Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jaanuari beebid 2018

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )

Teema: Jaanuari beebid 2018

Postitas:

Tere, liitun ka jaanuari beebidega, tähtaeg 17.01.2018 ja homsest algab 11 nädal. Esimene UH oli 10.06, siis oli süda juba olemas ja Oscar test on 05.07, siis plaanime avalikustada ka raseduse. Praeguseks olen ämmaka juures hulga veresid andnud ning käisin GTT testil, kus tühja kõhu suhkur veidi paigast ära, kuigi varasemalt okei olnud ehk ei teagi nüüd kas muretseda või ei (esmarase).
Enestunne on üldiselt hea ega tunne, et rase oleks, seega eks järgmisel UH näha ole, et kas saab ka FB grupiga liituda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 16:29; 27.06 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast! 🙂
Esmarase uurib, et kas tohib küsida, et miks sa mitu korda verd andnud? 🙂 Ma homme lähen verd andma ja kolme nädala pärast on ühel päeval nii kv-ultraheli ja ka esimene ämmaemandavisiit. Samuti pole ma pidanud veel uriiniproovi viima, loodan siis ämmakalt uriinitopsi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast! Segan vahele ja ütlen, et mina olen vereproovi vaid korra andnud, uriinitopsi sain ÄE käest. Paljud analüüsid olid mul vahetult enne tehtud ja neid ei korratud. Ainus, mis nüüd varsti tuleb, on ka GTT ja siis pikaks ajaks rahu enne kui jälle ÄE vastuvõtule. (ka esmarase)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore lugeda, et KH UH-st nii head emotsioonid 🙂 Mul endal veel selleni kaks nädalat aega, ja ma olen ennast foorumites kolades aina rohkem üles keeranud… Kuidagi palju tundub lugusid, kus KV UH-s on avastatud, et loote areng on juba mitu nädalat tagasi peatunud jne… Kindlasti on see pigem väga erandlik juhus, et KV UH-s leitakse, et loote süda ei löö, aga jubedalt jäävad need lood kripeldama. Kavas on mees ka protseduurile kaasa võtta, ja nii tahaks sealt ainult häid uudiseid kuulda.

Muidu vist niiväga ei muretseks (või ikkagi muretseks, sest olen esmarase), aga mul ei ole erilisi raseduse sümptomeid. Kui rinnad ei oleks veidi tihedama olekuga kui muidu, ning kui aeg-ajalt kerge pohmellitunne peale ei tuleks, siis läheks ostaks uue rasedustesti. Okei, kõht on nagu ka veidi suurem, aga see võib vabalt olla kõhupekk. Pakitsustunne kõhus, mis oli esimeste nädalate vältel, on ka täiesti ära kadunud. Ühesõnaga, peas on palju mõtteid ja kõhklusi.

Kas keegi veel on samal lainel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.06 15:34; 14.06 08:14; 18.06 20:50; 27.06 17:58; 04.07 09:53; 02.10 16:27; 04.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öökullike esimesel korral andsin vered: veregrupiks, üldvere, erinevate haiguste vered ja oscar teati verede osa. (Võeti korraga, aga minu jaoks oli hulganisti torkeid-halvad veenid :D)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 16:29; 27.06 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul nüüd kv ultraheli seljataga, pisike nii siples ja keerutas. Väga äge kogemus esmaraseda jaoks, ja mehe jaoks ka 🙂 Käisin töölt ära ja pärast tagasi minnes ega see naeratus näolt ei kustunud.
Tähtaja ütlesid päev varasemaks ehk 7.01.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore lugeda, et KH UH-st nii head emotsioonid ????

Muidu vist niiväga ei muretseks (või ikkagi muretseks, sest olen esmarase), aga mul ei ole erilisi raseduse sümptomeid. Kui rinnad ei oleks veidi tihedama olekuga kui muidu, ning kui aeg-ajalt kerge pohmellitunne peale ei tuleks, siis läheks ostaks uue rasedustesti. Okei, kõht on nagu ka veidi suurem, aga see võib vabalt olla kõhupekk. Pakitsustunne kõhus, mis oli esimeste nädalate vältel, on ka täiesti ära kadunud. Ühesõnaga, peas on palju mõtteid ja kõhklusi.

Kas keegi veel on samal lainel?

Nagu oleksin ise kirjutanud, ainult et mul on suur väsimus kohati. Esimestel nädalatel püksidki pigistasid, praegu saan vabalt neid samu pükse kanda, kuigi punu oleks pehmem. Samas mul mingeid valusid, määrimist ega verd pole olnud, seega rahustan end sellega, et vahepeal kaovadki sümptomid ära ja kõik on ikka korras. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka mingeid erilisi tunnuseid pole, peale selle, et vahepeal tekib ka kerge pohmellitunne peale, et tahaks kuidagi kägaras olla nats 😀 ja muidugi unisus tuleb päeval, et lõunauinakuid olen nüüd teinud, või õhtupoole lausa, ja ööuni täitsa jätkub 😀 kui varem oli just sellega probleem..
Käisin eile, e esmaspäeval verd andmas ja uriiniproovi viimas, topsi sain naistearstilt. Verd võeti jah ikka mitu ampullitäit 😀 siiani käsi hell torkekohast. Aga esimene ämmaemanda visiit ja KV alles mitme nädalapärast, et seni olen teadmatuses. (Ka esmarase ????)
Nädalatest siiani pole korralikult aru saanud 😀 paari äpi järgi ja kalkulaatorite järgi peaks olema 10+4 aga kui arstil käisin, sai ta nädal vähem, ehk 9+4 siis praegu, kuid 10+4ga tuleb täpselt see TA, mis arst pakkus, ehk 18jaanuar. Ah suht segane, ehk järgmisel visiidil saab selgemaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ikka iiveldab terve päeva. Kusjuures, hommikuti on nagu veidi parem. Nädalaid praegu 10+2, loodan, et varsti pääsen sellest :).
Mul samuti esimestel nädalatel püksid pigistasid nii hullusti, et mõtlesin, et juba on rasedapükse vaja. Õnneks nüüd on puhitust vähemaks jäänud ja püksid lähevad ilusti jalga.
Käisin esmaspäeval ka KV uuringuks verd andmas. Kõik muud näitajad olid korras, kuid Vaba βhCG näit tundus enda jaoks liiga madal, oli vist 31.4 IU/L. Internetist leidsin mingi referentstabeli, mis ütles, et 10 nädala paiku peaks see 40 IU/L kohta olema. Kuidas teil see näit on olnud, kas on põhjust muretsemiseks (mul on KV uuring alles 4 nädala pärast, aega siin praadida)?
Ma kindlasti tahaks teiega ka jaanuaribeebide facebooki grupis liituda, kuid mitte enne KV uuringut. Natuke pelga, et mul on see nii hilja (24.07, siis kui 13+6 nädalat on), et te enam uusi liikmeid vastu ei võta :(. Lihtsalt facebooki avalikust jaanuaribeebide grupist leidsin enda sugulase ja ei taha kõigile teatada enne kui asi kindel.

(Kogemata tuli Käona, tegelikult olen siin ka varem sõna võtnud Kassu nime all)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 07:02; 06.08 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin mainitud FB jaanuarigrupp on avalik või salajane? Ehk kas otsingus tuleb välja ja liikmed näha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ikka iiveldab terve päeva. Kusjuures, hommikuti on nagu veidi parem. Nädalaid praegu 10+2, loodan, et varsti pääsen sellest :).
Käisin esmaspäeval ka KV uuringuks verd andmas. Kõik muud näitajad olid korras, kuid Vaba βhCG näit tundus enda jaoks liiga madal, oli vist 31.4 IU/L. Internetist leidsin mingi referentstabeli, mis ütles, et 10 nädala paiku peaks see 40 IU/L kohta olema. Kuidas teil see näit on olnud, kas on põhjust muretsemiseks (mul on KV uuring alles 4 nädala pärast, aega siin praadida)?

Mul ka, kusjuures, tuleb “pohmell” peale just õhtul – mida hiljem, seda rohkem tunda annab. Hommikuti olen värske nagu maikelluke.

Mis puutub sinu näitajatesse (kas vaatasid neid patsiendiportaalist?), siis keegi on siin varem kirjutanud, et ta ka ei jõudnud ämmaemanda juurde minekut ära oodata ning hakkas ise verenäitajaid tõlgendama. Keeras ennast nii üles, sest kõik tundus nii halb. Pärast aga arst oma teadja pilguga pani asjad nö perspektiivi ja tegelikult oli kõik väga hästi. Aga noh, põdeja nagu ma olen, kavatsen ma oma tulemused ka välja otsida ja siis ämmakani praadida 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Musti, mul oli päevade ja appi järgi tähtaeg 18.jaanuar. Arstil käies (2x), siis leiti, et on ca nädala jagu väiksem rasedus. Kuna kevadel tsükkel kõikus, siis usun arstikesi. 😀
Täna täpselt 10 nädalat ja tähtaeg peaks siis olema appi järgi 24.jaanuar.

Sain vere ka antud, ei olnudki nii jube. Ainult torge oli valus ja ehmatasin ära kui viite topsikest nägin. Käsi ainult tsipa hell, täna tuleb vist mehe vanematele ka rääkida. Kuidas ma muidu neile põhjendan, et veenist verd võeti? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ammu siia sattunud ja nii tore on lugeda, et osad on esimesel UH ära käinud ja emotsioonid on laes 🙂 Mul selleni natuke veel üle nädala jäänud ja ei jõua ära oodata 🙂 Käisin eile poodides ja Lindexist ostsin 2 paari raseda pükse, ühed teksad. No pole vist kunagi nii mugavaid teksaseid jalga proovinud, neid vist kannaks ka mitte rasedana 😀 Kas ja kuidas te olete juba sugulastele teatanud või mis nädalal mõtlete teatada? Ise mõtlen siis parematele sõpradele ja sugulastele teatada, kui KV uuringus olen ära käinud ehk siis 12 nädalal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.05 08:26; 06.06 21:23; 08.06 11:41; 14.06 20:47; 19.06 19:13; 21.06 21:52; 30.06 10:16; 10.07 22:34; 12.07 15:49; 28.07 10:28; 28.07 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka KV-ni veel üle nädala ja ei jõua seda kuidagi ära oodata… Käisin sel nädalal (nüüd 11 nädalat täis) verd andmas ja tänu sellele, et patsiendiportaalist oma vereanalüüsi tulemused välja otsisin, suutsin endast välja minna (sest hcg tundus katastroofiliselt madal) ning valvearstile joosta. Seal rahustati ruttu maha (see vereanalüüsi hcg ongi ainult osa kogu hcg-st) ning sain kõhupealse UH-ga vilksamisi oma pisikest ka näha. Nägi juba loote moodi välja (eelmine kord oli ju alles vilkuv täpike), ja südame koht ka väreles. Aga kuna ma olen kohutav ülemõtleja, siis mulle ei anna rahu see, et ma ei näinud mingeid liigutusi, kuigi paljud siin räägivad, et KH UH ajal siplevat nii mis hirmus. Äkki oli veel vara, või ei olnud nii võimas aparaat, et detaile näha.
Praegu ei ole veel kellelegi rääkinud – enne tahaks KV UH-s ära käia. Aga püksid kipuvad pigistama, nii et olen juba silmanurgast rasedariideid vaatama hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perekond teab, noormehe perele teatame õige pea. Lisaks teab veel mu tuttav fotograaf ja tööandja. Paar päeva tagasi pidin rääkima ka oma sõbrannale, kellega üle pika aja kokku saime. Ta lihtsalt küsis, ma vastasin algul ei, aga kuna ma olen valetamises väga halb, siis vastasin hetke pärast, et jah. 😀

Siiani on kõigi rõõm olnud siiras, mis teeb meele nii heaks. Tahtsin vanematele teatamisega oodata kv ultrahelini, aga kuna me puutume iga päev emma-kumma vanematega kokku, siis on väga raske varjata. Kv ultraheli on natuke rohkem kui kahe nädala pärast, olen mõelnud, et spetsiaalset mingit teatamist ei tee, vaid lihtsalt võtame vabamalt ja sobival hetkel räägime. Vanavanematele nii pea rääkida ei kavatse, sest käin ülikoolis ja ma juba tean, millised nad on. Ülikooli lõpetan kindlasti ära järgmine aasta ja saan oma bakakraadi kätte, aga katsugu ma seda vanavanematele selgeks teha. 😀

Püksid pigistasid mul raseduse alguses. Kuidagi kummalisel kombel ostsin enne rasedust sellised mõnusad teksamoodi püksid, mis ülevalt on lihtsalt kummiga, algul pigistasid ka need, kuid hetkel on need väga mõnusad. Küll aga väldin ma liibuvaid pluuse.

Hetkel jookseb mul 11.rasedusnädal ja kaal on täpselt sama, mis rasedusealguses. Iivelduse pärast (raseduse alguses) alla-juurde võtmist pole toimunud. Ma eeldan, et see kaalutõus hakkab aset nägema siis teisel trimesrtil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 28 KV UHs ära ning tähtaeg muutus nii, et tibu tahab 30.12 tulla. Nüüd ei tea enam, kas peaks gruppi vahetama ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 20:20; 30.06 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin keegi jutustab ka veel? 🙂 Palju teid facebookis juba on, max mis vastu võetakse teile oli vist 60?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.05 10:47; 15.05 12:25; 15.05 12:37; 16.05 16:42; 18.05 10:41; 03.07 15:04; 29.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin keegi jutustab ka veel? ???? Palju teid facebookis juba on, max mis vastu võetakse teile oli vist 60?

Ei ole plaani enne KV-d fb-sse kindlasti mitte ronda. Esimene visiit alles 5.07, seega pole kiirustanud. Aga millest nii vara ikka väga õhinal jutustada on, kõik ootavad oma kriitilise aja möödumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 18.05 19:35; 05.06 16:34; 09.06 23:04; 14.06 10:40; 14.06 10:50; 19.06 19:32; 21.06 17:59; 24.06 22:31; 25.06 16:58; 03.07 15:35; 13.07 13:05; 13.07 20:34; 14.07 11:17; 14.07 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ikka igapäev käin piilumas, et kas keegi jutustab, aga enamusajast ikka vaikus 🙁 pole ka FBsse läinud, pole isegi uurinud neid gruppe, et kusmis. Ootan ka KV aja ära ja siis vaatab edasi ???? Pea 2 nädalat veel aega selleni, oe 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaanuari omad vist jah eriti ei jutusta. Perefoorumis veebruaribeebid on suured jutustajad. 🙂 Kuna sõbrannadega pole beebiteemadel midagi rääkida (sest nad ei tea minu olukorrast ja neil pole lapsi), siis minu arust on ka tore teiste samasugustega rääkida. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mina ootan ka jaanuaribeebit. Tähtaeg 24.01.2018 See on mu teine rasedus ja sellega seoses olen hämmingus. Esimese raseduse ajal ei olnud mul kordagi süda paha, aga nüüd on vägagi paha. Ja mitte hommikul ainult, vaid ka õhtul. Ma olen kuulnud seda vanarahva tarkust, et tüdrukut oodates on süda paha … See muidugi seletaks asja, sest tütart mul veel pole … samas … ma tean, et poissi oodates on ka ikka mõnel väga kehv enesetunne olnud. Või ongi asi selles, et teine rasedus on raskem kui esimene? Oskab keegi omast kogemusest kommenteerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi paistab midagi juba välja ka? Mul on 11+4 nädalat, ja vahepeal tundus kõht juba paisuvat (just õhtupoole), aga viimased nädal aega on kõht suhteliselt lame olnud. Eks igaühel ongi erinev, millal “välja lööb” vist. Aga jah, kui paar nädalat tagasi oli tunne, et juba paistab ja varsti ei saa enam midagi varjata, siis praegu ei paista nagu midagi. Ainult et kitsamate pükstega istudes surub värvel ebameeldivalt. Kuidas teistel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.06 15:34; 14.06 08:14; 18.06 20:50; 27.06 17:58; 04.07 09:53; 02.10 16:27; 04.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast, Emmarose! Kahjuks ma ei oska kaasa rääkida, sest olen ise esmarase. Mul oli mõni nädal alguses halb olla, sisetunne ennustab aga poissi. 🙂

Mul on hetkel 10+5. Noormees küll õhtuti märkab, et kõht on “pehmem”, kuid võõram inimene ei saaks ilmselt midagi aru. Ämm-äi pole ka midagi uurinud/märganud.
Pigem just pikutades on midagi aimata, siis meeldib noormehele ka seda kõhtu silitada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti Oscar seljataga. Tänasega 13 ndl täis. Saime teada, et seekord tüdruk tulemas, nii armas! Ees ootamas juba suur vend kes saab peatselt 2 a ja päris suur teismeline õde. Nüüd ootan millal mind FB gruppi vastu võetakse, ilmselt suveaeg ja grupi tegija ei loe gmaili ehk tihti.. Loodan, et mu meil ikka kohale jõudis? Niipalju veel, et olen ka ühes varasemas beebide grupis kus üle 300 liikme. Ei saa öelda, et seal liiga tihe jutustamine käiks, kuna paljud emmed ikkagi pigem passiivsed liikmed. Et kui 60 juba täis ja tahate gruppi väiksena hoida endiselt, siis andke teada, teeme teise grupi juurde!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul juba mitmes rasedus ning pole ühegiga paha olla olnud. See väga individuaalne ja iiveldus ei pruugi sugugi soole viidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole samuti mingeid sümptomeid olnud. V.a. valutavad rinnad. Nyydseks seegi kadunud. Üpris jube on sümtomiteta ringi käia. Võiks vahepeal nstukenegi iiveldada siis teaks et midagi on ikka teistmoodi.
Rasedust 14+1, tähtaeg 3.jaanuar

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:54; 04.07 16:59; 04.07 22:41; 29.09 13:54; 29.09 14:53; 01.10 22:09; 02.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tavasümptomid koomale tõmmanud. Jäänud veel rindade hellus.
Täna teatud asendites nagu külgedelt torgiks.. muud midagi. Ehk nii peabki olema?
Nädalaid 13+1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 20:29; 04.07 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.trimester pidi ju k6ige kergem olema. Rindade hellus kaduski nyyd paari paeva eest. Öösiti ei käi nii tihti vetsus enam v6i ei käi yldse. (Algselt kaisin ikka 4-5 korda kindlasti)
Aegajalt käivad päevade valud ja jah kylgedelt pitsitab kaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:54; 04.07 16:59; 04.07 22:41; 29.09 13:54; 29.09 14:53; 01.10 22:09; 02.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti Oscar seljataga. Tänasega 13 ndl täis. Saime teada, et seekord tüdruk tulemas, nii armas! Ees ootamas juba suur vend kes saab peatselt 2 a ja päris suur teismeline õde. Nüüd ootan millal mind FB gruppi vastu võetakse, ilmselt suveaeg ja grupi tegija ei loe gmaili ehk tihti.. Loodan, et mu meil ikka kohale jõudis? Niipalju veel, et olen ka ühes varasemas beebide grupis kus üle 300 liikme. Ei saa öelda, et seal liiga tihe jutustamine käiks, kuna paljud emmed ikkagi pigem passiivsed liikmed. Et kui 60 juba täis ja tahate gruppi väiksena hoida endiselt, siis andke teada, teeme teise grupi juurde!

Praeguses Jaanuari beebide grupis on 42 liiget…pole aimugi kui suureks grupp teha lastakse…mina pole mingi limiidi poolt kuna eelmise lapsega olen grupis kus on pea 250 liiget ja väga tore grupp on. Nii et kui peaks mingi suurem grupp veel tekkima siis ma koliks yle sinna hoopis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 11.05 20:00; 15.05 22:00; 20.05 09:42; 23.05 23:55; 24.05 21:09; 25.05 12:09; 05.06 22:14; 07.06 22:29; 12.06 22:44; 14.06 21:18; 25.06 20:36; 04.07 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi maru vaikseks on jäänud siin. Kõik fb üle kolinud? Esimene UH läbitud, kõik oli korras, siputas seal ja näitas oma käsi ja jalgu, võtsin mehe ka kaasa ja oli väga emotsionaalne päev 🙂 Iiveldus on ära kadunud ja hetkel on küll enesetunne hea. Kuidas Teil läheb? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.05 08:26; 06.06 21:23; 08.06 11:41; 14.06 20:47; 19.06 19:13; 21.06 21:52; 30.06 10:16; 10.07 22:34; 12.07 15:49; 28.07 10:28; 28.07 14:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jaanuari beebid 2018

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.