Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jaanuari triibupüüdjad 2020

Näitan 28 postitust - vahemik 211 kuni 238 (kokku 238 )

Teema: Jaanuari triibupüüdjad 2020

Postitas:
Kägu

Üritame elukaaslasega saada beebit, oktoobrist 2019 alates.

Ise käisin arstidel ära ja kõik väga heas korras. Enne ei ole mul olnud kunagi et mentstruatsiooni tsükkel sassi läheb vms.

Nüüd juba 2 korda sassi läinud.

22.01 pidi algama, ei algand juba oli lootus et äkki nüüd õnnestus,kui minu lootus ootus ärevus jäi lühikeseks,sest need punased ilmusid eile. 🙁 Kui muidu oli tsükkel 21-22 päeva siis esimene kord kui tsükkel sassi läks oli uue tsükli pikkuseks 28 päeva ja noh nüüd siis sassis jälle ja nüüdseks 31 päeva.

Tellisin endale ja kaaslasele Pregnacare His & Her vitamiinid mis pidid olema spetsiaalsed vitamiinid last soovivale paarile. Hakkame siis tänasest koos neid kaaslasega võtma ja näis kas on neist ka natuke abi või ei.

Loodame et varsti ka mina olen üks õnnelik triibusaaja.

Päikest kõigile 🙂

Täpselt nagu meiegi abikaasaga .. oktoobrist üritame aga ei miskit seni. 🙂 Justkui väike aeg aga kui tsükkel lühike, siis pm juba 5x üritatud. 🙂

Muideks … Rõõm lugeda kõigi “rasvastest” triipudest, kellel õnnestunud! 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tere ja õnne triibulistele! Minul sel kuul kahjuks õnneks ei läinud (proovitud pool aastat). Päevade eelne valu seljas kohal. Kahju küll… testide järgi ajastamine oli kõik õige. Kurbus taas hinges. Aga eks see võtabki aega, esimese lapsega läks aasta. Eks tuleb veidi nutta ja siis jälle edasi.

Edu kõigile ja loodan, et saate triipude üle rõõmustada 🙂

Veebruaris jälle! 🙂 Minagi nö veeren veebruarikuusse – osadel läheb kauem, teistel õnnestub kiiremini. Ilmselt beebi ise valib oma aja .. 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaatasin Flo äpist ja netist ka neid ovulatsiooni kalendreid ja siis 10-13 veeb näitab kõige paremat aega. Eks muidugi proovime , aga arvan et niikiiresti ka nendest vitamiinidest kasu pole. Üritan koguaeg saada ennast eemale mõttest et soovin beebit ( ehk siis äkki ikka tuleb) .
Palju palju õnne ka minu poolt kõigile triibu omanikele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina proovisin see kuu siis nii äppi, kui ka OV teste (CB omasid) – et kas näitavad ühtemoodi. Tulemus oli, et kui äpp arvutab ideaali järgi, siis OV test näitas hoopis 2päeva nihet. Sellel päeval, mil Flo näitas kõrghetke, näitas test, et mitte midagi veel ei toimu, täitsa null.
Oma keha pole mõtet mul kuulata – sest et mitte üht signaali ei anna keha. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

samas paadis, ka minu keha ei anna ka mingit märku kui ov vms, ei teagi midagi uskuda või mille järgi olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärast seda kui hakkasin ov.teste tegema ja hoolega tsükleid jälgima avastasin, et mu tsüklid on ka ikkagi kõikuvad (27-32 päeva). Enne arvasin, et kõik tsüklid nagu kellavärk 28-29 päeva. Vooluse järgi ei saa ma ka järeldusi teha. Pigem tundub, et kui teste ja voolust jälgida siis nn ovulatsiooni voolus tekkib üks päev pärast positiivset OV testi.

Ronja06

0
0
Please wait...

Postitas:
Kiksu

Pärast seda kui hakkasin ov.teste tegema ja hoolega tsükleid jälgima avastasin, et mu tsüklid on ka ikkagi kõikuvad (27-32 päeva). Enne arvasin, et kõik tsüklid nagu kellavärk 28-29 päeva. Vooluse järgi ei saa ma ka järeldusi teha. Pigem tundub, et kui teste ja voolust jälgida siis nn ovulatsiooni voolus tekkib üks päev pärast positiivset OV testi.

Ronja06

Minul just on üks kuni mõni päev enne ovulatsiooni “viljakas voolus” ja isegi määrimist esinenud pigem alati enne, kui ov test positiivseks läheb. Enne testimist pidasingi neid päevi alati ovulatsiooniks, kuid reaalsuses ov hoopis mõni päev hiljem 🙂 Eks kõigil kehad toimivad ikka päris erinevalt tundub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ronja06

Minul just on üks kuni mõni päev enne ovulatsiooni “viljakas voolus” ja isegi määrimist esinenud pigem alati enne, kui ov test positiivseks läheb. Enne testimist pidasingi neid päevi alati ovulatsiooniks, kuid reaalsuses ov hoopis mõni päev hiljem 🙂 Eks kõigil kehad toimivad ikka päris erinevalt tundub.

Oo jaa – inimese keha ei ole robot. Kõigil on mingi oma “kiiks” ning omamoodi bioloogiline kell.
Minul nt päevad käivad nagu kellavärk aga ov toimub ikka hiljem, kui äpp ja arvutused näitavad, juu nad nihkuvad ka siia-sinna. Samas aga keha ise ei anna kunagi märku – pole ei valusid, torkeid, vaevusi ega muutusi vooluses.

0
0
Please wait...

Postitas:
Näsa

Ronja06

Ovulatsioon ise toimubki üldiselt alles 24-36h peale positiivset OV testi.

0
0
Please wait...

Postitas:
ronja06

Ma ise lugesin CB ov.testilt, et 24 tunni jooksul. Kui nüüd iga hommik testin ja enne seda kaks päeva vilkuv siis kes ütleb millal see 24 tunni vahemik algas. Vb juba 12 tundi tagasi? Kui munarak, elab 24 tundi siis selleks ajaks kui õhtul tegutseda on juba hilja… See minu loogika ainult. Loomulikult saab tegutseda ka varem aga kui kaua sperma elab, jälle väga individuaalne… Enne teste lähtusin ka voolusest ja tsükli lugemisest aga tulemust ei tulnud.
Selle testimisega on muidugi ka see huvitav, et vahel CB ei hakkagi vilkuvat näitama vaid kohe püsiv (eelneval päeval test neg). Ja vahel vilgub üks päev ja vahel kaks. Eks see inimene on keeruline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka triibupüüdja juba 1,5a.
Rääkides nendest CB testidest, siis mul viskasid need täitsa segast. Või siis ov ei toimunudki. Jäigi vilkuma ja järgmine päev hakkasid päevad… ??? Ei saanudki neist abi ja aru miskit.
Lõpetasin selle ülemõtlemise ja pingutamise.

K.K.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei teagi, mida uskuda – kas teste või siis minu puhul > umbkaudselt arvutada? Kui keha märku ei anna, siis tulebki lasta minna vist.
Vahetasin arsti ka – kui spiraal välja võeti, ütles arst “noh…head aega siis, edu! pole vaja mingeid vitamiine ka ja kui aastaga ei õnnestu, siis suunan viljatusarstile.” Selline natuke kummaline suhtumine – kohe viljatusarstile? ei mingit tugisüsteemi ega nõuandeid? Tollel hetkel ma ei teadnud pereplaneerimisest suhteliselt ei midagi, kuna esimene laps tuli “üllatusmunana”. Lisaks on mul kilpnäärme alatalitlus.
Aga praeguse arstiga on tore – soovitused on tagasihoidkud aga asjalikud, pole ju palju vaja, näitamaks, et teda huvitab patsiendi käekäik. Lisaks teadis kohe, et peab hormoone kontrollima (kilpnäärme tõttu).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

re:

Minul hakkasid päevad nii et see kuu ei õnnestunud .Proovin veebruaris uuesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

H, myy, guguu mis teist saanud?
Ootan ikka oktoobrisse kaaslasi.

E.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kiksu

Ma olen oma mehega see kuu väga rahul. 🙂 Kuna viimane võimalus enne IVFi, siis mõtlesin, et ütlen talle ette, et millal see ov nädal on (tavaliselt üritan lihtsalt ise siis “loomulikult” alustada asja) ja seekord võttis ta ise initsiatiivi ning panustatud sai 3, 2 ja 1 päev enne OV + 1 päev pärast OV. Meie jaoks on see väga palju, sest tavaliselt ikka keskmine selline 2 korda kõige viljakamal ajal. Maksimum seega endast antud ja täna peaks olema dpo2.

Ega ausalt lootusi ei ole eriti, aga eks natuke ikka mõtled, et kuna eelmine kuu need triibud tulid mehe allapoole ref väärtuse morfoloogia näiduga, et miks siis ei võiks uuesti… Tuleb mis tuleb, aga kui ei õnnestu, siis saab vähemasti hakata kohe proovima IVFi – ei ole enam niisama passimist ja lootmist.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

E., minul hakkasid päevad kahjuks.
Kõigile teistele kiireid rasvaseid triipe.

H.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

E. – mina sain 26.jaan ov testile ilusa rasvase triibu. Sai panustatud mitu korda ja nüüd on siis see pikk ootamine. Täna peaks olema dpo4. Loodan, et suudan dpo10-ni ära oodata, et test teha.

Myy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas on keegi ka oma nö elustiili ja toitumist muutnud triipude püüdmise ajal? A’la kohvi ei joo enam, teatud toitusid/toitaineid rohkem tarbima hakanud, mingid trennid (trenne ära jätnud või just rohkem keskendumine füüsilisele pingutusele) jms?
Päikest!

0
0
Please wait...

Postitas:
tutt

Kas on keegi ka oma nö elustiili ja toitumist muutnud triipude püüdmise ajal? A’la kohvi ei joo enam, teatud toitusid/toitaineid rohkem tarbima hakanud, mingid trennid (trenne ära jätnud või just rohkem keskendumine füüsilisele pingutusele) jms?

Päikest!

Kohvi ei joo, aga seda pigem selle pärast, et tekitab ärevust ja uneprobleeme (kuigi jõin ainult 1 tassi päevas). Alkoholi ei tarbi tegelikult juba pikemat aega, üritan tervislikult toituda, seda tegin ka varem. Kahjuks trenni pole kunagi teinud ja harjumus puudub, aga liigutada üritan ikka rohkem. Võtan Inofolicut 2 pakki päevas ja D-vitamiini 4000 IU päevas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina mingeid elustiilimuudatusi ei teinud, kuigi teadsin, et suur kohvijoomine (2-3tassi päevas) ja tõenäoliselt ka väga intensiivne treening võivad pigem tuua kahju kui kasu (eriti just pesastumisel). Alkoholi tarbisin pigem harva, ei suitsetanud. Foolhapet hakkasin küll juba enne tarvitama ja jälgisin, et toituksin enamvähem tervislikult, jooksin piisavalt ja magaksin piisavalt.

Rohelise tule andsime detsembris, ning jaanuaris sain triibud kätte. Endalegi ootamatult kiiresti. Tegemist on esimese rasedusega.

Kroonilise haiguse tõttu olin alati teadnud, et mul on raskem rasestuda (sh oht raseduse katkemisele). Hiljem enda analüüside näite vaadates tegelikult arst imestas, et üldse rasestusin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Piripiiga

Tere!
Mina olen Piripiiga. Triipe oleme püüdnud peaaegu 3a. Olen 30 aastane ja mul on PCOS. Abikaasa, keda ma edaspidi kutsun Muumiks, on 35 aastane ja tema näidud on korras.
Viljatusraviga rasestusin 2x. Juunis peetus 4+6, tehti kirurgiline puhastus ja siis novembris katkes ja puhastus ise – minu arvutuste järgi ka 4+6.
Ma olen käona postitusi teinud ja ka lisanud, et küsimusi küsida aga Jaanuari triibupüüdjaid olen esimesest postitusest saadik lugenud. Mulle meeldib nii väga, kui toetavad Te olete ja kambavaim on siin tugev- Kõik ühe ja üks kõigi eest!
Otsustasin ka triibupüüdjatega liituda, sest ma olen kade. Mul on 4 lähemat sõbrannat, kellel kõigil on lapsed. Ma olen 2x seltskonnas neile oma viljatusteemast rääkinud ja iga kord sigineb siis lauda vaikus. Nad ei mõista mind ega oska kaasa rääkida aga ma tunnen, et ma vajan kedagi, kellega lootust jagada ja kedagi, kes ärgitab mind edasi püüdma, kui kuuhaigus jälle kohal on.

Niisiis on Teil kohe raske ülesanne kukil – ma vajan nõu. Mu viljatusarst on igati pädev aga ta saadab mind alati kabinetist uute rohtudega välja sõnad: “kui aastaga ei õnnestu tulge tagasi” mu kõrvus kajamas. Aga kust ta võtab, et need rohud mõjuvad, et neid on mõtet jälle aasta aega süüa? Seekord olen siis Letrozole + metformiin kuuril. Siiani 2 kuud neid söönud. Eelmine kuu sain tsükli 22. päeval korralikult positiivse ov testi. Kahjuks algasid 18.01 pahad päevad. Täna on mul tsükli 19. päev ja ma arvan, et ov oli eile, sest kõht valutas nii, nagu oleks olnud ja test oli nibin-nabin positiivne aga voolus oli vesine ja ei veninud grammigi. Pilt 10 minuti sees on nagu peaaegu positiivne aga täna vaatan, et see on kõige positiivsem test üldse. 3 päeva testid on Teile võrdluseks.
Mis Te arvate, kui aja sees test piisavalt tume ei olnud ja voolus ka ovulatsioonile ei viita, kas Teie kompetentsel hinnagul mul toimus ov?

Vabandan pika teksti pärast!
Aitäh, et Te mu sunniviisiliselt enda sekka võtate 🙂

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tere!

Mina olen Piripiiga. Triipe oleme püüdnud peaaegu 3a. Olen 30 aastane ja mul on PCOS. Abikaasa, keda ma edaspidi kutsun Muumiks, on 35 aastane ja tema näidud on korras.

Viljatusraviga rasestusin 2x. Juunis peetus 4+6, tehti kirurgiline puhastus ja siis novembris katkes ja puhastus ise – minu arvutuste järgi ka 4+6.

Ma olen käona postitusi teinud ja ka lisanud, et küsimusi küsida aga Jaanuari triibupüüdjaid olen esimesest postitusest saadik lugenud. Mulle meeldib nii väga, kui toetavad Te olete ja kambavaim on siin tugev- Kõik ühe ja üks kõigi eest!

Otsustasin ka triibupüüdjatega liituda, sest ma olen kade. Mul on 4 lähemat sõbrannat, kellel kõigil on lapsed. Ma olen 2x seltskonnas neile oma viljatusteemast rääkinud ja iga kord sigineb siis lauda vaikus. Nad ei mõista mind ega oska kaasa rääkida aga ma tunnen, et ma vajan kedagi, kellega lootust jagada ja kedagi, kes ärgitab mind edasi püüdma, kui kuuhaigus jälle kohal on.

Niisiis on Teil kohe raske ülesanne kukil – ma vajan nõu. Mu viljatusarst on igati pädev aga ta saadab mind alati kabinetist uute rohtudega välja sõnad: “kui aastaga ei õnnestu tulge tagasi” mu kõrvus kajamas. Aga kust ta võtab, et need rohud mõjuvad, et neid on mõtet jälle aasta aega süüa? Seekord olen siis Letrozole + metformiin kuuril. Siiani 2 kuud neid söönud. Eelmine kuu sain tsükli 22. päeval korralikult positiivse ov testi. Kahjuks algasid 18.01 pahad päevad. Täna on mul tsükli 19. päev ja ma arvan, et ov oli eile, sest kõht valutas nii, nagu oleks olnud ja test oli nibin-nabin positiivne aga voolus oli vesine ja ei veninud grammigi. Pilt 10 minuti sees on nagu peaaegu positiivne aga täna vaatan, et see on kõige positiivsem test üldse. 3 päeva testid on Teile võrdluseks.

Mis Te arvate, kui aja sees test piisavalt tume ei olnud ja voolus ka ovulatsioonile ei viita, kas Teie kompetentsel hinnagul mul toimus ov?

Piripiiga

Tere Piripiiga,

Ma vastasin sulle eelmises teemas ka, voolus ei pea üldse tegelikult selline veniv olema- ma ei ole kunagi sellist näinud, ongi pigem väga vesine (minul annavad õnneks munasarjad ka OV väga tugevalt märku nii, et pole kahtlustki millal OV toimub).
Su testid on vist tagurpidi üles pildistatud? Ütlen ausalt, et mina olen alati väga tugeva positiivse OV testi saanud (testjoon märgatavalt tumedam kuu kontrolljoon) ja mina neid teste siiski positiivseks ei loeks aga siin paljud naised teavad rääkida oma kogemustest kus OV test täiesti positiivseks ei lähegi 🤷‍♀️ Kui ma nende testide põhjal oma OV paika prooviks panna siis ütleks, et positiivne test oli 31.jaan, OV 1.veeb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh eelmisele Käole arvamuse eest.
Mul on olnud veniv aga metformiin on uus mu jaoks, äkki see muudab hormoonide taset, et seekord vesine.
Panin testid ritta tegemise järjekorras. Ma arvan ka, et ehk on täna ov. Eile sai panustatud ka. Kahjuks küll ainult 1x, sest Muumi läks emale külla aga mina olen kodus. Loodan, et see 1x oli piisav, kui ov ikka toimus.

Piripiiga

0
0
Please wait...

Postitas:
chikibriki

Piripiiga, mul samuti jaanuaris oli “vale” voolus. Alati ikka see veniv olnud, aga seekord ei olnud eriti ei veniv ega vesine (viimane natuke hommikul pärast vahekorda muudel põhjustel) vaid kogu aeg kreemjas. Ometi see tsükkel lõpuks õnnestus viljastuda. Ehk väidan, et vooluse tekstuur on ebakindel määraja.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piripiiga, mul samuti jaanuaris oli “vale” voolus. Alati ikka see veniv olnud, aga seekord ei olnud eriti ei veniv ega vesine (viimane natuke hommikul pärast vahekorda muudel põhjustel) vaid kogu aeg kreemjas. Ometi see tsükkel lõpuks õnnestus viljastuda. Ehk väidan, et vooluse tekstuur on ebakindel määraja.

Aitäh chickibriki! Palju õnne triipude puhul!
Mul on nüüd kohe grammike rohkem lootust ☺️

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Piripiiga

Hei Piripiiga! Tere tulemast! Enamus ei mõistagi seda viljatuse teemat või et kõigil ei käi see asi “kohe”. Siin triibupüüdjates ongi hea see, et saab oma muresid ja rõõme kurta. 😊
Niisama huvist … Kas dr Aivar Ehrenberg’i oled külastanud?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Piripiiga

PCOSi puhul saab ise väga palju toitumisega ära teha, uuri toitumise ja PCOSi kohta. Olen lugenud edulugusi, kus muudetakse oma toitumist ja kui enne korduvad IVFid isegi ebaõnnestunud, kas ei viljatunud üldse või kui viljastus, siis katkesid ja peetusid, aga peale püsivat toitumise muutumist jäi IVFi beebi püsima ja paar aastat peale esimest last, siis tuli teine üldse loomulikul teel, kuigi arstid olid selle täiesti välistanud, et loomulikult võimalik rasestuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastan siia ära ja kolin veebruari teemasse ümber.
Dr. Ehrenbergi juures käinud ei ole. Elan väiksel Eesti saarel ja tema juures käimiseks oleks üks ots juba 5h sõitu. Pean seda liiga pikaks ja kulukaks.

Toitumise vaatasin üle, kui 1,5a tagasi diagnoosi sain. Üritan süsivesikuid ja rasvu vältida. Salateid söön rohkem. Muus mõttes söön tavapäraselt. Õnneks pole ka ülekaalu.

Piripiiga

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 211 kuni 238 (kokku 238 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jaanuari triibupüüdjad 2020