Esileht Kodunurk Ja parim supp on….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Ja parim supp on….

Postitas:
Kägu

…?

(Minu jaoks hernesupp).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…on see, mida parajasti söön. Aga lemmikud on:

prantsuse sibulasupp

borš

tom yum

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tom Kha ja koorene lõhesupp värske kartuli, värske porgandi, sibula ja värske tilliga. Sööks nii, et kõht valutab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljanka, tom kha (nii gai/kana kui krevettidega), lõhesupp porruga, prantsuse sibulasupp (millegipärast Eesti restoranides olen saanud haledaid lurre sibulasupi nime all), hernesupp, Kõrvitsapüreesupp, seenesupp/seeneseljanka või koorega supp/.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seenesupp kuivatatud puravikest. MITTE püreesupp.
Vanaema tegi. Puravikke oli sees palju nagu Tootsi soovitud rosinasaias rosinaid. Kruubid vist olid ja kartul ja porgand.

Kahjuks ei tea retsepti, kuigi vanavanaema pani selle kirja nagu sajad teisedki retseptid. Ta suri, kui olin 19 ja selles vanuses lendas tema käsitsi kirjutatud retseptiraamat mul prügisse, sest “mina küll köögiorjaks ei hakka”. Kurb ja piinlik enda pärast.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koorene lõhesupp☺️

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Borš

Koorene lõhesupp

Hernesupp

Kõrvitsa püreesupp

Sibulasupp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljanka

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kana-klimbisupp.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armusin Vietnamis Pho suppidesse. Siin on neid  võimalik teha küll, aga jube kulukas ja aeganõudev. Ja midagi jääb ikka puudu. Aga seal sõin igal võimalusel ja igatsen taga.

Meie suppidest maitseb enim tomati-läätsesupp ja vahel mõnes kohas seljanka. Aga mitte alati.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hapukapsasupp

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Borš.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda süüa püreesuppe. Need näevad välja nagu beebitoit. Mulle meeldib selline supp, kus hammastel ka tööd ja leemes on maitset, vürtsi ja värvi.

Lemmiksupp on seenesupp suitsuliha ja sulatatud juustuga.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle supid üldse ei maitse,  võiks täitsa olemata olla. Kodus kui vahel teen,  siis seljanka v borš. Ema tehtud kapsasupid on ka head olnud.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Borš, frikadelli- ja klimbisupp

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seenesupp kuivatatud puravikest. MITTE püreesupp.

Vanaema tegi. Puravikke oli sees palju nagu Tootsi soovitud rosinasaias rosinaid. Kruubid vist olid ja kartul ja porgand.

Kahjuks ei tea retsepti, kuigi vanavanaema pani selle kirja nagu sajad teisedki retseptid. Ta suri, kui olin 19 ja selles vanuses lendas tema käsitsi kirjutatud retseptiraamat mul prügisse, sest “mina küll köögiorjaks ei hakka”. Kurb ja piinlik enda pärast.

Sul olid ju sel hetkel alles nii vanaema kui ema, kuidas siis nii tore asi kui vanavanaema retseptiraamat sinusuguse arulageda teismelise kätte läks?

Tõeliselt kurb.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge kalasupp ja borš, talvel hapukapsasupp, mis on puupliidil kaua podisenud ning muutub igapäevaga paremaks (juurde käivad külmad keedetud kartulid).

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seenesupp kuivatatud puravikest. MITTE püreesupp.

Vanaema tegi. Puravikke oli sees palju nagu Tootsi soovitud rosinasaias rosinaid. Kruubid vist olid ja kartul ja porgand.

Kahjuks ei tea retsepti, kuigi vanavanaema pani selle kirja nagu sajad teisedki retseptid. Ta suri, kui olin 19 ja selles vanuses lendas tema käsitsi kirjutatud retseptiraamat mul prügisse, sest “mina küll köögiorjaks ei hakka”. Kurb ja piinlik enda pärast.

Sul olid ju sel hetkel alles nii vanaema kui ema, kuidas siis nii tore asi kui vanavanaema retseptiraamat sinusuguse arulageda teismelise kätte läks?

Tõeliselt kurb.

Ei, mul ei olnud selleks ajaks ema. Vanaema aga oli voodihaige. Tema eest üksi hilisteismelisena hoolitsemisel kadus ilmselt mul igasugune mõistuseraas. Ütlesin isegi, et on kurb ja enda pärast piinlik, sa ei peaks vast parastama.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Supp lihaga. Praen ja maitsestan hakkliha ära ja panen supi sisse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu supid üldiselt meeldivad, aga ei meeldi prantsuse sibulasupp, püreesupid, klimbisupp. Teised on kõik okei, aasiapärased on erilised lemmikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastan väga suppe. Ja teen tihti ka. Ja ikka õigesti, ehk siis keedan puljongi kondist.

Suppide top on seljanka, hapukapsa borš, hapukapsasupp, kalaseljanka, rassolnik jne.

Pigem ei sööks klimbisuppi. Ja kindlasti mitte piimasuppe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastan väga suppe. Ja teen tihti ka. Ja ikka õigesti, ehk siis keedan puljongi kondist.

Mina ei kasuta üldse mingisugust puljongit, mul elektripliit ja mitu tundi puljongi keetmine on jõhker priiskamine. Kasutan sama lihakeeduleent kus liha supiks keedan. Söön peaaegu kõiki suppe.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lemmikum vist hetkel Vietnami pho, kindlasti ka tom kha, borś, angerjasupp, tomatine mereannisupp ja frikadellisupp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastan väga suppe. Ja teen tihti ka. Ja ikka õigesti, ehk siis keedan puljongi kondist.

Mina ei kasuta üldse mingisugust puljongit, mul elektripliit ja mitu tundi puljongi keetmine on jõhker priiskamine. Kasutan sama lihakeeduleent kus liha supiks keedan. Söön peaaegu kõiki suppe.

Olgu, nii saab, aga nii ei ole hea!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, nii saab, aga nii ei ole hea!

Pole parata, paari toidukorra hinda üüratuks ajada ka ei saa. Kontide röstimine ahjus, siis puljongi keetmine 6+ tundi – praeguste kütusehindade juures lepin pigem mitte nii ülihea supiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan sama lihakeeduleent kus liha supiks keedan

Lihakeeduvesi pole küll mingi supi alusmaterjal.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan sama lihakeeduleent kus liha supiks keedan

Lihakeeduvesi pole küll mingi supi alusmaterjal.

Ja sina oled selle määraja?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole parata, paari toidukorra hinda üüratuks ajada ka ei saa. Kontide röstimine ahjus, siis puljongi keetmine 6+ tundi – praeguste kütusehindade juures lepin pigem mitte nii ülihea supiga.

Kuue tunni keetmise ja liha vee sees loputamise vahel on ka vahepealseid variante olemas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, nii saab, aga nii ei ole hea!

Pole parata, paari toidukorra hinda üüratuks ajada ka ei saa. Kontide röstimine ahjus, siis puljongi keetmine 6+ tundi – praeguste kütusehindade juures lepin pigem mitte nii ülihea supiga.

Ma isiklikult keedan supikonti vaid 1 h ja 30 min. Siis võtan kondid välja, eemaldan liha. Puljongi panen teise potti ja sellest saab supp. Hea supp! Puhtaks roogitud kondid panen kiirkeedupotti ja lasen neil madalal kuumusel rahulikult edasi podiseda. Kiirkeedupotis on rõhk sees ja induktsioonpliit ei võta kuigi palju energiat. Nii et suht miinimumi peal lasen puljongil õrnalt podiseda, ja nii kaua kuni ise üleval olen. Mingu selleks või kümme tundi.

Järgmisel hommikul on potis tugev kallerdis. See on supipõhi veel vähemalt kahele järgmisele supile, mille saan valmis juba kiirelt. Kallerdist hoian sügavkülmas.

Konte ei ole ma kunagi röstinud, kuid usun, et see on ka hea variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen tihti suppe. Peres kõik söövad hea meelega suppi. Ühte lemmikut ei oska välja tuuagi. Väga head on kookospiimaga aasiapärased supid, borš, seljanka, tomati-selleri püreesupp kana ja fetaga, bataadipüreesupp krevettidega, hapukapsasupp, indiapäraste vürtsidega tomati-läätsesupp. Vot sibulasuppi tahaks proovida, seni pole seda saanud maitsta ja ise pole ka tegemiseni jõudnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Kodunurk Ja parim supp on….