Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 449 )

Teema: Jaanuari beebid 2020

Postitas:
LadyE

5+5

Annan endast märku. Täna 5+5, rinnad hooti valusad, uni niidab ja kohati klomp kurgus, kuigi ei ütleks et iiveldab. Ämmaka aeg liigutati 6+4peale, kuna vabanes aeg selle juures kelle juurde minna tahtsin. Öösel ehmatasin kangeks, läbi une tundsin jubedat valu kõhus, mõtsin et no nüüd kõik, ptui ptui hetkel enam pole sellist valu löönud, ise siin mõtlen et äkki keisriarm lihtsalt tegi valu…. Hoian nüüd hinge kinni et teisipäev kõik korras…

Please wait...
Postitas:
kadiaa

7+0

Mina käisin täna arstil, südameke lõi. Tähtaeg jäi 16. jaanuar:)

Kadiaa

Please wait...
Postitas:
Kägu

kadiaa, nii tore. meil sinuga vist samas rütmis rasedus – ma nii tahaks juba uuesti ultrahelisse, mina nägin südametuksed nädal tagasi (täpselt 6 nädalat), aga nüüd on tunne, et kust ma tean, kas see süda ikka veel tuksub. no ega tegelikult ju ei teagi… tööl on olnud pingelised nädalad, magan vähe ja halvasti ja siis tulevadki muremõtted pähe.

Aloe

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rahu, kõik on kindlasti hästi 🙂 pärast südametegevuse tuvastamist langeb katkemise risk märkimisväärselt. Ja ega see muretsemine pärast lapse sündigi ära ei kao, elukestev muretsemine algab hoopis 😄

Mina näen esimesi südametukseid 5 nädala pärast Oscaril. Seni on kinnituseks õudne ööpäevaringne iiveldus. Vaatasin, et kahe vanema lapsega hakkas praegu hästi vaikselt juba paremaks minema..
Täna 7+5

HL

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

8+2

Minul siis umbes poolteist nädalat iga päev iiveldab ja see kestab kogu päeva. Kõige hullem on päeva teises pooles, tööl olla on piin. Viimasel nädalal olen igal õhtul korra või paar ka oksendanud. Ilmselt söön õhtul kõhu liiga täis, aga õhtul just mul kõige suurem isu ka on. Täna oksendasin ka veidi peale 22.00i. Tahaks vaid pikali olla terve päeva, aga peab tööl käima.

K.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
jersey

8+1

8+2

Minul siis umbes poolteist nädalat iga päev iiveldab ja see kestab kogu päeva. Kõige hullem on päeva teises pooles, tööl olla on piin. Viimasel nädalal olen igal õhtul korra või paar ka oksendanud. Ilmselt söön õhtul kõhu liiga täis, aga õhtul just mul kõige suurem isu ka on. Täna oksendasin ka veidi peale 22.00i. Tahaks vaid pikali olla terve päeva, aga peab tööl käima.

K.

Mul nii kahju sinust, kujutan ette, et ikka päris raske on.
Õnneks ise saan kodus olla, mõned korrad nädalas pean vaid linnas käima ja selle elan üle.
Mul on kuidagi ülepäeviti, mõnel päeval on täitsa tavaline päev, järgmisel päeval jälle selline zombilaadne tunne – iiveldab, pea vati sees, uniuniuni. Ja mis eriti häirib, et mul on siiamaani nibud väga valusad. Eelmiste rasedustega ei ole nii olnud, seega uus ja häiriv asi.
Ja peangi oma lemmikteksad ära kappi panema – jalga veel mahuvad, kuid no päris ebamugav tunne on ikka. Kas tõesti 8-ndal nädalal juba??? Kõhu peal veel saab magada, kuid kui voodis olla kõhuli nt arvutis, siis on ka ebamugav.

Täitsa põnev, et juba nelja nädala pärast võime me teada saada, kes meil tuleb (niptify) 😀

Please wait...
Postitas:
paula38

Tere!
Liitun ka teiega! Mul alles 5+1, iiveldusi pole alanud, aga suur väsimus on juba mitu nädalalt, see on ilmselt suuresti Crinone`i geelist. Aegajalt kõht krambitab, aga muidu on normaalne olek. Püüan palju jalutada, sest trenni minna küll ei saa enam praeguse seisuga kõhukrampide pärast.
Eks ma ka kardan katkemist, ma saan aru, et IVF-idel on see oht veel suurem ja just need nädalad kõige kriitilisemad. Esimene UH on 12. juunil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,
tulen ka arglikult teie sekka. Tähtaeg 27.01, täna siis 5+3. Kardan küll hirmsasti katkemist, sest 2 rasedust sellel aastal juba olnud, mis 6 ndl paiku katkenud 🙁 Aga nii loodan, et seekord läheb õnneks. Arsti juurde lähen 08.06, loodan, et kui siis südametöö olemas on, siis vast jääb ikka püsima ka. Varasemast 2 last olemas. Olin pikalt täiesti kindel, et meie perre rohkem lapsi ei tule, aga eelmise aasta lõpus otsustasime mehega, et kolmas võiks ka tulla. Tunnused on tundlikud rinnad ja iiveldus :/ Tööl ei ole just meeldiv olla, aga õnneks nii hull ka veel ei ole, et üldse ei saaks olla. Rahulikku ootusaega meile kõigile 🙂

Senjora

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu ka ämmakal käidud ja südametöö leitud 🙂 Tähtaeg 18.jaanuar! Enesetunne on nagu ikka – sees keerab ja jube väsimus, kuid nüüd on seda veidigi kergem taluda, sest kuidagi tore mõelda, et üks väike tegelane juba kasvab kõhus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jaanuarikad, kas keegi veel juba teab teie rasedusest (va kaaslane muidugi)? Millal plaanite mainida teistele ja kellele esimesena?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
dooraboora

Minul teab kaaslane ja paar sõbrannat, kes samuti perelisa planeerivad ja kellega seetõttu teema pidevalt õhus. Muidu tahan oodata esimesed kolm kuud ära ja peale seda siis enam saladust ei hoia. Kuigi mnjah, vaadates kuidas ma paisun, siis …. küllap varsti kahtlustatakse niigi.
Avastasin aga ükspäev, et kardan veidi sünnitust. Eelmised korrad on olnud kõik küll normis aga ikkagi, see valu on nii hästi meeles 🙁 Huvitav kuidas selle hirmuga edasi tegeleda?

Please wait...
Postitas:
LadyE

Minul teab mees, ja mu vanemad ja 3 parimat sõbrantsi.

Käisin siis täna UH kuna varasemalt on katkemist olnud. peaks olema 6+0 aga uh järgi 5+5 täpike ilusti olemas AGA süda veel ei löönud 🙁 , mis natuke tekitab muret kuna esimese lapsega oli südametuksed näha 5+6. Õnneks hematoome ja tsüste pole mis ohustaks katkemist. Keelati sport ja füüsiline. Kirjutati Duphaston välja (mida ma välja ei ostnud, kuna tahan enne oma ämmaka arvamust kuulda) Teisipäev siis oma ämmakale.

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Jaanuarikad, kas keegi veel juba teab teie rasedusest (va kaaslane muidugi)? Millal plaanite mainida teistele ja kellele esimesena?

Mul teavad hetkel mees ja parim sõbranna. Eks nüüd kui esimene arstivisiit tehtud, hakkan teistele lähedastele sõbrannadele vaikselt rääkima kui kohtub.

Minul teab mees, ja mu vanemad ja 3 parimat sõbrantsi.

Käisin siis täna UH kuna varasemalt on katkemist olnud. peaks olema 6+0 aga uh järgi 5+5 täpike ilusti olemas AGA süda veel ei löönud 🙁 , mis natuke tekitab muret kuna esimese lapsega oli südametuksed näha 5+6. Õnneks hematoome ja tsüste pole mis ohustaks katkemist. Keelati sport ja füüsiline. Kirjutati Duphaston välja (mida ma välja ei ostnud, kuna tahan enne oma ämmaka arvamust kuulda) Teisipäev siis oma ämmakale.

Nii varakult ei pruugigi veel näha olla, ov võis ju mõni päev hiljem ka toimuda. Küll järgmisel visiidil kui pisi veidi kosunud on, siis ilusti kõik näha! Ma käisin oma esimese lapsega UH-s 5+5 ja polnud üldse embrüot näha veel, kuid 2 nädalat hiljem oli kõik korras.

Mul hetkel 7+3 ning korralik päevläbi kestev iiveldus ning öine-hommikupoolne oksendamine. Cerucalist väga tolku pole ning üritan kogu aeg midagi näksida, et iiveldust veidigi ohjeldada. Suure näksimise tulemusel nüüd kaalu juures üle 2kg. Kuna olen pisem naisterahvas, siis kaal ei hirmuta – ainult kõik püksid on juba kitsaks jäänud 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul teab lisaks abikaasale veel ema, teistele lähedastele plaanin millalgi enne jaanipäeva öelda, oleneb, millal kokku saame. Mehe vanemad saavad ilmselt hiljem teada, sest nad elavad teises riigis ja hea meelega teataks neile silmast silma seda uudist. Ülejäänud saavad ilmselt jooksvalt millalgi teada, ma varjama ei plaani hakata, aga kuskil Facebook’is vms ei kuuluta kindlasti 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

5+2

Minul teavad mees, 3 lapsest 2 ja parim sõbranna ning ta abikaasa.
Mina mõtlesin et esialgu ei ütlegi kellegile, ka oma õele ja meie mõlema vanematele, et teen katset ja vaatan, millal märgatakse. Kuigi ilmselt varsti, sest teksad juba on on ebamugavalt kui kinni panna ja ise tunnen end vaadates ka et olen kõhust paksem juba 🙁 enda meelest ma liigselt jura pole söönud, aga äkki neljandarasedusega ongi nii, et ei saa isegi 2kuud varjata?
Alko joomisele mõtlesin lahenduse välja, et mehega vedasime kihla juuni lõpuni ( arvan et peale seda niikuinii näha) ei tohi alkot juua, sest olin hakanud liiga tihti oma lemmikkoksi jooma. Ja kui see õnnestub, siis mees viib mind spa paketile ja õhtusöögile. Siiamaani kõik uskunud seda 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
sidrunipipar

8+6

Tänase päeva seisuga on mul kaalule juurde tulnud 500g. Kõik see puhas pekk 😀 ootan juba, et kasvõi natukenegi oleks raseda kõhtu))

Please wait...
Postitas:
Kägu

7+2

Meie teatame peale oscarit ja ilmselt ka niptifyd (ideaalis siis juba kui ka niptify tulemused teada) – ajaliselt juuli keskel. Esimesena saab kindlasti teada laps ning siis ülejäänud pere. Tööl siis sama aeg teatamiseks. Iseasi kuidas see õnnestub, sest soojemate ilmadega keerulisem peita kasvavat kõhtu, mis ilmselt juuli alguses juba olemas.
Peale selle osalen tantsupeol, kus läheb selle varjamisega kõige keerulisemaks…. aga oscar on alles peale tantsupidu, nii et ei taha enne kuulutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on pideva iivelduse ja kehva oleku tõttu jällegi kaal alla läinud. Täpselt numbreid ei tea, aga kõige väiksemad kapis olevad teksad istuvad üle pika aja jälle hästi. Seetõttu välimuse järgi hetkel ära ei arva, kuigi kolmas laps tulekul.

Trenni teen jätkuvalt ja alkoholi tarbsin varemalt paar korda/drinki aastas, nii et selle põhjal mingeid järeldusi teha ei saa.

Me ütleme lähematele sugulastele ja sõpradele juuli alguses, ilmselt isegi enne Oscarit (see tuleb ajaliselt üsna viimasel hetkel, puhkused ju). Meil on normaalsed lähedased, kes ei lähe kellama, eriti kui uuringit veel tehtud pole.

HL
8+0

Please wait...
Postitas:
marimamm

Meil teab hetkel 5 inimest- vanemad ja minu töökaaslane.
Tegelikult ei tahtnud üldse kellegile rääkida ennem KV uuringut.
Eelmine rasedus, mis peetus 9 nädalal sai uudist pasundatud liiga vara ja liiga paljudele.

Esimene arsti visiit oli juhuslikult 3 nädalal. Siis ei olnud peale emaka paksuse ja suurenemise midagi näha. Kutsuti tagasi 5+6 ja südametöö oli olemas. Järgmine visiit on 9+6 ehk siis kolmap. Närveerin jubedalt, sest nelja nädalaga võib kõike juhtuda.

Tunnustest on valusad rinnad, iiveldus ja väsimus ning imelik maitse suus, mis ajab ka iiveldama. Tahaks tervislikult toituda, aga ei suuda kuidagi. Köögiviljadest läheb alla ainult värske kurk, tomat ja kartul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

7+

Kas kellegil alakõhuvalud ka?
Täna tuikav valu alakõhus, nagu kohekohe hakkaks päevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
septriinux

Kas kellegil alakõhuvalud ka?

Täna tuikav valu alakõhus, nagu kohekohe hakkaks päevad.

Pidi täiesti tavaline asi olema. Ära muretse. Mul valutab kõht pidevalt ja igalt poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere siis kah! Loen juba päris kaua seda teemat siin. Olen ka jaanuaribeebi ootel. Hetk 8+3 ja tähtaeg 11.jaanuar. Kellelegi pole rääkinud peale mehe. Olemine suht hea, süda on paha aga oksendanud pole. Kõht koguaeg tühi. Väga ei julge ka veel midagi mõelda, sest tegelikult olen viljatu. Viljatuse põhjus teadmata. Aga nüüd rase hoopis, tuli üllatusena!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaarikamari

Mina kaa, mina kaa! Esimene rasedus, täna 5 + 6 nädalat. Tähtaeg 28. jaanuar. Tunnen põnevust ja hirmu läbisegi. Esimene ämmaemanda visiit juba tehtud ja sain mustikasuurusest embrüost pildi juba kaasa. Järgmine külastus järgmisel kolmapäeval – no ei jõua ära oodata, et näeks südant ja kuuleks, et kõik on korras!

Sümptomitest on kohatine õnneks üsna nõrk iiveldus ja vahepeal väike kõhuvalu. Rinnad samas kasvasid vist üleöö numbri võrra suuremaks :O

Tean, et veel väga varajane raseduse staadium, aga rääkimata olen suutnud jätta veel vaid töö juurest. No võimatu on ju lähedastega mitte jagada nii suurt uudist! 🙂

Please wait...
Postitas:
jersey

8+5

Minul eile esimesel ämmakavisiidil käidud ja ämmakas vaatas ka UH-ga üle – no nii võimas vaatepilt ikka, väikesed käe-ja jalaalged olid täiesti nähtavad ja sain näha, kuidas ta ennast seal liigutas. Rasedus vastas täpselt päevadele.
KV ja Oscari aeg paigas ja peale seda siis Niptify test.

Mul on viimastel päevadel tekkinud kange soov lastele juba öelda, kuigi esialgu oli mõte, et ütleme võimalikult hilja, siis kui juba välja paistab. Kuid nüüd ootan uuringute tulemused ära ja kohe kui sugu ka teada, siis ütleme.

Eile läksin oma 1. klassi pojale järgi ja see mapp, mis eile ämmakas andis koos paberite ja lootepiltidega oli kõrvalistmel. Mul laps siis korraks võttis selle mapi lahti ja nägi pilte, ise veel ütleb rõõmsalt, ooo beebipildid… ma juba mõtlesin, et ooi eiii, nüüd pean liiga vara ütlema. Kuid õnneks kuidagi sinna see jäi ja laps edasi vist ise enam ei mõelnud ja rohkem pole ka küsinud midagi, seega huhhhh 😀

Iga juhul, süda on nüüd rahulikum ja nii hea on ikka mõelda, et keegi päriselt kasvab ja juba liigutab ennast minu sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures lugesin beebiootuse raamatut ja seal räägiti sellest, et kindlasti igaüks räägib jah selle järgi, kuidas ise soovib, aga liiga palju soovitakse uudist kinni hoida seni, kuni ollakse kindlad, et kõik korras. Ja et tegelikult ka kaotus on okei asi, millest rääkida teistele ja millest kaugeltki liiga vähe räägitakse.
Seega kindlasti ei pea halvasti tundma ennast need inimesed, kes vara räägivad.

Please wait...
Postitas:
MannuL

Liitun ka vargsi jaanuaribeebidega. Ei suuda uskuda, et nii ruttu õnnestus. Esimene laps (1a3k) lasi end 3 aastat oodata, teine õnnestus teisel “katsel”.

Tegin 21.05 testi, ei pidanud ootamagi, kohe oli 2 tugevat triipu. 23ndal käisin kinnitamas uh-s, süda tuksus 😍 – 6+nädal, TA kas 14. või 16.01. Kuna enda naistearst oli puhkusel, siis 12.06 alles saan arvele võtta.

Väsimus on suur, iiveldus ka. Algul võtsin 2 kilo alla, nüüd tuleb vaikselt tagasi. Autosõidu on keerulised, eriti pikad vahemaad.

Teavad uudisest meie vanemad ja vanaemad, minu ülemused ja paar kolleegi (oli plaanis sügisest poole kohaga tööle minna, aga nüüd lähen ainult novembri lõpuni).

Loodan, et kõik läheb hästi ja saan peale KVd ka FB grupiga liituda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on hematoom ka? Täna käisin arstil ja arst avastas hematoomi ja nüüd koju jõudes hakkas määrima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaarikamari

Täna on päev otsa paha olla ja lisaks tekkinud ka väike palavik. Õnneks üle 37,2 C ei lähe, kuid teeb murelikuks ikka. Helistasin ämmaemandaliinile, kust soovitati lihtsalt rahulikult olla ja arsti juurde pöörduda alles juhul, kui palavik peaks väga kõrgeks minema… pidavatki üsna tavaline olema vist, et raseduse alguses väike palavik tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei ole ka tavajuhul mingi palavik. Raseduse ajal ongi kehatemperatuur keskmisest kõrgem, algul tänu progesteroonile, hiljem hCG-le.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Nüüd juba 37,8 C 🙁 ja lihasvalu tugevneb… ei teagi, kas ja mida teha peale paratsetamooli söömise.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 449 )

Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020