Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jaanipäev üksi ja koteris

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Jaanipäev üksi ja koteris

Postitas:
temake

Alati tuleb keegi kes arvab, et jaanipäev või jõulud on midagi erilist sinu elus

+12
-3
Please wait...

Postitas:
maarjaline

Küll on kurb ja nukker olla. Kes veel samas seisus, siis kuidas selle aja sisustate?

noh, kas saite kokku kurvad ja nukrad

0
-10
Please wait...

Postitas:
Gruune

Mina soovitasin siin eile et Tallinnas mine Kesklinna jaanitulele ja sain sealt ka endale mõtte pähe. Käisingi vaatamas. Jube palju rahvast oli, täiesti uskumatu. Muidu linnas võis olla selline mulje, et kõik on ära sõitnud, aga seal oli küll no ikka tuhandeid inimesi. Paljud tšillisid niisama tiigi kaldal, olid piknkutekkidega, osad olid ka toompea nõlval ja vaatasid sealt. Kontserdiplats oli ka rahvast täis. Tualetid olid veel enamvähem viisakad ja neid oli palju, toidu-joogi putkasid aga pigem vähe. Samas paljudel olid enda söögid-joogid kaasas, keegi ei keelanud. Lastele oli seal mingi ala, kus puhusid mulle ja enne saagisid mingeid oksi. Pensionäre oli palju, aga nemad kuulasid esimese bändi ära ja siis hakkasid laiali minema. Turiste oli päris palju, prantslasi, hispaanlasi, soomlasi isegi (neil ju tegelt ka praegu oma juhannus). Meeleolu oli seal valdavalt rõõmus, inimesed naeratasid rohkem kui tavaliselt, mulle tundus. Ühte täiesti purjus joodikut nägin, aga see korjati kiiresti minema.

Päris lõpuni ei olnud, päris alguseks ei läinud, vaatasin kaks kontserti ära ja siis tulin koju. Üldiselt mulle tundub, et need kes sinna läksid, jäid rahule. Kontserdid algasid ka õigel ajal ja programm püsis graafikus, iga bänd tegi tund aega. Kuulsin ära ka Stefani live.

Viimati käisin niisugusel avalikul jaanipeol üsna ammu, Viimsis. Tallinna omal polnudki käinud, jättis täitsa hea mulje.

+20
0
Please wait...

Postitas:
maarjaline

minuarust oli neid avaikke tasuta jaanitulesid päris mitu, ei pea silmas maajaanitulesid

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Alati tuleb keegi kes arvab, et jaanipäev või jõulud on midagi erilist sinu elus

Nõustun. Kui ma kuskil mainin, et ei viitsi see aasta jaanipäeva/jõule/sünnipäeva vms pidada, siis vaadatakse nagu poolearulist. Kõik need asjad on ju iga jumala aasta ja olen neid tähistanud küll ja veel.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
kaegu121

No näed, juba ohkijad kohal ja miinustavad.

m.o.t.t.

0
-13
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Kui TA üksindus päris tappev on, siis võiks ju korterisse jaanilõkke teha, küll seltskond päästjate näol ka kohale tuleb.

Ok, see on võllanali.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
krokodill

See on jah naljakas, vist ainult Eesti, Läti ja mingil määral Soome peavad jaanipäeva?

Kõik Põhjamaad peavad jaanipäeva, igal küll vist omad traditsioonid. Rootsis näiteks on jaanipäev pigem laste püha, üritused toimuvad keset päeva ja hiljemalt kuuest õhtul kobitakse koju.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tahesara

Kõik Põhjamaad peavad jaanipäeva,

Mitte ainult https://seitsmemaajameretaga.com/2019/06/24/jaanipaev-hispaania-moodi/

Olime mõned aastad tagasi jaanilaupäeval Calella (Kataloonia) rannas ja seal mitmed inimesed ehitasid rannaliivale miniatuurseid lõkkeid.

Mõnus rand, rongiga saab kohe liivale Hispaania-calella-beach.jpg

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Hull-lehm

Veetsin samuti jaaniöö üksi linnakorteris. Aga minu jaoks on see juba nii tavaline, et mingi kümmekond aastat on minu jaanituledeks ainult avalikud ja tasuta linna jaanituled. Seekord olin 22 juunil ,kui Stroomis oli jaanituli, sealsamas tööl, muidu ma poleks seekord sinna üldse läinudki, sest ainus väljakuulutatud esineja mulle absull ei meeldinud. Pärast tuli teine esineja, keda varem ei reklaamitudki..vot siis oleks küll tahtnud leti taga seismise asemel lava ees olla.

23-nda õhtul aga ei läinud linna jaanitulele lihtsalt esinejate valiku pärast. Oleks seal no ÜKSKI olnud, keda ma oleks tahtnud kuulata ja kelle esinemisele kaasa elada!

Ma küll ei nukrutsenud, ainus mis natuke kadedaks tegi, et teised grillivad ja söövad õiget šašlõkki, mina parimal juhul saan pannil praetud maitsestatud liha teha. Aga seltskonda- ma ei vajanud seda juba ikka päris mitu aastat enne koroonat, eks üleminekuaastad mõjuvad erinevalt- vanasti olin ma tohutu seltskonnahing.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Tahesara

23-nda õhtul aga ei läinud linna jaanitulele lihtsalt esinejate valiku pärast. Oleks seal no ÜKSKI olnud, keda ma oleks tahtnud kuulata ja kelle esinemisele kaasa elada!

Miks linnaga piirdud?

Mina käisin jaanitulel Maardus (ok, Muuga aedlinnas, kuulub Maardu alla). Hiigelsuurele platsile oli sealne kogukond viljapuude lõikuse jääkidest kõrge lõkke kokku kogunud. Esines ans. Laine (ei ole just minu lemmik, aga sinule oleks ehk meeldinud). Kokku tuli palju noori, lapsi. Tehti mänge ja rahvas tõesti osales nendes. Ei kohanud ainsatki purjus inimest ega kuulnud kordagi vene keelt. Väga imelik, nagu kuskil Lõuna-Eestis oleks ära käinud.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Alfa

Esines ans. Laine (ei ole just minu lemmik, aga sinule oleks ehk meeldinud).

Misasja? Ma ei ole tsiteeritu, aga mis eelarvamuslik suhtumine?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Hull-lehm

Miks linnaga piirdud?

Sest pole autot.

0
0
Please wait...

Postitas:
Hull-lehm

Esines ans. Laine (ei ole just minu lemmik, aga sinule oleks ehk meeldinud).

Ansambel Laine pärast poleks ma ka toast välja läinud.

0
-4
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jaanipäev üksi ja koteris