonttööd.
Olukord on ikka päris kurb meil lapsega, kõrvale pole pandud midagi, kuu algul tuleb tõenäoliselt teatada tööle, et soovin tagasi tulla, kuna firmal on keerulised ajad, siis kardan väga, et ma sinna oodatud ei ole, pealegi asub töökoht kodust kaugel ja kuna mees võttis auto, siis see tähendab minu jaoks igapäevast 2 tunnist rongisõitu edasi-tagasi. Lapsele tuleb leida hoidja ning ise kodus remont lõpetada.
Küsisin talt, kas aitab mul pooleliolevad remonttööd ära lõpetada, ta vaatas mulle otsa ja küsis, kas ma olen debiilik või, see ju minu korter, tehku ma sellega, mis tahan, võtku või ehitaja. Lapsele tuleb elatistki tõenäoliselt kohtu teel hakata nõudma ning kuna tal tulud firmas väiksemad kui kulud, siis ega ma üle miinimuni talt saada ei loodagi, kui sedagi saab, ei tea.
Nüüd siis istun siin oma remonditavas korteris, mõeldes, mis saab laenudest, mis on ühiselt kulutatud, aga minu nimel võetud.
Ma tunnen, et mind on petetud, ma olen kellelegi panustanud ja just nüüd kui ma esimest korda temalt midagi vastu soovin, et olla lapsega kauem koos kodus, siis ta läheb minema ja jätab mind oma murekoormaga üksi.
Aga võibolla ongi nii parem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ja ongi kõik.

Imelik mees tõesti… korterist poolt ei soovigi (ühisvara ju ikkagi)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju. Ise olen samasugune. Kui meest usaldada ei saa, siis pole mõtet koos eladagi. Lihtsalt mees oli vale. A kust sa õige ära tunned (naiste puhul on valel lühikesed jalad, aga meeste puhul?).
Raske on sul. Aga see läheb mööda. Klopid jälle põlved puhtaks ja saad õnnelikuks.
Pai.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Kui see pole kellegi loll rõõm perekooli libateemasid püstitada, et siis siirast kaastunnet näha ja selle üle irvitada (nähtud küll), siis omalt poolt ütleksin, et kehvematesse oludesse kukkumine (esialgu) pole asi, mida karta. Sa ära karda! Põhiline, miks naised aastaid elavad elusid, mis neid õnnetuks muudavad (pole küll sama situatsioon), on materiaalne sõltuvus ja hirm vaesusesse sattumise ees. Su mehel on 99,9% keegi teine, kellesse ta on pimestatult armunud. Ainult sedasi saab muutuda \”normaalne\” mees ühtäkki meheks, keda sa enam ära ei tunne.

PS Sa oled väga minu moodi – isetult jagada kõik käest ära, isegi, kui tegelikult südames tead, et mees sulle samaga ei vastaks. Kalkuleerida on raske, kui see pole olemuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Imelik mees tõesti… korterist poolt ei soovigi (ühisvara ju ikkagi)?[/tsitaat]
Mis tal sellest korterist tahta. Enne remondi algust tahtsime juurde võtta eluasemelaenu, et remonti üldse teha, aga eu saanud, kuna hindamisel selgus, et korteri väärtus on sama, mis laenujääk. Oli ju buum ja ajad, mil tehti vigu ka kinnisvara ostmisel. Seega kui maha müüksime korteri, siis läheks kogu raha pangale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Imelik mees tõesti… korterist poolt ei soovigi (ühisvara ju ikkagi)?[/tsitaat]
Mis tal sellest korterist tahta. Enne remondi algust tahtsime juurde võtta eluasemelaenu, et remonti üldse teha, aga eu saanud, kuna hindamisel selgus, et korteri väärtus on sama, mis laenujääk. Oli ju buum ja ajad, mil tehti vigu ka kinnisvara ostmisel. Seega kui maha müüksime korteri, siis läheks kogu raha pangale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Please wait...
Postitas:
panteera

Ja mis mees ise ütles, MIKS ta ära läks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui see pole kellegi loll rõõm perekooli libateemasid püstitada, et siis siirast kaastunnet näha ja selle üle irvitada (nähtud küll), siis omalt poolt ütleksin, et kehvematesse oludesse kukkumine (esialgu) pole asi, mida karta. Sa ära karda! Põhiline, miks naised aastaid elavad elusid, mis neid õnnetuks muudavad (pole küll sama situatsioon), on materiaalne sõltuvus ja hirm vaesusesse sattumise ees. Su mehel on 99,9% keegi teine, kellesse ta on pimestatult armunud. Ainult sedasi saab muutuda \”normaalne\” mees ühtäkki meheks, keda sa enam ära ei tunne.

PS Sa oled väga minu moodi – isetult jagada kõik käest ära, isegi, kui tegelikult südames tead, et mees sulle samaga ei vastaks. Kalkuleerida on raske, kui see pole olemuses. [/tsitaat]
Ei ole libateema. Lihtsalt tahtsin südmelt ära saada. Seni olen pigem mina meie peret ülal pidanud. Nüüd aga tunnen hirmu tuleviku ees, poolteist aastat ju kodus oldud ning teadmatus, mis tööst saab. Olen minagi näinud neid väikelastega üksikemasid, keda lihtsalt selleks ei võeta uuele tööle, et kasvatatakse üksi väikest last. Mul pole ka tuge selja taga, kes hoiaks last, kui midagi juhtuks. Ma tunnen oma lapse ees vastutust. Mehe lahkumine keeras kõik mu plaanid pea peale. Ma usaldasin teda ja arvasin, et nüüd saan temale loota. Tegelikult hakkas kõik juba peale lapse sündi meie vahel allamäge minema, kuid ma keeldusin märkamast neid märke.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

[small]panteera kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mis mees ise ütles, MIKS ta ära läks?[/tsitaat]

Teemaalgataja sõnul väitnud mees, et: \”kuna meil ei ole midagi ühist, mille nimel kokku jääda\”. No tere talv. Ma olen elus igasugust pulli teinud ja jama üle elanud, et kogetu põhjal paistab see nii kuradima klassikaline väsimusjuhtum.

Please wait...
Postitas:
Venice

[tsitaat]Polegi kellegile kurtma minna, ise olen rumal olnud ja ütleb ka vanasõna, et loll saab kirikuski peksa.
Olime mehega aastaid koos ning nüüd on meil 1,5 aastane laps. VH suurus oli mul suhteliselt normaalne, saada veel üks kord. Mees alustas peale lapse sündi oma firmaga, ma tõesti ei ole kitsi ja andsin viimse vaba raha kõik talle, et ta saaks oma firma korralikult tööle, et hiljem kui vanemahüvitis läbi, saan lapsega kauem kodus olla ja mees teenib piisavalt, et kõik makstud saaks.
Täna aga jõudis kohale reaalsus, 10 aastat kestnud suhe ja abielu purunes. Mees läks minema, kuna meil ei ole midagi ühist, mille nimel kokku jääda. Ei hoidnud ka mina teda kinni. Mis meil siis on: laps, laenuga ostetud korter, mida mina olen maksnud ning auto, mille ostmiseks andsin küll raha mina, aga registreerisime selle mehe nimele. Ja korteris lisaks pooleli ka remonttööd.
Olukord on ikka päris kurb meil lapsega, kõrvale pole pandud midagi, kuu algul tuleb tõenäoliselt teatada tööle, et soovin tagasi tulla, kuna firmal on keerulised ajad, siis kardan väga, et ma sinna oodatud ei ole, pealegi asub töökoht kodust kaugel ja kuna mees võttis auto, siis see tähendab minu jaoks igapäevast 2 tunnist rongisõitu edasi-tagasi. Lapsele tuleb leida hoidja ning ise kodus remont lõpetada.
Küsisin talt, kas aitab mul pooleliolevad remonttööd ära lõpetada, ta vaatas mulle otsa ja küsis, kas ma olen debiilik või, see ju minu korter, tehku ma sellega, mis tahan, võtku või ehitaja. Lapsele tuleb elatistki tõenäoliselt kohtu teel hakata nõudma ning kuna tal tulud firmas väiksemad kui kulud, siis ega ma üle miinimuni talt saada ei loodagi, kui sedagi saab, ei tea.
Nüüd siis istun siin oma remonditavas korteris, mõeldes, mis saab laenudest, mis on ühiselt kulutatud, aga minu nimel võetud.
Ma tunnen, et mind on petetud, ma olen kellelegi panustanud ja just nüüd kui ma esimest korda temalt midagi vastu soovin, et olla lapsega kauem koos kodus, siis ta läheb minema ja jätab mind oma murekoormaga üksi.
Aga võibolla ongi nii parem.[/tsitaat]
1. Mees peab lapsele elatist maksma
2. Mees peab Sind üleval pidama kuni lapse 3-aastaseks saamiseni
3. Auto on teie ühisvara, vahet pole, kelle nimel
4. Firma on teie ühisvara

Mul on Sinust nii kahju:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtke teised naised ometigi õppust sellistest näidetet. Sa pole kindlasti esimene ega viimane selline juhtum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]panteera kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mis mees ise ütles, MIKS ta ära läks?[/tsitaat]
Läksime jälle tülli, seda juhtub meil järjest tihedamini ja põhjused järjest väiksemad. Mina ütlesin talle halvasti, tema ütles mulle samuti. Lõpuks ütlesin, et pakkigu oma asjad ja mingu, tema pakkiski ja läks. See siis lühiversioon asjast. Tüli oli tegeliklt väga inetu sõnavara ja valjuhäälne ning vältas paar tundi. Ma ei suutnud end enam tagasi hoida. Aga ta ütles mulle lapse ees asju, mida oleks piinlik isegi siia kirjutada.
Tema põhjuseid ma täielikult ei teagi, aga jah, minna tal ju kuhugi oli.
Eks põhjused on meis mõlemas, mitte ainult ühepoolsed.
Alguse sai tänane tüli sellest, kas pooleteise aastast last tohib lohutada või mitte, kui ta komistab, kukub ja nutma hakkab.
Ma ei taha, et meie lapsest kasvaks samasugune tundetu mees nagu on ta isa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]panteera kirjutas:[/small]
Alguse sai tänane tüli sellest, kas pooleteise aastast last tohib lohutada või mitte, kui ta komistab, kukub ja nutma hakkab.
Ma ei taha, et meie lapsest kasvaks samasugune tundetu mees nagu on ta isa.[/tsitaat]
Tahad mingit memmekat kasvatada? Hullemat pole, kui täiskasvanud memmekas mees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sa oled abielus, on ju auto ,korter, firma ühisvara, mis sest et mõni neist mehe nimel.ja mehel on kohustus ka sind ülal pidada kuni laps saab 3.
kas kedagi lähisugulast pole kes last aitaks hoida? eme, vanaema?
ma ka lastega üksi, pikemat aega. mul on mees välismaal tööl. aga tihti on abiks minu oma ema ja isa, ka minu vend aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahad mingit memmekat kasvatada? Hullemat pole, kui täiskasvanud memmekas mees. [/tsitaat]

Jah, parem kasvatame kõik oma lastest jõhkardid ja mölakad, kes ajavad hiljem oma bemmiromuga mõne lapsevankri alla ja siis naeravad kõva häälega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sul tööd pole, siis ei saa sa ka laenu maksta. seega, mina soovitaks korter maha müüa, pangale kõik tagasi maksta. ise koliks tagasi vanemate juurde. mehe käest nõuaks elatise ja ka endale ülalpidamise. nõuaks näha firma raamatupidamist, sest firma on teil kahasse, ja osaleks üldse aktiivselt firma tegemistes. auto müüge ka maha ja ostke kumbki odavam auto. kui kõik see oleks tehtud, tõmbaks natuke hinge ja vaataks, mida oma eluga peale hakata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole ju abielus ametlikult, kust te seda võtate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei ole ju abielus ametlikult, kust te seda võtate?[/tsitaat]

See ON ju kirjas. Vt kolmas lõik. (\”10 aastat kestnud suhe ja abielu purunes.\”)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Täna aga jõudis kohale reaalsus, 10 aastat kestnud suhe ja abielu purunes. [/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui paneksitegi korteri müüki? Saad lahti laenukoormast, remondimuredest. Mine tagasi tööle, üüri korter sinnasamasse lähedusse, et ei peaks nii kaua ühistranspordiga aega kulutama. See 2 tundi kui sõidad maksad ju lapsehoiu eest (kui just lasteaiakohta saada ei õnnestu). Elatisenõue loomulikult, aga kas ka sinu osa autost, firmast… kasuta tasuta õigusabi teenust.
Teine variant mehega rääkida ja proovida siiski suhted korda saada. Kui mees on seda väärt. Naine paistab väärt olema, kui on oma kaaslast toetanud, aidanud, usaldanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
konnake

Ma pole majandusalaga eriti kursis, aga- kui firma kuulub mõlemale abikaasale ja kui sel firmal läheb kokkuvõttes nii kehvasti, et tuleb välja kuulutada pankrott-kas siis peavad firma omanikud tekkinud võlgnevuste katteks oma vara müüki panema ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahad mingit memmekat kasvatada? Hullemat pole, kui täiskasvanud memmekas mees. [/tsitaat]
Mis memmekat???? Kui lapsevanem näitab, et ta hoolib lapsest, siis ei ole see memmeka kasvatamine. Hooliv inimene ei tähenda memmekat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui sa oled abielus, on ju auto ,korter, firma ühisvara, mis sest et mõni neist mehe nimel.ja mehel on kohustus ka sind ülal pidada kuni laps saab 3.
kas kedagi lähisugulast pole kes last aitaks hoida? eme, vanaema?
ma ka lastega üksi, pikemat aega. mul on mees välismaal tööl. aga tihti on abiks minu oma ema ja isa, ka minu vend aitab.[/tsitaat]
Vanemad elavad meist küll natuke kaugemal, kuid nende hoolde ma oma last üksi ka ei usaldaks.
Ma tean, et mu mehel on seaduse järgi kohustused, kuid samas tean ma ka seda, kuidas ta oma kohustustest oskab kõrvale hoida, kasvõi põhimõtteliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui sul tööd pole, siis ei saa sa ka laenu maksta. seega, mina soovitaks korter maha müüa, pangale kõik tagasi maksta. ise koliks tagasi vanemate juurde. mehe käest nõuaks elatise ja ka endale ülalpidamise. nõuaks näha firma raamatupidamist, sest firma on teil kahasse, ja osaleks üldse aktiivselt firma tegemistes. auto müüge ka maha ja ostke kumbki odavam auto. kui kõik see oleks tehtud, tõmbaks natuke hinge ja vaataks, mida oma eluga peale hakata.[/tsitaat]
Mu suhted vanematega ei ole nii head, et nende juurde tagasi kolida. Nemad kindlasti tahaks, kuid see ei ole võimalik, siin on palju probleeme, suurim neist on hügieen. Aga see on juba teine lugu.
Kodu müüa ei raatsiks, kuid ega see müüki panek ei tähenda kohe ka seda, et ostja leidub, seegi võib kuid või aastaid aega võtta.
Ma enne kuu algust ei taha töökohaga ühendust võtta, et mis ja kuidas seal edasi hakkab olema, praegu niigi muremõtteid palju. Loodan, et ikka töökoht alles.
Mehe firma raamatupidamisega seni olengi mina tegelenud, kes edasi tegelema hakkab, ka ei tea, loomulikult võiksin ka edasi ise seda raamatupidamise asja ajada, aga samas kui juba lahus oleme, siis tasuta enam seda teha ei tahaks, sest see võtab ikka omajagu aega.
Öösel tekkis mõte, et pakiks asjad ja läheks koos lapse ja kassiga üldse Eestist minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja kui paneksitegi korteri müüki? Saad lahti laenukoormast, remondimuredest. Mine tagasi tööle, üüri korter sinnasamasse lähedusse, et ei peaks nii kaua ühistranspordiga aega kulutama. See 2 tundi kui sõidad maksad ju lapsehoiu eest (kui just lasteaiakohta saada ei õnnestu). Elatisenõue loomulikult, aga kas ka sinu osa autost, firmast… kasuta tasuta õigusabi teenust.
Teine variant mehega rääkida ja proovida siiski suhted korda saada. Kui mees on seda väärt. Naine paistab väärt olema, kui on oma kaaslast toetanud, aidanud, usaldanud.[/tsitaat]
Lasteaia kohta kindlasti ei saa, kuna nimekirja soovisin saada lapse alles sellest sügisest ja kohti ju vähe. Samas kui Tallinnasse elama minna ja üürikas võtta, siis tuleb laps Tallinna lasteaia järjekorda panna ning ma kahtlen, kas nüüd järjekorda pannes, sügisekski lapse aeda saab.
Aga samas see tööle lähemale kolimise mõte on küll hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võtke teised naised ometigi õppust sellistest näidetet. Sa pole kindlasti esimene ega viimane selline juhtum. [/tsitaat]
Kusjuures olen minagi neid juhtumeid varem näinud ja kuulnud, kus mees naist ära kasutab, aga alati olen mõelnud, et minuga, õigemini siis meie suhtega midagi sellist ei saa juhtuda.
Ära iial ütle iial.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]konnake kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma pole majandusalaga eriti kursis, aga- kui firma kuulub mõlemale abikaasale ja kui sel firmal läheb kokkuvõttes nii kehvasti, et tuleb välja kuulutada pankrott-kas siis peavad firma omanikud tekkinud võlgnevuste katteks oma vara müüki panema ?[/tsitaat]
Mehel on OÜ, minu teada omanik ega omaniku abikaasa ei vastuta firma varade eest oma varadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Venice kirjutas:[/small]

1. Mees peab lapsele elatist maksma
2. Mees peab Sind üleval pidama kuni lapse 3-aastaseks saamiseni
3. Auto on teie ühisvara, vahet pole, kelle nimel
4. Firma on teie ühisvara

Mul on Sinust nii kahju:([/tsitaat]
Aitähh! Mul endal on meie pojast kahju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

esmalt unusta see müüt et Tallinnas ei saa lasteaia kohta. Võibolla kodu kõrvale jah ei saa aga Tallinn on suur ja kui vähegi vaeva viitsid näha, siis leiad ka lasteaia.
Oma korter üüri pigem välja, arvatavasti elad kusagil Tallinna ümbruskonnas, tean et näiteks Kohilas on alati väga nõutud igasugused üürikorterid, las üürnikud siis lõpetavadki remondi tasaarvelduse korras. Täna müüa on raske, muidu pead veel odavamalt ära andma. Kohila oli nüüd näitena toodud aga usun et ka teistes Tallinna eeslinnades on sama teema korteritega ja sama vähe lasteaiavõimalusi, maakohtadesse ju lasteaedu juurde ei ehitata ja just seal on terav puudus neist, mitte Tallinna suguses linnas.
2. tallinnasse üüri töökohale kõige lähemal asuv odavaim korter, kindlasti keskküttega! ja kiiresti leia sealsamas ka hoidja, kes haiguste ajal on valmis lapsega olema
3. tööandjale 14 päeva ennem avaldus ja marsid kohale sellise näoga nagu sinu töölevõtmine on parim mida firma teha saab ning muid võimalusi lihtsalt ei ole. Muidugi mitte jäigalt trampides vaid enesekindlalt ja meeldivalt. Kui lähed ebalevalt et palun kas ma ehk kuidagi saaksin tööle tulla .. äkki leiate mulle midagi .. olen hädas.. siis sellise jutu peale kindlalt koondatakse. Olen näinud, et ega neid ootamatult õnnetusse seisu sattunud naisi keegi tööle ei igatse. Ei tea kas kardetakse nakkust et järsku hakkab endal ka sitasti minema?
4. Ja suu kinni selle koha pealt et sul kõik sitasti on. Kurdad perekoolis või ainult ühele tõesti heale sõbrannale kes edasi ei latra, nutad kodus, pea püsti , selg sirgu ja keegi ei pea su valu tundma. Otsid kokkuhoiu võimalusi, lisateenimisvõimalusi, peamine et pangalaenude ja muude ´maksetega järje peal ennast hoiad, kui see käest läheb, on veel hullem
5. JA KÕIGE TÄHTSAM
Kui see sitapeast mees, kelle pale sulle nüüd selge on su uksetaha kraapima ja vabandust paluma tuleb, ei anna andeks. Kokku -lahku mängud ei vii kusagile. Süda kõvaks! Ta on su elust suure tüki haganud, enam ei anna!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Pereelu ja suhted Ja ongi kõik.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.