Esileht Veebikonstaabel Ja taas- naabrid!

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Ja taas- naabrid!

Postitas:
Kägu

Meie kortermajja kolisid mõni päev tagasi uued elanikud. 2 noormeest ja neiu, vanuses umbes 20. Ja kohe tekkisid meie muidu nii rahulikus majas probleemid. Alguses oli pidevalt vali muusika nii ööl kui päeval. Sai kutsutud kolmel korral politsei. Sai naabritega ka ise räägitud. Nende vabandu aga oli see, et päevasel ajal võib teha mida tahes. Kas ikka võib? Kas ikka võib terve päev istuda aknalaual, suitsetada, lärmata (on ikka selge vahe inimeste tavalisel vestlusel või joobes inimeste üksteisest üle lärmamisel).Ning just viimane siin majas nüüd toimubki, hommikul mõnikord lausa kella 7-st alates ja nii terve päev. Muusika jäi peale viimast politseikülastust reede päeval küll vaiksemaks, aga lärm kestab. Elan viiendal korrusel ,täpselt nende peal, nemad on kolmandal ja vahepeal elab üksik alkohoolilembene mees, keda pole peaaegu üldse kodus. Aknaid lahti hoida on võimatu- suitsuhais tuleb tuppa (ma ise suitsetan küll ,aga koju ma suitsuhaisu ei taha) ja see lärmamine… Tahaks kordki puhata ka päevasel ajal oma kodus olles! Kindlasti mõtlevad paljud meie majas veel niimoodi, aga kuna enamus selles majatiivas on pensionärid ja vene rahvusest ,siis nemad on lihtsalt vait ja kannatavad (kuigi ei tea kah, 9 kordne maja, naabrid eriti ei suhtle)
Rahurikkujad üürivad korterit. Kuid korteriomanikku teab vaid ühistu esimees, kes on kuu lõpuni puhkusel. Võibolla teavad teised juhatuses ka, aga ei tohi öelda? Meil on majas ööpäevaringne valve- ühikatüüpi maja- kuid sellest valvest pole mitte mingisugust abi, lihtsalt maksame neile palka telekavahtimise ja naabritega maja taga suitsetamise ning vahel ka viinajoomise eest.
Mis võimalused on tülikatest naabritest vabanemiseks? Majaühistu omavahel ei suhtle, et midagi ühiselt ette võtta- ja ausalt, ega teist majatiiba või üle koridori elavaid inimesi, kel aknad teisele poole ,nad ei sega ka. Rääkimine nendega ei aita- neil on oma joru, et päevasel ajal võib teha mis tahes ja saadavad pikalt. Tahaks kuidagi korteriomanikku teavitada, aga kuidas teda leida? Ma arvan, et omanik ei teagi veel, kellele ta oma korteri üüris ja mis seal toimub.
Kas kirjutada politseile avaldus ja mainida seal ka päevased häirimised? Aknalaual istumine ,lärmamine ja suitsetamine nt. Tõesti ,see müraterror majas, kus olen 2 aastat rahulikult elada saanud mõjub terviseprobleemidega inimesele väga kurnavalt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

Tere

Kindlasti esitada avaldus kui patrull on juba korduvalt seal käinud. Aga korteriomaniku andmed saab tõesti öelda ainult KÜ juhatus. Võite muidugi suhelda antud korteri naabritega, ehk teab keegi veel omaniku andmeid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olukord lahenes. Saime korteriomanikuga ühendust ja need üürilised seal enam ei ela!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga korteriomaniku andmed saab tõesti öelda ainult KÜ juhatus.

Huvitav väide, paari euri eest saab neid andmeid igaüks: https://kinnistusraamat.rik.ee/detailparing

Kusjuures ka KÜ juhatus alati ei tea kes majas elab: korterit müües ei ole kohutus KÜ-d teavitada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Andero võiks oma diplomi kooli tagasi anda: “Aga korteriomaniku andmed saab tõesti öelda ainult KÜ juhatus”. Kinnistusraamat on märksõna.
Lisaks, KÜ ei oma ei kinnistut ega (korter)maja, ainult haldab ja hooldab.

0
-1
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Ja taas- naabrid!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.