Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäädavalt võlgadest vabaks

Näitan 27 postitust - vahemik 181 kuni 207 (kokku 207 )

Teema: Jäädavalt võlgadest vabaks

Postitas:
Kägu

Huvitav küll, et nüüd on suurpere toetus juba 520 eurot. Ei ole ju. Kolmelapselistel on 300.-

Kas mängid mingit lolli või jälle aspergeri jooned? Kokku saad kolme lapse pealt 520 eurot, sellest oli jutt. Et selle moodustab suurpere toetus pluss lapsetoetus, pole kuigi oluline. Kolmelapselised saavad oma laste eest juba praegu väga suurt toetust, mis on suur lisa sissetulekule. Ja kui mõni isegi sellise toetamisega ainult laristab ja ei saa toitugi laenuta ostetud, siis ei aita siin mitte miski.

Muidugi pole miski muu oluline, kui su oskus teisi lollideks ja aspergeriteks sõimata. Peab ikka raske olla elada, kui vihkad kõiki ja kõike, inimesi ja lapsi, paljusid lapsi kasvatavaid peresid, poliitikuid, naisi ja emasid, abi (ehk siis nõuannete, mitte rahalise) küsijaid jne jne. Vaata, et sa oma viha sisse ära ei upu, eks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustada et tuleks sellest, et vältida uute võlgade tekkimist, st korraldada ümber oma tarbimisharjumused, et et ei peaks uusi laene juurde võtma.

Olemasolevad laenud tuleb üle vaadata ja kulukuse määra järgi reastada, st mis on kallimad ja soodsamad. Üldiselt soovitatakse kõrgema intressimääraga laenud võimalusel ennetähtaegselt tagastada, soodsamad võivad hilisemaks jääda. Samas tuleb vaadata (st lugeda oma laenulepinguid), kas ennetähtaegse tagastamisega kaasnevad veel mingid lisakulud (st leppetrahv) – kui need on suuremad kui intressist vabanemise tulu, siis kas on mõtet üldse siis proovida laenusid ennetähtaegselt tagastada?

Võimalusel leida lisasissetulek. Kasvõi mõni tööamps või paar töötundi nädalas – ei pea oma erialast tööd juurde otsima, vabalt võib kasvõi kuskil koristamas käia, saadetisi sorteerida, põllul rohimas käia (suvel muidugi, osa töid on hooajalised) jne.

Aitäh soovituste eest.

Ostsin raamatu “Sinu raha täielik muutumine” ja lugesin ühe õhtuga läbi. Soovitatakse alustada väiksemaist laenust ning siis liikuda suuremate juurde. Tegin pere eelarve ja arutasime mehega asja läbi. Olime väga vihased enda peale, et sellises olukorras olema ning pöörame asja ringi ning harime ennast rahatarkuse saamiseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitatakse alustada väiksemaist laenust ning siis liikuda suuremate juurde.

Loogilisem oleks alustada kõige kõrgema intressiga laenust.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui oled veel naisterahvas, siis võid auto tagaistmel “ampsata teadagi mida”:) Ja seda 100 € tunnitasuga.

Sa meesterahvana saad seda sama innukalt teha, ilmselt teedki.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin raamatu

Selliseid on raamatukogudes lademetes, mõttetu kulutus.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid on raamatukogudes lademetes, mõttetu kulutus.

Jah, see raamat maksab ligi 40 eurot. Milleks seda vaja oli osta? Selle raha eest oleks mitu päeva söönuks saanud. Mina isiklikult praktiliselt terve nädala koos ühe lapsega.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot ja seal raamatus soovitati võtta alguses natuke laenu ja siis palju?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid on raamatukogudes lademetes, mõttetu kulutus.

Jah, see raamat maksab ligi 40 eurot. Milleks seda vaja oli osta? Selle raha eest oleks mitu päeva söönuks saanud. Mina isiklikult praktiliselt terve nädala koos ühe lapsega.

Tore, oled tubli!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot ja seal raamatus soovitati võtta alguses natuke laenu ja siis palju?

Jah, sellest just iga lehekülg rääkiski. Tee õnnele!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi võtab Hansapostist laenu peale nodi? Oehh…

Mina pole nii rikas, et järelmaksuga asju osta. Kõik, mis mul on, on 100% välja makstud (sh kodu, mille soetamiseks läks 12 aastat).
Inimestel ikka rahamuresid pole, räägitagu, mis tahes…

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid, et 20 aastat tagasi ei räägitud ega teatud midagi rahatarkusest. Lihtsalt see mudaklass, kust sa pärit, ei teadnud sellest midagi ega tea ka ilmselt 50 aasta pärast. Mina õppisin 20 aastat tagasi juba finatsjuhtimise magistrantuuris piiri taga…

Nii kole on teise inimese päritolu kohta öelda mudaklass. Ega laps ise ei vali, millises peres ta kasvab.

Aga see laps on täna täiskasvanu. Nùüd ei või ka nimetada asju nende õigete nimedega? Millal siis tohib?

Fakt, et just päritolupere keerab paljude laste elud vussi. Mis me siin vingerdame ja ümber nurga räägime. Muidugi pole ise süüdi. Aga kahjuks sündis mudaklassi ja seetõttu on tema kasvamise tee palju okkalisem.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalusel leida lisasissetulek. Kasvõi mõni tööamps või paar töötundi nädalas – ei pea oma erialast tööd juurde otsima, vabalt võib kasvõi kuskil koristamas käia, saadetisi sorteerida, põllul rohimas käia (suvel muidugi, osa töid on hooajalised) jne.

Iga kord imestan seda tööampsu soovitust. Reeglina teenib sellega nii vähe, et puudub igasugune mõte sellega tegeleda. Miks sa soovitad seda inimesele, kelle sissetulek kasvab uuest aastast 500 euro võrra mitte midagi tehes.

Aa okei.

Vaesed on ikka teistmoodi ajuehitusega.

Teie arvate, et tööampsud on mõttetud ja hinge taga pole punast pennigi. Söökigi ostetaks võlgu, millest me räägime:) aga tööamps on mõttetu sellegipoolest.

Mul on elu kindlustatud ja mu laste oma ka, aga tööampse ei põlga.

Virelege tõesti edasi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestel soovitaks küll tööampse teha, teenib ikka korralikult sellega, aga naistele pakutavad teenindavad tööd ja sinu toodud rohimine.

No nendel meeste töödel on juba küllalt palju naisi ka. Pahteldajad, värvijad ja ma ei tea, kes kõik veel. Naine võib samahästi “ehitusele kohale loivata”, kui ainult on natuke pealehakkamist.

Ja kui see ikkagi tundub liiga hirmuäratav, siis saab ka naiselikel aladel normaalselt lisaraha teenida. Läbid püsimeigikoolituse ja teenid töö pealt 150-200 eurot (teed näiteks 4 tööd kuus ja ongi lisa 1000 eurot, enamus jaksaks veel rohkem töötada). Eks see eeldab ka mingit loomulikku huvi selle valdkonna vastu ja endal presenteeritavat välimust.

Lihtsamad “naiste tööd” oleks eramajade koristaja (otsitakse tikutulega taga korralikke, kes kohale ka ilmuvad ja makstakse hästi) või laste erahoid.

Kõik valdkonnad nõuavad natuke ettevalmistust (kas kursuse läbimine või ainult endast normalse tutvustuse kirjutamine). Aga see eest teenida saab kordades rohkem (20-50 eur tunnis) kui nendel töödel, kus tõesti lähed kohale kaks kätt taskus ja juhatatakse nagu lammast tööle.

püsimeik eeldab väga head kunstnikusilma, ma loodan, et TA sinna ei pürgi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaesed on ikka teistmoodi ajuehitusega.

Mina ei ole vaene, aga sa tutvu nende hindadega, mis selliste ampsude eest pakutakse. Õhtu eest saad 15 eurot, mis ei aita seda inimest kuidgi edasi, sest ta mõtlemine on vildakas. Teda aitaks rohkem laristamise lõpetamine, sest ta sissetulek ei ole väike. Aga ta mõtlemine on täiesti mööda, läheb poodi, ostab raamatu 40 euro eest, mille võiks ka raamatukogust osta. Selle teenimiseks ampsuga peab ta 8 tundi töötama.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid, et 20 aastat tagasi ei räägitud ega teatud midagi rahatarkusest. Lihtsalt see mudaklass, kust sa pärit, ei teadnud sellest midagi ega tea ka ilmselt 50 aasta pärast. Mina õppisin 20 aastat tagasi juba finatsjuhtimise magistrantuuris piiri taga…

Nii kole on teise inimese päritolu kohta öelda mudaklass. Ega laps ise ei vali, millises peres ta kasvab.

Aga see laps on täna täiskasvanu. Nùüd ei või ka nimetada asju nende õigete nimedega? Millal siis tohib?

Fakt, et just päritolupere keerab paljude laste elud vussi. Mis me siin vingerdame ja ümber nurga räägime. Muidugi pole ise süüdi. Aga kahjuks sündis mudaklassi ja seetõttu on tema kasvamise tee palju okkalisem.

Sinu sõnavõtust lihtsalt õhkus üleolekut ja empaatiavõimetust. Et fuhh sina oled mudaklass, mina olen küll eliitperekonnast ja kõrgelt haritud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole vaene, aga sa tutvu nende hindadega, mis selliste ampsude eest pakutakse. Õhtu eest saad 15 eurot, mis ei aita seda inimest kuidgi edasi, sest ta mõtlemine on vildakas. Teda aitaks rohkem laristamise lõpetamine, sest ta sissetulek ei ole väike. Aga ta mõtlemine on täiesti mööda, läheb poodi, ostab raamatu 40 euro eest, mille võiks ka raamatukogust osta. Selle teenimiseks ampsuga peab ta 8 tundi töötama.

Kodude koristamise eest makstakse 10-15 eurot tunnis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodude koristamise eest makstakse 10-15 eurot tunnis.

See ei ole mingi amps, et lähed kui tahad. Siis käid sel ajal, kui pererahvas soovib ja pead käima regulaarselt, mitte nii, et kaks nädalat käin, siis kaks nädalat ei käi. Kui sa nii töötad, siis järgmist klienti sul ei tule. Sellise pere leidmine, kellega on klapp ja töö sujub probleemideta, ei ole kiire protsess.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodude koristamise eest makstakse 10-15 eurot tunnis.

See ei ole mingi amps, et lähed kui tahad. Siis käid sel ajal, kui pererahvas soovib ja pead käima regulaarselt, mitte nii, et kaks nädalat käin, siis kaks nädalat ei käi. Kui sa nii töötad, siis järgmist klienti sul ei tule. Sellise pere leidmine, kellega on klapp ja töö sujub probleemideta, ei ole kiire protsess.

See inimene ei tee mingit tööd.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ülikoolis õppisin, siis tegi ka tööampse – hoidsin lapsi, joonistasin sünnipäevakaarte, müüsin turul. Ma ei näinud sellest midagi halba – 15 eurot õhtu eest, siis paari õhtuga saab Grossi poest toidukoti kätte.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, TA!

Ega siis selliseid raamatuid lugedes võlgadest vabaks saa!

Neid tuleb kirjutada!

Mõtle mingi eriti lööv pealkiri välja ja vehi raamat valmis. Sisul ei ole suuremat tähtsust, nende lugejatel puudub nagunii kriitikameel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, TA!

Ega siis selliseid raamatuid lugedes võlgadest vabaks saa!

Neid tuleb kirjutada!

Mõtle mingi eriti lööv pealkiri välja ja vehi raamat valmis. Sisul ei ole suuremat tähtsust, nende lugejatel puudub nagunii kriitikameel.

Aa, okei. Näed, kus tuleb häid mõtteid, kui räägid inimestega.

TA

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma töö olemas, seega tööampsudeks vaevalt et aega jääb.

Aga järgmise kuu eelarve on meil koos ning toidule (ilma ostukrediidita) kindel reaalne summa samuti eraldatud. Eesmärk on ära tasuda ostukrediidid ning neid mitte enam kunagi kasutada. Sellest järgmisel kuul tagasi maksta Hansaposti krediit ja siis nii edasi ja edasi. Soovige meile edu! Ja ärge naeruvääristage midagi raamatut. Väga hea raamat oli, väga mõtlemapanev ning vihaseks ajav, et sellises olukorras nüüd oleme. Lõin kõik meie võlad kokku ning kuumaksed samuti. Summa oli märkimisväärne. 🙁 Karm.

TA

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ülikoolis õppisin, siis tegi ka tööampse – hoidsin lapsi, joonistasin sünnipäevakaarte, müüsin turul. Ma ei näinud sellest midagi halba – 15 eurot õhtu eest, siis paari õhtuga saab Grossi poest toidukoti kätte.

Just, nii sobib üksi elavale inimesele.

Pereinimesele, kus kasvab kolm teismelist, see abiks ei oleks. Ei rahaliselt ega ajaliselt. Eriti, arvestades, et TA-l ju on oma põhitöö olemas. Mingi aeg peab ju perele ka kuuluma. Ma olen küll väga säästlik ja majanduslikult mõtlev inimene, aga ka mina leian, et viieliikmelise pere kõrvalt minna pärast põhitööd veel turule müüma või kellegi lapsi hoidma tibatillukese raha eest, on liig.

Ma ise olen ka pereinimene ja töötan ka pooleteise kohaga oma põhitööl. Vehin ületunde teha. Just raha pärast. Aga minu lapsed on täiskasvanud ning kodune koormus seetõttu mõnevõrra väiksem. Seetõttu saan endale seda lubada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereinimesele, kus kasvab kolm teismelist, see abiks ei oleks. Ei rahaliselt ega ajaliselt. Eriti, arvestades, et TA-l ju on oma põhitöö olemas. Mingi aeg peab ju perele ka kuuluma. Ma olen küll väga säästlik ja majanduslikult mõtlev inimene, aga ka mina leian, et viieliikmelise pere kõrvalt minna pärast põhitööd veel turule müüma või kellegi lapsi hoidma tibatillukese raha eest, on liig. Ma ise olen ka pereinimene ja töötan ka pooleteise kohaga oma põhitööl. Vehin ületunde teha. Just raha pärast. Aga minu lapsed on täiskasvanud ning kodune koormus seetõttu mõnevõrra väiksem. Seetõttu saan endale seda lubada.

Tasub tööl palka juude küsida. Midagi ikka saab, kasvõi 10% on abiks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub tööl palka juude küsida. Midagi ikka saab, kasvõi 10% on abiks.

Kui töötad riigieelarvelises asutuses, siis saad palka oma palgaastme järgi ja nii on. Kelleltki küsida midagi võimalik ei ole, tööta nii hästi kui tahad. On ka erafirmasid, kus teatud ametikohal on üks palk, mis on kindlaks määratud ja mingeid individuaalseid läbirääkimisi ei toimu. Seega igal pool ikka pole nii, et ainult mine ja küsi, midagi ikka saad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma töö olemas, seega tööampsudeks vaevalt et aega jääb.

Aga järgmise kuu eelarve on meil koos ning toidule (ilma ostukrediidita) kindel reaalne summa samuti eraldatud. Eesmärk on ära tasuda ostukrediidid ning neid mitte enam kunagi kasutada. Sellest järgmisel kuul tagasi maksta Hansaposti krediit ja siis nii edasi ja edasi. Soovige meile edu! Ja ärge naeruvääristage midagi raamatut. Väga hea raamat oli, väga mõtlemapanev ning vihaseks ajav, et sellises olukorras nüüd oleme. Lõin kõik meie võlad kokku ning kuumaksed samuti. Summa oli märkimisväärne. ???? Karm.

TA

Igatahes jaksu, probleemi tunnistamine on esimene samm paremuse poole!
Kui on harjumus pidevas järelmaksu- ja võlaringis elada, siis kindlasti tagasilööke tuleb mingite emotsionaalsete ostude või muu näol, kui tundub, et nüüd on juba natukene parem (omal läbi elatud korduvalt). Ei maksa end nendest liigselt heidutada lasta – oluline pole mitte see, et komistad vaid et tõused uuesti püsti.
Ma väga loodan, et õnnestud oma plaanides ning ühel hetkel saad kogu sellele olukorrale tagasi vaadata ja mõelda, et miks ometi varem ei alustanud 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma töö olemas, seega tööampsudeks vaevalt et aega jääb.

Aga järgmise kuu eelarve on meil koos ning toidule (ilma ostukrediidita) kindel reaalne summa samuti eraldatud. Eesmärk on ära tasuda ostukrediidid ning neid mitte enam kunagi kasutada. Sellest järgmisel kuul tagasi maksta Hansaposti krediit ja siis nii edasi ja edasi. Soovige meile edu! Ja ärge naeruvääristage midagi raamatut. Väga hea raamat oli, väga mõtlemapanev ning vihaseks ajav, et sellises olukorras nüüd oleme. Lõin kõik meie võlad kokku ning kuumaksed samuti. Summa oli märkimisväärne. ???? Karm.

TA

Igatahes jaksu, probleemi tunnistamine on esimene samm paremuse poole!

Kui on harjumus pidevas järelmaksu- ja võlaringis elada, siis kindlasti tagasilööke tuleb mingite emotsionaalsete ostude või muu näol, kui tundub, et nüüd on juba natukene parem (omal läbi elatud korduvalt). Ei maksa end nendest liigselt heidutada lasta – oluline pole mitte see, et komistad vaid et tõused uuesti püsti.

Ma väga loodan, et õnnestud oma plaanides ning ühel hetkel saad kogu sellele olukorrale tagasi vaadata ja mõelda, et miks ometi varem ei alustanud ????

Aitäh, loodan ise sama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 181 kuni 207 (kokku 207 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäädavalt võlgadest vabaks