Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 517 )

Teema: Jaanuari beebid 2020

Postitas:
Kägu

9

Mul juba raseda kõht ees, et väga keeruline on varjata. Tahaks ju veel mõne nädala vastu pidada, aga isegi laiade kleitide all saab oskaja vaataja aru, et midagi seal on….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Haven

8+6

Mul sama probleem, kõht paistab juba nii välja. Sisse ei saa tõmmata. Samas ei tahaks veel, et kõik teada saaks..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei!
Kas meil on FB salajane grupp ka olemas? Siin on nii vaikne, kas jutustamine toimub mujal? 🙂
Mul ka selline kõht ees, et ei peta vist kedagi enam ära. Ei tahaks üldse nii vara rääkida, aga ei hakka valetama ka kui keegi küsib.

Senjora 7+4

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaga samanimeline FB grupp on olemas, hetkel suletud grupina, uuel kuul vist pidi salajaseks muutuma. Liikmetest on näha ainult adminnid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaga samanimeline FB grupp on olemas, hetkel suletud grupina, uuel kuul vist pidi salajaseks muutuma. Liikmetest on näha ainult adminnid.

Mind häirib see, et ka suletud grupis ei saa olla anonüümne. Mõnikord on väga isiklikud küsimused ja neid oma täisnime alt üles panna tundub mulle pisut ebamugav. Uut FB kontot nagu ka ei hakka seepärast tegema vist. Kahju, et siin jutustada ei taheta.
Praegu käib siin anonüümne jutt, et rasedus hakkab välja paistma, aga ei tahaks üldse veel infot levitada, aga seal grupis olete ju oma täisnimega ilmselt ikka enamuses. Võib ju mõni tuttav ka seal olla, kelle kaudu info levima võiks hakata. Ja edaspidi on ju tulemas väga isiklikku infot, mida arutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirib see, et ka suletud grupis ei saa olla anonüümne. Mõnikord on väga isiklikud küsimused ja neid oma täisnime alt üles panna tundub mulle pisut ebamugav. Uut FB kontot nagu ka ei hakka seepärast tegema vist. Kahju, et siin jutustada ei taheta.

Praegu käib siin anonüümne jutt, et rasedus hakkab välja paistma, aga ei tahaks üldse veel infot levitada, aga seal grupis olete ju oma täisnimega ilmselt ikka enamuses. Võib ju mõni tuttav ka seal olla, kelle kaudu info levima võiks hakata. Ja edaspidi on ju tulemas väga isiklikku infot, mida arutada.

Mina selle FB grupiga ei ole liitunud. Meeldib pigem siin lugemas käia ja kirjutamas. Aga jah, kuidagi vaikne on siin.

Endal tänase seisuga 11+nädalat. Iiveldus ei näita taandumise märke. Oksendan ikka ka samamoodi, ca 1 kord päevas, eriti siis kui miskit värsket söönud olen.
Puu- ja juurviljad, need ei seedi enam miskipärast ära ja panevad mao jubedalt valutama (kolmnurk kohutavalt valulik). Mitu tundi keerab peale nende söömist ja oksendan kogu selle seedimata jama välja. Teised toidud kenasti seedinud tund peale söömist ehk siis kui oksendan,siis ainult sappi. Mul pole ühegi rasedusega sellist asja olnud. Kuidagi raske on olla aga lootus ei kao, et varsti ehk läheb enesetunne paremaks.

Triplet

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 41 korda. Täpsemalt
Postitas:
paula38

Mina ka ei soovi Facebooki kolida. Mul peaks olema nüüd 6+6 (välismaised kalkulaatorid näitasid küll enne juba rohkemat, aga arvestan nüüd sellega, mida UH ütles). Olen IVF ja seetõttu mulle määratud kaks korda päevas Crinone`i geel, mille üks kõrvaltoime on suur väsimus. Olen seda kogenud juba peaaegu kuu aega ja tundub, et hullemaks läheb. Iga päev alates kella 16st tuleb rampväsimus ja praegu olen näiteks siiani voodis (juba 4h), ainult vetsu koperdan. Muid vaevusi mul ei ole praegu õnneks. Proovin oma elu korraldada sedasi, et peale töö pole mingeid kohustusi, nüüd ka õppetund see, et õhtuteks ei ole mõtet plaane teha. Eile olin ühel sünnipäeval ja see oli päris piinav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kavatse ka FBi kolida veel. Mul hakkab kohe jooksma 11. nädal, aga elukoha tõttu pole mulle ühtegi ultraheli veel tehtud.
Enesetunne on läinud palju paremaks. Pooli asju ei saa endiselt süüa, aga vähemalt ei iivelda 24/7. Kaalunumbrit ei tea, aga käed-jalad on peenemaks läinud. Kõht on hommikuti lame, aga õhtul on korralik punu ees 😄

HL

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jersey 10+2

Mina FB-sse ei koli ja jään võiduka lõpuni siia.
Ma ka nii ootan seda aega, kus ei ole vajadust enam lõunaune järgi. Siiani ikka olen enamvähem igapäev seda teinud, kuid see hakib päeva nii ära ja pooled asjad jäävad tegemata, mida vaja teha. Ja kui juhtub, et ei saa magada, siis ikka jama olla jälle.

Triplet – no oled ikka vapper naine, päris karm tundub iga päev oksendada.
Mul on hetkel ainukesed korrad, kus öögin, on siis kui hambaid pesen. Tagumiste hammastega on raskusi – kui juhtun kogemata hambaharjaga liiga taha minema, siis on kohe öökimine platsis. Viimati oligi nii, et oleks juba oksendamiseni jõudnud. Hambapasta tundub ka liiga magus olevat :S

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

9+

Ei plaani samuti fb-sse kolida, ei ole kindel kas üldse liitungi… Mulle meeldib anonüümsus aga fb-s pole see võimalik.
Siin mulle meeldib siin.

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Võibolla siin vaiksem hetkel kuna paljudel sümptomites veel palju muutusi ei ole. Kuigi arvan, et kui nüüd varsti esimesed hakkavad vaikselt oma 1 trimestri UH-l ära käima tuleb ka rohkem jutustamist 🙂

Täna endal 9+4 ja seis viimased 2 nädalat suhteliselt sama. Päevläbi iiveldab, oksendan nii 4-5x päevas ja üldiselt nõrk on olla. Näksin jätkuvalt pidevalt, et kõht kunagi tühi ei oleks. Kuna vähem energiat on oma esimese lapsega tegelemiseks, siis ta on mu peale pahuram.

Järgmise arstivisiidi aeg on 1,5 nädala pärast. Väga loodan et pisikesega ikka kõik hästi on. Eelmine rasedus peetuski just 9ndal nädalal seega veidi ärev on olla. Samas tean, et ega ma ise midagi teha nagunii ei saa, niiet mingeid lisa arstiaegu ka endale pannud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Mione

Iiveldus

Rasedus on praegu 7+6 ja jubedalt iiveldab, suurt vahet pole mis lõhnaga tegemist, kõik hakkab vastu.
Ainuke söök, mis vähegi sees püsib on kartul ja täiesti vahet pole mis kujul.
Aga sellest iiveldamisest ja oksendamisest on organism nii nõrk. Ämmakas soovitas vajadusel naistenõuandlasse tilka minna saama või neid nn merehaiguse tablette. Viimased mingit mõju pole avaldanud.
Ja ausalt öeldes, nii nõrk olla, et väga end emosse ei vea, aga kiirabi ka selle puhul ju ei kutsu.
Ja kui nii edasi läheb, siis raseduse lõpuks olen ise üks kartul..

Please wait...
Postitas:
Haven

9+2

Minul ka iiveldus jätkuvalt kestab. Eelmiste rasedustega hakkas 10nda nädala paiku paremaks minema. Eks näis, kas seekord ka veab nii 😀

Kas keegi oskab nõu anda rahade teemal? Ma olen hetkel eelmise lapsega kodune ja saan vanemahüvitist kuni septembrini. Kas mul oleks rahaliselt kasulikum selle lapsega hakata kohe vh saama või ikkagi minna dekreeti? Kas see vastab ka tõele, et algul saan dekreedirahad miinimumi järgi ja siis esimese vanemahüvitisega tuleb ülejäänud raha (kuskilt jäänud kõrva)?

Please wait...
Postitas:
marimamm

11+3

Minul ka läheb alla ainult kartul ja ükskõik mis kujul.

Täna käisin Oscar testile verd andmas ja UH on 28.07. Ei jõua juba ära oodata. Iiveldus hakkab vaikselt järgi andma.
Pöiel käimine on veel hullemaks läinud. Kõhtu veel tekkinud ei ole. Ainult pekirull 😂

Please wait...
Postitas:
paula38

Teate, mina tõesti vaatan imetlusega naisi, kes on rasedad ja kel veel lapsi on. Elan praegu ainult endale ja olen end vabastanud kõikidest kohustustest peale töö, mis mõnel päeval käib ka üle jõu. Jõuan kuskil 16 ajal koju ja langen voodisse ning magan kohe mitu tundi, lihtsalt väsimus on nii tugev. Ma ei kujuta ette, kui oleks kodus veel lapsi, eriti pisikesi. Ma ei arvanud, et see nii kurnav on, kuigi olen alles alguses (7. nädal). Ma saan aru et pool minu väsimusest on IVF-iga seotud rohi, aga ikkagi imetlen teisi, kes jaksavad rohkem.

Please wait...
Postitas:
Positiv

😞

Lõpuks jõudsin ämmaemanda visiidile. Teadlikult ei tahtnud liiga vara minna…
Läksin rõõmsalt, peas teadmine, et ajajärk on 9+1…10 minuti pärast peale kabineti astumist muutus kõik – südametööd ei leitud, ajajärk mõõtude järgi nii 7 nädal.
Järgmine nädal kolmapäeval uus UH.

Kurb on olla…😔

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Läksin rõõmsalt, peas teadmine, et ajajärk on 9+1…10 minuti pärast peale kabineti astumist muutus kõik – südametööd ei leitud, ajajärk mõõtude järgi nii 7 nädal.

Kurb on olla…😔

Tunnen kaasa sulle ja saadan virtuaalse pai! Ega ei oskagi midagi muud öelda, mis sind aidata võiks. Kahjuks loodus valis teisiti seekord. Aga kui sa selleks millalgi uuesti valmis oled, siis küll see oodatud pisike ime su juurde tuleb!

Please wait...
Postitas:
paula38

Kurb on olla…😔

Mul on väga kahju!

Please wait...
Postitas:
jersey

10+5

Kurb on olla…😔

Hei, kõik ei ole veel kadunud, oota uus UH ära. Võimalik, et tõesti oli ov hiljem jne.
Tean, et see nüüd väga pikk ja raske nädal ees ootamist, loodan, et kõik ikka hästi ja süda ka lööb!

Please wait...
Postitas:
Mione

Kurb on olla…😔

Mina tahaks ka öelda, et ära kaota meelt!
Mul oli endal samamoodi, ise arvasin ka, et peaks olema 9 ndl ja peale, aga uh-ga selgus et 7 ndl tegelikult, esimesed südamelöögid nägin ära alles täna, kui 7+5 oli.
Võib täitsa olla, et ovulatsioon lihtsalt oli eeldatust hiljem.
Kindlasti tuleb pikk ja muretsemist täis nädal, aga ära kaota lootust 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veretesti tulemus

11 nädalat ja 1 päev

Minul siis sai eile vereproov antud I trimestri skriiningu jaoks. Saan aru, et need numbrid tuleb mingisse tabelisse panna ja alles siis saab arst midagi öelda. Panen mõned tulemused siiski siia ka, äkki keegi oskab midagi arvata. Vanus 25, pikkus 161 cm, kaal 58,5.

fb-hCG – 55,7
PAPP-A – 2,382
Platsentaarne kasvufaktor – 8,4

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ilusat ootusaja jätku kõigile. Kahjuks minu rasedus on peetunud 11+1. Nii tühi tunne on. Läksin täna kv uuringule ja südametööd ei leitud 😢

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilusat ootusaja jätku kõigile. Kahjuks minu rasedus on peetunud 11+1. Nii tühi tunne on. Läksin täna kv uuringule ja südametööd ei leitud 😢

Oi, kui kahju. Mul endal koguaeg hirm peetumise ees, eriti siis veel kui loen selliseid kurbasid uudiseid siit.

Endal küll kõik tunnused olemas-rinnad suured/hellad, iiveldus ja kõhu paisumine aga olen kuulnud,et mõnel ka mitu nädalat peale peetumist olnud täitsa raseda olek. Mul endal olnud kunagi üks peetumine aga tookord ei olnud mul ka raseda tunnuseid seega ei osanud arvata,et nt järku kadunud tunnused võiksid millelegi sellisele viidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb on olla…😔

Mina tahaks ka öelda, et ära kaota meelt!

Mul oli endal samamoodi, ise arvasin ka, et peaks olema 9 ndl ja peale, aga uh-ga selgus et 7 ndl tegelikult, esimesed südamelöögid nägin ära alles täna, kui 7+5 oli.

Võib täitsa olla, et ovulatsioon lihtsalt oli eeldatust hiljem.

Kindlasti tuleb pikk ja muretsemist täis nädal, aga ära kaota lootust 🙂

Tere!
Mina ennast kuskile gruppi veel registreerinud pole. Aga enam vähem samas paadis hetkel.

Päevade järgi peaks olema 8+3. Viimane pp 22.04.
2 korda ma olen juba käinud tuvastamas. Eelmine nädal oleks pidanud olema 7+3 kuid uh’s arst midagi ei näinud, hcg oli 1500 kopikatega. Samas mõtlen et kui 30.05 käisin, siis oli ka veri negatiivne(ka hommikune test kodus). Positiivse rasedustesti sain 5.06, mitte hommikusest esimesest uriinist. Siis mingi loogiline/optimistlik osa minust ütleb et ov oli hiljem, tsükkel 35p ja rasedus väiksem (30.05 paigus oli pesastumise aeg).

Samas esmaspäevast iiveldama hakanud, kerge lootus on et keegi ikkagi kasvab.
Enne ei usu kui nüüd 27.06 lähen järgmisse UH ja targemaks saan.

Tähtaeg jääks jaanuari ja veebruari piirile.

Positiivset mõtlemist!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kägu 20.06.2019 20:25
Sama kägu uuesti.

Kirjutasin jutu küll.
Eile õhtul hakkas kergelt määrima, pühkides. Helistasin täna hommikul arstile, kutsus kohale.
Selgus et südametöö ilusti olemas ning mis kõige tähtsam – õige koha peal.
Oletatava 8+4 asemel hoopis 6+0(14.02.2020). Saatis ka vereanalüüsi andma, et kas mingit asja juurde vaja, nimetus ei meenu.
Nii et kolin veebruari gruppi julgelt. 🙂

Ilusat kosumist!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

11 nädalat ja 1 päev

Minul siis sai eile vereproov antud I trimestri skriiningu jaoks. Saan aru, et need numbrid tuleb mingisse tabelisse panna ja alles siis saab arst midagi öelda. Panen mõned tulemused siiski siia ka, äkki keegi oskab midagi arvata. Vanus 25, pikkus 161 cm, kaal 58,5.

fb-hCG – 55,7

PAPP-A – 2,382

Platsentaarne kasvufaktor – 8,4

Mina käisin eile andmas, rasedust 10+1, vanust 29, kaal 70 ja pikkus 158.
Minu näidud sellised: PAPP-A 2.0
fb-hCG 49.7
Platsentaarne kasvufaktor 29

Aga nende järgi pole ilmselt mitte midagi ennustada:)

Kadiaa

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Lootuses

Väga kahju, tunnen kaasa!

Please wait...
Postitas:
Kägu

12+0

Hei!

Kas kellelgi esineb ka juba emaka kokkutõmbeid? Mul mitu päeva kisub emakas krampi ehk siis läheb natukeseks ajaks kivikõvaks ja tekib selline nõme pigistustunne. Kas siis, kui laman rahulikult voodis. Mäletan, et eelmiste rasedustega tekkis see hiljem ehk siis mingi 16+ nädala paiku.
Teisipäeval lähen Niptify jaoks verd andma, kolmapäeval pean viima uriiniproovi ja Oscari jaoks verd jälle andma. Reedel alles ultraheli+KV uuring.
Nii loodan,et kõik on korras!

Iiveldus jätkuvalt kestab, kuid on oluliselt paremaks läinud.

Triplet

Please wait...
Postitas:
Haven

Hei!

Kas kellelgi esineb ka juba emaka kokkutõmbeid? Mul mitu päeva kisub emakas krampi ehk siis läheb natukeseks ajaks kivikõvaks ja tekib selline nõme pigistustunne. Kas siis, kui laman rahulikult voodis. Mäletan, et eelmiste rasedustega tekkis see hiljem ehk siis mingi 16+ nädala paiku.

Teisipäeval lähen Niptify jaoks verd andma, kolmapäeval pean viima uriiniproovi ja Oscari jaoks verd jälle andma. Reedel alles ultraheli+KV uuring.

Triplet

Ma ka teisipäeval niptify verd andma.

Ma ise tundsin samuti eelmise raseduse ajal juba 12- nädalal toonuseid, kõik läks hästi. Usun, et muretsemiseks pole põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei!

Triplet[/quote
Mina täitsa lolli küsimuse esitan aga kas Oscar testi jaoks on verd vaja? Ise pean andma vaid vereproovi, uriiniproovi ja Oscar testi tegema. Sain aru, et verd selle jaoks pole vaja. Kas teete veel eraldi mingi ultraheli ja kv..minu ämmaemand pani mu vaid Oscar testile kirja. Olen esmakordselt rase ka, vbl lollid küsimused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 517 )

Esileht Lapse ootamine Jaanuari beebid 2020