Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 449 )

Teema: Jaanuari beebid 2020

Postitas:
sidrunipipar

Minul on täna päevade järgi 9+5 ja UH järgi 9+2. Teine laps tulemas. Olen ise 167cm pikk ja 57,5kg oli alati kaal hommikuti. Hetkel olen juba 58.7kg hommikuti… Ja kõht on täitsa ees. ma ei saa aru kuidas see nii vara on võimalik, või on tõesti pekki nii palju 😀 lausa nii palju, et ei saa sisse tõmmata. Mees küsis üks päev, kas sellest kõhust ka laps juba midagi on? .. ise ju tean, et embrüo väga väike.. vb emakas nii suureks läinud… ei tea, igatahes häbi kui pekki lähen… iiveldus hakkab õnneks üle saama. Ja rasedusest teavad juba päris paljud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

9

Naised, kuidas kuumusele vastu peate?

Mina olen küll lolliks minemas, kuna mittemidagi pole lihsalt selga panna. Kõik ahistab ja on vastik, hea meelega lippaks alasti ringi.
Enesetunne on ka nii, et mõni päev tundub juba, et oh, pole vigagi ja siis tuleb jälle kehvem päev – täna on siis kehvem päev.
Nüüdseks on ka kõhu peal juba ebamugav magada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on täna päevade järgi 9+5 ja UH järgi 9+2. Teine laps tulemas. Olen ise 167cm pikk ja 57,5kg oli alati kaal hommikuti. Hetkel olen juba 58.7kg hommikuti… Ja kõht on täitsa ees. ma ei saa aru kuidas see nii vara on võimalik, või on tõesti pekki nii palju 😀 lausa nii palju, et ei saa sisse tõmmata. Mees küsis üks päev, kas sellest kõhust ka laps juba midagi on? .. ise ju tean, et embrüo väga väike.. vb emakas nii suureks läinud… ei tea, igatahes häbi kui pekki lähen… iiveldus hakkab õnneks üle saama. Ja rasedusest teavad juba päris paljud.

Hei!

Ma nüüd ei ole mitu nädalat ennast kaalunud. Kodus kaalu ei ole aga mingi aeg kaalusin ema juures(mingi 3n tagasi),siis kaal näitas 58kg. Enne rasedust olin 53kg. Kuna isu oli hea ja lisaks võtsin neid Elevit rasedusaegeid vitamiine,siis kaalu tuli kolinal. Peale seda kui tohutult iiveldama hakkas,siis jätsin vitamiinid ära ja võtan vaid foolhapet. Esimese rasedusega võtsin ka Eleviti ja siis kaalu tuli tohutult. Kokku 30+ kilo. Teise raseduse alguses ka hakkasin võtma aga siis jätsin suht kiirelt ära ning raseduse jooksul võtsin juurde vaid 10kg. Sellest 4,2kg kaalus laps sündides. Pmst enda kaal tõsusis ca.5kg ainult.
Ju siis mulle nad ei sobi. Ämmakas ka ei soovitanud neid võtta, pidi iiveldust ka võimendama.
Mul on ka suht suur kõht ees kohe hommikul, peale vetsus põie tühjendamist ning enne söömist. Olen ise 172 cm pikk ja muidu kõhn ,seega ei imesta,et mul väike kõht juba näha. Õhtuks muidugi on peale söömisi ja tralle kõht nagu 6 kuud rasedal 😀 Aga eks see kõik mingitest hormoonidest ka põhjustatud. Samas ma ei söö tohutult palju tänu iiveldusele, kuid siiski mitmekesiselt.
Mingid nädalad oli täitsa zombi olek, nüüd 2 päeva juba on olnud veidi parem ja tundub,et hakkab see suurem iivelduse periood mööduma .

Täna panin ka aja kirja Niptify veretesti jaoks 25.juunil ja selleks ajaks siis peaks rasedust olema 12+4n.

Triplet

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 41 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Triplet, kas sa panid ämmaka kaudu või ise helistades haigla registratuuri, et soovid niptifyd teha?
Mulle ütles esimesel visiidil arst, et pärast KV uuringut ämmakaga rääkida sel teemal ja siis tema paneb aja, sain ma aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Triplet, kas sa panid ämmaka kaudu või ise helistades haigla registratuuri, et soovid niptifyd teha?

Mulle ütles esimesel visiidil arst, et pärast KV uuringut ämmakaga rääkida sel teemal ja siis tema paneb aja, sain ma aru.

Ise helistasin Pelgu raseduskeskusesse täna ja ütlesin ,et ämmaka aeg alles 1.juuli aga tahaks Niptify testi teha enne ära. Öeldi,et ikka saab ja panid aja mulle kirja. Minu enda ämmakas ei maininud miskit,et sellised võimalused ja peaksin seda registreerima läbi tema. Esimesel visiidil andis vaid infovoldiku kus oli peal info erinevate uuringute kohta ja sealt võtsin ka tel. numbri et regada.

Triplet

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Mul 8+1 ja iiveldus/oksendamine päris korralikud, niiet sain arstilt ka ravimi peale. Elevit-i jätsin igaks juhuks ära. Söön jätkuvalt väga sageli, et iiveldusega võidelda ja joon mullivett, millest gaasi loksutan enne välja. Kõht on selline punnis ja hell, väike punu ka justkui paistab.
Kui ma selili pikutan, siis mu lapsel kombeks tulla mulle kõhu peale istuma ja vot see on väga ebamugav. Ta solvub ikka korralikult kui ta ära tõstan. Kuigi päris “beebikõhtu” veel ei ole, siis ikkagi julge tal lubada seal istuda kuna ta potsatab vahel hooga mulle peale.

Nipt-i või Niptify osas- võib ise helistada ja panna aja kinni. Kuna tegemist tasulise ja vabatahtliku uuringuga, siis ämmaemandad niisama seda üldiselt ei pakugi välja. Eriti veel kui esimese trimestri sõeluuring tehtud ja selles saadud madalad kromosoomhaiguste riskid.

Please wait...
Postitas:
Grit

Tere

Mina olen vaikselt jälginud grupi algusest peale. Mul hakkas ööpäevaringne iiveldamine pihta kolmandal nädalal ja pärast seda olen haiguslehel olnud. Töö on ka selline, et väga palju puutun kokku erinevate inimeste kehalõhnadega ja nende kodulõhnadega, et praegu oleks mõeldamatu. Enamus ajast lihtsalt laman. Proovin mõelda, et millalgi läheb see üle, kuid ennast on väga keeruline motiveerida, kui jälle oksekausi kohal oled.
Süüa ma midagi ei saa. Ühtegi valmistoitu, mitte ühtegi küpsetamise lõhna. Toiduks sobivad ainult puuviljad ja toored asjad. Liha ei saa isegi mitte vaadata. Kaalu on läinud üle kolme kilo. Läheb veelgi. Eilsega läks 400g. Juua eriti ei jaksa. Ajab samuti oksele.

Arst kirjutas Cerucali. Erilist leevendust see toonud ei ole. Oksendamist on veidi vähem aga iiveldab ikkagi päevad läbi ja isegi öösel. UH oli vahva. Süda lõi ja kõik hästi. See aitabki praegu veidi vastu pidada. Kas kellelgi on veel nii?

Homme 8 nädalat. Juhuu!!

Grit

Please wait...
Postitas:
jersey

9+0

Grit – paid sulle, varsti läheb paremaks!

Mul nagu otseselt ei saanudki (vist) Niptifi aeg kirja, ämmakaga jäi jutt, et 12+midagi on KV/ Oscar ja peale seda siis teeme Niptify.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh uskumatu. Töötan koolis, kus kollektiiv väike ning sel aastal otsustas direktor mind vormistada täiskohaga. Teatasin talle nüüdsest oma väiksest rasedusest, et tal jääks aega uus õpetaja leida, mille peale kolleeg kirjutab mulle ja sõimab mind, kuna temal võeti nüüd preemia ära, et mulle täiskoht saada ning mina käitun nii isekalt, et teen siin muudkui lapsi. :S no tore

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh kui nõme 🙁 Ma seepärast pelgan ka tööl teatamist, et kindlasti tekitab see igasuguseid emotsioone. Kohe saab kaheksa nädalat täis ja nuta või naera, kõht on ees! Rinnad ka topeltsuuruses ning kokkuvõttes tunnen end eriti suure ja koledana. Kuigi üldse ei peaks ju.
Hea uudis on see, et mõnel päeval on olnud juba ka “selgeid” hetki kus ei iivelda. Ooo kuidas ma neid minuteid naudin 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka nüüd olnud paar helgemat päeva ja eile veel kiitlesin,et vist hakkab üle minema. Täna jälle tohutu iiveldus platsis mis lõppes oksendamisega. Kõht punnitab täna kohe eriti ja samas on allpool emaka juures selline häiriv-kiskuv(kohati torkiv-terav) valu, mis nagu hooti lööb, et raske liigutada ja kõndida. Ei oskagi seletada, nagu miskit krambilaadset. Korraks tekkis hirm,et äkki miskit nüüd pahasti aga loodan,et läheb üle. Viskasin pikali ja veits vaibus.

Endal kõik rinnahoidjad pigistavad ,et tahaksid kohe lõhkeda. Püksid ei lähe ükski enam lukust kinni.Punu nii suur ees,et naba ka juba punnitab välja. Kas kellelgi veel juba naba punnitab, on see üldse normaalne nii vara?

Triplet(9+6)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas palavusega saate? Ma pole kunagi nii nõrgana tundnud ja süda peksab, kodus ega suvilas pole kuskil olla, õhk seisab, higi voolab, kastan end jaheda veega. Ööd päris hullud. Kaalun juba konditsioneeriga hotelli kolimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul kuumaga probleemi pole, ma armastan sellist ilma 😀
Mul arstil käidud, tuksuv süda nähtud, uh järgi 6+5, ta 27.01. Mul ikka iiveldab mõnuga, ainult, siis kui söön või joon on hea olla. Õhtul enne magamaminekut kaob iiveldus ära, siis saan asjalik olla. Muidu ainult lebotaks.

Senjora

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
MannuL

Kuumus on jubeeeee! Kui päeva esimene pool on vee olek üsna okei, siis peale lõunaund koos esimese lapsega on täiesti õudne – rahaks olla siruli oma nahkdiivani peal ja lasta ventilaatoril teha oma töö. Aga no laps tahab tegelemist. Kokata ei jaksa, õnneks ka laps ei taha kuumaga mingit ulme praadi.
Mul ka häda sellega, et laps tahab kõhule ronida opa opa tegema, suunan ta küll pigem rinnakorvi poole, aga varsti peab vist lõpetama.
Teksad on õnneks stretš, lähevad veel jalga. Kaal endiselt 2 kilo vähem kui alustades – kui ei söö kuuma ja iivelduse tõttu, siis ju juurde ka ei võta.

Please wait...
Postitas:
kadiaa

kadiaa

Hei,

Pole ammu sõna võtnud, aga jube kiire on. Minu rasedust teavad päris palju, töö juures sai üsna kiirelt öeldud, kuna meil kriis, üks läheb 2 kuud varem dekreeti kui mina, õigemini me ei tea, kas me üldse niikaua vastu peame. Töötan apteegis, kus tuleb teha ka 10tunniseid päevi, isegi 8tunnine päev on juba hetkel üpris raske. 25. juuni on mul ämmaemand ja siis palun mingit tõendit, just nende pikkade päevade tarbeks, leian, et ükski rase ei peaks tegema 10tunniseid päevi, olgu ta algusrase või lõpurase.

Kõhust nii palju, et ma ei ole enne rasedust päris sile kõhust olnud, on 2 lapse kõvad venitusarmid ja selline poolrasv ja poolnahk jne, aga kui sisse sai tõmmata, siis nagu oli täitsa hea. Õhtuks lööb ikka üüber kõhu ette, varjata eriti ei anna. Täna alles 8+4, käisin kaalul ja kaal näitas isegi langust. Suuremad rinnakad ostsin, 85C- läks 90DD peale:D Raseduse algusega juurde tulnud umbes 1-1.5 kg. Aga no eile ma panin armsa täpilise pluuse ja oligi ilus rasedakõht, las siis vaatavad või küsivad, näha on, et vaadatakse, aga küsida otse vist ei julge.
Palavusest nii palju, et praegu hull veel polnud, kuigi eks ma ka pigem otsisin jahutust kuskilt. Vahepeal olin toas ventilaatori all ja siis jälle õues, kui varjulisem oli jne.

Kadiaa

Please wait...
Postitas:
dooraboora

Mind kuumus väga ei seganud aga ega ma vist pikalt kuskil palavas ei pidanud olema ka.
Iiveldus annab iga päevaga rohkem järgi ja tekib juba selline ägedam raseda tunne 🙂 Enne olin nagu õnnetushunnik – nii palju ikka oleneb füüsilisest enesetundest.

Please wait...
Postitas:
Haven

8+2

Mul ka arstil käidud, süda lõi ja nii armas tegelane oli 🙂

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Minu tervis on nagu Ameerika mägedel: vahepeal tunnen end kui Supernaine, aga siis on järgmisel päeval nagu tuumapohmelli tunne, kuid loomulikult ilma peota… palavik on möödunud, aga päris sageli iiveldab. Õnneks oksendanud ei ole, kuid tööl käia on kohati ikka päris piinarikas, sest hiljemalt pärastlõunaks tahaks lihtsalt silma looja lasta. Lisaks on mul pooleli viimane kooliaasta täiskohaga töö kõrvalt. Proovin nii palju vabalt võtta, kui see mu elus praegu võimalik on, ja lohutan end sellega, et beebi sünni ajaks on mul kõik asjad ilusti tehtud 🙂

Kuumus samas eriti ei häirigi, ainult otsese päikese käes viibimine tekitab kehva enesetunnet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pisike ime

Olen ka nüüd natukene piilinud siia, sain esimesed triibud kätte tegelikult 20.05, kuid siis olin kindel et valepositiivne. Seda enam et olen arstilt saanud tagasiside, et ilmselt kui rasestun siis ainult kunstlikuga. Võta näpust!
Esimesed südamelöögid nähtud ja niptifyks aeg ka paigas. 🙂
Aga jubedalt iiveldab, vahet pole kas süüa või mitte või isegi mida süüa – halb olla igal juhul. Vastavalt sellele nüüd mitu kilo alla ka võtnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

10+5

Tere. Vaatan, et päris paljud teevad niptify ära. Saan aru, et tegelikult on see vabatahtlik ja tehakse enda südame rahustuseks? Teatud perekondlikel põhjustel on mulle määratud koorionbiopsia. Mõtlen, kas mul on mõistlik teha seda Niptifyd või mitte? Ämmaemand ütles, et pole vaja, aga mul ikkagi kripeldab, et äkki ikka peaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Haven

Niptify on vabatahtlik jah. Selle niptifyga on see, et kui sealt tulebki mõni suurem risk välja, tuleb koorionibiopsia ikkagi teha, kuna diagnoosi ei panda ainult niptify tulemuste põhjal.
Ma lähen niptify verd andma 25.juuni, nii sai ämmakaga kokkulepitud. Juuli alguses siis peaks tulemused saama.

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Tere. Vaatan, et päris paljud teevad niptify ära. Saan aru, et tegelikult on see vabatahtlik ja tehakse enda südame rahustuseks? Teatud perekondlikel põhjustel on mulle määratud koorionbiopsia. Mõtlen, kas mul on mõistlik teha seda Niptifyd või mitte? Ämmaemand ütles, et pole vaja, aga mul ikkagi kripeldab, et äkki ikka peaks.

Kui sulle on juba määratud koorionibiopsia, siis pole tõesti mõtet niptify-d teha. Mõlemad uuringud vaatavad loote kromosoome. Vahe on selles, et niptify on ikkagi sõeluuring, mis uurib loote DNA-d ema verest ning väike tõenäosus jääb, et ema verest ei saada piisavalt loote DNA-d. Seega niptify järgi ühtegi haigust kindlalt ei diagnoosita. Diagnoosi panekuks on vaja invasiivset uuringut nagu koorionibiopsia või lootevee uuring, kus saadakse loote juurest tema rakud.

Kui aga rahalised võimalused lubavad ja soovi on, siis saab teha NIPT testi või Panorama kus lisaks neljale koromosoomihaigusele uuritakse ka mikrodeletsiooni sündroome. (Lisan siis igaks juhuks, et Niptify uurib ainult nelja kromosoomihaigust!)

NIPT-i laiendatud paneeli tegemine Tartus maksab 500 EUR-i pluss tasulise erialaarsti vastuvõtu tasu 38.35 EUR-i

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

7 + 1

Hurraa, ämmaemanda juures käidud, süda olemas ja kõik normaalne. Ultraheli ja põhitestid määrati kõik juuli keskpaika. Plaanin ka ise Niptify testi teha, kuna suguvõsas on üks kromosoomihaiguse juhtum olemas… ja boonusena saab siis juba lapse soo ka teada.

Tähtaeg on mul ametlikult küll 28. Jaanuar, aga ämmaemanda sõnul on tõenäolisem, et beebi sünnib pigem alles veebruari alguses. Ma nüüd ei teagi, kas peaksin hoopis veebruari ootajate gruppi siis kolima 🙂

Please wait...
Postitas:
paula38

Täna käisin esimeses UH-s. 6+5, tähtaeg 31. jaanuar.
Süda lõi, see oli tore tunne!
Mul on päris suur väsimus, kuna mul Crinone`i geel peal, mille üks kõrvaltoime on väsimus + tavaline rasedusväsimus veel juurde.
Pean nüüd valima ämmaemanda ja sünnitushaigla, pole veel üldse uurinud, kus ja kuidas. Mitmendal nädalal tavaliselt see järgmine UH tehakse? Ma unustasin täna küsida, siis tean ämmaka aega plaanida. Tänane arst ütles, et järgmine UH on äärmiselt tähtis.

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Mul on päris suur väsimus, kuna mul Crinone`i geel peal, mille üks kõrvaltoime on väsimus + tavaline rasedusväsimus veel juurde.

Pean nüüd valima ämmaemanda ja sünnitushaigla, pole veel üldse uurinud, kus ja kuidas. Mitmendal nädalal tavaliselt see järgmine UH tehakse? Ma unustasin täna küsida, siis tean ämmaka aega plaanida. Tänane arst ütles, et järgmine UH on äärmiselt tähtis.

1 trimestri UH tehakse tavaliselt 11-13 rasedusnädalal. Soovitan aja võimalikult kiiresti kinni panna kuna suvisel ajal paljud arstid puhkavad ja järjekorrad võivad pikemad olla. Muidugi see oleneb ka kus linnas elad.
Aja panekul peab arvestama ka seda, et UH-le järgneks kohe ämmaemanda vastuvõtu aeg (vähemalt Tartus käib asi nii).

Please wait...
Postitas:
Kägu

9+1

Täna sain siis lõpuks oma arsti juurde. Eelmine kord käisin 6+2, siis oli ainult täpike. Seekord oli pea ja käed ja jalad täitsa näha, ulme, kui kiiresti nad arenevad. 😍
Iiveldamine on vähemaks jäänud, kui just mingi rõve lõhn ei tule, arst kirjutas igaks juhuks mingi retsepti ka.
Võeti verd ka, 4 katsuti jagu. Ma jälestan vere võtmist. Sain jälle tupsu ja pikali lamada… No ja siis ütleb, et üks proovidest on veresuhkur ka. Just täna, kui ma läksin lihtsama vastupanu teed ja sõin müslit ja jogurtit hommikuks ja mugisin kummikomme arstiaega oodates 🤦‍♀️
Nüüd ootan kannatamatult kirju (oscari ajaga, passi järgi minekuks ja ämmaka aega), neil tuleb ka puhkus, nii et ämmakat näen vist alles 22.juuli jne.

Please wait...
Postitas:
jersey

10+0

Paula, sa vist oled ka ifv?
Minul oli nii, et ITK-s tegi 6+4 ivf arst uh tuvastamaks raseduse ja peale seda panin omale aja Pelgusse ämmakale. Sain sinna 8+3 ja ämmakas tegi kohe ka UH, see andis mulle nii hea turvatunde, et kõik ikka hästi ja väikseke kasvab (põen peetumise pärast). Edasi pani ämmakas juba KV+ Oscari aja, see on 12+ midagi.
Seega, vali nüüd ruttu omale haigla ära, kuhu jääda soovid ja aeg ämmakale kirja 🙂

Please wait...
Postitas:
paula38

Paula, sa vist oled ka ifv?

Minul oli nii, et ITK-s tegi 6+4 ivf arst uh tuvastamaks raseduse ja peale seda panin omale aja Pelgusse ämmakale. Sain sinna 8+3 ja ämmakas tegi kohe ka UH, see andis mulle nii hea turvatunde, et kõik ikka hästi ja väikseke kasvab (põen peetumise pärast). Edasi pani ämmakas juba KV+ Oscari aja, see on 12+ midagi.

Seega, vali nüüd ruttu omale haigla ära, kuhu jääda soovid ja aeg ämmakale kirja 🙂

jah! Ma nüüd panin 26. juuniks ITK ämmaemanda juurde. Siis mul on ka juba 8. nädal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

11+1

Kas kellelgi on veel nii, et tihti on pissiäda ja kui WC minna, siis uriinikogus ei ole eriti suur?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
jersey

10+1

Kas kellelgi on veel nii, et tihti on pissiäda ja kui WC minna, siis uriinikogus ei ole eriti suur?

See täiesti normaalne 🙂
Mul on nii, et kui pissil käia, siis justkui survet ei oleks (kõlab naljakalt). Et häda on suur, kuid niriseb aeglaselt ja pikalt.
Mina tunnen juba toonuseid mõnda aega, kuna tean, mis need on, siis olen täiesti kindel selles. Alguses mõtlesin, et ei ole võimalik, aga netist leidsin infot, et täitsa võimalik juba nii varakult tunda.
Iiveldus annab tasapisi järgi, st hommikud ei ole enam kehvad, kuid nüüd viimane nädal on enne magama minekut kehvaks läinud. Ja öösiti käin nii tihti wc, mis rikub üldist und.
Tglt on kõik juba täitsa hästi, meel on rahulik ja enesetunne polegi kõige hullem.
Ootan nii väga juba KV-d ja muid uuringuid, peale seda saab juba ka rääkima hakata, et meil pisike tulekul.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 449 )

Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020