Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jaanipäev üksi ja koteris

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Jaanipäev üksi ja koteris

Postitas:
Rosiine28

Küll on kurb ja nukker olla. Kes veel samas seisus, siis kuidas selle aja sisustate?

+20
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
piret005

Kas korterist välja siis minna ei saa? Igal pool on avalikud jaanituled, saab ju tiiru seal käia.

+33
-5
Please wait...

Postitas:
MiladyWinter

Sama seis, aga absoluutselt pole kurb ega nukker. Ma üldse käsu peale ei kurvasta ega nukrutse (et kui 23. juuni, siis kohe nagu peab rõõmus olema ja seltsitama?).

+42
-3
Please wait...

Postitas:
macarena

Ma läheks kuhugi linna jaanitulele ja sööks midagi jaanipäevast ja jalutaks niisama värskes õhus. Üksindustunne pole mõnus jah, aga äkki sul ikka muul ajal on lähedasi, ma loodan.

+22
0
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Küll on kurb ja nukker olla. Kes veel samas seisus, siis kuidas selle aja sisustate?

Nau ikka vaba aega -loen, teen trenni, vaatan mõnda head saadet, naudin niisama olemist.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kalli ema

Sa vähemalt saad aru, et jaanipäev on pidupäev, meie peaminister aru ei saa ja hirmutab ning tapleb meedias edasi. Igast ilmasõjast vaja oma teha.

Pealegi pool päeva on läbi, teine pool sisusta kuhugi kaugele, avalikule jaanitulele rändamisele ning tagasi tulemisele ja ongi päev läbi. Sääsesprei!

+7
-69
Please wait...
Postitas:
sadness

Mina olen ka üksi kodus ja paremini ei saakski. Mulle see Jaanide möll üldse ei meeldi.

+32
-5
Please wait...

Postitas:
Katza

Sa vähemalt saad aru, et jaanipäev on pidupäev, meie peaminister aru ei saa ja hirmutab ning tapleb meedias edasi. Igast ilmasõjast vaja oma teha.

Sa oled see, keda koguaeg hirmutatakse? Varem ilmselt hirmutati koroonaga?

+17
-5
Please wait...

Postitas:
Nustik

Pealegi pool päeva on läbi, teine pool sisusta kuhugi kaugele, avalikule jaanitulele rändamisele ning tagasi tulemisele ja ongi päev läbi. Sääsesprei!

Täna pole jaanipäev. Võidupüha puhul on teema igati päevakohane.

+23
-2
Please wait...
Postitas:
Kati

Kui just liikumispuuet pole mis takistab majast väljuda (paljud inimesed ongi korrusmajades “vangis”) siis küll probleemi ei näe. Kui ei taha kodus olla, mine välja. Üksi ei saa ju kunagi igav olla, tegele oma lemmiktegevustega. Ja kui üksindus ei meeldi siis kutsu sõbrad külla.

+17
-7
Please wait...

Postitas:
Gruune

kui sa nii väga tahad jaanipidu, siis kas sul tõesti mitte ühtegi sõpra ei ole, kellega oleks saanud koos midagi orgunnida?

Muidugi on inimesi, kellele ei meeldi ja tahavadki üksi kodus olla. Aga kui sa juba tead, et sa tunned end jaanipäeval korteris üksi olles üksikuna, siis võta ometi midagi ette selleks, et sa ei peaks end nii tundma! Kui sel aastal enam ei jõua, siis järgmisel aastal.

Ma täna olen ka üksi, käisin just õues grillimas. Tegin liha valmis, tulin tuppa ära, nüüd pikutan ja hakkan raamatut lugema. Lõkkeõhtu teeme homme hoopis. Mõni tegi juba eile. Mõni käristab mitu päeva järjest. Inimesed on erinevad, eks sa ise tead, mis sulle meeldib ja sobib. Täna on ilus ilm, mine jaluta veidike kuskil ringi.

Kui oled Tallinnas, mine Shnelli tiigi äärde, seal on täna miski üritus (tasuta) Algab kell 18: https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Kesklinna-jaanituli-sartsub-taas

Vabaõhumuuseumis on ka midagi jne.

Siin on terve Eesti info koos: https://jaanituled.ee/

+16
-3
Please wait...

Postitas:
ninakaru

Kuidas see mistahes muust vabast päevast erineb?

+10
-10
Please wait...

Postitas:
kaarel

päris huvitav, inimene, kes on koguaeg lootnud teiste inimeste peale enda meelelahutuseks ja siis hunnik introverte tuleb ütlema, nii ongi hea 🙂

+3
-15
Please wait...

Postitas:
sadness

päris huvitav, inimene, kes on koguaeg lootnud teiste inimeste peale enda meelelahutuseks ja siis hunnik introverte tuleb ütlema, nii ongi hea 🙂

Introverte? Kas ainult introvertidele sobib vaikus?

Naljakas, kuidas selliste teemade peale tuleb kohale alati mingi tüüp, kes kukub rääkima introvertidest ja ekstravertidest. Aitab küll, liigu nende introvertide ja ekstravertide kohapealt edasi.

+15
-5
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Mina küll pole üksi, aga korteris olen ka ja kuhugi lõkke äärde minna ka ei saa, sest pole Eestis ja siin riigis ei teata jaanipäevast mõmmigi. Lisaks hakkab u tunni aja pärast pea terve öö kestev äikesetorm.

Meenutan praegu nostalgiliselt aegu, mil elasin veel Tallinnas, üksi oma korteris ja olin oma aja peremees. Tol ajal tundsin end jaaniõhtul tihti halvasti, sest kogu aeg tajusin seda sotsiaalset survet, et õige eestlane paneb jaanipäevaks linnast plagama nii kuis autokummid võtavad, kõik normaalsed inimesed on kuskil maal ja metsas lõkke ääres koos sugulaste-sõpradega, romantikat peab tegema jne jne. Mul polnud maakodu ega sugulasi maal, vanemad olid juba vanad, samuti polnud selliseid sõpru, kes oleks kaasa kutsunud, kõik ikka läksid ju oma suguvõsadega. Päris kehv mõte tundus ka üksi kuhugi linna jaanitulele minna, sest selline mulje jäi endale, et mina olen see ainuke häbimärgistatu seal ÜKSI.

Nüüd tagantjärele kahetsen, et seda eluperioodi tol ajal hinnata ei osanud ja raiskasin energiat mingi ärevuse ja valehäbi peale.
Üksiolemine, nii et keegi sust midagi ei taha, on täielik luksus. Kui praegu avaneks võimalus jaanipäeval üksi korteris olla, siis teeks nii:

Alustuseks käiks raudselt vabaõhumuuseumis. Ma ei tea küll, kas nad päris jaaniööl avatud on ja kuidas sealt pärast minema saaks, aga kuiva ilmaga läheks kasvõi jalgrattaga.

Teiseks, homme hommikul vara läheks uitaks mööda tühja linna, kus pole autosid ega inimesi. Sellist asja näeb Tln ainult üks kord aastas. Ok, 1. jaanuaril natuke ka, aga siis pole ikkagi nii tühi. Varem meeldis mulle sel päeval Stroomi randa minna, täiesti tühi ja vaikne, peesitasin ja ujusin südamerahus.

Kolmas variant, eriti kui oli vilets ilm nagu tavaliselt jaanipäeval, oli eelnevalt endale raamatukuhi valmis hankida ja siis mitte ronida voodist või diivani pealt püsti. Mul hakkas sel ajal ka alati puhkus ja olin alati kottväsinud. Uks kinni enda järelt töö juurest lõpuks ometi keegi ei taha must midagi ja ümberringi on vaikne.

Head jaanipäeva ja ära ole kurb ega nukker, võib juhtuda nagu mul, et kunagi hakkad praegust aega taga igatsema.

+35
-9
Please wait...

Postitas:
Noobel Soobel

Teiseks, homme hommikul vara läheks uitaks mööda tühja linna, kus pole autosid ega inimesi. Sellist asja näeb Tln ainult üks kord aastas. Ok, 1. jaanuaril natuke ka, aga siis pole ikkagi nii tühi.

Mina ükskord nii tegingi. Olin üksi, äsja lahutanud ja polnudki soovi kuskile rahva sekka minna. Ostsin poest head-paremat süüa, õhtul läksin linnapeale uitama. Linn oli mõnusalt tühi, ainult mina ja mõned segaduses turistid. Mäletan, et võtsin vanalinnas ühes kohvikus klaasikese veini ja kõmpisin koju ning tundsin ennast hästi. Milleks ennast haletseda? Pigem võtta olukorrast parim ja lihtsalt olla.

+27
-2
Please wait...

Postitas:
monic77

Läheduses pole ühtegi avalikku jaanituld? Kinos, teatris ka üksi ei julge minna?
Ma ntx ei viitsi jaanitulele minna. Vaatan filme.

+8
0
Please wait...

Postitas:
cyanide

Ma ka korteris, üksinda ja naudin täiega seda vaikust, mil suurem osa linnarahvast on kadunud. Keegi ei röögi, lase nõmedat biiti või trimmerda, püha vaikus! Isegi majatagune suur magistral on kut väljasurnud, 100 auto asemel liigub max.10. Õnnis rahu! Söögi eest hoolitseb Wolt/Bolt ja kui hiljem viitsin, teen tiiru mere ääres. Kui ei viitsi, siis ei tee. Nii hea on olla vaba kohustusest midagi teha, kuhugi minna või sulanduda, sest kõik teised ju… Ära ole kurb, teemaalgataja, see on vaid üks päev, rõõm on peidus sinus eneses 🙂

+23
-2
Please wait...

Postitas:
K4gu

Linn oli mõnusalt tühi, ainult mina ja mõned segaduses turistid.

See on jah naljakas, vist ainult Eesti, Läti ja mingil määral Soome peavad jaanipäeva? Turistid ei saa vist tõesti absoluutselt aru, mis meil toimub sel ajal.

Teemaalgataja, ma teeks ses olukorras kah midagi sellist, mis just üksinda lõbus on. Aga kui ühtegi head ideed pähe ei tule, siis vaata tõesti ringi avalike jaanitulede järele.

Mina pean täna hoopis tööl olema.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

Meenutan praegu nostalgiliselt aegu, mil elasin veel Tallinnas, üksi oma korteris ja olin oma aja peremees. Tol ajal tundsin end jaaniõhtul tihti halvasti, sest kogu aeg tajusin seda sotsiaalset survet, et õige eestlane paneb jaanipäevaks linnast plagama nii kuis autokummid võtavad, kõik normaalsed inimesed on kuskil maal ja metsas lõkke ääres koos sugulaste-sõpradega, romantikat peab tegema jne jne. Mul polnud maakodu ega sugulasi maal, vanemad olid juba vanad, samuti polnud selliseid sõpru, kes oleks kaasa kutsunud, kõik ikka läksid ju oma suguvõsadega. Päris kehv mõte tundus ka üksi kuhugi linna jaanitulele minna, sest selline mulje jäi endale, et mina olen see ainuke häbimärgistatu seal ÜKSI.

Inimesed on tõesti erinevad.

Minu jaoks on hea jaaniõhtu traditsiooniliselt rohkete külalistega, pillimängu ja muidugi korraliku pidulauaga ja suure lõkkega. Nii oli see minu lapsepõlvekodus. Ja nii on see ka nüüd, täiskasvanuelus.

Juba lapsest saati mäletan end nautimas seda pühade-eelset melu, kus rahvas oli liikvel ja eesootavatest vabadest päevadest elevil, kus tehti suuremaid sisseoste toidupoes jne. Aasta ilusaim aeg. Ja alati on meie kodus möödunud need oma suure pere ja sõpruskonna keskel. Ja muidugi maakodus, mitte linnas.

Sel aastal olen aga üksinda, sest abikaasa on kaugel välisreisil. Lapsed on oma abikaasade ja lastega just sel aastal mujal. Ja pere pesamuna laagris.

Nüüd siis istun siin üksinda ning veedan aega perekooli seltsis. Ise tervislikul põhjusel hetkel liikuda ei saa. Seega, ei saa ka küla kohalikule jaanitulele. Aga õnneks olen ikka maakodus. Nii et päris linnas ja korteris ka olema ei pea.

Eks igale muidugi oma. Aga ilmselt mõjutab inimese eelistusi kõvasti see, kuidas lapsepõlves oli. Kui lapsepõlve peres jaanipäeva ei peetud ja kuskil ringi ei liigutud, ju siis ei ole see aeg oluline ka täiskasvanuna.

Nii et kui ise rahul, siis ei mõista, miks peaks teiste inimeste tegemistest ja arvamusest lähtuma? Teine asi on see, kui inimene ise ei ole rahul, nagu teemaalgatajagi.

Täpselt samamoodi ei tohiks hakata sellistes teemades, kus keegi tunneb end üksikuna ja kurvastab, hakata seletama, et üksi olemine on luksus. Jah, on luksus, aga ainult siis, kui inimene on muidu koguaeg suure rahva keskel ning tal on raske leida momenti, et olla üksinda. Peale sunnitud üksindus ei ole mitte mingi luksus.

Nagu öeldud, mina olen ka täna üksinda, aga ma ei leia, et see oleks luksus. Tunnen end pisut kurvana, aga elan üle. Kui saaks valida, siis eelistaksin oma tavapärast ja traditsioonilist, melu täis jaaniööd.

+18
-9
Please wait...

Postitas:
sale

Jõudsin ka tagasi linna korterisse,  olin selle ilusa suvise päeva küll maal ja sain oma doosi kätte,  kartsin algul et väikese küla vahel käib suure  sebimine,  aga oli ka seal päeval vaikne. Ei teinud lõket,  tegin rahulikult maatöid,  ujusin ja võtsin vabalt. Olen sellel suvel juba oma jagu pidanud lõkkeid tegema,  teen lõket siis kui vaja teha on, mitte siis kui on kohustuslik lõkke kärsatamise aeg. Grill ka ei huvitanud,  sõin hoopis aedviljasuppi. Linn on tõesti mõnus,  nii rahulik ja vaikne. Mulle ei meeldi maal käed rüpes istuda,  olen seal asjalik ja töine, pole kaugel ka linnast, nüüd siis linnas puhkan.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
tammepold1

Esimesed jaanid üksi, vallalisena. Käisin täna trennis, nüüd vaatan telekat, skrollin niiisama. Ei nukrutse.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

See on jah naljakas, vist ainult Eesti, Läti ja mingil määral Soome peavad jaanipäeva? Turistid ei saa vist tõesti absoluutselt aru, mis meil toimub sel ajal.

Ja teistes riikides on teised kuupäevad, kui on neile olulised pühad ja siis on nende linnad tühjad, See on jah naljakas, kuidas mõne inimese jaoks eksisteerib ainult see, mis tema oma nina all on.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
K4gu

Ja teistes riikides on teised kuupäevad, kui on neile olulised pühad ja siis on nende linnad tühjad, See on jah naljakas, kuidas mõne inimese jaoks eksisteerib ainult see, mis tema oma nina all on.

Kas see õelutsemine praegu teeb su enesetunde kuidagi paremaks ka?

+10
-5
Please wait...

Postitas:
sadness

Kas sind ei kutsutud peole? 🥲

+8
-2
Please wait...

Postitas:
natakas

Ma olen maal, mehega kahekesi oma majas. Ja ometi kulus päeva esimene pool nägelemisele, mida siis tänase päevaga ette võtta, kuhu minna või mida teha. Kaalusime mitu jaanituld 50 km raadiuses ja vot ei tundunud ahvatlev purjus mehepoegi vahtida. Kaalusime veel teist ja kolmandat ja otsustasime koju jääda. Nüüdseks on grillitud, söödud ja toas teleka ees täiesti tavaline õhtupoolik. Õnnetu ma küll ei ole, aga ei ole ka mingit erilise päeva tunnet.

Aga ühel varasemal aastal käisin Tallinnas elades täiesti üksi Vabaõhumuuseumi jaanitulel ja täitsa tore oli. See on küll üks koht, kuhu võib täiesti üksi minna.

+12
0
Please wait...

Postitas:
geaw

Pole küll päris üksi, aga üle mitme aasta on sellised jaanid, kus olen linnas ja korteris. Mees läks oma sõbra juurde grillima. Olen viimast vinti beebiootel ja mugavam on linnas olles haiglale lähedal olla. Saaksime ka oma maakodus olla, aga ei  tunne end sellepärast kehvemini, et nüüd korteris olen… Saab vaikselt filme vaadata ja niisama olla, mulle meeldib.

+7
0
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Inimesed on tõesti erinevad.

Minu jaoks on hea jaaniõhtu traditsiooniliselt rohkete külalistega, pillimängu ja muidugi korraliku pidulauaga ja suure lõkkega. Nii oli see minu lapsepõlvekodus. Ja nii on see ka nüüd, täiskasvanuelus.

Juba lapsest saati mäletan end nautimas seda pühade-eelset melu, kus rahvas oli liikvel ja eesootavatest vabadest päevadest elevil, kus tehti suuremaid sisseoste toidupoes jne. Aasta ilusaim aeg. Ja alati on meie kodus möödunud need oma suure pere ja sõpruskonna keskel. Ja muidugi maakodus, mitte linnas.

Sel aastal olen aga üksinda, sest abikaasa on kaugel välisreisil. Lapsed on oma abikaasade ja lastega just sel aastal mujal. Ja pere pesamuna laagris.

Nüüd siis istun siin üksinda ning veedan aega perekooli seltsis. Ise tervislikul põhjusel hetkel liikuda ei saa. Seega, ei saa ka küla kohalikule jaanitulele. Aga õnneks olen ikka maakodus. Nii et päris linnas ja korteris ka olema ei pea.

Eks igale muidugi oma. Aga ilmselt mõjutab inimese eelistusi kõvasti see, kuidas lapsepõlves oli. Kui lapsepõlve peres jaanipäeva ei peetud ja kuskil ringi ei liigutud, ju siis ei ole see aeg oluline ka täiskasvanuna.

Nii et kui ise rahul, siis ei mõista, miks peaks teiste inimeste tegemistest ja arvamusest lähtuma? Teine asi on see, kui inimene ise ei ole rahul, nagu teemaalgatajagi.

Täpselt samamoodi ei tohiks hakata sellistes teemades, kus keegi tunneb end üksikuna ja kurvastab, hakata seletama, et üksi olemine on luksus. Jah, on luksus, aga ainult siis, kui inimene on muidu koguaeg suure rahva keskel ning tal on raske leida momenti, et olla üksinda. Peale sunnitud üksindus ei ole mitte mingi luksus.

Nagu öeldud, mina olen ka täna üksinda, aga ma ei leia, et see oleks luksus. Tunnen end pisut kurvana, aga elan üle. Kui saaks valida, siis eelistaksin oma tavapärast ja traditsioonilist, melu täis jaaniööd.

Vaat kui huvitav. Mina ei tohi sellistes teemades avaldada oma arvamust, et üksi olemine on luksus, aga sina tohid küll jahvatada oma suure perega jaanipäevast maal, mis on sinu arvates õige viis tähistada. Just see, mida TA-l ei ole praegu.

Miks sinu arvamust tohib avaldada, aga minu oma ei tohi?

Ja siis natuke saad veel osatada ja vaikselt ära torgata, et juba nende korteris olijate vanemad on valesti elanud ja pole suutnud “õigeid” traditsioone luua, aga sina, öhöhöh, oled ikka juba lapsepõlvest saati kõik paremini ja õigesti teinud.

P. S. Huvitav, millest see tuleb, et ükski su lastest oma perega sel aasta ilusaimal ajal siis tervisemurega emale seltsiks tulla ei raatsinud? Äkki pole sa traditsiooni piisavalt kinnistada osanud? Ei tea, kas tasub ikka nii kangesti teisi osatada…

+24
-11
Please wait...

Postitas:
Wanda

Vaat kui huvitav. Mina ei tohi sellistes teemades avaldada oma arvamust, et üksi olemine on luksus, aga sina tohid küll jahvatada oma suure perega jaanipäevast maal, mis on sinu arvates õige viis tähistada. Just see, mida TA-l ei ole praegu. Miks sinu arvamust tohib avaldada, aga minu oma ei tohi?

Kuidas sa mu kommentaari mõttest küll nii aru said, et sa ei tohi oma arvamust avaldada? Sinu kommentaari lugedes lihtsalt tõdesin, et inimesed on tõepoolest erinevad.

Kui TA kirjutab, et tal on kurb ja nukker tunne üksinda korteris jaanipäeva veeta, siis ei ole ju mõtet talle öelda, et üksinda jaanipäeva veeta on tegelikult luksus. Ei ole kõikide jaoks! Samas, ei vaidle üldse vastu, kui sinu või kellegi jaoks on.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ja siis natuke saad veel osatada ja vaikselt ära torgata, et juba nende korteris olijate vanemad on valesti elanud ja pole suutnud “õigeid” traditsioone luua, aga sina, öhöhöh, oled ikka juba lapsepõlvest saati kõik paremini ja õigesti teinud.

Aina imelikumaks läheb! Mis osatada ja ära torgata? Inimestel on erinevad harjumused, erinevad eelistused. Seda, et mõni pere ei pea vajalikuks tähtpäevi tähistada ei tähenda, et nad oleks valesti elanud.

Mingi kuri kärbes on sind aasta ilusamail ööl hammustanud!

+15
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jaanipäev üksi ja koteris