Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2021

NĂ€itan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )

Teema: Jaanuaribeebid 2021

Postitas:
KĂ€gu

No hei, minul lĂ€heb ikka veel hĂ€sti. 😊

Lubasin endale, et peale LA’d annan endale rohelise tule asjade soetamise osas, aga samamoodi pole mitte midagi ostnud. Eks ma ikka vaatan netis ringi ja mĂ”tteid on. ÜkspĂ€ev jooksin kuidagi kokku, et issand mul pole mitte midagi olemas, isegi googeldasin, et mis nĂ€dalal peaks valmistuma 😅

Asjad ikka vÀga kallid, aga nii palju asju saab kasutatult ja soodsalt ka. Ainuke asi mis mul hetkel olemas on, ongi soojakott, mille sain sÔbrannalt.

Enda retuusid hakkasid vĂ€ikseks jÀÀma ja lĂ€ksin ostsin hm’st rasedate omad ja proovisin teksasi ka ja no uskumatu kuiii mugavad.

Mul mees on hetkel nĂ€dal kodust Ă€ra ja beebi annab endast kohe poole vĂ€hem mĂ€rku. Ju ei meeldinud mehe hÀÀl 😅

VĂ”i just meeldis mehe hÀÀl, et ilma selleta mĂ€rku ei anna 😀
Ma ka lĂ€ksin rasedateksade peale ja no öö ja pĂ€ev tĂ”esti – enne oli istudes ikka vĂ€ga ebamugav juba.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi on ilusaid raseda retuuse ja t-sĂ€rke ka leidnud? Hetkel saan veel tavalistega ilusasti hakkama, aga eks talve poole oleks vaja juba teistsuguseid. KĂ”htu annab veel hea riietusega ilusasti varjata ja kuna paljud ikka veel uudist ei tea, siis kasutan seda vĂ”imalust agarasti 😀

Bessy

Mina tellisin bonprix lehelt ja Aboutyou lehelt retuuse ja sÀrke ja dressikaid ja pesu jne. praegu soodukad ka, ja aboutyou lehel saab veel sooduskoodi ka kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Maasu99

Kuidas kellegil lÀheb ka? Mul hetkel 21+1 nÀdalat ja laps mÔllab suht tihti juba ja kÔhu pealt nÀha isegi et kÔht liigub.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on homme 24+0, tĂ€itsa sĂŒrr on mĂ”elda, et 6 kuud saab tĂ€is! Mul ka kĂ€ib kĂ”hus paras mĂŒrgel, nĂŒĂŒd nĂ€eb juba lĂ€bi kĂ”hu ka, et keegi poksib! 🙂
Kuidas teil kaaluga on? Mul +5kg aga tunnen juba ĂŒsna vaalana ennast 🙁 Mis siis veel lĂ”pus saab!? Eks see praegune aeg ongi keeruline, kĂ”ht ei ole veel demonstreerimist vÀÀrt, et pigem ongi selline paksu tunne peal.

Ja kas keegi juba koju ka jÀÀmas varsti? Ma tegelikult saaks juba ĂŒlejĂ€rgmisest nĂ€dalast (appi!), aga pean ikka paar kuud veel vastu.

Bessy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Maasu99

21+5 hetkel. Mul on selle 5 kuuga tuld kokku vaid 1kg juurde kaalust. Imestan ise ka, et kuhu see kÔik kaob. KÔige rohkem on magusa isu ja kaalu eriti ei tule juurde, kuid tean seda et siis vÔib lÔpus kolinal tulla juurde seda.
Mina olen terve selle poole raseduse kodus old, ehk kergemale tööle ĂŒle viidud. Töötasin komplekteerijana.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul saab peagi tĂ€is 25 nĂ€dalat. Olen juba pĂ€ris suure kĂ”huga ja kaalu on ka palju juurde tulnud. Viimasel kuul pole tegelikult midagi juurde tulnud, kuid enne seda oli ĂŒks suur kaalutĂ”us ja kokku +7,5 kg juba.
Koju plaanin jÀÀda alles detsembris, jaksu veel on, tervis on hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Kaktus14

Tere ĂŒle pika aja! Minul Ă€ppi jĂ€rgi 22+3 kuid viimati LA kĂ€ies arst ĂŒtles, et tĂŒdruk pisike ja ca nĂ€dal vĂ€iksem ning tĂ€htaeg lĂŒkkus 21.01 pealt 26-le. Pani uue UH aja 28 nĂ€dalale. Eraarst ĂŒtles samas, et muretsema ei pea ja ei palunud ka uuele kohtumisele. Kaalu on juurde tulnud +6 kg. NĂŒĂŒd viimased kaks nĂ€dalat ongi sellised söömise sööstud… ei oskagi reageerida â˜ș kĂ”ik maitseb nii hea ja kui kĂ”ht juba tĂ€is tunnen , et ikka veel mahuks miskit. Eks tuleb ennast kokku vĂ”tta ja natuke tagasi hoida. Kuna algul esimene trimester ikka toiduga sobivusega kehvad lood siis praegu nii naudin seda head isu 🙂 muidu enesetunne hea ja kerge. KĂ”huke ees ja tehakse selle kohta ka mĂ€rkusi. Seega tagasi ei hoia sest kĂ”ik lĂ€hedased kes teadma peavad said teada natuke juba enne looteanatoomiat. Siin ĂŒsna vaikne ja ma FB gruppi ei kipu.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Maasu99, kui kaua tavaliselt haigekassa hĂŒvitist ootama pead? Kas see vĂ”ib tĂ”esti 30 pĂ€eva aega vĂ”tta nagu neil kodulehel kirjas? Minul rasedust 22 nĂ€dalat ja hiljuti viidi samuti tervisliku seisundi tĂ”ttu ĂŒle kergemale tööle ja töötan nĂŒĂŒd osalise koormusega, sellepĂ€rast kĂŒsin. PalgapĂ€ev ei tule nĂŒĂŒd ĂŒldse nii rÔÔmustav, kui haigekassa poolt tasutavat palgavahet nii kaua veel ootama peab 🙂 aga peab meeldima. Minul ka ikka korralik kĂ”huke ees ja muidu ka kaalutĂ”us u 7kg juba. Veel ei muretse ja Ă€mmaka sĂ”nul dieedile minema ei pea. Viimastel pĂ€evadel on beebi eriti aktiivne kĂ”hus, tunnen teda juba pĂ€evlĂ€bi ja mĂ”tlen, millal ta ĂŒldse magab? See on ikka maailma Ă€gedam tunne, kui ta seal ringi siblib. Kuna mul teine laps sĂŒndimas, siis seekord kuidagi ĂŒldse ei jaksa tema sĂŒndi Ă€ra oodata, tahaks aega kiiremini kĂ€ima panna 🙂 kas juba valmistute-varute asju ka? Ma kasutan kogu oma tahtejĂ”udu, et seda veel mitte teha, olen vaid paar tudukat ostnud, kui soo teada sain. Aga igavuse korral on nii Ă€ge erinevates netipoodides kolada ja beebiasju imetleda 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuna mul kinnitab alguses tööandja ja siis alles tuleb haigekassast raha. Ma kaklesin oma tööandjaga vahepeal, kinnitatakse alles nÀdal hiljem alati mu see leht Àra, kui vÔiks seda teha kohe jÀrgmine pÀev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ma ka kergemale tööle ĂŒle viidud. VĂ”idan isegi palgaga, sest eelmisel aastal olid suured boonused.
Mul kinnitab raamatupidaja kohe kui palun ja jÀrgmisel pÀeval raha arvel. Meie raamatupidaja niisama eesti.ee lehel ei kÀi. VÀike ettevÔte, mÔned töötajad. Haiguslehti on vÀga harva.
Mul kaalu 8kg ja Ă€mmakas arvas, et sellise kehakaalu juures peaks dieedile minema. Ma sĂ”in palju puuvilju ja arbuusi, kuna kĂ”ik muu ajas iiveldama. NĂŒĂŒd pean kord pĂ€evas lahjat kanasuppi, valget kala ja palju köögivilju sööma. Iga ports olgu kaalutud. Magusat vĂ”in ka natuke sĂŒĂŒa, aga mitte saiakesi ja jÀÀtist. Õnneks kĂ”ht ei ole tĂŒhi. Liigun ka palju.
Olen ostnud vaid ĂŒhed sokid ja laadalt lambanahast kindad ja papud. Enne uut aastat ei planeeri midagi suurt osta. Mees laseb praegu mööblit teha. Plaanis nn kodukontor ĂŒmber ehitada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Hundinui

Minul 25+ ja juures 6kg.
Ma olen juba raseduse algusest kergemale tööle viidud ja ĂŒldjuhul tuleb haigekassa raha suht kohe peale kinnitamist. Muidugi ĂŒks kuu ootasin 2 nĂ€dalt seda raha. Mul Ă€mmaemand veits udu 😊
Kuu aja pĂ€rast tehakse mulle juba sĂŒnnitusleht 😰
Aeg lĂ€heb ikka vĂ€ga kiiresti…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kaktus14

Mina ka nö töövĂ”imetuslehel ja naudin 🙂 sessuhtes on see uus emapalga arvestus hea! Sama siin, niipea kui Ă€mmakas pikendab lehte ja raamatupidaja kinnitab on olnud jĂ€rgmine pĂ€ev raha arvel.
Kas kellegil veel kÔhubeebi vÀiksem kui olema peaks?
Ma pole ĂŒhtegi asja veel ostnud, kĂ€in poes imetlemas ja katsumas vaid. Tellisin lambavilla sisuga soojakoti kuna oli hea pakkumine. See tuleb alles 2 nĂ€dala pĂ€rast. KĂ”ik muu (vankrid, turvahĂ€llid ja lapse voodi/hĂ€ll) ajavad pea sassi. Ei tea ĂŒldse mida valida, eks pean hakkama kĂ€ima poodides ja kuulama soovitusi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu beebi on kĂŒll olnud vĂ€iksem arvatust, aga see vahe on ĂŒsna marginaalne olnud, seega ametlikku tĂ€htaega pole selletƍttu muudetud. Viimati oli erinevus vist 3-4 pĂ€eva. Kui palju vĂ€iksem sul siis on? Minul nĂ€iteks esimene laps sĂŒndiski pĂ€ris pisikesena ja ma arvan, et teisest ka nĂŒĂŒd vĂ€gilast ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul ka Ć ois mĆĂ”tis beebi 5p vĂ€iksemaks, kui nĂ€dal enne seda ITK arst. Mulle ITK LA jĂ€ttis palju kehvema mulje, kui KV, et kĂ€isin igaks juhuks sĂŒdant rahustamas. Aga samas ei pidanud ta seda millekski eriliseks, arvas, et mĂ”ned beebid ongi pisemad:) Mul platsenta asetuse pĂ€rast vĂ€hemalt 1 UH kindlasti, et eks saab siis veel silma peal hoida.

Me siin vaikselt ikka ostame asju juba. Tegime nimekirja suurematest asjadest, mida vaja ja iga kuu siis paar tk sealt 🙂 TurvahĂ€lli ja kandelina nt sain ostetud, vankri mudelit veel valime. Paar pisikest body ja kombet olen ka ostnud, aga sinna pean veel sĂŒvenema, et mida ja kui palju ja mis suuruses. VĂ€ga kirju valik ikka!

Kadestan kĂ”iki kodus olijaid juba ja ei jĂ”ua enda korda Ă€ra oodata 🙂

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
Kaktus14

6 pĂ€eva vĂ€iksem justkui kui leaks olema… eks paistab mis 28 nĂ€dalal arst ĂŒtleb.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere kaasootajad! Kuidas teil rauavarudega on? VĂ”tan kĂŒll NĂ”gelit juurde, aga vereproovist selgus, et mu rauavarud aina kahanevad 🙁 Enesetundest vĂ€ga vist vahet pole.

Üritan nĂŒĂŒd hakata ka riideid varuma, vankri saime lĂ”puks ostetud!

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul eluaegne aneemia probleem ja vÔtan ka NÔgelit, uus veretest tehakse ca kuu pÀrast.
Vanker, turvahĂ ll, voodi ja osad riided on ostetud 🙂 Aga palju asju veel vaja osta, ilmselt jĂ”uame sellega tegeleda siis kui kuu enne tĂ€htaega dekreeti jÀÀn. Muidu enesetunne super, esimese rasedusega ma end nii hĂ€sti ei tundud. Reedest hakkab kolmas trimestri juba 😀
Kuidas teistel lÀheb?

Ks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas kĂ”igil paisumine kulgeb? â˜ș Me kĂ€isime 4D UHs ja no nii lahe oli ikka kĂ”huelaniku nĂ€gu nĂ€ha! Asi lĂ€ks kohe tĂ€iesti reaalseks korraga. Ongi ĂŒks vĂ€ike inimene, kes kĂ”hus mĂŒrgeldab ❀

Kas keegi perekooli loengutes on ka kĂ€inud vĂ”i hĂŒpnosĂŒnnituse kursusel?

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina paisun hĂ€sti, kĂ”ht on juba pĂ€ris suur. Sama suur, kui kuu tagasi kolleegil, kellel lĂ€hipĂ€evil tĂ€htaeg peaks olema. Aga mul veel 11 nĂ€dalat ees…

Loengutes pole kuskil kĂ€inud ja ei kavatse minna, pole aega ja juba nii mitmes sĂŒnnitus tulemas ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul on paisumisega kuidagi piir ette tulnud. Ei ole viimasel ajal justkui suuremaks lĂ€inud. Laps on vĂ€ga aktiivne. KĂ”igist kolmest kĂ”ige aktiivsem. Vahel tundubki, et ta ĂŒldse ei maga.

Asjadest olen ostnud vaid turvahÀlli ja lamamistooli. Mingi osa riideid andis vennanaine. Vankri ostan peale uut aastat. Siis peaks soodukaid ka olema.

RÀÀkisin Ă€mmakale ka soovist lasta end steriliseeida. Vastan pea kĂ”ikidele kriteeriumitele ja ainus asi, mis ta mulle vastas oli see, et tema kĂŒll nii noorele ei soovita. Vanust 35 ja kolmas laps tulekul. Mu lapsed on sĂŒndinud suure vanusevahega (8 aastat igal lapsel) ja ausalt rohkem kĂŒll ei taha.

Tööl kĂ€imine on viimased kolm kuud olnud kĂŒll vĂ€ga rahulikus tempos. Lasin end kergemale tööle ĂŒle viia ja teen tööd 0,5 koormusega. Lapse toa remont on ka peaaegu tehtud.

Saaks see ootuse aeg juba lĂ€bi. Ei ole see muud kui ĂŒks Kolgata tee koos oma probleemidega.

Teadjamad- kui olen arvel ITK’s kas pean ka seal sĂŒnnitama vĂ”i vĂ”in vabalt minna selleks ka Pelgulinna? Viimasel ajal kuulen ITK kohta vaid halba. Peamiselt ruumipuudus ja vĂ€he personali. Ämmakatel pole aega kĂ”ikide sĂŒnnitajatega tegeleda. Mul on Pelgulinna haiglaga kogemus olemas. Ei olnud midagi halba, lihtsalt tahtsin teist haiglat proovida. Rasedat on muidu vĂ€ga lihtne paanikasse ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Hundinui

Teadjamad- kui olen arvel ITK’s kas pean ka seal sĂŒnnitama vĂ”i vĂ”in vabalt minna selleks ka Pelgulinna?

Mina olen aru saanud, et ikka vĂ”ib. Tean ka ĂŒhte, kes oli arvel ITK’s ja sĂŒnnitas Pelgulinnas.

Endal on kĂ”ige vajalikumad asjad olemas. Enamus asju sain niisama. Vanker, voodi ja riided. Kuna mul on tĂ€htaeg 1.jaanuar, siis haiglakoti tahaks detsembri alguseks valmis panna, no nii igaks juhuks. Muidu lĂ€heb hĂ€sti ja tervis korras. Kaalu kohta arst mainis, et natuke palju. Aga ise muidugi seda ei arva. 😬

Eelmise aasta talvejope panin selga ja lukk lĂ€heb kinni ainult siis, kui kĂ”hu sisse tĂ”mban. No ei raatsinud osta uut, aga eks kĂ”hul veel aega ~2 kuud paisuda. Otsisin vĂ”imalikult odavaid jopesi ja Ă”nneks on hetkel moes oversized joped đŸ‘ŒđŸŒ Ekstra raseda jopet osta ei raatsi.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )

Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2021