Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2021

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 291 )

Teema: Jaanuaribeebid 2021

Postitas:
kevademumm

Mina olen ka Tartust 🙂

Hetkel 16+6 ja mingi nĂ€dalakese on liigutusi tunda olnud nĂŒĂŒd. Eile Ă”htul mĂŒdistas nii, et isegi mees tundis 😀 Ju siis korras kĂ”ik. Mul ka 18. augustil Ă€mmakas nagu Myyl ja 1. septembril LA.

Rasedariideid mul mĂ”ned ootel on, aga hetkel veel saab kleitidega hakkama. Ühed pĂŒksid (peale dressikate) on ka veel, mis jalga mahuvad. PĂŒĂŒan suve lĂ”puni Ă€ra venitada 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma sain eile oma rasedariided kĂ€tte ja need olid kĂ”ik nii suured, hea, et L suurust veel ei tellinud đŸ˜€đŸ€­Praegu ka ikka saan kleitidega hakkama aga tellisingi nĂ€iteks jooga riideid, sĂŒgisest vĂ”imalusel lĂ€heks siseruumidesse treenima đŸ˜·

Sk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere kĂ”igile! Mul tĂ€na 17+4 ja vist tundsin esmakordselt kĂ”huli olles neid vĂ€ikeseid mulkse. Ei tea, kas oli beebi vĂ”i miskit muud mulksus! 😀 Doppleri sain ka, vahest ikka otsin beebi ĂŒlesse. Õnneks tean, kus ta asetseb, et saan vĂ€ga kiirelt ta leitud ehk ei piina kaua ka 🙂 Muidu olek vĂ€ga hea, ei iivelda enam ja vĂ€simust ka vĂ€hem.

Beebiootusest teavad meil ainult hetkel kĂ”ige lĂ€hedasemad, aga need kibelevad juba ise uudist edasi rÀÀkima. Palusime ikka LA’ni oodata, ei tea mis ebausk mind valdab sellega. LA augusti lĂ”pus, et 3 nĂ€dalat veel minna. Vahest tundub uskumatu, et oleme nii kaua juba vastu pidanud beebiga. Siit peab ikka ĂŒks Ă”nnelik lĂ”pp ju tulema 🙂

Rasedariideid ei ole veel ostnud, kannan pĂ”hiliselt kleite, ja kui teksaseid, siis neid peab ikka vahest juuksekummiga juba laiemaks tegema. Samas ma ei saagi aru, kas see kĂ”ht on rasedusest vĂ”i rasedusega kaasnevatest seedimisprobleemidest. KĂ”ht ikka mĂ”ni pĂ€ev korralikul ees, teine pĂ€ev jĂ€lle nagu poleks midagi erilist. VĂ€lja paistan ilmselt vist niisama paks 🙂 Naba oleks nagu suuremaks lĂ€inud.

Ainus, millele ma olen mĂ”elnud, on vanker. Kas kellegil on midagi juba vĂ€lja valitud? SĂŒdatalve beebid meil ju tulemas, ei teagi, mida kĂ”ike vaja oleks 🙂 Soojakotti vist kindlasti.

Bessy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere kĂ”igile! Mul tĂ€na 17+4 ja vist tundsin esmakordselt kĂ”huli olles neid vĂ€ikeseid mulkse. Ei tea, kas oli beebi vĂ”i miskit muud mulksus! 😀 Doppleri sain ka, vahest ikka otsin beebi ĂŒlesse. Õnneks tean, kus ta asetseb, et saan vĂ€ga kiirelt ta leitud ehk ei piina kaua ka 🙂 Muidu olek vĂ€ga hea, ei iivelda enam ja vĂ€simust ka vĂ€hem.

Beebiootusest teavad meil ainult hetkel kĂ”ige lĂ€hedasemad, aga need kibelevad juba ise uudist edasi rÀÀkima. Palusime ikka LA’ni oodata, ei tea mis ebausk mind valdab sellega. LA augusti lĂ”pus, et 3 nĂ€dalat veel minna. Vahest tundub uskumatu, et oleme nii kaua juba vastu pidanud beebiga. Siit peab ikka ĂŒks Ă”nnelik lĂ”pp ju tulema 🙂

Rasedariideid ei ole veel ostnud, kannan pĂ”hiliselt kleite, ja kui teksaseid, siis neid peab ikka vahest juuksekummiga juba laiemaks tegema. Samas ma ei saagi aru, kas see kĂ”ht on rasedusest vĂ”i rasedusega kaasnevatest seedimisprobleemidest. KĂ”ht ikka mĂ”ni pĂ€ev korralikul ees, teine pĂ€ev jĂ€lle nagu poleks midagi erilist. VĂ€lja paistan ilmselt vist niisama paks 🙂 Naba oleks nagu suuremaks lĂ€inud.

Ainus, millele ma olen mĂ”elnud, on vanker. Kas kellegil on midagi juba vĂ€lja valitud? SĂŒdatalve beebid meil ju tulemas, ei teagi, mida kĂ”ike vaja oleks 🙂 Soojakotti vist kindlasti.

Bessy

Aastaajaga seoses jah kindlasti korralik vanker, et tuul ja tuisk eemal hoida ja igal poolt lÀbi saaks. TurvahÀlli on vaja ka mingit soojakotti vÔi paksu tekki, et toast autosse ja vastupidi lihtne oleks. Vankrisse ilmselt nii soojakott kui talvekombe vÔi siis mingi Ôhem kombe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minul tĂ€nasega 18+2 nĂ€dalat. Kui eelmine kord kirjutasin, et tunnen vahepeal vĂ€ikest mulksumist vms siis alates 18+0 tunnen juba rohkem. 😊 Õhtuti ja hommikuti, kui vaikselt lamada voodis, siis pisike toimetab korralikult. VĂ€iksed mĂŒtsud on olnud juba isegi kĂ”hu pealt mĂ€rgatavad vahepeal. See on lihtsalt nii armas tunne. 😍 Uskumatu, et me oleme jĂ”udmas kohe sinnamaale, et pool rasedusest on lĂ€bi! Kuidas teil liigutustega lood?

Lisaks riietele oleme ostnud valmis beebile kummuti ja mĂ€hkimislaua koos alusega. Muid asju hakkame rohkem vaatama, kui 31 aug LA uuring lĂ€bi. 😊 Kas keegi on veel midagi suuremat juba Ă€ra ostnud?

Myy

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ma tunnen juba paar nĂ€dalat liigutusi ja iga pĂ€evaga jĂ€rjest rohkem. Hull maurik on ikka, vahel kĂ€ega tunnetan kĂ”hu pealt nagu oleks tema pea. Beebi asjades olen ostnud vaid mĂ”ned bodyd….ma isegi ei tea vĂ€ga mida osta 😀 Neid voodeid ja asju on nii palju, et ma ei viitsi neid kĂ”iki vaadata ja mĂ”elda. Kuigi jah vankritest tean kahte lemmikut.
Homme on mul LA, siis nagu vist ametlikult pool aega lÀbi
Kuidas Teil kaaluga on, mul juba pluss 6 kilo đŸ€­

Sk.

0
0
Please wait...

Postitas:
Hundinui

Minul 20 nĂ€dalat tĂ€na tĂ€is. Üleeile tundsin esimesi kindlaid liigutusi, mĂŒrgeldas kenasti. LA on jĂ€rgmine nĂ€dal. Peale seda annan endale rohelise tule asjade kokku kraapimiseks 😬 Hetkel 0 beebi asja.
Kaalu juures 4 kilo, aga vĂ€ike hirm on, et laksab mulle siin mĂ”ni kuu korraga 5 kilo juurde, aga eks tuleb kĂ”ik vastu vĂ”tta mis antakse 😬

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on tĂ€na 16+6. Liigutusi oleks nagu midagi tundnud, aga kindel pole. Neljas laps ja platsenda eesseinas. Riided esimeseks pooleks aastaks suht olemas, talvekombe ja soojakott veel vaja. Voodike enda voodi kĂ”rvale on olemas ja muid tarbeid ka (beebitarvetekott, madratsikaitselinad, pehmendus, kamm+hari, kĂŒĂŒnetangid jne). Kaalu juures u 2 kg, kĂ”htu vĂ€ga pole, perekonnale ja sĂ”pradele veel rÀÀkinud pole ja annab edukalt varjata. LA 10.09, tulemas ilmselt neljas poeg siis. Suurem paha on ka möödas, ainult pĂ”iele surub hirmsasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on 19+1 ning esimene laps.
Pole pÀris kindel, kas olen liigutusi tundnud, aga mul on kahtlus, et olen. Aga eks ma tÔenÀoliselt kunagi varsti saan paremini sellest aru.

Kilosid on praegu juures umbes 1kg, aga vĂ€ike kĂ”huke on kĂŒll ees. Mul on tunne, et jalgade-kĂ€te pealt on kilod lĂ€inud sinna vĂ€ikse kĂ”hukese peale, sest kuigi kĂ”ik pĂŒksid enam jalga ei lĂ€he, siis kuidagi kondisem on ĂŒleĂŒdiselt olla 😀

Perele ja töökaaslastele olen rÀÀkinud, 24.08 on LA, aga kuna tööl on mul pÀris keeruline postitsioon ja mu asemele tuleb vÀhemalt kaks uut inimest asendama, siis oli oluline tööandajga juba varakult lÀbi rÀÀkida, et kuidas asju ajada.

Mitte ĂŒhtegi beebiasja ostnud ei ole. Saime sugulaste kĂ€est ĂŒhe vĂ”revoodi ja olen ka otsustanud, et kui LA tehtud, siis hakkame rohkem vaatama, et mida-kuidas vaja on. Juba igasuguste gruppidega olen Facebookis liitunud, kust kasutatult asju osta saab, pilt tundub praegu ikka nii kirju 😀

Enesetunne on suures plaanis ĂŒsna hea, no vĂ”rreldes esimese trimestriga on see ikka tĂ”eline luksus – energiat on rohkem, pole nii paha olla ja nii edasi. TĂ€itsa nauditav. KĂ”rvetised on tĂŒĂŒtud ning vahepeal on nĂŒĂŒd need nĂ”medad jalakrambid tulnud, WC-s peab öösel mitu korda kĂ€ima, aga ikkagi on see vĂ€ga lebo vĂ”rreldes esimese trimestri muredega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul 18+4 tĂ€na ja kĂ”hus siblimist tundsin paar pĂ€eva tagasi kĂ”huli olles. Platsenta eesseinas, et muidu pole mingeid mĂŒkse veel saanud 🙂 Aga vbl need vĂ€iksed torked, mida vahepeal tunnen on ka beebs hoopis!

Kaalu on juures 2kg ja kerge kĂ”huke ees. Ei tahaks ĂŒle 10kg juurde vĂ”tta, et ĂŒritan oma isusid ikka taltsutada. Õnneks neid vĂ€ga pole, peale ootamatu koogiisu.

Esimesed inimesed on Ă€ra ka arvanud, et ootan last 🙂 Kusjuures enda perel, kes kĂ”ige rohkem nĂ€inud on, on kĂ”igil suur ĂŒllatus olnud 😀 MĂ”ni vist ikka teravama pilguga. Tahaks, et LA oleks juba tehtud, siis rÀÀgiks rohkematele 🙂 Tööl ka keegi ei tea veel, septembrist rÀÀgin siis Ă€ra. Pole veel enda asendamise plaani vĂ€lja mĂ”elnud, mu töö saaks ilmselt Ă€ra jagada.

Ostsin esimese beebiasja ka, BB lamamistooli kuna Babycitys oli ale 😀 Muude asjadega hakkan tegelema sĂŒgise poole. Mis vankrid teil muidu silma on jÀÀnud? Mulle vĂ€limuselt meeldib Cybex Priam a no tundub, et igal teisel need, uus Emmaljunga. Vaatlen siin pidevalt teiste kĂ€rusid nagu stalker 😀 Kunagi arvasin, et sellepĂ€rast Emmaljungat kĂŒll ei osta, et see nii levinud, nĂŒĂŒd vist see pigem vĂ€hemlevinud 😀 VĂ€hemalt Tallinnas ja PĂ€rnus, kus ma oma vaatlusi olen teinud.

Aga jah, mĂ”elgem, varsti pool juba lĂ€bi! MĂ”nel juba ongi! Uskumatu lugu tundub lausa vahest 🙂

Bessy

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma sain neljapĂ€eval taas ĆĄoki, kui tervis alt vedas. LĂ”ppude lĂ”puks Rakvere emost kiirabiga otse ITK’sse insuldi vĂ”i trombolĂŒĂŒsi pĂ€rast, algne diagnoos oli see mul.
KĂ”ik algas kell 3 pĂ€eval, kui surisema hakkas parem kĂ€si, teine hetk suri see ĂŒldse Ă€ra ja ei tundnud. Siis hakkas keel juba surisema ja tuimaks minema ja lĂ”puks ka terve suu oli juba. Alguses ei suutnud rÀÀkida ka aga lĂ”puks suutsin endale kiirabi kohale kutsuda. 😳
KÔik sai alguse esmaspÀeva Ôhtul tekkinud migreenist vaid.. KÔige rohkem soovisin peaasi et lapsega kÔik okei, aga temaga oli vÀgagi hÀsti Ônneks. LÔpuks selgus see, et migreenist kÔik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul kohe 20 nÀdalat tÀis, LA esmaspÀeval.
Üleöö on kĂ”ht ette kasvanud ja koos sellega Ă”ige mitu kg lisandunud. Kokku nĂŒĂŒd siis 6 kg.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul algas hommik suure ehmatusega, hakkas pruunikalt mÀÀrima 🙁 Sain Ă”nneks kiirelt Fertilitasse aja ja selgus, et hematoom tekkinud ja platsenta ka vĂ€ga allasetusega. Õnneks beebiga kĂ”ik korras ja nĂŒĂŒd trennil/seksil/asjade tĂ”stmiael kriips peal. Sain progesterooni ka emaka toonuse vĂ€henemise toetuseks peale. A no nii hirmus kogemus 🙁 NĂŒĂŒd ei tahaks kĂŒll enam beebit kaotada… Loodan, et see platsenta ikka liigub ĂŒlespoole, muidu on ise sĂŒnnitamisel kriips peal ja lugesin, et keiser tehakse mitte hiljem, kui 36 nĂ€dal, et siis hoopis vbl detsembribeebi…

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oi oi mis siin vahepeal juhtunud on đŸ€­ Hoian Teile pöialt igal juhul!
Minul Ă”nneks kĂ”ik endistviisi, kĂ€in oma 6 km kiirkĂ”ndi tegemas ja kaal muudkui tĂ”useb tĂ€nu söömisele. Veel on tuharatesse valu tekkinud, mis kiirgab jalga juu siis see emakas ikka surub kuhugile peale, muidu pole nagu hĂ€da midagi 🙂
Olge tublid!
Sk.

0
0
Please wait...

Postitas:
Hundinui

Mina kĂ€isin tĂ€na LA’s ja kĂ”ik hĂ€sti. TĂ€htaeg 1. jaanuar. NĂŒĂŒd saan kergemalt hingata ja hakata asju vaikselt kokku ostma.
Minul ka umbes kuu aega istub kannikas valu. Vales positsioonis lööb lausa hinge kinni. 6km on ikka vĂ€ga kĂ”va tulemus! Ma pean endaga ikka lĂ€birÀÀkimisi, et saaks ikka kasvĂ”i 3 km pĂ€evas kĂ€tte 😬

Loodan, et meil kĂ”igil lĂ€heb ikka hĂ€sti! đŸ™đŸŒ

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tulemas 31.august looteanatoomia, no ei jĂ”ua Ă€ra oodata. Nii tahaks ka hakata juba suuremaid asju soetama ja kokku ajama. 😊 Praeguseks 19+2 ja igapĂ€evaselt hommikuti ja Ă”htuti annab see pisike endast mĂ€rku, kui ise rahulikult lebotan, mis tekitab nii hea rahuliku tunde sees. 😍

27.juuli kĂ€isime Deniss SĂ”ritsa juures ka, kelle sĂ”nul oli kĂ”ik hĂ€sti ja muretsemiseks pĂ”hjust pole, aga no ikkagi. Õnneks pole enam kaua oodata. 😊

Myy

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul LA uuring septembri algul. Nii pĂ”nevil. Loodan seal ka sugu teada saada. Ämmaka visiidil oli pisike Ă€rkvel, uh ajal siputas. Pisar ikka tuli silmanurka.
Kaalu kokku 8kg juures, enamik riideid selga ei mahu. Pean minema poodidesse. KÔik juba teate lapse sugu?
Lapse asjadest olen ostnud vaid sokid. Mees töötab mööblitootmisega seotud ettevÔttes ja juba nÀitas voodi ning kummuti kavandeid. Laseb seal eritööna teha ja sellist keegi teine osta ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere, kuidas teil lĂ€heb? Ma vist eile Ă”htul tundsin ka esimesi pĂ€ris koputusi kĂ”hus 🙂 Platsenta on mul eesseinas, et vbl oli ka muu mulin. Ja arsti sĂ”nul on laps emakas hĂ€sti ĂŒleval. VĂ”iks tegelikult kĂŒll juba tundma hakata, siis Ă€revust ka vĂ€hem. LA on reedel ja no ei jĂ”ua Ă€ra oodata… Oleks Fertilitase arstil aega olnud, siis ta oleks saanud mulle eelmine nĂ€dal juba Ă€ra teha. Aga ma vaikselt loodan, et kui oleks seal midagi hullu, siis ta oleks ehk ikka öelnud. Tahaks teada, mis sellest hematoomist ka saanud on, mÀÀrinud (ptĂŒi-ptĂŒi-ptĂŒi) rohkem pole.

KĂ”ht on nĂŒĂŒd ikka selline ees, et enam naljalt ei peta tervamaid silmi Ă€ra 😀 See nĂ€dal ĂŒks ĂŒritus ees, eks vaatab palju kommentaare tuleb pĂ€rast. Vaevalt keegi otse julgeb kĂŒsida.

Kas keegi rasedusriideid on ka soetanud? Ma HMs kĂ€isin teksaseid proovimas ĂŒkspĂ€ev, aga no ei olnud eriti ilusad 🙁 Kus veel saaks, kus proovida saab? Hetkel veel mĂ”ni paar lĂ€heb jalga (ja juuksekumminalja saab ka teha), aga kaua see aeg ikka kestab 🙂

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
kevademumm

Ma tellisin HMst ĂŒhe paari teksaseid juurde. Ma ei tea, mu kehakujule istub kĂŒll 😀 Ainult suuremat kĂ”htu vaja. Samas ega teravaid silmi enam ei peta jaa. Viisin eile viiese esimest korda lasteaeda pĂ€rast suve ja Ă”petajalt oli esimene kĂŒsimus, et oi mis meil siin on 😀

Liigutusi vahepeal tundsin nagu tugevamalt, viimased pĂ€evad suht vaikne. Samas doppleriga olen vahel ikka otsinud ja leidnud ka. Loodan, et kĂ”ik okei siiski ja ta lihtsalt nii pisi veel, et oleneb, kuhu keerutab ennast. LA 1. septembril 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Mina tunnen liigutusi 2-3 nĂ€dalat kindlasti juba ja iga pĂ€evaga lĂ€hevad need tugevamaks. TĂ€na kĂ€isin arstil ja pean hakkama rauatablette lisaks sööma ( aneemia oht on mul terve elu olnud). Sugu on teada, LA oli korras, ainult pean jĂ€lle raseduse teises pooles glĂŒkoosi testile minema, seal peab ka jĂ€lle 2h passima, mis on igav ju😀
Muud aga pole midagi, kĂ”ik vĂ€ga korras ja tuju hea 🙂
Vankri kohta oli ka eespool kĂŒsimus, mulle meeldis vĂ€ga esimese lapsega 10+ a tagasi ostetud TFK kĂ€ru, lĂ€hen uusi mudeleid sĂŒgisel kindlasti vaatama ja teine valik on Thule kĂ€ru.
Siis oleks veel vaja mingisugust lamavasse asendisse kÀivat autohÀlli, voodit ja mÀhkusid.
Aga oi kus ma ei viitsi neid vidinaid vaadata ja kokku osta 😀

TĂ€nasest ongi ilmad ka nii kehvaks lĂ€inud, et panin end juba siseruumide treeningutele kirja, iga pĂ€ev ennast liigutada on ikka super tunne🙂

KÔigile tervitused ja kallistused!
Nii Ă€ge, et oleme jĂ”udnud pallistaadiumisse😀

Sk.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei! Minul tiksus eile 20+0 tĂ€is viimase ultraheli jĂ€rgi. Uskumatu, et juba! 😍

Nii hommikul kui Ă”htul olen pisikese mĂŒksamisi saanud juba u 2 nĂ€dalat, mĂ”nikord ka pĂ€eval, kui ise rahulikult olen. NĂŒĂŒdseks annab vahepeal ĂŒsna hea hoobi juba. 😊

LA aeg on esmaspĂ€eval 31.august, kui seal ilusti kĂ”ik korras, siis hakkame vankreid ja voodeid uurima ja ostame Ă€ra ka, kui valikud tehtud ja sobivad leitud. See aeg lĂ€heb nii maru ruttu, et ei taha asju viimasele minutile jĂ€tta. Ja tahaks Ă”igeks ajaks maksimaalselt valmis olla! 😊

Myy

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

LA tehtud ja arsti hinnangul kĂ”ik normaalne! NĂŒĂŒd natuke jĂ€lle kergem hingata 🙂 Hematoom oli ka jalga lasknud aga platsenta oli veel rohkem emakasuudmele vist liikunud. Et siis kindlalt tuleb veel kolmanda trimestri UH uuring ka. Ma keisrit iseenesest ei karda, lihtsalt tahaks lapsi vĂ€ikese vahega, et siis peab pikema lihtsalt jĂ€tma… A no lootus on, et liigub ikka ĂŒlespoole koos emaka kasvamisega. Ma siin lihtsalt juba jĂ”udsin vahepeal hĂŒpnosĂŒnnitusega ennast kurssi viia 😀

JĂ€rgmine nĂ€dal rÀÀgin tööl ka ja eks siis pean oma asendamise plaani tĂ”siselt ette vĂ”tma. 3 kuud maksimum tahaks veel tööl kĂ€ia. Mul tuleb sĂŒnnitushĂŒvitis vĂ€iksem, kui VH, et pole mĂ”tet pĂ€ris 60p varem minna. Aga rohkem ka ei viitsi, jĂ”ulud tulevad peale ka.

Ja saab vaikselt asju ka vaatama hakata! 🙂 Nii armas, et mees mul ka nii Ă”hinas, ise uurib netist vankreid ja muid asju. Aga ĂŒkski vanker ei meeldi mulle eriti. MĂ”ni on liiga edev, mĂ”ni on liiga populaarne, mĂ”ni on liiga kole… Nagu autot siin valiks 😀

Kas keegi mĂ”nes FB grupis ka on? Mulle tegelikult meeldib siin teiega anonĂŒĂŒmselt muljetada ka 🙂

Bessy

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kusjuures mina uurisin ka hĂŒpnosĂŒnnituse kohta ja pĂŒĂŒan end harjutada mediteerima, sest eks hingamises peitub vĂ”lu đŸ™ŒđŸŒ (loodetavasti)

Endal jÀÀb see aasta ilmselt pere jĂ”ulu traditsioon vahele. Ei julge lĂ”una-eestisse sĂ”ita.😬 Kindlasti panen igaksjuhuks asjad kuu aega varem valmis, sest Ă”el oli tĂ€htaeg 6.jaanuar, aga sĂŒnnitas 19.detsember.
Siis on mĂ”te vist juristi abi kĂŒsida, sest ma ikkagi ei suuda sĂŒveneda ja aru saada hĂŒvitistest ja palkadest jne. Et kas mĂ”jutab ka midagi see aasta lĂ”pp/algus.
Kui sĂŒgis tuleb, siis plaanin ehk ka mĂ”ned raseda jooga tunnid vms ka kaasa teha. 😬

Arvasin, et peale LA’d hakkan asju kokku kahmama, aga ikka tundub, et nagu alati, jĂ€tan asjad pigem viimasele minutile. MĂ”tlesin ka liituda grupiga, aga pole seda teinud. Pigem meeldib ka siin 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka tĂ€na LA-s kĂ€idud. KĂ”ik pisikesel omal kohal ja nii nagu peab olema. VĂ€ga aktiivne oli ultrahelis, arst ei saanud vahepeal mÔÔtagi teda normaalselt. 😀Vastab paar pĂ€eva suuremale kui pĂ€evade jĂ€rgi olema peaks.

Oeh, nii hea meel. 😊 NĂŒĂŒd vist vĂ”ib rahulikumalt hingata tĂ”esti ja hakata vankreid ja muid suuremaid beebiasju ka lĂ”puks piiluma. 😍

Myy

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Nii tore, et kÔigil on LA hÀsti lÀinud! Loodan, et kÔigil, kellel veel ei ole, lÀheb samamoodi! (L)

Aga ĂŒle-eelmisele, siis ma vĂ”in oma siiamaani teadmise siia kirjutada, kuidas nende hĂŒvitistega on. Kui keegi on targem, siis palun tĂ€psustage 🙂 Lisaks mul ei ole olnud pikemaid haiguslehti jmt, et need vist ka seal mĂ”jutavad natsa.

1) Rasedus ja sĂŒnnitushĂŒvitis arvutatakse puhkusele jÀÀmise kuupĂ€evale eelnenud kalendriaasta eest (peab mu teada siis Ă€mmaemand kinnitama kuskil?). Mul on nt tĂ€htaeg 11.01.2021 ehk kui ma jÀÀn raseduspuhkusele nt 01.12.2020 siis makstakse nn dekreedirahad 2019 aasta sotsiaalmaksustatud tulude jĂ€rgi. Kui jÀÀn 01.01.2021, siis 2020 tulude, aga kaotaksin 18 pĂ€eva rahas. Aga kellel on vĂ€ga suur vahe nende aastate tuludel, siis sellega on natsa vĂ”imalik mĂ€ngida. Ja kellel rohkem kuu lĂ”pu poole tĂ€htaeg 🙂 Kuna mul tuleb VH suurem, kui nn dekreediraha, siis ma jÀÀn 30p enne sĂŒnnituspuhkusele ja saan selle vĂ”rra siis 1 kuu rohkem VH’st parem.

2) VH suuruse arvutamise periood arvutatakse reaalse sĂŒnnikuupĂ€eva jĂ€rgi, kui sĂŒnnib jaanuaris, siis selleks on aprill 2019 – mĂ€rts 2020. Selle kalkulaatoriga saab arvutada https://www.kalkulaator.ee/et/vanemahuvitise-kalkulaator

Kuna mul ei ole maksuerisust (st tulu nii suur, et maksan tĂ€iega TM’i) siis sellega seotud asju ei tea 🙂

Me juba kÀisime vankerid/turvahÀlle piilumas, nii pÔnev!

Bessy

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas oskab keegi mulle ka nÔu anda?

ArvelevĂ”tmisel viidi ĂŒle kergemale tööle – haiguslehele. Kas mul vĂ”ib kuidagi dekreeti mineku aeg emapalka mĂ”jutada? Ja kas ma saan ĂŒldse valida, et millal dekreeti minna? TĂ€htaeg 1.jaanuar

Lill

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas oskab keegi mulle ka nÔu anda?

ArvelevĂ”tmisel viidi ĂŒle kergemale tööle – haiguslehele. Kas mul vĂ”ib kuidagi dekreeti mineku aeg emapalka mĂ”jutada? Ja kas ma saan ĂŒldse valida, et millal dekreeti minna? TĂ€htaeg 1.jaanuar

Lill

Kui oled kergemale tööle ĂŒleviidud, siis dekreeti pead jÀÀma 70 pĂ€eva enne TA. Valida kahjuks siis ei saa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere, kuidas teil lĂ€heb? 🙂 Me pole ikka mitte midagi veel Ă€ra ostnud, aga mingid mĂ”tted hakkavad tekkima vĂ€hemalt vankri ja turvahĂ€lli osas. No kĂŒll see beebindus on alles kallis vĂ€rk kah 😀 Popimad soojakotid maksavad sellist hinda, et enda sulejopele ka ei raatsiks sama kulutada 😀

Muidu beebi mĂŒrgeldab juba korralikult kĂ”hus, nĂŒĂŒd ootan nĂ€dalaid, millal ka enneaegse sĂŒnnituse korral beebi ellu jÀÀda vĂ”iks. KĂŒll on ikka palju oodata… Kuna mul on platsenta osaline eesasetus, siis septembri lĂ”pus UH, kus vist selgub tĂ”de, kas saan hĂŒpnosĂŒnnituseks valmistuda vĂ”i keisriks.

Kas keegi on ilusaid raseda retuuse ja t-sĂ€rke ka leidnud? Hetkel saan veel tavalistega ilusasti hakkama, aga eks talve poole oleks vaja juba teistsuguseid. KĂ”htu annab veel hea riietusega ilusasti varjata ja kuna paljud ikka veel uudist ei tea, siis kasutan seda vĂ”imalust agarasti 😀

Bessy

0
0
Please wait...

Postitas:
Hundinui

No hei, minul lĂ€heb ikka veel hĂ€sti. 😊
Lubasin endale, et peale LA’d annan endale rohelise tule asjade soetamise osas, aga samamoodi pole mitte midagi ostnud. Eks ma ikka vaatan netis ringi ja mĂ”tteid on. ÜkspĂ€ev jooksin kuidagi kokku, et issand mul pole mitte midagi olemas, isegi googeldasin, et mis nĂ€dalal peaks valmistuma 😅
Asjad ikka vÀga kallid, aga nii palju asju saab kasutatult ja soodsalt ka. Ainuke asi mis mul hetkel olemas on, ongi soojakott, mille sain sÔbrannalt.
Enda retuusid hakkasid vĂ€ikseks jÀÀma ja lĂ€ksin ostsin hm’st rasedate omad ja proovisin teksasi ka ja no uskumatu kuiii mugavad.
Mul mees on hetkel nĂ€dal kodust Ă€ra ja beebi annab endast kohe poole vĂ€hem mĂ€rku. Ju ei meeldinud mehe hÀÀl 😅

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

No hei, minul lĂ€heb ikka veel hĂ€sti. 😊

Lubasin endale, et peale LA’d annan endale rohelise tule asjade soetamise osas, aga samamoodi pole mitte midagi ostnud. Eks ma ikka vaatan netis ringi ja mĂ”tteid on. ÜkspĂ€ev jooksin kuidagi kokku, et issand mul pole mitte midagi olemas, isegi googeldasin, et mis nĂ€dalal peaks valmistuma 😅

Asjad ikka vÀga kallid, aga nii palju asju saab kasutatult ja soodsalt ka. Ainuke asi mis mul hetkel olemas on, ongi soojakott, mille sain sÔbrannalt.

Enda retuusid hakkasid vĂ€ikseks jÀÀma ja lĂ€ksin ostsin hm’st rasedate omad ja proovisin teksasi ka ja no uskumatu kuiii mugavad.

Mul mees on hetkel nĂ€dal kodust Ă€ra ja beebi annab endast kohe poole vĂ€hem mĂ€rku. Ju ei meeldinud mehe hÀÀl 😅

Olen teises grupis,aga kĂ€in teile ka kaasa elamas. Mul 33+5, aga pole asju veel ostnud. Seega ei ole kellelgi vaja muretseda, kui ka veel pole 🙂. Kuna mu eelmine rasedus katkestati 20. nĂ€dalal, on olla pisut hirm ka uue beebi pĂ€rast. Kuigi kĂ”ik ok praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 291 )

Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2021